Helena Middleton BUITENLAND. Aanzienlijke dood van een meisje te Loardes NIEUWSBERICHTEN. Een drama in sen redacfiebureel - 2 per aan't werk en na een uur opzoekingen waren reeds 23 erg verbrande mijnwerkers opgehaald. Zij werden naar het gasthuis van van Auchel ovorgebrachl, waar een hunner bij zijne aankomst bezweken is. Kort nadien werden nog drie lijken opge haald. Op dat oogenblik waren nog 37 mijnwer kers in de mijn. Men vreest dat allen zullen omkomen. Een slikkende rook vult alle gaanderijen en schier gedurig hebben er instortingen plaats. De reddingsploegen van Lens en Bruay hebben samen met dezen van Liévin bet werk aangevat, doch zij geraken, moeilijk vooruit. De gendarmen zijn ter plaats om den orde dienst te handhaven. Een doodstilte lieerscht onder de overtalrijke menigte welke zich rond de mijn verdringt. De minister van openbare werken zou Woensdag ter plaats komen. De put waar de ramp zich voordeed is 1000 meters diep. Het parket en al de inge nieurs zijn ter plaats. IVederland. Uit den stormnacht. Als een bewijs van groote grilligheid van flen wind in den bekenden stormnacht kan dienen, dat bij een landbouwer in het Gar derbroek een zware eik was omgewaaid, die do aarde reeds zóó dicht genaderd was, dat lijn top door een volwassen mensch van den grond af kon worden aangeraakt. Plotseling echter draaide de wind en gierde de storm juist uit den tegenovergestelden hoek. Met even veel gemak als de storm eerst den boom had neergeworpen, richtte deze hem nu weer op en thans $taat de woudreus weer recht, alsol" hij zijn hoofd nog nimmer voor zijn sterken vijand gebogen had. In den trein bestolen. Een passagier in een der Duitsche mailtreinen is, terwijl hij een dutje deed, 500 gl. aan bankpapier ontstolen, henevens zijn gouden uurwerk en nog enkele andere voorwerpen van waarde. Daar de bestolene door dezen diefstal geen voldoende middelen meer bezat om de reis voort te zetten, is hij te Vlissingen in een hotel afgestapt, in afwachting vau de over making van de noodige gelden. Franltrij 2s. Autobus omgevallen. Een autobus, dienst doende tusscben Vievola en Nizza, reed door Escareme toen bij het dalen een machinedeel brak. On te voorkomen, dat het ravijn zou storten, stuurde de chauffeur het tegen een muur op de autobus viel om en negen^nzittendon werden gewond. Men bracht ze naar Nizza met een ambu- lancierijtuig. De toestand van een der ge kwetsten is ernstig. Auto-ongeluk. Te Mont-l'Evêque, op 4 kilometers van Sentis aan eene kruising van wegen, is eene automobiel, waarin geze ten waren graaf de Mailly, zijn zoon en M. Baillancourt, in botsing gekomen met een auto-camion. Deze werd omgeworpen en de auto werd verbrijzeld tegen de hoogte dei- baan. De twee conducteurs van den camion weiden gekwetst, de eene licht, de andere erger. De reizigers in de auto werden erg gekwetst. M. de Bailllancourt en graaf de Mailly kregen schedelbreuken. Deze laatste werd stervend naar een naburig kasteel ge- kracht. De staking te Marseille. De scheids rechters, door de regeering benoemd, hebben, na de scheidsrechters van de maatschappij der Messageries Marilimes en de ingeschre venen hij de marine gehoord te hebben, Maandag uitspraak gedaan. Deze luidt dat de Messageries Maritimes niet verplicht is het 73° vervolg, Wij zullen hem dan heden volgen. Recht naar Shirley, tot aan den weg van Euston, en dan langs de bosschon van Bridman terug, en langs het dorp naar huis. Er scheen mij iets noodlottigs te vervolgen. Ik kon geenen gewonen weg inslaan zonder eene nieuwe oorzaak van angst te ontmoeten, en wanneer wij naar de bedoelde plaats voort reden, dacht ik aan den dag, op welken ik Henri zoo lastig gevallen had om bridman te bezoeken. Toen wij den weg doorreden, waar ik Alice voor de eerste maal gezien had, zag ik haar de oogen op de vervallene bron vestigen, en hare lippen bewogen zich alsof zij inwendig iets herhaalde. Zij draaide zich naar mijnen oom, en vroeg hem om haar aan den hoek des wegs te willen aflaten en eenige minuten te willen wachten, terwijl zij het huis, waar zij vroeger ingewoond had, eens zou bezichtigen. Ik verlang zelf dat goed van Bridman te zien, zegde mijn oom, ik heb een voorstel van eenen huuraar ontvangen en zal tevreden zijn er eens in te gaan. Ilij gebood don koetsier langs daar te rijden. Toen wij voorbij hot hotel reden, zag ik Henri's paard op de voorplaats staan, oogen- Liikkelijk riep ik M. Middleton's aandacht op eenen ouden eik, die aan den anderen kant des wegs stond, en deze omstandigheid werd niet opgemerkt. Wanneer wij het huis bereik ten, vv'erd do de n door eeno oude vrouw- geopend. Zij was gelast met de woonst te be waren sedert Mevr, Tracy ze verlaten had. Zij tarief der solde van de bemanning barer sche pen te verhoogen. Deze uitspraak is beteekend door M. Pe- nissot, hoofdbeheerder der marine, aan den bestuurder der Messageries Maritimes en aan den voorzitter van het syndikaat der inge schrevenen. Deze laatsten hebben Maandagavond eene vergadering gehouden, waarin zij kennis hebben genomen van deze uitspraak. Na eene lange bespreking hebben zij bij meerderheid van de vergadering e9ne dagorde aangeno men, beslissend zich aan de uitspraak te onderwerpen en bij de andere maatschappijen de staking voort te zetten. Geen incidenten. Duitscliland.. Jachtongeluk. Op de wilde-zwijnen- jaÓht heeft generaal Henckenstein een barones von Eckhardstein in den omtrek van Berlijn bij ongeluk een kogel in het lijf ge schoten en zwaar gewond. De barones is dadelijk geopereerd, maar, hoewel de kogel verwijderd is, vreest men het ergste. Duurte van het vieeschfIn heel Duit scliland hebben er betoogingen plaats tegen de duurte van het vleesch. De magistraten zenden petities naar de regeering om de opening te vragen van de grenzen voor het levend vee. De slachtersgilde van Dresden heeft het besluit genomen bevrozen vleesch uit Mongolië en Mantsjoerië in te voeren. Uit Duisburg wordt gemeld, dat de groote fabrieken er langzamerhand toe overgaan, om bij landbouwers rechtstreeks vee te koo- pen en dit tegen den kostenden prijs aan hun beambten en werklieden te leveren. Te Leipzig zijn gisteren vijf protestver gaderingen tegen de duurte gehouden. Men verlangde er openstelling van de grenzen en afschaffing van de invoerrechten op levens middelen. Tramongeluk. Twee rijtuigen van den elektrieken tram zijn te Bannen in botsing gekomen. Er zijn twee dooden en 33 ge kwetsten. Eene nieuwe brug over den Rijn. Het gouvernement van Hessen heeft aan de Ka mer een ontwerp voorgelegd tot het houwen eener brug over den Rijn, bij Rudesheim. De kosten zouden 9,863,000 mark bedra gen, waarvan Pruisen 2,330,000 mark zou betalen Hessen 2,0lS,000 mark het ove rige zou ten laste vallen van het keizerrijk. Die brug zou gemaakt worden tusschen Rudesheim en Joisenheim en zou bijdragen tot de verdediging van het land. Rusland. Kapitein Kostevitsj. Op bevel van de Russische regeering zal kapitein Kostevitsj zijne zending hernemen, onderbroken door zijne aanhouding in DuOschland. Hij zal Frankrijk en België doorreizen maar Duitsch- land mijden. Denemarken De propaganda der Mormonen. Men beraamt maatregelen tegen de propaganda der Mormonen in Denemarken. Luidens de bekentenis van een der Mormoonsche leiders, had de propaganda voor uitslag dat, in 10 jaar tijds, meer dan 60.000 Europeanen uit weken naar den Staat Utah: De verhouding van die uitwijking is als volgt 6227 in Zweden; 2304 in Noorwegen; 8295 in Dene marken. Het is bekend dat Noorwegen reedé maatregelen nam om de propaganda der Mormonen tegen te werken. Alberti.Alberti, de gewezen minister van justicie van Denemarken, is wegens zijn slechte gezondheid van het tuchthuis te Hor sen overgebracht naar de Vridslóse-gevan- gonis. Hij was door ziekte zoo afgevallen Inj woog nog maar 75 kilo, dit is 45 pet lich ter dan toen hij in de gevangenis kwam en kon moeilijk meer gaan dat hij, om het leven er bij te houden, naar een minder barre omgeving verhuizen moest. Oostenrij k Typhus in het leger. In liet kamp nabij Tesschen werden talrijke gevallen van typhus ontsloot de blinden, en de flauwe stralen der avondzon schenen door het raam op den be- stuifden steenen vloer. Toen wij haar in de achterkamer volgden, opende zij de deur van het kleine tuintje, welks liefelijk en net voor komen tegen hot vuil en verwaarloosd huis afstak. Vooraan, op 't grasplein, lagen eene spade en eene rake. M. Middleton vroeg die oude vrouw hoe zij den tuin in zulken goeden staat kon houden, en wie zij had om er in te werken. Wel, mijnheer, waart gij hier eenige weken vroeger geweest, gij zoudt zoo niet ge- gesproken hebben, want ik kan zelf niets doen en daar mijne zonen, van 's Zaterdags tot 's Maandags maar te huis zijn, kan geen van beiden helpen; nochtansverledenemaand kwam een man uit Londen mij vragen om het huis te zien. Wanneer hij den tuin in zijnen treurigen staat bemerkte,verzocht hij mij erin te mogen werken, en hem in orde te brengen. Ilolgeen Jiij gedaan lieeft zal lang goed zijn. Hij verzocht Grietje de waschvrouw hem te vertellen hoe alles ging terwijl de laatste lieden hier woonden, pij gaf zich uitnemend veel moeite om gindsche boschje in den staat te herstellen in welken het zich,volgens haar, bevond, eer de zonen vanjlen gebuur het ver woest hadden. Maar wat doet die man Wie is hij Ik kan dat niet zeggen, mijnheer. Hij werkt.somtijds voor den schrijnwerker, en alzoo wint hij wat geld. Gij zoudt geene lieden in uw huis mogen binnen laten wanneer gij ze niet kent. O God! mijnheer, wat kwaad kan hij doen Er is binnen niets te nemen, en waar lijk, hij heeft den tuin, zoo gij ziet, zeer lief gemaakt. M. Middleton ging den koestal bezichtigen, DE VOLKSSTEM vastgesteld. Eeno gansche, compagnie sol daten moest met bijzonderón trein naar het gasthuis worden gevoerd. Speorwegongeluk.Zondag is bij Aussig, op de groote lijn Berlijn-Weenen, een spoor wegongeluk gebeurd, waarbij Jvijf personen ernstig gekwetst werden. Italië Auto-ongeluk. Eene auto was Zondag van Treviso vertrokken met 20 personen, om eene wandeling te doen. Het rijtuig sloeg- om en drie jonge lieden werden gedood. Ver scheidene andere reizigers zijn gekwetst. Engeland. Een Correge voor 12 shillings. M. J. Landon, uit Watford, gaf een boek uit, getiteld De opleiding van Cupido of Mercurius Cupido onderwijzend in bijzijn van Venus. In dit boek tracht hij te bewijzen dat de beroemde schilderij van dien naam, welke zich bevindt ter National Galery van Londen, enkel eene kopij is. M. L. Landon beweert het oorspronkelijke te hebben ontdekt en het gekocht te hebben voor 12 shillings in eene Londensche verkoopzaal. Een roeier verdwenen. Men is zonder nieuws omtrent M. Wesllake, die verleden Woensdag Dover verliet in een broos schuitje op weg naar Stockholm. De kapitein eener paketfcoot Oostende-Dover, die Westlake op nam tijdens zijne gevaarlijke reis van Rams- gate naar Oostende, hoopt nog enkel dat hij, in afwachting van beter weder, opgenomen is aan boord van een onderweg zijnde schip. De maand Augustus. In Engeland zal de maand Augustus, zooals in vele Euro- peesche landen, een droevige herinnering nalaten. Zij heeft meer regpn gebracht dan na 1878 een Augustus de zon heeft er min der in geschenen dan in eenige andere Au gustus, behalve in 1896 zij is do koudste maand Augustus geweest, waarvan men aan- teekening heeft gehouden. Zouver men weet is er geen maand Augustus geweest, waarin de thermometer geën enkelen dag de 70 gr. F. heeft gehaald. Maar in een moestuin bij Sandwich plukt men een tweeden oogst aardbeziën. Zij zijn goed rijp en lekker, zegt men. Gemaskerde dieven. Gemaskerde ban dieten zijn binnengedrongen in den Hippo droomschouwburg te Londen. Zij hebben chloroform toegediend aan den nachtwaker en den pompier en dan eene groote brandkast met dynamiet doen springen. Zij roofden om trent 1000 p. st. en namen toen de vlucht. De policie heeft belangrijke sporen gevonden. Japan De lijkplechtigheden van den Mikado. De lijkplechtigheden van den Mikado hebden plaats op 10 September. Het lijk wordt, op een tweewieligen wagen van cypreshout, naar eene voorloopige grafstede gevoerd. De wagen wordt getrokken door vier zware ossen die, naar zeer oud gebruik, onder een juk worden samengespannen. De nieuwe Mikado zal te voet het lijk zijns vaders vol gen. De plechtigheid heeft plaats te midder nacht. V ereenigde-Staten Val van 600 meters. Uit Flint, Michi gan, wordt gemeld, dat een jongeling op vreeselijke wijze aan zijn einde is gekomen. Hij werd op 600 meters hoog in de lucht op genomen door een ballon, waarvan een neer hangend koord zich om zijn lichaam had ge kronkeld. Op die hoogte ging de koord los en de ongelukkige viel op het dak van een huis. Tempeesten. Er hebben tempeesten gewoed in Oost-Pennsylvanië en in Oost-Vir- ginia. De schade is zeer groot. Dertien per sonen zijn verdronken en men is zonder nieuws van verscheidene andere. Ingevolge de tempeesten zijn 22 kilometers spoorweg vernield in den omtrek van Pitts burg. Eon koopwarentrein is in de Cross- creek gevallen, hij Willsburg. De stoker en een rembediende zijn verdwenen. en de oude vrouw, naar Alice gekeerd, ver volgde Grietje zegt dat hij daar in dien hoek zulken schoonen naam met bloemen gemaakt heelt maar ik kan hem niet lezen, 'tis een zeer wonderlijk tafereeltje. Wij gingen beiden in die richting, en ik zag laDgs den muur in lieve lilakleurige bloemp jes den naam van Alice Zij keek eenige sekonden met aandacht op die plaats, en zich dan naar de vrouw omdraaiende, vroeg zij haar den naam van den man, waarvan zij sprak. Robert Harding, madame. Alice zegde eenvoudig Arme man Ik be grijp Alles. Zij keerde terug en trad in huis. Ik leunde tegen den muur, en bleef in gedachten ver slonden totdat mijn oom terugkwam. Hij was haastig om te vertrekken, en gebood mij Alice te zoeken. Daar ik haar beneden in de kamers niet vond, liep ik den smallen trap op en opende de deur van hetgeen weleer hare slaapkamer geweest was. Ik keek in het klein zijkamertje daar had men zicht op de kerk, zoo als zij mij eons van uit het venster had doen opmerken. Zij zat op hare kniëen en haar hoofd rustte op hare handen het ge rucht van eenen diepen zucht bereikte mijn oor. Ik zag haar knielen iu dat ledig en ijdel kamertje,waar ik haar eens vroeger met hare boeken en bloemen, met hare zoete en blijde gedachten, haren helderen eii stillen glimlach gezien had.Ik verbeeldde mij 'teen en 't ander schouwspel, en iets fluisterde my inwendig Wie heeft dit gedaan En mijn geweten ant woordde Gij, altijd gij. Ilï hoorde den on- ongeduldigen stap van mynen oom beneden, en ik zegde Alice, zult gij komen Zij richtte zich Hitte. Uit de Vereenigde Staten komen berichten over eene verzengende hitte. Bij een gymnastiekfeest op de plein voor de hoogeschool te Colombus in Ohio werden 60 kinderen en 40 volwassenen door de hitte overmand, zoodat de hitte moest afgebroken worden. Te Chicago wees de thermometer Vrijdag 40 graden, Celsius het was daar de warmste dag van den zomer. Vier men- schen bezweken aan zonnesteek. Te New-York was het daarentegen guur en herfstachtig. Dinsdag avond liep te Parijs het gerucht, dat een bloedig drama gebeurd was in het redactiebureel van eeu geleend Parijzer dag blad. Een dagbladschijver zou den bestuurder met een revolverschot gedood en zich daarna gezelfmoord hebben. De feiten waren niet juist gebeurd zooals men vertelde, doch er had niettemin een drama plaats gehad. M. Valain, tooDeelschrijver, hoofdopstel ler van het blad, maakte eene opmerking aan een der opstellers, M. Miron. Deze antwoord de op bitsige wijze. M. Valain, die aan eene hartziekte leed, sprong woedend op, doch zakte schier onmiddellijk terug in zijn zetel. De man was dood. M. Miron, ziende welk onverwacht gevolg zijn onbedacht antwoord had, trok een revol ver uit den sak en vooraleer men hem zulks kon beletten, joeg hij zich een kogel door het hoofd. Hij werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis overgebracht. te» Antwerpen Niats te vinden Het onderzoek wordt wel is waar ieverig voortgezet door de policieofficieren Sagaert en Questiaux, doch er komt maar niets be paald aan het li#ht dat het gerecht een zeker spoor in handen kan geven. De policieofficier heer Questiaux heeft gisteren nogmaals het meisje Martha Gal let ondervraagd, daar haar toestand eenigs- zins verslecht was. In den avond had de onderzoeksrechter, M. Steyaert, een lang onderhoud met den policieofficier, M. Sagaert. betreffende ver schillende punten. De policieofficier M. Sagaert, heeft daarna nog in ondervraging gehad, den soldaat met wien het meisje Martha kennis had, en te vens eene juffer, die eenige inlichtingen kwam verstrekken. De ondervragingen héb ben echter niet veel nieuws bijgebracht. Naarmate het onderzoek zijn© regelmati- gen gang vervolgt, schijnt de zaak al duis terder en duisterder te worden. De lijkplechtigheden van vrouw Gallet. Dinsdag namiddag hadden de lijkplechtig heden plaats van vrouw Gallet, de ver moorde poortieres. De rouw werd geleid door den zoon en den schoonzoon der ongeluk kige. Zondag avond had te Lourdes eene over heerlijke lichtprocessie plaats. De basiliek en de grot waren prachtig verlicht. Zelden kreeg men te Lourdes zulk verrukkelijk schouw spel te zien. De kerk, de grot, de basiliek en de Kruisweg waren gehuld in eene zee van licht. Zondag was te Lourdes een kind ziek aangekomen, Henriette Depuis, 16 jaar oud, van het Faubourg de Roubaix, te Rijssel. Zij was stervend en zoo men .haar tot de proces sie van het H. Sacrament droeg, was het van hare knieën en op haar gelaat bespeurde ik dien vrede, die alle begrip te boven gaat. Dien dag was 't noenmaal half ten einde, toen Henri binnenkwam. Zijn aangezicht bloosde zijn geest scheen verduisterd. Op de vragen zijner zuster waarom hij zoo laat kwam, antwoordde hij met hevigheid en barschheid. Hij dronk eene groote hoeveelheid wijn,en bleef in eene sombere eQ ontevredene stemming. Ik schuwde hem door eene soort van diepe ontmoediging, alsook uit vrees van Alice te bedroeven, en ik verliet de zaal, in plaats van eene gelegenheid to zoeken omniet hem na 't middagmaal te spreken, en den uitslag van zijn gesprek met Harding te vernemen. Ik begaf mij naar mijn eigen zit kamertje in den toren ik schikte 't vuur aan en zette mij er voor, in duistere gedachten verslonden. Na omtrent een half uur, vloog Henri de kamer binnen, en terwijl ik hem ver baasd aanzag, riep hij met bitterheid uit Ik verzoek u mij in eens van uwe be leefdheden te ontslaan ontvang mij vriende lijk, want mijn geduld is ten einde, en ik zou u raden met mij niet te spotten. Verbeeldt gij u, vervolgde hij met aangroeiend geweld, dat ik mij aan de vernederendste samenkomsten moet onderwerpen,en totloon,als een knecht, dien gij met eene boodschap gezonden hebt, behandeld worden Indien gij mij haat, ver berg liet ten minste. Speel nog maar de schijn heilige, het zal u wel komen, want ik ben moede van de rol, dien gij speelt, en dien gij mij doet vervullen. Verlaat mij, verlaat mij dadelijk, on oh mocht ik u nooit meer terug zien Zoo spraakt gij eens vroeger, en zegde ik u dan niet, dat alles tusschen ons niet ge daan was Zijt gij mij door zulken sterken band niet verbonden dat niets hem kan bre- B SEPTEMBER 1912 omdat de geneesheeren verklaarden dat het meisje toch maar eenige uren meer te leven had. Zij lag bewusteloos op de draagberrie uitgestrekt. Rondom haar werd er vurig ge beden. Toen de processie voorbij ging, bleef de vikaris-generaai Mgr Lecomte, die de re monstrantie droeg, minstens vijf minuten voor 't kind staan, terwijl de gebeden luider en vuriger klonken. Het meisje opende de oogen, bezag het Allerheiligste en zegde tweemaal Ik wil hem omhelzen. Mgr Lecompte liet de kleine de remonstrantie kussen. Het meisje viel met een gelukzaligen glimlach in slaap en 's avonds te 8 ure gaf zij den geest, nog altijd met den glimlach op de lippen. De portugeesche bisschop Mgr Debeja, die door dit tooneel diop ontroerd was, kwam bij het lijk dos avonds bidden en las Maandag morgend voor de overledene de H. Mis. Van een anderen kant wordt gemeld dat een 40jarige blinde te Lourdes het gezicht weergekregen heeft. De man, vader van 4 kinders en teDouai wonend, had de belofte gedaan tevoet terug te keeren als hij genas. Een lamme heeft het gebruik zijner ledema ten terug bekomen. Brussel. Eene goede vangst. Maan dagavond hield de policie in de Eendracht- straat een gevaarlijk oud-veroordeelde aan, bij verstek verwezen tot 2 jaar opsluiting. Hij stiet een rijwiel voort, dat hij in den brand liet wanneer een agTT-Miem naderde. Hij bekende in het kommissariaat, dit rijwiel in den namiddag te hebben gestolen in de gang van een huis, Kliniekstraat, Kureghem. De diefstallen op de trams.M. Aug. Leclercq, van Ormegnies, Zondag voor zijne zaken naar Brussel gekomen, werd aan de Zuidstatie door een pick-pocket ontlast van zijne brieventasch inhoudend eene som van 600 frank in bankbriefjes. Zondagnamiddag nam M. Jules Robyn, wonende in de Maagdenstraat, de tram aan de Noordstatie. Aan de Beurs gekomen, stelde hij vast dat men onderweg zijne brie ventasch had ontstolen inhoudend een bank briefje van 500 frank, drie van 100 frank en een van 50 en handelspapieren. Reiziger bestolen. M. D..., van Parijs, stapte Zondagavond alhier af in een hotel in den omtrek der Rogierstraat. Hij legde zich te 1 u. 30 van den morgend te bed tia zijne deur gesloten te hebben. Maandag- morgend, stelde hij vast dat 's nachts de deur werd opengebroken en dat men uit zijne brieventasch een bankbriefje had geno men van 500 frank en 170 frank uit een zak zijner broek. r Onrustwekkende verdwijningDe policie heeft Maandag de persoonsbeschrij ving in alle richtingen gezonden van Mev. Marie M..., 24 jaar, geboortig van Namen, eii Zondagmorgend spoorloos uit hare wo ning verdwenen. Vroincengevecht. Drie leursters uit den Duivelshoek kregen Maandagnacht twist in een drankhuis, Vlaamsclien steenweg, en geraakten aan 't vechten. Eene hunner, bijgenaamd Mielce Tomate, begon links en rechts te slaan met een bierglas. Hare twee tegenstreefsters werden ernstiggewond. Een agent leidde hen naar hot kommissariaat waar een dokter hen verpleegde. Proces-verbaal werd opgesteld wegens openbare dronkenschap en wederzijdsche verwondingen. Eene kat-brandstiehter—-Maandag avond werden de pompiersposten der hoofdstad verwittigd dat er brand ontstaan was in het oud paleis van koning Albert, Wetenschap- straat, thans bewoond door den gezant der Vereenigde Staten. Eenige oogenblikken later kwamen de autospuiten der 5de afdee- ling, der Regenciestraat, der Leuvensche- straat en van de kazerne der Kaatsspelplaats ken Is uw hart voor mij niet teeder gewor den, ondanks al wat ik ouit gezeid of gedaan heb, om uwen haat te verdienen Is het niet omdat gij weet en gevoelt,dat niettegenstaan de al het geen ik in mijne ontembare gram schap zeg of doe, ik u nochtans wil getrouw blijven. Om Gods wil, barmhartigheid Ga 't is Edward's stem in den gang, hij komt Henri vloog naar de dour en sloot ze. De kruk werd tevens langs buiten vast gegrepen en omgedraaid. Ik werd bleek, doch ik sprong vooruit om open te doen. Voor dat ik de deur bereikte nam Henri mijne handen, en al veze lende zegde hij Indien gij uwen toekomenden vrede waardeert, doe niet. open. Ik stierf liever voor zijne voeten dan hem niet in te laten. Ik rukte mij los van Henri, en trok de deur open maar die er voor gestaan had, was heen. Ik hoorde de deur van den gang met geweld toe trekken gloeiend van schaamte en verontwaardiging, keerde ik in de kamer terug. Ik wierp mij in den stoel voor het vui r, verborg mijn aangezicht in mijne handen, en weigerde verder naar Henri te luisteren. Wees bedaard, ik smeek u, zegde Henri. Het zal u niet passen wederom met roode en gezwollene oogen te voorschijn te konlen daarenboven moetik mét u spreken, ik moet u van Harding vertellen. Ik heb heden veel voor u uitgestaan, Hele na. Het is goed voor ons beiden, dat ik mij zeiven meer kan bedwingen dan gij. Die lompe en gemeen© kerel kont mijne geheimen, zoo wel als de uwe. 't Geld dat ik hem aanbood, wierp hij bijkans naar mijn hoofd. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2