Helena Middleton Vrees3lijk bloeïlliad ts Genua Du1 ii'H Lmi II. Brie kiirieran door een zwijn verstonden NIEUWSBERICHTEN. 2 DE VOLKSSTEM 6 SEPTEMBER 1912 4 dooden en verscheidene gekwetsten Woensdag avond kregen drie kerels, die op een tramrijluig gestegen waren en wei gerden te betalen, twist met een ontvanger, die hen reeds hun briefje gegeven had. In de 20 Soptomberstraat, sprongen zij van den tram. De ontvanger achtervolgde ze, betaling eischendo, doch een der kerels haalde een revolver te voorschijn en doodde den ontvanger. De moordenaar nam met zijne gezellen de vlucht, achtervolgd door verscheidene policie- agenten. De schurken losten nog verschei dene schoten, die door de agenten beant woord werden. Tijdens deze beschieting werden twee po- licieage tien en een der bandieten gedood ei twee soldaten en drie agenten erg gekwetst. De twee ongedeerde bandieten gelukten er in te ontsnappen, doch werden een uui later toch ontdekt en aangehouden. Een hunner, zekere Fcrreiro, van Mar seille. poogdo opnieuw gebruik te maken van zijn revolver, doch hij werd spoedig ont wapend. Na ondervraging in het policiebureel wer den de twee schurken naar bet gevang over gebracht. De verontwaardigde menigte wilde hen lyncheeren en krachtdadige policiemaatrege- len moesten genomen worden oio hen tegen de volkswoede te beschermen. De toestand van een der gekwetste solda ten is zeer bedenkelijk. IV ederland Het jubelfeest van Dr Kuyper. Op 20 September is het 50 jaar geleden dat Dr Kuyper, die thans 75 jaar oud is, docter in Goüsgeleerdheid werd aan de hoogeschool vauJSroningen. In 1874 werd hij voor het eerst gekozen als lid der tweede Kamer. Hij werd te onlangs minister om daaraan te moeten herinneren. Zijn jubelfeest zal aanleiding geven tot groote plechtigheden te zijner eer op 20 Sep tember. Een geheimzinnige diefstal van diaman ten. In de Valkenburgerstraat 85, te Am sterdam is gevestigd de diamantslijperij Kim- berley. In een der bovenverdiepingen van het gebouw wordt de diumau (zagerij van de gebroeders Druk gedreven. Het gebeurt dagelijks, dat zij ter opberging in de kluis van de Kimborley ijzeren trommels ter bewa ring afgeven, waarin diamant geborgen is. Dit is ook Zondagavond gebeurd. Zij heb ben aan den dugporlier een ijzeren eüectón- trommel in bewaring gegeven, om, gedu rende den nacht van Zondag op Maandag in de kluis van de Kimberley te wórden opge borgen. Toen gi3tf renrnorgend die ijzeren trommel weer aan de gebroeders Druk was teruggegeven en zij -den inhoud fiakekon, gaven zij op, twee partijtjes diamant te ver missen, ter gezamenlijke waarde van 1000 gulden. Frankrij k. Zelfmoord. Paul Robin, oud bestuur der van bet weezenhuis van Compuis, stichter van de neo-malthusiaansche beweging, heeft zich op 75jarigen ouderdom gezelfmooi d. Auto-ongeluk. Maandag avond te 7 ure reed de auto van M. L'Hóte met drie onder nemers naar Due. Op zeker oogenblik barstte er oen band en de chauffeur kon zijne maehiene niet meer bemeesteron. Met volle snelheid reed de aulo tegen eenen muur. M. L'Hóte werd onder de puinen van het rijtuig verpletterd en de drie inzittenden werden erg gekwetst. Voorbijgangers konden den chauffeur be vrijden, dio dood el ijk gekwetst was. Zij 74e vervolg, Hij noemde mij een deugniet, en ik was verplicht dit alles te verdragen, ik moest mij tevreden houden met hem inwendig te ver- vensohen, toen hij zeide Maak Alice geluk kig, en ik zal zwijgen en God bedanken omdat ik, ofschoon eeu straatkerel, toch geen dief beu, en hoe wol ik menig man ten gronde Leb gew orpen, toch nooit een kind gedood heb, en indien gij haar doet tranen storten,en haar hart bedroeft, mijn naam is geen Harding, of zullen noch stokken, noch messen in de wereld zijn, indien ik u van de mijno niet laat proeven. Gij weet nu waarom ik met den geest eens duivels en in de gesteltenis eens vijands naai' huis gekomen ben, en waarom ik al dat ongenoegen, dat ik onderstaan had, op u gewroken heb. OchHelena, zulk leven kunnen w ij niet langer lijden, indien ik maar kon... Helena, Helena waar zijt gij De Bran dons zijn aangekomen,en hebben gedurig naar u gevraagd. M. Middieton en Edward begeereu dat gij aanstonds naar beneden komt Ik liep de trappen van den toren af mijne tante stond beneden en ik ging met baar in de boekenzaaljWaar ik moest spreken en lachen, houren zoggen dat ik bleek was en vermoeid scheen, Edward liooren vragen waar Henri zich bevond. Ik beweerde dat ik bet niet w ist; en mij scheen bet, alsof ik en al degenen, die mij omriugden.metkoortsachtigeaangezicbteu en gebrokene harten, een onmeedoogeiid spel speelden. brachten hom naar hel gasthuis van Ver sailles, waar hij bij aankomst stierf. Duitsoliland.. Vergiftigd. Te Grüna werden 30 perso nen, die bedorven vleescli hadden gegeten, vergiftigd. Bootongeluk. Op hel Rummelburgs- meer sloeg eensklaps eene boot met 8 perso nen om. Al de passagiers vielen in het wa ter. Vijf hunner konden door schippers gered worden. Spoorwegongeluk. De lokaal trein Berliin-Prag.dio talrijke toeristen vervoerde, on'spoorde nabij Schönprinsen. Twee wagens vielen om; 15 personen werden zwaar ge kwetst, waarvan drie doodelijk. E?n drama. Te Haguenau heeft een officier der Silesische dragonders, luilenant Gruwell, zich gezelfmoord. Eenige uren te voren had hij ook zijn lief doodgeschoten. FluslandL De oogst. Volgens de schatting van het middencomiteit van statistiek, zal de op brengst van den oogst merkelijk hooger zijn dan die van verleden jaar. Het ver schil bedraagt minstens 116 millioen ponds (IS,560,000 kwintalen) meer. Italië Onweer. Een schrikkelijk onweder woedde over de streek Udina. Vier meisjes die met een kind op wandel waren, werden door den bliksem getroffen. De eene werd op den slag gedood, de drie andoren levensge vaarlijk gekwetst. Spooiwegongeluk. Een sneltrein uit Florence is aan de static Riola met een goe derentrein in botsing gekomen- Er zijn drie dooden en twaalf gewonden. Itlexilso Aardbeving. Te Guadalajara, in den Mcxikaanschen staat Jaïisco, is gisteren een krachtige aardschok gevoeld. Tal van huizen zijn er ingestort. Egypte De suddit. Aan het opperste gedeelte van den Witten Nijl en der meren die er mede in verband zijn, groeit eene plant door de Engelschen Suda genaamd. Die plant stremt bijna de vaart, en de stoomboolen kunnen slechts enkele kilometers afleggen, waar zij groeit. Verleden jaar melde de Umschau dat eene Engelsche maatschappij met die plant een nieuwe krandstof vervaardigde, welke zij suddit noemde, doch men geloofde nau welijks aan dat nieuws. Thans komen nieuwstijdingen uit Egypte omtrent de zaak. Te Malakah, hoofdstad der provincio Sou dan, worden reeds 50.000 ton nieuwe brand stof met dio plant vervaardigd. Het Belgische gouvernement dat gebrek heeft aan kolen in Congo, is in onderhande ling met die maatschappij om brandstof te leveren Meer nog, met de binnendraden dier plant maakt men reeds papier dat tegen het beste op kan 'wegen, en zoo goed is als dat van vodden of hout. Kortqm er is liier eene uitvinding voor handen, die van liet grootste belang kan worden. Egypte een koninkrijk. Naar dat Daily Chronicle verneemt, zijn er diplomatieke onderhandelingen gaande, om van Egypte een koninkrijk te maken onder protectoraat van Engeland, Frankrijk en Italië zuuden reeds in de afschaffing van de capitulaties hebben toegestemd. Aan Turkyë zou een schadevergoeding van 20 millioen pond wor den aangeboden. Zweden. Vandevelde te Stockholm. Op het con gres der Scandinavische werklieden sprak M. Emiel Vandervelde, socialistische volks vertegenwoordiger van Brussel eone rede voering uit betreffende de door de Belgische werklieden ontworpen algcmeene werksta king. Hij verklaarde dat do slaking ongetwij feld zou losbarsten zoo de regeering geene voldoende kieshervorming voorstelde. XXI. Dreigingen van Henri tegen Helena. Terugreis van Elmsley naar Londen. Al. en Mevr. Middieton vertrekken naar Frankrijk. Helena reist naar Hamp- stead, icaar zij door Ec/icard berispt ivordt. Terugkomst in Londen. De vervolgingen van Henri blijven voortdu ren. Ontmoeting van Escourt. Alice ontvangt 't bezoek van hare grootmoeder, Mevr. Tracy. Edward gebiedt Helena een bezoek aan Alice te brengen. De liefelijkheid en de beleefdheid, die in liet gedrag en deu omgang van Henri door schenen, hadden sedert dat ik my, na mijne overhaastige verloving met Edward, geheel aan zijnen wil hal overgeleverd, begonnen van dezen dag af, langzamerhand te vermin deren. Wanneer ik mij met liem alleen be vond, sprak hij van zijne genegenheid voor mij als van eene zeer eenvoudige zaak elke maal, dat ik zijne woorden wilde beletton, of met verontwaardiging verstooten,antwoordde lig door woedeudsie of teedersto uitdrukkin gen. Somtijds gal' bij mij met bittere spotternij te verstaan, dat ik alle recht verloren liad om zoo te spreken, en al schimpende vroeg hij of ik veronderstelde dat hij als een onverschillig minnaar behandeld moest worden.In duizende nietigheden trachtte hij mij zijne macht te doen gevoelen, llij wikkelde mij in eene rij van kleine bedriegerijen en arglistigheden, vernederde mij in mijne eigene oogen, en drukte bijzonderlijk op de onteering van mijnen stand, en 't verval van mijn karakter. Nu hield hij mij inderdaad geheel in zijne macht want zoodra ik den minsten schijn liet blijken, mij tegen zijne verdrukking te verzbtten, dreigde hij Alice te verlaten, om in Denemarken Een nieuwe ijzerenweg. Het Deensch. spoorwegbesluur onderzoekt de mogelijkheid van het aanleggen van f eene baan voor groote internationale sneltreinen die Noor wegen, 't is te zeggen het uiteinde van Jut land, zou verbinden met Midden-Europa over Hamburg en Skagen. V ereeni§d.e-Staten Wolkbreuk. De steenkoolmijnen in eene plaals bij Pennsylvania zim dooreen wolk breuk vernield. Men vreest, dat verscheidene personen zijn omgekomen.. De buitenlandsche bladen spreken van eenige tientallen dooden. De storm van Maandag. Tijdens den storm van Maandag zijn 36 personen gedood te Pittsburg. Veel menschen zijn verdwenen. De schade wordt geschat op 1 1/2 millioen dollars. De Panamazaak. De Amerikaansche journalist Lafayette Young die op het oogen blik te Londen vertoeft, betoogt in een inge zonden stuk iu de Timesdat men zich in Engeland eene verkeerde voorstelling vormt van de draagkracht van dp Amerikaansche wet tot vaststelling var. de. tollen voor het Panamakanaal, waarbij aan Amerikaansche schepen die de kustvaart uitoefenen, vrije doorvaart wordt toegestaan. De kustvaart van de Vereenigde Staten is al een eeuw lang tot Amerikaansche schepen beperkt geweest. Vreemde schepen mogen baar niet uitoefenen. Een Engelsch of welk ander vreemd schip ook zou geen lading van New-York naar San Francisco kunnen bren gen. Dit zou bij wet verboden en verhinderd worden. De vrijstelling van tol heeft dus alleen betrekking opeen tak van scheep vaart, waarin geen ander vreemd schip plaals zou kunnen vinden. Het is dus niet waar, meent Young, dal .Amerika met zelfzuchtige bedoelingen een tractaat beeft geschonden. Immers, elk schip van elke natie zal in het Panamakanaal ge lijk behandeld worden wat do scheepvaart betreft, die volgens de wel aan allen wordt toegestaan. Het gevaar van rijk te zijn. De World meldt dat de Mano Negra eene groote som gekls beeft gevraagd aau M. Rockefeller hij beeft Lijd tot 12 September om die te be talen. In geval van weigering zal de petrol- koning vermoord worden-, met zijn zoon en zijne kleinkinderen. M. Rockefeller, die de bedreiging ernstig opneemt, heeft zijn eigendom van Pecontico- Hils, doen bewaken door zestien gewapende negers en talrijke delectieven. Woensdag morgend verliet eene vrouw van Villiers-le-Roux (Luxemburg) hare wo ning, om het noenmaal van haren echtgenoot naar dezes werkhuis te dragen. Zooals naar gewoonte hieven hare drie zoontjes, 3, 4 en 6 jaar oud, op den koer spejen. Wat er eigentlijk gebeurd is, wmet men niet juist, doch toen de moe,der te huis kwam vond zij hare [wee oudste zoontjes badend in bloed ten gronde liggen, terwijl eene groote zeug bezig was het gelaat van het jongste wichtje te verslinden. Ook de twee oudste kinderen waren erg door hel zwijn gebeten gewórden. Hot jongste kindje bezweek weldra en ook de toestand van het 4 jarig knaapje is zeer bedenkelijk. Men denkt dat het zijne vreese- lijke wonden aan de keel en do beenen niet zal overleven. Het oudste zoontje, dat in de beenen gebeten werd, stelt liet betrekkelijk goed. De ongelukkige moeder is ten gevolge der hevige smart en aandoening in bezwijming gevallen. Men denkt dat de arme vrouw er liet verstand zal bij laten. de afwezigheid en de wisselvalligheden, tegen de smarten, die hem zyn liopelooze drift aan joeg, verlichting te zoeken. Hij wist zeer wel dat zulke handelwijze mij in wanhoop moest werpen. Zekeren avond (omtrent veertien dagen na 't gesprek, dat ik het laatst meldde) nadat ik mij schielijk van hem afkeerde, en na eenen hevigen twist, zijne gewone voorstellen van verzoening weigerde te aanliooreu, schreef hij mij eenige regelen om mij te laten weten dat hij van zin was zijne voornemens ten uitvoer te brengen. Zijn brief luidde als volgt Gij moet mij niet berispen, berisp u zelve voor den stap die gij mij verplicht te doen. Gij kunt wel denken wat ik bedoel. Misschien verheugt gij u in het vooruitzicht dat gij alzoo een middel zult vinden, om aan eene genegen heid te ontsnappen, die, ofschoon zij dikwijls tusschen u en 't gevaar of 't ongeluk gestaan heeft, nochtans met verachting door u is be loond geweest telkens dat gij verplicht waart, er uwe toevlucht toe te nemen. Ik ben moede mijzelve te beheerschen, mijne verdraagzaam heid is ten einde ik kan niet langer strijden, en indien ik mijne vrouw verlaat, in den tijd dat zij den onderstand mijner tegenwoordig heid meest van noode heeft om baar te ver sterken, het is omdat de pntdekking van al wat ik tot lieden getracht heb te verduiken, een veel grooteren slag voor haar zou wezen, dan mijne afwezigheid haar zal veroorzaken. Ik zal pogen den stap, dien ik teweeg ben te doen, zulk voldoende voorkomen mogelijk te geven. Het is eene gekheid zulks te wagen, maar gij maakt mij gek. Ik vertrouw mij niet om u vaarwel te komen zeggen. Wanneer gij morgen ontwaakt zal ik al Elmsley verlaten hebben, tenzij ik van u eenig bewijs van aan zien, eeu woord van spijt, eenige belofte dat Brussel. Dieven en brandstichters. Dinsdag nacht zijn dieven gekomen in het magazijn van pelswerk van M. Maton, 51, Papenvest. Zij hebben veel kostbaar pels werk en vellen van waarde gestolen. In de onderverdiepingen hebben zij vervolgens het vuur gestoken aan een hoop stroo. Dan ver trokken zij met hunnen buit ter waarde van 10,000 fr. Geburen konden den brand spoe dig blusschen. I)e policie der 3d* afdeeling opende een onderzoek. Uitgifte van valsche munt. De po licie zoekt een Duitscher op. die valsche stukken van 1 en van 2 frank in omloop brengt. Deze stukken dragen het zinnebeeld dor Fransche Republiek en werden opper- berst nagemaakt. Bestolen. Dieven zijn in de woning gekomen van M. Dujardin-Lammens. Vallei- straat, 65. Zij hebboii twee ringen eener waarde van 500 frank en ilessclien cham pagne meegenomen. Brand. Woensdag namiddag, om 1 1/2 ure, ontstond brand hij M. Desenfans, fabrikant van rieten meubelen, Komedian- teustraat, 35. De pompiers van den post in de Bankstraat, snelden op het eerstre alarm ter plaats en keerden spoedig alle gevaar af. De schade is niet groot. Erge val. Naar hare kamer gaande, in eene woning der Anspachlaan. viel Mevr. Robrels, Dinsdag avond van de trap, ten ge volge van duizeligheid, en werd op den vloer den schedel verbrijzeld. Woensdag morgend was zij tot het bewustzijn nog met teruggekeerd. Haar toestand is hopeloos. Moed en zelfopoffering. Het paard van een melkboer, wonende op den Ninoof- schen steenweg, ging Woensdag morgend op hol in de Zuidslraat en liep naar de Rouppeplaats. Een slachter M. Stevens, ge lukte er iu liet verwilderd dier tegen te hou den nadat bij meer dan honderd meters ver werd voortgesleept* Groote ongevallen wer den alzoo vermeden. Gevaarlijke gast. Een dronken ke rel kwam Woensdag morgend, rond 2 ure, in eene herberg der Trapstraat, en begon er de verbruikers lastig te valien. Daar de her bergier tupsclienkwam en den dronkaard wilue builen zetten, dreigde deze alles aa i si ukken te slaan. Een agent werd ontboden, doch zooura de kerel dezen zag, sprong hij naar hem toe, smeet hem ten gronde en ran selde hem duchtig af. De verbruikers kwa men lussoheu en hielpen den woeslaard over meesteren. Men deed hem de boeien aan en sleurde hem, ondanks zijn hevigen weerstand naar 't policiebureel. Het is een genaamde Joseph W33 jaar oud, onlangs bij ver stek tot 18 maanden gevang veroordeeld voor diefstal. Het schijnt dat al de huishoudsters, lief hebsters van uilgelezen koffie, de bitterpeeën der Trappisten Vincart gebruiken. Zij welen wat lekker is. 1500f. Laken. Erg verbrand. Mevr. Stal- paerts, herbergierster, Masuistraat, 156, te Laken, nam Dinsdag een ketel ziedend water van de stoof. Zij gleed uit, viel en werd dooi den inhoud overgoten. De ongeiukkige vrouw werd vreeselijk verbrand van het hoofd tot de voeten. Kureghem. Diefstal. Dinsdag, tij dens de afwezigheid der echtgenooten Goos- sens, zijn kwaaddoeners op hunne kamer gekomen, Klieniekstraat, 60, te Kureghem. Zij hebben verscheidene meubelen openge broken en de hand gelegd op zakuurwerken met kottingen, oorbellen, ringen eu op een kostbaar pelswerk. Elsene. Erg gebeten. De 13 1/2 ja rige Edward Somes, in dienst van bakker Verwimpe, Gielstraat, te Elsene, spande den trekhond in de broodkar, toen bet dier, plot seling razend geworden, of zich toch als dus danig aanstellend, zich op zijnen jongen meester wierp en hem wreed in het aange- gij in het toekomende met mij geduld zult hebben, ontvang. Vraag ik te veel Zouden anderen in mijne plaats niet meer eischen Mijn lot, 't uwe, en dat van Alice liggen voor de tweede maal in uwe handen, ilc ben nog bij u, bij haar. Zij slaapt gerust ganscli onwetend dat het lot van mijn leven en van 't hare in dit oogenblik beslist wordt. Schrijf mij een vriendelijk woord, en ik ben bereid om mijne eigenzinnigheid te overmeesteren, om voor haar een minnelijke en standvastige beschermer te zijn, en voor u eeu vriend. Ik zal hier wachten, en de minuten optellen, totdat uw antwoord aankomt, elke minuut zal mij eene eeuw toeschijnen. Doch verbeeldt u niet, dat ik u dit schrijf, om u door bedrei ging tot eene verzoening te brengen. Ik zweer plechtig dat, indien gij mij niet smeekt om te blijven, en u zélve verbindt om mij met eene grootmoedige verdraagzaamheid to dulden, ik u en Alice voor de laatste maal gezien hebt; en liet onheil dat bygevolg op haar, op u, op mijne zuster, en op Edward zelve zal vallen, uw werk is niet het mijne, Helena, beslist Ik las dezen brief in myne kleedkamer, ter wijl mijne meid in deu gang wachtte, en ik alle oogenblikkeu Edward kon zien boven komen. Gansch buiten my zelve, stond ik met dien brief in de hand. Onbekwaam om te den ken of te beslissen. Na vyf minuten klopte men op de deur mijne meid zegde M.Lovell wacht antwoord af, madame. De klok sloeg twaalf ure de deur der bil- jardzaal ging open en ik hoorde de stemmen der mannen die zich bereidden om heen te gaan. Ik greep spoedig een stuk papier van de tafel en schreef er in potlood op Ga niet, ik smeek u, ik vergeef en zal u lijden. Ik sloot liet briefje eu liet het bestellen zicht beet.De kleine werd letterlijk de onder lip afgerukt. Men moest den bezwijmde onmiddellijk naar 't gasthuis voeren. De ge vaarlijke vierpooler is in observatie ge- plaats. Stoutmoedige bandietendaad. In den nacht van Dinsdag op Woensdag drongen inbrekers in de pasteibakkerij van M. M..., steenweg van Elsene, 154. Na nogal wat gebak te hebben gegeten braken de dieven de tooglado open en ledigden deze. De sehelinen zijn in de woning gedrongen door middel van valsche sleutels. Slimme bedriegster. De policie heeft Dinsdag in alle richtingen het signalement rondgestuurd van eene vrouw van rond de 30 jaar oud, deftig gekleed en welgemanierd ten wier laste sedert eenigen tijd talrijke klachten ingediend worden. Zij komt in de winkels een aankoop doen van eenige franks. Dan verzoekt zij de winkelierster haar te doen vergezellen door eene bediende met bet kwijtschritt en geld genoeg om op een briefje van 50 fr. weer te geven. Aan een huis met twee uitgangen gekomen, neemt zij de koop waar en het geld van do bediende en belooft dadelijk het bankbriefje te brengen. Onnoo- dig te zeggen dat de bedriegster vruchteloos op haar laat wachten. St Gillis. Botsing. In de De Mero- destraat, had Dinsdag eene botsing plaats tusschen een brouwerswagen en een auto taxi. De voerman werd op den grond gewor pen en zwaar gewond aan het hoofd. De auto werd zeer beschadigd. Koekelberg.Geheime stokerij ontdekt. Dinsdag avond ontdekte de policie, ver gezeld door beambten der accijnzen eene geheime stokerij in volle werking in de onderverdiepingen eener herborg der ge meente. Al hul materieel werd in beslag ge nomen.De herbergier en een zijner huurlingen werden aangehouden. De stokerij was in werking sedert 3 weken. Anderlecht. De dieven. Dinsdag voormiddag, tijdens de afwezigheid der echt genooten Goossens. wonende iu de Kliniek straat, 60. te Cureghem, zijn dieven in hunne woning gedrongen. Zij hebben al de plaatsen doorsnuffeld en twee gouden zakuur werken mot ketting, een zilveren uurwerk, een nikkelen uurwerk, tweejpaar gouden oorbellen, twee gouden mansringen, drie gouden damesringen en eene kostelijke pels buit gemaakt. Toen vrouw Dumont, wonende Bergschen steenweg, 432, Dinsdag namiddag van eene boodschap thuis kwam, bestuligde zij dat een dief in bare woning was gedrongen en er alles bet ondeiste boven had gesmeten. De kwaaddoener heeft uil een meubel een aan tal juweelen, eene som van honderd frank en een spaarboekje van 315 frank gerobberd. Leuven. Lijk opgehaald.— Een vrouw uit de St-Martinusstraat had kort geleden, na een hevigen twist met haar man, de ech telijke woning verlaten. Maandag heeft men te Wilsele haar lijk uit dé Dijle opgehaald. Paard verdronken. Dinsdagnamid dag, rond 4 ure, waren de werklieden van M. Nys. houthandelaar, bezig met hout te lossen uit een schip. Een voerman kwam met zijn paard de geladen kar halen, toen opeens het paard, door een voorbij rijdenden auto mobiel verschrikte, op zijde sprong en tus schen het schip en den kaaimuur in liet water terecht kwam Na twee uren zoeken, haaide men het doode paard boven. Brusseghem. Nog het bloedig drama. Gelijk wij gemeld hebben, is het parket van Brussel Dinsdag namiddag in de ge meente afgestapt, om een onderzoek te doen over de dubbele misdaad welke er heeft plaats gehad. Acht inwoners der gemeente, verdacht deelgenomen te hebben aau do mis daad, zijn onder aanhoudingsmandaat naar bet gevang van Vorst overgebracht. Een negende persoon die gevlucht is en do bijzon derste aanrander zou zijn van Victor Vandeu- borre, wordt ieverig opgezocht. De toestand doch volgend oogenblik zou ik werelden gege ven hebben om bet terug te bekomen maar 't was weg Alice was ongetwijfeld zeer zeer veranderd sedert haar huwelijk. Zij liad die kinderlijke eenvoudigneid verloren,met welke zij gewoon was hare gedachten te veropenbaren, do om standigheden van haar dagelyksch leven en hare schuldelooze bezigheden te vertellen maar van den anderen kant, vluehtte zij niet meer de gesprekken noch de boeken, die den tegenwoordigen staat der maatschappij, of <ie geschiedenis van het menschelijk verstand voorstellen. Zij las zeer veel ik zag haar 't een boek na het andei* in hare kamer dra gen; en het groot belang, dat ik daar in stelde zonder haar te durven ondervragen, deed mij nauwkeurig hare wijze van lezen naspeuren. Haar geest scheen er zieli mede te voeden, haar vernuft vond er zijee ontwikkeling,maar tevens verbleekte liaar gelaat, en hare uit drukking, die vroeger vrede aanduidde, was nu gemaaktheid haar karakter dat loutere eenvoudigheid was, werd nu voorbehouding, Hare oogen waren gedurig op llonri gevestigd niet met de uitdrukking der liefde of der vrees, maar met die van bet diepste eu smar telijkste belang. Het was op 't einde der derde week vao October, dat wij naar Londen vertrokken, en ik bezit nam van mijn nieuw huis. Alice's bevalling was aanstaande, alsook het vertrek van mijnen oom en mijne tante. Deze gebeurtenis zou mij eenigen tijd vroeger allersmartelijkst geweest zijn nu treurde i'k er over, meer om de herinnering aan geeii miju geluk met mijne tante weleer geweest was, en om de wijze op welke dat geluk ver vlogen was, dan om de tegenwoordige droef heid van de scheiding zelve. ('t Vervolgt).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2