Helena Middleton BÜITENLAN Frseseliik ongeluk tijdens esne vliegmeeting Het geheimzinnig drama te Bray-ïes-Dnnes NIEUWSBERICHTEN. Het einde van een bandiet. b Consciencefeesten ts Sottsgem Eene muiterij in Rusland. Een policieagent gedood TE MARSEILLE 2 Een eenvlakker komt in het volk terecht. 4 dooden en verscheidene gekwetsten. Het feeslkomileit van Gray had twee vliegers uitgenoodigd eenige vluchten te komen doen. Beard en Maignon aanvaard den. De eerste zou vluchten doen met een eenvlakker en de tweede met een tweevlak- ker. Zondag namiddag deed Maignon zijn toe stel buiten brengen en steeg weldra op. Op .eeoe hoogte van een honderdtal meters vloog hij verscheidene malen rond het plein, waar na hij in eeno prachtige gestrekte vlucht neerdaalde. Dan wilde ook Beard opstijgen. De een vlakker werd in de piste gebracht en weldra was de motor in werking. De vlieger gelukte er echter niet in op te stijgen, doch rolde met vreeselijke snelheid in het volk. De schroef draaide in dolle vaart en talrijke per sonen werden door het toestel omgeworpen. Eene vreeselijke paniek ontstond en de ver schrikte toeschouwers vluchtten in alle rich tingen uiteen. Toen Beard eindelijk zijn toestel kon stilhouden en men de slachtoffers ter hulp snelde, bevond men zich tegenover een gruwelijk schouwspel. Al de slachtoffers hadden vreeselijke wonden aan het hoofd. Vier toeschouwers, twee mannen en twee vrouwen, waren bijna onthoofd geworden en bleven op den slag dood. Verscheidene an deren moesten in bedenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht worden. Beard, alhoewel zelf gekwetst, had de vlucht genomen dwars door het veld. Men kon hem nog achterhalen en weenend ver klaarde hij, dat hij vruchteloos gepoogd had te stoppen, toen hij zag dat zijn toestel niet wilde opstijgen. IPranltrij it De onderwijzerssyndikaten. De minis ter van openbaar onderwijs heeft den raad onderhouden over de kwestie der ondervvij- lerssyndikaten. De raad heeft besloten geen uitsiel te verleeneu voor hunne ontbinding. Do algemeene vergadering van het syndi- kaat der onderwijzers te Morbihan, Vrijdag morgend vergaderd op de werkbeurs van Lorient, heeft de ontbinding van het syndi- kaat gestemd mot eene meerderheid van twee derden der toetreders, zooals de siandregelen het eischen. Men weet dat het bureel van dit syndikaat tevens, sedert het congres van Chambery, het bureel is van den bond der onderwijzerssyndikaten. Huiselijk drama. Een Tiovenierster van Pantin, vrouw Monnin, heeft zich gevangen gegeven op het commissariaat aldaar,,, met do verklaring dat zij haar man, die 40» jaar oud was, met revolverschoten had gedood. De commissaris begaf zich aanstonds naar het huis der misdaad. Francois Monnin was door twee kogels getroffen. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. Ondervraagd over de drijfveren barer daad verklaarde de vrouw dat haar man dronk, haar brutaliseerde en baar herhaal delijk met de dood had bedreigd. Zij bad daarom verkozen hem te dooden in plaats van zelf door hem gedood te worden. DuitsclilaiidL. Schoone gift. De Berlijnsche warenhuis- eigenaar Oscar Tietz heeft ter gelegenheid van zijn zilveren bruiloft een millioen mark voor allerlei goede doeleinden weggeschon ken. De helft van de som is bestemd vooreen fonds tot ondei steuning van hulpbehoevende mensohen of tot bevordering van het alge meen nul in Duitschland. Ten bate van het personeel van de warenhuizen is 100,000 marlt bostemd. Vroeger heeft Tietz het pen- 77" vervolg. Waarop is dat slecht gedacht gesteund Men heeft mij gezegd dat hij volstrekt geene grondregels volgt. 1Wie zegde u dat Ik had den moed niet om Henri te noemen, en daar ik aarzelde, ging hij voort Indien gij dat als eene genoegzame reden aanschouwt om eenen persoon met de gewone beleefdheid niet te behandelen, verklaar ik u dat ik uwe innige en nauwe vriendschap met Henri niet kan begrijpen. Ik heb achting voor hem, uit oorzaak van onze vroegere gemeeuzaamheid, en zijne menigvuldige aan trekkelijke hoedanigheden daarom, en als broeder van Mevr. Middleton, is het natuur lijk dat gij dezelfde gevoelens hebbetnogtans is er een oneindig verschil tusschen zulke achting en de getrouwige en innige betrek kingen die gij met hem onderhoudt, en, om niet meer te zeggen, is het zeer onbetamelijk van, te huis en voor de wereld, mijne vrien den en kennissen te verwaarloozen, om uren lang met Ilenri te babbelen. Het schijnt mij zonderling dat hij zoo langen tijd in een gezel schap kan blijven, wanneer Alice onpasselijk en zoo nabij hare bevalling is. Hebt gij haar heden geztjfffi Neeu, vandaag niethare grootmoeder is bij haar. Dit zegde ik, veronderstellende dat hij het als eene genoegzame reden zou aangenomen hebben, om er niet naartoe te gaan zooveel te meer daar niemand van de familie, sedert het huwelijk van Henri en Alice, mevrouw jsioenfoBcTs van dit personeel al met een half millioen mark feeuacht. De 100.000 mark /.uilen dienen om degenen die ongeschikt tot werken zijn geworden of de gezinnen van beambten in geval van overlijden te steunen. De hulpvereeniging van Duilsche Joden krijgt 50,000 mark. Eindelijk zijn bedacht de steden Berlijn, Charloltenburg, Munchen, Gera, de Berlijnsche policie en brandweer, de joodsche gemeente, het Roode Kruis, enz. Mijnongeluk. In de mijn Segenshülte bij Altwasser, zijn vijf mijnwerkers door het inademen van vergiftige mijngassen be dwelmd. Alle pogingen om hen bij te bren gen, mislukten. Drie van hen waren ge trouwd. Van gebrek gestorven. Aan den groo- ten weg van Schwanewedde naar Sankt Magnus heeft men het lijk gevonden van den leeraar Dr Ernst Spieder, die laatstelijk te Ilzehoe werkzaam was geweest. Hij had blij kens zijn papieren te Koningsbergen gestu deerd en het recht om les te geven in het Duitsch, Latijn, Griekseh, Engelsch en Frausch. In zijne beurs zat niets dan een 5-pfenning stuk. De man is blijkbaar van honger en gebrek gestorven. Woestelingen. In een druk bezocht koffiehuis te Charlottenburg hebben uitgeslo ten bedienden een inval gedaan. Zij sloegen met knuppels den boel kort en klein en richt ten voor duizenden schade aan. De policie dreef hen op de vlucht, maar kon slechts en kele van de woestelingen in handen krijgen. Italië En dan zegt men de muziek verzacht de zeden. Te Grune Nevano, een dorpje nabij Napels, moesten volgens oud gebruik op St-Tamora's feestdag twee orkesten beur telings spelen op de gemeenteplaats. Bij ge brek van muzikanten werd beroep gedaan op uitvoerders van naburige gemeenten. De herhalingen hadden reeds aanleiding gege ven tot gekibbel onder de muzikanten van beide orkesten. Doch eerst op het feest zelf brak het onweder los. Een van beide orkes ten speelde zonder bijval, eene symfonie van Beethoven. Het andor bracht eene fantazie op de opera's van Verdi ten gehoore en wekte daardoor eene groote geestdrift. Daarop werden mossen en revolvers getrokken en liepen de discipelen van Beethoven en die van Verdi legen elkander in. De strijdwas bloedig en werd slechts geslaakt door de tusschenkomst der gendarmerie. Zwitserland. Bezoek van keizer Wilhelm.De corres pondent van de Tkmps meldt het bijzonder vriendelijk onthaal dat de keizer voorbehield aan generaal Pau. overste van de Fransche zending. Toen president Forrer hein volgens de alfabetische orde der zendingen voor stelde, reikte Wilhelm II hem de hand en zegde Ik zou gelukkig zijn wat langer met a te kunnen praten. De gelegenheid bood zich aan bij het ontbijt, waar de,keizer en de generaal reciita.en links van den presi dent zaten. Toen nu keizer Wilhelm,: het gesprek be gon met generaal Pau, stond president For rer op om de plaats vrij te laten. De generaal on de keizer schoven hunne stoelen dichter bijeen en praatten ongedwongen. Met zijne gewone vriendelijkheid verzocht de keizer den generaal zijne hulde over te brengen aan president Fallières. Na het nationaal museum bezocht te heb ben, verliet de keizer Zurich, gisteren, te 11 ure 57. Eene gFoote menigte juichte hem toe. Na zijne voldoening uitgedrukt over het voortreffelijk onthaal der bevolking, der kantonale regeering. enz., liet hij den bevel hebber van het batailjon karabiniers roepen, dat met den ordedienst gelast was, en drukte hem zijne hooge voldoening uit over de houding zijner troepen. Alvorens Zurich te verlaten gaf de keizer 5000 fr. aan de armen der stad. Te 2 1/2 ure kwam de trein te Bern aan. Verscheidene kanonschoten begroetten die Tracy gezien, noch met haar in betrekking geweest was. Gij meent toch niet Alice niet te bezoe ken terwijl hare grootmoeder bij haar is Noch mijne tante, noch iemand der familie heeft die vrouw ontmoet... Daar kunnen zij van doen wat zij begee- ren maar ik zal niet toelaten dat zulke belachelijke trotsclibeid u belette, Alice al den dienst en den onderstand te bowijzen, die mo gelijk is. Zij is maar al te goed voor Henri, en hij zou den dag, dat hij met haar trouwde moeten zegenen. Ga daar morgen, Helena, en wees beleefd met Mevr. Tracy. Ik verzoek u, Edward, mij in die zaak over mijzelve te laton oordeelen. Ik bemin Alice uitnemend veel maar ik kan er nu niet bij gaan. Henri begeert het niet. Moet gij Henri's gedacht eerder dan het mijne volgen Neen, dierbare Edward neem dat zoo niet op doch ik smeek u, dring niet aan om mij dat op te leggen. Ik dring er op aan, en verzoek u mij daarover niet meer tegen te spreken. Ik be geer dat gij daar morgenochtend gaat. Het spijt mij dat gij geene goede gevoelens genoeg bezit om dit uit u zelve te doen doch, of gij van mijn gedacht zijt of niet, gij moet mij ge hoorzamen. Ik ging tegenspreken maar Edward's aan gezicht was zoo streng dat ik geen woord meer dierf laten hooren Ik kwelde mynen geest den ganschen nacht, om eene uitvlucht, een voorwendsel, eene verschooning te yin- den, ten einde dat gebod te ontwijken, dat mij even gevaarlyk scheen om te volbrengen als te verzuimen. DB VOLKSSTEM aankomst. President Forrer, de DuitscTre' gezant, de voorzitters der twee Kamers, de officieren aan den persoon des keizers ge hecht, enz., wachtten aan de statie. De kei zer, die het uniform droeg van de jagers der garde, met liet groctlint van den Zwarten Adelaar, stapte snel af en drukte de hand aan den president. Na zich de aanwezigen te hebben doen voorsteller! hielden keizer en president revue over d« eerecompagnie, stap ten dan in het rijtuig eii reden onder de toe juichingen der menigte naar 't Bondspaleis. INT oor wegen Draadlooze telegrafie. Volgens eQne kennisgeving in de bladen zijn de Noorsche staat en de Marconi-maatschappij voor 25 jaar overeengekomen voor een dradeloos telegrafischen dienst tusschen Noorwegen en New-York. De twee partijen zullen den dienst gezamenlijk leiden en de winst deelen. Alle telegrammen uit Noorwegen voor de Vereenigde Staten en Canada zullen draad loos overgebracht worden, tenzij de afzen ders overseining langs den kabel verlangen. "V ereenigde-Staten Trein aangerand. Donderdag werd tus schen Louisville en Nashville de sneltrein tot stoppen gedwongen door een gewapen- don roover. De man dwong machinist en stoker voor hem uit te loopen, terwijl hij den postwagen beroofde en daarna de reizigers in de Pullmanswagens ontlastte van hun geld en kostbaarheden. Toen de bandiet met zijn inzameling gereed was gekomen en hij met zijn buit den trein wilde verlaten, gaf de machinist hem zoo'n slag op bet achterhoofd, dat hij bewusteloos neerviel. Ieder kreeg het zijne terug en de slag is zóó aangekomen, dat do roover wel zal sterven. Een middel tegen de warmte. Te Was hington bevindt zich in de strafgevangenis een Cubaan, zekere Goiizales. die wegens het vermoorden van zijne vrouw is ter dood veroordeeld. Deze man heeft onlangs tot de overheden liet verzoek gericht om den datum van zijn terechtstelling te vervroegen. Hij had zoo'n last van de warmte. Onze lezers zullen zich wellicht de bandie- terij herinneren welke in den nacht van 27 tot 28 te Berchein-bij-Antwerpen gepleegd werd. Een dief was in het huis der familie De Brouwer-Maas, wonende St Hubertstraat, gedrongen om er te stelen. Hij werd verrast door het ontwaken van het dochtertje. De bandiet poogde eerst het meisje te ver wurgen en bracht verscheidene dolksteken toe aan den vader, de moeder en den broeder van het kind, die op hare hulpkreten waren toegesneld. De schurk kon nog buiten vluchten, doch daar werd hij aangehouden, dank aah een afgerichte schapershond, aan een gebuur toe- behoorende. Na eerst gezegd Ie hebben dat hij van Reims was, en Met'cierTieette, moest de-ban diet ton slotte bekennen dat'hij'een Antwer penaar was en eigenlijk Desh'é-Lambert Dan* ckers heette. Nu ging bij de policie een licht op. Dan- ckers, beter gekend onder den naam van Het chanceken «of den Broer was een gekende bandiet. Hij had zich reeds herhaal de malen door stoutmoedige schurkerijen berucht gemaakt. Zoo had hij eens in vollen dag een brandkoffer gestolen in een huis der St-Jorispoortstraat. Eene andere maal pleeg de hij eene belangrijke diefte in een huis der Wanstraat. Hij werd echter aangehouden en tot verscheidene jaren gevang veroordeeld. In het gevang opgesloten, trachtte hij te ontsnappen. Langs den kant der Begijnen straat sprong hij van eene hoogte van elf meters ten gronde. Hij kwam or slecht van af, want hij werd opgenomen met de beide beenen gebroken en erge kneuzingen aan de ruggraat. XXII. Helena ontvangt de tijding dat Alice van eenen zoon bevallen is. Zij begeeft zich bij Alice. Henri vertrekt met haar onderioege ontmoeting van Escourt. Sir Edmond, M- Escmrt en Henri noen malen bij Edward en Helena. Gesprek. Helena wordt onpasselijk. Edward ontvangt de tijding dat M. Middleton ge vaarlijk ziek is. Hij vertakt naar Frankrijkna afscheid van Helena geno men te hebben. Don volgenden morgend ontwaakte ik met eene vermoeidheid zooals een angstige en slapelooze nacht veroorzaakt. Toen ik mijne kleerkamer binnentrad, zag ik een briefje, waarop ik Henri's geschrift herkende, op het schoorsteenblad liggen. Ik vloog er naartoe en scheurde het open de weinige woorden die liet bevatte, schonken mij een waar ver maak, en stelden voor een oogenblik een einde aan de moeilijkheid, waaronder ik be zweek. Het luidde als volgtAlice is eenige uren geleden van eenen kleinen teederen, doch ik hoop, gezonden zoon bevallen. Ik ben gelukkig te mogen zeggen, dat beideu het zoo voldoende mogelijk stellen. Vraag Edward of ik heden bij UI. kan noenmalen. Op een afzondorlijlc papiertje, onder den- zell'den omslag, waren deze woorden geschre ven Gij moet geene nieuwe vrees opvatten, aangaande hetgeen gisteren avond gebeurd is. Alles is zooals ik dachtnochtans ware het beter geweest, indien gij M. Escourt met beleefdheid behandeld haddethij is een ge vaarlijke vijand. Ik verbrandde dit laatste briefje, en gaf het andere aan Edward. Na het gelezen te hebben, legde hij het Tegén alle verwachting genas hij echter en werd dan naar het gevang van Verviers overgebracht. Hij had er pas zijne straf uit geboet, of hij kwam naar Antwerpen en pleegde de bandieterij dor St-Hubertstraat te Berchem. Danckers moest nu binnen kort voor het assisenhof verschijnen. Zaterdag avond, toen de gevangenbewaker zijne ronde deed. vond hij den bandiet ver hangen. Alle zorgen waren vruchteloos. Danckers was dood. Men vraagt zich af of liet parket er ooil zal toe geraken eenig licht te brengen in het treurspel in de villa te Bray-les-Dunes, waar Paul Demany, een Belgisch bouwmeester, geboren te Luik in 1857, den dood vond, terwijl zijne zinneloos geworden vrouw ver scheidene dagen bij het lijk van haar man bleef. Mevr. Demany werd ondervraagd, doch hier door helderde deze geheimzinnige zaak niet op. Zij ging den avond van liet drama slapen zooals gewoonte, zegde zij. Te midden van den nacht, werd zij gewekt door een onge woon gerucht en zag haar man ten gronde liggon, terwijl zij eene vlijmende pijn aan 't hoofd voelde. Zij verloor het bewustzijn en den volgenden dag vond zij haar man dood ten gronde. Toen de onderzoeksrechter haar deed op merken dat haar man gansch gekleed werd gevonden voegde zij er aan toe Hij doodde zich met een revolverschot. Ik ben enkel gewond. Het is gebleken dat de heer Demany een zenuwlijder *as en men zou zich dus voor een drama der zinneloosheid bevinden. Een jaar geleden verlieten de echtgenooten Demany Luik om te Ukkel, bij Brussel, op de Hamoirlaan te komen wonen. Do afge storvene heeft een broeder en een zuster die in een zinneloozen gesticht zijn opgesloten geworden. Hij was een bouwmeester van groot talent en bezat eene prachtige verza meling oudheden. Zijne vrouw, Mej.Bokken, werd te Antwerpen geboren. Sottegem heeft Zondag op waardige wijze Hendrik Conscience herdacht. Jammer dat het weder zijne deelneming niet wilde ver- leenen. Aan meest alle huizen wapperde do natio nale vlag en verscheidene gevels waren lief en prachtig versierd en bebloemd. Reeds van 's morgends kwamen uit alle om-, liggende plaatsen gansche drommen nieuws gierigen, terwijl 6 trommelslagers en 6 hoornblazers in alle stralen de feesten gingen verkondigen. Om half tien ure, had in de De Zwaan. eene a-lgêmeene vergadering' der Vlaamsche kuden,tem-plaats. De E. P. Stracke, van Aalst, hield er eene feestrede, welke geesri driftig toegejuicht werd. Om 11 ure werd op den toren een concert voor thebaansche trompelteu gegeven. De muzikanten verwierven ook een gewetligden bijval. Rond 2 ure, toen de groepen moesten sa menkomen voor den feeststoet, begon het ongelukkiglijk zoo geweldig te regenen, dat men, alhoewel met spijt, er moest toe be sluiten, den uitgang van den stoet tot toeko menden Zondag te verdagen. Deze stoet, bevattende talrijke gekostu meerde groepen en een tiental praalwagens, belooft iets puik te zijn. In den namiddag en 's avonds hadden even wel de aangekondigde concerten plaats en s' avonds werd op de wijk Bevegem een prachtig vuurwerk afgeschoten. neder, zonder eene bemerking te maken. Moet ik onmifldelijk antwoord zenden of tot na 't ontbyt te wachten, om er met het rijtuig naartoe te rijden Juist gelijk het u belieft. Komt Henri hier noenmalen Natuurlijk volgens zijnen voorstel. Ik zette mij neder om Henri de ontvangst van zijn briefje te melden, en hem te zeggen dat wij hem aan tafel zouden verwachten. 'S namiddags reed ik op 't gewoon uur en be gaf mij naar zijn huis, om tijdingen over Alice te vernemen. Hij kwam aan de deur van 't rijtuig en gaf mij goed bericht doch hij zag er somber en bekommerd uit. Hoe lang blijft zij vroeg ik, terwijl ik een verlegen blik naar 't raam wierp. Tien dagen, geloof ik, tien doodelijke da gen. Het is eene hel op aarde, van 's morgens tot 's avonds den schijnheilige te spelen. Indien gij een weinig gedachten hebt, zoudt gij toch heden gelukkig moeten zijn. ZÜt gij gekomen om mij ook te bepre ken Gij gij preken van den plicht van geluk kig te zijn Maar kom, ik zal gelukkig zijn, indien het mij mogelijk is. Laat mij mederij den, Helena ik moet lucht en verzet hebben, mijn hoofd spant geweldig. Eer ik kon antwoorden, had hij den knecht teeken gegeven om de trede neder te laten, en hij plaatste zich nevens mij. Wij hadden dikwijls te samen uitgereden, en ofschoon ik, na de woorden die Edward mij 's avonds te voren toegesproken had, zeer vurig wenschte die tentoonstelling van vriendschap te vermijden, verbeeldde ik mij nochtans zulk eenvoudig verzoek niet to moeten verstoeten, des te meer, daar Henri geen man was om met zich te laten spotten. Niettemin, terwijl ik door het raam keek, 10 SEPTEMBER 19T2 Moorddadig gevecht. Talrijke slachtoffers. Uit Vilna word! gemold De soldalen der genie zijn in opsland gekomen. Een regfiment voetvolk gezonden om ze te bemeesteren, heefteen hevig gevecht geleverd, waarin meer dan honderd soldaten gedood en twee honderd gekwetst zijn. De opstandelingen hebben zich overge geven. Zaterdag avond was in eene olieslagerij te Marseille twist ontstaan, tusschen een der werklieden, zekeren Jan Ferrari, van Itali- aanschen oorsprong en den kassier. Deze ging den bestuurder roepen en Ferrari werd afgedankt. Zulks verbitterde Ferrari zoozeer, dat bij woedend vertrok, doodsbedreigingen uitende tegen den bestuurder on don kassier. De policie werd verwittigd en twee agen ten werden gelast Ferrari op te zoeken en hem bij den policiekomraissaris te brengen. De agenten vonden Ferrari langsheen het strand, alwaar bij met een vriend in gesprek was. Toen zij hem naderden, baalde Ferrari eensklaps een revolver te voorschijn en loste verscheideno schoten. De gezel van Ferrari, die hem wilde ontwapenen werd de hand door een kogel doorboord en een policieagent kreeg een kogel in het hart. Hij bleef op den slag dood. De moordenaar kon vluchten. Hij wordt opgezocht. 8russel. Door een plank gekwetst. De 16-jarige Willem Macs, wonende te Slockel, duwde Zaterdag op de Louizalaan een handwagen voort, toen hij aan de rech terwang gekwetst werd door een plank, welke op een wagen lag, die uit tegenover gestelde richting hem voorbijreed. Automobiel dooreen trein aangereden. Een automobiel komende van Brussel, is bij den overweg van Allenteich door een reizigerstrein aangereden. De vier inzittenden werden uit do automo biel geslingerd. De bestuurder bleef- op de plaats dood, de eigenaar van de aulo, M. Harry Kauner, zijne vrouw en zoon bekwa men lichte kwetsuren. De automobiel werd geheel vernield. Een tramontvanger zwaar gekwetst. Zaterdagnamiddag wilde de ontvanger Lode- wijk Vandercleysen, wonende te St-Pieters- Woluwe, aan do Ter.vprensche, laan, nabij de spoorwegbrug, onder lief nj/len van don eenen tramwagen op don anderen overstap pen, toen hij struikelde en met liet hool'd tegen een ijzeren phal tier elektrisch* gelei ding terecht kwam. De arme rnaiï bekwam een schedelbreuk. Zijn toestand is ernstig. De brandstichters der Papenver,t. Het onderzoek over dezen belangrijken dief stal van pelswerk, diefstal gevolgd van brandstichting, en gepleegd ten nadeele van Mr Martin, op de Papenvest, duurt voort. Twee kerels werden lang ondervraagd, maar moesten in vrijheid worden gesteld. Een ander spoor wordt thans gevolgd en zou tot eene aanhouding kunnen leiden. Zelfmoord. Zaterdag, rond den middag, school eenkommissioimaris, wonend Dambordstraat, zich een kogel in den rech- lorslaup op de binnenplaats van hel koffie huis op den hoek der Anspachlaan en der Rijke Klarenstraat. Hel lijk werd naar het •duodenhuis vervoerd. Ellende had den onge lukkige wanhopig gemaakt. EIGEN HAARD. Hypothecaire Crediot" Maatschappij voor Werklieden en Kleine Landbouwers. Zie 4° bladzijde. zegde ik hem stillekens Denkt gij dit geraad zaam Zij is afwezig, antwoordde hij op dezelfde wijze, en in het terugkeeren kunt gij mij aan den hoek der straat uitlaten. Ik kon mij niet beletten van zuchten, en gebood den koetsier langs Kings-Road te r.jden. Haddeik geweten, dat zij afwezig was, ik zou boven gegaan zijn, om uw kind te zien. Arm schepseltje antwoordde Henriik ben er meer mede te vreden dan ik het moge lijk dacht. Het is waarlijk lief, zoo wit als was, en heeft de schoone wezenstrekken van Alice. Het was een lust, haar, zooals vroeger te zien lachen, wanneer zij liet dezen morgen kuste en tegen haar hart drukte. Weet gij, Helena, dat dit kind vóórhaar en zelfs voor my een groot geluk zal wezen Het zal liare gedachten verslinden, haren tijd vervuilen en hare genegenheid vermeerderen. Het zal een band tuschen ulieden wezen, zegde ik het is onmogeluk dat gij, met eene vrouw, zooals Alice en een kind dat bemind en opgevoed moet worden, niet zoudt eindi gen met in uw eigen buis geluk te vinden. Gij spreekt maar om indruk te maken, en anders niet. gij weet zeer wel. dat het ge luk in den zin, die gij meent, nooit voor my zal wezen. Ehwel hoe min wij dan daarover spre ken, hoe beter, onderbrak ik met ongeduld. Mag ik nu weten waarom M. Escourt anders niet te vreezen is dan om zijn slecht karakter? Ik moet u zeggen dat ik dezen morgend met Mevr. Tracy eene samenspraak gehad heb. Zij was tamelijk wel gezind. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2