Croats HÉtt Onze Mhm naar Rome Zaailanden en Bouwgronden Spiegelfaijflek A. L. MEYVAERT Samson Kina gee"^™ahte" Huis E. VAN NUFFEL-SCHEEELINCK SPORTNIEUWS w liegen. Football "Wxelsr-jLj "TL e n. Rechterlijk Kronijk te Otsrdetfem en Smetïede. FEESTWIJZER perceel ZAAILAND RO'.IAK, Boulevard de la Senne, 64, Brussel. 991 Weerkundige waarnemingen 10 SEPTEMBER 1912 Aan dezen die lijden aan de maag. Du geneesheeren radon de billerpeeën dor Tra^tistei) Vineart aan,alleen of varmengeld mol melk. Zijn regelmatig gebruik is .aller best. IoOOj. Etterbeek. Botsing. Vrijdag namid dag is eon aulo taxi op den steenweg van Tervuren in bolsinggokomenmet een kamion bespannen met twee paarden. De auto werd vernield, de geleider werd op den grond ge worpen en ernstig gekwetst. Een der paarden werd aan de zijde gewond. Elsene. Gevaarlijke dronkaard. Zekere P.., een voerman, trad Vrijdag avond in dronken toestand een koffiehuis binnen aan de Vergniestraat. Hij zocht twist met de verbruikers, en verliet daarna het koffiehuis, om echter weldra terug te keeren, gewapend met een mes. Alvorens hij evenwel van dit wapen had kunnen gebruik maken, werd door drie policieagenten, die hem het koffiehuis hadden zien binnentreden, onscha delijk gemaakt. De gevaarlijke dronkaard heeft den nacht ten policiebureele doorge bracht. Assche. Verbrand. In do Nieuw straat alhier heeft een ongeluk plaats gehad. De echtgenoote Frans De Meerschman, ge boren Marie Van Hemolrijck, waschtebij de weduwe Mestdag. Een ketel ziedend water van de stoof ne mend, kantelde deze om en het water liop op de voeten der ongelukkige welke verbrand werden. Na verzorging door Dr Claes, bracht men liet slachtoffer over naar hare woning op Rampelberg. Hopstruiken afgesneden. Bij den landbouwers Frans Lowiers. gehucht Cater- raverent, sneed men honderd struiken hop af. Eene schade van 200 frank werd alzoo veroorzaakt. Fruitdie/stal. Dieven zijn Vrijdag nacht hij middel van braak in eenon hof ge komen op het gehucht Rambelberg. Zij heb ben fruit en groenten gestolen. De daders zijn niet gekend. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Anderlecht. Jonge dieven. Op de grens der gemeenten Anderlecht en Sr.-Pie- lers-Leeuw, hielden twee gendarmen. Zater dag morgen, te 3 uur, vier jonge dieven aan van 16 lot 17 jaar, verborgen in eeno hooi mijt op eene weide. Sedert eene maand, leefden deze kereltjes van diefstal, vooral in pachthoven. Allen warden opgesloten ter beschikking van het staatsbestuur. Af truggelaar aangehouden. In een logement, Brogniezstraat, hield de politie Zaterdagmorgen een persoon aan, 37 jaar opgezocht wegi'iis talrijke aftruggelarijen. Hij werd opgesloten ter beschikking van het parket. 011d-j)olicieagent aangehoudenZa terdagmorgen werd een rijwiel gestolen vóór een huis in do Fmnneslraat. De dief werd aangehouden en herkend als zijnde een cud- polilieagent v'fin Antwerpen, opgezocht orndat hij nog eene gevangenisstraf van 3 maanden had uit te boelen wegens andere diefstallen. Kortrijk. Tabak aangeslagen.Zater dag avond om 10 ure, werd eeno aanzienlijke hoevet llieid' tabak aangeslagen op een hon derdtal meters van Watlrelos. De tolbeambten De Barge en Bouquillon zagen, metgroote snelheid eene gepantserde automobiel afgevlogen komen. Op het ge roep der douaniers, stopte de auto en wilde in do richting van België weerslooinen. Het gerij vloog op zij en do tweemannen, op hot punt van vastgegrepen te worden, sprongen er uit en sloegen op de vlucht. Op een, twee, drie waren ze op Belgisch grondgebied. Do auto bevatte 24 zakken tabak, ieder van 50 kilss, van Moravie en Maryland, zij 1200 kilos, 15.000 fr. waarde. Die som, gevoegd bij den prijs der auto, is nog ai iets voor den Franschen toldienst. Ruyen. Ongeluk. Dejonge Coetsier, oud 15 jaar, werkende in een fabriek dei- gemeente, werd gevat door een riem en vreeselijk aan den arm gekwetst. De onge lukkige werd Zaterdag naar het geslicht van Dr De Meulemeester te Audenaarde gevoerd, om verzorgd te worden. Men vreest dat de hand zai moeten afgezet worden. St. Nikolaas. Dief geknipt. Maan dag morgend, rond 3 ure, vonden nachtwa kers in de Sacramenlstraat, eene baal kleer- stoffon ter waarde van 100 fr. Zij zagen in do verte een man vluchten, die zij meenden de baal achtergelaten te hebben en zetten hem achterna. De man kon aangegouden worden. Het was1 zekere Petrus P.... Hij bekende het goed gestolen te hebbeu, doch hij weigerde te zeggen waar. Gevecht. Zondag nacht, rond 1 ure, is op de wijk Ter Eeken, een gevecht ontstaan, ♦usschen dronken personen. Zekere Constant Velbrecht, werd erg toegetakeld en verloor reel bloed uit eene wonde aan het hoofd. De policie heeft de vechters gescheiden. Proces verbaal is opgemaakt. Lede. Erge val. Zaterdag namiddag was de genaamde Charles Vermeiren, 33 jaar oud, brouwersgast, bezig met peren te trekken voor zijn patroon M. Alf. Van Pa niek Toen hij in den top van den boom zat, brak eenen tak, Vermeiren viel ten gronde en werd den linker arm gebroken, alsook gekwetst aan den neus. Vermeiren klaagt ook over inwendige pijnen. Ongeluk. Zaterdag laatst, moest de voermansgast Frans Do Vos, een driewielkar afstorten, hij lichte ze omhoog, zij viel terug, net liet ongelukkig gevolg, dat zijne beide •landen werden geplettord, een geneesheer ^•eroepon oordeelde het geraadzaam, zijne duimen af te zetten, Gevecht. Zaterdagavond ontstond er twist lusschen de genaamde M... Joseph en Van M... Désiré, op de wijk Steentje. Van woorden kwam hot tot daden, Van M... en zijne vrouw, grepen elk een borstel en begon op M... te slagen daarop greep M... zijnen kloef, sloeg er zoo geweldig mede op Van M... en zijne vrouw dat beiden geneeskun dige hulp noodig hadden. Wij ontvangen het volgende snelbericht uit Rome Maandag 9 September, Rome, 8 ure van den morgen. Wij zijn te Rome aangekomen. Alles gaat opperbest. Het is bier uitstekend weder. Morgen Dijnsdag te 11 ure warden wij in verboor ontvangen door Z. H. den Paus. (Get.) De Valkeneer. Ongelukken in Holland. Men seint uit Tcrneuzen aan de Reportage Beige Zondag middag is tengevolge van een aan varing door de Belgische stoomboot Flandria nabij Sas van Gent in bet kanaal gezonken, de Belgische lichter Utile Dalei. De spits zonk tengevolge van deze aanvaring. De opvarenden schipper J. Van Kesselt en de knecht A. De Maerschalck beiden van Sas van Gent, konden zich in een roeiboot in veiligheid brengen. Men seint, uit Vlieland (Holland) aan de Reportage Beige Maandag morgend is te Vlieland bij bet binnenloodsen van de Minister Tak de loods- sloep omgeslagen. De zeeloodsen Blom en Van Slarrenbergen verdronken. De toestand in Mexiko. Uit Beverly (Vereenigde Staten) wordt geseind dat president Taft met liet. kongres in onderhandeling "is, ten einde door tus- schenkomst van de Vereenigde Staten den burgeroorlog in Mexiko te doen eindigen. Drenken officieren. Verleden nacht hebben twee Turksclie officieren, te Konstantinopel, verscheidene revolverschoten gelost op de woning van den minister van oorlog. De officieren die zeer bedronken waren, zijn aangehouden. Oneenigheid in het Turksche leger. Verscheidene inlandsche stammen, die bij het Turksch leger ingelijfd waren en langs de Aziatische kust gelegerd waren, ^zijir in opstand gekomen. Zij eisohen dat men hen naar hunne geboortestreek zou terugzenden. ÊI3-t£&,<üLiS:Ea.i De bandieterij der Hovenierssfraat. Maandag namiddag Is het parket van Den- dermonde te Aalst afgestapt om een onder zoek te doen nopens de bandieterij ten huizo van Xavecr Van Mol, Hoveniersstraat, ge- pleogd. Twee verdachte personen zijn aangehou den en huiszoekingen zullen ten hunnent ge daan worden. Kapel test raat, 1 3, AALSTln ons hulphüis Hoek der St-ViHcentiusstraat en Mcorseibaan zelfde Vleeschioaren aan dezelfde prijs als in de hoofdwinkel. Allerbeste Koffie aan tfü*. Hem proeven is hem aannemen voor altijd. 946 De meeting voor water-vliegers te Temsche Het weder wil niet mede, om aan deze meeting welke zoo aantrekkelijk en belang wekkend beloofde te zijn, de noodige hulp te verleenen. Zaterdag morgend wilde Train eens zijn toestel beproeven. Hij gelukto alsdan eene prachtige vlucht te doen, over de Schelde en de omstreken. Hij kon zonder ongevallen wederom op het water komen vlotten. Zondag morgend, rond 11 1/4 ure, deed Paulhan ondanks den hevigen wind en den regen verscheidene schoone vluchten. Daar het weder slecht bleef, besloten de kommissarissen de prijskampen van Zondag te vernietigen. Er zouden dus geene offi- cieëlo vluchten gedaan worden. Weyman poogde later ook nog eens op te stijgen, doch het ging niet en een autobootje moest het toestel naar de hangaars slepen. Zondag werd het officieel voetbalseizoen in België geopend voor de kampioenaten van de Union Beige des Sociétés de Sports Ath- lótiques. (U. B. S. S. A.) Ziehier de uilslagen der hooge afdeelingen: Ie Af deeling Racing Gent 5 Slandart Luik 1. UnionSt-Gilloise 4 Beerschot Antwerpen 2 Football-club Luik 2 Vemers 1. Club Brugge 2 Cerclo Brugge 1. Antwerp Football-club 2 Racing Brussel 2 Excelsior Brussel Daring Brussel (uitge steld). Reserve Standard Luik 0 Racing Gent 2. Beerschot Antwerpen 0Union St-Gilloise 4 Verviors 8 Football-club Luik 0. Cerclo Brugge 2 -— Club Brugge 0. Racing Brussel 2Antwerp Football-club 4 Daring Brussel 2 Exelsior Brussel 3. 1 n DE VOLKSSTEM f Promotieafdeeling Racing Mechelen 1 Ass. Alh.la Gantoiseö Stade Leuven 1 Excelsior Hasselt 8 Doornijk 1 Bressoux 1 Ukkel 4 Kortrijk 2 Avenir Hasselt 0 Football Club Mechelen 3 Tilleur Leopold Brussel, uitgesteld. De omloop van Vlaanderen. Gent-Velodroom Sottegem. Op de 30 inschrijvers, zijn er slechts 17 in den velodroom van Sottegem toegekomen. Boven Wortegem mispakten de eersten zich van weg de gladheid der natgeregende banen maakte ook dat de rijders slechts om vier uur toekwamen in plaats van om twee uur en half. Of ze schoon waren 1. VAN DAMME, Ninove, om 4 u. 3 m 2. Lamyn, op 30 meters 3. Budls, om 4 ure 11 m. 4. Haerinckx, om 4 ure 16 m. 5. Van Islerdaele, om 4 ure 2:1 m. 6. Lucien Buysse, op 10 meters 7. Do Grendel, om 4 ure 25 m. 8. Verhulst, op eene lengte 9. Standaert, op een wiel 10. Méchant, op eè'n wiel 11. Tuytten 12. Cooreman 13. Van Dorpe 14. Vandenberghe 15. Strobbe 16 Selziet 17. Van Ruyssevelde. Er waren 1000 fr. in 20 prijzen te ver deden. Lede Velokoers 30 kim. bij O. De Motto, Ram- melstraat. 1. A. Van der Heyden, Lede 2. Van de Putte Ch., id. 3. Köitnof Michel, id. 4. Smolders Emiel, id. 5. Uytendaele P., id. De Ronde van Hensgouw. Deze koers werd Zondag betwist. Het weder was door slecht. Lelurgie, Verschoore, Mottiat eiv Monseur kondèn ontsnappen en halfwege de koers kregen Mottiat en Monseur verschei dene ongelukken. Lelurgie en Verschoore kwamen samen te Charleroi aan. Leturgie won met een wiel. Orde der aankomsten 1. LETURGIE, om 5 ure 35 min 2. Ver schoore. op 1 wiel 3. Coomans, om 5 ure 45 4. Salmon, op 3 lengten 5. Vandaelo, op 10 lengten 6. Monseur, om 5 ure 46 7. Devroye, om 6 ure 10; S. Lod. Petitjean om 6 ure 40. Velodrooms van Aalst. Evergem, Karre- veld. Zurenborg, Seraing, Charleroi, enz. moesten Zondag gesloten blijven, daar hel weder al te slecht was. Velodroom van Dresden. De uurkoers achter zware motors moest op den 60 kim. gestaakt worden. De positie was alsdan 1. Saldow, in 41 miuS sek. 2. L. Didier op 3 kim. 3. Stell- brink op 500 m. 4. Darragon 5. Schipke; 6. Jacquelin, ver achter. Aalst-Hputmarkt. De aangekondigde kampstrijd lusschen drie sterke partijen, kon Zondag uit hoofde van het slechto weder niet plaals hebben. De kampstrijd is uitgesteld tot 22 September. DUIVENNIEUWS Lede. UiisJag van don duivenprijskamp uit Quivraiu, door de Vereenigde Vrienden, bij G. De Glercq. Oude duiven.1 De Creiner Emiel, Lede; 2 Schelfhout, id.; 3 Vergeyle G., id.; 4 Troch Dan., id.; 5 Rasschaert St., id.; 6 Lievens A., id.; 7Schepens J.,id.;8Speliers, Erondegem; 9 De Backer D., Lede; 10 Dael- man Alp., id.; 11 Vermeiren B., id. Jonge duiven. i Deckhout J., Schoon- aerde; 2 Temmerman L., Lede; 3 Speiiers A., Erondegem; 4 Lievens A., Lede; 5 Lorie Ad., Hofslade; 6 De Vulder Ed., Lede; 7 De Clercq Gam., id.; 8 De Jonge A., id. Beroepshof van Gent BEDREIGINGEN TEGEN EEN JACHT WACHTER. De genaamde Gustaaf Schollaert, van Erpe, wierd op S Mei 1912, door do recht bank van Dendermonde veroordeeld tot 40 fr. boete of 12 gevang en een frank schade vergoeding aan de burgerlijko partij, om doodsbedreigingen uilgesproken te hebben tegen den jachtwachter Gustaaf De Vulder, van Erpe. Schollaert ging in beroep, doch hij be hield de straf met al do onkosten. JACHTMISDRIJF. De zelfde Schollaert wiord op 8 Mei 1912, door de rechtbank van Dendermonde veroor deeld om op ar.dermansgoed gejaagd te heb ben, tot 40 franken boete of 12 dagen ge vang en tot 20 franken schadevergoeding aan de burgerlijke partij. Het Hof, in zitting van 6 September 1912, nceft de straf van Schollaert bekrachtigd en hem tot al de onkosten veroordeeld. ANDER JACHTMISDRIJF. Dezelfde Schollaert had op 17 December 1911, andermans jacht afgeloopen zonder geweer en zonder in positie van jacht te zijn, maar om er het wild af te drijven naar an dere perceelen land met het inzicht het wild daar naderhand te schieten. Vervolgd voor die feiten, wierd Schollaert vrijgesproken door de rechtbank van Den dermonde, op 8 Mei 1912. De rechtbank oordeelde dat die feiten geen jachlmisdrijf uitmaakten, maar enkel eene voorbereiding tot jachlmisdrijf, (wat niet strafbaar is) omdat er in de nabijheid geen jager of pensjager was voor wiens rekening Schollaert het wild opjoeg en afdreef. De fitirgerlijke partij ging echter in be roep. en lidiHof zjc.h steunende op een von nis van 3 Maart 1S84 van de rechtbank van 'Dendermonde en op een arrest van 2$ Juni 1S86 van het Beroepshof van Brussel, be sliste dat de feiten door Schollaert gepleegd, bestaande eenvoudig in het opdrijven van wild, en dit zonder dat erin de nabijheid an dere jagers waren om ITet wild te schieten, op zich zelf een jachlmisdrijf uitmaakt en valt onder de toepassing van artikel 4 der jachtwet van 28 Februari 1882. Het Hof veroordeelde Schollaert nogmaals tot 40 franken boet of 12 dagen gevang, tot 20 franken schadevergoeding jegens do bur gerlijke partij en total de kosten. Meester K. Calewaert pleitte voorde bur gerlijke partij. OPENBARE VERKOOPING van goede De Notaris DE VIS, te Aelst, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar verkoopen. GEMEENTE OORDEGEM. Eerste koop. Een perceel Bouwgrond, gele gen te Oordegem, aan den Grootcn Steenweg, bekend ten kadaster sectie E. deel van nummer 145c, groot volgens meting 13 aren 71 centiaren, palende noord de Beek, oost Mijnbeer de Burge meester Schelstraete, z.uid den Grooten Steen weg, west koop Twee hierna. Tweede koop. Een perceel Bouwgrond, te Oordegem, als voorgaande, bekend ten kadaster sectie E, deel van nummer 145c, groot volgens meting 1*2 aren 79 centiaren, palende noord de Beek, oost voorgaande koop, zuid den Grooten Steenweg, west de kinderen D'Haese. Beide koopen in gebruik bij Donatus Schol laert, te Oordegem. Derde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Oordegem, wijk Landcgem. bekend ten kada- 'ster sectie E, deel van nummer '271 aGis, groot volgens meting 60 aren 45 centiaren, palende noord M. Stas de Richelle, oost M. DeSchaep- i meester, zuid het beekje, west den volgenden koop. In gebruik bij Frans Van den Steen, te Oorde- gem. Vierde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Oordegem. wijk Landegem, bekend ten kada ster sectie E, deel van nummer 27lA/bis, groot volgens meting 45 aren 5 centiaren, palende noord M. Stas de 'Richelle, oost voorgaande koop, zuid het Beekje, west M. Cardon de Licht- gebuur en M. Stas de Richelle. In gebruik bij Gustaaf Meuleman te Oordegem Vijfde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Oordegem, aan d§ baan naar Vlierzelc, bekend ten khdastéiösectie V, nummer 139a1 groot vol gens meting 49 aren 59 centiaren, palende noord de kinderen Opdebeeck en de erven Dooreman, oost de Baan', zuid de kinderen J. B. De Corte, west M. Van Dorpe. In gebruik bij J. Van Langenhove en VictoÉ Dirckx, te Oordegem. GEMEENTE SMETLEDE. Zesde koop, Een perceel Zaailand, gelegen te Smetïede, aan de Kauterbaan, bekend ten kada ster sectie B. deel van nummer 180b en c, groot volgens meting 52 aren 57 centiaren, palende noord Louis Mertens en anderen, oost de Dame wed. Van Hauwermeiren, zuid den volgende koop, west de Kauterbaan. In gebruik bij Valentine Van Caelenberg, te Oordegem. Zevende koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Smetïede, aan de Kauterbaan, bekend ten ka daster sectie B, deel van nummer 180b en c, groot volgens meting 16 aren, palende noord voorgaande koop, oost Dame wed. Van Hauwer meiren, zuid den volgenden koop, west do Kau terbaan. In gebruik bij Vital De Pauw, te Oordegem. Achtste Koop.Een perceel Zaailand, gele gen te Smetïede, als voorgaande, oekend ten kadaster sectie B, deel van n. 180b en 180c, groot 30 aren 1 een tiaar, palende noord voorgaande koop, oost dame wed. Van Hauwermeiren, zuid dame wed. Vital Schockaert en anderen, west de Kauterbaan. Jn gebruik bij Constant De Smet. te Smetïede. Negende Koop. Een perceel Zaailand, ook dienstig voor bouwgrond, gelegen te Smetïede, Molenhoek, hekend ten kadaster sectie B, deel van n. 34, groot volgens meting 16 aren 90 cen tiaren, palende noord dc baan tussclien Oordegem en Smetïede. oost M. De Vuvst, zuid de erven Meerschhaut en M. Schockaert, west den vol genden koop. In gebruik bij Vital De Pauw. Tiende Koop. Een perceel Zaailand, ook dienstig voor bouwgrond, gelegen te Smetïede, Molenhoek, bekend ten kadaster sectie B, deel van n. 34, groot volgens meling 15 aren 75 cen tiaren, palende noord de baan tusschen Oorde gem en Smetïede, oost den voorgaanden koop, zuid de erven Meerschhaut, west den volgenden koop. ln gebruik bij Domien Hoffelinck. Ei.fde Koop. Een perceel Zaailand, ook dienstig voor bouwgrond, gelegen te Smetïede, Molenhoek, bekend ten kadaster sectie B, deel van n. 34, groot volgens meting 23 aren, palende noord de baan tusschen Oordegem en Smetïede, oost den voorgaanden koop, zuid de erven Meerschhaut, west het Armbureel van Oorde gem. In gebruik bij De Smet-Bauwens. Zitdagen Instel, Donderdag 29 Oogst Verblijf, Donderdag 12 September Telkens om 3 uur stipt namiddag, ter herberg In St-Martinus bij den heer Donatus Van der Vurst, té Oordegem, Gentschcn Steenweg. GELD: Te bekompn ten kantoore van voornoemden 'Notaris DE VIS. voor de Stad en het Arrondissement Aaldl. AALST 15 September. Opvoering van Brugscbö Metten of Breydel en de Co- ninck vaderlandscli drama in vijl bedrijven, door M. Jules Delbeke, in de feestzaal van St-Jozefscolle^e, door de Katholieke Vlaamsche Sfu* dentengilJe. 29 September. Opvoering door de Kon. Red. DeGatharinisleii" van «Godelievo van Gistel" gedramatiseerde "legen de uil. de XI0 eeuw, in 4 bedr. door Dr Eug. van Oye, en Verloving»» blijspel in één bedrijf door W. De Haan. 6 October. Op Stadsschouwburg, te 5 uilr 's avonds. Eerste opvoering van Oud-Heidelberg iiet prachtig tooneelstuk van Willi. Meyer-FóS^ ter, (5 bed.) door het koninklijk Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap '1 Land van Riem 13 October. Tweede opvoering van Oud- Heidelberg in nainiddagvertocr- ning, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. Begin 3 uur, einde omstreeks 7 uur. 3 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Chrislene Vak- vereenigingen Arbeid en Kunst Weden opgevoerd De Plicht- Tergeten Vader drama in 3 bedr. en Foppors blijspel. 24 November, te 17 uren, tooneelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Martensgesticht. Opvoering van De Kerkvervolger of De Nero van het Noorder,drama in 3 bedrijven, en Baas Ganzendonckblijspel ifl 1 bedrijf. GEERAARDSBERGEN 15 September, prachtige kermis-ver- tooningen, door de Lynische Too- neelgilde De Volksvrienden), tel kens om 4 1/2 ure stip! Het Girkus Leven naar het fransch (Les Saltnnbanques), wereldberoemd zangspel. HOFSTADE 20 en 27 October Opvoering van het nieuw bijbelspel Samuël 150 uitvoer ders, orkest en koren telkens o£n 4 uren slipt namiddag. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deden. MARKTPRIJZEN Aalst. 9 sept. Hopmarkt kalm, prijzeü onveranderd, beschikbaar fr. 155. Nieuw gewas, fr. 85. Geeraaredtoergen 9 sept. Tarwe de 100 kilos 23,00; Masteluin 20,00 haver 25,Oó'; Rogge 18.00; boonen 23,00; Aardappelen 9,00; lijnzaad 3ö,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 2,70 a 2,82 eieren per 25, fr. 2.50 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten löO.Viggenen 373. Openlsare verkooping van een ts HER2ELE. De Notaris DE VU YST, te Borsbeke, zal left" verzoeke van die het behoort, met het houde» van eenen enkelen zitdag, bepaald op Woensdag! 11 September 1912, om 3 ure namiddag, ter her berg van Victor Janssens-Van den Keste, te Her- zele, Peperstraat, opcnbaarlijk verkoopen. EENIGEN KOOP Een goed perceel Zaailand, gelegen te Her- zele, op den Kerkkauter, bekend ten kadaster sectie B, nummer S49, groot 26 aren 30 centia ren, palende oost Alfons Versnick, zuid verschei dene, west en noord de lieer Burggraaf du Pare van de Woestyne. vraagt nog 500 werksters voor lacetwerk* speldenwerk, fijn haakwerk, venise en witta borduur. Vtfes'k het geheele jaar. Wij geven maar werk aan de werksters die ten minste met 2 te zamen werken. Wij betalen bij het ontvangst van het werk. Schrijft of komt met een staal van wat gij kunt doen. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Tango Zoutstraat, 9 7 september, 15 uro: 760 Wind: noord. Baroinotcr 764"3 Thermomoter 12°5 Vooruit*.; veranderlijk

De Volksstem | 1912 | | pagina 3