Het Gotitjrss der krïstsHS onderwijzers De slachtoffers van het vliegen. NIEUWSBERICHTEN. Hst 0. SacraMtscongrss Onzs HsJdsn. ÏTI7„. .Uliun 't Wit Stoopke van Jacpes Ksefs Spisgelfaiiriek A. L. MEYVAERT DE VOLKSSTEM Puliory en Vnnderslofen, geneesheeren Vurliaver, lOf/.icliL r der belastingen-*; Miny, zóne-agronoom": iilot, kindbouwovcrslo missel, toexiclilcr van werken WalcUers en Dewit, aardewerkers Dolannoy, machi nist. In September en Oktober zul Ion te Ant werpen en een twintig* Paters van bot Gezel- scban Jesu vertrekken den 14 September naar Kongo de Eerw. Pators A. Brietman, (3e vertrek) A. Pirsoul. Ch. Louvers, X. Vandonpeereboom. Ch. Grandjean, de ge broeders Van den Bosch (3e vertrok), en Fr. Roelandls, (2* vertrek). Den 7 Oktober naar Indië de Eerw. Pa ters J. De Gheldere, L. De Jardm, J. Ber- trand, J. Bilmey. r, C. Benne, H. Turkel- boom en E Van Merris. Naar.Ceylan de R.P. L. Gillet, E. Les- mursiseux, H. Gryffroy, P. Hanssens, broe der P. Van Goelhom. Z. H. Mgr. Van Reeth zal te Geuna de karavaan vervoegen. Dit congres is gehouden te Doornik door bel Verbond der christen onderwijzers van België. Meer dan 600 kongressislen vergaderden in do ruime zaal van 't geslicht der Broe ders van de Christeue Scholen, onder voor zitterschap van Z. D. H. Mgr. Walravens. M. Do Bruvne, algemeene voorzitter van bot Verbond, sprak de openingsrede uit en huldigde levendig, het ministerie. Verschei den dank- en gelegenheidsredes beantwoor den daarop. In de namiddagzitting werd vastgesteld, dat het onrechtvaardig is eene gansche klas te onlchristenen omdat voor een enkel kind ontslaging van godsdienstonderricht ge vraagd is. Zoogenaamde onzijdigheid zou maar aan eene klas mogen opgelegd worden, wanneer do ontslagen kinderen de meerder heid zijn. Aangenomen werd ook, dat eene klas niet meer dan 40 leerlingen zou mogen tellen. Hoofdminister de Broqueville stuurde dit telegram Het onderwijzend korps mag rékenon op mijne bezorgdheid en op deze van mijn vriend Poullet. Al Je beloften van Turnhout zullen verwezenlijkt worden in ruil vraag ik, dat gij 'van uwe leerlingen goede christenen en vurige vaderlanders maket. Dit telegram lokte eene geestdriftige ovatie uit en ten slotte had een gezellig s menzijn bij een feestdisch plaats. oorontsteking geleden, die pas ten gevolge van de geregelde kruistochten in Noorsche wateren genezen is. Ook de gezondheid van de keizerin moet niol gunstig- zijn. De keizerin heeft zich tien jaar geleden aan een strenge vermagerings kuur onderworpen, die haar hart erg heeft aangepakt. De klachten zouden inden laat- slen tijd ernstiger geworden zijn. Bnselaild. De schade te Norwich. Om zich een gedacht te vormen omtrent de schade, teweeggebracht te Norwich,door de laatste overstroomingen, moet men be denken dat 2090 huizon, kerken, kapellen, scholen en openbare gehouwen erg werden beschadigd. Verscheidene honderden perso nen leven nog onder voorloopige schuilplaat sen, omdat de overheid de beschadigde wo ningen volkomen doet reinigen. Vele gebouVen dreigen in te storten eo de policio verbiedt er den toegang. 52 brug gen en overgangen werden medegesleept door het water of erg beschadigd. Het hprslel of herhouwen dezer kunst werken zal 379.000 fr. kosten. Voor het horstel der beschadigde of weg gespoelde wegenis, zal er 320 duizend fr. noodig zijn. Het weer. Een Zondagsblad gewaagt van de «alge meene verbetering van het weer» in Enge land. En wat meer zegt die verbetering zal waarschijnlijk aanhouden, ofschoon let wel voor heden.('t is te zeggen gisteren) eenige regenbuien zijn voorspeld en de week stormachtig beloofd te zijn. Stormvlagen met buien is al eene verbetering na aanhouden den storm met aanhoudenden regen. De temperatuur was Zaterdag middag, klokke twaalf te Londen 59 graden F., dit is juist 30 graden kouder dan den 7 September van 1941.Mén koesterde zich toen in eene warm te van 89 graden. Londen in de duisternis. Ingevolge een ongeval, dat Maandag aan de krachtstatie van Islington voorviel, zijn twaalf van de voornaamste wijken en eenige voorsteden van Londen in de duisternis ge dompeld geweest. De menschen in music- hall's en cinema's waren vol angst. De ver- tooningen moesten geschorst worden. Dit gebrek aan licht heeft de menschen erg gehinderd. Do magazijnen moesten slui ten."Het schiften der brieven op den post moest gedaan worden hij kaarslicht, 't Is een brand in de krachtstatie, die de onder breking van den stroom veroorzaakte. kleeders van het hof, bet komiteit van het congres, en nog andore personen. Hij werd vervolgens processiegewijs naar de Sl Stephanuskerk geleid, voorafgegaan door ©en stoet, samengesteld uit kloosterlin gen van do verschillende orden, honderden priesters, verscheidene bisschoppen en aarts bisschoppen van alle nationaliteiten. De metropolitaansche kerk was inwendig schitterend verlicht, terwijl de klokken met hunne bronzen stemmen, luide en verre de aankomst van den pauselijken gezant ver kondigden. Z. Ém. kardinaal Van Rossum begaf zich, te midden van het plechtig gezang dér gees telijkheid, naar de H. Sacramentskapel. De plechtighoid werd gesloten met den pauselij ken zegen. De kardinaal-legaat reed vervolgens naar de Hofburg. Eene talrijke menigte verdrong zich telkens op den doortocht van den stoet en juichte geestdriftig toe. De beste orde heerscht in de stad. De plechtige processie. Deze processie, waarover wij reeds breed voerige inlichtingen gaven, belooft alles te overtreffen, wat tot hiertoe op dat gebied ge zien werd. De keizerlijke wacht zelf zal de eeredienst waarnemen. Nog twee EngelscSie officieren gedood. Dinsdag morgend is nabij Oxford een vliegtoestel van eene aanzienlijke hoogte ten gronde geploft, De twee vliegers die in het schuitje hadden plaatfc genomen, de luite nanten Hotchkiss en Bettington werden op den slag gedood. Volgens de eerste berichten moesten deze officieren met kun toestel aan de legeroofe- ningen deelnemen. Later wordt nog gemeld Het is toen de luitenanten Hotchkiss'en Bettington, beiden tot het bijzonder Koninklijk Vliegerskorps behoorende, hoven Woolvercote-hij-Oxford, vlogen, dat hun motor'Schielijk stil viel. Het toestel viel van eene hoogte van 200 nieters te pletter en dé heide officieren ble ven op den slag dood. De officieren wsflren"te Farnborough opge- .stegen en begaven zich naar het terrein der legeroefeningon. en millioenen sprak. Zij werd in een gesticht opgesloten, doch wie de arme oude is, weet men voorloopig niet. Erge val. Een schrijnwerker, Val deurenstraat, gleed Ma-andagmorgend te zijnent uit op den trap en viel. Een mede huurder trof hem aan met gebroken schedel. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. Diefstallen. Bij M. D..., koopman in ijzer en ander metaal, Goffartslraat, werd sedert eenigen tijd gestolen. De policie werd eindelijk verwittigd en de vermoedens vielen op een wefkman. Doze werd Maandag aan gehouden op het oogenblik dat hij in de Fran cartstraat een rol lood van 9 kilo's te koop aanbood. Hij deed bekentenis. Proces-ver baal werd opgesteld. Poging tot inbraak in de Spiegelstraa Dubbele aanhouding. Wij meldden in ons vorig nummer dat kwaaddoeners Zater dag nacht poogden in te breken hij den juwe lier, M. Declorck, Spiegelstraat, 67. Een Franschman en een Bolg, de vermoedelijke daders van deze poging, werden Maandag door de policie der 2e afdeeling aangehouden en ter beschikking van het parket gesteld. Goed werk. M. Van Herck, policie- officier, 2e afdeeling, van eenige agenten vergezeld, hield Maandagnacht op de lanen verscheidene mannen en vrouwen aan. die er op uil zijn de personen uit te plunderen die zich laten meelokken. De meesten dezer lie den zijn Franschen en Duitschers, in ons land verblijvend zonder bestaanmiddelen. Goede vangst. Klachten rezen sinds eenigen tijd overal op tegen een gevaarvol oud-veroordeelde. S..., zonder vaste woonst. Maandagmorgend, werd hij in de kamer zijner minnares, op de Fonsnylaan, na hevigen tegenstand aangehouden. De schelm heeft tevens neg verscheidene straf ten uit te hoeten. Hij wordt nu vervolgd voor het dragen van een valschen naam en voor diefstal. Duitsclilaiicl. Drankdrama. Een dronken kleermakei to Bellijn heeft in don nacht van Zaterdag op Zondag uit een venster van de tweed verdioping eerst zijn vrouw en daarna zijn twee dochtertjes van acht en tien jaar op de binnenplaats van het huis geslingerd en sprong haar toen zölf na. Alle vier zijn zwaar ge-wond in een ziekenhuis opgenomen. In het Duitsche keizerlijke gezin. De Berlijnsche correspondent van het Neuo Wiener Journal verzekert, dat hij van iemand die goed op de hoogte is van de aan gelegenheden ten hove vernomen heeft, dat de gezondheidstoestand van de eenige doch ter van den keizer te wenschen zou laten. Prinses Victoria Louise lijdt sinds jaren aan eene chronische ooraandoening, die haar af en toe zeer hindert. Zooals hekend is, heeft ook.de keizer jaren lang aan een midden- TE WEEMEÊi. De aankomst van den pauselijken gezant. Z. Era. de kardinaal Van Rossum, de pau selijke gezant, i$ Dinsdag namiddag rond 4 ure, Vé Weenen aangekomen. De lucht was opgeklaard, en in tegenstelling met de vo rige dagen was het nu schoon weer. De kardinaal-legaat werd in de Westslaiie ontvangen door den paciselijken nuncius, den minister van eerediensten en de hoog- weerdigheidbekleeders van 't hof. De keizer lijke galakoetsen waren aan de statie om Zijne'Euiinencie en ziju gevolg af te halen. Op den doortocht van den stoet waren alle huizon bevlagd. Van aan de statie tot aan de Sl Stephanuskerk werd de haag gevormd door de kinderen der scholen, de leden dor Congregaties on de katholieke maatschap pijen met hunne vlaggen. Aan de grens der St0 Slephanusparochie stapte kardinaal Van Rossum uit zijn rijtuig. Er was daar voorWe ontvangst een verhoog opgericht, prachtig met bloemen versierd. De pauselijke legaat werd beurtelings verwelkomd door Z. Em. kardinaal Nagel, vorst-aartsbisschop van Weenen, den burge meester der stad, de hoogweerdiglieidbe- Brussel. Laffe a/truggelarijEen Algeriaan, leurend met een stock koopwaren, verkocht Zondagavond in een koffiehuis op de Waterloosche laan een sjaal voor 10 fr. De kooper gaf hem een gouden penning met de beeltenis van Leopold II en verze kerde hem dat het een goudstuk was van 20 frank. De Algeriaan gaf 10 frank terug- Dan vroeg hem de koopèr twee andere zooge zegde louis tegen vijf frankslukken uil te wisselen. De arme koopman, voldeed aan dit verzoek. Later vernam hij dat men hem ver gulde aanwezigheidspenningen in de hand had gestopt. Hevige brand. Maandagnacht, om 1 uur, brak een hevige brand uit in liet volk rijk Marollenkwariier, in de hoedenmakerij op den hoek der Zwaard- en der Hoogstraat. Na een uur werkers, waren de pompiers der kazerne meester van het vuur. Gansch het gelijkvloers en een gedeelte van de le verdie ping werden vernield. Een ordedienst moest door de policie ingericht worden om het volk op afstand te houden. Arme zinnelooze. Dinsdagmorgend trof de policie op de Groote Markt rond 2 1/2 ure eene oude vrouw, barvoets en de haren loshangend, aan en sfeMe vast dat de ongelukkige zinneloos was en aan grootheids waanzin leed, daar ze enkel van kasteeleu Noodlottig einde van een dronkaard.— Een 45 jarige persoon, dronken in eene her berg der Hoogstraat gekomen, viel op den koer achterover, met het hoofd tegen eene ton. Hij vroeg, daarbij erg bloedde aan het hoofd, om in eene kamer wat temogen rus ten, wat hem werd toegestaan, 's Avonds vond men hem dood. Hij was aan eene sche delbreuk gestorven. Huishoudsters, opgelet Kruideniers geven namaaksels van de bitterpeeén dei- Trappisten Vinaart voor echte uit het is u bedriegen op de hoedanigheid.Eischt dus wel het merk Vincart op het pak. 1500l. St-Jans-Molenbeek. Kinderlijk: Maandag vonden werklieden van den wege- nisdienst van Molenheek het lijkje van een pas geboren kind, in de riool in een zeer ge vorderden slaat van ontbinding. Leuven. Kapel ontdekt. Bij het graven van een kelder, in do blauwverwerij. Half Maartstraat, ontdekte de werklieden eene kapel, niet goed bewaarde heelden m de nissen. Men denkt dat ze een deel is van de oude abdij van Ste-Geerlruy, welke vroeger op dezq plaats stond. Koetsier gewond. Een koetsier ha perde met do wielen van zijn gespan in de riggels der tramlijn op de Groote Markt. Hij hotste tegen de stelling van het gebouw. Hot rijtuig viel om en werd gedeeltelijk vernield. De koetsier werd lichtelijk gewond, doch het paard moest ter plaats afgemaakt worden, daar de achlerpooten van het dier gebroken werden. Anderlecht. Ontrouioe bediende. Maandag morgend gelastte M. P..mjve- raar, Vaartdijk, een zijner bedienden eene som'van 800 fr. te gaan optrekken in eene hanlc. De bediende nam daarenboven nog 500 frank mee om uit te wisselen in klein o-eld. Hij ging heen, trok de 800 fr. op en... keerde niet meer terug. Zijne persoonsbe schrijving is in alle richtingen gezonden. Dievegge geknipt.M. Vanderschrick, 12 SEPTEMBER 1912 heenhouwer, wonende Barastraat, 5, besfa- ligde sedert eenigen tijd dat er schier eiken dag geld verdween uit zijne kas. Een onder* zoek werd geopend en Maandag betrapte M. Vanderschrick eene werkvrouw, terwijl zij oen handvol geld uit de kas haalde en in har® zakken deed verdwijnen. De heenhouwer leidde de dievegge naar het policiebureel. Eene huiszoeking werd in hare woning ge daan en men ontdekte er eene som van 1000 frank, ten nadeele van den heenhouwer ont vreemd en die hom op staanden voet terug gegeven werd. Vlessembeek. Laffe aanslag. Het parket is Dinsdag alhier afgestapt, om een onderzoek te doen over eene moordpoging welke er 's nachts heeft plaats gehad. De jachtwaohler Dominiok Degreef, keerde Maandag avond, rond 10 ure, huiswaarts. Toen hij zieh op ongeveer honderd vijftig nieters van zijne woning bevond, weid er een geweerschot op hem gelost. De wachter werd getroffen aan het hoofd, aan de borst en aan de hand. Het geweerschot was gelost door een onbekende, die zich achter eene haag liad verscholen en oniniddelijk gevlucht was. Degreef keerde huiswaarts en deed de gendarmerie verwittigen. De magistraten hebben Dinsdag huiszoekingen gedaan bij twee wildstroopers, doch zonder uilslag. st Ginis. Diefstal. M. Van Meche- len, wonende Praagstraat, 61, bestatigd® Maandag dat dieven in zij Do woning waren cedrongen en na bij' middel van valsche sleu tels al de meubels opengebroken te hebben een kleinen koffer hadden buitgemaakt, 5 obligaties der stad Brussel inhoudend. D® nummers zijn gekend. is het eenige echte Vieux Syslènie. Lauwe. —Ongeluk. <tte werkman Mau- rits De Coninck, oud 19 jaar, was gisteren bezig met aan de statie kasseisleenen te ver voeren. Hij gleed plotseling uit en kwam met den voet terecht onder een wiel deze werd vermorzeld. Dr Samain bracht het slachtoffer de eerst zorgen toe. Wyngene. MoordpogingOm 9 ure 's avond ontstond er twist onder jongelingen in de Bruggestraat. Weldra waren zij hand* oemeen en volop aan 't vechten. De genaam de RenéBaesen. oud 25 jaar kreeg eene». geweldigen messteek in het hoofd. Ernest Baesén,broeder van den geslokene, ontmoette gisteren een der twisters, met name Theophiel Deblaere. Er had lusschen hen eene woordenwisseling plaats, gevolgd van eene vechtpartij. De Blaere kreeg drie doodelijke steken, toegebracht met een met- serslruweel. De toestand van het slachtoffer is erg. Spiegels Kaders Vltraux Baguetten Werf, 3Aalst. Stoomfabriek in Gent 756- Landskouter. Bandieterj. Gisteren avond was de hakker, M. Schepens uit Oosterzele, met zijn rijtuig langs den steen weg. Eensklaps sprong een bandiet in het gerij, greep den hakker vast en wildé hem zijn geld afnemen. De bakker verdedigde zich, de bandiet sloeg dezen op het hoofd, zoodat hij bloed verloor. De man echter ver weerde zich ook dapper, kwetste den aan rander op zijne beurt, die de vlucht nemen moest. De gendarmerie heeft zijne muts ge vonden, waarmede zij hem op het spoor is. Avelghem Doodgereden. Gisteren ging Mevrouw Notebaerl met haar dochter tje, oud 5 jaar, over de straat, toen een automobiel aengesnoerd kwam. Hel kind werd verrast, onder het rijtuig gesleept en op den slag gedood. De stoker heeft zich ter beschikking van het gerecht gesteld. Frasnes-bij-Ronse. Aangerand.— Leo Casteaux, oud 30 jaar, landbouwer op de wijk Grand-Rien, kwam om 10 ure 'savonds huiswaarts gekeerd. Een bandiet kwam plot selings te voorschijn en schoot den jongen met een geweer in den huik. Hij schoot eene 79° vervolg. Dan bon ik verlegen mijne wedding ver loren te hebben, ten zij Mevr. Middleton zich •liet tegenovergestelde zou trachten te herinne ren. Kom, mevr. Middléton doe eene poging ton mijnen voordeele. Heeft M. Lovell zich tot u niet gekeerd en gezegd Is dat Mevr. Kinsley niet 1of zegde liij stellig Daar is mevr. Erusley Alles zal daar van afhan gen. Mijne lippen beefden, terwijl zij met den schijn van welgezindheid herhaalden dat ik mij daaromtrent niets herinnerde. Vruchteloos trachtte ik 't gesprek te veranderen hij bleef gedurig Henri en mij overhands tot getuigenis te roepen, dat de kindertuinen, die wij voor- bijgeredeu hadden, zulk schoon uitzicht heb ben dat do bouwtrant der nieuwe kerk van Chelsea zoo prachtig was, totdat het hem eindelijk gelukte ten volle vast te stellen dat wij dien dag eene lange wandeling te zamen gëdaan hadden. Terwijl wij aldus bezig waren had ik Edward niet durven bezien maar wanneer wij eindelijk over iets anders spra ken en ik hein eenige onverschillige bemer kingen met zijne gewone stem liad hooren maken, hief ik de oogen naar hein op. Hij was bleek zijne lippen waren dicht gesloten nogtans bleef hij deelnemen aan 't gesprek. Ik was zoo bezig met hem in aandacht te houden, dat wanneer Henri mij zegde Sir Edniond vraagt u om met hem eens te drin ken, ik hevig schrikte en mijne hand beefde zoodanig dat ik moeielyk mijn glas kon houden. Korts daarna verliet ik de kamer en begaf mij in den salon; de klaarte gaf mij hoofdpijn. Het zou eene verzachting geweest zijn had ik mogen weenen, maar ik dierf nietdat be taamt niet (woorden die Ilenri mij eeuwig herliaaalde), dat betaamt niet, in tranen ge vonden te'wórden. Ilc wilde niet denken. Ik trachtte te spelen maar de toonen, treurig of geestig, maakten mij allen denzelfden in druk. Henri bracht mij eenige bloemen, die ik in de eetzaal had laten liggen, en zegde mij zeer stil Om Gods wil, kijk zoo droef niet. Doe uw best, dat betaamt niet. Er' zijn somtijds bijzondere woorden, die iemand beproeven en zijne gevoelens in bewe ging brengen, en deze laatste zijn vau dien aard. Ik sloeg op Henri eenen blik van gram moedige berisping en zegde hem haastigHet betaamt niet op zulke wijze aangehitst te worden Ik kan niet verantwoorden voor het geen ik zal zeggen indien gij hier blijft. Uwe tegenwoordigheid en uw raad zijn beleedigin- gen, die rnij zinneloos maken, en indien gij niet vertrekt, gevoel ik dat ik het hoofd zal verliezen. Terwijl ik sprak, trok ik de bloemen die ik in handen hield, aan stokken, en wierp deze de eene na de andere in liet vuur. —Wees barmhartig jegens uwen bloemtuil, Mevr. Middleton gij onthoofd die prachtige kamelias op eene wreede wijze, riep sir Ed- mond uit. De neiging tot vernietiging -moet sterl in u zijn, mooie dame bemerkte M. Escourt meteen zijner zoetste glimlachen. Eene ijskoude trilling doorliep wederom mijne lidmaten ik li vatte dien man zoo hevig dat de vrees zelve my niet kon overhalen en 1 wanneer sir Edmondmij vroeg of ik den moed zou hebben om een lcerfdiertje te dooden, ant woordde ik liem Er $jn kerfdieren, die zoo vreeselijk en zoo verachtelijk zijn, dat het een vermaak is, ze te verpletteren. Ik begreep dat ik iets hatelijks uitgespro ken had. Ik zag op Edward's aangezicht eene uitdrukking van afgokeerdheid. Ik begreep dat ik elk oogenblik van zijne achting verloor, miscliien wel iets van zyne genegenheid. Ik verstond dat dit liet werk was van die man nen, die, de eene onder den dekmantel van eene toegenegene liefde, de andere uit gekke hoffelijkheid met mij spotten en mij ten onder brachten. De geest van onverschillig wantrouwen greep mij aan, en ik verloor het hoofd. Een vloed van woorden ontvloog mijne lippen en ik wist nauwelijks wat ik zegde, toen ik ze uitsprak. 't Waren vreemde en vreeselijke woorden, die ik in dat uur uitsprak er was welspre kendheid en kracht in gelegen, want wat is welsprekender dan eene droefheid, jaren lang opgekropt, wanneer zij éindelijk eenen uit gang vindt Wat is er krachtiger dan de uit storting dor ziel, waihiëer zij eens de hinder palen die zij geeërbiedigd heeft, doorbreekt 1 Die twee mannen wier slachtoffer ik was, werden krachteloos onder mijnen blik. De bleeke wangen van M. Escourt bloosden, die van Henri verbleekten langs om meer. Hij beefde voor zichzelve en voor mij. Het ge bouw, dat hij door zyne behendigheid opge richt, en door zijne kunst behouden had, was tot in den grond geschokt. In 't uur der ver nedering was de sterkte tot mij teruggekeerd, gelijk tot Samson in den tempel der Philistij- oen, en de verwoesting, die zoolang over mijn hoofd gehangen had, ging ik op.hem en op mijzeive doen nederstorten. Ik zou u raden een ander onderwerp te kiezen om ons uwe welsprekendheid te laten hooren, dan de verheffing van den moord. Eene krampachtige schudding greep mij aan, wanneer Edward mij deze schrikkelijke woorden toestuurde. Hadde hij mij de misdaad van eenen moord ten laste gelegd, ik kon niet heviger beven. Gij zijt ziek, Mevr. Middleton, ik ben zeker dat gij ziek zijtriep sir Edmond uit, terwijl hij vooruitsprong om mij te onder steunen. Ik voelde mij vallen, Edward greep my by de handzij was ijskoud. Hij leidde mij buiten de zaal, en wanneer hy mij in mijne kleed kamer op een sofa geplaatst had, trok hij aan de bel.Zoodra mijne meid aankwam,verliet hij mij zonder om te zien of te spreken. Ik nam geen acht om hem terug te roepen, ik was bedwelmd en uitgeput. Ik verlangde uitnemend den angst, dien ik uitstond, te vergeten, en terwijl mijne meid eenige bogen- blikken buiten de kamer was, nam ik spoedig eene üescli laudanum, die mij eerst deed in sluimeren, en dan in slaap vallen. Wanneer ik wederom ontwaakte gevoelde ik die verstandvenvarring die zulken slaap medebrengt. De blinden en de gordijnen waren dichtde kaarsen stonden op de tafel in de kleedkamer, en mijne meid zat op eenen stoel bij 't vuur. Ik riep haar en vroeg, met eene slaperige stem, hoe laat het was. Het is bij negen ure, madame. Waarom is het zoo duister? Waarom zijn de blinden dicht? Ben ik onpasselijk ge weest Gij hebt lang geslapen, madame. De dok ter denkt, dat gy wat te veel laudanum geno men hebt. Laudanum! Hoe? Wanneer? Langzamerhand herinnerde ik mij het too- neel des vorigen avonds, en den slaapdrank, dien ik zoo haastig genomen had. Ik hield mijn hoofd in mijne handen, en vroeg waar Edward was. M. Middleton heeft gezegd dat wij hem moeten vermanen wanneer gij wakker wordt, madame; en hij begeert ook dat de dokter u bezoeke. Zij verliet de kamer, en ik beeldde mij in dat eene nieuwe ellende over mij hing. Waaromhad Edward bevolen hem te melden dat ik wakker was in plaats van zelf over nffj te waken Indien mijn langdurige slaap on rustwekkend was, moest ik in zijne armen niet ontwaakt hebben Ik herinner mij nu al hetgeen in deze twee laatste dagen gebeurd was, en ik dacht dat een onheil naderde. D® deur ging open, doch in plaats van Edward, kwam doktor Harris binnen, en ondervroeg mij nopens de hoeveelheid laudanum die ik ingenomen had. Hij verliet mij, en een oogenblik nadien hoorde ik hem met Edward in de kleedkamer spreken. Ik sprong uit mijn bed, en liep naar de deur om te luisteren. Ik kan u inderdaad verzekeren, hoorde ik hem zeggen, dat gij niet moet verlegen zijn omtrent Mevr. Middleman's gezondheid. De hoeveelheid slaapdrank, die zij ingenomen heelt, kan enkellijlt eenig tijdelijk ongemak veroorzaken, indien zij zich stil houdt. Zij kan haarlichaam geen kwaad doen. Ik zou u dit niet zeggen, indien ik er niet van overtuigd ware. Inderdaad, zoolang zij onder dien in vloed zal wezen, zal de tijding, die gij haar mede to deelen hebt, haar waarschijnlijk op eene minourustbarende wijze dan op al ander» treffen. ('t Vervolgt).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2