Ü3lssa Mlddleton BUSTES LAND. Meg ds vimelijkg mijnraiisp Erp overstroöffltiisn m Mschland Met E. Sakramsatstaps te Weensn NiËi W SilEKICSïTEN. DE PARiJZER AUTOMOBiELDIEVEN voor het Assisenhof ia Franseli'Naöröen. Ongelukken tijdens de Dnitsclis legeroefeninp. Gruwelijke meordsrij in Poriugaal M. Gilbert, onderzoeksrechter, heeft de volgende bandieten voor het assisenhof ver tonden, onder beschuldiging van medeplich tigheid aan verscheidene misdrijven Galle- min (Raymond la Science), Dieudonné, Monier, (Simeiitoff) Soudy, Carouy, Medge, Gauzy, Crozat do Fleury, De Boe, Bellonie, Rodriguez, Detweiller, Poyer, Bernard, Ki- baltichj Jourdan, Reynert, Raimbaud, Go- dorowski (voortvluchtig, zal bij verstek ge oordeeld worden), en de vrouwen Maitrejean, Schoof, (minnares van Garnier) en Barbara Leclercq. Onder de verschillige betichtingen, tegen de bandieten uitgebracht, vind men de vol gende In den nacht van 7 tot 8 Maart 1911dief stal ten nadeele van M. Decuber-Militor, te Charleroi. Garnier (overleden) en Carouy waren de bijzonderste daders. Daar Carouy een Belg is en de misdaad in België gepleegd werd, zal Carouy na met het Fransch gerecht afgerekend te hebben voor zijne andere mis drijven, aan het Belgisch gerecht overge leverd worden. Nacht van 23 tot 24 Januari 1912 Dief stal te Gent, van een auto ten nadeele van Dr Vernieuween van heelkundige toestellen, ten nadeele van Dr Walton. Dieudonné, medeplichtige als verheler. Daarna v-olgen de misdaden der Ordener- straat te Parijs, van Montg-ero», van Chan- tilly, van Choisy-le-Roi en van Nogent aan Marne. Buiten doze feiten is uit de gedenkschrif ten nagelaten door Garnier en het onderzoek der veiligheidspolicie, nog gebleken, dat verscheidene andere misdrijven, zoowel in Frankrijk als in het Buitenland gepleegd, de autobandieten van Parijs voor daders hadden Het was echter onmogelijk, met juistheid te bepalen, welke bandieten aan deze mis daden deelnamen. Onder deze reeks misdaden moet deze van Bampremy de moord op den S. H.'pastoor De Jongh, en van zijne meid gerangschikt worden. Ten laste van Garnier, Bonnot, Callemin en De Boe, wordt ook de misdaad gelegd van Gent. gepleegd in den nacht van 31 Januari 1912 poging tot diefte van een automobiel ten nadeele van M. Heye, de moord op den chauffeur Maury, en de moord poging op den nachtwijker Tombnyser. Daar Callemin en De Boe Belgen zijn, zullen zij voor deze misdaad in België terechtstaan. De vier zelfde kerels worden ook beticht in den nacht van 7 tot 8 F' bruari 1912 een automobiel gestolen te hebben, in Den Haag. Daar de auto «ene hapering bad, welke hen belette er mede weg te komed, werd dé auto in de vaart geworpen nabij de Belgische grens. Dat zijn enkel eenige der misdaden. Het verslag van den onderzoeksrechter beslaat niet min dan 84 grooLe bladen ma- chieiischril't. Het is de buitengewoonste ver zameling aanslagen, bandieterijen en mis drijven, welke ouit een onderzoeksrechter te verhandelen had. jf 'ranltrij 1sl Onverantwoordelijk. De wetsdoktors hebben besloten lot onverantwoordelijkheid van Guinot, de kerels die op 24 Augustus laatst-op de Pont des Arts te Parijs twee geestelijken kwetste met revolverschoten. De onderzoeksrechter heeft daarop een hevel tot niot vervolging- gegeven en den man tor beschikking gesteld van de bestuurlijke over- Jieid. I3\iitsclilancS.. Een herbergier schiet zijne klanten dood. Maandag avond was er een gevecht' ont staan tussehbh Italianen in eene herberg te 80° vervolg, Dan zal ik eens tot haar gaan. Ik vloog terug in 't bed mijne tanden klet terden van koude, en mijn' hart klopte hevig. Een oogenblik daarna hoorde ik zijnen stap bij naderde tót hotbed. Zijn gelaat was bleek als de dood, en hij had zijd reis-pelsrok aan ik gaf eenen luiden schreeuw, en neep mijne handen toe. Wees niet ontsteld, Helena Ik barstte in tranen los, want alhoewel hij geen vriendelijk woord uitgesproken had, toch had hij mij Helena genoemd, en dat was iets. Hij vervolgde op droge, afgebroke en haastige wijze Ik heb u inderdaad slecht nieuws te melden maar ik hoop dat het geval meer onrust dan wezenlijk gevaar zal bevat ten. Uw oom heeft een expres om mij gezon den hij denkt dat llij gaat sterven, en hij laat mij weten dat ik gepn 'oögénblik mag ver liezen, om spoedig,tot hem te gaan. 't Rijtuig staat voor de deur, en ik moet afscheid van u nemen. Hier is debrief van uwe tante, en een andere van den geneesheer van Hyères, Deze laatste geeft groote hoop dat M. Middle- ton ons nog zal gespaard blijven. O mag ik, zal ik bij hem ook gaan De staat in welke gij u door uwe on voorzichtigheid gebracht hebt, maakt dat on mogelijk. Om Gods wil laat mij met u gaan Ik nam zijne handen,pi&ar hij. trok ze schie lijk weg. Inwendig verwensclite ik den dag myner geboorte Forbacb. De woelmakers keerden zich tegen den baas toen deze poogde tusschen te komen. Om zich te verdedigen loste de man vijf revolverschoten en doode twee Italianen, kwetste er twee doodelijk en een licht. De herbergier is aangehouden. Zwitserland. Nog het keizerbezoek. Onder de offi- ctfc-en van het 6e bataljon fuseliers, dat te Zurich als eerecompagnie dienst deed en ook voor de veiligheid van den keizer had te waken, was een bekend socialist, advokaat Dr Efiderli. Bij den rit van den keizer van de statie te Zurich naar dé villa Rietberg reden voor en achter het rijtuig guides en het rijtuig van den keizer was door twee bereden officieren begeleid, van wie er een Dr Enderli was. Op de villa Rietberg was hij comman dant van de wacht en in die hoedanigheid heeft hij een gouden dasspeld met het naam cijfer van den keizer en edelsteenen gekre gen. Enderli heeft dit geschenk aangenomen. Engeland. Noodseinen in zee. De aandacht van den Board of Trade werd gevestigd op het feit dat het gebruik van vuurpijlen als pri vate seinen in zee kan aanleiding geven tot verwarring met de vuurpijlen als noodseinen. De overheid stelt de afschaffing voor van de vuurpeilen als private seinen. Men herinnert zich dat kapitein Lord, van de Cttlifornian, aan senator Smith te Was hington tijdens het onderzoek omtrent den ondergang van de Titanicverklaarde een schip gezien te hebben, stellig niet do Tita nic, hetwelk witte vuurpijlen afschoot die goene noodseinen waren. Op dit oogenblik bevond de Californian zich op 18 mijlen van de Titanicterwijl zij hoogstens op 4 mijlen van het ander schip lag. De schrikkelijke verwarring voortsprui tende uit de verkeerde verklaring der seinen zal dus,, dank aan de beslissing van den Board of Trade niet meer te vreezen zijn. Betooging van blinden. Te Londen heeft Zondag eene betooging van blinden plaats gehad, die zich van Thames Embank ment naar Tafalgar Square begaf. De blinden werden geleid door zienden. De sprekers op de meeting waven ook blinden. Er werd een besluit aangenomen waarinde regeering werd uitgenoodigd technische scholen, werkplaatsen enz. voor blinden in te richten, voor hen die kunnen werken en pensioenen toe te kennen aan de onbekwa- men. De Gulden Leliën Sedert onge veer 1000 jaar prangden de Chineesche moe ders de voeljes hunner meisjes in uiterst enge schoeisels^ Men boette dien tijd die der G&den leliën thans is alles veranderd en worden de meisjes met geprangde voeten in de openbare scholen niet meer opgenomen. ■OTEtlp siaa. Nieuwe godsdienst. De Mikado stichtte 'een nieuwen godsdienst. Hij verklaart de 'rechtstreeksche afstammeling te zijn 'van Amenominakunacliiné-Kami', schepper dei- wereld. Meer niet. Zuiti-Afrilia. Eene vrouw burgemeester. Mrs A. N. Ellis van Johannisburg is de eerste vrouw die een openbaar ambt bekleedt in Transvaal. Do gemeenteraad van Johannisburg verkoos haar tot burgemeester. Italië Een schoon aanbod. De bladen melden dat- de milliardair Pierpont Morgan aan do Italiaanscbe regeering voorstelde de oud- heidsltuudige opgravingen van Pompei en Herculauum te laten voortzetten. Hij zou zich verbinden al de kosten te dragen van de algeheele blootlegging der stad Iierculanum. Vorstelijke gift. De Paus heeft 40,000 lire geschonken voor de nagelaten betrek kingen der in de Golf van Biscaye veronge lukte 150 schippers. Bedaar u, zegde Edward ernstig ik kan nu met u niet spreken ik zal u schrijven. Een nieuwe staat van zaken moet tusschen ons beginnen maar 't is nu de tijd niet, om uitleggingen te geven. Neen, neen, gij kunt noch zult mij in die ijselyke onzekerheid, die akelige vrees niet verlaten... Hebt gij vergeten dat uw oom op sterven ligt Is dat nu een oogenblik om leutemaken en geveinde teederheid Geveinsd Goede God is het zoo ver gekomen Hebt gij geene boodschap voor hem geene vergiffenis aan hem, zoo wel als aan mij al te si neeken Edward, wat zegt gij Edward Edward! Weet gij hebt gij gehoord Vergeef Ik ben onplichtig Op mijne knieën zweer ik, dat ik onschuldig ben Onschuldig Ja, ik geloof dat gij zijt het geen gij onschuldig hebt leeren noemen, en moge God u alzoo in genade ontvangen Ik vertrouw mij niet om meer te zeggen. Ik heb gepoogd bedaard te zijn. Ik heb om sterkte tegen mijzelve gebeden, sterkte om u niet weg te jagen, en ik heb ze bekomen. God zegen e en vergeve u Ik zal u weldra en dik wijle schrijven, en u beter nieuws, hoop ik, van M. Middleton zenden schrijf aan mij en aan uwe tante. Hij reikte mij onverschillig de hand toe ik meende te sterven. Ik opende de armen en riep uit Dood mij, maar verlaat mij niet op zulke wijze Eene krampachtige beweging vertoonde zich op zijn gelaathij boog zich, en kuste mij. Ik sloeg mijne armen rond zijnen hals en ►klampte mij aan hem vast.,O is al de liefde DE VOLKSSTEM Vooruitgang der Kerk onder Pius X. Bijna iedere aflevering- van dé Acta Apostoli- cae Sedis, maakt melding van een öf ander nieuw bisdom in de missielanden. Dat doet ons denken aan den stillen voortdurenden levendigen aanwas der Kerk ook in onzen tijd. Niets is welsprekender dan dien aanwas na te gaan. Onder het Pontificaat van Pius X is de grootste ontwikkeling, die tot nog toe bereikt werd, ten toon gespreid. Gedurende de 9 jaren van zijn Pontificaat heeft Pius X in 't leven geroepen 27 Apostolische Pre fecturen, 27 Apostolische Vicariaten, 44 bis dommen en 15 metropolitaan-zetels. Het volgend jaar zal waarschijnlijk nog meer oplichtingen van dien aard geven in China, Japan, Zuid en Centraal-Afrika en andere missielanden. Spanje. Eene vrouw levend verbrand. Eene schrikkelijke misdaad werd bedreven te Villannera de la Serena. Eene vrouw be reidde in hare keuken bet maal toen haar man thuis kwam en haar vroeg eene fleseh alkooi te halen tot bereiding van een genees middel. De vrouw gehoorzaamde en bracht haar man eene volle flesch alkooi. Dadelijk goot hij het vocht uit op de kleederen zijner vrouw en trok deze bijde kachel, zoodat hare rokken in brand scholen. De ongeluk kige geleek weldra eene levende toorts. Toen- de geburen op haar hulpgeroep toe snelden, vonden zij den (ellendeling grijns lachend en voldaan over het lijk van zijn slachtoffer gebogen. Staking. Uit Barcelona wordt gemeld dat, om te protesteeren tegen verschillende aanhoudingen wegens stakingsincidenten, verscheidene vakken eene staking van 24 uren hebben uitgeroepen. De overheden nemen maatregelen. "V ereenig'cie-^tateii Tégen zwaarlijvigheid^Eène volksge liefde zangeres in Amerika, Mev. Nordica, beweert dat zij een wondqrwel middel bezit om de zwaarlijvigheid te keer te gaan. Zij weigert echter er eenigen uitleg, over te geven. Haar echtgenoot, een zakenman, verbiedt haar het geheim te veropenbaren waarmede eene fortuin kan verdiend worden. Mev. Nordica heeft noè'htans aan de dag bladschrijvers gezegd, daLde vrouwen onge lijk hebben te vasten en geweldige oefenin gen te doen om te vermageren. Zij beweert een badmiddel te hebben dnldekt dat beslis send is. Trein ontspoord. Zes personen zijn ge dood en meer dan vijftig gekwetst, door het ontsporen van eenen trein bij de stad Ené. Eene boot door den bliksem getroffen. Uit New-York wordt genUld d'at de pakket boot Bristol City op 2 September in den Atlantische» Oceaan door den bliksem getrof fen werd. De kleine mastwerd verbrijzeld, de kompassen buiten d-ièAst gesteld en de ■vuren uitgedoofd. De hotffdmecanicien werd 'over het dek geworpen. De eerste officier it en gronde geslagen. De pakketboot bereikte de haven door zich te richten naar de zon. De eerste officier is nog altijd blind. Vruchtelooze pogingen. De toestand in de mijn van Clarence wordt langs om gevaarlijker en men vreest voor nieuwe ontploffingen. Gisteren morgend, waagde M. Fenzy, bestuurder der reddersploeg van Liévin, zich in de mijn tot op het verdiep van 993 meters, daar waar de ontploffing gebeurde, die de ramp veroorzaakt heeft.""Hij was vergezeld van zes redders, van adómhalingstoeslollen voorzien. Hij heeft tweemaal de luchtdruk- king opgenomen en bestatigd dat de hitte overgroot was, Eene halve uur later moesten hij en zijne mannen de mijn verlaten. Sinds mijner ziel, in die laatste'omhelzing, niet in de zijne overgegaan Terwijl mijn kloppend hart tegen 't zijne gedrukt,was,verhaalde elke slag zijne driftige teederheid niet? Een oogen blik scheen hij het te gevoelen, want hij drukte mij hoe langer hoe meer tegen zich doch schielijk sprong hij achteruit, afsof hij voor mijne aanraking terugweek, en schier van mij wegvloog en zijne hand uit de mijne losrukkend, verliet hij mij plotselings. Ik hoordehem de trappen afdalen; ik onder scheidde zijne stem in den gang en dan was er een oogenblik stiltedaarop volgde het gerucht van de wielen ,yan het rijtuig de poort werd gesloten en aires was voltrokken. Ik wrong mij de handen'; ik stopte my den mond met mijne bedlakehs om mijn gehuil te beletten. Ik dacht dat mijn hoofd ging open barsten. De snikken volgden elkander op in mijne borst, en deden geheel mijn lichaam schudden. De dokter bleef den geheelen nacht bij mij en mijne meid gaf mij tisane te drin ken, die ik met gretigheid aannam want mijn mond was droog en lippen brandend. Rond den morgend viel ik in si aap. XXIII. Edward schrijft Helena eenen brief vol berispingen. Zij ovenoeegt haren treu rig en toestand. Zij wordt door Mevr. Moore te Hampstead uitgenoodigd. Zy neemt het besluit, Henri te voet te vallen otqi van haren eed ontbonden te zijn. Haar brief aan Edward. Haar brief aan Henri. -Zij brengt een bezoek aan Alice, en wordt bitterlijk berispt. Zij scheidt van. Alice. Den volgenden dag maakte ik geene pogin gen om op te staan. Het cwas alsof Edward's afwezigheid en zijne laatste woorden al mijne liggen de opsporingswerken stil. Men vraagt zich met angst af wat er gaat gebeuren indien men de verluchting van den bodem der mijn niet herstellen kan. Niet dood Vijf mijnwerkers, die ook als verdwenen en dus in de ramp omgekomen, aangegeven waren, zijn thans te Bruay teruggekeerd. Zij waren in eene andere mijn aan 't werk, toen de ramp voorviel in de mijnen van Clarence. De luitenant-vlieger Siebert, die aan de krijgsbewegingen deelnam, is nabij Munchau sen, van eene hoogte van 50 meters met zijn toestel ten gronde geploft. Zijn toestand is hopeloos. Een officier waarnemer, die hem verge zelde, ontkwam het met lichte verwondin gen. Volgens de Lokal Anzeiger is er van de zes vliegtoestellen welke aan de leger- oefeningen moesten deelnemen, nog. slechts een enkel ongedeerd. I-Iet «.Berliner Tageblatt meldt ook nog, dat er nabij Wéissenfels een krijgs- automobiel omgekanteld is, ten gevolge van het springen van een der banden. Een officier werd gedood en de chauffeur erg gekwetst. Eene familie uitgemoord Gansch eene familie is vermoord op het gehucht van Monte-Valepalo. op zeven kilo meters van Avrayoles, provincie van Alem- tajo. Eene vrouw die haar lijnwaad in de rivier had gespoeld, is vermoord alsook hare vijf kinderen die haar vergezelden het jongste lag in' de armen der moeder. De vier andere, twee meisjes en twee jongens wer den dood gevonden op een kleinen afstand van daar. Allen waren verwurgd. De vader dezer familie is in dezelfde om standigheden vermoord gevonden in het ge bergte. Men vermoedt dat de plichlige van deze vreeselijke misdaden een landbouwer is, een gebuur. Troepen zijn hem ter achtervolging gezon den men bewaakt het huis waar de oudste zoon der vermoorde familie werkt, omdat men vreest dat de moordenaar ook het laatste kind zou willen dooden. Uit Munchen, Heidelberg en Essen wordt gemeld dat het aldaar sinds Zondag onafge broken regent. De waterloopen, die het Zwarte Woud en de Murg en Kinzibosschen doorsnijden, zijn 'meer dan twee meters gestegen. De Nechar is SO centimeters gewassen en buiten bare oevers getreden. Het reizigers- vervoer op de rivier is geslaakt geworden en overzetten is niet meer mogelijk. Ook de bergstroomen richten overgroote schade aan. Men vreest dat de R er, de, Lenne en de Lippe ook zullen hare oevers verlaten. In de omstreken van Czernowitz is de schade tot nu toe reeds op verschillende mil joenen geraamd. Twaalf spoorwegbruggen zijn door de woeste strooming der wateren medegesleept geworden. Aan telefoon- en telegraaflijnen is groote schade berokkend. Op het water vlotten allerhande wrakken, zoo van huizen, molens, dijken enz. Troepen zijn ter plaats gezonden, om de bedreigde inwoners bij te staan. krachten en mijne geestvermogens doen ver dwijnen hadden. Het was als een droom, die ik niet kon verjagen,ofschoon ik zijne akelige 'wezenlijkheid begreep. Ik durf er tegenwoor dig niet aan denken, want de nacht is daar, mijne kamer is duister, mijn gezicht is zwak en mijn hoofd ontstoken. Den derden morgend na Edward's vertrek, ontving ik eenen brief in wiens adres ik zijne hand erkende. Mijn gezicht verduisterde ik drukte hem tegen mijn harten sloot eene wijl de oogen. Nu zou ik alles weten, nu zou ik mijn vonnis kennen, ik de mededingster van Alice ik,Henri's medeplichtige ik was door mijn eigen hart veroordeeld, en toen ik 't zegel van Edward's brief openbrak, meende ik mijn doodvonnis te lezen. EDWARD'S BRIEF. Kalos, Zaterdag. 't Is de eerste maal, dat ik u schrijf se dert ons huwelijk. Voor u en voor mij is schrijven 't best, omdat wij op die wijze ge makkelijker kunnen zeggen, hoe wij, in 't vervolg, jegens elkander zullen denken en handelen. Ik zal u niet berispen. God beproeft mij voor mijne zonden, en ik smeek Hem dat de uwe u niet onboetvaardig laten. Mijn vu rigste verlangen is u uit den laatsten stap dei- misdaad, en al hare ellenden te verlossen. Zoodra ik den heiligen plicht, die mij nu op gelegd is, vervuld heb, zal ik tot u terugkee- ren, omdat ik begeer uwe faam ongeschonden te bewaren. Het eenigste verzoek, die ik aan u heb, is dat gij nooit meer zoudt wagen eene rol te spelen, die gij tot hiertoe zoo volmaakt ge speeld hebt. Ik zal eerbied en onderwerping van u verwachten. Hoe zoude ik u immers zonder dat kunnen beschermen Weet dat een dier blikken, ©en dier woorden, die b 13 SEPTEMBER 1912 BIJ KEIZER FFSANS-JQ2EF De pauselijke"gezant, Kardinaal Van Ros-r sumis Dinsdagavond door Keizer Frans-Joze! ontvangen geworden. Mgr Van Rossum over handigde aan den keizer een brief, eigenhan dig door Z. II. Paus Pius X geschreven. EENE ONTVANGST Woensdagmorgend werden in de zalen van den prins-aartsbisschop van Weenen door den kardinaai-legaat. Z. Era. Mgr Van Rossum, de leden van het Heilig Sacramentscongres ontvangen. Het Avas een ontzagwekkende optocht van prelaten, van kloosterlingen van de verschil lende orden, van priesters en leeken. Een groot getal leden van den Ooslenrijkschen en Hongaarschen adel waren insgelijks ver schenen, evenals de burgemeester van Ween en. De officieële opening van het Kongres In de prachtig versierde St-Stefauuskerk had om 4 ure van den namiddag de plechtige openingszitting van het Coiigres plaats. Z. D. Hoogw. MgrHeylen. voorzitter van hel. bestendig' komiteit der Heilig Sacja- rnentscongressen, hield de openingsrede. Daarna gaf Mgr Mérinski", eerste sekrelaris van den prins-aarlsbisschop van Ween en, lezing'der pauselijke breve. Vervolgens werd het woord gevoerd door Z. Em. kardinaal Van Rossum Z. Era. kar dinaal Nagl, aartsbisschop van Weenen M. von Heinlein, minister van eerediensten en onderwijs prins Alois von Lichtenstein, landmuarschalk van Neder-Oostenrijk M. Neumayer, burgemeester van W'-ënen M. Helleputte, staatsminister van België, na mens de vreemde congresleden Mgr Gro- boaa, hoogleeraar te Wëenen, en M. Guster- sic, gouverneur van Krain. Het Kongres der Katholieke Vroiiwenvereenigmgen Dinsdag werd het, Kongresder Katholieke Vrouwenbonden door eene private zitting geopend vervolgens kwamen de afveerdi- gingen bijeen in het Landhuis, waar eene algemeene vergadering gehouden werd, onder het voorzitterschap van H. K, II. de aartshertogin Maria-Theresia. Er werden aanspraken gehouden door den E. H. Sleisér,-vertegenwoordiger van den II. Stoel en door de gravin Walter Skireken, ondervoorzitster der Ooslenrijksche Fede ratie. Vervolgens heeft de baronnes de Nicaise, sekrelaris van den Bond der Chrislene Vroii- wen van Brussel, lezing' gegeven van ecu omstandig verslag over de Vrijmetselarij. M. Br if a ut, advokaat te Brusseli lid der belgische Kamer van volksvertegenwoordi gers, nam daarna bet woord' om te doen uit schijnen boe zeer de Vrijmetselarij u-g-en den- godsdienst, togen do maatschappij en tegen de familie is. De zitting werd voortgezet dènr de lezing van verscheidene verslagen over den schouw burg en over de mode. en den slechten in vloed die deze uitoefenen. Brussel. Onderzoek. Maandag nacht werd, te Kiiocke, het magazijn ge plunderd van den juwelier M. Badart. De ontvreemde juweolen hebben eene waarde van verscheidene duizenden frank. Hel par ket van Brussel werd verwittigd en zond de beschrijving' der juweel on naar al de kommissariaten in den Bruss schen omtivk. Imirïërs, alles duidt aan dal de dieven kerels zijn die dikwijls de reis doen tusschen de bad plaatsen en de hoofdstad. Geheéi de ï-och Ier- lij ke brigade houdt zich ijverig met "doze belangrijke zaak bezig. weleer mijn geluk uitmaakten, mij nu voor eeuwig van u zouden scheiden. Begin u niet te verdedigen geef geene uitlegging"n in dien gij leedwezen hebt, ween over 't verle- dene in stilzwijgendheid, en onderwerp u in stilte, zooals ik, aan 't leven,dat voor ons ligt. Schrijf mij, maar antwoordt niet op dezen brief. Waart gij niet geneigd om zoo te doen, dan zal ik de droevige taak hebben, uit to log gen, hoe mijne oogen zich openden voor het geen ik, zonder de diepe schijnheiligheid van uw leven en van uw karakter, reeds lang had moeten bemerken. Ik zegde dat ik u niet zou berispen docli de enkele aanhaling der zaken is reeds een bitter verwijt. Wanneer ik de twee laatste jaren overzie, en mij de menige bewijzen herinner van het geheim cn innig belang, dat gij in Henri's lot Steldet, en van de hardnekkigheid mot dewelke gij zijn gezelschap 'opzocht, vraag ik my hoe gij my altijd hebt kunnen bedriegen, zooals gij ge daan hebt. Maar als ik uwe redens, uwe han delwijze en al uwe woorden overdenk, kan ik schier de getuigenis mijner zinnen niet ge- looven. «Onbepaalde en treurige twijfelingen zijn. mij onlangs te binnen geschoten. Hadde ik kunnen veronderstellen dat heteènen man of eene vrouw mogelijk was zulke liefde te vein zen, als gij voor mij scheent te gevoelen, wat ik nu ondervind, zou ik gevreesd hebben. Sedert dat oogenblik dat ik in eon toevallig gespink vernomen heb, dat gij tegen mijnen dank eenen ganschen dag alléén met Iicnri hebt doorgebracht, tot datgeen, wanneer ik door eenen onbekende de briefjes ontving, die ik nu opzend, is de waarheid langzamerhand voor mij klaar geworden. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2