NIEUWS* i»l fll Spieyelfahrlek A. L. F3EYVAERT Be Kempenaar ae E?at9 DE VOLKSSTEM zing gedenken en zie?: niot meer laten mis leiden doordien nieuwen rijke. Hopen wij d;it regcnmadainnio vertrokken is. Overal liggen bloemen en planten verrot. In de altkers, algcineene verwoesting. Do haver en vele patalten of aardappelen zijn kapot, 't Zou dus duur leven kunnen worden, en 't is juist in zulk tijdstip dat de roode menners de algemeene werkstaking aanprec- ken en de arme sukkoleers niuoten sparen. Ik weet niet voor hoeveel de kopstukken zelf hebhen ingeschreven tot hiertoe is daar nog niets van uitgekomen. Al wat ze doen is zich voorbereiden om later de verantwoor delijkheid van bunnen rug te kunnen schud den. Ze wenschen alles stilte leggen fabrie ken, werkhuizen,en bakkerijen, uitgezonderd hunne eigen coöperatieven En dat allemaal voor het universeel stem recht. 'i Is wel de moeite. Als die hervor ming maar 't brood kan doen dalen inprijsen wat meer wel/.ijn kan brengen. Maar ge zijt er wel mee. M. Picart dio de rooden op zijn duimtje kont, heeft heel klaar bewezen dal di_ beweging op nen uitbundigen sisser moet uitloopen, en dat bovendien de overgrooto meerderheid der werklieden de schroomval ligheid niet heeft van de Boreiners. Bij gebrek aan merels eet men lijsters. Zoo is 'took met de journalisten. Ieder stelt zijn kandidaat voor het voorzitterschap der Ka mer. Eorst kwam M. Liebaert, doch hij wij er niet van bij is daarbij aangeduid als opvolger van M. De Lanlsheere. gouverneur d- r Nationale Bank. De Bien Public spreekt van M. Baron Ruzelte. Deze heeft als dusdanig uitstekend figuur gemaakt in den provincialen raad van West-Vlaanderen. waar hij geacht werd van allen, zoowel van linksehen als van rcrhtsclien. Maar hij heeft reeds laten weten dat li ij er niet van weten wil. (Nochtans in 't algemeen, moet men weinig of geen geloof hechten aan dusdanige logenstraffingen. Dat is zoo wal mode gewor den. Nola van de Redactie). Het is volkomen nauwkeurig dat over 3 maand het eene besliste zaak was dat M. Davignqn zou aftreden, on opgevolgd worden door M. de Broqueville, wiens plaats in de Spoorwegen zou ingenomen zijn geworden doorM. Paul Segers van Antwerpen. Sinds dien zijn er moeilijkheden opgerezen. Noch tans 't staat vast dat M. de Broqueville niet langer zulke zware taak kan dragen. Het is tegen den zin van zijn geneesheer dal M. de Broqueville een ministerschap en later het presidentschap heeft aangenomen. Maar een maal aan wal en het programma vervuld hebbende dal hij zich had voorgesteld, ver langt hij de Spoorwegen aan een ander over te laten. Gauscli het personeel zal het ten zeerste betreuren. *Dinsdag opent de Alhambra zijne deuren met «Cartouche»» als .ingangspel. Zondag 22 September, eerste morgenyertoouihg men kan reeds plaatsen voorbelioijden. Hedan avond opening van liet ijspaleis in de Warinocsbergstraat. Dat is de plezant ste hoek der hoofdstad. Die dat niet heeft gezien, heeft Brussel niet gezien. Kobe. Franltrij It De onderwijzerssyodikaten. Uit ver schillende streken in Frankrijk komt bericht dat vereenigingon van onderwijzers zich hebben ontbonden. Doodelijke val. Op don electrisclien spoorweg lusschen Menton on Sospel, in liet Fransche departement der Zee-Alpen, zijn een motorwagen en een goederenwagen in een afgrond van 150 meters gevallen. De Iwee bestuurders werden gedood. Verder was er niemand in. Brand te Ivry. Een lievige brand is te Ivry uitgebroken in eene groole fabriek. Daar groole houtdepots erg bedreigd waren, riep men de pompiers van Parijs ter hulp. Er wasechter geen water en men moest buizen leggen tot in de Seine. Na twee uren was men den brand meester. De fabriek werd geheel vernield. De mijnramp. In eene vergadering van ingenieurs en werklieden is er besloten, geene verdere opzoekingen meer te do6n in de Clarencemijn, omdat het al te gevaarlijk is. De bevolking heeft dit besluit met gela tenheid aangenomen. Er zal eene inaand noo- dig zijn om de galerijen 933 en 1000 meters onder water te zetten. JDnitsclilaiicl. Mijnongeluk. In de kolenmijn Westen- de, te Duisburg-Meiderich, is Woensdag avond een mijngasontploffing geweest. Van de zes mannen, die in de buurt werkten, zijn er 5 ge lood en een levensgevaarlijk ge wond. Turkyë De jongste aardbeving.Door de laatste aardbeving in Turkije heeft hét glas en ce ment, waarmede twee jaar geleden de barsten in het inwendige van de Aya Sofia te Con- stantinopel zijn gestopt, losgelaten. De Times hoopt, dat onmiddelijk de noodige maatregelen zullen worden genomen, aan gezien de scheuren zeer bedenkelijk zijn. Australië Het arbeidersvraagstuk. De regeering van Nieuw-Zeeland heeft eene commissie benoemd om de oorzaken der levensduurte na te gaan. 3ECi:i. gel £*,21 cl Schattenzoekers. Een nieuwe expeditie heeft zich te Plymouth ingescheept naar hei eiland Cocos, in den stillen Oceaan, gelegen op ongeveer 550 mijlen ten Z. W. van Pana ma. I)nze expeditie gaat op zoek naar ette lijke millioenen die op dat eiland heeten be graven te zijn en die. sinds 70 jaren heel wat hebzucht opgewekt hebben. Het schijnt dat, tot hiertoe, alleen een zekere Keaton 6000 pond zou gevonden heb ber. en dat bij langen tijd zijn vondst geheim rnobt gehouden hebben. "V ereeixigde-Staten Terug uit de Poolstreken. Een blanke stam. De Amerikaanscbe professor Sle- fanon, van het Museum van New-York, is te Seattle toruggekeerd na 5 jaren verblijf in de Poolstreek. Hij vond ten Oosten van den Mackenzis een stam blanken, meestal met blauwe oogen vermoedelijk afstammelingen van de expedi tie Leif Ei relt son. Zij 'Spreken een ÈsV moosch. diylekt gemengd met Noorê.che woorden. Zij zijn ongeveer ten getalle'.Vai 2000 en zijn onbekend met vuurwapens. Een wedstrijd. M«j. Cli. Parry, dt beroemde Anierikdhnscho tooneeïspeels'tdr van den Londenschen Hippodroom schouw burg, meldt dat zij 1000 p. st. zal betalen voor een stuk in drie of vier bedrijven dat hot meest ontroering verwekt bij de toe schouwers. Geheimzinnige zelfmoord. De vrouw- van Jack Jolmson, de gekende negerbokser, heeft zich Donderdag gozelfmoovd. Zij was de gescheiden vrouw van een sportsman vai New-Ycrk. Johnson verklaart dat er geen d< minste oneenigheid bestond tusschen hem ei zijne vrouw. De zaak Gibson. De wetsdolctoren, ge last met de lijkschouwing van Mev. Rosa Szabo, geboren Menschik, hebben tot dood door verwurging besloten. De longen beval ten geen water. De advokaat Gibson, be scliuldigd zijne klienle te hebben doen 'ver drinken, nadat zij hem 60,000 dollars ha vermaakt, houdt staande dat zij verdronke is. Zij deden samen eep uitstapje op de Niagara en toen zij van plaats wildon ver wisselen sloeg hun bootje om beiden vielen in 't water. Mav. Szabo klampte zich vast aan den advocaat, maar deze moest zich van haar ontmaken om niet op zijne beurt om le komen. Hij redde zich zwemmend, terwijl Mev. Szabo in de diepte zonk. Burton Gibson daagt de geneesheeren uit te bewijzen dat de dood niot door verdrinking is ingetreden. Hij is zeer kalm en hoewel hij dag en nacht bewaakt wordt door de detec tives, doet bij regelmatig zijne zaken. Onge lukkig voor hem is hot de zesde maal dat oen ijner kliëuten omkomt in verdachte omstan digheden. Brussel.Brand. Donderdag ontstond een begin van brand op eene kamer van het huis nr 48 der Warandemarkt, bewoond door de eclitgenooten M.., Eene brandende lamp op de tafel neergezet en onvrijwillig omge worpen, had het vuur meegedeeld aan de gordijnen en de sloors. M. M... gelukte erin de vlammen te overmeesteren voor de komst der pompiers. Charles Éts»-A-C2 3RLIÏE3 Antoine Dansaert'straat, 32-34BRUSSEL. HUIS GESTICHT IN 1875. Voordeelige en goede verpande plaatsin gen aan onveranderbare» intrest van 4 1/2, 5 en 6 °/0 in fondsen, verschijnende op de officiëele bourslabel. Wekelijks financiëel blad. Zending op vraag. 818 82c vervolg. 's Morgens vroeg, bracht ik eenige uren in liet veld door en gedurende het overige van den dag, zat ik 111 <le achterkamer te wer ken gansch in gedachten verslonden, terwijl ik overhands de treurigste voorgevoelens, of do onbepaaldste en ongegrondste vreugdever schijnselen in mijn hart opwekte. Ik zond dagelijks eene dienstbode om naar Alice te vernemen en de tijdingen waren voortdurend gunstig. Den derden dag nadat Edward vertrokken was, en nadat Henri dikwijls vruchteloos ge poogd had mij te ontmoeten, werd er mij emi brief besteld,en ik zag dadelijk dat hij van hem kwam. Mijn.eerste gedacht was van hem, zonder een woord uitlening, in eeneu omslag terug te sturen doch 11a rijp overleg, besloot ik te schrijven. Edward had mij dit niet verboden, en de verklaring van mijn tegenwoordig gedrag was het eenigste middel om (Ie overhand, waarvan zooveel van afhing, over hem te be halen. Daarom schreef ik als volgt n«it beslissend oogen blik van mijn lot is aangekomen. Inuiè.'.' ik voortaan, op den af- dalenden weg, dien ik ingeslogf!? heb. nog een stap doe, ben ik voor altyd verloren. Indien gij voor mij een weinig dier achting ge\oelt, die gij mij zoolang betuigdet, moet ik niet vele uitleggingen geven over de zaak, die ik u nu kenbaar maak. De briefjes, die ik u op verschillige wijzen gezonden heb, en die ongelukkiglijk van onze wederzijdsche gesteltenis eeu slecht gedacht Goede huisch. De policiekommissa- ris M. Van Herck, der 2e afrieeling, heeft Donderdag nacht op de middenlanen, zeven en twintig vrouwen en vier mannen aange houden, allen vreemdelingen, die zich zonder middelen van bestaan bevonden. Allen wer den ter beschikking van het gerecht opge sloten. Dron haardskurenVrijdagmorgend op do Vroegmarkt stak een dronkaard aller lei kuren uit. Plots gaf hij een geweldigen chop op den huik van het paard van een noeshovenier. De omstaanders grepen hem vast en wilden hem ter dege afslaan, docli een agent snelde toe en bracht den woestaard iaar het bureel. De dronken kerel echter kwam in opstand en andere agenten moesten un kollega ter hulp komen om den woes- d te bedwingen, die ten slotte opgesloten werd. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel legen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uil werking-is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachet ton 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Meclielefi. 1505 Huis geplunderdin tollen dag!' -4- De eclitgenooten Cuvelier, wonende 'Zen 11 e- laan, 48, waren gisteren naar Antwerpen ge gaan'. Toen zij 's avonds 't huis kwamen, vonden zij hunne wonid^ letterlijk leegge plunderd. Alles wat waarde f.éd lileedereii, pelterijen, zilverwerk, juweelen. kunstvoor werpen, was verdwenen>De policie denkt op t spoor d^zer stoutmoedige inbrekers le zijn. Lijken herkend. Wij hebbon over eenige dagen gemeld dat men in de Handels- straat hel lijk gevonden had eener onbekende vrouw, dat naar het doodenhuis overge bracht werd. Vrijdag is liet kunnen herkend •den. De overledene is eene genaamde Maria-Hendrika Fischer, afkomstig Breda. S0 jaar oud, wonende Key en veld, te Elsmie. Het parket heeft de toelating tot begraving afgeleverd. -- De ongelukkige, die over eenige dagen de koer eener herberg der Hoogstraat viel. de schedel gebroken werd en eenige uren later overleed, is een losser, Henri- Edouard Gin '1879 te Dendermonde ge boren. voorstellen, zijn aan Edward opgezonden, en de brief waarvan gij hierin een afschrift zult vinden, is er 'tgevolgt van geweest. Ik zal niet trachten u te doen begrijpen wat ik gele len heb, en wat ik lijd. Ik durf u niet zien doch vooralleer Edward terugkomt, moet ik u zien, want er is een- eed, dien gij mij eens oplegdet, en die moet vernietigd worden, gij moet er mij van ontslaan, indien gy mij in de wanhoop nietwilt werpen, en tot een leven van onherstelbare ellende lang3 den anderen veroordeelen. n Henrigij die mijn beste vriend, en mijn ergste vijand geweest zijt, heb medelijden met mij Verlos mij van een nieuw leedwezen,een langeren strijd, en eenige schijnheiligheid Schrijf mij hierover geeue bedrieglijke uitleg gingen, zoek niet mijne oogen te verblinden verleid my niet tot mijn bederf. Indien zoo wreed zijt van u tegen mijne bede en mijne smêekingoil te verharden, laat mij dan aan mij zelve over, en wees overtuigd dat gij de maat uwer boosheden ten hoogste opgevuld hebt, en al de ellende die een woeste haat kan te weeg brengen, over mijn hoofd hebt ver zameld. Gave God dat ik woorden vond om u te bewegen Gave God. dat ik uw hart kon ra ken, en het overtuigen dat gij gelukkiger zoudt zijn met mijne smeekingen te aanhooren dan met die zoo misdadige als vreeselijke ver volging voort te zetten. - Bij al*wat heilig is, verhoor my, Henri In den naam u'»Vf?r zuster in den uaam van uw kind, verhoor mij Mijne gdi.'SC-hö ziel ligt in dit gebed het lot van geheel mijn leven hangt er van afwees barmhartig voor mij, gelijk gij zelf barmhartigheid hoopt te ont vangen. Uwe toegenegone, Helena Middleton. Elsene. Werkongeval. Op de Water vallaan, te Elsene, losten workli Jen, Don derdag namiddag, eene kraan, wegend meer dan 300 kilos. Als de kraan nevens de kar stond, ging het paard voort. Een der wielen deed de kraan omvallen. De voerman, M. Henri Labbe, 37 jaar, gehuwd en huisvader, wonend in de Heuvelsslraat, 117, te Elsene, werd er door getroffen. De ongelukkige werd in een jammerlijken toestand naar het Sint- Jansgasthuis overgebracht. Een jonge rijtoieldief. De politie hield Donderdag avond op de Kroonlaan, te Elsene, een 8-jarig knaapje aan, die een schoon rijwiel voortstiet en wiens houding verdacht voorkwam. I11 het kommissariaat gaf de jongen zijn naam, zijn ouderdom en zijne woning op. Hij zegde het rijwiel gesto len te hebben op gemelde laan, waar het legen den gevel van een huis stond om het aan zijn vader te geven, die verlangde er een le bezitten. De vrouw veranderd dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende bitterpeën der Trap pisten Vincart. 1500 t. Vorst. Stoutmoedige bandieterij. De genaamde Henri L..., 45 jaar oud, mijnwer ker, wonende te Marchienne-au-Pont, werd Donderdag morgend door een boerkoos van Vorst, die naar de markt reed, naar hel policiebureel gevoerd. Deze bad L... op den zoom van het Mosselmanbosch gevonden, langs den Brusselschen steenweg, met ge bonden armen en beenen,verscheurde kleede ren en erg gewond aan do rechterbil. L... beu eert dat hij, nabij de Noordstatie, te Brussel, aangevallen werd door twee kerels. Eén der twee hield hem een zakdoek op den mond óm hem het roepon te beletten, daarna wierpen zij hem in een automobiel, bonden hem en voerden hem naar de plaats waar bij gevonden werd. Zij plunderden hem geheel uit en lieten hem vervolgens liggen. Het is in het gevecht dat L... tegen zijne aanranders doorstond, dat hij gewond en zijne kleederen verscheurd werden. Het parket is verwittigd. Vitraux Baguetten 15 EN 16J5EPTEMBER 1912 op SpiegelsKaders Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Anderlscht. Dief aangehouden. Vrijdag morgend, te 2 uur, betrapte een agent in een in opbouw zijnde buis, verleng de Aubcrlaan, een 19-jarigen kerel, van Veeweyde. die aldaar looden buizen en ko perwerk aan 't losmaken was. Do dief word opgesloten. Hij was niet meer aan zijn proef stuk. St-Gillis. Gespan in eene kloof. Vrij dag morgend, rond 8 ure, kwam een gespan zavel vei voerend op den steenweg van Vorst te Si Gillis gereden, walmeer ter hoogte van n. SI, plots de grond openscheurde en paard ;en.-l$ar in eene diepte van 4 meters verdwe nen." De voerman'kon ter zijde springen. Hel duurde een uur vooraleer het gespan uit de kloof werd gehaald. liet paard is zwaar ge wond. Ter plaats was nochtans geen water buis, gesprongen. Men veronderstelt dat de gr odd dë'or de regens der laatste dagen on dermijnd' is'geworden. Dieven op de vlucht. Twee werklie den van den ïjzerenweg bemerkten Donder dag morgend, rond 2 ure, twee kerels, die bezig waren met de deur open te breken van een huis der Frankrijkstraat. Terwijl een hunner op de dieven lelie, liep de andere de policie verwittigen. Toen deze laatste ter plaats kwam, waren de inbrekers reeds ii: huis geraakt, doel) gerucht hoorende, vlucht ten zij langs den hof weg en konden niet meer ingehaald worden. Aankomst der Winternieuwigheden voor mans- en vrouwkleederen, bijzondere keus voor paletots en pardessus. Van den Bergh- Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. 758 Ukkel. Zware brand. Heldhaftige redding. Op den Alsembergschen steen weg, aan de grens der gemeen ten Ukkei en Beersel, ontstond Donderdag avond rond middernacht brand in de woning der eclitge nooten Meert. Deze werden door den róók gewekt, toen de trap reeds in brand stond. Ziende dat ze niet beneden konden, liet M. Meert zich uit een raam van het eerste ver diep naar beneden glijden, daarbij steunend op een vensterluik. Deze ging los en de her bergier stortte ten gronde. Hoewel gewond liep hij dra om eene ladder, stelde deze tegen 't raam en redde zijne vrouw en twee zijner kinderen, die reeds een begin van verstikking hadden ondergaan. Twee bewoners van liet tweede verdiep moesten door de pompiers worden gered. Deze laatste» waren 't vuur 11a een uur meester. Men kent de oorzaak der ramp niet. Audenaerde. Diefle. Eene vrouw- kwam aan een kraam slaan op de markt en kocht voor 5 frank zwart lint, doch zij ver trok zonder te betalen; De kraamster liep er achter, hield haar aan, en, om haar over hare oneerlijkheid te straffen, deed zij haar het dubbel van den prijs betalen. De vrouw wilde daar niets van liooren. Toen word zij naar het policiebureel geleid en verklaarde niets gekocht te hebben, doch het gestolene werd in haren zak gevonden. Haar werd proces-verbaal opgemaakt. Herzele. Aangerand. De schrijn werker Foncart Remi, kwam van den trein van 8 ure 's avonds en ging rustig naar huis. Omtrent de vier wegen sprongen twee kerels uit een struikgewas en sloegen Foncart deerlijk af. Toen namen ze hem op en wier pen hem in eene diepe heek. De man ging' on vermijdelijk verdrinken, toen op zijn hart verscheurend geroep twee mannen toege sprongen kwamen, dio den ongelukkige nog levend uit het water krijgen konden. Do twee aanranders zijn gekend. Ronsele. Jachtongeval. Een heer der gemeente was. in den namiddag op jacht en schoot in een hoop patrijzen. Een jongen, zekere Van Hoecke, oud 12 jaar, wonende te Oostwinkel, kreeg de lading in den rug en in de dij. De jóngen-jammerde dat het wreed was om hoor6n. Een doktor haalde uit de wonde 4S loodkorrels. Het parket is ter plaats geweest om een onderzoek te doen nopens de verantwoordelijkheid. De tien weldaden van THEOBROMA. 1 Het sterkt de menschen algemeen EEN 2 Heelt flauwte, ziekte, pijn en wee TWEE 3 Maakt u van hartkloppingen vrij DRIJ 4Geeft u gemoed en l>li|de zwier VIER 5 Jaagt bloedeloo/en sterkte in't lijf VIJF 6 De werkers steunt liet op de bres ZES.' 7 Aan zwakken schenkt hetvuur leven ZEVEN 8 Aan allen vreugde en nieuwe kracht ACHT 9 Geluk en rust en heil en zegen NEGEN 10 En een lang leven bovendien TIEN KOOR Wat schooner schat is er op aarde Dan vrij van zi'ékté' èh kloek té zijn 1- Vaardig lichaam, geestrijk brein Zijn boven goud en diamant in waarde I En zijt gij zwak, ter neer geslagen, Hebt gij geen macht-of adem meer Gij zult uw krachten van weleer Mef THEOBROMA herop zien dagen I r, ln alle apotheken. Gent Hoofddepot DE MOOR, Burgstraat, 33, 3 fr. de flesch. Te Aalst, in alle goede apotheken. St-Nikolaas. WerkstakingDe werk lieden die bezig waren de electviciteit te leg gen van St-Nikolaas naar Stekene, hebben Vrijdag hel werk gestaakt, omdat hun een loonsverhooging was geweigerd. De Statie straat te St-Nikolaas ligt geheel open. EJpiwesraScsaclhtettfceBi met fleschje inkt aan fr. 1,25 ten bureele dezer. Lokeren. Brand. Toen de nacht waker van het fabriek Goossens, Vrijdag avond zijne ronde deed, bemerkte hij brand in de droogzaal. Hij gaf onmiddelijk het alarm. De pompiers waren spoedig ter plaats en na een half uur werkens was alle gevaar geweken. De schade is door verzekering ge dekt en de oorzaak onbekend. Ziedaar mijn brief. Dagelijks was ik in af wachting ik beefde elke reis dat ik de klank der bel of een klop op de deur mij een ant woord liet liopen. Onder tusschen ontving ik twee korte en haastig geschrevene briefjes van Edward, ge- dagteekend uit de steden, waar hij een of twee uren op zijne reis naar Hyères verbleef. De eenzaamheid mijns levens werd weldra on verdrag]: k. Ik begon eene hevige begeerte te gevoelen mn iets in den loop mijner dagen te veranderen om iemand te zien en aan te spreken,alhoewel de tegenwoordigheid mijner kennissen en vrienden my afschrikten. Ein delijk op eenen morgen, werd mij een briefje overhandigd 't opschrift niet door Alice ge schreven. Er stonden maar deze woorden in Dierbare Helena, Ik begeer u te zien, verzoek u bij mij te komen. Uwe toegenegene, Alice Lovell. Ik wist niet of Mevr. Tracy vertrokken was. Ik wist ook niet of ik Henri zou ontmoe ten. Het was mij gansch onbekend wat dit be zoek ging te wege brengén maar 't was eene ontlasting; ik kon iets doen iets in mijne .dageJijksche bezigheid veranderen en aange zien Edward mij niot verboden had bij Alice te gaan, vond ik my daartoe gemachtigd, en ik vertrok. Wanneer ik haar huis bereikte',en mij naar boven begaf, gevoelde ik voor de eerste maal zulke lichamelijke zwakheid, dat ik wezenhjk verlegen werd van mijne krachten, onder die aanhoudende smarten mijner ziel, te Le deur ging open, en Alice was Alleen. Ik heb nooit zuu schrikt als toen ik haar aanschouwde nooit heb ik zulke ver wangen was geen- schijn van kleur hare oogen stonden buitengewoon open, en de dröefheid was er diep in geprent. Zij kwam mij te gemoet. maar zocht mij niet te omhel zen. Zij stak hare magere bieeke hand naar mij uit,en de mijne zachtjes drukkend gebood zij mij nevens haar te zitten. Zij vroeg naar M. Middleton, en nadat ik hare vragen opge lost had, was er eene tusschenpooze, die ik onderbrak, met al bevend te zeggen Hoe maakt het uw kind, Alice Mag ik het eens zien Zij ontsloot de deur der nevenkamer, en toonde mij 't wiegje, 't Kind siiep ik bezag het en de traneu, die ik met moeite terug hield, versmachtten mij bijkans. Wat is hij schoon, zeideik. Ja, hij is schoon, murmelde zij, en zij knielde voor de wieg. Hij is schoon doch hij gaat niet vooruithij is niet sterk. Zij greep het klein handje en drukte het tegen hare lippen dan richtte zij zich op, en wij keerden terug in de kamer. Wat moet gij hem lief hebben, Alice zeide ik zuchtend. Ik heb hem lief, antwoordde zij, en zij bracht hare hand aan haar voorhoofd, terwijl een schielijke blos haar aangezicht en haren hals kleurde, llare ademhaling was zeer snel, en met eene diep ontroei de stem voegde zij erbijDuch indien gij u inbeeldt, dat ik zijnen vader niet bemin, dan bedriegt gü u. Alice, nooit zeide iknooit dacht ik dat Oh zekerlijk en gij had gelijk het te denken want als ik met hem trouwde, be minde ik hem als een kind en niet als eene vrouw, Doch oprechte liefde en wezenlijke smart kwamen met ü6 Hid. en sterkte en •andering gezien. Op liarej moed zijn met hen Sel;omeu. Helena,ik bêmin hem, en ik verzoek u dat gij u tusschen hem en mij niet zoudt plaatsen. Ik meen,(lat ik nu iets wonders verricht, doch het schijnt mij rechtvaardig. Ik heb niemand om mij te hel pen, niemand om mij raad te geven dan mijn eigen hart, en de sfhart die er sedert zoo lang heimelijk in begraven ligt. Ik trouwde, en de wereld lag voor mij als eene onmeetbare vlakte doch als eene vlakte, waar de geest van God mij scheen over te zweven, zooals hij in 't begin der tijden over de wateren zweefde. Ik leerde in de boeken die Henri my gaf, wat leven en genegenheid zijn. Ik sloot de boeken, ik sloot mijne oogen ik was ver legen van mijn eigen hart, verlegen van liet leven, dat zich voor my ontrolde, tot wanneer ik sterkte ontving om er tegen te strijden. Ik zag dat ik het deel van Lea en niet dat van Rachel zou hebben ik had om genade opdat ik voor den beker mijner smarten niet zou terugwijken. Ik verstoot hem nu ook niet maar uit liefde voor Henri, uitliefde voor mijn kind, moet ik met uwe wonderbare macht strijden en God zal met mij wezen, want gij zoekt te breken 't geen Hij verbonden heeft. Alice, Alice, spaar my, want ik ben ongelukkig. Laat mij toe mijn aangezicht in uwen schoot te verbergen laat de tranen die mijn hoofd besproeien, voor mij, bij den God die gij aanbid., om genade smeeken, want. zü zijn als diegene, die de Engelen des Hemels over eenen boetvaardigen zondaar storten. Bid, bid dat zijn hart zich late bewegen, bid voor hem, voor u zelve, voor mij. Bid dat ik zegeprale of sterve God vergeve my ik trotseer de dood nietmaar ik kan niet leven zooals ik geleefd heb. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2