Helena Middleton BUITENLAND. Het Kongres van tien Belgischen Volkskond Belgische soldaten in Ghina SleatEktsligs bandietsrlj 18 La Mestre NIEUWSBERICHTEN. Geltoitsizifinlg drama te Londesi Een dpiietolag Ie Seraing Bloedige footbalN match in Ierland Heeft onze reis ons vejvuld met onmeet bare vohlueuing. geput in 'tbewonderen der schoon© natuur en der ousciiatbare kunslge- wrochlon van liet land van Micliel-Angelo en Rafaëlo, do duurzaamste, de edelste, de ver heffendste gewaarwordingen zullen wij alt ij«1 putten in geestelijke schatten ons zoo kwis tig door Z. 11. verleend. Nooit vergeten wij dit vaderlijk verhoor, de goedheid en de eenvoudigheid als wij het zeggen mogen, van den Vader der christen heid. de ontroering die ons vastgreep bij do liefdevolle aanspraak van den Paus tot. ons Vlamingen en die gehougenis is onafscheid baar van U Mijnheer de Deken, die ons dc\ze gunst bekwaamt. Ik ben lier en gelukkig in afwezigheid van M. De Valckeneer (die met M. De Meeter hoog er op naar Tirol is gereisd op zijn verzoek hier de tolk te zijn van al do b- devaarders. Mijnheer de Deken, aanvaard onzen innigen danken laat ons toe den beker te ledigen op uwe kostbare gezondheid en uw lang leven.» I.uide toejuichingen bevestigen den heer Deken dal de uitgedrukte gevoelens werke lijk maar de weerklank waren van deze die ons allen op de reis hebben bezield. Doch nog luider applaus begroette het geestige fijne antwoord van den heer Deken. Indien hij, zoo zei de lieer Deken, niet sprak mot de dichterlijkheid die den heer Dr Rub- hens bezielde, noch. de zwierigheid van taal die hem eigen is, zoo mocht hij ons toch ver zekeren dat zijne woorden niet minder harte lijk vallen. De beste uilslag was te danken aan de voortdurende zelfopoffering onzer 7 dokters. Was bet niet van noode geweest bet II. Oliesel toe te dienen, zoo was de H. Olie toch voorhanden. In 1888, toen de E. H. Deken dezelfde reis meedeed, was er een persoon moeten berecht worden en overleed onderweg. De tijd ontbrekende kon de beer Deken niet verder spreken en sloot zijne korte maar treffende rede met een paar pittige gezegden die opeens algemeen handgeklap en gejuich verwekten Te Fluelen gaan we den boot op om bet Vierwoudstedenincer in gansch zijne lengte te doorkruisen, zien Rigi- en Pilatusbergen en komen om 4 ure Ie Lucerne aan waar we om half acht 's avonds dineeren en te 9 ure afvaren naar Brussel. God dank Al de deelnemers aan de reis zijn dezen namiddag kloek en gezond weer gekeerd. Het algemeen gevoelen is dat men den Paus en Italië niet vergeten kan. Dat alles is zoo onbeschrijfelijk schoon, dat men er zich geen denkbeeld kan van maken. Al de reizigers drukken ook hunnen inni gen dank uit aan de Agence Cook en Cle, die alles op voortreffelijke wijze hoeft geregeld. Zij zullen ook niet vergeten hoe dienstwillig de vertegenwoordiger was dier Agence, de lieer Janssens. Daags na hot vertrok naar Rome, kregen wij reeds brieven en b-zoekep van personen, die ons vroegen eóiya tweede reis op touw te zetten tegen toekomend jaar. Dezen morgén was het nog een stroom van bezoekers. Zulks bewijst dat de deelnemers uiterst tevreden zijn van hunnen uitstap. Wij antwoorden huil: BueEit CJStüiiSd; zaeoi en hoornen en zoeken, Toekomenden keer gaat heel AaBst mes3e te IVamen. Het Kongres van den Belgischen Volks bond. dat den Zondag 22 er. den Maandag 23 September te Namen plaats zal hebben, is verzekerd van eenen groolen bijval, dank zij de deelneming van talrijke maatschappijen on land verbonden van katholieke inrichtingen 84' vervolg. TT ij zegde dat hij mijnen brief ontvangen had. en sloot don zijnen met het uitdrukke- lijksto verzoek van mijne gezondheid goed te bezorgen. Ik mocht hem dus na een paar daeen ver wachten, ik zou hem dus terugzien, den- gene die mijne ziel aanbad, dien ik mot zulken vurigen drift, zulke diepe toegenegen heid beminde, dat zij al de gevoelons mijns harten vervangen hadden, en nochtans hoeft nooit eene ontrouwe echtgonoote, eeue mis dadige vrouw de terugkomst of de tegenwoor digheid van den echtgenoot, die zij bedrogen had, met meer schrik of groo^ere neerslach tigheid te gemoet gezien,dan ik Edward's aan komst vreesde. Ik had zijnen brief in mijne liand, en aan schouwde hom met diepe gedachten, wanneer de deur open ging, en Henri binnenkwam 't bloed verliet mijn hart. ik hijgde naar lucht. M. Middleton's dood, zijner zusters droefheid, zijn bleek en verward voorkomen, eene on bepaalde hoop, dat hij mij voor altyd kwam ontbinden, dit alles maakte mij stilzwijgend en onbeweegbaar. Hij zette zich recht over mij en sprak Ik ben met geweld binnen ge komen, en breng u dezen brief. Een oogslag op tafel werpende, voegde hij er bij Gij hebt, volgens ik bemerk, de laatste tijdingen ontvangen. Heeft mijne zuster u geschreven Ik kon niet spreken, maar ik gaf hem haren brief in zijne handen. Hij las hem, en legde hem al zuchtende neer. Hij heeft mij hard behandeld, en kon mij en de toetreding van vele voormannen der katholieke partij. In de algemeene vergadering van Zondag, te 4 ure namiddag, in liet College N. D. dc la Paix. zullen redevoeringen uitgesproken woiden door de heeren August Mélot en Arthur Verhaegen, volksvertegenwoordigers, DeMunnynck, Z. H. Mgr. den Bisschop van Namen, M. T. Nobels, volksvertegenwoor diger en den Eerw. PaterRullen, Predikheer. In de slotvergadering van den Maandag, zal M. Cyriel Van Overbergli, verslag uil- brengen over het beroepsonderwijs, gevolgd door bespreking. Zich te wenden tot M. Fischvveiler. Katho lieke Kring, tb Namen, voor alle inlichtin gen betreffende verblijf. FraiiKrïj k. Het testament van kardinaal Couiller. Men heeft liet testament geopend van kardi naal Couiller, gedagteekend van 13 April 1912. 't Is vooral een godsdienstig testament. De kardinaal laat zijne goederen aan den abbé Decbelette, vicaris-generaal van Lyon. Mijne goede bloedverwanten weten, zegt hij, dat ik arm in bet priesterschap hen ge treden en zij zullen dus niet verwonderd zijn dat ik arm sterf. Betreffende zijne begrafenis zegt hij Ik verlang te rusten in de primordiale kerk van Lyon. Een eenvoudige zerk moet mijn graf dekken met naam, datum van overlijden en de woorden R. I. P. Ik weet dat liet voor beeldige kapittel van Lyon zijne aartsbis schoppen niet vergeet. Geen kronen op mijne kist, geen woord bij mijne begrafenis. Ge beden, vooral gebeden. Blanke slavinnen. De policie van Lyon heeft in die stad eene bende ontdekt, die zich bezighield met de handel in blanke slavinnen, vooral bestemd voor Zuid-Amerika. Uit het onderzoek blijkt dat van Januari tot Maart van dit jaar, elf jonge meisjes naar Zuid- Amerika zijn gezonden. Op 23 Augustus word zekere Gabriel Ro bert aangehouden, 30 jaar oud, voorgevende juwelier te zijn. Hij heeft verscheidene reizen gedaan naar Buenos-Ay res, zegt men, om er meisjes te plaatsen. Zeker Jcan Lemvioe werd onlangs voor dezelfde reden aangehou den en de genaamde Vernet, geboren in 1S84 te Lyon, werd geknipt toen hij op 't punt stond te vertrekken met een meisje van 15 jaar, modewerkster zonder werk, welke hij had meegelokt onder valsche beloften. Vernêt schijnt eigenaar te zijn van een buis te Montevideo. Treinbotsing. Er heeft eene botsing plaats gehad bij den overweg van Blainville, Nancy, tusschen twee treinen. Een twintig- lal reizigers zijn gekwetst. Aardschokken. -Te Pau heeft men in den nacht van Zaterdag tot Zondag een tame lijk hevigen aardschok gevoeld, die eenige seconden aanhield. Te twee ure voelde men een hevigen schok in de streek der Pyreneën. Duitsclilaiicl. Burgemeester Kirschner. Kirschner, de gewezen eerste burgemeester van Berlijn, is op zijn landgoed Ehrwald bij Partenkirchen eergisteren avond aan hartzwakte overleden. Engelsche bezoekers. Een veertigtal leden van de Labour-Party meestal leden van het Lagerhuis zijn naar Duitschland vertrokken, waar zij veertien dagen denkon te blijven. Hun doel is de banden met de Duitsche proletariërs nauwer toe te halen. Eene aanvaring. Uit CuxJiaven wordt gemeld dat het gerucht aldaar loopt als zou er eene aanvaring hebben plaats gehad tus schen de torpedohoot G. 171 en de pant serboot Zahringen bij eene poging om de niet lijden, maar ik eerbiedigde hem, en zou hem graag langer hebben zien leven voor Marie. Daarop volgde eene lange poos wij waren van elkander, van hetgeen e.'lc ging zeggen verlegen. Het was drie weken, dat wij elkaar gezien hadden, eene eeuwige scheiding was aanstaande, het hing van Henri af, hoe wij nu zouden scheiden. Zou hij de keting.met welke hij mij gedwongen had, verbreken of voor altijd het teeken van mijne afgrijselijke sla vernij op mij laten Ik stond voor hem met de oogen op hem gevestigd. Henri, 't oogenblik dat wy moeten schei den is aangekomen Scheiden riep hij uit. Denkt gij dat ik gekomen hen om van u te scheiden 2 Meent gij dat ik n en Edward zal verlaten 2 Edward, die ik nu zoo diep haaf, als ik hom vroeger beminde,.om u over mijne wanhoop te laten zegevieren, en mij uit uw huis verbannen, na dat het mijuo in eene hel veranderd is2 Welke woorden durft gij uitspreken Vloek niet. Uw huis is geheiligd door de tegen woordigheid van eenen engel. Het wordt bezocht door eenen vijand. Helena, door die vrouw, die in eene harer aanvallen van razernij, mijnen lessenaar openbrak, en er de noodlottige brieven uit haalde, om ze aan Edward te zenden, met de vruchteldoze hoop ons voor eeuwig te schei den. Zij was het, die veertien dagen geledon, uwen brief achterhield en vernietigde en zij is zoo onbeschaamd geweest deze misdaad te bekennen, toen ik ze haar gisteren avond verweet. Zjj roemde zich erover, en spotte met de berispingen, die ik haar toestuurde. Door woede opgeheven, begon ik rechtuit te spreken. Ik trok den sluier van voor Alice's oogen ik brak myne beloften. DE VOLKSSTEM blokkade te breken. De torpedoboot zonk in een kwartier tijds in 30 meters water. Zeven man zijn verdwenen. De plaats der ramp is ten noorden van Helgoland. Tot hiertoe is de ramp niet officieel bevestigd. Twee van de verdwenen mannen zijn ge vonden, maar een is dood nadat men vruch teloos gepoogd had hem tot het leven terug te roepen. De andere is gekwetst. Denemarken Bootongeluk. Uit Kopenhagen wordt gemeld dat Zondag namiddag, bij het fort van Lynettes, op de buitenréede, eene auto boot, waarin zes of zeven personen zaten,ge kanteld is. Men snelde aanstonds ter hulp maar op de plaats van liet ongeluk vond men enkel klakken en eenig getuig van de boot. Men kent den naam der slachtoffers niet. Italië Nieuwe uitvindingen van Marconi. M. Marconi verklaarde dat hij nieuwe verbete ringen bestudeert aan zijne toestellen voor draadlooze telegrafie. Hij bouwde eenige toestellen tol aanwijzing van afstand en richting* en liet ze op de Maurelania plaatsen. Bij mistig weer kent de kapitein zelfs de richting van Zijn eigen schip niet.(?) De nieuwe toestellen}zullen groote diensten, bewijzen en aanvaringen voorkomen. Beroemde herberg. De beroemde Al- bergo d'ell Orso een der oudste herbergen van Rome, gelegen op don linker oever van den Tiber, zal afgebroken worden. In dit middeleeuwsch gebouw verbleven in 1300 Dante, Cimabue, Giotti, Villaniin 1534 Rabelais en in 1530 Montaigne. Deze laatste beeft eeno eigenaardigè beschrijving van het huis nagelaten. c3. e im. Eene boei van André. Prof. Nathorsl te Stockholm heeft uilj Tromsö bericht ont vangen, dat de walvisChvanger Beta aan de "Westkust van Spitsbergen binnengeval len, een door André uitgeworpen boei heeft gevonden. De gezagvoerder van het schip, die het bericht heeft Afgezonden, staat, vol gens prof. Nathorst, als betrouwbaar man bekend. Anti-militarism. Een telegram uit Ki- runa, Lapmarken, meldt dat de groep der jong-socialiston van de streek besloten beeft geen gevolg te geven aan het bevel tot mobi- liaeëron, dat is-ufgekoudigd. In militaire kringen schat men op 30 °/0 de reservisten, die den oproep niet zullen beantwoorden. HuslandL De keizerlijke famiriie van Rusland is te Bielovilsj aangekomen, waar zij tamelijk lang denkt to verblijven. Policieoverste vermóórd. Uit Stavropol wordt gemeld dat de overste van de politieke policie in den Kaukasus, te Platigorski in volle straat met een revolverschot is gedood. De moordenaar heeft de vlucht genomen, onder het lossen vay revolverschoten op voorbijgangers en policie. die hem vervolg den. Servië De graanuitvoer. Het verbod betref fende de graanuitvoer uit Servië heeft in heel bet land eene paniek tewëéggebracht. De regeering zegt dat 'die maatregel gewet tigd is door de mislukking van den oogst, doch men meent over het algemeen dat hij getroffen word met het vooruitzicht op een aanstaanden oorlog. Al de waarden dalen tor beurs. Toch denkt men echter niet dat een oorlog zal uitbrekeïi en men is van ge voelen dat de zaak veeleer in Bulgarië zal worden beslecht. Turkyë Aardbeving. Volgens latere berichten had de aardbeving in den nacht van 14 dezer hetzelfde centrum als de eerste. Volgens de eerste berichten heeft het eiland Tenedos veel geleden. Veel huizén zijn ingestort. Be schadigde huizen te G'allipoli zijn insgelijks ingestort. De bevolking kampeert in open Ik verklaarde aan de moeder van mijn kind wanneer en op welke wijze ik met haar trouwde. Ik heb alle b&hdon verbroken, aan al mijne plichten verzaakt. Ik moet de geesel uws levens of zijne vreugde wezen, zijn verderf of zijn luister en ofschoon ik nooit uwe genegenheid gewobnen, toch zal ik tot den dag uwer dood, uwe huwelijks-vreugde iu eeu doodelijk vergif veranderen. Uwe macht is voorbij, uwe bedreigin gen zijn nutteloos; ik trotseer uwe wraak ik veracht uweu haat. Beschuldig my by ge heel de wereld eu bij Edward. Zeg hun dat gecne liefde, maar scligik, mij voor u deed beven. Zeg hun hoe gij pay gemarteld hebt, en hoe ik met met angst,, ouder uwe geheime macht gezucht heb. Zeg hun dat mijne ziel gekwollen en mijn hark verbrijzeld is geweest. Zeg hun dat gij mijn karakter misvormd, en mij gemaakt hebt wat ik ben en laat dan Edward, de wereld en de Hemel zelf tusschen u en mij oordeelen! Gij trotseert mijne wraak Gij veracht mijnen haat! Bevind in mij niet hier, zwak en onbezonnen vrouw Hebt gij mij geene brie- jen met razende smeekingen geschreven 2 Hebt gij de geboden van uwen willekenrigen en jaloersclien echtgenoot niet overtreden Gij hebt noch voorzichtigheid in uwe gram schap, noch wijsheid in uwe woede gebruikt. Gij bezit geene macht tegen mij, bijaldien ik de gansche waarheid aan Edward veropen baar, indien ik voor zijne voeten kniel... Eu uwen eed breekt O spreek niet van eed breken spreek niet van misdaad Gij zfit met allerlei schelm stukken en misdrijven iverladen Laat mijne zonde, wat zy is, op uw hoofd zal zij neder dalen, indien gij mij zoo verbreDgten weigei t mij to ontbinden. lucht. Te Myriofit© was de schok zoo lievig als de eerste, maar duurde minder lang. Zij richtte groote schade aan. "V ereenigdLe-Staten Sterrenkataloog. Thans wordt in het sterrekundig Harward Collage, onder leiding van professor Pickering, een kataloog opge maakt van 100.000 sterren. Dit zal de uitge breidste sterrekundige tabel wezen die tol iieden in het licht werd gegeven. Het Panamakanaal. Men kondigt offi cieel de opening van het Panamakanaal aan voor den herfst 1913, in plaats van zooals tot hiertoe was besloten, op 1 Januari 1914. Hevig tempeest.Uit Pensacola, Flo rida, wordt geseind Een hevige tempeest woedde op de kust. Het oorlogschip Adrien Penroze en verschei dene groote stonmbooten zijn gestrand. .Veel kleine bootjes zijn verbrijzeld. Men schat de verliezen op verscheiden honderdduizenden dollars. Er schijnen geen slachtoffers te zijn. Zaak Rosenthal. Er zijn nog twee be schuldigden, de genaamden Zeg en Lelly, aangehouden. Een telefoongesprek, dat dooi de policie werd afgeluisterd, had de plaats verraden waar zij zich verborgen hielden. De policie van Londen houdt zich thans met eene geheimzinnige zaak bezig. Vrijdag namiddag hield een huurrijtuig stil voor liet gasthuis van Gharing-Gross. Eene jonge vrouw stapte af en verklaarde aan den poortier dat zij eene vriendin bracht, die gepoogd had zich te vergiftigen en wier toestand zeer bedenkelijk was. In het rijtuig lag inderdaad eene jonge vrouw, die bewusteloos was. Zij werd in het gasthuis opgenomen. De andere vrouw zegde dat de zieke eene jong Fran^aise was, Alice Lafond genaamd. De poorlieres vroeg niot naar den naam der vriendin en de koetsier verklaarde dat hij op straat door de twee vrouwen was aangeroepen geworden. Men heeft dus niet het minste spoor over koetsier noch vriendin. Toen men de bewustelooze ontkleedde, stelde men met verbazing vast, dat zij ook drie revolverkogels in den buik geschoten was. Deze wonden zijn doodelijk. Men wanhoopt de ongelukkige te kunnen redden. Verscheidene soldaten van de afdeelingdei- wacht van het Belgisch gezantschap te Peking (Ghina), keeren binnen kort naar België terug-, daar hun dienst geëindigd is. De minister van oorlog heeft eene oproep gedaan tot de soldalen, die verlangen in deze afdeeling doenst te doen. Deze manschappen moeien a. eene kloeke gezondheid hebben, aan geen tandpijnen onderhevig zijn b. ten mmste een-en-twintig jaar oud zijn c. van onberispelijk gedrag zijn d. een goed lager of middelbaar onderwijs genoten hebben en vooral eene zeer goede militaire opleiding e. goede schutter zijn. De voorwaarden der dienstneming zijn de volgende 1. De duur der verbintenis is van drie jaar, te rekenen van den dag dat zij in China ontschepen. 2. De soldaten der afdeeling zullen, zoo noodig, hunnen diensttijd in België moeten uitstellen voor een tijdperk van een jaar meer dan den tijd welke zij in Ghina willen door brengen. 3. De kosten van uitrusting,kleeding, eten, slapen en reis, zoo hij vertrek als bij terug keer, zijn ten laste van het gouvernement. 4. De jaarlijksche solde bevat a. de sol den en andére gelden, aan de soldaten van hunnen rang verschuldigd, b. eene jaarlijk sche vergoeding van 1.000 frank voor den soldaat en den klaroenblazer. Een akelige glimlach zweefde rond zijne lippen hij zegde spotsgewijze Wat wonder lijk schoon verhaal zal dit voor Edward uil maken Het is jammer dat gij daar niet vroeger op gedacht hebtZij zou waarschijn lijker voorgekomen hebben als nu. Een toe vallige moord, vier jaren lang zorgvuldig verzwegen, en eindelijk bekend, om onze vriendschap uit te leggen Uw echtgenoot /.al de vruchtbaarheid van uwen vindingrijken geest bewonderen, ofschoon hij volgens den inhoud van zynen brief, er reeds goed mede bekend schijnt te wezen. Ilenri, uwe boosheid, uwe snoodheid kan zich zoo ver niet uitstrekken. Gij zijt geen duivel, en 't waro hot werk eens duivels mij uwe getuigenis in mijne belijdenis te weigeren; bovendien er zijn andere getuigenissen. - Ongetwijfeld in uw voordeel, weder keerde Henri met nieuwe spotternij. Ik zal stellig niet bekennen dat ik Edward met eene vrouw liet trouwen, die ik onder mijne eigen oogen zijne nicht heb zien vermoorden. Vermoorden mijne nicht vermoorden Zijt gij dat, die spreekt Ben ik het die u hoor2 Zijn er geene palen, barmhartige He mel zijn er geene palen aan die boosheid 2 Er zijn geene palen aan wanhoop. Ik strijd voor leven of dood. Gij denkt aan niets anders dan aan de ellende, die gij lijdt. Indien ik u loslaat, verlies ik u voor altijd, en... Hij zweeg en verdook zich 't aangezicht met de handen zijne borst hijgde met gewel dige stuiptrekkingen ik dacht dat hij bewo gen was, en wierp mij voor hem op mijne knieën. Gij verliest uw slaclitoffer, maar gij wint eene vriendin, die ofschoon zij u nooit meer zag, u nochtans al de dagen van haar leven zal zegenén en wanneer zjj voor God in boet- s 18 SEPTEMBER 1912 Zondag avond, rond 8 ure, hoorde de meid van een notaris, wonende op den hoek der Brialmonlslraat, dal een zwaar voorwerp op den koer der woning werd geworpen. Zij opende de deur, op de koer uilgang gevend, doch op hetzelfde oogenblik had een gewel dige ontploffing plaats, die echter meer ge rucht verwekte dan schade aanrichtte. De meid werd ook niet gewond. De huisgenoolen, toegeloopen, vonden op den grond de overblijfsels van een groote sardinnendoos op welker bodem de naam van Bonnot was geschreven. De doos moet blijkbaar gevuld geweest zijn met zwart buskruit. Daar de notaris geen vijanden heeft, weet men niet waaraan dezen aanslag toe te schrijven. De opsporingsbrigade van Luik is ter plaats een onderzoek komen instellen en volgt een ernstig spoor. Toen de landbouwer Petrus Van den Borre Zondag nacht te huis kwam was hij zeer ver wonderd alle deuren gesloten te vinden. Hij kreeg geen antwoord op zijn kloppen. De landbouwer gelukle erin een venster te openenen drong langs daarbinnen. In de keuken vond hij zijne 25 jarige meid bewus teloos uitgestrekt liggen. Ook lag alles in huis dooreengeworpën. Ongetwijfeld waren dus bandieten in huis gedrongen. Van den Borre liep hulp balen en weldra kon het meisje tot het bewustzijn teruggebracht worden, .Alsdan verklaarde zij, dat twee gemaskerde kerels in huis gedron gen waren, die haar met revolvers bedreig- ken, indien zij dierf roepen. De meid had van schrik liet bewustzijn verloren en wist verder van niets meer. De landbouwer deed een onderzoek in zijn huis en slelde vast dat de bandieten gepoogd hadden den brandkoffer open te breken. Zij waren er echter niet in gelukt en moesten met ledige banden vertrekken. Er zijn Zaterdag te Belfast ernstige onge regeldheden voorgevallen, bij een voetbal wedstrijd, tusschon de nationalisteo en oran gisten. In de rust ontplooiden d*' voorstan ders van het eene elftal een groene vlag, die zij onder de toeschouwers^ronddroegen. De voorstanders van het andere elftal ontplooi den de Union Jack. Onmiddellijk ontstond er een vechtpartij. Er werd met sleenen gewor pen. Spoedig was een menigte van duizenden menschen slaags in een hevig gevocht op het veld.; de toeschouwers sloegen het van de tribune gade. Menschen vielen bloedend in alle richtingen neer. De policie was machteloos. Gedurende het gevecht zijn drie revolverschoten gelost. Nadat de policie versterkt was, scheidde zij de menigte. Amhulanciewagens vervoer den de gewonden, te zamen 35, naar iiet hos pitaal. Twao menschen kregen schotwonden. Er waren 100 gekwetsten na de match van gisteren. Men ducht nieuwe wanorders. De troepen werden opgeëiseht. Brussel. Poging tot zelfmoord. Wanneer Zondag, rond middernacht de treiu uit Parijs in de Zuidstalie te Brussel binnen stoomde, wierp zich plots een man voor de lokomotief. De wanhopige werd omgewor pen en de lokomotief en verscheidene wag gons reden over hem. Men dacht een vermorzeld lijk op te rapen, vaardigfieid zal knielen, uwen naam in elk harer gebeden vermengen. Ik sloeg mijne handen smeekend te zamen, en zocht in zijne ziel te lezen. U nooit meer zien 2 Nooit meer uwe stem hooren 2 Neen, neen, uwe grammoedige schoonheid, uw hoogmoed, uwe verachting hebben mij niet overwonnen en uw tranen vloed, uwe bevende stem zullen u niet baten. De vervloeking van eenen gebroken eed, de geheime misdaad van meineedigheid rUste op uwe ziel, indien gij mij bedriegt, indien gij de laatste scheidspaal tusschen u en mij durft plaatsen Oh Vertrek niet met zulke woorden in den mond laat zulke vermaledijding niet achter u zij zal op uw-eigen hoofd nederstor- ten, en u tot uw doodsbed vervolgen. Henri, ik werp mij voor uwe voeten, ik smeek u om genade Was het de engel des doods 2 Was het 't zicht des oordeels, dat voorbij mij vloog? Was het Edward dien ik zag en leefde ik nog dat oogenblik Ik moest hem gezien hebben, want nooit sedert dien dag. heb ik hem, in droomen of gedachten aanschouwd, ten zij met dat vreeselyk gezicht dat mij ver volgt en verjaagt. In dien tijd beroofde het mij van mijne zinnen sedert dien sleept het mij naar 't graf. Wanneer ik tot mij zelve terugkwam, be vond ik mij in mijne eigene kamer en al de vrouwen des huizes waren rond mij zij keken bevreesd en nieuwsgierig, en spraken tot elkander op stillen toon. Wie is er in huis Wie is hier vroeg ik bevend. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2