BREISTERS Leerjongens Leermeisjes Huis E. VAN NUFFEL-SCHEESLINCK Stadsui uws Leergang van Boomteelt SPORTNIEUWS Wieli-lj eloxx Kaatsspel. Leening van 50,000,000 fr. van 1805 „,a„ waarnemingen FEESTtTJBJZER Tlx. Stevens, 0FFICIEELE~llV0 teering MEN VRAAGT binnen en buitenhuis DE VOLKSSTEM doch lot aller verbazing had de man slechts enkele schrammen bekomen. Hij was tus- sch'-ii do scoren geworpen en de trein reed over hom. Do wanhopige is een diamanthandelaar uit Ant u rpen. Vuoraleer zijn poging tot zelf moord te volbrengen had hij een brief aan zijne vrouw geschreven, zeggend dat hij ha: dojilö om reden van tegenslag in zijn handel. i. Gevecht in de Mar olie nivijk. Mes steken. Tie eb agenten gekwetst. Twee agenten van de tweede afdeeling trollen Zon dag- namiddag, in de Pieremansslraat, een kerel aan. neerliggend tegen de vitrien van een winkel. Zij geboden hem voort te gaan, doch hij weigerde en beleedigde de agenten. Dezen wilden hem nu naar het kommissa- riaat in de Priemstraat leiden, doch eene bende van meer dan 200 man wierpon mot sleenen naar heli en poogden den gevangene te verlossen. Tijdens de worsteling werden de overjas en de uniform van een der agenten doorsto ken met een mes en werd hij door een sloot mol het hoofd in bet aangezicht getroffen. De agont verloor veei bloed. Zijn kollega werd op den schedel geslagen met een zwaar stuk hout. Overmand-zijnde, losten de agen ten eon revolverschot in de lucht. Op het gerucht der losbrandingen, snelden drie andere agenten toe. Dank aan hunne krachtdadige lusschenkomst en de bedrei gingen met hunne revolvers, weken de aan vallers, doch zij keerden spoedig terug, ach ten olgden de handhavers der openbare orde en wierpen met sleenen naar hen. De voornaamste plichtigp werd in be dwang gehouden en naar het kommissariaal geleid. Men sloot hom op in den amigo. De twee agenten bevinden zich in een jammer lijken toestand. Onvoorzichtige knaap. Zondag avond was de 10-jarige Jef B.... wonende Miiuchenstraat, achter op een tramrijluig .gesprongen op den steenweg van Neerstalle. Wanneer bij er afsprong, kwam juist een auto in tegenovergestelde richting. De knaap werd er door omgeworpen. Zwaar gewond werd de kleine opgenomen en naar kuis ge voerd. Een agent erg mishandeld. Zondag nacht, op de Varkensmarkt, zag de agent De Cltrck der 3e politieafdeeling, zeven of acht kerels welke vochten of deden alsof ze woe dend vochten. De agent wou hen scheiden, maar dadelijk keerden allen zich tegen hem. Zij wierpen bein neer en sloegen hem deer lijk af. Toch kon het slachtofier het alarm blazen en de drie andere agenten snelden toe. Dan namen de schelmen de vlucht. Eene klopjacht werd in de herbergen der wijk in gericht en eene uur later waren drie der vechters aangehouden. De agent De Glerck is erg gewond. Een gepensionneerde majoor verstikt. M. Vander Grinten, gepensionneerd ma joor, woonde mét zijne familie in de Van Osladerraad. Zondagnamiddag was hij alleen thuis. Rond 6 uur 's avonds, werd de gouvernante, als zij weerkeerde, een hevigen gasreuk gewaar. Zij Vond den majoor uitge strekt op zijn bed, met gezwollen aangezicht. Een dokter, in allerhaast ontboden, ver klaarde dat M. Vander Grinten aan verslik king was bezweken. Men spreekt op dezen oogenblik veel over de bilterpeën dér Tx-appislen Vincart, die, liet schijnt toch, extra koffie geeft. 1500a. Vorst. Nog het drama op den Alsem- bekeken steenweg. De toestand van M. J. blijft dezelfde. Men kon den kogel uit de wonde halen endedokters beginnen te hopen den man te redden. M. J. kan nog niet antwoorden als men hem aanspreekt; nu on dan laat hij echter, met zwakke stem, eenige woorden hooren. Wat lijd ik hevige pijnen zucht hij dik wijls. Hij heeft ook een weinig twee kunnen drinken. Wat het drama zelf betreft, zegden wij reeds dat het parket en de wetsdokters, die een onderzoek deden op de kamer van het drama,na de lijkschouwing van Mevr. J. tot de overtuiging kwamen dat de wisselagent vooreerst op zijne vrouw heeft geschoten alvorens het wapen tegen hem te brengen. Wsait B3 't beste maagbitter. St-Jans-Molenbeek. Diefstal. Eene dagloonster, Marie Van den Bosch genaamd, wonende op een zolderkamer dor Toekomst- straat, bêslaligde, toen zij Zaterdag- avond thuis kw am, dat dieven in bare woning waren gedrongen en na al de meubels opengebro ken te hebben, al bare spaarpenningen had den gestolen, alsook eenige juweelen en hare In-sle Uleedoren. pMBWe&tiikaGaiefcfcafil met flescbje inkt aan lr. 1,25 ten bureelc dezer. And rlccht. Door de tram aüngereden. Vier gekwetsten.Zondag morgen, rond 10 12 um, had op de Re.nuhliekplaats te Amlerlecüt, een erg ongeval plaats. D-- stoomtram der lijn Rouppeplaats- Edingen is in botsing gekomen met een vor- huiswagrtn van Zinnik, toebehoureud aan M. Sognecicnne. Do schok was uitermate geweldig. De draagboom van den wagen drong in het voor ste platvorm van de tram. De voermanen een 16jarigo jongen Vanden Bossche, wonend Hoogstraat, werden gekwetst, De voerlieden van den verhuiswagen wer den van hunnen bok geworpen. Beiden werden insgelijks zwaargewond. De vier gekwetsten werden in een nabu rig huis gedragen en aldaar door een dokter verzorgd. De jonge Vanden Bossche is liet ergst gekwetst en lijdt aan inwendige pijnen. Impe. üc jaarmarkt. Veel volk was naar Impe gekomen ter gelegenheid der jaarmarkt. De viggens golden van 80 tot 90 fr. 't koppel. Er waren ook verscheidene hoornbeesten, welke aan goede prijzen ver kocht werden. Ter gelegenheid van de jaarmarkt deden de reus en de reuzin hunnen.75en jaarlijkschet) uitgang. Zij hadden zooals gewoonlijk veel beziens. Zijt gij zwak, uitgeput, zonder moed of sterkte, lijdt gij aan bloedarmoede of zenuw zwakte, neemt dan de ijzerhoudende Rap- liaelpil en gij zult het genoegen smaken, in korten lijd weder sterk en kloek te worden. 1.75 fr. de doos. 551. Wanzele. Bijna verdronkenZon dag-avond rond 8 1 2 ureis de genaamde Adolf Praet, door de duisternis misleid in den vijver gesukkeld aan de Koningschebrug. Hij kon gelukkig-lijk door zijn makkers ge red worden. Gevecht. Tusschen jongelingen van Smetlede en Wanzele is Maandag avond een gevecht ontslaan. Zekere Alois Meuleman, werd erg mishandeld en moest door een ge neesheer verzorgd worden. De dader is ge kend en een onderzoek wordt gedaan. Wildemans. Op de wijk Wolfgat, is een gevecht ontstaan tusschen verscheidene koolmijners. De revolvers welke zij in de Walen hebben leereu haiueeren, werden te votpschijn gebaald en talrijke schoten werden gelost. Twee vechters werden gekwetst, doch zij hebben zich niet kenbaar gemaakt. Ook hier over is een onderzoek ingesteld. Samenspraak gehoord in den Katho lieken Werkmanskring;. Hoe oud zijt gij Ik ben nauwelijks 40 jaren. Dan in den bloei des. levens nog. En 't is alsof ik er zeventig ware. Hoe zoo Wel ja, ik heb geene krachten meer, ik ben seffens tendent adem. het minste werk dat ik doe begin ik te zweeten.ik wordt dem- pig, 'k ben lichte moede, ik heb geen goes ting meer iets te ondernemen ik gevoel wel dat ik een grooten lcrook in mijne gezondheid heb gekregen. Allons, allons, steek dat uit uw hoofd, beste vriend, verwerp al die zwarte gedach ten. Ik heb er alles voor gedaan en niets en baat. De eenen zeggen het is de maag de anderen 't is flauwte, en al iiet voedsel dat ik neem, 't is alsof het niet raakt. Ik heb geenen moed meer vroeger, gij weet het, was ik gelukkig van eens te mogen uitgaan en ik kon mij in treftelijkheid amuseeren. Ja zeker, 'k herinner mij nog als wij tot laat in den avond zaten te teerlingen bij Lange Gust. Eu nu, ge moet niet denken dat ik nog gedacht heb om uit te gaan. ik ben zwaar moedig en menschenschuw geworden. Ik geef geenen frank voor mijn leven Ehwel, Karei, geloof mij, er is nog beternis voor u te hopen Zou 't waar zijn Zeker gij lijdt aan spieren- en geestes krachteloosheid. En zoo gij zijt, zijn er velen. En thans is er een wonderbaar middel uitge vonden dat u zeker zal genezen. Dat middel heet THÉOBROMA. Het ge neest de flauwste menschen. Het zet de spieren en den geest nieuwe krachten bij. Het zal u ongetwijfeld de gezondheid terug schenken. Ach kon het waar zijn Beproef het, mijn vriend en binnen eene maand zijt gij een andere "ftiensch ge worden. Apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38,Gent. Te Aalst bij al de heeren apothekers. Erondegem. Erge stamp. Zaterdag namiddag speelden eenige kinderen op den grooten steenweg, langs de tramlijn. De 7 jarige De Sbracht aan een makkertje, de 8jarige Adolf Boxstaele zulk en geweldi gen stamp op den buik toe, dat de kleine ten gronde viel. De toestand van het slacht offer verslechtte weldra zoo zeer, dat hij eene heelkundige bewerking moest ondergaan. Do toestand is nu nog zeer bedenkelijk. Vlierzele. Gevecht. Zondagnacht is ruzie ontstaan in de danszaal Mortens, tus schen verscheidene verbruikers. De genaamde René Schellaert, van Otter- gein, heeft verscheidene erge slagen en won den bekomen. De dader is een kerel van Vlierzele. Eon onderzoek is geopend. heele genieten van het kunstwerk, waarin verschillende passie's togen elkaar worden geplaatst om eindelijk eene alleen te doen zegevieren de heilige onschuld van Gode lieve. Do schrijver van dit werk, Dr Eug. van Ove, is ook geen nieuweling op looneellelter- kundig gebied. Ook werd zijn werk in den laatsten staatsprijskamp? voor tooneelle'.ter- kunde met goud bekroond. We raden iedereen aan de vertooning van Zondag acht dagen bij te wonen, om eerst en vooral ware kunst en zelfvoldoening te genieten en ook om de Catharinisten aan te moedigen, die steeds, door het opvoeren van degelijke tooneelwerken, hunne gewaar deerde kennissen ten beste geven en zich geene moeite sparen om ons volk te verede len en de kunstzin ervan te louteren. Met het Winterseizoen laat uwe kostu- men, pardessus on al apderekleedingslukken verven in 'l blauw, bruin, grijs of zwart, in de stoomververij Karei Alt. Gérante CélineVan Landuyt, Lange Zoutstraat, 40, Aalst. (Let wel op het adres en nummer van de straat). 771. Kapellestraat, 1 3, AALSTin ons hulphuis Hoek der St-Viecer.festraat en Moorselbaan zelfde Vleeschwaren aan dezelfde prijs als in de hoofdwinkel. Alleübéste Koffie aan fr. 2,S3. Hem proeven is hem aannemen voor altijd. 946 GROOT MAGAZIJN VAN MEUBELS IVs Mat lego, Hopmarkt 3, Aalst, rechtover de post 1024 Door ministerieel besluit van 5 September wordt hier een LEERGANG VAN BOOMTEELT ingericht in TWINTIG LESSEN. Deze leergang toegankelijk en kosteloos voor iedereen, wordt gegeven voor de lieden die zich tot hut exaam van Boomteelt willen voorbereiden. Dagen en uren worden in 't kort bepaald vastgesteld. Tooneelnieuws. We vernemen dat het Bestuur der Koninklijke Rederijkkamer De Catharinisten besloten heeft mei hunne vertooning van 29 September aanstaande geen blijspel op te voeren. Dit besluit werd genomen ten einde den machtigen indruk welke het grootsche tooneelwork Godelieve van Gistel op het publiek zal daarstellen, niet te hinderen. We nemen deze gelegenheid te baat om te bekennen dat de eerste opvoering welke de Catharinisten zullen geven niet alleen allen lof verdient maar ook bewondering afdwingt om bun edel pogen. Godelieve van Gistel is een prachtig dramatisch tooneelwerk en meteen eone der beste, oorspronkelijke, vlaamsche, tooneelletlerkunkigegewrochten. Do legende der Heilige Godelieve, welke tot onderwerp dient is door iedereen gekend en zal machtig veel bijdragen tot het alge- St Gil lis-bij-Dendermonde. Uilslag der koers van Zondag 15 Septem ber, 35 kilometers 1. Georges I Van de Sype,Erpe, 2 minuten vooruit; 2. Van Champenhout, Willebroek; 3. Muys, Baesrode; 4 Moulet, Appels; 5. Callebaut, Baasrode -r 6. Van Hoorebeek, Dendermonde. Vlierzele-Strymeersch. Uilslag der koers van Maandag 16 Sept. 1. Georges Van de Sype, Erpe, 200 meters vooruit; 2. Van Herpe, Vlierzele; 3. Kamiel Baeyens, Erondegem4. Dominique Van Eekhout. Erpe; 5. Petrus Rutsaert, Lede; 6. Van derHeyden, Lede. Lede. Kermis-Maandag, 23 September, koers voor beginnelingen der gemeente. 21 fr. prijzen, verdeeld als volgt .- 8, 6, 4. 3 fr. Inleg 0,25 fr. waaruit de premies zullen gegeven worden. Inschrijving bij Pr. Sonck; vertrek bij Frederik Mertens aankomst bij Om er De Mol te, veloinaker prijsdeeling bij H. Keppens. Santbergen. Uitslag van den l^oers van Maandag 16 September, voor beginnelingen. Afstand 30 kilometers. 1. Libyns, Appelterre, 6 min. vooruit. 2. De Gonix, Grimmingen. 3. Van Malder, Schéndelbeke. Aalst Houtmarkt. Do aangekondigde kampstrijd tusschen drie sterke partijen, kon Zondag uit hoofde van hol slechte weder niet plaats hekhen. De kampstrijd is uitgesteld tol 22 September. De match van Zondag tusschen Wetteren en Steun geeft Moed.liep ten einde met eene overwinning van Wetteren. Onze jonge j stadsgenooteu verdedigden zich dapper tegen I de zware Wettersche spelers die tegen onze j scholieren opgekomen waren met 4 of 5 mannen van hunne Ist®.ploeg. Leve de jonge spelers van Steun geeft Mond VXxeg-exx. DE MEETING VAN TEMSCHE. Weymann vliegt naar Parijs. Maandag morgend is de vlieger Weymann van Temsche naar Parijs gevlogen. Daar hij een watervliegtuig heeft, 't is te zeggen dat de wielen vervangen zijn door vlothouten, kon hij dus niet ovor het land heen vliegen. tl ij besloot dus de Schelde te volgen tot aan de Noordzee om van daar langs de Bel gische en Fransche kust Le Havre te berei ken. Vervolgens zou hij de Seine volgen Weymann heeft die prachtige vlucht mooi verwezentlijkt. Hij daalde op de Seine neer na eene vlucht van ongeveer 9 uren. Nog een doodelijk ongeluk. Maandag voormiddag, had een schrikkelijk ongeluk plaats, dat waarschijnlijk het leven der twee slachtoffers zal kosten. Zooals wij gisteren meededeelden was het toestel van Molla Zondag in de Schelde om- gekantold en zat vast op eene zandplaat. Een sleeper was ter plaats gevaren en had het water-vliegmachien op sleeptouw geno men en naar de kaai gesleept. Op een schip dat aan de kaai gemeerd lag, had men in het hoogste van den mast eene katrool vastgemaakt om het toestel van Molla op te halen. Terwijl men bezig was de machien uit het water te lichten, brak eensklaps do mast in twoo, met het ongelukkig gevolg dat liet deel op het 10-jarig knaapj? Viktor Bauteman terechtkwam, die de borst werd ingedrukt. Ook een schipper, Frans De Ryeke, 35 jaar oud, die aldaar met zijn schip gemeerd ligt, werd op het hoofd getroffen en den schedel gekloven. Beide slachtoffers werden in stervensge vaar naar het gasthuis van Temsche overge bracht. Minister Poullet bij de vliegers Maandag namiddag- is minister Poullet, te Temsche, naar do vliegers komen zien. Hij liet zieii de verscliilligo vliegers voorstellen en deed zich vele inlichtingen geven. De vliegweek is geëindigd. EifiEÖEVJEEUWGEN. De Geiiscienciefeestea in Sottegem Zondag het weder schoon geworden zijnde, heeft Sottegem, eindelijk op grootsche wijze den grooten Vlaamschen schrijver, Hendrik Conscience kunnen vieren, 't Prettig steedje verdween onder de vlaggen, wimpels, bloe men, enz. Om 11 ure. was het reeds gaan en komen zonder ophouden van vreemdelingen. Do groote historische stoet ging om 3 ure uit. Vooraan de gendarmen te paard en 4 witte Kaproenen met bazuin* De verschillige groepen waren uiterst be langwekkend en de herinneringen welke zij voorbrachten zeer goed weergegeven. Deze stoet, die niets te wenschen overliet onder betrek van orde, waardigheid, uitvoe ring, mocht met de geschiedkundige stoeten der groote steden wedijveren, de koslumen waren prachtig en rijk. Daar is eene groote som gelds, wilskracht, krachtdadigheid, moed en arbeid noodig geweest, oin den be komen schitterende bijval in te oogsten. De toeschouwers, bij duizenden geschat, waren verrukt, vervoerd en niet zonder reden de moeilijksten moesten tevreden zijn. Eene warm verdiende hulde dient gebracht aan de hoeren inrichters Omer Van Lierde, Eug. Droesbeke, burgemeester Van Hecke, Jozef Haegeman, R. De Deyster, Fr. Goes- sens, Edg. Van Wambeke, J. Van Damme, L. Cousv en J. Vanderlinden. Na de ontbinding, hadden liederenconcerts plaats, gevolgd van den Vlaamschen Leeuw. De geestdrift was onbeschrijfelijk. Verschei dene redevoeringen werden er uitgesproken. De redenaars verwierven den grootsten bijval. Om 8 ure, werden de fëesten gesloten door een prachtig vuurwerk. OPHASSELT. Zondag namiddag, alhoewel het weder zoo ongunstig was had te Ophasselt eene roerende plechtigheid plaats. Eene schatrijke van oudsgelcende familie had hare milheid getoond met het doen op richten, op eigen grond in een verloren hoek achter het klooster, van eene ruime en prachtige golliisclie kapel. Van op den tram treft ze het oog van ieder reiziger en men vraagt zich af welk heiligdom te midden dei- velden oprijst. Dikke zware muren omringen de kapel en ze is van de aanpalende akkers afgescheiden door eene gesmeden grille met dubbel hekken. Spijtig dat er geene straat of open bare haan, maar slechts een smalle kerkwi naar het puike gebouw leidt. Een drie honderdtal geloovigen woonden de plechtige wijding hij. Het eerste wat u treft is het onvergelij kelijke beeld van 't H. Hart, prachtiger standbeeld kan men nergens vinden. O. L. Vrouw van Lourdes'beeld die er neven prijkt is van een ware kunstenaar gewrocht. Al de meubelen in een woord zijn in den stijl en volgens een artistiek opnemen gemaakt. De schildering is ook niet te misprijzen. Boven den ingang leest men in gouden let ters in eenen witten marmeren steen gebei teld: Gegeven door den heer Remi Van den Bossche en echtgenoote en Zusters Antoi nette en Charlotte 1912. Schoon geschenk dat velen vergeten te doen STAD LCJ9K 44e Trekking14 September 1912. 8 seriën 200 obligatiën uitkeerbaar te reke nen van 1 Juni 1913. 1795 4142 4171 4545 8239 8728 16y77 19287 De premiën bevielen aan de volgende num mers Ser. 8928 n. 3 fr. 20000 Ser. 8928 25 19287 5 4142 20 8239 17 4142 b 24 16977 - 4 1795 17 1795 24 4142 4142 4142 4171 6 17 - i 25 7 500 250 200 200 150 150 125 125 125 125 125 lè5 4171 n. 17 fr. 125 4171 20 125 4545 1 4545 4 4545 28 8239 8928 - 8928 - 9287 - 16977 16977 19287 125 125 125 125 125 125 126 125 125 125 Al de andere nummers begrepen in boven- f staande seriën zijn aflosbaar aan 100 fr. van M. Cainiel Praet, opticien-specialiste Aalst, I ange Zoutstraat, 6 17 september, 15 ure; Barometer 768°3 Wind: oost Thermometer 16° Vooruitz. veranderlijk voor de Stad en het Arrondissement Aalsl. AALST 29 September. Opvoering door de Kon. Red. DeGatliarinislen« v.m «Godeliové van Gistel gedramatiseerde legen de uil de XI® eeuw. in 4 bedr. dooi Dr Eug. van Oye, en Verloving* blijspel in één bedrijf door W. De Haan. 6 October. Op Stadsschouwburg, te 5 uur 's avonds. Eerste opvoering van Oud-Heidelberg net prachtig tooneelstuk van Willi. Meyer-Fos ter, (5 bed.) door het koninklijk Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap 'l Land van Riem 13 October. Tweede opvoering van Oud- Heidelberg in namiddagvertoe- ning, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. Begin 3 uur, einde omstreeks 7 uur. 3 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Christene Vak- vereenigingen Arbeid en Kunst Worden opgevoerd De Plicht- vergelen Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 1? November. Om 5 1/2 ure namiddag, Vermakelijk Avondfeest door den Tooneelbond Langs om Beter en do fanfaar Willen is kunnen afdeelingen van don Katholieken Volkskring St-Jozef, in de feest zaal, Meuleschettostraat. 24 November, te 17 uren, tooneelfeest doof den kring «In Liefde Bloeiend»» van Sl-Martensgesticlit. Opvoering van De Ker/ivervolger of De Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Ganzendonck, blijspel ijj 1 bedrijf. HOFSTADE 20 en 27 October Opvoering van bet nieuw bijbelspel Sainuël 150 uitvoer ders, orkest en koren telkens om 4 uren stipt namiddag. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden belee/d verzucht de datum's hunner feesteil zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te dealen. MARKTPRIJZEN Aalst.—17 sept.—Hopmarkt kalm, prijzen in afslag, verkoopers fr. 90. Leuven, 16 sept.. Landbouwtavwe 20,25 a 21,00; handelstarwe 2ü,50 rogge 18,50; voe- derhaver 21,00 brouwhaver 21,50 koolzaadolie 74,00; lijnolie 78,00 strooi 4,00 hooi 6.00 bo ter 3,1 U tarwebloem 27,25 gort Remy 31.25 tarwezemelen 14,50; lijnkoeken 21,25 eieren 2,S0. aardappelen 5,00 a 0,00. Anderlecht, 17 sept. Verkensmarkt, te koop 3201, prijs per kilo op voet 1,09 a 1,2.5. AsscEie, 17 sept. Tarwè 19,00 a 20,00 rogge 16.00 a 17.00 haver 17,00 a 20,00 aardap pelen 6,00 a 7,00; boter 3,10 a' 3,25; eieren 2,75 a 0,00 kiekens 3,00 a 3,75 konijnen 2,00 a 2,75; hesp 0,00; vjggeus 20 a 40, hop 90 a 100. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen le kwal. 1.75 de k. jonge konijnen, 0.75. oude duiven 0.50 jonge duiven, 1.10't koppel. boter 3.20 tot 0.00. eieren de 25, 2,50 tot 0,00; viggens 't koppel 00 fr. EHendermendej 16 sept. Tarwe 20,50, rogga 17.( 0; haver 25.00: lijnolie 74; koolzaadolie 72;id. gezuiverd 77,00; lijnkoeken 22,0ü;koolzaadltoekep meststof 15,00 boter 3,08"; eieren 3,17 aardap pelen 6,50; graan van La Plata 26.25 id. India Camphore 36,00; 300 groote hoornbeesten. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraal (Achterstraat), Aalst* Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank pejr duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons eu nazien van trekkingen. B1SÜRS VAN BRUSSEL 16 SEPTEMBER Leen van Staat, Provin., Steden Belgische leening le r. 3 Belgische leening 2e r. 3 Belgische leening 3" r. 3 Belgische leening 2.5 Belgische schalliistbon 4 Kongo uitkeerbaar 4 Kongo (Loten) Annuiteiteli 3 Gemeentekrediet 3 Gemeentekrediet 1868 3 Buurtspoorw. Jan.-Juli 3 Buurtsp. obl. Mei-Nov. Buurtspoorw. (loten) 2,5 Anderlecht 1907 Aalst Antwerpen 1887 Antwerpen 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Brussel Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsene 1880 Elsene 1908 Laken 1902 Luik I860 Luik 1897 Luik 1905 Mechelen 1885 Mechelen 1897 Oostende 1852 Oostende 1898 Sint-Gillis 1904 St-Joos-ten-Noode 18S1 Schaarbeek (100 fr.) Schaarbeek (500 fr.) Spa 1909 Doornik (50 fr.) Verviers 1873 Verviers 1893 80.90 80.90 80.90 77.— 82.05 81.50 79.90 97.— 72.25 84.- 69.75 SI.95 101.25 81.95 81.— 81.— 81.— 77.25 82.50 84.25 72.50 70.— 67.— ter Rlmek BOSTEELS-DE SMETH voor ALLE SLAG van WERK alsook 1023

De Volksstem | 1912 | | pagina 3