Helena Middleton BUITENLAND. Nieuwe onlusten in de Hongaarsche Kamer NIEUWSBERICHTEN. voor algemeen stemrecht. De spoorwegramp IN ENGELAND DE VOLKSSTEM Donderdag trokken de uitgesloten leden terug naar do Kamer. Zij werden door 't volk toegejuicht. M. Tisza werd uitgejouwd. Van de ministers verschenen die van land bouw en handel alleen in de Kamer. Zij werden uitgefloten door de oppositie. Toen de minister van handel plaats geno men had, werd hij door een afgevaardigde van de volkspartij uitgescholden. Deze riep hem onder andere toe gemeene schoft zwijn en dergelijke liefelijkheden meer. De minister stond op en wilde zich op den afgevaardigde werpen. Vele handen hielden hem tegen en de slag, dien hij den afgevaar digde wilde toebrengen, trof dezen niet. De minister werd door de oppositie teruggedron gen. Hij gleed uil en viel op den grond. Eenige afgevaardigden van de oppositie, graaf Zichy, graaf Michael Karolyi en ande- ron deden vergeefsche pogingen om hem te beschermen. Hij kreeg vele slagen op het hoofd en in het gezicht. Ten slotte gelukte het hem weer op de been te komen. Inlus schen stroomden alle afgevaardigden naar het midden van de zaal, en daar ontstond een gevecht. Om kwart voor 11 ure verscheen Tisza en werd met nog meer lawaai ontvangen dan gisteren. Er werd leven gemaakt met fluiten, trommels, trompetten en dergelijke* instru menten en hierdoor kon de zitting niet ge opend worden. Een lid van de oppositie viel weer flauw. De oppositie heeft besloten op het oogenblik, waarop de eerste policieagent de zaal binnen komt, in haar geheel te ver trekken. Dat is dan ook gebeurd. Toen de door graaf Tisza ontboden policie de vergaderzaal binnen kwam, gingen de afgevaardigden van de oppositie heen. De minister van koophandel verontschul digde er zich over, dat hij zich door zijn hartstocht, om zijn beleediger voor diens woorden rekenschap te vragen, had laten meesleepen. Graaf Tisza antwoordde, dat ieder fatsoen lijk man dit verschoonbaar zou vinden en stelde voor, om tot de dagorde over te gaan. De Kamer koos daarna de leden van de delegatie en is dan voor den geheelen duur van de bijeenkomst der delegaties verdaagt. Hongaarsche Hoogerhuis. In het Magnatenhuis, vergaderd om de leden van de delegatie te verkiezen, heeft Adix, tot de oppositie behoorende, den minis ter-voorzitter hevig aangevallen. Hij som meerde den minister-voorzitter zijn plaats te ■verlaten, om het mogelijk te maken dat d'e parlementaire vrede hersteld wordt. De minister-voorzitter antwoordde, dat de regeering haar plaats alleen zou verlaten als de koning of de meerderheid haar niet langer vertrouwen schonken. Hij voegde er aan toe, dat de gisteren in de Kamer vap afgevaardigden voorgevallen incidenten ver nederend moeten genoemd worden, niet om dat het bureel der Kamer maatgelen genomei heeft om de vrijheid van beraadslaging te steunen, maar omdat de afgevaardigden door schandelijke tooneelen te verwekken den voorzitter belet hebben het woord te nemen. het sluiten van de fabrieken, onmiddellijk de Sipciïije. straat op te trekken en tegen Tisza en vóór De kinderen des konlngs. Dezer dagen de kiesrechthervorming te manifesteeren. ig te San Sebastian een consult gehouden Daar er geen stoet gevormd wordt en er 0ver de doof heid van dou Jaime, het tweede geen leiders aangesteld zijn, vreest men voor zoontje van koning All'ons. Aan het consult ernstige ongeregeldheden. Alle troepen wor- namen deel prof. Politzer, de oorheelkun- den in de kazernen gereed gohouden. In de dige uit Weenen, prof Moor, de oorheelkun- voorsteden wordt de gendarmerie, die uit de dige uit Bordeaux, prof. Bebansky, zenuw- proviucie ontboden is, gereed gehouden. Ook dokter uit Parijs, en twee Spaansche hofart- iieeft men troepenversterkingen u;t de pro- sen< De faculteit stelde bij den vierjarigen incie ontboden. knaap hardhoorigheid in hoogen graad vast, De hoofdcommissaris van policie heeft bij waardoor ook de spraak bij liet kind zeer proclamatie de optochten van de socialisten achterlijk is. Herstel of zelfs verbetering door de straten verboden, en verder gelast, achtten de hoeren nauwelijks te verwachten, om 8 uur 's avonds de huisdeuren te sluiten. j)e dokters namen ook Alfons, den oudsten Hij heeft er voorts in medegedeeld, dat de 7j00n onder handen en spraken uit, dat hij policie en de gewapende macht na gedane J volkomen normaal was. sommatie met de uiterste kracht zullen op treden, en desnoodig gebruik van de vuurwa pens zullen maken. Voor bijgeloovige msnschen. Bij fraai Desniettegenstaande zijn de socialisten weder heeft het luchtschip Parseval \I toch opgekomen. Men heeft de policie, die Maandag te Lucern zijn dertiende reis met allerwege chargeerde, van uit de vensters dertien passagiers negen dames en vier met steenen bestormd. Te 8 uur werd in de heeren, gelukkig volbracht. Het schip sle- Ringstraat het tramwegverkeer gestaakt. veilde op 4a0 meters m een wijden kring om In den loop der botsingen tusschen de ma nifesteerders en de policie zijn er 80 per sonen aangehouden en 37 daarvan moesten in hechtenis blijven. Het aantal gekwetsten is zeer groot, daar tusschen zijn er 24 zwaar gewonden. Zwitserland Luzern heen. De prijs voor een tocht was van Zondag af van 100 fr. tot 50 fr. ver laagd Zweden De rendierpest. De rendierpest richt steeds groote verwoestingen aan onder de kudden in Noorwegen en Zweden. Heele kudden zijn vernield. Men schat dat reeds 20,000 dieren gestor ven zijn. In 't uiterste noorden vanSkan H>\.xitscli.l£iiXi.c3L. I dinavië zijn verscheidene groepen zwervende Bevrozen vleesch. Tegen Kerstmis zal Lappenjot hongersnood vVervallen dooreet Berlijn voorzien zijn van bevrozen vleesch --1— - "AO,1","An Eens belasting... Tegen de levensduurte. Hoe buitensporig het ook moge voorko men in Italië tracht men de levensduurte te verhelpen met eene nieuwe belasting in te voeren. Tijdens de laatste vijf jaren zijn de prijzen van den kleinhandel in vleesch 30 °/0 gestegen. Om daarin te voorzien, volstond het de grenzen te openen en de gemeentelijke octrooirechten af te schaffen. De regeering echter, heeft er iets anders op gevonden. Vermits het elen van kalfs- vleesch een roekeloos gebruik is wam het belet de kalveren flinke volwassen run deren te worden heeft men kort en goed besloten den aangroei van den veestapel te bevorderen door het heffen van een buiten gewoon recht van twee lire voor elk kalf dat naar het slachthuis wordt gevoerd. Men vraagt zich af wat deze maatregel aan de levensduurte kan verhelpen? Dat de schat kist er intusschen niet slecht bij vaart, springt in 't oog immers te Milaan alleen worden jaarlijks 80,000 kalveren geslacht. "Vereenigcie-Staten Juweelendiefstal. Uit New-York wordt geseind Den passagier J. G. Hirsch, van Rincinnati, werden op den eergisteren alhier aangekomen stoomboot Kaiser Wilhelm II» juweelen ontstolen, ter waarde van 100,000 maik, benevens verscheidene duizenden mark geld. uit Australië. Rond dien datum zal er eene zending van 100,000 geslachte schapen, die in alles de wet op de slachterijen beant woorden, te Hamburg aankomen. Andere zendingen zullen regelmatij dagen volgen. Valsche postzegels. De Deutsche Postzeitung meldt dat het postbeheer ver schillende valsche postzegels, meestal van verlies hunner rendieren. Rusland Een juweelendlef. Onlangs hebben ver- rvuucio schillende juweliers van St-Petersburg eene aila" veertien I klacht neeergelegd bij de policie tegen eenen Engelschman Georges Mirgan, die zich deed doorgaan voor eenen neef van den beroem den Amerikaanschen milirardair Morgan. Georges Morgan kwam gewoonlijk verge- arde ontdekte. Z™a7n' ^behendig M aaneengeplakte doelen kunnen moeilijk zeldzaamste edelgesteenten, die hij naar zijn hotel deed zenden en betaalde met wissels op de bank van Londen. De sierlijke kleeding van den rijken Ame rikaan, en zijn naam en zijne manieren boe- .zemden overal evenveel vertrouwen in. vier mijnwerkers ge-1 Maar toen een der juwelierst bij wien Geor ges Morgan een ring- had gekocht met prach van de echte zegels onderscheiden worden Het orgaan van P. T. T. uit Holland meld» dat dergerlijke vervalsching te Am sterdam werd vastgesteld. Ongeluk. Gisteren zijn in de mijn van het Salzbergwerk Neu Stassfurt, door eene poeierontploffin dood. tjgen steen die 20,000 roebels kostte, zijn Zelfverdediging. Gisteren is te Londen I wissel wilde innen,vernam hij dat deze valsch voor den strafrechter de zaak voor geweest was. van eonen bootwerker, die in de dagen van Policieagenten begaven teich naar het hotel de groote staking aan de haven van Londen om den bedrieger aan te houden, maar zij in eene vechtpartij een revolver afgeschoten vernamen dat de man met zijn secretaris en een man aan den hals gewond had. Hij ree(js naar Finland was vertrokken, pleitte zelfverdediging. Met eenige anderen Het onderzoek ]ieeft bewezen dat de dief was hij aan het werk gegaan. Een bende van er ifl &elukt4Sf voor een*; som van 100.000 een tachtig stakers hield hem op; hij kreeg roebels, (265,000 fr.) aan de juweliers af te een slag ió hei gezicht en zette het toen op I trUggei'en een loepen, (Te anderen achter hem na Zijn 8 evang6n|s In de e„„genis Tah leven in gevaar achtende had hij geschoten. NercMlwl Oost-Siberiê,hebben drie poli- De jnrj sprak hem vrij. I tieke gevangenen zich geselfmoord. Hunne Mist te Londen. Maandag morgend 1 beslissing- zou het gevolg zijn van lichamelijke heerschte te Londen eene zomerhitte en hing I straften,toegepast op een hunner kameraden 24 zwaar gewonden. Donderdag avond moesten groote betoo gingen plaats vinden. Do leider van de sociaal-democratische partij heeft 200.000 blaadjes laten verdeelen, waarin de arbeiders aangemaand worden, Donderdag avond na er tevens een dikke wintermist over de stad. In het volle van den dag moest in verschil lende gebouwen het electrisch licht worden aangestoken. Ongelukken op een oorlogschip. Ter wijl het linieschip King Edward hij Co- lonsay aan het schijf schieten was, sprong het sluitstuk van een zwaren vuurmond.eraf Een man werd gedood en verscheiden wer den er Einde der krijgsoefeningen. De mili Italië Kardinaal Vannutelli ziek. Kardinaal Vannutelli werd van de qfaar gelicht in zijne villa van Gonzanno. De operatie is volkomen gelukt. De kardinaal legde een grooten moed aan den dag, alhoewel hip reeds 79 jaar oud b De Muezzins bidden Allah voor Italië. Ter gelegenheid van den .verjaardag van den Italiaanschen kroonprins baden de Muezzins Linue uci ni C3UOISIIMIÖOH. l Ai j taire krijgsbewegingen zijn Woensdag avond uil Tripoli bunnen God aj»n deri prins en aan plotseling geëindigd. De reden hiervan zou Je koninklijke familie gezondheid en voor zijn dat de troepen niet in staat zijn slaags spoed te willen verleenen en verkondigen te geraken, wegens de prachtige diensten den lof van Italië, dat licht «n beschaving der vliegers-verkenners. brengt. Nadere bijzonderheden De plaats, waar gisteren, bij Ditton Junc tion niet ver van Widness, hot schrikkelijke poorwegongeluk is gebeurd, helt sterk. De locomotief van den sneltrein ontspoorde, botste tegen het hooge spoorbrughoofd aan en sloeg om. De trein die van de locomotief was losgebroken, gleed in aldoor sneller vaart van de helling. De twee voorste wagons ontspoorden en werden tegen het perron van de nabij liggen de statie verbrijzeld. Alle rei zigers daarin werden terstond gedood. Een paar volgende wagens raakten in brand, ver moedelijk door sintels uit de locomotief. Ver scheidene reizigers, meest Welschen, kwa men in de vlammen om. De ingevallen duis ternis belemmerde het reddingswerk. De laatste wagens van den trein bleven nagenoeg onbeschadigd. In het geheel zijn er 16 dooden en een 50 gekwetsten. Van de verbranden zijn er verscheiden on herkenbaar. De meeste gewonden met brand en kneuswonden zijn te Liverpool in 't gasthuis opgenomen. De machinist is onder de gekantelde loco motief doodgedrukt, nadat hij vruchteloos had pogen te remmen. De stoker is wonder baarlijk ontsnapt. Men vreest dat het aantal dooden zal toenemen, daar de toestand van verscheidene gekwetsten hopeloos is. Het statiegebouw van Ditton Junction, waar de wachtkamer tot een tijdelijk dooden- huis is ingericht, bood vandaag een treurig schouwspel. Er lagen daar zestien lijkeii, zeven mannen en negen vrouwen, van wie er vijf nog niet herkend zijn. Er buiten lag een groote hoop van allerlei kleedingstuk- ken, reisartikelen, enz. De policie bewaakte in het bijzonder een aantal kleinoodiën en 400 p. st. in los geld. Bij bet zoeken onder den wraklioop van half verbrande spoorrij- luigen kwamen allerlei vreeselijke dingen aan den dag, onder andere drie afgewrongen menschenhoofden. De stoornis van het verkeer in de buurt van Ditton hield Donderdag nog aan, hoewel het, personeel druk bezig- was het verkeer te herstellen. Duizenden nieuwsgierigen be zoeken de plaats van de ramp. De North Western spoorwegmaatschappij zegt, dat zij ondanks het ingestelde onderzoek nog geen opheldering kan geven over de oorzaak van de ramp. 21 SEPTEMBER 1912 Brussel. Rijioielgestolen. Een kerel stal Dinsdagavond .een rijwiel in den gang van een koffiehuis, Trierstraat en reed er mee weg. Een getuige van liet feit stuurde zijn schaapherdershond achter den dief en het beest wist den vluchteling tot stilhouden te dwingen. De plichtige werd aangehouden en verklaarde in het kommissarinat X... te zijn, wonend in de Vandenbrandenslraat, te Brussel. Hij zegde de daad gepleegd te heb ben omdat hij zonder werk was en zich in ellende bevond. X... werd opgesloten. Werkersgereedschap gestolen. Uit een huis der Kuituurstraat, waar verande- ingen werden aan toegebracht, hebben schelmen verleden nacht 't werkgerief der metsers en van andere werklieden,die er ar beidden gestolen. Een Duitscher geplunderd. Een jong Duitscher, wonend te Berlijn en sinds Woeusdagmorgend te Brussel, geraakte in eene herberg der Luxemburgplaats rond den avond in gesprek met eene mooie dame. Zeker oogenblik ging hij naar den koer en lie.l zijn overjas, waarin zich zijne brieven- tesch vol banknoten bevond, hangen. Toen hij terugkeerde was de vrouw met de bank noten verdwenen. Dadelijk werd de policie verwittigd en deze kon de dievegge aan de Naamsche poort aangehouden. Het geld werd teruggevonden en de dame werd opgesloten. Gevaarlijke kerel aangehouden. De policie, vernomen hebbend dat een gevaar lijke rondleurders, tegen wie verscheidene mandaten van opleiding afgeleverd waren, zich in een huis der Hoogstraat bevonden, trok er heen. Een der opgezochten zat onder t bed verscholen. Hij werd opgesloten. Ongeval in de statie van Tarn en Taxis. Woensdagnacht, is de werkman, Henri Cols, oud 23 jaar, geboortig van Me- clielen, in de statie van Turn en Taxis, het slachtoffer geworden van een erg ongeval. Zijne linkerhand werd vreeselijk gepletterd tusschen twee buffers. Men was in het gast huis verplicht tot de afzetting van hel ver minkt lichaamsdeel. Lijk opgehaald. Donderdag namid dag hebbers schippers uit de Willcbroucksche vaart het lijk opgehaald van Jaak Van Bist, 28 jaar oud, herbergier, wonende Keizer Karelstraat. De man leed aan eene ongenees bare ziekte en men vermoedt dat hij zich gezelfmoord heeft. Het schijnt dat de liefhebbers van goe den koffie in jubeleering zijn, sedert zij de bitterpeeën der Trappisten Vincart gebruiken. RnO n 1500 d. Anderlecht. Lijk opgehaald. Don derdag namiddag, werd aan deTrekkaai, uit de vaart het lijk opgehaald van een onbe kend manspersoon, schijnende.30 tot 35 jaar oud. Het lijk dat reeds in vergevorderden staat van ontbinding verkeert, is naar het doodenhuis overgebracht. St-Gillis. -TT AutomobielongnlukEen auto, waarin zich de eigenaar en twee zijner vrienden bevonden, kwam Woensdag rond middernacht langs den Waterloosciiensleen- weg gereden. Ter "hoogte van den Ganzen- dries wilde de stoker op zijde rijden om een hinderpaal te vermijden, doch de auto bols te hierdoor op eenen tram, die uit tegenoverge stelde richting naderde. De schok was zoo geweldig dat een der inzittenden van den auto ten gronde geslingerd werd. Men nam hem erg gewond op en voerde hem huis waarts. Tervueren. Onbekende zei/moordenaar Donderdag morgend heeft men in hel Zo- niënbosch, nabij het Rondpunt, ter plaals genaamd Ravenstein eon man aan een boom verhangen gevonden. Het lijk, waarop men geen papieren vond, schijnt dit van een werkman te zijn, ongeveer veertig jaar oud. Het werd naar het doodenhuis van Tervue ren overgebracht. 87® vervolg. SLOTREDE. Samenspraak tusschen Mevr. Middleton en Alice, over de ziekte van Henri. Mevr. Tracy verhaalt aan Alice hoe zij ten opzichte van Helena gehandeld heeft. De toestand van Henri verergert. M. Lacy schrijft eenen brief aan Alice. Zijne samenspraak met haar over Helena. Henri hehandigt aanM, Lacy. eenen brief voor Edicard. Hij sterft. De brief van Henri. M. Lacy bij Ed icard. Terugkomst van Helena. Zij Sterft. Mevr. Middleton, Edward, Alice, Robert Harding. 't Was op een kouden avond in Februari. Mevr. Middleton zat alleen in de boekenzaal der priorij van Elmsley. De wind huilde rond het oud gebouw met die akelige tonen, die in de ziel eene vreemde beweging verwekken men hoorde het brieschen van den gezwollen stroom het blaffen der wachthonden in de verte vermengde zich met het ontzettend ge rucht. Mevr. Middleton droeg den rouw der wedu wen. Zij was nog niet boven de veertig jaren,, en reeds was haar haar grijs geworden. De overschilligheid, met welke haar eene hand aan hare zijde hing, en de onbedachtheid met welke hare andere de tafel,waarop zij leunde, gedurig aanraakte, lieten genoegzaam blijken dat baar geest verward was, en dat de droef heid, maar niet de tijd, grooten invloed op haar had uigeoefend. Een ongespannen borduurwerk stond naast]zeer sterk, en ivij zullen (nood genoeg hebben haar zij schoof het tot bij zich en begon te om hem nooit te verlaten, werken. Toen zp eenige steken gemaakt had, - Hoop, moed Alice, waar zijn die te vin liet zü de naald vallen haar hoofd zonk den zachtjes, om op het werk te rusten. In die Alice wees naar den hemel en naar haar houding bleef zij in gedachten verslonden, tot eigen hart en zeide Daar eu hier. Onze dat de deur aan 't einde der boekzaal voorzich-1 sterkte zal in rust en betrouwen bestaan. tig geopend werd. Zij keek spoedig op, en bezag stilzwijgend het liefelijk wezen, dat tot haar naderde. Het kuste haar op 't voorhoofd, zette zich nevens haar, en nam zelf het werk dat zij verlaten had. Maar wie was dat beminnelijk verschijnsel? En wat later hernam zij t Gij waart heden eenige oogenblikken met hem, sprak lijj u aan Mevr. Middleton verbleekte bij deze vraag, a knikte bevestigend. Wat zeide hij vervolgde Alice, Oh Dat zuiver gelaat, die levendige oogen, die I spaar mij nietHenk aau mij nietWa bleeke wangen, dieteedere gestalte, wat wa- zeide hij ,u ren zü Eene lelie, door den storm verwelkt, Mevr. Middleton sloeg hare handen samen eene duif buiten haar nest verjaagd, doch ge- en riep uitWaar is z# waar is zü Zie trouw iu hare vrees. Jaar wat hij zeide. HU herhaalde deze woor- Het is altoos een ellendig zicht, als iemands den in eenen onuitsprekelijk angstigen toon uitwendige met zijn inwendige niet overeen- ik was tevreden wanneer, zijn geest wederom stemt. Tranen in de oogen van eenen sterk doolde, om zgne vreeselijke vraag onbean - gebouwden man vreugde en gelach op een woord te mogen laten.Alice, mijn kind, 11 bleek en stervend gelaatzorg en diepgewor- ben zoo zwak, en gi) zijt zoo sterk in <»v Re- telde droefheid in de jeugdige wezenstrekken loof, in uwe hoop, in uwe onuitsprekelijke der kindsheid, boezemen ons wonder en smart liefde, dat ik voor u moet onderdoen, en u a s doch er bestond een veel grootèr verschil eene genade verzoeken mij toch eens van tusschen de bekoorlijke schoonheid van Alice haar te laten spreken. Ik zou bij haar grai Lovell, en de uitwendige kommernis die haar kunnen knielen en er om onderwerping bid- ophield. Er was eene zorgvuldige en angstige den maarzooals ik mij nu bevind, ben ik waakzaamheid inliaar te bespeuren; eene schier uitzinnig van afschrik, beveudehuivering schudde hare hand,wanneer Oh laat ons van haar spreken, laat ons zn den draad door 't kanefas haalde, en alhoe- voor haar biddenlaat ons nooit eene geheime wel haar blik rustig, en hare houding onge- vrees, eenen verborgen afschrik hebben dwongen waren,toch deed het minste gerucht laat ons bidden dat zij in deze wereld geze- haar opspringen. R™d, of in een beter le+en barmhartig ont- Hoe gaat bet nu met hem vroeg Mevr. vangen worde Middleton bijkans fluisterend. - Gil verstaat m« hog niet, Alice! Hg Ilii slaapt, God dank, en zeer gerust nog begrijpt mij. Dezelfde ijselijke vrees heeft i I zijnen geest bevaDgen en hem verduisterd, zoo Oh! Mevr. Middleton, mijne hoop is reeds] hij nu is. Hare eigene daad.... Hare eigenejdoedelijken angst opgezocht te hebben, uitzin- hand.... Alice, nooit hebt gij de uitgestrekt heid van zijne ellende of van de mijne geraden. Heb ik die nooit geraden, Mevr. Middle ton Ik heb hem in de uren zijner raaskallin gen bijgestaan ik was bij hem wanneer hij mij voor haar aanzag, en mij woorden van vreeselijk leedwezen toesprak Ik heb met u en hem in deze dagen van duisternis en angst geleefd ik heb uwe hoop zien ver dwijnen, en uwen-afschrik zien aangroeien, eu zou ik niet weten wat uwe vrees is Zelf moord ja laat mij dadelijk dit woord uitspre ken laat mij in uwe innigste gedachten bin nendringen, en laat mij, u ook in dit uiter ste van ellende, eenigen troost aanbrengen, Wie zal zeggen wanneer de wanhoop in uit zinnigheid veranderd 'Wie zal oordeelen Wie zal vonnissen Wie kan de geheimen der ziel ontdekken, ten zij God, die ze gemaakt heeft Hij heeft geene palen aan onze gebeden geplaatstzullen wij aan zijne barmhartigheid zeggen Tot hier, en niet verder 1 Deze twee vrouwen knielden samen begonnen te bidden. Na zicli opgericht te heb ben, legde de oudste haar hoofd tegen de borst der jongste, begon te weenen,en zegende haar inwendig met recht mocht zij haar zegenen want Alice had met edelmoedigheid en teeder- heid haar deel in deze lastige beproevingen gedragen. Wij zagen haar op 't ziekbed, toen de dood haar naderde doch de jeugd en de sterkte des lichaams en des geestes hielpen haar 't ge vaar ontloopen en wanneer de zwakheid en smarten haar eenigzins verlieten, 't was om zich tot de legerstede van haren echtgenoot spoedig te begeven, van haren echtgenoot, die haar verlaten had die, na eenige dagen hot slachtoffer zijner onbarmhartige drift met nig geworden was door de verzekering, dat h(j liaar ten onder had gebrachten die, door eene onbeschrijfelijke knaging gejaagd, .ille herinneringen, behalve van onverdraaglijken angsten grensloos berouw, in eene hevige koorts verlorep had. Gedurende verschillige dagen hing hij tusschen 't leven en de dood, terwijl zijne bleeke echtgenoote, met zijne loeiende hand in de hare naast zijne bedstede stond. Zij was inderdaad een behulpzame engel in dat huis van verdriet, want buiten hem was er nog eene andere woeste doch nu getemde geest, die zonder het bed des lijdens te durven nabij komen, al den angst en de onrust, die h\j veroorzaakt had, op zich zeiven had voelen terug vallen. Het was een verschrikkelijk schouwspel,di« oude vrouw te zien weenen. als een kind.over de onheilen waarvan zij de schuld was zij j zich de handen uit wanhoop met de oogen wijd open en verbleekte wangen, luis terde zij aan de. deur der kamer, waar dit schepsel dat zij als een kind verzorgd en als een man aanbeden wier driften zij gevoed en wier leven zij bewaakt en verbitterd had, aan wien zij haar kind had toevertrouwd, wien zij eindelijk, door hare blinde en woedende wraak, tot verderf gebracht had,nu in razernij en vermaledijding op sterven lag. Tusschen hen stond dat kind, dat zij. ge slachtofferd en hij verraden had. Alice, van den eenen tot de andere met woorden van vrede en heilig betrouwen heen en weer gaande, sprak zij van hoop on vergif fenis, en veranderde de zielsbenauwdheid der oude lijderes in boetvaardigheid. Stuk bij stuk vernam zij uit haren mond al de geheimen barer ziel. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2