BUSTËKLAM NIEUWSBERICHTEN. Belangrijke bedriegerij a DE VOLKSSTEM 22 EN 23 SEPTEMBER 1912 De minister van Koloniën heeft ter studie geleed een ontwerp lot overname van do Spoorwegen in Congo in 1916. Moeilijke taak vooral ais men staat tegenover mach tige invloeden. De minister gaal oene speciale kommissie benoemen om de zaak te bestu- deeven een zeer hoogcplaalsl man is gansch gewonnen voor'de overname der Congolee- Bche spoorwegen. Zonder absoluut partijganger te zijn van regiën, acht ik dat de spoorwegen aan den Staat moeien beboeren, om alzoo ten koste van bet algemeen belang, aan de noodlottige voogdij te ontsnappen. Het is nog tijd senators en kamerbeeren kunnen nog toe zien, maar opgepast, want met al dat lawaai in 't Parlement, liggen de financiers op loer om hunnen slag te doen. Over eenige weken zegde M. Royer, dat hij voortaan geen enkel lid dor Rechterzij de hand zou drukken. Vat gaat M. Demblon daar van zeggen Sedert bij te Brussel woont, brengt hij zijne vacanties in 't Parle ment door. Hij verblijft er van 9 tot 2 uren. Al de katholieke kamerleden die er komen drukt hij de hand. Zoo nu eens die kamerleden de hand weigerden aan den man die hun heeft uitgemaakt voor Rhinccerossen die hun éigen voeder vertrappelen. Vele liooge ambtenaars zijn het beu te slaan ondtr de overmacht dor socialisten op 't stadhuis. Do bestuurder der financiën heeft reeds zijn ontslag gegeven. Hij had aan een bedi-mde geweigerd onder de bureeluren de lessen te gaan volgen der Hoogeschool. De bediende ging reclameeron bij gezel Max Hallel, die hem terstond aannam als zijn bij- zonderen sekretaris. Zulke maatregelen zijn alledaagsch geld. Met de katholieken van 't stadhuis te verdrijven, zijn er de socialis ten heer en meester geworden. De liberale bladen loochenen het niet meer, doch de stad en de lastenbelalers staan voor de gebroken potten. Cartouche, behaalt groot succes in den Alhambra. De vertolking is uitstekend. Dit is een nieuwe oporetta. Zondag om 2 ure eerste n&middagvertooning. De opening van bet Ijspaleis is ook zeer wel gelukt. De schaatsers kunnen er bun aas ophalen. M. Poullet zal morgen de voorlaatste op voering van het gezelschap De Noordstar» bijwonen. De Moedertaal van Mechelen zal opvoeren De eer en In Politiek De national vereeniging der hulpfacleurs, houdt morgen baar jaarlijks congres te Cu- reghem, in de zaal Van Breen Kobe. Fi-ankrij Is. Kindermoord door eena ziekendienster. Josephine Michel, eenp wereldlijke zie- kendicbèter, gehecht aan een gestiobt van hulpbehoevende kinderen- te Parijs, heeft haar pasgeboren kind onmiddelijk nadat hel tef wereld kwam, gewurgd. "Het lijkje is voor onderzoek naar het doo- dehliuis gebracht. De plichlige moeder is in eene materniteit ter beschikking van het gerecht gesteld. Fabriek van valsche bankbiljetten. Na lange en ieverige opzoekingen, is de policie er in gelukt, nog een veertigtal plichligen aan te houden, allen betrokken in eene Rus sische fabriek van valsche bankbiljetten, te Nice bestaande. Het getal medeplichtigen schijnt reeds tot 190 te bedragen. Do millionnair Semenoff, die mede aange houden werd, is een gewezen nijveraar uit de Amourstreek. Men kon eerst het bevel tot aanhouding 88° vervolg. Door haar verkreeg zij de volle uitlegging der zwarte wolk, die Heiena's leven verduis terd had, en daar zij beefde en weende, ont stond er in baar hart (zooals Mevr. Middleton gezegd had) een overvloedig medelijden, en eene onbeperkte liefde. Alle dagen waakte zij bij Henri's legerstede, en zij zag eindelijk eenen lichtstraal door de duisternis verschijnen. De koorts verliet hem, en eens dat zij, gedurende versehillige uren zijn hoofd ondersteund had, opende hij zijne levenlooze oogen, en zeide Alice, zij t gij daar Zij drukte op zijne wangen eenen kus,zooals eene moedor haar hersteld kind omhelst doch wanneer hij haar de vreeselijke vraag in haar oor fluisterde, waar zijn leven en zijn verstand van afhingen, was haar gelaat zoo bleek al 't zijne, en hare tranen vielen als regendroppelen op zijn voorhoofd. Somtijds nam hij Alice voor Helena, en viel hij voor hare voeten op zijne knieen, om hare vergiffenis af te smeeken, zijn zelveu te ver maledijden, en zich als haar moordenaar en haar verdelger te beschuldigen. Zij aanhoorde al deze uitzinnigheden iyet edelmoedig geduld doch met een grievend en bevend hart aan en terwijl hy zijne onvrij willige, onbedachte belijdenis uitsprak, vroeg zij inwendig den Hemel barmhartigheid voor hem en kloekmoedigheid voor haar zelve. Korts daarna vertrok zij met hem naar Elmsley, om er 1)aar werk van verdraagzaam heid en van liefde voort te zetten. Hare sterk- dat hem betrof niet gelooven, en er was een nieuw speciaal bevel voor noodig. Sedert driejaar was hij bestuurder derge- meenlelijko bank van Blagoveslchensch en men beschouwde hem, om zij^e rechtscha penheid als de toekomstige burgemeester. Semenoff had door middel zijner bank voor twee millioen roebels valsch bankpapier in omloop gebracht. Engeland. Huwelijk aan boord van den sleepboot. Een romantisch huwelijk werd gesloten in volle zee, verleden Maandag namiddag. Bruid en bruidegom kapitein van eer. kleine thans te Huil liggende Deensche stoomboot zijn Noren. Maandag rustte de kapitein de sleepboot Diplomato uit en slak met zijne verloofde en een predikant in volle zee tot op drie mijlen van Spurn Head, waar het huwelijk werd gesloten. De spoorwegongelukken in 1911. Aan een door den Board of Trade uitgegeven sta tistiek van de spoorwegongelukkon en dezer oorzaken, ontleenen wij de volgende cijfers Gewoonlijk kon men de ongelukken rang schikken in drie groots calegoriön 1. diege ne, op eenen trein voorgevallen 2. diegene, veroorzaakt door de beweging van treinen, locomotieven, spoorwagens, enz. 3. de spoorwegongevallen welke noch tot de le noch tot de 2® categorie behooren. Voor de twee eerste categoriën zijn de cijfers in 1911 gedood 1070 en gekwetst 8345 iegen 1062 dooden en 3342 gekwetsten in 1910. Voor 23 spoorwegongevallen, is een amb telijk onderzoek noodig geweest. Voor de le categorie telt men aan dooden 92 reizigers en 354 bedienden en aan gewonden 2257 rei zigers en 5165 bedienden- Het aanzienlijk getal gedoodo en gekwetste reizigers is groo- tendeels te wijten aan de onvoorzichtigheid der reizigers zei ven. Voor de 3e categorie der spoorwegongeval len omvattend welke niet te wijten zijn aan den rit der treinen, telt men 89 dooden en 23,913 gewonden. Goed voorbeeld. De policie van Lon den heeft aan degenen die de toekomst voor spellen verboden nog reklaam te maken. In de Engelsche hoofdstad zijn het niet alleen de arme menschen die lichtgeloovig zijn, want in de rijke kwartieren der stad maken de waarzegsters en andere kwakzal vers ook goede zaken. Te Londen kent de policie 700 van die bedriegers. Dien maatregel diende men overal toe te passen. Rusland. Een incident bij de keizerlijke wapen schouwing. St-Petersburg is door den minister van oorlog de volgende dagorde be kend gemaaktOp het oogenblik dat de Czaar eene wapenschouwing hield over de op liet oefenveld van Shodynka geschaarde troepen, is een feit zonder voorgaande ge beurd een der soldaten heeft de gelederen verbroken om den Czaar een smeekschrift te overhandigen. Opdat dergelijk incident in 't vervolg niet meer voorvalle,heeft de Czaar bevolen eene aanmorking te maken aan den hevelvoerder over het XIII6 legerkorps en aan den militairen overste van het distrikt Moscou, den overste der Ist6 afdeeling, Var- manan, den bevelhebber van het regiment een strenge berisping toe te sturen, den ba taljons-overste van zijn bevel te ontheffen en den overste der compagnie te ontslaan Wat den soldaat betreft, die in strijd met de regelen der tucht den Czaar een smeekschrift heeft aangeboden, hij bekoopt /.ijn misdrijf met een maand militaire gevan genisstraf. Gezamenlijke zelfmoord in eene gevan genis. Uit Kotomar, in het distrikt Ner chinsk, wordt gemeld dat, ten gevolge van de geeselingen en de gruwelijke behandeling die de tot dwangarbeid veroordeelden te ver duren hebben vanwege den nieuwen bevel- te scheen te verdubbelen naarmate zij ooodig werd. De geschokte ziel van Mevr. Middleton en hare hulpoloo/.e neerslachtigheid vereischten haren onderstand evenveel als de verslapte geestvermogens van Henri. Hare grootmoeder was naar 't buitengoed vau Bridman teruggekeerd, en geene andere verstrooiing kwam de eenzaamheid dezer treurige woonst onderbreken, ten zij het toe vallig bezoek van den engel, die zich tusschen al deze versehillige smarten als eene vrede- bode vertoonde. 't Was een lastig werk, en menig martelaar heeft den palm met misschien minder lijden gewonnen. Zij was met al hare droefheden en ook met het leedwezen dat zij aanschouwde vereen zelvigd misschien leed zij meer dan allen want meer dan iemand kende zij de geschiede nis,die Henri tot uitzinnigheid,en Helena (vol gens hare veronderstelling) tot zelfmoord ge bracht had, Door de openbaringen harer grootmoeder vernam zij de bijzonderheden aangaande haar harndnekkig geloof in Heiena's misdaad, welke haar tot haat en vervolging gedreven had. Zij hoorde uit haren mond hoe deze gevoelens in drift veranderden met door eenen bitteren en hevigen wraaklust gevoed te worden hoe zij, onder den invloed van dit gevoolen, eens bij duisternis te Elmsley binnengedrongen was met het inzicht Henri te beschamen en Helena aan te klagen. Zij had haar alleen ontmoet, terwijl zij voor 't orgel, w aarop'zij gespeeld had, in slaap gevallen was. Een nijdige haat vervulde hare zielzij leunde over dat rustend wezen, en was op het punt de dood van Julia, en Henri's verwij- hebber der gevangenis, zes opgeslolenen zich vergiftigt! hebben. Vijf hunnerzijn gestorven; den zesde heeft men kunnen redden, doch hij heeft het versland verloren. Spanj e. Zee-verschijnsel. Uit Barcelona ver neemt Havas Visschers van Villasor de Premia melden dat zij eenige mijlen in volle zee in de verte eene groote kolom rook en toen een® kolom water hebben zien opstijgen, terwijl te zelf- derlijd zware ontploffingen zich lieten hoo- ren. De overheden zonden onmiddelijk eenen sleeper uit, maar deze is zonder inlichtingen teruggekeerd. Italië E®n man vermoord en verbrand. Eene afschuwelijke misdaad werd bedreven te Bagnolie-Iripino een herder werd met eene knots doodgeslagen in de stad waar hij zijne kudde terugbracht. De moordenaar stak als dan het strooi van den stal in brand. Het lijk werd verkoold doch de brand kon gebluscht worden. Schrikkelijke wraakneming. Om 11 uur 's avonds werd te Canicatti, nabij Calta- nisetta, eene bom geworpen legen een huis. De ontploffing wag geweldig en 5 personen die in gesprek waren mei den eigenaar van liet gebouw, werden gekwetst. Als bij mira kel bleef deze ongedeerd. Vier kerels, die eenigen tijd geleden den eigenaar met hunne wraak hadden bedreigd, werden aangehou den. F»erxi De gruwelen van Patamayo. Da Peru- viaansche bladen besproken de houding der Engelsche pers omtrent dé zaak v.m Putamayo en verklaren dat de Poruviaansche regeering niet dulden mag, dat vreemde rechtsover- heid een onderzoek instelle op Peruviaansch grondgebied. Anderzijds meldde de minister der Vereenigde-Stalen le Lima aan zijne re geering per telegram dat de prefekt van het caoulchouc-gebied van Putamayo verklaarde dat de Indianen thans beschermd worden te gen de o'unenscbelijke behandeling die werd aangeklaagd. "V ereenigde-Stateia Lee lij ke vrouwen.Weer iets uit Amerika: dus iets ongewoons. Dames van Chicago, wfdke niet al te edel moedig door de natuur zijn bedeeld en het bovendien heel goed weten en durven beken nen, hebben een Club van leelijke vrou wen geslicht. Het doel barer vereeniging is de vooroor- deelen tegen de leelijke vrouwen te bestrij den. Nu, dat wil niet zeggéb dat men daarom aan de verovoring van den man verzaakt. Wel integendeel. Een der stichtende leden van de club, welke ter Hoogeschool onder richt geeft. 2al een bijzonderen leergang inrichten om te onderwijzen hoe men zich,, niettegenstaande e^n onbevallig uiterlijk, toch kan doen beminnen. De leden van de Club der leelijke vrou wen halen het voorbeeld aan van mejuffer de Lavallière, welke, hoewel kreupel, toch het hart van LodewijkXIII wist te veroveren Griekenland Het voorhistorische Argos. De bericht gever van den Timeste Athene meldt dat, door de opgravingen te Argos gedaan door professor Volgraff, der hoogeschool van Groningen, belangwekkende sporen werden blootgesteld van het Argos uit de klassieke rnyeonische en voorhystorische tijdperken. De merkwaardigste ontdekking is die eenor agora of openbare plaats van 3000 vierkante meters, die gedeeltelijk overdekt en geheel met muren, tempels en kolommen omringd \vas. De kolonnerij van de noord zijde dagteekent uit de 46 eeuw vóór J. C. en werd bijna onbeschadigd teruggevonden. dering van haar eigen kind, in eens op baar te wreken. Het geweten en de vrees te gelijk weerhiel den haren opgeheven arm zij vertrok in stilte, doch zij smeedde daar de eerste schakel dier geheime dreigende keten, met welke zij den geest van dat ellendig en diep beproefd schepsel vervolgen, en haren vrede versmach ten moest. Zij beleed aan Alice, hoe zij Robert Harding gebruikt en opgehitst had om haar als bespie der te helpen om de voetstappen des onge- trouwen echtgenoots te dwarsboomen, en zijne daden, alsook die van 't voorwerp zijner verfoeilijke drift,af tc spieden. Het Sijgeloovig gedacht dat eene geheime stem haar ver plichtte de misdaad, waarvan zij getuige was geweest, aan te klagen en te onderzoeken, gedurig tegengehouden door den invloed, dien Henri over haar bezat, alsook de hevige kommer voor 't onschuldig kind, dat zij aan zijne onverschilligheid overgeleverd had, had den haren geest schier in verwarring ge bracht. Harding was een man die in sommige ge vallen hoofdig en hardnekkig, in andere slap en toegevend was. Hy volbracht blindelings hare opstokingen, zoo lang zij hom kon uoen gelooven dat zij tot doel had Alice te bescher men en te wreken, want deze beminde hij met eene inwendige, getrouwe en nederige "eregenheid. Hti voeddeharen haat tegen Helena op den dag haars huwelijks had hij zich onder 't volk aan de kerkdeur gemengd, om haar de waar schuwing ter hand te stellen dio zoo wreede- lyk verwezentlijkt is geweest. Ten tijde der kiezing te X..., had hij, van op de gaanderij, waar hij stond, de vervallene houding van Alice, en de openlijke en schaamtelooze gene- tG Brussel Geldleeners in de klem geloopen In het departement van bruggen*en wegen komt eene groote aftroggelarij ontdekt te worden. Een gepensionneerde bediende, nu overleden, had, ten einde zijne inkomsten te vermeerderen, eene list uitgevonden, waar door hij er in gelukt was twee geldleeners, wantrouwige personen dus, van eene som van 80.000 frank te ontlasten. De beambte had deze geldleeners wijsgemaakt, dat het gouvernement eene verbintenis had aange gaan om het loon van het personeel van bruggen en wegen teverhoogen. Doch daar er voor het oogenblik geen geld genoeg in kas was, had het gouvernement, zoo zegde hij, het personeel aangezet wissels te onder teekenen, ten einde onmiddolijk in het bezit van de verliooging te komen. De beambte was gelast deze zaak tot een goed einde te brengén. Er bestaat geen ge vaar, zegde hij, vermits de Staat voor alles verantwoordelijk is. De geldleeners stem den toe en de beambte bracht hun 300 ge- teekende wissels. De liandteekens waren natuurlijk valsch. De nominale waarde der wissels beliep 100.000 fr.waarvoor er 80.000 fr. betaald werden. Over eenige dagen stierf de beambte en de geldleeners schrevfen naar al de onderteeke naars dor wissels. Men oordeele over dealge- meene verslagenheid. Groot was ook de lelourstelling van de twee geldleeneis. In de woning van den af truggelaar heeft men maar 10.000 fr. teruggevonden. De geldleeners zullen maar een klein per centje trekken van hunne 80.000 fr. Brussel. Erge botsing. Donderdag avond, omstreeks 8 uur, is een met twee paaiden bespannen vrachtwagen, op den hoek van den St-Pieterssleenweg en Auder- ghemlaan, in botsing gekomen met een tram- rijtuig. De schok was zoo hevig, dat de wagen omsloeg en de paarden vrij ernstig gekwetst werden. Het voorste gedeelte van den tram weid beschadigd. Cliarles SAGRÉ, Antoine Dansaertstraat, 32-34, BRUSSEL. HUIS GESTICHT IN 1875. Voordeelige en goede verpande plaalsin gen aan onveranderbaren intrest van 4 1/2, 5 en 6 °/0 in fondsen, verschijnende op do officiëele beurstabel. Wekelijks financieel blad. Zending op vraag. 818 Liefdedrama. Mej. W. B..., dienst meid, oud 32 jaar, wonend bij de echtgenoo- ien D..., Magdalenastraat, schoot zich Don derdagavond op hare kamer een revolver kogel in den mond. Men vond haar lijk op het bed liggen. In een brief, liet de wanho pige weten, dat liefdeverdriet haar deed be sluiten een einde aan haar leven te stellen. Aanhouding van gauwdieven. Don derdagnamiddag zijn door de rijkswacht van Auderghem nog twee gauwdieven aange houden, die den omtrek van het koersveld van Stockel onveilig maakten. Sedert zes dagen zijn nu reeds acht van die schurken in hechtenis genomen. Dooreen wielrijder omqeworpen. Het meisje, Germaine De Bruyer, wonend Kapellestraat, werd Donderdag omgeworpen door een wielrijder aan de kruising der Re- gentie- en Bodenbroeckstraat. Het dochter ken. ernstig gewond, werd naar het Sint- Pietersgasthuis vervoerd. Geknipt. Ten nadeele van een aan nemer, Worystraat, Elsene, werden 's nachts vele materialen gestolen. Donderdagmorgen, 4 u. 1/2, werden twee kwaaddoeners op heeterdaad betrapt en naar het midden-kommissariaat geleid. Het zijn genheid van haren echtgenoot voor hare me dedingster met angsten razernij aanschouwd. Hij bezat eenen dier brieven, die Mevr. Tracy zoo dikwijls geschreven, en dan inge trokken had hij had besloten hem in eens te veropenbaren,en zoo twisten ongeluk over dat ellendig paar, wiens lot hij in handen had, te strooien. Wanneer hij deze daad bedreven, en zich in zijne eenzamel woonst te Bridman afgezon derd had, werd hü er over bevreesd hy beefde als een kind bij 't overdenken van Mevr. Tracy's kwellingen. 't Was dus eene ontlasting voor hem, wan neer Henri hem opzocht, en zich voor hem vernederde. Hij was van eene wreede verantwoordelijk heid ontslagen en door de genegenheid zijner tante ondersteund, bleef hy, met de onbaat- zuchtigste getrouwigheid haar onderworpen altijd bereid om voor Alice's voeten te ster ven, of haar echtgenoot te dooden, of zijn leven ten koste vau zijn eigen bloed te ver dedigen, volgens dat zij het wilde, dat zij het eischte. "Gedurende den tijd, dat hij ten dienste van M. Escourt was, had hij meer behendigheid en werkzaamheid aan den dag kunnen leggen; maar door zijDe hevige jaloerschheid aange dreven, ontdekte hij de oorzaak van zijns meesters nauwkeurige navorsehingen, en 't voorwerp dat hij bedoelde daarom trachte hfi hem door arglistigheid, met beleefdheid gemengd, te dwarsboomen. Mevr. Tracy verhaalde aan Alice op eene wyze die haar deed sidderen, hoe zy geneigd was geweest aan 't altaar zelf, waar Heiena's ongeluk voorspellend huwelijk gevierd werd, die bleeke bruid als moordenares aan te kla gen lioe zij te wege was openbaariijlc te ver- 2 oud-v^-oordeelden. Het onderzoek wordt voortgezet. Schielijk overlijden. Een der eerste Belgische ambtenaars, die zich naar China begaven voor de studiën der spoorlijnen, M. Gustaaf Trigalet, is gisteren plotseling over leden. De afgestorvene, die in België terug kwam na den opstand der Boxers, was ver bonden als overste van de voornaamste af deeling, aan de werken dor verbinding Noord-Zuid Brussel. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Onvoorzichtigheid. Het 12jarig zoontje der echtgenoolen R..., Pierenslraat, liet zich gisteren hangen aan een tram, He- negauwlaan. Als de ontvanger zulks be merkte, liet het knaapje los en botste met het hoofd op den grond. Hij werd zwaarge wond. De arme kleine werd naar het St. Pietersgasthuis vervoerd. Aanhoudingen. Twee 30jarige ke rels dwaalden Donderdag avond rond zeven uur voor eene uilstalling der Vischverkoo- persstraat. Plots greep een hunner eene hoe veelheid kousen. Vier personen die den diefstal hadden gezien, vingen eene hevige worsteling aan tegen de dieven en een hun ner werd ten gronde geworpen. Agenten moesten alle krachten aanwenden om to be letten dat het volk de dieven afsloeg. Beiden werden naar het policiebureel gebracht en daar herkende men de kerels voor twee Fransche schelmen, zonder middelen van bestaan. Zij werden opgesloten. Het is zoo gemakelijk van extra koffie temaken. Gebruikt de bilterpeeën der Trap pisten Vincart. Men vindt z' ovoral. 1500e. Laken. Brand. Donderdagavond ontstond brand op een zolderkamertje, Tele foonstraat, 36. Door spoedig en krachtdadig optreden was men het vuur spoedig meester, doch niettemin is het kamertje geheel uitge brand. Akelige ontdekkiyig. Donderdag vond de policie op den oever der vaart van Charleroi, de veslon en den hoed van A. V.., 42 jaar, Ma Campagne, Etterheek, sedert twee dagen verdwenen. De man leed aan zenuwzwakte en gaf herhaalde malen zijn inzicht te kennen zich te zelfmoorden. Men deed peilingen in het water, doch zonder uit slag. V... was gehuwd en vader van vier kinderen. Ukkel. Erg automobielongeval. Woensdagavond, rond middernacht, werd de automobiel van een inwoner van Ukkel, aan den -steenweg van Waterloo, aan de Eikenlaan, bij liet ontwijken voor een tram door een tweede train aangereden. De eige naar en twee zijner vrienden, evenals de autogeleider, werden in de ruiten geworpen en erg aan het gelaal gewond.De automobiel werd erg beschadigd. Ukkel. Ontrouwe bediende. X..., beticht van een belangrijke ontvreemding ten nadeele van zijn patroon, wonend op de Fonsnylaan, wordt door de policie opgezocht. Zijn signalement werd in alle richtingen ge stuurd Bosch voorde. Hevige brand. Vrij dag namiddag.rond 3 1/2 ure, stegen reus achtige vlammen op uit de pachthoeve van de weduwe Lanove, Scliapenstrat, 1. De pachteres en haar zoon waren met eene lading groenten naar de Brusselsche vroeg- markt. Door andere boerkozen werd de brand bemerkt en alarm gemaakt. Weldra waren de pompiers ter plaatse, en werd het vuur krachtdadig bestookt, wat echter niet belette dat een groot deel van de aanhoorigheden der hoeve in asch gelegd werd. Het woonhuis bleef gespaard. Stal len en schuur zijn geheel vernield. Twee klaren, dat de bevende band die de eene man gaf en de andere met zulke liefde aanvaardde, met bloed bevlekt was. Zij was opgestaan om te spreken de woorden waren reeds op hare lippen de razernij was in haar hart om de vermaledijding uit te roepen, wanneer zij den krachtvollen en glinsterenden blik van Henri ontmoette. Zij kon die sombere en drei gende macht niet onderstaan. Alice, haar hulpeloos kind stond naast hem overhaald en gedwongen, viel zij terug in haren zetel. Den dag dat Alice ziek werd, was hare hoop teruggekeerd haar hart was ontlast omdat Henri eenige teekens van gevoeligheid getoond had. Doch hare misnoegdheid rees ten top, wanneer Henri, na eenige uren afwe zigheid, welke zij wist dat hij bij Helena door gebracht had, terugkwam. Zij berispte hem erover en hy antwoordde haar met zijne inwendige gevoolens, op eene ruwe en onbeleefde wijze te verklaren hij verliet zelfs het huis rond den middag zonder zijne vrouw te zien. Zij besloot dan in hare razernij, wat er ook zou uit volgen, hem van Helena te scheiden zij brak zijnen lessenaar open, en vond er schriften in, die haren liaat zoo geweldig aan hitsten,dat zij besloot die aan Edward Middle ton onmiddelijk op te zenden om zoo tusschen dat ongelukkig paar een eeuwjgdurenden scheidsmuur te plaatsen. Nu beweende zij 't gevolg van deze nood lottige daad hare droefheid was bitter en onophoudend. Dagelijks smeekte zij al wee- nend en al snikkend de vergiffenis van haar driemaal beleedigd kind. Alice luisterde met geduld en medelijden naar de belijdenissen dier misleide en onge lukkige vrouw. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2