iatsts tijdingen Banpe Centrale de la Dendre BetDii±lAlT Celine Van Landuyt Priesterlijke benoemingen. Leerjongens Leermeisjes 't Wit Stoopke van Jacques Neefs Sptegslfabriek A. L. MEYVAERT Huis E. VAN NÜFFEl-SCHEERLINCK Sterfgeval Stadsnieuws HOP Robert Vande Lanotte MEN VRAAGT binnen en buitenhuis ROMAN, Boulevard de la Seane, 64, Brussel. Weerkundige waarnemingen SPORTNIEUWS Wielrij den Stoomververij Nieuwwasscherij Rouw in 4 uren. 771 Spoedige bediening. Lage prijzen. Verzorgd werk. 22 EN 23 SEPTiJMBÈIR 191?, DË VOLKSSTEM 3 koeien, een os. een kalf en al de kiekens z^Q in de vlammen gebleven. De schade is zeer groot. Men denkt dat dit onheil aan onvoorzich tig beid te wijten is. Etterbeek. Petroolvuur ontploft. 2>oor hol omvallen van een petroolvuur Don derdagavond, in de woning van M. Moraux, Froissardstraat 16, ontplofte dit, en het ontvlamde vocht veroorzaakte brand. De dadelijk verwittigde pompiers waren spoe dig ter plaats en slaagden er in liet vuur te blusschen. De gansohe inhoud der kamer is de prooi der vlammen geworden. De schade is vrij belangrijk. is het eenige echte Vieux Système. Leuven. Zonderlinge zaak. Vrijdag morgen waren de bewoners van het einde der Diostschestraat verwonderd over een geval dal zich voordeed bij een aantal honden der buurt. Men telde niet minder dan 7 honden die plotselings overleden waren. Men verliest zich in gissingen die er de oorzaak van kunnen zijn. Men heeft dieren naar het stedelijk gasthuis gedaan om de rompen te onderzoeken. Overreden. Vrijdag morgend stond vrouw Devadder in de Meehelscheslraat te klappen. Een bierwagen kwam aangereden, de vrouw wilde ontwijken, maar werd door den dissel van don wagen op den buik ge troffen en ten gronde geworpen. Naar het policiebureel overgebracht bestatigde men dat hare kwetsuren niet gevaarlijk waren. Aankomst der Winternieuwigheden voor mans- en vrouvvkleederen, bijzondere keus voor paletots en pardessus. VandenBergh- Jouret, Korte Zoulslraat, 41, Aalst. 758 Lede. Kwaaddoeners. Kwaaddoe ners hebben het hekken van het kasteel Alexander Blancqunert vernield, bijna al de pijken zijn afgeslagen. De policie is op het spoor der daders. Imps. Velddiefte. De landbouwer Roman stelde Vrijdag morgend vast dat ei" van zijnen akker 200 struiken aardappelen waren uitgetrokken. Zele. Kind levend verbrand.Woens dagnamiddag, rond half een ure, viel het 7 jarig kind van L. Vanden Bossche, Eist, al spelend in den onoverdekten waterloop, waardoor het pas afgeloopen water van eenen naburige» stoomketel spoelde. De kleine is zoo ijselijk verbrand dal men ern stig voor zijn leven vreesde van eerstaf aan. Donderdagavond is het jonge slachtoffer aan de gevolgen van dit noodlottig ongeval be zweken. SpiegelsKadersVitraux Baguetten WcrJ\ 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Gent. Hevige brand. De sigarenfa briek van M. Taelman, St. Jozefstraat (St.- Mnchariusparochie), is Vrijdag nacht om 1 1/2 ure, door brand véhiield. De brandweer was spoedig ter plaats. De geburen vluchten reeds alles weg, zoo hevig werden de vlammen. Een uur nadien lag heel de fabriek in puin. De schade is aanzienlijk. Doodeüjke val. Vrijdagavond, rond 6 ure, droegen in het werkhuis van den heer Carols, Dol, oen zestal werklieden eenen zwaren ijzeren poutrel weg. De67jarige Ferdinand Schauwvliege, wo nende Voormuide, 202, die voor het werk huis wat boodschappen enz., doet, wilde een handje toesteken. Hij struikelde over eenen rail en viel er met het hoofd op. De dragers legden hunnen last neder en hielpen Ferdinand op. De man kon niet meer spreken en gaf weldra den geest. Men oor- deeleover de ontroering der werklieden. Een goed en gelukkig huwelijk kunnen de jonge meisjes blij te gemoet zien als zij kloek en wèl te pas zijn, blozen en een ge zond uitzicht toonen. Dit verschaft ons zeker het eebtuik van 2 of 3 flesschen THEO- BROMA van 3 frank. Beproeft om overtuigd te zijn. Hoofddepot Adolheek DE MOOR, Gent. Te Aalst bij alle heeron apothekers. Kriebelachtig. Stien kwam t' huis van Romnen en moest vertellen, altijd maar ver tellen zijn vrouw en liet hem geen oogen- blik gerust en stelde maar gedurig vragen Maar Slien is dat nu toch waar heigeen men zegt dat St-Pieterskork zoo kolossaal groot is? Wel, vrouw dat is schrikkelijk, dal de kerk van Mijlbeek en van Schaarbeek en de groole kerk ineen gebracht waren, en daarop al de torons van al do kerken van de dekenij van Aalst, ten ware nog maar eene tahakblaas in vergelijking van St-Pieters- kerrk. Zie om er u een gedacht van te geven Als ge binnenkomt, langs weerkanten Sthan twee wakers aan ieder wijwatervat, om de menschen te redden die in 't wij water val. zoudoil Vüiïêil. Do kleinste misdiener is twee meters lang, met eeno lange leer trekt hij naar do kande laars om de keersen te ontsteken.., hij klimt de leor op tot aan do keersen, en dan evenals een hoomsr.oeier op een canadaboom, klau tert hij met sporen de lceers op, en 't en is maar als hij aan de wiek komt dat hij eenen langen langen slok oplioft om licht aan te steken. De koster klaverl langs het klokzeel naar de godslamp, en vaart met een bootje naar de midden om de wiek te ontsteken... al twee kosters zijn er in verdronken en no{ niet weergevonden. De groote Autaar is zoo kolossaal hoo^ da', men wel tien trappen moet hebben om van den eenen naar den anderen te gaan. En de vensiers, wel, wel, zo zijn zoo groot dat men er muren heeft moeten lusschen zettei? Of't was al een venster li de klokken oh zij worden geluid eenen dag op voorhand en 's anderdaags hoort men hunnen klank in elk klokzeel zitten vier mannen te trekken. En den orgel, sapristi, aan iedere noot zit een vent to spelen die met hulp van vijf kloeke mannen telkens vijf planken moet verstampen. In iedere pijp zit een windmolen om te blazen. En de Suisse wel, wolzoo ne vent ge moet op den doksaal kruipen om zijn voor hoofd te zien moest hij op u blazen, ge vliegt omverre gelijk een pluim zijn haar wordt gesneden met eene haagscheer en zijnen baard geschoren met eene zeis. Hij heeft lang krolhaar en valt er een uit, de kinderen rapen het op om mee te reepen. Hij draagt eenen bril van twee groote vitrienen, 't is perries ne winkel Als er iemand hem niet wel en voegt smijt hij ze door het sleu telgat op de straat. 't Zal al gaan, zei de vrouw, weet gij anders niet Ik en vertel niets meer, zei Stien, gij en gelooft mij toch niet PER TELEFOON. Een cycloon in Spanje, Uit Madrid wordt gemold Een ware cycloon heeft de streek Horreva geteisterd. Honderden huizen, waaronder de kerk, zijn overstroomd. De stroom heeft de brug over den Ebro medegevoerd- Van het vee is veel verdronken. Verscheidene brie venbestellers zijn verdwenen. De staking der Spaansche spoorwegbe ambten te Madrid. De algomeene staking der Calalaansche spoorwegbeambtenisdelinilief vastgesteld op Dinsdag aanstaande. Men vreest dat de ge volgen van ernsligen aard zullen zijn en dat de staking zich over het geheele land zal uit breiden. De Regeering neemt belangrijke maatregelen, ten einde de verbindingen zoo goed en zoo kwaad als liet gaat, te verzeke ren. Nieuw oproer in Nicaragua. Uit Now-York wordt gomeld, dat er op nieuw een revolulie in Nicaragua is uitge broken. De opstandelingen hebben San Gorge door middel van een kanonneerboot gevan gen genomen. Zij werden na een bloedig ge vocht teruggedreven. Bericht wordt, dat Amerikaansche matro zen slaags geweest zijn met de opstandelin gen. Dit bericht is echter nog niet bevestigd. ZrSLTiX JÏ2. S <3 HI S Wij vernemen dat onze jeugdige kunste nares Mej. Maria Bonner, dochter van wijlen lieer Camiel en Mevrouw Bonner-Van den Broeck, de lsto prijs in toegepaste kunst in de Academie van Gent behaald heeft. Deze prijs is haar toegekend met 100 pun ten op 100, hetgeen weinig voorgevallen is. De Prijsdeeling heeft plaats den 6 October in de zaal der Hoogeschool, Volderstraat Gent. Onze warme golukwenschen aan de jeug dige laureate, alsook aan hare gelukkige moeder. Wij hopen hier later op terug te komen. Stadsschouwburg. GODELIEVE van GISTEL, gedramatische legende uit de XI0 eeuw, in 4 bedrijven (zeven tafereelen) door D. Eugeen van Oye. Daar de opvoering van dit prachtig too- neelwerk, op Zondag aanstaande door de Koninklijke Rederrijkkamer De Galhari- nisten, eenen ongeineene» bijval te gemoet ziet, weze nog eons vermeld dat men, voor het nummeren der voorbehouden plaatsen, zich thans wenden moet ten lokale, Boter markt, (Brusselsch Hof) van heden Zondag te beginnen, om 10 ure 's morgends. Koninklijk Zang-, Tooneel- en Letter kundig Gezelschap 't Land van Riem Opening van het Tooneeljaar 1912-1913 met twee piachtopvoeringen van Willi. Meyer- Förster's meesterstuk OUD-HEIDELBERG, tooneelspel in 5 bedrijven naar het Duitsch. Zondag 6 October, te 17 1/2 uur, avondver- tooning. Zondag 13 October, te 15 uur, namiddagvertoonir.g. Orkest en koren onder leiding van heer Jozef Gammaert, bestuur der. Prijzen der plaatsen Benedenzaal Voorbehoudene van nr 1 tot en met 60, fr. 2.50 volgende nummers fr. 2.00, niet voorbehoudene fr. 1,50. Balcon Voorbe houdene fr. 1,50 niet voorbehoudene eer ste rang fr. 1,00, tweede rang fr. 0,50. Het nummeren van voorbehoudene plaats bewijzen voor de twee vertooningen zal aan vangen Zondag 29 September, te 9 uur, ten lokale Land van Riem bij M. Felix Van Landuyt, Groote Markt. N. B. De namiddagvertooning van Zondag 13 October zal eindigen omstreeks 19 uur. De Damen van Maria hebben de eer het publiek ter kennis te brengen dat de Beroep- school op Dinsdag len Oktober zal geopend worden. Deze, die nog hegeeren de lessen van Snijkunst, Koophandel en andere vak ken bij te wonen, mogen zich laten opschrij ven op Zondag 22en en de volgende dagen der week. 1043 Wie de Engelsche taal leeren wil, begeve zich tot de proefles welke zal kosteloos ge geven worden door den heer Newton van The Londen Institute op Zondag 29 Sep tember, om 9 1/2 uren 's morgends, in het Hotel St-Jean, op 't Statieplein, te Aalst. 1042. Wilt gij spaarzaam zijn doet uwe klee- dingslukken verwen in de Stoomverwerij Karei Alt, Geranle Géline Van Landuyt, Lange Zoutstraat, 40, Aalst. Spoedige be diening. Let wel op het adres en nummer van de straat. 771 BELANGRiJjK BERICHT Wij hebben het genoegen aan onze stads- genooten een goed nieuws aan te kondigen. Van af 1 September zijn er taxi-autos aan de statie geplaatst ter beschikking der rei zigers. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug te zijn. De tarief is dién der taxi-rijtuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de garage Keizerst., 2 en 4, Aalst. 997 Kape/lestroat, 1 3, AALSTin ons hulphuis Hoek der Si-Vinceniiasstraal en Moorselbaan zelfde Vieeschwareü aan dezelfde prijs als in de hoofd winkel. Allerbeste Koffie aan fr. 2,S3. Ilem proeven is hem aannemen voor altijd. 946 BURGERLIJKE STAND VAN AALST RPROORTFN Mant,p1ijk geslacht 12) ObBUOKiüiN. vrouwelijk geslacht 7) iy HUWELIJKEN. C. Heyse, bediende, met A. Var» Isegbem breister. D. Var. den Hauwe, smid, met H. Saey, breister. C. Van dep Berghe, letterzetter, met M. Herman, twijnster. T. Gilbos, twijnóer,. met N. Sieenhaut, fa briekwerkster. F. Va«) der Eist, twijnder, met M. De Moor, tw.'jnsier. P. Timsonet bediende, met C. JUeckens. zonder beroep F. Bruyndonckx, bieruitzetter, 'met E. Schoon, zonder beroep. OVERLIJDENS. J. Podevyn, wr De Gols, z. b., 73 j., Ouden Derm, steen w. F. V. der Hoyden, scholier, 9 j., Mocrselb. A. Guns, m. Henarikx, schrijnw^, 65 jNieuwbeekstr. 1 kind onder de 7 jaren. Eerlijke daad. Zaterdag morgend kwam de schipperin Jeanette De Clercq, vrouw Vermeersch, met haar schip in den Dender j KrOnijfc gemeerd liggende, in liet politiebureel een J geldbeugel brengen welke zij gevonden had". Do geldbeugel bevatte eene som van 11 fr. 30 een sleuteltje en een koepon voor Liedeker- ke-Teralphene. Kort nadien kwam de vrouw van den veld wachter van Teralphene, die den geldbeugel verloren had, haar eigendom opeischen. Bisdom van Gent. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Onderpastoor te Oultre, den E. II. Cor- teville, priester in het Seminarie in Sint- Martens (Akkergem), Gent, den E. H. Baten, id. van St-Jozefskerk (Tereecken) te Sint- Nikolaas Leeraar te Sottegem, den E. H. Van Dam me, priester in het Seminarie. Gisteren morgend is overleden den Z.E.H. De Meerleer, pastoor van de kerk van O.-L. Vrouw te Sint Nikolaas. De eerwaarde aflij vige was geboren te Erpe op 8 September 1S30 en is priester sedert 1873. De ploegen zijn samengesleld als volgt 1. Van Bran legem, Aalst met Vinche, Gentbrugge 2. Van de Velde M. Kalken, met Ghysbrecht, Aalst3. Van de Velde S. Wetteron met De Winter, Schellebelle 4. Overdeput, Gent, metSterck, Aalst5; Sae- leus, Gent met Arys, Aalst 6. Van de Sype Erpe niet Van Canöghem, Burst 7. De Go- ninck. Aalst met De Troyer, Aalst. Hier ook zal de strijd bijzonder hevig zijn, daar de ploegen zeer goed afgewisseld zijn. Reeds is de stayer Böschlin aangekomen. Zijne twee laatste koersen Zondag en Maandag te Gentbrugge betwist, waren nog maals twee overwinningen. Hij klopte er tweemaal Ivan Goor, kampioen van België, Tichon en Lepoutre. Böschlin oefent zich nu 's morgends en 's avonds in onzen velodroom, 't Is te zeggen, dat hij Zondag dapper in form zal zijn en Lasson en Kreutz het niet gemakkelijk zul len hebben, indien zij de overwinning willen behalen. Eïanengekraai De maatschappij De Zingende haan zal op Zondag 20 October hare algeineene prijs kamp houden voor hare leden die voorzien zijn van een haan. De prijskamp zal gehou den worden in drij kategorieën. Men schrijft de hanen in. ten lokale, hij Emiel Corthals, Borluutstraal Nr 10, Aalst, vanaf 8 uren 's morgens. Begin om 9 ure stipt. RHE22E£3EE2J$95fEESU. AALST Vrije Brandweêr. Zondag aanstaande 22 September, Feestdag H. Barbara, om 11 uren Krijgsmis in St-Martinuskerk. Om 2 uren 's namiddags heel slipt, groot Banket, (Café Riche). Maandag 23 September, om 9 uren 's mor gends, Mis aan het autaar van St-Barbara, voor de overledene leden. BEYERN (Nuremberg). Markt kalm met prijzen in afslag van fr. 5 tot 10 fr. De verhandelingen zijn zeer belangrijk# Eene groote boeveelheid hop is reeds veï» kocht. BOHEMEN (Saaz). De prijzen houder» hunnen stand, en de zaken zijn zeer levendig"*' Men schat dat er reeds 1/2 tot 3/4 der op« brengst bij de planters is verkocht. ENGELAND (Londen). De toestand1, blijft onveranderd met slandhoudende prij zen. De zaken zijn kalm. Men is levredefi over de kwaliteit der hop do opbrengst grooter dan voorzien. AMERIKA (New-York). Markt kalm met teruggaande prijzen. De opbrengst over treft de verwachtingen en het laatste snel* bericht kondigt eene vermeerdering van 15.000 balen, 't zij dus in 't geheel eenen oogst van 270.000 balen. ZONDAGRUST.— Zondag 22 Sept. 1912, zal de dienstdoende apotheek M. Ghysse- linckx, Molenstraat, alleen open blijven te beginnen van 12 ure tot middernacht. MARKTPRIJZEN Aalst, 21 sept. Aardappelen de lOOkilogr. fr. 5.0(3; Boter de 3 kilos fr. 8,91 a 9,90 Room boter de kilo fr. 3,10 Eiers de 25 fr. 3,00 a 3,50; Ajuin de 100 kilos fr. 4.50 Viggens 't koppel fr. 70 a 80. 79 balen hop 1» kw. fr. 92.50 a 110. 14 balen hop 26 kw. 85 a 92.50. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 182 klonten, wegende te zamen 1500 k. Compagnie Hollasidia, 15, Bergemeer- schestraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,00 per kilo. AncJerlecht. Te koop gestelde Schapen gedurende deze week 1532. Kalveren 1584. AELST. De markt blijft rustig met standhoudende prijr.en. In den handel treft men koopers aan aan 85 fr. per 50 kgr. de verhandelingen zijn echter weinig belangrijk. Tot hiertoe zijn de aankoopen bij de landbou wers nul. De pluk gaat zeer langzaam vooruit. Gisteren zijn de 91 balen, ter markt te koop gesteld, aan de prijzen van fr. 85 tot fr. 110 per 50 kgr. verkocht geworden. De hoeda- dirgheid der waar schonk voldoening. POPERINGHE. Toestand kalm met standhoudende prijzen. Men vindt koopers en verltoopers aan fr. 82 1/2 per 50 kgr. De pluk is bijna geëindigd de kwaliteit der hop schenkt geene al te groote voldoening. ALSAGE. (Haguenau). De markt is rustig met neergaande prijzen voor de ge wone waar, en met standhoudende prijzen voor de goede kwaliteiten. De prijzen verschillen van fr. 80 tot fr. 145 per 50 kgr. WISSELAGENT, 18, Esplanadestraat, Aalst. -- Telefoon 112 Inkoop en verkoop van titels aan 1 fr. per duizend. Kosteloos uilbetaling van coupons en nazien van trekkingen. Leening op titels. Beurs orders op Parijs en Londen. 1015 ter fabriek BOSTEELS-DE SMETH voor ALLB SLAG van WERK alsook 1023 vraagt nog 500 werksters voor lacetwerk, speldenwerk, fijn haakwerk, venise en witte borduur. üea*k het geheeSe jaar. Wij geven maar werk aan de werksters die teil minste met 2 te zamen werken. Wij betalen bij het ontvangst van het werk. Schrijft of komt met een staal van wat gij kunt doen. van M. Camiel Praet, opticien-spocialista Aalst, lange Zoutstraat, 6 ,21 september, 15 uro: Barometer 771°5 Thermometer 12°5 Wind: oost-zuid Vooruit*. goed weeP CONCERT Donderdag 26 September 1912 om 81/2 ure 's avonds door de Koninklijke Harmonie Maatschappij onder het bestuur van M. R. Lenssens. Programma 1. Au Camp, Marsch, R.VandenBroucke 2. De Stomme van Portici, Ouverture, Auber 3. Birds of the Forest, Concert Polka, voor 2 pistons, uitvoerders, MM. E. Eibers en J.De Mette, Mayr 4. Ballet Egyptien (4 Nrs) Luigini 5. Hohenzollern Rhum, marsch Umath 6. Czardas Grossman. N. B. Laatste Concert van het Zomer seizoen. Assisenhof van Oost-Vlaanderen. De vierde en laatste zittijd van dit jaar wordt geopend op 21 October aanstaande. Men voorziet dat de moorden van Drongen i en Mariakerke, alsook deze der St-Pieters- vrouwenslraat en de moord van Sl-Nikolaas, door een man op zijne vrouw gepleegd, in dezen zittijd zullen opgeroepen worden. Velodroom van Aalst Zondag 22 September, om 3 ure, zal in den Aalsterschen velodroom de koersmeeting plaats hebben en door het slecht weder moest verdaagd worden. Het programma is hetzelfde gebleven De Stayers Böschlin, van Straatsburg, Lasson, van Luik en Kreutz van Verviers, achter zware motos, zullen zich de zegepraal be twisten op 20, 30 en 40 kim. I De beginnelingen zullen Amerikaansche [koersen betwisten op 20 en 30 kim. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Agentschap der Société Générale de BeBgique Succursaa/ van Aalst20, Nieuivstraat TELEFOON 4-I 3 Dépots van geld aan 3 °/0 en 3 1/2 °/0. Disconto en invordering van wissels. Voorschotten op titels. Aan- en verkoop van checks, vreemde bankbiljetten en munten.Eeursorders.—Uitbetaling van koepons. Inbewaarneming van waarden VERHURINGSTARIEF DER BRANDKOFFERS BRANDKOFFERS Afmetingen binnenwaarts PRIJS DER VERHURING hoogte BREEDTE DIEPTE PER MAAND PER 3 MAAND PER 6 MAAND PER JAAR meter meter meter frank frank frank frank Model A 0.12 0.30 0.55 2.— 5.— 9.— 15.— B 0.20 0,30 0.55 3.— 8.— 15.— 25.— C 0.50 0.30 0.55 5.— 12.— 20.— 35.— D 0.50 0.62 0.55 8.— 20.— 30.— 50.— E 0.53 0.62 0.55 9.— 22.— 35.— 60.— De zaal der brandko'ters is toegankelijk voor het publiek alle werkdagen van 9 tot 4 uur, ('s Zaterdags van 9 tot 2 uur). 969 AALST, AO, LANGE ZOUTSTRAAT, AO, AALST beveelt zich aan voor het droogkuisschen en verven van alla MANS-, DAMEN en KINDERKEEEDEREN. Wasscken en friseeren van Pluimen ai Boas. Droogkuisschen van Tapijten en Gordijnen.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3