BUITENLAND. Gruwelijk drama te Elsene. NIEUWSBERICHTEN. Echlelijk drama te Fontainebieau. NAAR ONZE KOLONIE Eene erge zaak 2 D® VOLKSSTEM drie risico-'s die lion bedreigen. Wij hebben daarvoor virpliehfing noodig, docli wij zul len alle maatregelen nemen, opdat de schok niet ineens kome noch Ie geweldig zij. De volgende wensch wordt bij algemeene stemmen aangenomen Do gouwdag van Mutualiteiten te Aalst gehouden, op 24 Juli 1912, drukt eenparig- lijk den wenscli uit, het wetsvoorstel de Chellinck d'Elseghem in den eerstkomenden zittijd te zien hespreken. Hij drukt ook den wensch uit, de verplich ting op die wijze te zien invoeren, dat zij niet tegen de zeden der bevolking in loope. Eene vrouw schiet op haren man en pleegt daarna zelfmoord. In de gemeenteschool van Fontainebieau (Fr.) werd heer F. Penot op 1 Februari 1912, onderwijzer benoemd. Met Paschen huwde hij de genaamde Eiuilie Noirot, zooals hij, 26 jaar oud. Lang heerschte de vrede niet in huis, en eenige weken na het huwelijk was het niets dan twisten' dat men Lij hen hoorde. Penot had pas geleden de krijgsoefeningen medegedaan, en daarna was hij bij zijne vrouw niet meer geweest. Dinsdag morgend ging hij naar de echtelijke woon. aan de ge meenteschool, te Fontainebieau, terug. Bij liet intreden van haar man haalde de vrouw eenen revolver te voorschijn en verscheidene losbrandingen weerklonken. De man vluchtte weg, aan ooren en linker schouder getroffen. Daarop schoot de vrouw zich een kogel in den rechterslaap. Zij viel dood neder. De man zeeg onder weg ten gronde, en werd naar het gasthuis gevoerd. Zijn toestand is hopeloos. Uit het onderzoek blijkt, dat de man, toen hij in het huwelijk trad met het meisje, E. Noirot, verzwegen had, dat hij vroeger schulden had gemaakt. Deze betaalde hij op maandelijksche afkortingen en daaruit volgde aitijd twist en tweedracht. Een dronkaard verwurgt zijne vrouw. De moordenaar onvindbaar. Sinds 7 September laatstleden waren de echïgenooten Leonard Van Wynendaele-Van Rieseghem, eene mansardekamer komen be wonen in het huis nr 7 der Clementinastraat, te Elsene. De man 33 jaar oud, was plafoneer- der en de vrouw ging uit werken. Hun drie jarig dochtert je werd in dekinderkrib besteed. Van Wynendaele werkte zeer onregel matig en gaf zich aan den drank over. Dien tengevolge was er dikwijls twist in het ger zin. Reeds verscheidene malep was de vrouw, die dóór haren rtian mishandeld Werd. bij hare moeder teruggekeerd. Zij had reeds verscheidene klachten tegen hem neerge legd. doch regelmatig kwam de man haar vergiffenis vragen belovende zich te zullen beteren en de vrouw trok de klachten in en keerde bij haren beul terug. Ook te Aspelaere bij Ninove, waar zij nog gewoond hadden was er reeds policie- onderzoek geweest voor dezelfde feiten. Dinsdag morgend had Van Wynendaele zijn werkgereedschap en een doel meubelen verkocht en begon te drinken. Hij bevond zich in dronken toestand in eene herberg van den Waverschen steenweg, toen zijne vrouw hem kwam opzoeken en hem verzocht, mede te gaan naar het Luis harer moeder om samen het middagmaal te gebruiken. De man ging mede en het noenmaal liep zonder incidenten af, waarna de echtgenoo- 91* vervolg. Het hield maar op bij het aankomen des doktors. Hrj raadde Henri aan, in eenen oogenblik van onverschillige verstrooidheid zich te houden en 's doktors voorschrift te volgen. Zjjn geweld was vreeselijk zijne pogingen tot zelfmoord menigvuldig; drie mannen kou den hem moeilijk bedwingen. Rond den morgen, in de hevigheid der uit zinnige razernij, barsste een bloedader, en Alice die zijne bedstede niet verlaten had, werd met ziju bloed besproeid. Zij zag op 't ge laat des doktors dat er dringend gevaar was want de verzwakking der krachten volgde onmiddelijk op dit ongeval, en de onbeschrij felijke verandering die de dood voorspelt, ver klaarde zich met snelheid. Zij fluisterde eenen der dienstboden toe eenen priester te halen dan knielde zy by de bedstede om het stervend en bleek gelaat van Henri met droefheid te aanschouwen. Zijne uitgepotte oogou verduisterden en sloten zich zijn adem liet geen spoor meer op den spiegel, dien men hem voor den mond hield. Na eenige minuten van onbegrijpelijken en Levigen angst, zag zij hem nogmaals de oogen openen en tot haar wenden, met de overtui ging dat de dood naderde en de eeuwigheid ging beginnen. Hij stuurde haar, wat iaat, deze al te lang uitgestelde vraag Wat moet ik doen om zalig te zijn Zij boog zich over hem met sprakelooze ten Van Wynendaele naar huis terugkeer den. Rond 4 ure kwam de moeder van de vrouw naar de kamer harer dochter. Daar zij geen antwoord kreeg op haar herhaald kloppen, trad zij de kamer binnen. Zij vond er hare dochter dood te bed liggen met eene prop in den mond. Spoedig werd een geneesheer en de policie verwittigd. De policie stelde vast, dat de ongelukkige vrouw verwurgd was geworden. Aan de borst had de vrouw verscheidene kneuzingen. Deze waren veroorzaakt met de gesp van een lederen broekband. De moordenaar had zijne vrouw nog geslagen toen hij ze reeds gewurgd bad. In de kamer was alles in orde. De moor denaar was verdwenen en alle opzoekingen om hem terug te vinden bleven vruchteloos. De andere huurders van het liuis hadden niet den minsten twist gehoord en niemand had Van Wynendaele het huis zien verlaten. Het parket is om 6 ure ter plaats geweest en beval dat liet lijk naar het doodenhuis van Elsene zou gebracht worden, ten einde er de lijkschouwing te doen. Het signalement van den moordenaar is in alle richtingen rondge stuurd. Vertrek van de Bruxellesville Zullen naar Congo vertrekken uit onze haven, per stoomboot Bruxellesville op 4 October aanstaande Voor het ministerie van coloniën heeren Populaire, sectoroverste van 2e klas, 3® ver trek Vandevelde, postoverste van 2® klas, 2® vertrek De Coen, meestergast, 3® ver trek Delmotte, ingenieur van de mijnen, sectieoverste van 2° klas, 2® vertrekPopu laire, territoriale ingenieur, beheerder van 2® klas, 1® vertrek Doms, ajusteur-monteor- der, 2® vertrek M. Festraets. id. Derèse, werktoezichter Bertulens, terraslegger, 2® vertrok Weens, ingenieur der mijnen, ondersectieoverste, 2® vertrek Dr David,, geneesheer van tweede klas, 2® vertrek Staquet, agent van beheer 2° klas, 2® ver trek Anderson, postoverste van 2® klas, 2® vertrek Cambier, ajnsteur-monleerder, 2e vertrek Meyaerlmetser, 2e vertrek Pee lers, klerk van 1® klas, 2® vertrek Collette, eerste onderofficier, 2® vertrek; Moreau. klerk van 2® klas, 2® vertrek Loppens, ad junct scheepskapitein van 2® klas Dupuis, territoriale beheerder van 2® klas Milican, toezichter van werken, 2® vertrek, en zijne vrouw Guelton, toezichter van werken, en Dolhaye, sectoroverste van 2® klas, 2® ver trek. Op 26 October, per stoomboot Anvers- ville M. Henri Spruyt, 3° vertrek. Naar Katanga via Southampton en Kaap stad, op 28 September heer Ladame, agent van Lebeer .van 2® klas, gehecht aan den secretaris-generaal te Elisabelhstad, 1® ver trek Op 5 October heeren Leleux, luitenant van den trein, id. openbare macht, 2® ver trek, gewezen compagnie-commandant te Elisabethstad Janne, meostergast, 7° ver trek, en zijn zoon, ajusteur-monteerder, 2e v 6r trek. Pakken voor Belgisch-Congo. De colis stalen, welker gewicht de 5 kil. niet te boven gaat, kunnen als poslpaket op gestuurd worden. De prijs voor Boma is op fr. 1,50 voor 1 kilogr. en op 2 fr. voor 5 kilogr, bepaald. Voor Elisabethville fr. 6,25 per kil., fr. 9,10 voor 3 kil., en fr. 12,10 voor 5 kilogr. Deze colis mogen lm06 niet overschrijden en de samengestelde omvang mag lm82 niet te boven gaan. De postcolis voor Katanga moeten de ver melding dragen Via-Oostende-Beira. droefheid. Zijne stervende -oogen bemerkten het kruisje, dat aan haren hals hing zij zag het, en hield het tegen zijne lippen Nooit is iemand voor Zijne voeten verloren gegaan. Hij verstond haar, zijne lippen bewogen zijne handen, grepen de hare, hij bezag haar, hief de oogen ten hemel en stierf. Dat stil gebed, die stervende blik vervulde baar met eene hoop, die wij niet willen onder zoeken en die wij niet durven oordeelen. Wij mogen dat geschonden, doch niet verbroken riet, waarop zij leunt, geenszins verbrijzelen, wij willen 't onzekere licht, dat haar op aarde zal troosten, niet uitdooven. Wanneer de priester kwam vond hij haar knielend by het doodsbed zitten zij was nog besproeid met 't bloed van haren overleden echtgenoot... Hij heeft dikwijls sedert dien bekend dat, wanneer zij recht stond en hem de hand stil zwijgend toereikte,hij ze met eerbiedige vrees aanraakte. Hij was overtuigd, (zoo sprak hij zelf), dat zij gansch in God verslonden was, terwijl zij in die lykkamer tad, bijzonderlijk het eerste uur,dat zij in stilte en eenzaamheid doorbracht. Het was eene droevige en lastige taak, die M. Lacy uit plicht en ook uit belangstelling en barmhartigheid ondernomen had het erg ste deel ervan bood zich nu aan. Hij gevoelde voor degene, die hij achtergelaten had, Jiet innigste medelijden, en voor Alice eene uit nemende bewondering. Vooralleer hij zich naar Elmsley begaf, had hü een tamelijk goed gedacht van de gestelte: nis en den staat des geestes zijner bewoners opgevat. Hij had zich voorgesteld eene door droefheid neergeslagene vrouw te vinden en bij haar eene andere, die meer aan een engel dan aan een mensch geieek nij had ze beiden IVederlamd. Een tonijn. Men schrijft uit Katwijk aan Zee Aan boord van den logger K. W. 171 Noordzee V. der Naanilooze Vennootschap Noordzeevisscherij, is een bijzondere groole visch gevangen, namelijk een tonijn. Deze visschen, die tot de familie der Makreelen bohooren, vinden hun gewone verblijfplaats in de Middellandsche Zee. De laatste twee jaren echter kwamen zij veel in de Noordzee voor en zoo werd ook deze tonijn in, de Noordzee gevangen op 55 gr. 10 min. N. B. Het dier had eene lengte van circa 2,50 meter en woog tegen de 150 kilos. Op ha- ringafval bazende, was Iiij achter de K. W. 171 meegezwommen. Toén men dit aan boord bemerkte, wierp uien een hoek over boord, waarmee kabeljauwen worden go- vangen. Toen het dier dezen echter in den bek kreeg, brak hij af als glas. Daarna werd er een buitengewoon dikke gesmeed en deze werd van aas voorzien, aan een dik touw neergelaten. Toen do tonijn nu hieraan vast zat, onlwikkeldo hij zulk een kracht, dat vier mannen de lijn niet konden vasthouden. Ureu is men bezig geweest den kolossus aan boord te krijgen. Door hem stroppen om het lichaam te werpen,- is dit eindelijk ge lukt. Hij is toen gedood en hetvleesch er van is gezouten. Dit smaakte goed ingezou ten tonijn vormt dan ook een handelsartikel in de landen rondom de Middellandsche Zee. Franltrij lts. Ook een... cumullard. In Frankrijk worden de burgemeesters door den gemeen teraad gekozen. Zoo is kort geleden to Mon- lugon de pastoor tot burgemeester uitgeroe pen. In die hoedanigheid moest hij onlangs op hot stadhuis een paartje trouwen. Hij deed het, behangen met de driekleurige sjerp, die voor zulke omstandigheden gevorderd wordt. Toen ging het paar naar de kerk, deed de stool aan, en zegende in de kerk het huwe lijk in. Men zegt wel eens dubbele bruiloft, ééne moeite. Hier was liet omgekeerd ééne brui loft, dubbele moeite. Als de pastorij tjes in Frankrijk wat meer profijt opleverden, zouden wij hem een cu - m u 11 a r d noemen. Nu zal 't niet noodig Zijn. Engelasicl Brutale diefstal te Londen. Maandag morgend is in Whitehal een brutale inbraak gepleegd. De dieven braken een spiegelruit van het bureel der Canadeesche regeering stuk, om zich van eenige klompen gouderts van den Yukon meester te maken. De dieven zijn spoorloos verdwenen. Men schat dat zij slechts voor 20 pond gestolen hebben. Duitsdiland.. Oneerlijke bestuurder- De bestuurder der maatschappij Fröoihafenlagerhaus te Kiel Göorg Neudoék. werd aangehouden onder beschuldiging 41 valsche aamleelen van 1000 mark elk te hebben vervaardigd. Hij bezit een staalfabriek en men veronder stelt dat hij op ongelukkige wijze specu leerde. Hij was voornemens de aandeelen binnen een jaar terug te betalen. Neudock is een verdienstelijk schrijver die zeer be voegd is in technische zaken omtrent scheeps bouw. Rusland. Zeeramp. Bij het vergaan van het stoomschip Obnofka, dat door een sleepboot was aangevaren,zijn, voor zoover tot dusver bekend, twintig personèn om het leven ge komen. Oostenrij k. Prins gewond in een auto-ongeluk. Bij Wiener-Neustadt, is een automobiel, waarin de prinsen Felix en René van Parma zaten, zoo gevonden. Hij stelde zich voor eenen man te vinden met verslapten geest, vol naberouw en altijd met zijne onbeheerschte driften strijdend. Hy had door zich zeiven de wezen lijkheid zijner onderstellingen ondervonden, en hem in dien uitzinuigén doodstrijd gelaten, tegen welken hij lang geworsteld, en omlei den welke, na hem. een? overwonneu te heb ben, hij ten laatste bezweken was. Hij had een dier smarten naar het doodsbed zijns stervenden biechtkinds gezonden, de andere had hij aan Gods handen toevertrouwd; hij had hem vurige gebeden toegestuurd, wan neer hij de duistere en önsluimige tooneelen die gingen plaats grijpeD,' voorzag. Doch nu, daar hij van Elmsley naar Hills- combs reisde, was hij gansch onbekend met den aard en den geest des mans, dien hij kwam opzoeken. Helena's geschrift had hem een helder ge dacht gegeven van al de wezens, die met hare geschiedenis in verband stonden, behalve dat van den echtgeuoot, dien zij bemind, zoo ge vreesd en zoo leleedigd had. Hij kon niet duidelijk onderscheiden of dien mans beweegredenen uit wezenlijken plicht of uit diepe wraakzucht voortkwamendaarom oordeelde hij lier zeer moeilijk om zich, als een volkomen vreemdeling, in die droefheid te vermengen. Met den hevigsten angst en de grootste nieuwsgierigheid opende hij den brief, die Henri Lovell hem ter hand gesteld had, en, volgens zijne toelating begon hij hem te lezen: Deze brief zal u behandigd worden door eenen priester, die u terzelfder tijd melden zal dat ik op het punt ben van sterven, en dat ik als een stervend mensch u aanspreek en u gebied dezen brief gansch voluit te lezen. Uwe vrouw is niet dood; en op mijn sterf- met een rijluig in botsing gekomen. De dissel van het rijluig trof prins René en wondde hem ernstig in de zijde. De dokters stelden vast dat verscheidene ribben zijn gebroken. De toestand van den prins was gisteren iets beter. □e Hongaarsche delegatie te Weenen. De Hongaarsche' delegatie is hare werkzaam heid begonnen. De ingang, het Hongaarsche ministerie en de zetels van de delegatie wer den door eene sterke policiemaclit bewaakt. Niettemin waren tien /leden van de oppositie erin geslaagd tot de tribune door te dringen. De anderen bleven voor den ingang staan. Toen de zitting begon, protesteerde graaf Karolyi. bijgestaan door de andere leden van de oppositie, van de tribune tegen de onwet tige zitting van de delegatie. Van uit de zaal riep men verontwaardigd Eruit Onder voortdurende uitingen van protest verlieten ten slotte de afgevaardigden der oppositie de zaal. Op straat werden de afgevaardigden der oppositie ontvangen met geestdriftig hoezee- geroep van hunne partijgenoten. Begeleid door een kleine menigte verwijderden zij zich. Denemarlven Deensche visschers en petrool. De visschers uit Skagen zijn buiten raad ten ge volge van den opslag van de prijzen van petrool waarvan zij zich bedienen voor de visch vangst. Voor de haven van Skagen alleen zijn de kosten uit dien hoofde geste gen met 50,000 kronen 's jaars. Spanj Een stadhuis geplunderd. Dieven dron gen in het stadhuis van Tobavina, nabij Bur gos, en ontroofden kostbare voorwerpen en geld ter waarde van 12,000 posetas. Een wervelwind. Luidens berichten uit Saragossa, werd het stadje Ilerrava geteis terd door een wervelwind. Door liet tempeest opgejaagd overstroomde het water der Eber heel het dorp. Meer dan hondord huizen, het stadhuis en de kerk staan onder water, ver schillende bruggen werden verwoest. Veel vee verdronk en talrijke herders verdwenen. De spoorwegstaking in Spanje. Men meldt uit Barcelona, dat het bestuur van de vereeniging van het Catalaansche spoorweg personeel besloten heeft voor te stellen Woensdag de staking uit te roepen. De grensstatie Port Bon werdt door sol daten bewaakt.. De machinisten van de reserve, die gemobiliseerd zijn. zijn Maandag avond naar Barcelona vertrokken. Japan Tegen het harakiri plegen of zelf moord begaan door zich den buik open te snijden, treden de Japansche policie overhe den op met gestrengheid. Er zijn namelijk nog meer Japanners die het voorbeeld van generaal Nogi willen vol gen en volgens oud-nationale zeden zich uit rouw over den dood des keizers, het leven willen benemen. Er is eei.j waarschuwing gericht tot alle apothekers en drogisten om geen vergiften te verkoopen aan Japanners. De policie heeft verder een bijeenkomst ont dekt en overvallen van een Vijftigtal Japan ners, die voornemens waren te loten wie van hen - harakiri» zoude plegen. De leiders dezer bijeenkomst, die de plannen bekenden, werden aangehouden. TE BRUSSEL Sedert eenigen tijd onderzoekt het parket van Brussel eene zaak van uitzonderlijk ergen aard, waarin twee dokters gemengd zijn. Het betreft eene misdadige behandeling, door een der geneesheeren gepleegd. De man, die in Rusland voor zaken reisde, te laat verwittigd, kon bijtijds niet terug zijn om de lijkpïechtigheden zijner vrouw bij te wonen. bed, begeer ik haar 't recht te doen dat ik haar zoo lang geweigerd heb, ofschoon zij het mij zoo lang en zoo vurig heeft afge smeekt. Ik heb haar jaren lang met drift be mind, en hadüe zij mij met wederliefde be loond, zy zou thans van droefheid niet sterven en ik zou niet.zinneloos geworden zijn. Geloof toch niet, dat ik nu zinneloos ben ik bezit de volle kracht mijns geestes en kon of dierf ik God voor iets bedanken, 't zou zijn voor deze tusschenpooze van licht en verstand, die mij toelaat, op mijn uiterste te verklaren dat de vrouw die gy buiten uwen huize, als mij toegenegen, verjaagd hebt, zoo onschuldig is als den eersten dag dat wy haar beide ont moetten dat zij u bemint met eene drift, die de ellende mijns levens veroorzaakt, en al mijne pogingen om haar te verleiden verydeld heeftdie drift sleept haar naar het graf. Zij sterft met den zegen voor u, en voor mij, den haat eener vrouw, misschien ook de vergiffe nis eener kristene. n Het is slechts drie jaar geleden dat een beweenlyk ongeluk, eene wonderbare aaneen schakeling van omstandigheden haar in mijne macht wierpen. Ik zag haar in de hevigheid eener kinderlijke drift hare nicht Julia stoo- ten 't kind stond op eene gevaarlijke plaats; zijn voet schoot uit, en 't viel in de diepte gij weet het overige had gij dit vroeger ge weten, gij zoudt nu do gelukkige echtgenoot wezen van die vrouw, die ik aanbid. Gij ook zult nu te laat den zin kennen dier schrikkelijke woorden, die ik tot haar in myne boosheid, en tot mij in mijne wan hoop toeriep, tot wanneer ik ondervond, dat zij in eene ellendige eewigheid lang in mijne ooren zouden herklinken. Zij had moed en gelegenheid noodig om zich over eene onvrijwillige daad, die in hare De dokter van den burgerlijken sland had de toelating tot begraven geweigerd en het parket, vertegenwoordigd door heer Bilaut, bevool de lijkschouwing. De lijkschouwing werd gedaan door de dokters Marcel Heger en De Rechter, en zou, naar bericht wordt, de werkelijkheid der feiten vastgesteld hebben. De bewerkin gen, door den dokter te zijner verrechtvaar diging ingeroepen, vragen bevestigd te wor den. Beide geneesheeren hebben ieder een ad vocaat genomen. Van den eersten dag der zaak, legden zij hun verdedigingsstelsel uit. Zij beweerden eene gewettigde behandeling gedaan te hebben, door getracht te hebben de vrouw te redden. Van het begin af. zou de zaak nietig ver klaard zijn, had de dokter, die de dood moest vaststellen, dezen stelregel aanvaard doch, toen deze het lijk gezien had, riep hij de tus- schenkomst van het parket in. Het verslag der wetsdokters is nog niet neergelegd. Waarschijnlijk is het, dat, gezien het gewicht dat deze zaak om zich heen bren gen zal, het parket er zal aan houden eenige hooggeplaatste geneesheeren te raadplegen, vooraleer, in overeenstemming met hunne hesluitselen, te handelen. Wat den man betreft, hij is voornemens deze zaak krachtdadig te doen onderzoeken. De lijkschouwing had plaats einde Augus tus. De zaak is dus reeds eene maand aan den gang, en geen enkel logeblad lost een woord daarover. Brussel. Brand. Voorbijgangers zagen Maandag avond vlammen opstijgen uit het vierde verdiep van het huis n. 39 der Bergstraat, waar het werkhuis ingericht is van M. Edouard Oslrowski, fabriekant in sigaretten. Het noodsein werd gegeven en de pompiers van vorschillige poslen kwamen weldra ter plaats. Na eene halve uur wer- kens gelukten zij erin de vlammen te over meesteren. Hot werkhuis is met gansch den inhoud in asch gelegd, het overige van het gebouw kon gevrijwaard worden. Eene 200 talrijke menigte nieuwsgierigen was ter plaats gesneld, dat de policie veel moeite bad om ze op afstand te houden. Dooddijhe val. Een 13 jarige knaap .T. Vander Vinne, kroop achter de toonbank in eene herberg van den Vlaamschen steen- weg, gisteren avond. Hij zag niet dat de keldertrap open stond en bolste met het hoofd vooruit in de diepte.Hij werd in levens gevaar opgenomen en naar het gasthuis over gebracht. Wielrijder onder eene auto. De jonge wielrijder Jan Cu3rpers, werd Maan dagavond op de Anspaplilaan, hoek der Rijke Klaronstraat, aangereden door een auto, gevoerd door M. Van der N..., van Brakel. De jongeling werd met verpletterde beenen opgenomen. Een der genoegens van den huishaard is de fijne tas, welke gemaakt wordt met de chicorée der Trappisten Vincart. 1500g. Anderlecht. Lafje aanranding. Een inwoner der Brogniezstraat, M. P. D..., keerde Maandag nacht huiswaarts. Op den hoek der Baraslraat werd hij aangesproken door eene dronken vrouw, die vroeg in welke straat zij zich bevond. Toen M. D... het haar gezegd had, sprong een man naar hom en bracht hem drie messteken toe in den rug. Op het hulpgeroep van het slacht offer snelden agenten toe, die den dader aan hielden en even als de vrouw naar het poli- ciebureel leiden. De gekwetste werd naar liet gasthuis overgebracht. De aangehouden kerel beweert uit jaloerschheid gehandeld te hebben. gevolgen aan eene moord geleek, te beschul digen. Deze daad had in hare ontruste ziel, in hare opgewonden© inbeelding zulke vrees zulken schroom verwekt, dat niets bekwaam was die te verwijderen. Ik kende haar geheim Ik kende het evenals Mevr. Tracy (Alice's grootmoeder) die alsdan voor hare zaken bij mij was. Ik wijdde mij aan mijn slachtoffer ik bespiedde haar gedurig ik las elke beweging harer zielik verzachtte hare vrees ik vleide haar en deed haar, door eene ry van listige uit vindingen, gelooven dat gij bezitter haars geheims waartik zocht op die wyze, door den angst, de onrust, de benauwdheid, die dit gedacht haar veroorzaakte, den drift die ik met razernij en wanhoop ontdekt had te ver smachten. Onder dezen indruk zag zij u met eene onderworpene en treurige onverschilligheid vertrekken, en gedurende eenigo maanden, dacht ik mij, ten minste als vriend, bemind, ik kon mijne hoop en mijne inzichten ver rechtvaardigen deze werden evenwel zeer bedrogen Eene noodlottige verbintenis, eene onrust door misdaad en uitzinnigheid in mij ontstaan dreven mij, om mij door een geheim huwelijk aan haar te hechten, ondanks den onverbid- delijken tegenstand van haren oom. Zij wei gerde standvastig myne driftige bede te aan- hooren en wij scheidden ik, met berispin gen en bedreigingen zij, met verachtingen wantrouwen. Ik werd natuurlijk uit Elmsley gebannen; korts daarna, om mij uit dien staat van ver smading en ongenade te verlossen maakte ik een slachtoffer van de deugdzame Alice, die zooveel reden als Helena heeft, om den dag on zer eerste ontmoeting te verwenschen,

De Volksstem | 1912 | | pagina 2