Banque Centrale de la Dendre Laatste tij dingen BREISTERS ZAAILANDEN en WEIBEN Leerjongens Leermeisjes W De Kempenaar de |™'"'SLe SpieaelfalJi-iek A. L. MEÏVAERT Stadsnieuws Huis E. TAN NUFFEL-SCHEERLINGK LETTERNIEUWS SPORTNIEUWS Wielrij den Bollen Tli. Stevens, Robert Vande Lanotte FEESTWIJZER MEN VRAAGT binnen en buitenhuis Weerkundige waarnemingen 4P o.2ö 26 SEPTEMBER 1912 DE VOLKSSTEM 3 St Jans - Molenbeek. Oneerlijke voerlieden. M. X Pieardstraat, verdacht drie zijner voerlieden van oneerlijkheid. Maandag avond werden zij betrapt op het oogenhlik dat /.ij onderweg gaten hoorden in een vat olie en eene groote blaas vulden met deze vloeistof. Op hel feit betrapt, wierpen zij de blaas in dn vaart van Charleroi. De policie hield de plichligen aan en leidde hen naar het kommissuriaat op de nieuwe Graan markt. Een streng- onderzoek werd ingesteld. Elsene. Tramongeval. De geladen kar van den voerman F. V.., van St-Gillis, kwam Maandag avond op de Kroonlaan in botsing met eene elektrische tram. V... werd op den grond geworpen en eenige meters ver voortgesleept. Hij werd gewond aan het hoofd, aan de armen en de beenen, zijne rib ben werden gebroken. Het slacht offer werd naar het. gasthuis der gemeente vervoerd Het paard werd zoo zeer gekwetst aan de böi'sf. dat men het moest afmaken. Woluwe. In het Park. Een persoon van 52 jaar, wollende teSt.-Joost-ten-Noode, werd gisteren in het Park van Woluwe aan gehouden wegens zedelooze feiten. Hij is op gesloten. Aankomst der Winternieuwigheden voor mans- en vrouwkleederen, bijzondere keus voor paletots en pardessus. Van den Bergli- Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. 758 dz Grimbergen. Kind in brand. Door 't spelen met solf?rstekjes, stak de öjarige knaap A. Van Schepdael, 't vuur aan zijne kleertjes. Gelukkig kwam daar L. Van Molle toe welke de vlammen, die reeds om 't lichaam van 't kind sloegen, uitdoofde en het zoo van den dood redde. L. Van Molle, heeft reeds andere moedige daden gepleegd. Vorst. Zelfmoord in liet gevang. Dinsdag namiddag, stelde een gevangenbe waker vast, dal eon der opgeslotene» zeke ren Lambert De Coniiick, 34 jaar oud, wo nende te Perclc, zich in zijne cel verhangen had. Hij sneed onmiddelijk de koord door, doch alle zorgen waren vruchteloos. De man had reeds opgehouden televen. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf Aalst. Stoomfabriek in Gent 756. Ledegcm. Groote brand. Het vuur heeft de groote schuur van M. Claeys, in asch gelegd. 30 duizend kilos hooi, ver scheidene machienen, 7000 kilos aardappels, het landbouwalem, hieven in de vlammen. De schade bedraagt 9000 frs. Vursl. Groot ongeluk. De werkman Alfons Dervaux, oud 18 jaar, per fiets rij dende, werd gisteren aan den hoek eener straat, door een automobiel omvergereden. De jongen werd verre weggeslingerd en op genomen met eene zware wonde aan liet., hoofd, hij vcrl'oor veel bloed. Zijn rijwiel was aan stukken gereden. De automobiel Werd erg beschadigd. Rcnse. Doodelijkc val. Gisteren kwam de werkman Remi Geemens, arbei dende in eene weverij der stad, van een boegen trap. Hij droeg op het hoofd eene mand vol bobijnen. De ongelukkige mistrapte zich en viel van twintig treden hoog op desteenen. Men vond hem levenloos in een bloedplas liggen. Ie ongelukkige was de kop ingestuikt. De ge- neesheeren Ferrant en Regibo dienden hem de eerste zorgen toe. Zij konden over zijnen toestand geene uitspraak doen. De ongeluk kige man, die in stervensgevaar is, werd heel voorzichtig naar zijne woning gedragen. ËBcuüiveftEkachetten met fleschje inkt aan fr. 1,25 ten bureele dezer. Schoonaarde. Verdronken. Maan dagmorgen waren twee werklieden aan de Scfaöldedijken bezig- met twee groote buizen ineen te schuiven. Een der werklieden ver loor het evenwicht, viel in het water en ver dronk onder de oogen van zijnen makker. Deze kon hem niet redden daar hij met dén stroom wegdreef. Een uur nadien werd hel lijk opgehaald. De ongelukkige heet L. Damve, oud 26 jaar, vader van drie kleine kinderen, wonende te Berlaere. De vrouw was zoodanig getroffen dat men voor hare geeslesvermogens vreest. Poecke. Doodelijke val. Do ge naamde Verstraeten, oud 72 jaar, stond op eene hooimijt. Hij verloor het evenwicht en stuikte op den grond hij was de horst, inge drukt. De man stierf kort nadien. Ardoye. Wildemanswerken. De koopman Al. D'haeyere kwam gisteren met zijn rijluig aan de statie gereden. De weg was er versperd door kruiwagens. De koop man vroeg aan de eigenaars plaats Ie willen maken, om hem door te laten. De kerels, voor alle antwoorden, keerden het rijtuig van D'haeyere om en wierpen het met paard en man in eene gracht. D'haeyere kreeg daarbij veel slagen op het hoofd, zoodat een geneesheer hem moest verzorgen. De kerels hebben proces-verbaal opgeloopen. Kerckhove.Geheimzinnig overlijden. Karei Van Overleldt, oud 47 jaar, gehuwd en vader van 6 kinderen, werd over eenige dagen in eene vechtpartij betrokken. Sedert dien klocg hij over pijn in de zijde. De man werkte toch maar altijd voort. Eergisteren kwam hij met een kruigwagen var. liet veld. Eensklaps viel hij neer. Men snelde hem ter hulp, doch vruchteloos, de ongelukkige was reeds een lijk. Hot parket is ter plaats geweest en heeft •Ie lijkschouwing bevolen. Antwerpen. Wanhopige vrouw. Eene •rouw der Van Dvkkaai heeft Maandag namiddag zelfmoord gepleegd. Zij had; liet gas opengedraaid en lug reeds bowjusleïoos oen de bewoners in de kamer kwamen. De vrouw had slechts verleden Zaterdag n het huis eene kamer gehuurd. Men heeft naar naar het gasthuis gebracht. Gevecht tusschen zusters. Maandag- is eene vrouw die een winkel houdt in de Veldslraat, met hare zuster, eene herbergier ster, aan 't vechen geraakt. De eerste werd door de andere met eene trektang in het gezicht geslagen en bekwam hierdoor eene diepe wonde aan den neus. Men heeft haar in het Sluivenberggaslhuis verzorgd. Mechelen. Hevig gevecht in de statie. Maandag nacht, rond half twee, had de nachtwaker van Niel, dienst in de wachtzaal van 2® klas, en daar de trein toekwam, ver wittigde hij een reiziger dat de trein in aan tocht was. Deze sprong op, en bracht den nachtwaker een zoo geweldigen slag toe op den mond, dat het bloed er uitsprong en de tanden los stonden. Twee reizigers sprongen Van Niel ter hulp, doch de aanvaller verweerde zich hevig. De onderstatieoverste kwam toege sneld en men kon den woestaard aan de po licie overleveren. Hij uitte nog doodsbedrei gingen. Het is een Australiër en had geene reiskaart. Het zal hem duur te staan komen. Erge mishandelingVerleden Maan dag morgend, rond 9 ure, was do genaamde V. d. V...., aan de Koeipoort, in dronken toestand en ontmoette aldaar zijne vrouw, die hem wilde naar huis mee nemon, doch de kerel weigerde en daar de vrouw aandrong, begon hij haar zoo deerlijk te mishandelen, dat de toeschouwers genoodzaakt waren de hulp van do policie in te roepen. De kerel werd in den bak gestoken. Proces-verhaal is tegen hem opgemaakt. CONCERT Donderdag 26 September 1912 om 8 1/2 ure 's avonds door de Koninklijke Harmonie Maatschappij onder het bestuur van M. R. Lenssens. Programma 1. Au Gamp, Marsch, R.Vanden Broucke 2. De Stomme van Porlici, Ouverture, Auber 3. Birds of the Forest, Concert Polka, voor 2 pistons, uitvoerders, MM. E. Eibers en J.De Mette, Mayr 4. Ballet Egyptian (4 Nrs) Luigini 5. Hóhenzollern Rlium, marsch Umalh 6. Czardas Grossman. N. B. Laatste Concert van het Zomer seizoen. Esn prachtige uitslag. Dinsdag herbe gonnen de leergangen, in de Bisschoppelijke Middelbare School, beter gekend als Klein College of Sl-Martensgesticht, Esplanade, te Aalst. Do heropening was Waarlijk hartverster kend voor de heeren bestuurder en leeraars: er warén over de honderd leerlingen meer dan verleden jaar. liet getal leerlingen is reeds de 350 voorbij. 'tls een bewijs, dathet St-Martenfgesticht het vertrouwen der familie» heeft verdiend en blijft genieten. Welgemeende ge'ukwenschen en dank. aan den heer bestuurder en zijne knappe schaar leeraars. Stedelijke vischmijn. Heden Donder dag en Vrijdag om 9 ure ter vischmijn schoo- iten kabeljauw, tongen, grooten pladijs, schelvisch, makreelen, roobaarden garnalen. 1052 Wie de Engelsche taal leeren wil, begeve zich tot de proefles wolke zal kosteloos go- geven worden door den heer Newton van The Londen Institute op Zondag 29 Sep tember. om 9 1/2 uren 's morgends, in het Flolel Sl-Jean, op 't Staticplein, te Aalst. 1042. Kapel lest raat, 1 3c 3, AALSTin ons huli'huis Hoeli der St-Vincentiusstraat en Mocrseibaan zelfde V/eeschwaren aan dezelfde prijs als in de hoofdwinkel. Allerbeste Koffie aan fr. 2,88 Ilem proeven is hem aannemen voor altijd. 946 BELANGRIJK BEI33CMT Wij hebben het genoegen aan onze stads- genooten een goed nieuws aan te kondigen. Van af 1 September zijn er taxi-autos aan de statie geplaatst ter beschikking der rei zigers. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug te zijn. De tarief is dien der taxi-rijtuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan don chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de garage Keizerst., 2 en 4, Aalst. 997 schrijven van de ptissiespèlen, -vóór zulk een volksslroom opgevoerd, tot het vervaardigen van Jozef s Geschiedenis in Levende Beel den. over eenige jaren op de Patronage van St. Jozef met zooveel bij val gespeeld, hadden P. Ev. Bauwens en Mr. G. Pape samenge werkt. Ook do prachtige cantate op de Groote Markt uitgevoerd bij 't leggen van den eersten steen voor het Nieuwe Gasthuis, waSdoorMr. Pape getoonzet op woorden van P. Evarist en Mr. Isidoor Bauwens. Schrijver en toonzetter zullen zich zeiven wel gelijk blijven of trachten zich zeiven te over treffen. Dan leveren ze ons een Mysteriespel, dat, door oi ze bekwaamste acteurs opge voerd, een vreugde en een stichting zal zijn voor heel onze beVolking. Later hopen meer op de zaak te kun'nen zeggen. PER TELEFOON. Kazerne in brand te Haarlem. Uit Haarlem werd Woensdag namiddag gemeld, dat de kazerne der infanterie aldaar in brand is geraakt. 2000 kardoezen zij li met een oorverdoovendon knal in de lucht gevlo gen, alom schrik verspreidende. De schade is zeer aanzienlijk. Er hadden geene persoons- ongolukkon plaats. Tegen de levensduurte Uit Berlijn wordt geseind, dat aldaar Dinsdag avond zeven en twintig vergaderin gen van socialistische vrouwen hebben plaali gehad om protest aan te teekenen tegen de overdrevene levensduurte. Verscheidene mo ties werden aangenomen, waardoor bijzon dere maatregelen van den staat geëischl werden. Stoutmoedige bandieterij in Duitschland. Dinsdag avond kwam een kerel in de bank Köler, te Kattowiti in Opper-Silozië. Toen de kassier naar het brandkoffer trad, werd hij door den bandiet neergeschoten. De boekhouder die ter huip snelde onder ging betzelfde lot. Beide beambten bleven dood ter plaats. De bandiet bemachtigde eene som van 1000 mark en kon er ongemerkt mede weg komen. De vredesonderhandelingen tusschen Italië en Turkyë Uit Constantinopel wordt gemeld, dathet onwaar is, als zouden de vredeshandelingen tusschen de TurkscTiV en Italiaauscho kabi netten bepaald afgebroken zijn. Integendeel worden langs Turksche zijde nieuwe voorstellen gereed gemaakt. Geruchtmakende aanhouding te Brussel. In een hotel van het center van Brussel, is eene gekende Porijzer zangerefe aangehou den, wegens medeplichtigheid aan diefstal. Haarvriend, eenxjongeling uit 4e hoogere Fransclie wereld, zpu ten nadeel© zijner ■ouders een halssnoer, hebbende eene waarde van ruim 70,000 fr. gestolen hebben en dan met de zangeres naar Belgie zijn gevlucht. Do ouders van den jongeling zijn ook reeds te Brussel aangekomen. Bij Mr Spiltaels-Scheurmans. werd dezer dagen gedrukt De HEMELKONINGIN, mysteriespel, in Vijf Deelen, woorden van P. Evarist Bauwens, muziek van Mr. Gus- taaf Pape. Naar we vernemen, zal hot stuk opgevoerd worden door de vereonigde katholieke too- neelmaa'schappijen onzer stad, tot viering der 550sl* verjaring van de lieropbouwing onzer Werfkapel, Het stuk, nu op weinig exemplaren, ten dienste van de spelers, af gedrukt, zal later voor het publiek te koop worden gesteld. Over de letter- of toonkundige waarde van het mysteriespel, kunnen we nog niets zeg gen. Immers geen onkel exemplaar kwam in onze handen. Edoch kunnen we gis sen, wat we mogen verwachten. Tot het Bever. Uitslag der baankoers van Zon dag 22 September, voor beginnelingen, 35 kilometers. 1. Bauwelinckx, Bever 2. Lybijns, Artb. Appelterre 3. Durant Frans, Viane 4. Est Louis, Bever; 6. Basilique Silvain, Bnsily. Bauwelinckx en Lybijns hadden samen 4 minuten voorsprong;. Stad Aatsr Mijlbeke. Groote prijskamp door de stekken. Naar 50 franken, in 3 prijzen, 1* 25 fr., 2° 15 fr. en 3° 10 fr. Op Zondag 13 October 1912, bij Frans Willems, Langestraat, nabij de spoorweg. Inleg 0,25 fr. per 5 bollen. Men mag niet meer dan 4 seriën vervolgens speien. In schrijving van 4 tot 6 urén. Het spel zal overdekt zijn. Hanengeferaai De maatschappij De Zingende haan zal op Zondag 20 October hare algemeene prijs kamp houden voor hare leden die voorzien zijn van een haan. De prijskamp zal gehou den worden in drij -kategorieën. Men schrijft de hanen in ten lukale, bij Emiel Corthals, Borluutstraal Nr 10, Aalst, vanaf 8 uren 's morgens. Begin om ure stipt. mEDEOEëUNGEN. MELDERT (Klaarhaag) Op Zondag 29 September 1912 is er feest in de Klaarhaag. Ter gelegenheid der Ker mis komen de Koninklijke fanfaren d"r gemeente een concert geven. 10 zang socië teiten uit de omligger.de gemeenten komen op twee kiosken melodies uitvoeren. Om 2 uren heeft eene groote velokoers plaats bij G. Van den Bergh naar schoone prijzen. De weg af te leggen zal loopen over Moorsel, Aalst, Assche, Opwijck, Bcserdogem, 2 maal Dus gelegenheid voor onzo knappe rijders zich te oefenen. Volk zal niet ontbreken noch leute. 's. Maandags namiddag, volksspe len een echte Vlaamsen© Kermis. Vlaande- rens oude zeden herleven hier nog in hunne oude gewoonten en in de Vlaamsche boeren WISSEL AGENT. 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon G8A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. 0FFICIEELE~KW0 TEERING BEURS VAN UKUSSü Leen van Staat, P Belgische leening iu r. 3 Belgische leening 2C r. 3 Beigis-jhê leéning 3e r. 3 Belgische leening 2,5 Belgische schatkistbon 4 Kongo ujikeerbaar 4 IJongo (Loten) Annuïteiten 3 Gemeentekrediet 3 Gemeentekrediet 1868 3 Buurtspoorw. dan.-Juli 3 Buurlsp. obl. Mei-Nov. 3 Buurtspoorw. (loten) 2,5 81.05 1.24 SEPTEMBER ravin., Sieilcii 81.— 80.05 80.95 99.75 95.50 77.50 82 81.80 100.25 BROUWERIJ Gevraagd, stil of werkend deelgenoot voor uitbreidingszaken in brouwerij. Omtrek Aelst. Stielkennis onuoodig. Brieven M gazet. 1054 Anderlecht 1907 Aalst Antwerpen 1887 Antwerpen 1903 Brussel 1902 Brussel 1Ö05 Brussel Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsene 1880 Elsene 1903 Laken lPn2 Luik i860 Luik 1897 Luik 19Ö5 Mechelen 1885 Mechelen 1897 Oostende 1852 Oostende 1898 Sint-Gillis 1904 St-Joos-ten-N'oode 1881 Schaarbeek (100 fr.) Schaarbeek (50Ó fr.) Spa 1909 Doornik (50 fr.) Verviers 1873 Verviers 1893 84.- 7.J.- 69.75 69.75 fl.— 80.— 78.55 67!— 83!95 100.— 79.- 71.25 80.05 WISSELAGENT, 18, Esplanadestraat, Aalst.--Telefoon 112 Inkoop en verkoop van titels aan 1 fr. per duizend. Kosteloos uitbetaling van coupons en nazien van trokkingen. Leening op titels. Beurs orders op Darijs en Londen. 1045dz OPENBARE VERKOOP1NG van ie Denderleeuw, Nederliasselt en Heldergem, De Notaris DE VIS, te Aalst, zat ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van instelpre- mie en gelagen openhaar verkoopen Gemeente Denderleeuw Eerste koop. Een perceel Zaailand gelegen te Denderleeuw, Helleput, nabij de gemeente Idtlergem, kadastraal ^sectie B, n. 444, groot 33 aren 60 centiaren, palende noord «Tufvr. Maria Cobbaert, te Iddergeni, oost M. Cyriel De Coen, te Aalst, zuid M. Sónc'k-Van der Maelen. te Id- dergern, west Casimir Baeyens-Bombeek 'en kinderen, te Iddergerh.. In gebruik bij Alfons Van Dalem. Gemeente Nederliasselt. Tweede koop, Een perceel Zaailand, te Ne derliasselt. op het Wolversveld, kadastraal, sec tie B, nummers 592a 593 en 594, groot 39 aren, palende noord de weduwe en kinderen Albien Torrekens-Borremans en den Eerw. Heer Hu- bert Van den Bossche, oost Frans Cosyns-Hoe- beke, zuid de Consoorten De Spiegcleer en De Backer, westCamiel Van der Haeghen. In gebruik bij Hugo Van dor Haeghen. Derde koop. Een perceel Weide, te Neder liasselt, op Eeckhout, kadastraal sectie B, num mers 214 en 215, groot 38 aren 50 centiaren, pa lende noord VitalScheerlinck-Cooreman, Octaaf Scheer!inck-Scliouppeen de kinderen Constant Cooreman, oost Octaaf Scheerlinck en anderen, en Gusfaaf Stockman-Van Melckebeke, zuid Marie De Neve en Vital De Neve, en west M. Pieter Raes-De Cleene, te Evergem. In gebruik bij Vital De Neve, te Nederliasselt. Gemeente Heldergem. Vierde koop. Een perceel beplante Weide, te Heldergem, op het Streiland, kadastraal sec tie A, numme 652, groot 30 aren 40 centiaren, palende noord M. Doktoer Van de Velde, te Ni- nove, oost denzelfden en Scheerlinck Theodoor en anderen te Nederhasselt, west juffrouwen Jacobs, te Mechelen. In regie. Op te leggen boomwaarde 250 fr. ZITDAGEN Instel, Maandag 21 October ,q,2 Verblijf, Maandag 4 November telkens om 2 ure namiddag, ter Estaminet «Het Beiersch» Hof, bij den heer Félix Van Landuyt, te Aalst, Groote Markt. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST 29 September. Opvoering door de Kon. Red. - DeCatharinislen» va» «Godeiieve van Gistel gedramatiseerde legen de uil de XI" eeuw, in 4 bedr. door Dr Eug. van Oye. 6 October. OpStadsschouwburg, te 5 uur 's avonds. Eerste opvoering van Oud-Heidelberg nel prachtig tooneelstuk van Willi. Meyer Fos ter, (5 bed.) door het koninklijk Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap 'l Land van Riem 13 October. Tweede opvoering van Oud- Heidelberg in namiddagvertoo- ning, eveneens op Sladsschouw- burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. Begin 3 uur, eindo omstreeks 7 uur. 10 November. Tooneel feest der Tooneel- maatschappij der C'hrislene Vak- vcreenigingen Arbeid en Kunst Worden opgevoerd De Plicht- vergeten Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 17 November. Om 5 1/2 ure namiddag, Vermakelijk Avondfeest door den Tooneelbonc Langs om Beter en de fanfaar Willen is kunnen al'deelingen van don Katholieken Volkskring St-Jozef, in de feest zaal, Meulescheltestraat, 24 November, te 17 uren, looneelfeest door den kring «'In Liefde Bloeiend» van Sl-Martensgesticht. Opvoering van De Ker keer volger of De Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Ganzendonck, blijspel in 1 bedrijf. HOFSTADE 20 en 27 October Opvoering van het nieuw bijbelspel Samuël-150 uitvoer ders, orkest en koren telkens om 4 uren stipt namiddag. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. MARKTPRIJZEN Aalst. —25 sept.— Hop mar ltt vaster, prijzen in opslag, koopers fi\90. Sottegem 24 sept.Tarwe 23,00. mast.eluin 20,25. rogge 18,00. haver 24,25. boonen 21,00 aardappelen, 7, konijnen 3.00 a kiekens 2 a 5; boter 3,35, eieren 3,40. viggens 35 a 55. Ninovef 24 sept. Tarwe 22 a 23; rogge 17 a IS; haver 22 a 23 gerst 00 a 00 koolzaad 00 a 00 boonen 00; aardappels 5,00 a 6,00 boter 3,10 a 3,15 eieren 3,75 a 4,u0 viggens 70 a SO. Anderlecht. 25 sept. Ossen, 662 prijs per kilo op voet 9,92 a 1,18. Stieren 173, prijs per kilo op voet 0,90 a 1,10. Koeien 1255, prijs per kilo op voet 0.76 a 0.96. ter fabriek BOSTEELS-DE SMETH voor ALLE SLAQ van WERK alsook 1023 van M. Camiel Praet, opticiou-specialisto Aalst, T ango Zoutstraat, 6 25 september, 15 ure: 0<£> Barometer 767" Thermometer 12° Wind: oost Vooruitz. goed weer NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Agentschap dei- Société Générale de EeSysejue Succursaal van Aalst20, Nieuwstraat TELEFOON -1-13 Dépots van geld aan 3 en 3 1/2 °/c. Disconto en invordering van wissels. Voorschotten op titels. Aan- en verkoop van checks, vreemde bankbiljetten en munten.Beursorders.Uilbetaling van koepons. Inbewaarneming van waarden VERHURINGSTARIEF DER BRANDKOFFERS PRIJS DER VERHORING BRANDKOFFERS PEK PER HOOGTE UREKDTE MAAND 3 MAAND 6 MAAND JAAR meter meter meter frank frank frank frank Model A 0.12 0.30 0.55 2. 5.— 9.— 15.— B 0,30 0.55 3.— 8.— 15.— 25.— G 0.50 0,30 0.55 5.— 12.— 20.— 35.— - D Ö.50 0.62 0.55 8.- 20.— 30.— 50.— E 0.53 0.62 0.55 9.-- 09 35.— 60.— van 9 tof 4 uur, ('s Zaterdags van 9 tot 2 uur). 969

De Volksstem | 1912 | | pagina 3