Helena Middlelon NIEUWSBERICHTEN. BLÖES38 E3ÜMM 't Wit Stoopke van Jacques Reefs een hoogte van 30 nieters kinemalografisch opgenomen zou worden. De policie liad hem verlof gegeven, een proef te nemen van de Siegi-ssaule, doch de jonge man Emil Biittner heette hij had verzwegen, dat iiij de scène kinematogra- fïsch wilde laten opnemen. Anders zou het verlof ingetrokken zijn. De president van de bouwcommissie, die het toezicht heeft over de s'.andbeelden en ook over de overwinningszuil, bad echter geen toestemming gegeven en den wachter van do zuil bevolen, niemand naar boven te laten, die een valscherm bij zich droeg. Biittner smokkelde echter het toestel onder zijn frak mee. Boven gekomen, liet hij den wachter daar het schriftelijk verlof van de policie zien. Een smid zaagde een stuk uit de ij/eren tralies. Biittner gaf het afgesproken toeken, het valscherm ontplooide zich niet en Biittner viel op het dak van het eerste plat form, waar hij tot schrik van vele toeschou wers, bewegingloos bleef liggen. De brandweer haalde den doode weg. Eene compagnie veroordeeld. Men moldt uit Potsdam 24 September De krijgsraad te Potsdam heeft vandaag vonnis geveld in het proces tegen kapitein van Schlichting, overste van de zesde com pagnie van het eerste regiment der garde, 12 onderofficieren en 105 "grenadiers van die compagnie. De kapitein is veroordeeld tot een week kamerarrest, de onderofficier, mot bet toe zicht op het schieten belast, tot 4 maanden gevangenisstraf. Een sergeant-majoor en de andere onder-officieren tot twee weken lichte gevangenisstraf, de oudere grenadiers tot drie en de jongere tot twee dagen arrest. Twee man zijn vrijgesproken. Zij werden allen vervolhd wegens onregel matigheid in eenen sshietwedslrijd. Rusland. Te Chabarowsk, braken de advocaat Aris- bowski en do ambtenaar Tschernow de brandkas open van den bestuurder van de Ooslerbaan van den Amourspoonweg en Stalen aide daarin gesloten bescheiden, die, schijnt het, zeer compromotteerend zijn voor den bestuurder en vele hoogero ambtenaars van bel ministerie van spoorwegen. Zij be treden bedrog Lij aanbestedingen en zullen verschijnen te St-Pelershurg. Een valsche veteraan, De Retch uit St-Petersburg meldt dat het bewezen is dat de genaamde Laplefï. die deelnam aan de plechtigheden van Borodine, als veteraan van den oorlog van 1812, valsche papieren heeft ingebracht en in werkelijkheid slechts 81 jaar oud is. Het is opmerkenswaardig dal bedoelde overledene van den slag van Borrodino door dagbladschrijvers onder vraagd, beweerd Napoleon I gezien te heb ben. Een dagbladschrijver uit Vilno vond hel bewijs dat de papieren van den veteraan van 1812 va!scli zijn, Groote boschbrand. 18 dooden. Zooals de bladen meldden woedt sinds eenige dagen een geweldige brand in bot bosch tus- schen de statie Tcbousowa en Ousiewa in het gouvernement Perm. De Russische bladen geven schrikkelijke bijzonderheden over den brand. D« spoorbaan is bedreigd. De treinen kunnen moeilijk door uit hoofde van de sto ring op de baan en van den rook. Een wach ter werd bijna verstikt. Het vuur omringd de statie en het dorp Baskara dal in het midden van den brand ligt. De bevolking is door eène paniek aan gegrepen. Het vuur bedreigt de koolmijnen van Tclimusowaia toebehoorende aan eene ÏVanscli-Belgische maatschappij. Verschillende duizenden werklieden be strijden wanhopig het vunr. 18 arbeiders kwamen in de vlammen om. Men meent dat de brand aan kwaadwilligheid dient toege schreven. 92° vervolg. Toen ik deze laatste, teLondeü, na myne echtverbintenis terug zag, begon ik de macht die het ongeluk mg over haar geleverd had, tegen haar te gebruiken. Zij had dan reeds on dervonden dat gi.j niet, zooals zij dacht, niet de daad, die haren vrede zoo vreeselijk geschon den had, bekend waart. Ik verklaarde haar dat ik haar geheim bezat, en ik dwong haar, b'-urtelings als vriend en als vyand, soms uit genegenheid, soms uit plagery, mjj in hare tegenwoordigheid te dulden, en de uitdruk kingen mijner drift,die haar hart verontwaar digden, maar die zy niet dierf verstooten, te aanhooren. Ik stelde alles in 't werk wat de list kon vinden om haar te ontrusten en aan mij te verbinden. Daar mevr. Tracy haar geheim kende en haar te gelijk zeer vijandig was, leverde zg mij een krachtig middel, dat ik zorgvuldig tot mij doel gebruikte. Ik verbond myn slachtoffer door eeifen eed, om u nooit de geschiedenis van Julia's dood te verhalen. Zy sprak dien eed uit doch terwijl zij verklaarde dat zij nooit met u zou willen trouwen, verzekerde zij mij met hevi- gen drift, dat zij u aanbad, alhoewel zij het huwelijk weigerde, en dat zij liever voor uwe voeten zoude sterven dan aan myne zijde leven. Na hare gevoelens in een oogeublik van buitengewone aaudoening verraden te hebben, bevond zjj zich onvrijwillig aan u verloofd ■ij schreef mij eeuen brief, en beval zich aan mijne genade aan. De pe6t. Uit liet bacteriologisch onder zoek eener rat, die gevonden werd aan boord van de Engelsche stoomboot Qaingmoor te Nicolaïcf aangekomen uit Porl-Saïd, blijkt dat pestmicroben aanwezig waren. De be dienden der gezondlieidspolicie vernietigden meer dan 100 ratten. De bemanning van het schip werd afgezonderd. Groote onrust lieerscht in de stad. Oostenrij k. De vioolspeler Kubelik veranderde niet van naam. Eenigen tijd geleden, meldden de bladen dat de beroemde vioolspeler Kube lik eene Hongaarsche gehuwd had en liet Ilongaarsciie.burgerscliap had aangenomen, terwijl hij vrn naam veranderd had en voor laan Jonas Polgar zou heeten. Thans meldt de «Nared ny Lisli» uit betrouwbare bron dat dit nieuws valsch is. De gewezen koning van PortugalKei zer P rans Jozef heeft den gewezen koning Manuel op Schönbrunn ontvangen. De taalstrijd elders. De Grieksch-Ru- meensclie metropoliet van Hermanstadt heeft aan alle geestelijken van Zevenbergen een omzendbrief gezonden, waarin bij voorschrijft dat op de Runieensclie scholen al de vakken in het Rumeenscb moeten worden onder wezen. De Hongaarsche taal kan slechts als vak van onderwijs in aanmerking komen alleen gedurende do Hongaarsche les mag dus Hongaarsch gesproken worden. De verorde ning treedt nog voor dit schooljaar in wer king. Overstrooming. Tengevolge van slag regens, zijn er in sommige gedeelten van Zevenbergen, Hongarië. ernstige overstroo- mingen ontstaan. De nlaatsjes Etschdorf, Palota, Marosheviz, Disznajo, Gernyeszeg, Haseldorf. Uva en Madjar Reen staan onder wate. Bij Palota en Ilva is de spoordijk over eene lengte van 300 meters weggespoeld. Het geheele gebied tusschen de Marasbe'ek en de Görgenybeek slaat onder water. Engeland Verlies van radium. Een scheikundige uit Birmingham is belast met een zeer moei lijk werk. Hij moet voor 2500 frank radium opvangen dat gevallen is in ongeveer twee pond ascli. Een geneesheer der stad liet toevallig dit radium vallen in het vuur van de kamer van een zieke. De asch werd zorgvuldig opge vangen en een scheikundige heeft het voor nemen opgevat ze tot poeder te verbranden. Aldus zal het mogelijk w ezen ten minste de helft van het verloren radium terug te vin den. Een testament in een muur gemetseld. Te Bradley Pold, een klein dorp op 3 mijlen afstand van Aollon in Laucenshire wordt, op dit oogenblik door eene dame naar een testa ment gezocht in tamelijk romaneske omstan digheden. loen deze dame onlangs eene spi- rilische bijeenkomst bijwoonde, -vernam zij door een medium dat het testament door haar oom ten- harén voordeele gemaakt, m eou der muren van liet huis der erflaters inge metseld was. I)e/.e ging voor zeer rijk door. Hij was steeds een zonderling. Dagelijks reed hij op een ezel naar de kerk. IV oorwegen Merkwaardige ontdekking, Te Slejeberg heeft men in een kortelings blootgelegde graftombe paarlesnoeren en juweelen ont dekt, dPelke dagteekenen uit do eerste eeuw van Christus geboorte. Professor Gustafson verklaart dat die voor werpen van Roineinsche herkomst zijn,waar uit dus zou blijken dat, vau in de 1° eeuw reeds, Noorwegen handelsbetrekkingen had met Italië. Italië De algemeene werkstaking in Italië op 14 October. In het Volkshuis te Milaan beeft eene groote meeting plaats gehad om verzot aan te teekenen tegen de vervolgingen Mijne gevoelens en mijn gedrag komen my voor dien tijd wonderlijk voor. Haar ooms huis was voor my gesloten mijne betrekkin gen met haar. die my duurbaarder dau het leven waren, werden onder alle opzichten gedwarsboomd en onderbroken. Door eeno uiterste poging en eene groote opoffering, herstelde ik de verlorene vriendschap, terwijl ik haar door nieuwe vrees en verplichting gebonden hield. Misschien was ik ook door haren akeligen toestand bewogen. Hoe het was, ik gedoogde dat zij met u trouwde, door toegevingen van mynen kant aan hare hard nekkigste vyandin, die oude vrouw, wier wraakzuchtige listen ons allen verdelgd en verloren hebben, kocht ik hare stilzwij gendheid en bevrijdde ik Helena van onguiist en schade. Ik hoef in geene verdere uitleggingen te treden. y Gij kunt u nu den loop van mijne onophou delijke vervolging-enen haren langen, bitteren strijd, góed genoeg inbeelden. Van 't begin tot 't einde, van dit uur dat zij u bare trouw aan het altaar schonk, tot datgene dat gij haar aan mijne voeten betrapt hebt, is zy u getrouw gebleven. Ik zeg het nu met jaloersche razernij met den angst der dood iu de ziel, met het zicht der aanko mende eeuwigheid. Zij is u getrouw geble ven, zij heeft u bemind, zooals ik haar be minde en wanneer zij voor mijne voeten lag en vruchteloos mijne genade afsmeekte, was het om mij te bidden baar oorlof te geven om u de waarheid te veropenbaren. Die bekente nis zou haar in dien tijd gered hebben. »Nu gaat zij sterven, en ik heb niet lang meer te leven. Zij beeft mij nooit bemind, doch ik heb haar bemind somtijds ben ik zinneloos, maar nu niet, Iudion gij mij niet DE VOLKSSTEM die de Italiaansche socialisten te verduren hebben. Verscheidene redenaars voerden ei- het woord met buitengemeene heftigheid. Ten slotte werd er beslist dat de alge meene w erkstaking in Italië zal uitbreken op 14 October. Den vorigen dag. 13 October, verjaardag van Ferrer's dood zullen meetings ingericht worden gansch Italië door. De inrichters der betooging hebben zich verbonden om een ijverige propaganda te maken voor de algemeene werkstaking doch de afgevaardigde der arbeidskamer, die nochtans tot de betooging twas toegetreden, heeft verklaard zich niet te kunnen vereeni gen ir.et de dagorde besluitende tot werksta king, zoomin uit zijn persoonlij keu naam als uil naam vau degenen welke hij vertegen woordigt. x tusschen Selgen te PARIJS Een Turnhoutenaar, Frans Pouillost, 34 jaar, wonende rue Volta te Parijs, maakte daar over twee jaar kennis met zekere Marie Amelinck, eveneens afkomstig van Turnhout. 28 jaar oud, moeder van een dochtertje. Zij gingen samen wonen, doch het ongeregeld huishouden was verre van gelukkig. Daar Pouillost meer van drinken hield dan van werken, liad er dikwijls twist plaats. Hij was bovendien zeer brutaal. Over drie maand moest Pouillost naar België weerkeeren om er een familiezaak te rege len. Marie Amelinck hoopte dat bij in België zou gebleven zijn, doel: zij was bitter teleur gesteld toen zij hem op eenen morgend zag binnenkomen. Marie Amelinck deelde hem mede dat zij met hem niets gemeens meer wilde hebben. Pouillost bleef aandringen, doch de vrouw weigerde hardnekkig bij hem te blijven. Pouillost ging dan in de buurt wonen. Maandag avond, rond 8 ure, toen Marie Amelinck van baar werk thuis kwam. vond zij Pouillost dronken in bare kamer. Zij wilde hem buiten duwen, doch de kerel sprong op, greep een revolver en loste twee schoten op de vrouw. Deze werd getroflen in den schouder en in den buik. Zij kon nog om hulp roepen en op liet trapportaal loopen, waar zij neerviel. De woestaard sloot de deur en terwijl de geburen de .vrouw verzorgden, hoorden zij in de kamer nog een schot knal len. De policie werd verwittigd. Deze deed het slachtoffer naar hét'gas!huis vóereu. Haar toestand is zeer onrustwekkend. De agenten drongen dan in de kamer. Zij vonden er liet lijk van Pouillost. Hij had zich een kogel in liet hoofd geschoten. Brussel. De moor ddjXn slag op priester Fléurel. De geneéshefcren Swolfs, GIo- rieux en Do Boeck, aangesteld om den gees- testoesland te onderzoeken van den kerel Beyl, die in-de Warande te Brussel een moordaanslag pleegde op. den Franschen priester Fleuret, hebben hun verslag inge diend. De rechter var. onderzoek, Coppens, na kennis hiervan genomen te hebben, besloot Beyl aan het onderzoek v^n drie andere des kundigen te onderwerpen, wat zou laten vermoeden dat.de besluitselen der drie eerste artsen niet overeenstemmen wat de vaststelling betreft der al of niet verant woordelijkheid van den npQbrdenaar. Hevige brand. Woensdag morgend, om 4 ure, brak er brand uit in het huis n.188 der Hoogstraat, op deu hoek der Tempel- straat, waar een winkel van tabak en sigaren ingericht is. De policieopzie'ner Degreef, die huiswaarts keerde en de vlammen liet eerst bemerkte, gaf het noodsein. De pompiers van verschillige posten snelden toe en vielen gelooft, zend om de vrouw; die haar het kind zag stooteu. Spreek tot Rofcjert Harding. Ver maledijd mij, en vergeef ha,ar. Alice heeft my vergiffenis geschonken zult gij Helena ook vorgeven eu tot haar gaan Ik heb niets meer te zeggen ik zit nu te schrijven, alsof de wereld welhaast ging ver gaan. HENRI LOVELL. Een diepe zucht ontsnapte aan de borst van M. Lacy, hij schouwde naar den stillen, hel deren hemel, en vouwde den brief toe. Gedu rende het overige van den dag, overwoog hij in stilzwijgendheid de droefheid,die fly achter zich gelaten had, eu degene, die hij nu te ge- moet gipg. Bij zijue aankomst aan den iugang van Hillscombe, vernam hij dat M. Middleton af wezig was hij was verplicht te doen kennen dat hij voor eene zaak van 't grootste belang gekomen was, om den portier te bewegen een briefje van zijne hand aan M. Middleton te zenden. In dit briefje vroeg hy hem aanstonds eene samenkomst, en herinnerde hy hem eenige omstandigheden aangaande zijnen ooin, welke hij niet mocht w eigeren te aan hooren. Na eenige oogenblikken kwam de dienst bode terug en verzocht M. Lacy binneu te komen. Wanneer hy deze plaatsen doorliep, wan neer hij binnen dit huis trad waar Heiena's geluksdroomeu zoo kort geweest waren,werd hy schier ontsteld door de vrees,die de ui slag dezer gewichtige samenspraak hem inboe zemde. Hy werd in de boekzaal geleid en na eenige minuten verscheen M. Middleton. Deze bood hem eenen zetel aan, sprak eenige woorden over de omstandighedeu doér M. Lacy bijge- liet vernielend element dapper aan. Na eene halve uur werkens was alle gevaar geweken. Al wat de winkel bevatte is de prooi der vlammen geworden. Inbraak. Dinsdagnacht drongen dieven met een valschen sleutel in het boter-, kaas- en eierenmagazijn, Hoogstraat, 312. Zij stolen koopwaren en eenige honderden frank. De policie ontdekte tot hiertoe geen spoor van de daders. Zeld zaara ongeluk. De 9-jarige Karei Moreels, die in de Hoogstraat te Brus sel woont, stond Dinsdag in de Sistervat- slraal. op het voetpad wachtend tot een hrouwerswagen voorbij was gereuen, om do straat over testekon. Op zeker oogenblik eciiior, schokte het gerij zoo geweldig over de kasseien, dat eene ton uit hare groeve sprong en op den voet van den knaap terecht l< wam. Naar het gasthuis gebracht, oordeelden de geuéesheeren het afzetten van het heen eene dringende noodzakelijkheid. Men ziet het ongeluk overvalt de mensch in de onver wachtste omstandigheden. Een schoon huwelijk is dat van den koffie met dechicorée der Trappisten Vincart. 1500 m. St-Gillis- Doodelijk ongeluk. Woens dag avond, rond 6 ure wilde eene dame op den tram slappen aan do Hallepoort, toen zij omvergeworpen werd door het gespan van een bierkoopman uit de Liverpoolstraat, te Curegem, dat in volle vaart kwam afgere den. De ongelukkige dame werd vreeselijk verpletterd opgenomen en na in eene nabu rige apotheek verzorgd te zijn geweest, naar liet gasthuis overgebracht. Zij gaf er weldra den ge3st. De identiteit van bet" slachtoffer is nog niet kunnen vastgesteld worden. De overledene schijnt rond de 50 jaren oud te zijn en tot de burgerij te behooren. Laken. Een dief op geweerschoten ont haald. Woensdag morgend, om 2 ure, werd M. Boby, opziener van verzekering, Leopoldstraat., 24, te Laken,door zijne elek trische bel wakker gemaakt. Hij stond op. daalde beneden, gewapend met een geweer en zag een kerel vluchten langs de deur van den bof. Als M. Boby, den dief over den af sluitingsmuur zag klimmen, loste bij een schot in zijne richting, zonder hem te treffen. Dan stelde hij vast dat de meubelen werden opengebroken met een vuurijzer. De dief liet zijne schoenen ter plaats achter. Hij kon slechts de hand leggen op een kostelijk pels werk, dat tegen den hofmuur werd terug gevonden. M. Loncke, policieofficier, heeft zich naar de woning van M. Boby begeven en een on derzoek geopend. Schaerbeek. Het doodelijk spoorwg- ongeluk. Het slachtoffer van het doode lijk spoorwegongeluk, is de genaamde Jaak Cauwenberg, geboren te Schaerbeek den 1 September 1864 en wonende in de Jarne.* Wattstraat, 37, in die gemeente. Het lijk werd herkend door de vrouw van het slacht offer. De droefheid der arme weduwe was hartverscheurend. Den 18 laatst werd zij nog pijnlijk getroffen door de verdwijning barer löjarige dochter, die nog niet weergevon den is. Stoutmoedige rij wiel dief. M. Ver- meylen, wonende Vonckstraat, 16, had zijn rijwiel in den gangzijner woning laten staan. Een kwaaddoener is er in gelukt bij middel van valsche sleutels in zijn huis te dringen en het rijwiel buit te maken. St-Joost-ten-Noode. Diefstal. Een onbekende dief is Dinsdag bij middel van valsche sleutels in de woning gedrongen van mad. Lambert, 23, IJzerenwegstraat en beeft er, na al de meubels opengebroken te hebben, eene som van 550 fr., eenige ju weelen en kleederen buit gemaakt. Erg ongeluk. M. Billet, bierkoop man, wonende Eeckelaarsslraat, 12, kwam Maandag avond meteen kamion, met bier- bracht en vroeg hem naar het doel zijns be- zoeks. M. Lacy was ontroerd door 't gezicht van dat bleek wezen, van dat onbeweeglijk gelaat en van die diepgegroefde trekken hy dacht in zich zelve Die man zal onverbidilelgk we zen en zijn moed scheen hem te verlaten. Ik ben hier gekomen, M. Middleton, om eeuen grooten plicht te kwyten en een diep geheim te ontdekken. Als dienaar Gods, bid ik u, mg met geduld te aanhooreu, eenen brief, die ik van een doodsbed medebreog, te lezen, en de stervende bede van eene andere niet te verstooten. Mijnheer, ik acht uwen stand, en ik eer biedig uwe bediening doch wanneer datgene wat trij t.e melden hebt, mij en niet u zeiven betreft, laat ons eens dit gesprek afbreken. Er zijn onderwerpen, er zijn namen die ik niet duld dat ooit een meüsch in mijne tegen woordigheid uitspreke en uwe heilige be diening, geeft u het recht niet mij geweld aan te doen. Zy heeft mij het recht gegeven om eene belijdenis van uwe stervende vrouw te ont vangen. M. Lacy zweeg en aarzelde eene kramp achtige aandoening was op 't gelat van Edward verschenen, by werd zeer bleek dochzyne trekkeu hernamen welhaast hun barsch uit- uitzicht; hy bewoog zijne hand met ongeduld. En zy geeft mij 't recht, vervolgde M. Lacy,u te zeggen dat gij eene wreede onrecht vaardigheid begaat, en dat hy in eene noodlot tige verblinding verkeert. Zy zal dan ster yen, zoo zij geleefd heeft, riep Edward met geweld uit; zij heeft dan God zoowel als mij bedrogen Let op, let op, wederkeerde M. Lacy,hoe gij van iemand spreekt, die God vergeven 27 SEPTEMBER 1912 flesschen geladen, de Molenstraat afgereden, toen opeens, ter hoogte vau liet huis n. 167, eene instorting plaats had, ten gevolge van het bersten eener rioolbuis. Hot peerd bleef in de instorting vastzitten. Ten gevolge van den plolselingen stilstand, werd M. Billiet ten gronde geslingerd en erg gewond aan liet hoofd. Een groot getal flessclien vielen af en werden verbrijzeld. Na in eene nabu rige woning van een inallerhuast ontboden geneesheer de eerste zorgen ontvangen te hebben, werd M. Billiet naar zijne woning overgebracht. is liet eenige echte Vieux Syslème. Antwerpen. De misdaad der Leopold- lei. De onderzoeksrechter met dnze zaak gelast; M. Sleyaert, beeft thans van het Hollandsch gerecht nadere berichten ontvan gen over den aangehouden Hollander, den vriend der verdachte dienstmeid. Uit die inlichtingen schijnt te blijken, dat alle verdenking wegens de misdaad der Leo- poldslei moet van kant gelaten worden. Men denkt dat het koppel zal uitgeleverd worden. Onrushcekkende verdioijniug. E^n genaamde R..., wonende Lange Looybroeck- s'.raat, is sinds een achttal dagen spoorloos verdwenen. Men vermoedt een ongeluk. De diefstallenTen nacleele van M. F. Kamp, wonende Leysstraat, zijn verschei dene valiezen, ter waarde van 100 fr. gesto len. Een inwoner van Deurne. M. Louis Van Camp, werd van zijn rijwiel beroofd. Een geldbeugel, inhoudende 860 fr. werd gestolen, ten nadeele van M. De Scboone. wonende Zuidlei. M. Wery, wonende Sint Paulusplein heeft eene klacht neergelegd tegen onbekenden, die ten zijnen r.adeole een vaatje. 30 liters likeuren inhoodende ont vreemden. Aanhoudingen. Eenige dagen ge leden werd een Engelsch zeeman. Mercer genaamd, door vijf kerels aangerand en van eene som van 500 fr. beroofd. Een der ban dieten, zekeren ,T..., van hot Schelleken is thans aangehouden. Op de Vlaamsche kaai werden twee kerels aangebonden die het koper der lantaars stolen. Twee andere medeplichtigen konden vluchten. Een genaamde J. V..., 26 jaar oud. die ten nadeele der firma Eiffe een stuk stoffe gestolen had, werd in zijne woning St-Au- driesslraat aangehouden. Gasontploffing. In het Badgeslfcht der Predikantenslraat, liad gisteren eene hevige gasontploffing plaats. Een werkman die juist aan eene herstelling bezig was, werd ten gronde geworpen, duch bekwam geen letsel. Ontdekt. Eenige dagon geleden werd een vat smout gestolen in het slacht huis. Een onderzoek werd dientengevolge gedaan en .eepe huiszoeking bevolen. Het vat alsook twee zeilen gestolen ten nadeele van den staat, werden aangeslagen. De verhelers zijn gekend en ook de'diéven zullen weldra in handen dor policie vallen. Mechelen. Eene erge hotsing. Eon dezer dagen had er in den Bruul, rond den middag, eene erge botsing plaats, in de vol gende omstandigheden. De groote wagen van M. Frans Verkuist, vrachtvoerder, wo nende Hazenstraat, kwam uit reeds gemeldo straat gereden om den Bruul in te keeren. Op ditzelfde oogenblik kwam een automobiel van de statie "gebold, toebehoorende aan een luitenant der artillerie, waarin deze zich met zijne familie bevond De voerder had te laat het aankomende gerij uit de Hazenstraat bemerkt en kon niet meer in tijds stoppen. Eene botsing had plaats. De automobiel werd fel beschadigd en het paard dat in den wagen stond zoo erg gekwetst dat het moest afgemaakt worden. Gelukkïglijk is er niets dan stoffelijke schade. heeft, die God aanvaarden zal; want Hy heeft groote barmhartigheid, waar de mensch er geene heeft. Er zijn misdaden, vervolgde Edward met haast, er zyn misdaden die God mag,maar die de mensch niet kau vergeven. Hij bezag den brief, die M. Lacy vasthield, en toen hij 't geschrift erkende, werd in eens zijn gelaat hevig gekleurd, en onmiddolijk daarna bleek als de dood. Is hij dood vroeg hij met vrees, naar den brief wijzende. Leven en verstand verlaten hem beide maar door eene laatste poging heeft hij krach ten genoeg verzameld om u te schrijven, 't geen gij lezen moet. Gij moet het lezen, want eene stem des grafs roept u toe,zulks te doen. Gij moet het lezen, want uwe vrouw gaat sterven, en zij moet in uwe oogen veront schuldigd zyn zij moet uwe vergiffenis ont vangen, eer hare ziel tot Dengene, cfie ze haar gaf, terugkeert. Luister naar mij, M. Middle ton, luister naar mij. Zoo waar als gij God vreest en in den Hemel hoopt, kom ik hier niet de zaak van eene ontrouwe echtgenoote pleiten, ik verdedig die eener diep gehoonde en erg gelasterde vrouw. Zij heeft gezondigd, ja doch niet tegen u. God heeft haar, door mij, genade geschonken. God vergeve my riep Edward met ont steltenis uitmaar ik kan haar geene vergif fenis schenken. Gij zegt dat zij met den Hemel verzoend is zoo veel te beter Laat haar in vrede sterven. Zij heeft u gezegd dat zij nilj bemintHeeft zij u ook verteld, hoe ik haar beminde, hoe ik haar aanbad Ga, M. Lacy, ga bid voor haar, bid met haar maar vraag mij niet meer haar te vergeven. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2