Helena Mlddleton BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. ReMwtaa te Sofiearljeik OORLOG Gruwelijke misdaad te Brages Een heilzaam werk Een recordman Samson Kina geett on 1 OCTOBER 1912 2 De vrouwen verlieten in allerijl de zaal, doch op den Iio^k der Hoogstraat en Valk straat voelde vrouw Lebrun zich" eensklaps aangegrepen- Zich omwendende, zag ze baren man, die een zakmes getrokken had en haar daarmede een steek in de rechterzij de toebracht, onmiddelijk gevolgd door een aantal andere steken in de horst. Nog twee slachtoffers. Hoewel veel bloed verliezende, had de arme vrouw nog de kracht naar hare woning te vluchten, doch haar beul achtervolgde de ongelukkige en stak haar opnieuw met eene razende woestheid. Na ook steken te hebben toegebracht aan zijne schoonzuster, die in de nek getroffen werd, en aan de echtgenoote De Bruycker, die gekwetst werd aan de hand en aan den voorarm, nam de dader de vlucht. De drie gekwetsten werden in allerijl naar het Sint Pietersgasthuis vervoerd, en aldaar verbondon. De dader geeft zich gevangen. Even na middernacht is de dader zicli ge vangen komen geven in het politiekantoor der Priemstraat. Zondag morgend is Lebrun naar de gevan genis overgebracht, terwijl het parket dien zelfden ochtend het St. Pietersgasthuis heeft bezocht, ter instelling van een voorloopig onderzoek. Gisteren, zondag, had te Aalst de alge- meene vergadering plaats der toekomstige soldaten, in het gewoon lokaal. Zij werd voorgezeten door Z. E. Kan. Roelandls, pastoor deken, eerevoorzitter en door M. den schepene D. De Wolf, voor zitter. Legeraalmoezenier,E. H Steyaert, las een kort verslag over de werkzaamheden van verloopen jaar 20 lessen werden gegeven, aan dewelke 22 jongens niet eenmaal afwe zig waren. Gemiddeld 60 jongens hebben de lessen goed gevolgd. Daarna was hel de spreekbeurt van Dok- toor M. Em. Rubbens van Lede. Deze sprak in gemoedvolle en in letterkundige taal met diep doordrongen kristenzin over ge zondheidsleer in de kazerne. Practische voordracht, welke, zonder twijfel door onze; jongens met voel vrucht zal worden ont houden. Een tombola sloot de vergadering. Opge ruimd en blij gemoed vertrokken de jongens. Met November aanstaande, herbeginnen de lessen voor de klas van 1913. Zondag namiddag werd de Groenstraat te Schaarbeek,in opschudding gebracht door q©ü rpyolverdrama op eene kamer van het liuis rf. 189 der gemelde straat, woonde sinds eenigejn tijd de genaamde Emma Van de Velde leefde van haren man- gescheiden en had in de laatste tijden betrekkingen aange knoopt met een sehildergast, Frans Van Auloos genaamd, wonende te St. Joost-ten- Noode. Zaterdag vernam Van Auloos dat zijne minnares met hem wilde afbraken. Hij be sloot zich te zullen wreken en Zondag na middag ging hij zijne vriendin opzoeken. Weldra kretjg hij twist met Emma Van de Velde en hare moeder. Eensklaps haalde hij een revolver te voorschijn en loste ver scheidene schoten op Emma Van de Velde. Deze kreeg een kogel in den buik en een in den arm. De ongelukkige storte bewusteloos ten gronde en verloor veel bloed. Op het gerucht der losbranding snelden geburen ter plaats, terwijl de moordenaar de vlucht nam Hij werd echter achtervolgd en in de Rubensstraat aangehouden. Van Auloos is ter beschikking van bet gerecht opgesloten. De toestand van het slachtoffer is zeer be denkelijk. 95° vervolg. Nooit opende hij zijn hart aan iemand, en in zijne smarten verborg hij zich voor demen- schen, en hield zich in zijne eigene ziel ver slonden. God ondersteunde hem de eerste uren zij ner onbegrijpelijke droefheid. Hij bleef met hem in zijne dagen van neerslachtigheid en eenzaamheid hij troostte hem in de jaren van stillen rouw, in welk hij veel goed uitoefende. Hij begreep dan deze waarheid, die 't ver driet hem geleerd had «dat men in alle za ken meer onderworpen dan gezegend moet wezen» en wanneer hij zal sterven, zal God met hem zijn, want Hij verlaat nooit in de dood degenen, die Hem in 't leven gediend, hebben. Hij ging eenige jaren op reis, en keerde Öan terug naar Hilscombe, waar hij meeren- deols alleen leefde. Vijf jaren na Heiena's overlijden, toen hij zich eens bij Mevrouw Moore te Ilampstead begaf ontmoette hij toevallig M. Escourt, die hem nauwelijks groette, en do kamer verliet. Edward werd doodsbleek, en dien avond, had hij eenen hevigen strijd met zich zeiven te on derstaan, eer hij de bijzonderste vraag van het Vader ons kon uitspreken. Hij leefde met M. Lacy in do nauwste vriendschap deze eindigde slechts met het le ven van dien waarden man. Zaterdag, ten 6 1/2 ure werd een inwoner der Vandenbrandenstraat te Brussel, voor openbare dronkenschap, naar het commis sariaat dor Nieuwe Graanmarkt geleid. De vent is reeds 154 maal voor dronkenschap veroordeeld hij heeft nog 69 dagen gevang (samengevoegde straffen voor overtreding- der Loi-Wet uit te doen. Men heeft den vereerder van Bacchus naar het gevang van Vorst gevoerd, waar hij voor een paar maan den lid van liet matigheidsgenootschap zal moeten zijn. TUSSCHEN ITALIË EN TURKYË Het gevecht bij Zanzur. Het Italiaansch Stefani-agentschap meldt over de jongste gevechten bij Zanzur nog enkele nadere bijzonderheden. Volgens deze stonden de Italianen tegen over 14,000 Turken. Eerstin den avond van den dag werden te Suani-ben-Aden en Fon- duk-ben-Gachir de eerste berichten over de nederlaag in het Turksche hoofdkwartier ontvangen. Tegen middernacht kwamen de eerste kleine groepen vluchtelingen er zwijgend en moedeloos aan. Het Turksch Arabische leger had zware verliezen, waaronder drie officie ren Drie kilometers ten Zuiden van de oase Zanzur, vond de Italiaansch© cavallerie den volgenden dag achter eene helling 150 lij ken van Arabieren, welke niet begraven wa ren. Ongeveer evenveel slachtoffers -werden in de oase Mishrata, ten Oosten van Zanzur gevonden door een patrouille infanterie. Tal rijke lijken liggen nog onbegraven op het slagveld. Rekent men daarbij nog de lijken die door de inboprlingen en de Italiaansche soldaten onmiddellijk na het bezetten der oase begra ven zijn en die welke door de Arabieren zijn medegenomen, dan komt men op een verlies voor den vijand van ruim 2000 man. Het Agenzia Stefani beweert, dat de Turksche lezing van den strijd bij Zanzur van 20 September volkomen valsch is, even zoo het bericht van de Turksche overwinning bij Derna. Wij mogen hier volstaan, aldus het Ita liaansche agentschap, met de mededeeling, dat de zoogenaamd door de Turken genomen stellingen, in handen van de Italianen zijn, die nieuwe versterkingen te hebben aange legd. Op het eiland Samos Der« Politische Korresjjondenz bevestigt het. bericht, dat Turkyê' er, ondanks de waal&aaiïiheid vkn dé Italiaansche vloot, in geslaagd is, een troepenafdeeling uit Smirna naar het eiland Samos over te brengen, en dat men de stei'kte van de Turksche troepen nu volkomen voldoende acht, om den op stand te dempen. De opstandelingen bestaan uit Cretenzers, Ikarloten en Samiolen, en zijn tezamen ongeveer 350 man sterk. De onderneming is van het eiland Ikaria uit op touw gezet. Duitsclilancl. Door een kameraadje in eene ijskast ge sloten. Te Annaberg bij Dresden, was een 10-jarig knaapje sedert enkele dagen spoor loos verdwenen. Eergisteren werd de jongen teruggevonden in de ijskast van "eene brou werij. De knaap was uitgeput van honger en zijne beide beenen waren bevroren, zoodot ze moesten afgezet worden. De ongelukkige jongen werd in de ijskast opgesloten door een schoolkameraad die eenen diefstal had gepleegd. Vreezende dat de andere hem ver raden zou, had hij hem in de kast opgeslo ten Electrische slaap. De electrische in- slaapdoening, eene uitvinding van I)r. Na- Middleton Moo orwuvkeerde niet meer naar Elmsley terug zij bracht hare overige da gen in de schoone en stille oorden van De vonshire door. 't Zicht en 't gedruisch der zee verzachtte en verstilde de zenuwziekte, die haar deed lij den. Zij bleef uren lang aan den oever zitten, om de tij te zien op-en afgaan, of om de kinderen der visschers voor hare voeten te zien spelen, Hoe moet toch deze vrouw geleden heb ben, zeiden menigmaal de vreemdelingen in het voorbij gaan, als zij de uitdrukking van haar gelaat bemerkten. Eens gebeurde er een klein tooneel, dat de aandacht der omstaanders opwekte. Een lief meisje,die Mevrouw Middleton dik wijls bemerkt en aangesproken had, speelde naast haar met een ander kind. Zij kregen twisten in haren angst stootte het klein meisje haar speelgenoot, zoo dat zij op den grond viel. Een luide en scherpe schreeuw ontvloog de horst van Mevrouw Middleton. Zij greep het kind, en met bevende stem riep zij het toe: gij weet niet wat gij doetgij weet niet wat hij doet. Verbaasd en bevreesd, keek het meisje op haar en begon te weenen. Zij vergat nooit dit geval, noch de woorden der zwartgekleede dame, die de zee en haar gedruisch zoo zeer beminde, en zoo heviglijk verschrikte als zij hare gezellin omver stootte. En Alice 1 Wat zal ik zeggen van Alice Wat zegde zij eens van haar geliefkoosde DE i gelschmidt, Duilsch natuurkundige zal uit stekende diensten bewijzen ,aan zieken en slapeloozen. Tot heden kon de electrische slaap slechts toegepast worden op hoeden en konijnen. Nooit veroorzaakten de bepróavingen op dieren aan dezen eenige ziekte noch onge steldheid. Ook beproefde Dr, Nagelschmidt dezelfde behandeling op personen en wel zonder eenig letsel. Engeland. Een waaghals. Uit Londen is een En- gelschman, die in een roeibootje geheel alleen, van Engeland naar Vlissingen is ko men roeien. Het bootje is 18 voet lang, 3 voet breed en heeft een diepgang van 11/2 voet. Hij is den 3 Augustus van Londen naar Margate vertrokken en werd den 4 Augustus met stormweer op ongeveer 25 mijl .van Oostende, door de Belgiselier.postboot Ra- pide opgepikt, waarmede hij naar Dover terugkeerde. Door het voortdurend slecht weder werd hij drie weken te Dover opge houden en eerst den 28 Augustus kon hij van daar zijn tocht met zijn roeiboot voortzetten. Des morgens om 10 ure verliet hij Dover en arriveerde des avonds, om 10 ure, te Calais. Den 30 Augustus roeide hij n.aar Gravelines en vervolgens heeft hij ruim:3 weken in zijn rank vaartuigje doorgebracht. Hij roeide eerst van Gravelines naar Duinkerken en verder langs de Belgische kustplaatsen, de Panne, Oostende, Blanken- berghe, Zeebrugge, Heyst én Knocke, en daarna verder langs Cadzand naar Nieuwe- sluys, om van daar naar Vlissingen te roeien. Hij zal binnen kort zijn tocht met de roei boot naar Antwerpen voortzètten en daarna naar Brussel gaan. Dan keert hij weer over de Schelde terug en hoopt !dan binnen vier tot zes maanden, al naar gelang van het weer, steeds over open water, zijn einddoel, Stockholm, te bereiken. Staking van scholieren. - 75 °/c der leer lingen uit de scholen van dé distrikten Idle en Thackeri bestuurd door hot schoolcomi- teit van Bradfort, gingen mistaking om ver zet aan te teekenen tegen de beslissing van dit comiteit waarbij het verlof van twee da gen op het feest van Idle afgeschaft wordt. Op 1010 kinderen kwamen slechts 238 ter schóól. De «stakers» die meestal door hunne ouders worden gesteund, betoogden in de straten en gingen aan de scholen de «gelen» afwachten. Een barreelwachter door bandieten ver moord.Zijne dochter doodelijkgekwetst, M. Felix Severs, sedert vele jaren bar reelwachter aan den spoorwegovergang der statie van Brdges-Beltingen, nabij Hal, zou weldra in pensioen gaan. Hij woont samen mét zijne dochter Lauraj oud 26 jaar. Zondag morgen nu kwam de zoon van Felix Severs zijne zusier balen ten einde hunne moeder te gaan bezoeken die té Gheel in'behandeling is, maar vond de deur ge sloten. In de sta tie zegde men hem wat te wachten daar men vermoedde dat vader en dochter naar de mis waren. Om 9 ure nog alles stil blijvende drong de zoon Severs bij middel eener ladder in de ouderlijke woning waar de grootste wanorde heerschte. Al de meubelen waren openge broken en doorzocht. In de keuken vond de zoon het lijk zijns vaders, die met een hamer den schedel was ingeslagen. In eene aanpalende plaats vond hij zijne zuster, te midden van een grooten bloedplas. De ongelukkige was gansch het gezicht stuk geslagen en niettegenstaande hare verschrikkelijke wonden, leefde zij nog. De toestand der ongelukkige is hopeloos. Al de juweelen der jonge dochter zijn ver dwenen de obligatiën en het geld zijn aan de opzoekingen des moordenaars ontsnapt. Het parket is Zondagnamiddag te Brages afgestapt. Van den dader of daders geen spoor. Men denkt dat de moord zaterdagavond gepleegd is tusschen 7 en 9 uur. bloem, haar zinnebeeld want zij verborg in haar hart het kruis, de kroon en de doornen en zij was zoo zuiver en onbevlekt als de vrucht, die onze moeder Eva in 't begin der wereld bekoorde. Zij zeide, dat zij op de wereld verricht had datgene, waarvoor God er haar op geplaatst had. Zij had in de lente hare knoppen gegeven en bloemen in den zomergedachten van vreugde en gezondheid, gedachten van vrede in ziekte gedachten op God en op Christus, ten allen tyde. Alice heeft gansch hetzelfde gedaan. Zij doet overal goed. Zij weent niet degenen, die weenen, zij verheugt zich met degenen, die zich verheugen zij spijst de hongerigen zij kleedt de naakten, zij bezoekt de zieken en de gevangenen zij onderwijst de onwetenden zij bidt voor de zondaars. Zij gaat tot de schuilplaats der ellende en 't verblijf der wanhoop zij spreekt woorden van vrede, waar nooit vrede geheerscht heeft, zij geeft hoop aan degenen voor wie dit woord wonderlijk herklinkt. Wie haar hoort, of wie haar ziet bemint haar en de zegeningen der öngelukkigen en der veriatenen vervolgen haar zij is het oog der blinden, de voet der lammen, de moeder der weezen en dergenen, die niemand ter hulp hebben. 'S morgens en 's avonds knielt zij in de kerk, en gelijk Anna, dient zij den Heer door vasten en bidden. Zij neemt daar 's morgens haar kruis op, draagt het den gelieeleu dag, Brussel. Automobiel gestolen. Don derdagnacht werd de automobiel gestolen van M. Mahillon, wisselagent, Regentlaan, 56. Zij stond in zijne bewaarplaats, Liefda digheidstraat. M. Mahillon stelde Vrijdag- morgend den diefstal vast. De zaak van het halssnoer Wij hebben over eenige dagen de aanhouding ge meld, op bevel van het fransche gerecht, van eene tooneelspeelster, beticht van verheling in den diefstal van een halssnoer, door den jongeling, met wien zij in een hotel der hoofdstad afgestapt was, ten nadeele zijner ouders gepleegd. De vader van den jonge ling heeft het gerecht laten weten dat hij zijne klacht introk, doch het parket eischt dat de tooneelspeelster eerst eene borgsom van 2000 frank zou storten, vooraleer haar in vrijheid le stellen. Doodelijk arbeidsongeval. De 27ja- rige metser Van Tolbeeck, van St-Gillis-Den- dermonde, viel Zatordagmorgend van eene stelling in de Rassonstraat te Schaarbeek, en werd mot gebroken schedel en zware kneuzingen op gansch 't. lichaam opgenomen. Een bijgeroepen geneesheer diende den man de eerste zorgen toe, doch Van Tolbeeck be zweek weldra aan zijne wonden. Het lijk werd naar het doodenhuis ge voerd. De ongelukkige was gehuwd en vader van twee kinderen. Duitsche fhoordenaar aangehouden. De rechterlijke policie heeft in een logie- menthuis van het" kwartier der Trapstraat een genaamden Willem-Richard .Pockman aangehouden, geboren te Hanover, in 1887. Een aanhoudings-en uitleveringsmandaat was tegen hem afgeleverd voor vrij willigen dood slag en voor het dragen van een valschen naam. Rond het einde der maand Jiili had Pockman in eene danszaal te Hanover, tij dens een gevecht, zijn tegenstrever doodge stoken. Na de moord vluchtte Pockman naar België Hij is voorloopig in het gevang van Vorst opgesloten. Wild aangeslagen. De hr. Goo- vaerls, policiekommisaris in de statie van Turn en Taxis, vergezeld van leden van den Sint-Huibrechts Club, nam Zaterdagnamid dag reegeiten in beslag, dieren waarvan de verkoop slechts toegelaten is te rekenen met 1 November. Zij werden naar het gods huis der Urselienen gezonden. Valschheid in geschrift. De policie heeft een boekhouder aangehouden die bij een bankier der stad een valschen wissel van 1500 fr., valsche handteekeningen dragend, trachtte te diskonteeren. De namen van trek ker en aannemer waren deze van zeor be kende kooplieden. De boekhouder bekende de valschheid in geschriften, zeggend dat bij gehandeld ha-d uit gelduopd, eene groote som in de speel bank van Monte-Carlo verloren hebbend. Het gevaar van in 't bed ie rooken. Een inwoner der Markstraat, heeft de ge woonte te rooken in zijn bed. Gisteren avonti sliep bij in met de pijp-in den mond. Eens klaps wer4 hij wakker, door vlammen om- t i igd. Zijne matras en zijne dekens brandden. De pijp was uitzijn mond gevallen en had den brand veroorzaakt. Men kon het vuur spoedig blusschen. De chicoree der Trappisten Vincart,maakt .extra koffie. 1500p, Kureghem. Een magazijn geglunderd. Boosdoeners drongen verleden nacht in den ellengoed winkel van de echtgenooten Lalleman, Steenweg van Bergen, en stalen voor verscheidene duizenden frank koop waren. Elsene, Weglooper aangehouden. X... werd door zijn patroon, met zijne barak op het foorplein staande, St-Kruisplaals, doorgezonden. De kerel keerde dronken weer, eischte eene som geld en liet bedreigingen hooren. Een politieagent hield liem aan en leidde hem naar liet hulpkommissariaat. Daar bleek het dat X..., die sedert verschei dene maan len onder eenen valschen naam leefde, een weglooper is van hot regiment jagers, in garnizoen te Namen. Hij werd ter beschikking van de krijgsoverheid gesteld. en keert 's avonds terug om liare dankzeggin gen te betuigen, en dit voorwerp, met al zijne doornen en schichten tegen hare borst te drukken. Is zij gelukkig Ik heb haar gelaat onderzochtik heb haar leven nagespeurd ik heb haar bij een doods bed zien bidden; ik heb haar, terwijl zij werk te, tot haar zelve hooren zingen ik heb haar met vreugdige kinderen zien spelen ik heb haar prachtige bloemenkransen zien vlechten, die ik haar op een graf zag nederleggen. en ik durf niet zeggen dat zij gelukkig is doch ik weet dat zij van diegenen is die, wan neer zij bedroefd zyn, zullen versterkt wor den, wanneer zy in tranen zaaien, in vreugde zullen maaien en ik herinner mij dat een zwaard het hart doorboorde van Degene, die alle volken zullen gebenedijden. Rr is een man, die dagelijks dezelfde kerk bezoekt, die soms eene oude vrouw onder steunt, en haar voorzichtig tot de plaats leidt, waar Alice zitdie op eenen kleinen afstand knielt, en naar hare stem luistert, wanneer zij de gebeden beantwoordt, 't Is Robert Har ding, hij bezoekt dezelfde arme lieden ais zij hij hoort de zegeningen die men over haar uit spreekt hij spreekt met haarov'er Mevrouw Tracy, en hij hoopt dat de tijd zal komen op welken hij zijne genegenheid zoo zal kunnen schikken, dat zij wederom met hem vriende lijk zal handelen, zooals in de dagen hunner kindsheid. De tijd vervloog en verzachte deze droefhe den. De smarten,die hen eerst tot de eenzaam- Laken. Verdronken. Een 15-jarige jongen Van den Bossche, van Laken, is Za terdagnamiddag, toen hij water schepte, in 't Vergoledok gevallen en verdronken. Het lijk werd naar hel doodenhuis overgebracht. Herent. Kiekendieven. Dieven zijn in de hoeve van den landbouwer Lauters ge drongen. Zij waren reeds in bet kippenhok en bezig met de kiekens le dooden, toen ze op de vlucht gedreven werden door het geblaf van den waakhond. De landbouwer ging zien en vond een tiental zijner diertjes dood. Auderghem. Lijk opgevischt. Zater dagmorgen werd uit den vijver De Ketel Vorstsclie laan. het lijk opgetrokken van oen 50-jarigen man. Het werd naar het doo denhuis der gemeente overgebracht. De per soonsbeschrijving van den verdronkene werd in alle richtingen gezonden. Leuven. Voerman overreden. Zater dag morg6n rond 9 1/2 ure-, kwam een voer man met zijn zwaar geladen wagen langs de Kasteelstraat gereden. Opeens gloed de man uit en kwam terecht onder het voortuig, dat hem over den rechterarm reed. Deze werd gansch verpletterd. Na de eerste zorgen tor plaats ontvangen te hebben, werd do onge lukkige naar het gasthuis overgebracht. Oude vrek. Vrijdag morgend heeft de vrederechter de zegels gelegd in eene hul.,' vóór eene maand bewoond door oen genaatn- den Darel André. die in 't gris'lmis 'gestor ven is. Tijdens de huiszoeking vond mm» eene som van 250,000 fr. Men weet niet waar zij mag vandaan komen. Evere. Kinderen verdivcnen. Srdeit 22 September 11., zijn twee kimb-ren, Gus- taaf Van Assche, geboortig van Brugge; 13 jaar oud en Kamiel-Vfctor Van Assche. ge- hor-en te Luik, oud 11 jaar, spoorloos uil de ouderlijke woning verdwenen, Keul ens l ra at; 215, E.vere. Tot hiertoe hieven al de opzoe kingen der policie 'vruchteloos. Londerzeal. Tioee pachthoeven afge brand. Vrijdag m >rgen werden te Raius- dónck, nabij Londerzeel, de hofsteden Vair Praet en Cleymans door het vuur vernield. Alleen het vee kon gered worden. De schade beloopt 60,000 fr. Stabroek. Groote brand. Een ge weldige brand is Zondag, a vond alhier uil ge borsten. Eene houtmijt vatte vuur on weldra stonden talrijke houtmijten in laaie vlam. Het vernielend elemout dreigde zoo erg de naburige woningen dat liet pompierskorps onmachtig zijnde, de hulp der pompiers .van Antwerpen heeft ingeroepen. EIGEN HAARD. Hypothecaire Oediet- Maatschappij voor Werklieden en Kléine Landbouwers. Zie 4? bladzijde. Gent. Verdronken. De si omsloop Marie-Louise,d$r havenvan .Ousli'iide, had 'alhier eenige d;,igen. in hMt drooge dok verbleven, teii einde li^pttffd te worden. Zaterdagsavond,. om,'7 ure.30;, tpen bet schip onze haven va-liet,' viel een njun over b >qrd in 't kanaal. De man trych'Uë zich bp yen water té houden m.uar zonk weldra in, de diepte. Gedurende''dézen tijd (zelle de sloep baren wég voort. Twee schippers, getuigen van 't voorge val, vaarden don drenkeling ter hulp maar kwamen te laat. Het lijk is gisteren öpge- tokken. Door het venster gesprongen. De moid Alice Meire. 20 jaar oud, woonachtig Deudermondschensleenweg, dacht Vrijdag omstreeks .lial'f ure 's avonds, dat dieven in de woning baars meesters waren gedrongen. Door schrik bevangen sprong zij door een venster der eerste verdieping, vier motor hoog. De ongelukkige werd beide voelen ontwricht. Gansch het huis werd doorzocht maar van dieven was er geen spoor te ontdekken. Kalken. Messteken. Z-ilerdag avond, keerden de genaamden Frans Scheire en Th. Plovie, beiden IS jaar oud, werkzaam in da fabriek van M. Hanus, te Laarne. van kun werk huiswaarts. Onderweg© kregen zij ru zie en de laatste heeft den eerste verscheidene messteken in liet hoofd toegebracht. Sclu-iva is bedlegerig. Dokter Van der Sloten diende hem de eerste zorgen toe. beid dreven, verloren hunne hevigheid ea brachten hem wederom te samen. Die sprakelooze genegenheid die 't hart in het volle verdriet slecht kaïi begrijpen, werd voor hen allen eene bron van troost. Mevr. Middleton bad de teederste bekom mernis voor Edward en voor Alice. Hoe dik wijls bemerkte hij, wanneer zij te zameii over onverschillige zaken handelden, of muziek hoorden, of de schoonheden der natuur be wonderden dat zij dezelfde gedachten in hun nen geest, en dezelfde beelden voor hunne oogen hadden. Het gebeurde dan dikwijls dat Alice, zonder spreken, zijne hand drukte, en beide begrepen dat hun schat in den hemel was. Alice vondt in die houding, van Mevrouw Middleton, in hare stem, in haar gelaat, het beeld van den echtgenoot harer jeugd. Dit vermeerderde het belang, dat zij ia haar stelde en beide vonden in de teedere en oprechte liefde, die hen vereeïiigde, de groot ste versterking die zij op aarde konden vin den. Zij hadden geleerd, de eene na lang en vruchteloos strijden, de andere op den boord des graf's, dat gelijk het deel der aarde niet ps doch hunne gedachten strekten zich ver der, en zij ondervonden dat elke dag, zelfs do droevigste, nieuwe zegeningen aanbrengt on der den vorm van verledene gevaren en ver- gevene zonden, van gedachten op God ea hoop in den hemel. EINDE.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2