Laatste tijdingen WOONHUIZEN Een jubelfeest te Aalst Wsërkundiss waarnemingen Laffe aanranding SPORTNIEUWS X7£7"xeXx°xj tien Voettoal FEESTWIJZER ZAAILANDEN en HOOILAND ZAAILANDEN i October 1912 DE VOLKSSTEM Lokeren. Het parket. Zaterdag avond oni 9 ure. is het parket van Dender- monde te Lokeren afgestapt, ten einde het onderzoek voort te zetten nopens hel vinden van een kinderlijkje op de wijk Staakte. Uit het onderzoek is he wezen dal het pak wel uit tjep trein geworpen is Het lijkje was erg gekneusd. Opzoekingen werden te Gent ge daan. Stekene. Eene familie van belang Zaterdag is het gezin var. landbouwer Edw. Heirbroodt, voor de 32® maal vermeerderd. Antwerpen. Aanhoudingen. In eene herberg der Zakstraat, heeft de politie Zater dag avond eene vrouw van 41 jaar aange houden tegen welke een aanhoudingsmandaat yoor misdadige bewerking was afgeleverd. Wegens een <5]?leidingsbevel werd ook de Duilscher Johan S.., in eene herberg der Reyndorstraat aangehouden. Hij wordt van diefstal beticht. Zekere August D.., die op de Verwersrui eene kar en paard gestolen had, werd ter beschikking van den prokurewr des konings gesteld. Twee vreemdelingen, August R.., en Pieter L.., die op de Isabellalei het hand zakje ©ener dame gestolen hadden, werden Zaterdag avond opgesloten. Bestolen. Een Servisch landver huizer die met den stoomer Rhóne naar Amerika moest vertrekken, werd van zijnen geldbeugel beroofd. Erg rijioielongeluk. Zondagnamid dag werd Mev. De Badts, wonende Handels lei. op de Meir omvergeworpen door een wielrijder, die in volle vaart kwam afgere den. De vrouw werd zwaar gekwetst over heel het lichaam en moest naar het gasthuis gevoerd worden. De wielrijder vloog ook ten gronde, doch sprong spoedig op en reed weg zonder her kend te zijn. Gevecht in het schipperskwartier. Zondag nacht had in liet schipperskwartier een gevecht plaals. Do 18 jarige Frans Bail- leul, wonende Schipperskapelstraat, 2, werd een steek in de bórst toegebracht. Men heeft den gekwetste naar hot Stuyvenherggasl- huis gebracht. De dader-heeft de vlucht kun nen nemen. I erdtcijningSedert twee dagen is een 15 jarig meisje uit hare woning, Ilochus- straat, Ie Borgerliout, verdwenen. Erge val. De vrouw Catharina Nadreel 47 jaar oud, wonende te Merxem, deed gisteren aan hangaar 75 een erge» val en werd het linkerbeen gebroken. Het slacht offer is naar het verbandhuis der Kipporp- vesl overgebracht. Ongelukken. Zondag namiddag werd een knaapje op de schoenmarkt door een automobiel omvergeworpen. Het knaap je werd g-eliikkiglijk niet erg gekwetst. Op de Suikerrui, nybij d'e'Hoogstraat, had bijna eeiiè botsing plaals tusschen een auto- mribicfl en eëi) tram. I)e'wattman van den tram sloot zóó krachtig en snel zijne remmen dat de tram oplnggelde en bijna in de vitriep va« SÏ. Protin terecht kwam. Een wielrijder die er zich niet aan verwacht had, dat de tram huiten spoor zou gerakon, werd dooi den tram ngeworpen. Zijn rijwiel was ge heel vesbrijzeld doch de wielrijder ontkwam het met eenige lichte kneuzingen. TOONEE LNSEUWS Voor hare eerste kunstverlooning voerde onze koninklijke Rederijkkamer De Calha- rinisten gisteren, ten Schouwburge, de ge dramatiseerde legende van Godelieve van Gistelten tooneele. Do schoonheden van dit drama waarvan de grijze en zoo gunstig gekende dichter Dokter Eugeen Van Oye uit Oostende de schrijver is, doen uitkomen is onmogelijk in een kort verslag. Ztggen we alleenlijk dat het sluk met. goud bekroond werd in den driejaarlijkschen staatsprijskamp van too- neellellerkundo voor de periode 1897-1900. De vertolking van het sluk was waardig van zijn letterkundige waarde. Zelden heb ben we een verlooning bijgewoond welke zoo haarfijn was verzorgd. Moeilijke, lastige, rollen hebben onze spelers reeds te vertol ken gehad, doch zelden meonen wij, hebben ze proeven moeten leveren van hoog artis tiek talent als in Godelieve. Wat we van liefhebbers vreesden is niet uitgevallen ze zijn niet in 't banale gevallen,noch hebben de mooie taal en zacht vloeiende verzen ver minkt en geradbraakt, waarin Godelieve werd geschreven. Neen, ik geloof dal de spelers zich ditmaal hebben overtroffen. En in dit Opzicht /.ellen we op een lijn naast elkander en Bkrtolf (heer Flor. Van Molle) en Volki rs (lieer Forn. Callebaut) en Acke (heer Guslaaf Meert). Evenljens toch wil ik de aandacht inroe pen op de hevige gevoelssterkte hij Heer Van Molle, op de kalme ongedwongenheid en verbazende memorie bij Heer Callebaut, op de wonderlijke mimiek bij heer Meert. Hartelijk proficiat aan dien trio, met zoo'n talenten is er nog ernstig werk te verrichten De dame's tooneelspeelslers welke hunne medewerking verleenden zijn ook niet aan hun proefstuk. Het is hun gemakkelijk te zien dat ze niet voor 't eerst met dat lastig stuk voor het voetlicht kwamen. Zulke ar tiesten mogen hier nog komen. Wat de, tooneelscliikking aangaat, daar over kan enkel goeds gezegd worden hulde aan bouwmeester Goolhals die er voor zorgde dat er geen anachronismen voorkwamen iu bouwstijl, kleeding e. a. De vertooning van gisteren is kortom een dezer welke met gulden letters in het Guldenboek moeten aangoleekend worden een dier avonden die ons dankbaar stemmen tegenover die heeren en die maatschappij welke ons in de gelegen- iieiu stelden hoogartisliek genot te smaken aan een hoog artistiek stuk. Nogmaals proficiat. PER TELEFOON. De barones van Coehoorn ontvlucht. Onze lezers zullen zich herinneren, dat de Hollandsohe barones van Coehoorn, die te Oostende opgelicht werd door Hollandsche delektieven, op aanvraag barer familie leden in een ziekenhuis te Ukkel opgesloten word. Men weet ook, dat onlangs nog het Beroepshof de vraag van M. Dejardir., advo- kaat van de barones, om haar te mogen gaan bezoeken verworpen had. Zondag nacht is de barones er ingelukt de waakzaamheid der bedienden te verschal ken en het ziekenhuis te verlaten. Ongetwijfeld moet er van huiten mede* plichtigheid geweest zijn, want toen de ver* dwijning vastgesteld werd, was erin den omtrek niet het minste spoor meer te vinden. De oorlog zou uitgebroken zijn tusschen Turkyë en Bulgarië. Maandag namiddag, werd op de Beurs te Antwerpen, het gerucht verspreid, dat de oorlog zou verklaard zijn tusschen Turkyë en Bulgarië. Op liet ©ogenblik van ter pers te gaan ont vingen wij nog geen bevestiging daarover. Moorddadige ontploffing. In eene ijzergieterij te Viscovitz had Maan dag morgend eene ontploffing plaals. Vijf werklieden werden op den slag gedood, elf anderen levensgevaarlijk gekwetst en ontel bare arbeiders licht gewond. Het werkhuis werd grootendeels vernield. g|§t;£xca.£3xxx euw s Zondag werd te Aalst het zilveren jubel feest gevierd, der stichting van den Bond der Gemeenlesekretarisson van het arrondisse ment Aalst. Een 80-tal gemeentesokretarissen waren opgekomen om het jubelfeest te vieren. Om 10 1/2 ure vergaderden zij in de groote zaal van het oud stadhuis onder voorzitter schap ^an M. Blondeel, voorzitter van den Aalsterschen Bond. Verder waren er nog tegenwoordig, MM. De Bruycker, gemeente- sekrelaris van Gent. onder-eerevoorzitter van don provincialen hond Jaak Van Meuter, voorzitter van den provincialen bond A. De Clippele, eere-arrondissementskommissaris, enz. enz... M. Blondeel sprak de welkomrede uit en bedankte de overlieden die door hunne aan wezigheid een blijk van genegenheid gevqn aan de gumeenlesekrètarissen. Daarna droeg M. Crick, selcretaris een verslag voor over de werkzaamheden van den Bond. M. Van Meuter wénschle den, arrondissë- mcnlsbona geluk mei zijn jubelfeest en bracht hulde aan de werkzaamheid van MM. Blon deel en Crick. Om 11 ure werden de gemeentesokreta rissen in de gemeenteraadszaal ontvangen door het schepenkollege, vertegenwoordigd door M. Chceraerdts, burgemeester en M. De Hert, schepene. M. Blondeel stelde de sekretarissen voor en bedankte den burgemeester voor de gul hartige ontvangst. M. Gheeraerdls wenschte de jubelvieren- den geluk, prees de werkzaamheid der se- kretarissen en wees er op, hoe door de vereeniging, de sekretarissen reeds zulke merkwaardige verbetering van jaarwedde en pensioen verkregen. M. Van Mouter bedankte, waarna een glas geledigd werd op de gezondheid van allen. De gemeentesekretarissen, onder het ge leide van burgemeester en schepene, brachten dan een bezoek aan het stedelijk muzeum er. bewonderden er zeer de verzameling doku- menten, plannen en landkaarten betrek heb bende op de stad Aalst en het arrondissement. Om 1 uur werd in het Beiersch Hof een smakelijk feestmaal opgediend. Dat daar de gulste en broederlijkste opge wektheid heerschte hoeft wel niet gezegd te worden. Talrijke heildronken werden er uitge bracht. M. Blondeel opende de reeks en dronk aan de Koninklijke familie en aan minister Berryer, aan de provinciale en stedelijke overheden enz. M. De Clippele en M. Gheeraerdts ant woordden en dankton. Verder namen nog het woord, de heeren De Meuter, Aimé De Bruycker, die de hoop uitdrukte al de leden te zien deelnemen aan het Kongres in 1913, ter gelegenheid der wereldtentoonstelling te Gent te houden, De Leye en Van Bra bant, in naam der arrondissementshonden van Dendermonde en Sint-Nikolaas. M. Lybaert, toorzitter van den drukpers- bond der beide Vlaanderen sloot de reeks heildronken met de gezondheid vóór te dra gen der heeren Gheeraerdls, Blondeel, De Bruycker en Van Mouter. Hij ook sprak den wensch uit allen terug te zien in de Ten toonstelling van Gent in 1913. De bond der gemeenteontvangers die te Gent in algemeene vergadering bijeen was, zond een telegram van gelukwensching. 't Was kortom een welgelukt jubelfeest, dat bij, allen die het mochten bijwonen den besten indruk naliet. Erge slag. Zondag avond beeft eene inwoonster der Groenstraat van een gekend persoon een ergen slag op het hoofd gekre gen, hij middel van eenen kloef. De vrouw werd gekwetst en moest door geneesheer Mertens verzorgd worden. Zondag nacht verliet de genaamde Jozef Van Renterghëm, wonende Rozenmarynstr. de herberg van zijn broeder, Petrus Van Renlerghem, kuiper, Nieuwe Brugstraat. Hij werd schielijk door verscheidene kerels omringd, die hem op beestachtige wijze met vuistslagen en voetstampen overlaadden. Daarmede niet tevreden werden ook de messen getrokken en Van Renferghem kreeg nog verscheidene steken, namelijk in het aan gezicht. de armen, de zijde en beneden den rug. Op zijn hulpgeroep namen de lafi'e schurken de vlucht. Het slachtoffer kon nog terug de herberg binensukkelen.waar hij weldra in een bloed plas neerzakte. De ongelukkige werd er op een bed gelegd en spoedig werden geneesheeren en policie verwittigd. Doktor Mertens was kort nadien reeds ter plaats-en bad bijna twee uren werk, om de talrijke wonden te vermaken. De toestand van het slachtoffer was zoo gevaarlijk, dat bij niet naar zijne woning kon overgebracht worden. De policie <en de gendarmerie deden on- middelijk een onderzoek en de daders waren weldra gekend. Zij zullen hunne laffe daad duur bekoopon. Het parket van Dendermonde is verwittigd en wordt ter plaats verwacht. BELANGRIJK EER1CHT Wij hebben het genoegen aan onze stads- genooten een goed nieuws aan te kondigen. Van af 1 September zijn er laxi-autos aan de statie geplaatst ter beschikking der rei zigers. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug te zijn. De tarief is dien der taxi-rijtuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich lot de garage Keizerst., 2 en 4, Aalst. 997 Met het Winterseizoen laat uwe kostu- men, pardessus en al anderekleedingstukken verven in 't blauw, bruin, grijs of zwart, in de stoomververij Karei Alt. Gérante CélineVan Landuyt, Lange Zoutstraat, 40, Aalst. (Let wel op het adres en nummer van de straat). 771. Stad Aalst. Baankoers voor het Kampi oenschap van Aalst, op Zondag 6 Oktober 1912, gegeven door de Maatschappij De Snelrijders gevestigd ter Eslaminet bij Henri De Slerck, Grooten Bolleweg, yoor wielrijders tot 19 jaar. Afstand 60 kilomet. 50 frank prijzen. Wegwijzer Aalst, Assche, (vliegende kontrool) Sl-Gillis-Dendermonde, (vaste kontrool) Schellebolle, (vliegende kontrool) Wetteren, vaste kontrool) en Oor- degem, (vliegende kontrool. Zaterdag avond had te Brussel de herope ning plaats van den Wintervelodroom. Zie hier de verschillende uilslagen Achtervolging8malch. De ploeg Van Hou- waert-Slol heeft de ploeg Leviennois-Van Bever ingehaald in 1 m. 39 sec. Van Bever had het bij de 5° ronde opgegeven. Openingsprijs. 100 kim. in 3 reeksen 1® reeks. 20 kilom 1. Van Houwaert, in 30 min. 2. Egg, op 10 centimeters 3. Harts 4. Charron 5. Lamon 6. Ver- schoore 7. Leviennois. Stol is hij den 13® kilometer gevallen en werd ernstig gekwetst. 2e reeks, in 30 kil. 1. Van Houwaert, in 46 min. 5 sec. 2. Egg, op eene halve lengte 3. Leviennois 4. Van Bever 5. Charron 6. Harts 7. Tliys 8. Verschoore. 3® reeks 50 kilom 1. Van Houwaert: 2. Charron, op 3 lengten 3. Egg, op een kwaart wiel 4. Leviennois 5. Verschoore. Algemeene klasseoring 1. Van Houwaert 3 punten 2. Egg, 7 p. 3, Charron, 11 p. 4. Leviennois, 14 p. 5. Verschoore, 19 p. De knappe Van Houwaert deed eene eere rondo te midden van een geestdriftig beloog. Velodroom van Charleroi. 100 kilom. voor beroeprrijders in twee reeksen. Klassement 1. Goupy, zoon, 3 punten 2. Rosart (6) 3. Egg (7)4. Motliat (7) 5. M. DeLaetó" (8)6. Chariot en D'Awans (13)8. O. Mèlotto (17). Velodroom van Evergem. De koers van 100 kilometer was zoer aan trekkelijk en werd door eene groote massa volk bijgewoond. Uilslag 1. J. D'Hossche, 14 punten 2. Pol Verstraeten (15) 3. Reychler (19) 4. Van Ingelghem (19) 5. Brutin (27) 6. Petit-Breton (32) 7. Vanderick (35). De bijzonder^ premiën werden gewonnen door Van Lerberghe, Mortier, Vérbraecke en Brutin in de orde. Velodroom van Luik 100 kilometers voor beroepsrijders 1. Brocco, in 2 u. 42 min.; 2. Rosenfold 3. Poot 4. Ory.: Velodroom van Hamme-Zogge Uitslag van den 100-kilometerskoers voor beroepsrijders. 1° reeks, 40klm. 1. Stol 2. Van Hou waert, op een wiel 3. De Baere en Buysse; 5. De Donder en Liviennois 7. Parmentier. 2e reeks, 60 kim. 1. Van Houwaert 2. Slol, op 10 meters 3. De Baere 4. Par- mentier 5. Dê Donder. Buysse is in den eindsprint gevallen en erg gekwetst.1 De algemeene "klasseering .geeft dus 1. Van Houwaert en Stol, 3 punten 3. De Baere, 6 p.; 4. De Donder, 10 punten 5. Parmentier, 11 punten. Buffalovelodroom te Parijs. De groote prijs van den Franschen Wiel rijdershond wordt gewonnen door Ellegaard voor Moretli en Pouchois. De match tusschen Berlhet en Lapize, ach ter tandems, wordt gewonnen door Lapize, met 400 meters voorsprong. Hij legde de 51 km. af in 1 uur, 4 sek. 3/5. Velodroom van Roubaix. Sérès wint den Grooten en den Kleinen prijs der stad. Velodroom van Hanover. De Belg Lénart wint den koers van 100 kim. in 1 uur 14 min. 32 sek. Velodroom van Keulen. De groote prijs komt toe aan Walthour, die de 100 kim aflegde in 1 uur 13 m. 2 sek. voor Scheurman», Gunlher en Guignard. Kampióenaten van België Uitslag der matchen van Zondag 29 Ok tober In I' afdeeling. Racing Brussel 3 Verviers 1. Daring Brussel 4 Gercle Brugge 1. Standard Luik 4 Antwerp F. C. 1. Beerschot Antwerpen 7 Club Luik 1. Club Brugge 1 Union St-Gilloise 0. Racing Gent 0 Excelsior Brussel 0. Reserven Verviers 3 Racing Brussel 3. Cercle Brugge 1 Daring Brussel 3 Antwerp F. G. 1 Standart 0. Club Luik 2 Beerschot 3. Union St-Gilloise 4 Club Brugge 1. Exelsior Brussel 3 Racing- Gent 0. Promotie. Ukkel 0 Racing Mechelen 1. Exelsior Hasselt 2 Leopold Brussel 3. Doornijk 0 Avenir Hasselt 1. Bressoux 1 Stade Leuven 1. A. A. La Gantoise 4 Tilleur 0. Football Mechelen 3 Kortrijk 1. MARKTPRIJZEN Aalst.30 sept.Hopmarkt vaster, prijzen in opslag, koopers fr. 97.50 verkoopers 100 fr. Geeraarsrfberrien 30 sept. Tarwe de 100 kilos 23,50 Masteluin 20,00; haver 24,00 Rogge 18,00; boonen 22,00; Aardappelen 8,00; lijnzaad 35,00 koolzaad 00.00boter de kilo 3,10 a 3,20 eieren per 25, fr. 3.50 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 195,Viggcnen 269. OPENBARE VERKOOPING van zee'r schobne te ftSLST. Korte Sint-Jansstraat. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal na mens wien het behoort, irnet gewin van palmsla gen en gelagen, in het openbaar verkoopen AELST, Korte Sint-Jansslraat. Eerste koop. Een schoon Woonhuis, thans dienende tot herberg, gekadastreerd sectie B, nummer 428/x5,, met eene grootte van 80 centia ren, palende van de eene zijde M. D. De Vidts, langs achter Madame Liénart en langs de andere zijd<* koop 2. Gebruikt zonder termijn door M. Karei De Neef. mits fr. 3,25 per week. Tweede koop. Een schoon Woonhuis, ge kadastreerd sectie B. nummer 428/v5, met eene grootte van 80 centiaren, palende koopen 1 en 3 en langs achter Madame Liénart. Gebruikt zonder termijn, door M. Petrus Van Geirt, mits fr. 3 per week. Derde koop. Een schoon Woonhuis, geka dastreerd sectie B nummer 428/z5, met eene grootte van 70 centiaren, palende koopen 2 en 4 en langs achter Madame Liénart. Gebruikt zonder termijn, door M. Frans De Smedt, mits fr. 3 per week. Vierde koop. Een Woonhuis,gekadastreerd sectie B nummer 426/a6, met eene grootte van 70 centiaren, palende koopen 3 en 5 en langs ach ter Madame Liénart. Gebruikt zonder termijn, door M. Ph. Spaens, mits fr. 3 per week. Vijfde koop. Een Woonhuis, gekadastreerd sectie B nummer 42S/b6, met eene grootte van 70 centiaren palende koopen 4 en 6 en langs achter Madame Liénart. debruikt zonder termijn, door M. Eug. Van Campenhout, mits fr. 3 per week. Zesde koop.Een Woonhuis, gekadastreerd sectie B nummer 428 /c6, met eene grootte van 70 centiaren, palende koopen 5 en 7 en Madame Liénart. Gebruikt zonder termijn, door M. Judocus De Neef, mits fr. Sper week. Zevende koop. Een Woonhuis, gekada streerd sectie B nummer 428/d6,met eene grootte van 70 centiaren, palende koopen 6 en 8 en Ma dame Liénart. Gebruikt zonder termijn, door M. Jan Duren, mits fr. 3 per week. Achtste koop. Een Woonhuis,gekadast reerd sectie B nummer 428/e6, mei eene grootte van 70 centiaren, palende koopen 7 en 9 en Madame Liénart. Gebruikt zonder termijn, door M. Petrus Van der Donckt, mits fr. 3 per week. Negende kocm. Een Woonhuis, gekada streerd sectie B nummer 428/f6,met eene grootte van 60 centiaren, palende koop 8, langs achter Madame Liénart en langs de andere zijde Dame Weduwe D'Houdt. Gebruikt zonder termijn, door M. Gustaaf De Cuyper, mits Ir. 3,25 per week. ZITDAGEN Verblijf, Zaterdag 28 September 1Q19 Instel, Zaterdag 12 October telkens om 2 ure namiddag, ter herberg gehou den door Kn-J De Neef, te Aelst, Korte Sint Jaasslraat, (koup 1). voor de Stad en het Arrondissement Aalst» AALST 6 October. Op Stadsschouwburg, te 5 uur 's avonds. Eerste opvoering vafi Oud-Heidelberg het prachtig tooneelstuk van Wilh. Meyer-Fös- ter, (5 bed.) door het koninklijk Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap 't Land van Riem 13 October. Tweede opvoering van Oud- Heidelberg in namiddagvortoo- ning, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. Begin 3 uur, eind© omstreeks 7 uur. 10 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Chrislene Vak- vereenigïngeti Arbeid en Kunst Worden opgevoerd De Plicht- vergeten Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 17 November. Om ,5 1/2 ure namiddag, Vermakelijk Avondfeest door den Tooneelbond «Langs om Beter en de fanfaar Willen is kunnen afdeelingen van den Katholieken Volkskring St-Jozef, in de feest zaal, Meuleschettestraat. 24 November, te 17 uren, tooneelEoest door den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Marlensgesticht. Opvoering van De Kerkvervolger of De Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Ganzendonckblijspel in 1 bedrijf. HOFSTADE '20 en 27 October Opvoering van het nieuw bijbelspel Samuël 150 uilvoer ders, 'orkest en koren Aelkens om 4 uren slipt namiddag. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. van M. Cacciicl Pract, opticien-specialiste Aalst, lange Zoutstraat, 6 30 september, 15 ure: Barometer 752" Thermometer 15° Vooruitz. regenachtig V E K O O F* I 3M G van goede onder Haeltert, Kerkxken, Denderhautem, Meire en Ressegem. De Notaris DE VUYST te Borsbekc, zal op Dijksdag 8 October 1912, om 1 ure namiddag, ter herberg van de weduwe Lauwereys teKerkxken, openbaar verkoopen 50 aren 70 centiaren Land. te Haeltert, op Groothaegeen Holbeek, sectie C, nummers 1139 en 1280. 3 hektaren 81 aren 80 centiaren Land, te Kerkxken, Patrijskoek, Berg, Patrijshoek en Klein Boukentveld. 71 aren 60 centiaren Land, te Denderhautem, in de Vondelen. 13 aren 30 centiaren Hooiland, te Meire, in den Langenmeersch. En 31 aren 70 centiaren Land, te Ressegem, op de Velilsdaele. Zie plakbrieven. 1Ö57. OPENBARE VERKOOPING van goede te M00RSEL. De Notaris LIMPENS te Aelst, zal namens wien het behoort met gewin van palmslagen en gelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Mó^r^l. Kattenbroek, groot volgens meting 77 alen 19 centiaren, gekadastreerd sectie D, nummer 378» palende oost Jufir. Van Wyck en d'erven De Vis, zuid d'erven De Vis on M. Callebaut. west dé Veldbaan en noord Juffrouw Van Wyck. Verdeeld in 3 deelen. Gebruikt zonder termijn,door M.M.Van Nuffel, Van den Steen, Vink, Vermoesen, Roelandt en Van Nuffel. Tweede koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, Konijnaerde, groot volgens meting 30 aren 43 centiaren, gekadastreerd sectie B, nummer 424o, palende oost M. Fr. Moens, zuid M. Petrus De Coninck, west Mad. Wed. Vastenavond en noord M..De Buyle. Gebruikt zonder termijn, door M. Riemkens. ZITDAGEN Instel Zaterdag 21 September 1Q10 Verblijf Zaterdag 5 October Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg Het Beiërshofgehouden door den heer Felix Van Landuyt, te Aelst, Groote Markt.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3