ONPLICHTIG ARM BELGIË! Da vreeselijke misdaad vaa Braps (Bsertii) NIEUWSBERICHTEN. De ontvluchiing der barones van Gce! Een brutale man doodt zijn kind De gehelsïizinr«lge verdwijning m een dlamtbandelaar De Kempenaar de Kfsto 2 en eone slaapkamer, boven de keuken der echtelingen Regnier gelegen. Dinsdag morgend rond half vijf ure, waren de echtelingen Hanoi) pas opgestaan, toen de Vfouw een oorverdcovend gekraak hoorde. In allerijl liepen beiden naar de slaapkamer toe, waar hun docliterke sliep. Zoodra zij den trap opklommen viel er een muur van het nevenstaande huis in, met het ongeluk kig gevolg dat de arme vrouw op der. slag gedood werd, onder de oogen van baai- echtgenoot. De man werd onder de puinen begraven, erg gekwetst, maar kon or geluk kig onder uit. Het arme kind lag in zijn wiegje onder een steenhoop bedolven, en men moest twee uren werken alvorens het wichtje te berei ken. Het lag verstikt en gansch bebloed tus- schen zijne lakens. Een toegesnelde dokter kon alleen de dood der twee slachtoffers vaststellen. Gansch de streek is onder den indruk van dit pijnlijk voorval. De toestand van den man is bevredigend, maar zijne droefheid is niet te beschrijven. Hoe de ontsnapping gelukte. Naar het schijnt was de vlucht van de Hollandsche barones reeds lang voorbereid. Reeds hadden er twee pogingen plaats, doch deze mislukten. Daarom werd de derde zeer zorgvuldig en tot in de minste bijzonderhe den geschikt. M. Pejardin, de advokaat van de barones, was Zaterdag gaan jagen te Barvaux in de Ardennen. Het is daar dat hij een telegram ontving, hem meldende dat het leest lees de ontvluchtingZondag zou plaats hebben. Hij vertrok dan Zondag naar Brussel en daar werden de laatste voorbereidselen genomen, door M. Dejardin, zijne echtgenoote en twee vertrouwde vrienden. Zij namen plaats in een automobiel, oen zeer sterk rijtuig, en juist om 10 ure 's avonds reden zij voorbij het sanatorium van Fort Jaco. Driemaal werd er getrompt, om de barones te verwittigen dat men haar verwachtte en de auto reed een weinig verder. Kort daarna sprong de barones uit het venster, werd er door een der vrienden eene vermomming ter hand gesteld en weinige oogenblikken later was zij buiten den hof van het gesticht. Zeer ontroerd bedankte zij hare redders en in vliegende vaart vertrok men in de richting van Waterloo. In den auto waren er andere kleederen, eten en drinken. Na een kort oponthoud te Nijvel werd de reis voortgezet en weldra kwamen de nach telijke reizigers te Peruwelz-bij-Doornijk aan, bij de ouders van Mad. Dejardin. Daar waren de noodige voorzorgen geno men. Men was er slechts een liondordtal meiers van de Fransche grens on in geval er onraad mocht zijn, zou mon spoedig op Fransch grondgebied geweest zijn. Maandag morgend werd eene beraadslaging gehouden 0111 te zien wat er te doen was. M. Dujardin wilde de familie der barones verwittigen, doch deze verzette er zich tegen, daar zij in het ziekenhuis niet het minste bezoek barer familie ontvangen bad. Alsdan besloot mon naar Parijs te vertrek ken. Op aanraden van M. Dejardin, besloot de barones voortaan alle betrekkingen met haren gewezen bediende af te breken. De reis werd dan in auto voortgezet naar Rijsel en van daar per spoorweg naar Parijs. M. Dejardin keerde van Rijsel rechtstreeksch naar Oostende terug. Dinsdag avond is hij naar Parijs vertrok ken, om er met M. Briand en den minister van Justieie een onderhoud te hebben en zijne bescherming over de barones in te roepen. le vervolg O het waren geene trotscheid en ingeno menheid met zich zeiven, die denman deze taal deden vervoeren, liet was niet, om zich op die deugden te verheffen, dat hij dezelve opsomde, neen het was eene wanhopige po ging om zijn geweten te bevredigen, om zich met bet ontwerp te verzoenen dat hem reeds lang had bezig gehouden, dat hem van afgrij zen deed rillen, en dat hij toch niet van zich kon Stooten, want zijne vrouw, zijne lievelin gen werden door den honger gefolterd. Zijne poging om de stern zijns gewetens te smoren en zijn plan te verrechtvaardigen, was vruch teloos, en afschuw en angst teekenden zich in vreeselijke trekken op zijn gelaat. Om Godswil, Pieter, wat deert u riep de vrouw verschrikt. Niets, niets antwoorde hij, zijne aan doeningen verbergende, en voegde er op doffen toon bij lees voort.... Het achtste gebod, las Lena met eene door snikken afgebroken stem Gij zult niet stelen. Vader vader geef mij maar een klein Stukje brood riep het vijfjarig knaapje ik heb zoo'n honger Gij zult niet stelen herhaalde de man, met eene vreeselijke uitdrukking in zijne stern mijn God mijn God zal ik dat gebod kunnen houden, wanneer ik mijne vrouw van gebrek zie verkwijnen, wanneer ik mijne lievevelin- gen van honger hoor jammeren. Pieter Pieter riep Lena zacht verwij tend waar denkt gij aan Zie naar buiten, hoor, thans stormt liet, is het donker en droe- TE B3SSH¥3QRDE. Het parket van Brussel is Dinsdag te Boschvoorde een onderzoek gaan doen, no pens eene droevige zaak. Maandag nacht waren de echtgenooten Michel Maerschalck, te bed, toen zij twist kregen. Woedend, wilde de man zijne vrouw een vuistslag toebrengen, doch hij trof toe vallig zijn kindje, zes maanden oud, dat in de armen der mooder sliep. Vrouw Maerschalck sprong op, en haar kindje niet hoorende, maakte zij licht. Zij stolde alsdan vast dat het armewichtje reeds had opgehouden te leven. Een hijgeroepen geneesheer kon enkel de dood vaststellen. De arme kleine was den schedel ingeslagen. Tegen den brutalen man werd een aanhou dingsmandaat afgeleverd. Hij is in het ge vang van Vorst, ter beschikking van het ge recht opgesloten. te BercRem. Rond de aanhouding. Onnoodig te zeggen, dat de aanhouding van zekeren Gaaton V..., sinds Dinsdag mor gend heel Antwerpen in rep en roer heeft gesteld. Ziehier wat aanleiding gaf tot de aan houding Een trambediende, die dienst deed op de tramlijn van Berchem, verklaarde, dat hij M. Provo den dag der verdwijning, gezien had, zittende in een grijze automobiel. De trambediende kende M. Provo zeer goed, en deze groette hem. Een ander persoon, een gasplaatser, had ook M. Provo in een auto zien zitten, en de beschrijving welke hij van den auto gaf, kwam ten volle overeen, met deze gedaan door den trambediende. Men besloot dan de twee personen te kon- fronteeren met den chauffeur van den auto mobiel, daar men wist wien deze toebehoor de. Doze was zekere Gaston V.., 30 jaar oud, wonende te Edegem. V.., werd niet stellig herkend door de twee getuigen, doch aan de automobiel twijfelden zij niet het minste. Een diamantmakelaar, die veel zaken deed voor Provo, zegde, dat den dag der verdwij ning V... samen met Provo uitreed. Ook de bediende van V... bevestigde dat Provo ver scheidene malen naar zijn patroon was ko men vragen. Gaston V... bevestigde integendeel, dat hij M. Provo den Dinsdag niet gezien had. Ondanks zijn loochenen werd éen aanhou dingsmandaat tegen hem afgeleverd en V... werd naar het gevang gevoerd, alwaar hij in het geheim is opgesloten. De automobiel werd aangeslagen. Gaston V... is zeer ge kend in den sportwereld, vooral in de velo drooms. Algemeen denkt men dat hij niet in staat is tot eene misdaad. Hij had ook een onafhankelijk bestaan en leefde in betrekke lijke» welstand. Eene belangrijke getuigenis Een inwoner van Edegem heeft verklaard, dat hij den Dinsdag avond, dus eenige uren na de verdwijning van M. Provo, met V... van Antwerpen naar Edegem reed. De getuige, een diamanthandelaar, ver klaarde, dat V.., hem eene partij diamanten te koop aanbood. Daar getuige met de dia manten niets kon doen, weigerde hij ze te koopen. Daarop zegde V... hemWanneer men u van wege liet parket iets over deze diamanten vraagt, zeg dan, dat het Maandag was, dat ik ze u aangeboden heb vig, morgen misschien is dat ontzettend wêer bedaard, schenkt de liefderijke zon, licht en vreugde. Zoo ook zal het met ons zijn... Mor gen... morgen. Morgen en die arme kinderen schreien nu-, nu om brood... Vermoeidheid zal hun de oogjes sluiten en in den slaap zullen zij ongevoelig zijn voor de smart. En morgen, Lena, zullen zij ontwaken, om opnieuw en vreeselijker te lijden. Neen neen ik moet brood voor hen,voor u hebben. Beste vriend smeekte de brave vrouw werp usve bekommernissen op den Heer, en zorg niet voorden dag van morgen, want elke dag heeft genoeg aan zijn eigen kwaad.Over geet het toch nietde vogelen des hemels' zij zaaien niet, zij oogsten niet, en toch 'voedt hen de hemelsche Vader... en zou Hij dan zijn beter schepsel vergeten... Pieter, ik bid u, houd uw geweten rein.... Vader, moeder een stukje brood ik ben toch niet stout geweest klonk het tusschen Arm kind gij zult, gij moet eten hebben riep de geschokte vader, de verkleumde han den van zijn zoontje vattende en zich tot zij ne vrouw wendende, voegde hij er bij Ware ik alleen op de wereld, Lena, ik zou mijn ge weten rein houden, en van gebrek vergaan.... maar gij, maar die arme schapen.... Pieter, ik smeek u kermde do vrouw, die verschrikkelijk besluit in de oogen van haren-man meende te lezen. Lena, ik moet voort, ik moet nog dezen avond.... Juist werd de deur der arme woning geo pend. Een tamelijk welgekleede vreemdeling trad binnen en verhinderdo Van Reeven, zoo heette de hutbewoner, zijn plan te openbaren. Goeden avond, vrienden zegde de man VOLKSSTEM De medeplichtige De onderzoeksrechter beeft V...., onder vraagd, over een derde persoon, die bij hen in don auto zat, den dag der verdwijning. V...., verklaarde dat hij hem niet kende, doch dal hij enkel wist, dat het een rosha rige was. De lieer Colard-Bovie, policieop- zichter werd uitgezonden, om dezen kerel op te sporen. Wat vrouw V.zegde. Vrouw V...., ondervraagd door een dag bladschrijver, verklaarde, dat haar man den Dinsdag der verleden week om 8 ure 's mor- gends is uitgereden en kort na den middag kwam eten. Om 3 ure 15 's namiddags is hij terug- naar Antwerpen vertrokken en eenige mi nuten na half acht teruggekeerd. Er was aau hem niets verdachts te bespeu ren. Niets beter, om ons een denkbeeld te vor men van handel en nijverheid in ons land, dan het vervoer per spoorweg eens na te zien. Wij stonden onder dat oogpunt reeds lang aan 't hoofd van al de beschaafde natiën en onze toestand verbetert nog dagelijks. Het ArbeidsblaJ zegt ons hoo het ging onder de maand Augustus 1912 Gedurende 4 weken, van den 4n tot den 31u Augustus, beeft men voor de koopwaren 512.417 wagens geladen enkel 461.775 ge durende hetzelfde tijdstip van bet jaar 1911. Het vervoer van koopwaren bracht in Augustus 1912, 1.361.000 fr. meer op dan in de maand Augustus 1911. Die cijfers alleen bewijzen dat we schrik kelijk rap vooruitgaan Wat zijn we te be klagen. Arm België •En nu dal wij een gedacht hebben van handel en nijverheid in ons land, gaan wij eens zien hoe het er zit met de spaarkas. Wordt er veel geld op de spaarboekjes ge zet, dan zal dat toch een bewijs zijn, dat de stoffelijke toestand daar toch zoo zeer niet te wenschen laat. Hetzelfde Arbeidsblad in zijn nummer van 15 September, geeft ons desaangaande alle noodige inlichtingen en toont ons de in richtingen der Spaar- en Lijfrenlkas ge durende de maand Februari. In die maand ontving de Spaarkas een totaal stortingen van 36.782.244,88 fr. Die som overtrof van 4,447,840,51 liet totaal der terugbetaalde kapitalen. Het geheel totaal der sommen op spaar boekjes geplaatst beliep op 29 Februari 1,010,421,093,82franken verdeeld als volgt: Bijzonderen 1,010,364.184,28 fr. Openbare gestichten 14,056,909,54 fr. De Lijfrentkas ontving op hare beurt tij dens de maand Februari 634 stortingen, voor eene gezamentlijke som van 18,135,30 fr. waarvan 5,450 fr. met voorbehouden kapi taal. De levensverzekeringskas sloot in Febru ari 1912, 249 nieuwe kontrakten en oniving 94,841,03 .fr. premiën. Op 29en Februari waren er 49,521 kontrakten in loop voor een totaal verzekerde sommen van 91,358,492,94 frank. Overweegt nu goed wie het is die op de Spaarkas van den Staat zijne spaarcenten legt niet de rijken, maar werklieden en burgers. 't Zijn ook degenen niet door de fortuin mild bedeeld werden, dié daar eene levens verzekering aangaan. Al die gelden, die miljoenen en miljoenen hooren toe aan de werkende klas en de bur gerij. Beeldt u nochlhans niet in dat wij hier ver uit in 't beste, 't gelukkigste land leven van Europa. Neen, neen dat is mis. In den tijd die binnen was getreden en van wiens kleeren het regen water afdroop. Goeden avond, heerschap klonk het somber antwoord van Van Reeven terwijl zij ne vrouw reeds opstond, om het bankje, waarop zij had gezeten, den vreemdeling aan te bieden. Dank u, wijfje-... zeg mij liever hoe ver ik nog van Utrecht ben. Vijf kwartier. En de weg Is wel genoeg, al mag hij door den regen een weinigslijkerig geworden zijn-, antwoord de Van Reeven en verv|jgde na een oogen- blik op ©enigszins geheimzin nigen toon maar het is reeds donker en de weg is.... Is misschien moeilijk te vinden viel de vreemdeling hem in de rede. Dat zou wel gaan, maar... (hier aarzelde hij voort te varen), maar hij is eenzaam en men zegt... Lena voelde zich door den ontzettendsten angst bekruipen, en zag haren man smeeken- deaan. De vreemdeling, eenigermate verwon derd over de zonderlinge antwoorden van Van Reeven, staarde met bezorgdheid in de hut rond. Zij droeg we! sporen van zinneloos heid, evenals zijne bewoners, doch zyne rond warende oogen ontmoeten niets, dat zijne vrees kondo wettigen. Wat zegt men vroeg hij na geëindigd onderzoek. Dat de weg niet veilig en het alzoo niet raadzaam is, zich in vergevorderden avond al leen op denzeiven te wagen was het antwoord van Van Reeven. Was mtfoe woning een gé- schikt verblijf, ik zou u aanbieden den nacht alhier door te brengen. Een zware last viel voor het oogenblik van het hert van Lena, en een dankbare blik uit zou men zoo geredeneerd hebben. Maar de nieuwe methode zegt zoo le Een volk dat veel sparen kan, is zeer arm. 2® België kan veel sparen. 3® Zoo dus België is een zeer arm volk. En, brave lezers, weest niet te zeer ver wonderd van dergelijke redeneering. Wij leven in een tijdstip dat niets meer ons mag verwonderen. Eu van wit zwart maken dat is maar eon weet. Lei onderzoek. Het onderzoek dezer vreeselijke misdaad wordt naarstig voortgezet. Het parket is reeds tweemaal ter plaats geweest. Men is nu overtuigd, dat men hier met geene bandieterij, maar wel met e6n liefde drama te doen hoeft en dat liet meisje eerst aangevallen is geworden. De vader zou slechts gedood geworden zijn, toen hij zijne dochter ter hulp wilde snellen. Aan den geneesheer die haar verzorgt, heeft het meisje een naam genoemd, doch de ge neesheer kon hem onmogelijk verstaan. Laura heeft Maandag de seliedolboring ondergaan. Die heelkundige bewerking is gelukt nochtans heeft men het slachtoffer nog niet kunnen ondervragen en haar toe stand is zeer erg, om niet te zeggen hope loos, De gendarmerie van Hal zet hare opzoe kingen ieverig voort. Zij denkt dat een per soon, die te Brussel woont, inlichtingen zou kunnen geven over die ijselijke moord. Die getuige zal door den onderzoeksrechter M. Delaruwière onderlioord worden. vV Brussel. Arme vrouio. Een agent hield Dinsdag morgend, rond 3 uur, op de Stapelhuislaan, eene vrouw aan, die teekei s van krankzinnigheid gaf. Het bleek dat de ongelukkige, uit Mechelen te voet naar Brussel was gekomen. Een dokter onderzocht haar in het policiebureel en stelde vast dat zij inderdaad aan krankzinnigheid lijdt. Zij werd naar het St-Jansgaslliuis overgebracht en hare familie verwittigd. Droevig ongeval. Eene arme koop vrouw in schelpslakken werd Dinsdag avond op de Entrepóllaan door een kamion om geworpen en erg gekwetst. Zij werd ver voerd naar liet St-Jansgasthuis. Het is de echtgenoote Derj'ckere, Ziekenzaalgang. Ilaro kar werd vernield. Diefstal van pelsioerk. Gisteren avond stal men in den gang van M. G.., Jozef Stevenstraat, 8, te Brussel, een pels werk en een sjerp, ter gezamentlijke waarde van 1800 fr. Aanhouding in de St-Nikolaas7ierh.— Een welgekleed persoon werd Dinsdag mor gend in de St-Nikolaaskerk betrapt op liet oogenblik dat hij met eerïe balein geld uit een offerblok stal. Twee agenten, heimelijk verwittigd, kwamen den kerel aanhouden: Het is een Italiaan. Hij werd naar de gevan genis van Vorst overgebracht. Dikwijls verbiedt de geneesheer de koffie. Nooit zal hij de chicoreé der Trappis ten Vincart verbieden. 1500r. Vorst. Onvrijwillige brandstichter. Zondag avond, rond 10 ure, ontstond er brand op het eerste verdiep van bet buis n° 280 der Willem Dudenstraat, in liet apparte ment van deirgenaamden An toon V... De pompiers werden verwittigd en kwamen weldra ter plaats gesneld. Na een kwaart uurs werken,gelukten zij erin de vlammen te overmeesteren.Doch de bevelhebber der pom- hare welsprekende oogen moest den echtge noot voor zijne laatste woorden loouen. Ik zou van uwe goedheid geen gebruik kunnen maken begon de vreemdeling want ik moet nog lieden in Utrecht zyn.... Brave man alles zegt mij, dat ik u kan vertrouwen. Van Reeven sidderde. Zoudt gij mij willen vergezellen, voor een billijk loon De vreemdeling had eenen reiszak over den schouder hangen. In dit oogenblik eene bewe ging met den arm makende klonk het geram mel van geld den bewoners der hut in deooron. Thans was het ook aan Lena om te sidderen. U vergezellen, heerschap vroeg Van Reeven. Hij wierp eenen blik op zijne kinderen. Het lijden, de antberinh had hunne wangjes ver bleekt. Ja, ik zal u naar Utrecht geleiden.. Gaan wij spoedig. De goede vrouw durfde en mocht geene tegenwerpingen maken. Welke reden toch zou zij kunnen aanhalen om haren man te weerhouden. Zij beefde, doch poogde om haren angst te verbergen. Toen de vreemdeling ën Van Reeven reeds buiten de woning waren en de deur achterhen hadden gesloten, keerde de laatste, onder voorwendsel iets vergeten te hebben, nog eens terug. Met eene gemoedsbeweging, die den hangst van Lena ten top deed stijgen, omhels de hij vrouw en kinderen, zegde dof en som. ber spoedig keer ik terug.... met brood en snelde heen. Pieter Pieter vergeet de geboden Gods nietklonk bet hem na- II. DE GELEIDER. Wij zullen Van Reevenen den vreemdeling, die zich aan zijn geleide had toevertrouwd, 3. OCTOBER 1912 piers nam een hevïgen naphtegeur waar en beslatigde dat men er op den Hoeren op al de meubels gegoten had. Hij vond de flesch welke het vocht ingehouden bad. terug in eene kleerkas. Ondervraagd, antwoordde V... dat bij dronken thuis gekomen was en den naphte uitgestort bad met zijne kleedoren le willen kuiscben. Hij werd niettemin aan gehouden en ter beschikking van het gerecht opgesloten. Elsene. Diefstal. Onbekende dieven zijn Maandag nacht in de woning gedrongen van Mad. D... Guldenvlieslei. Zij lu bben de meubels van liet gelijksvloers opengebroken en al het zilverwerk, alsook al wat eenige weerde had, buit gemaakt. Niemand in buis beeft iels gehoord. Dinsdag morgend werd de diefstal bestatigd. Ukkel. Melkboerinnetjes verrast. Maandag, zeer vroeg, werden de melkboerin netjes van Bcersel, Ukkel en Ukkol-St-Job, op den Watorlooschen Steenweg, Ier hoogte van het Fort Jaco door gendarmen aan gehouden en naar het policiebureel aldaar geleid. Hunne melk werd onderzocht. Tal rijke stalen te veel water bevallend werden in beslag genomen en processen-verbaal op gesteld. Schaarbeek. Revolverdrama. Na dere bijzonderheden Vrouw Emma Vaiider- velde, gedood in de omstandigheden welke wij deden kennen, werd geboren te Goyck in 18S3. De moordenaar heeft aan M. Van Buyn- deren, policieofficier, verklaard, dat hij het inzicht bad haar te dooden. Het lijk van het slachtoffer werd Maandag morgend overgebracht naar bel doodenbnis op het kerkhof van Schaarbeek, waar bot parket in den voormiddag afstapte en de lijkschouwing bijwoonde. Cureghem-Anderlecht. Brand in eene loodic it fabriek. Maandag avond. 8 uur, ontstond brand in de loodwitfabriek van M. Debbaudt, hoek der Grondeliiigen- en Einiel Curpentierstraat. Het vuur brak uil in hot magazijn na bet vertrek van het werkvolk. De pompiers snolden op liet eerste alarm r plaats en gelukten er in den brand te bep: ken. Het magazijn werd Vernield. Antwerpen. Schielijk gestorven. Een voerman der Valkeniers-natie, mol name Hendrik De My nek, wonende Erwtenstraat, 19, is gisteren avond, onder een afdak der Herbouvillekaai, van zijnen wagen gevallen, en was op den slag dood. Het lijk werd naar hat doodenhuis der Korte Dijkstraat over gebracht. Werkongevallen. Op nummer 73, der havendok, werd de genaamde B. Wal schap, 34 jaar oud, woonachtig le Wille- broeck, erg de linkerhand gekwetst, on den wijsvinger gebroken, door don val van eenen ijzeren ophaalbak. Tijdens zijn werk, op nummer 74 dor Havendok, werd G. Van Genechten, 62 jaar oud, wonende Ceulemansstraat, 15, hot lin lcerbeen gewond, door den vul van een vat zink. Beide gekwetste personen ontvingen in het verbandbuis-Noord eene eerste vorzor- ging, en zijn vervolgens naar de klieniek der Kipdorpvest gevoerd. Automobielongeluk. Op de St-Jans- plaats werd liet driejarig meisje Alice Van Bulcke door een automobiel omvergewor pen, ook de moeder die baar kind wilde Ier hulp snellen werd ten gronde geslingerd. Het meisje werd den linkervoet gebroken en de moeder licht aan liet hoofd gekwetst. Aangehouden. Een genaamde F.T.... wonende Familiestraat, die aan de dokken eone partij vellen ontvreemd had, werd op lieeterdaad betrapt en aangehouden. Diefstallen. Ton. natie el e van M. Bel- derers, van Wiïryck, werd gisteren een rij wiel gestolen. niet volgen, maar liever nog eenigen tijd in de arme hut vertoeven en met de beangstigde vrouw de terugkomst van liaren man verbei den. Intusschen willen wij den lezer met een en kel woord de oorzaken doen kennen, die Van Reeven in zoo diepe armoede hadden gestoot in eenen kommer die liern tot zoo jammer volle uitersten scheen te zullen voeren. Van Reeven, was de zoon van eenmaal be- goode landlieden en had eene opvoeding ge noten, eenvoudig voorzeker bij het gebrekkig onderwijs ten platte lande nog in het laatst der voorgaande eeuw, doch niettemin verhe ven boven die der gewone arbeiders. Hij kon ten minste lezen en schrijven. Houtakker van beroep zijnde, had hij vroe ger met het karige loon dat hem zijn arbeid opleverde, niet alleen op eone spaarzame vvijzede behoeften van zijn gezin kunnen voor zien, maar zelfs was het zijnen iever mogen gelukken, iets voor zijnen grijzen vader af te zonderen, die, een jaar geleden was gestorven en wiens overschot hij eene eerlijke begrafe nis had verschaft. In het voorjaar echter had hij het ongeluk, bij het houthakken zijne hand zoodanig te kwetsen, dat hij zich buiten staat zag gesteld zijnen gewonen arbeid te verrichten. Dat on geluk was zwaar en te smartelijker, wijl Lena door eene ziekte was aangetast, die haren levensdraad di'eigde af te snijden. Zij rees van het ziekbed op eii langzaam herstelde de hand van haren man doch ar moede en ellende hadden haren zetel in hun ne woning, vroeger een tempel des geluks, gevestigd1. Wordt voortgezet

De Volksstem | 1912 | | pagina 2