Afmetingen bin n e n w a a h ts Laatste tijdingen Bantjus Centrale de la Gendre un M et vaste imnieuble SpiegeSfaisrisk A. L. MEYVAERT Eene fabriek afgebrand Let op den reisgids SPORTNIEUWS Wielrij clexi Bollen ZAAILANDEN en HOOILAND FEESTWIJZER Robert Vande Lanotte Weerkundigs waarnemingen 3 OCTOBER -1912 Bij M. Verb alle, Deurneslraat, werden een paar diamanten oorbellen gestolen. Ten nadeale van het departement der spoorwegen werd eene staaf lood gestolen. Spiegel 6 Kaders Vitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. tStoom fabriek in Gent 756 Massemen. Aardappeldieven. De gendarmen van Weiteren hebben op Masse- men-Maeibeeic, Jïiet juin dan zeventien per- Sor.en van Wet leren geknipt, die daar aardappelen aan '1 stelen waren. Daar ver dient de bevelhebber der brigade allen dank voor. Denderhautem. liet oniceder. Het onweder van Maartdag- nacht heeft hier ook erge schade aangericht. Bij doil landbouwer De Bruyn werden twee hoornen omgewor pen. Deze vielen opliet ijzeren hekken van den boomgaard, dat geheel verbrijzeld werd. In den omtrek van liet dorp zijn er verschei dene hoornen ontworteld of doorgebroken. Schendelbeke. Groote schade. Hier hebben regen en wind gewedijverd om zoo veel mogelijk schade aajn te richten. I)ak- par.nen, schouwen, benevens honderden boomen vlogen ten gronde. De schade is zeer groot. Er zijn geen persoonsongelukken. DuivenkacEfetten met lieschje inkt aan fr. 1,25 ten bureele dezer. Lede. Nog het oniceder. Op den Barrevoetschen hook zijn Dinsdag morgend door den stormwind 2 boomen ongeworpen. Ook aan den Vijver zijn er twee hoornen afgewaaid. Op het hof van Gustaaf Galle, waaide een fruitboom omver. Aan het fabriek van M. Peeters, is een platform afgevlogen en op het huis van André Leys terecht gekomen. Het dak werd erg beschadigd. Diefstal. Ten nadeele van Gustaaf Van de Meecsche, zijn eene groote hoeveel heid te velde staande savooien gestolen. Een ondei'zoek-is geopend. Reusachtige aardappel. Gisteren deed de landbouwer Karei Lemmens, wonen de op den Ileiplas, op zijn land een aardap pel uit. wegende ongeveer 2 kilogrammen. Laffe daad. Dinsdag was het venditie bij den landbouwer Smekens. Een genaamde AlfonS Van den Aheele kocht er eene wieg en ander mobilier, en laadde het' op eenen kruiwagen waarmede hij huiswaarts reed. Op den Dries ging liij bij Gust. Vereecken eeu glas hier drinken en bleef er een weinig klappen. Eensklaps bemerkte hij, dat al wat op den kruiwagen lag in brand stond. Bij middel van eeivige eemers water kon het vuur uitgedoofd worden. De kruiwagen was ongedeerd, doch al wat er op lag, was erg beschadigd. Een onderzoek is ingesteld. Gent. Lijk opgetrokken. Dinsdag namiddag heeft men het lijk opgetrokken van Jan De Waele, van Oostende, die Zater dag avond aan do voorhaven in het kanaal vaq Teuneuzeu over boord van het schip «Marie-Louise» gesprongen was. Het lijk werd door de zorgen van de poli tie naar hel gasthuis overgebracht. Michelbeke. Revolverschot. Frans Dolcourt stond om 10 ure 's avonds in du Lepelstraat, met verscheidene personen te spreken. Daar kwani opeens een metser af, ging naai Delcourt en' heet hem eeu vinger af. Na eene redetwist, trok de kerel een revolver en schoot op Delcourt. De kogel schampte op liet borstbeen golukkiglijk af. Het parket van Audonaarde is Dinsdag ter pliaals geweest. Maaseik. Het doodelijk'ongeluk. Nog een overlijden. Mad. Gillis, 70 jaar oud, wonende Beeckiriansiraat, te Luik, die op Zondag 22 September, door het breken van een wiel van de, auto van haren zoon Hector, op de haan ^au Neeioeteren, uit het voertuig geworpen, tegen eenen bouin ge slingerd en doodelijk gekwetst werd, is in het gasthuis van Maaseik overleden.. Oostende. Woeste kerel. August V..., metserdienaur, wonende steenweg van Thöurout, die dronken thuis kwam, eisclite van zijne vrouw geld om nog voort te drin ken. Daar zij weigerde nam de brutale kerel eenou stoel on sloeg er mede op zijne eclit- gwioole. Do ongelukkige viel bewusteloos ten gron de do dronkaard die dacht zijne vrouw ge dood'te hebben, vluchtte weg en sprong in eenen diepen gracht. Geburen snelden toe en gelukten er in den dronkaard uit liet water to halen hij was bijna verslikt. Welkenraedt. Hevige brandEen hevige brand heeft alhier de woning van den Workman Guesten in ascli gelegd. Het vuur had spoedig zulke groote uitbreiding geno men dat de inwoners slechts met de gróótste moeite konden vluchten. De pompiers moesten zich bepalen'hij liet vrijwaren der aanpalen de gehouwen. De schade is zeer aanzienlijk doch door verzekering gedekt. Seraing. Doodelijk ongeluk. Een werkman der smeltovens van Ougréc-Mari- nave, Louis Van Eclielen genaamd, 25 jaar oud, is lusschen de buffels van twee wagons de horst verpletterd. De dood was. oogen- blikkelijk. Quaregnon. Erg ongeluk. In den put nr. 5, der mijnen van Coucliant du Flé- nu, is de mijnwerker Constant Plumat, 42 jaar oud, onder eene instorting begraven ge werden. De man was gehuwd en vader van familie. Hol lain. Verpletterd. De landbou wer, Jan Wacquier, 77 jaar oud, voorde eene kar beelen in de suikerfabriek van M. Couplet, toen hij met den arm tusschen eon wagon en zijnen wagen gevat werd. De arm werd verpletterd en moest afgezet worden. DE VOLKSSTEM Vaulx. E'~g xoerkongeluk.Een werk man van Havinnes, Cyriel Malfait genaamd en 25 jaar oud, werd op den koer der werk huizen Debaisieux, omgeworpen door eene reeks ledige waggontjes, welke van een hel lend vlak kwamen afgereden. De ongeluk kige werd de rechterbil vreeselijk vermorzeld. Zijn toestand is hopeloos. St-Ghislain Lijk opgehaald. Aan de sluis van St-Ghislain werd Dinsdag na middag uit de vaart van Bergen naar Condé liet lijk opgehaald van Mathilda Dubois, eclitgenoote Llioir, wonende te Baudour. Daar deze vrouw gemengd was in eene gemengde zaak, welke een onderzoek van wege het parket had veroorzaakt, denkt men dat zij zicii uit schrik voor het gerecht ge- zelfmoord heeft. Hasselt. Schurkenstreek. Op de Botermarkt hebben twee schurken, waarvan een in tuniek van onderofficier was, een ka pelleken aan stukken geslagen. De daders zijn niet gekend. Een onderzoek is geopend. Souvret. Erg ongeluk. Dinsdag morgend werd de 24-jarige Maurilz Hanne- cart, in de brouwerij zijns vaders, met de kleederen door een transmissieriem gegre pen en inedegesleept. Vooraleer men de ma- chien kon stilleggen, was de ongolukkigo reeds verscheidene malen medegesleept. De arme jongeling werd vreeselijk gekwetst. Benevens verscheidene erge hoofdwonden, had hij het linkerbeen geheel opengescheurd en het rechterbeen op twee plaatsen gebro ken. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. PER TELEPOON. De Voorzitter der Kamer. Zoo M. Schollaert weigert, zal M. Helle- putte als Voorzitter aangeduid worden. Koning Albert heeft een gehoor ver leend aan Ministers de Broqueville en Mi chel. Men spreekt van militaire hervormin- gen. De toestand in de Balkans Dinsdag avond hebben socialistische be toogingen plaats gehad te Sofia. Erge ge welddaden gebeurden en talrijke aanhoudin gen werden gedaan. Men verwacht elk oogenblik de oorlogs verklaring. De krijgsraad zal Donderdag vergaderen. Men voorziet dat de vijandelijkheden nog vóór Zondag zullen beginnen. Te Weenen was er Woensdag weinig hoop den oorlog te kunnen vermijden. Geruchtmakende aanhouding. Te Brussel is een genaamde De Graeve, vroeger nog door de Fransche Republiek in vrijheid gelaten, Woensdag morgend aan gehouden. Hij had besloten niet twee andere bandie ten den schat der kathedraal 'van Namen te stelen. Onder méér bevond zich in dezen scliat eene kroon ter waarde van twee mil joen. to TT'QGX-ls.oxa.J e 500.000 fr. schade Dinsdag morgend, rond 3 ure, zag een policieagent uit de breifafcriek van M. J. Fia- ment-Courcelle, gelegen Molin-Fagolstraat, groote vlammen opslaan. Onmiddellijk verwittigde hij do eigenaar en de pompiers, die spoedig ter plaats wa ren en het vuur dal. door een hevige wind aangewakkerd werd en zulke groolo uitbrei ding had genomen, dapper aanvielen. Ten gevolge van de overgroole hitte, konden do brandweermannen den vuurpoel slechts op 20 meters afstand naderen, doch na twee uren werkens was men het vuur meester. Al de koopwaren zijn de prooi der vlam men geworden. Het magazijn en het eerste veitliep waar de getouwen staan is ten gronde vernield. De schade wordt opmeer dan 500,000 fr. geschat. De oorzaak is onbekend 175 werklieden zijn-door deze ramp broodeloos gesteld. É3t;e£,ca-Si:n.ï euw ss Gulden jubelfeest. Woensdag vierde Mevrouw Van Styvendael Coessens haar gulden jubelfeest van 50 jaar vroedvrouw der stad Aalst. Vau in den vroegen morgend reeds was heel de gebuurte der jubilarissebevlagd. Om 10 ure, werd in de Sl-Marti.iuskerk eene plechtige mis van dankzegging opge dragen. Do geburen, vrienden en kennissen van mevrouw Van Slyvondael-Goessens, waren zeer talrijk opgekomen. Na do mis hield de Z. E. H. Deken eene treffende aanspraak en overhandigde aan de jubilarisse als blijk van waardeering en ge negenheid, zijn prachtig welgelijkend por tret. Van do kerk trok men nu naar hot stad huis, waar de gemeenteoverheden de juhi- l.risse ontvingen, geluk wenschten en den wijn aanboden. Daarmede was het officieële gedeelte der feestelijkheden afgeloonen, docli de feesten zelf wal'en niet geëindigd. Van het landhuis werd de jubilarisse naar hare gebuurte teruggevoerd, alwaar zij ook op waarlijk roerende w ijze gevierd en ge feest werd. Heel den namiddag waren er allerhande vermakelijkheden en voor 's avonds waren er nog concerten, algemeene verlichting enz. aangekondigd De reizigerszullen wel doen, vooraleer zich naar de statioto hegeven, eerst goed den reisgids na te zien, want te rekenen van lö Oktober, zijn talrijke veranderingen aan de uren gebracht. Zoo zijn de treinen, die vroeger om 7 ure 45 en 7 ure 50 naar Brussel vertrokken, nu op 7 ure 31 en 7 ure 44 gebracht. Woens dag morgend misten dientengevolge vele per sonen don trein. Opletten is dus de boodschap. Kerk van Sint-Marlinus. Zondag aanstaande. 6 October, plechtig Feest van O. L. V. Rozenkrans. Te 10 ure solemnele Mis. Te 4 ure Lof met Sermoen. Onder liet Lof zal de Eerw. Heer Deken, krachlens een bijzondere gunst hem hij zijne Bedevaart naar Rome door Z. H. Pius X toegestaan, aan dei inwoners van Aalst de Pauselijke Benedictie geven. Kerk van d'Arme Claren.700° verjaar dag der stichting vkn d'Arme klaren. Donderdag 3 October om 4 ure solemneel iof waarna Sermoen door den Eerw. Heer De Pralere, Regent der Godshuizen.Vrij dag 4 October om 8 ure Plechtige Jubelmis, om 4 ure Solemneel Lof waarna Sermoen door den Z. Heer Kanunnik Roelandls, pastoor-deken van Aalst. Stedelijke Vischmljn. Heden Donder dag en Vrijdag om 9 uren zal er aan matige prijzen verkocht worden Kabeljauw, rog, pladijs, schelvisch, ma- qrau, tongen en garnalen. 1064. Het Bestuur. BELANGRIJK BERICHT Wij hebben het genoegen aan onze slads- genooten een goed nieuws aan te kondigen. Van af 1 September zijn er taxi-autos aan de statie geplaatst ter beschikking der rei ziger.^. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug te zijn. De tarief is di^n dor taxi-rijtuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de garage Iveizerst., 2 en 4, Aalst. 997 MELDERT (Klaarhaag). Uilslagen der baankoers van Zondag 29 September. 1" prijs Jules De Corte, Hekelgem 2' prijs Van der Sype, Erpo 3e prijs Leo De Bock, Ëaardegeni 4U prijs Gadegen Jan"; Burst. De afstand bedroeg 30 kilometers en werd afgelegd op 54 minuten. Parochianen .1° prijs Frans Van den Berghe 2® prijs Van Onderbergen. Er was veel volk. Aa'st St-Job. Zondag 6 Oktober, groote beslissing van den prijskamp «der ware bolders» bij den heer Louis Scliouppe. Om 3 uren bijeepkomst in «der. Kanonier: van daar sloetsgewijzu muziek aan 't hoofd naar liet lokaal St-Job, waar den eindprijs- kamp zal beginnen om 5 uren. 's Avcnds verlichting van den hof en vuur werk. Stad Aalsr-Miilbeke. Groote prijskamp door de stokken. Naar 50 franken, in 3 prijzen. 1° 25 fr., 2® 15 fr. on 3e 10 fr. Op Zondag 13 October 1912, hij Frans Willems, Langestraat, nabij de spoorweg Inleg 0,25 fr. per 9 hollen. Men mag niet meer dan 4 seriën vervolgens spelen. In schrijving van 4 tot 6 uren. Het spel zal overdekt zijn. Prijskamp met de kaart (bieden), bij A. Th.ybaert, Korte Zoutslraat, 10, Aalst. Vooruit 40 fr. Inleg 1,00 fr. Van heden af inschrijving. Do lijst zul gesloten worden den 15 October. Het Bestuur. MARKTPRIJZEN Aalst. 2 oct.— Hopmarkt kalmer, prijzen in afslag, verkoopërs fr. 100. Scfltogem 1 oct. Tarwe 23,00. inasteluin 20,25. fogge 18,00. liaver 24.25. boenen 21,00 aardappelen, 7, konijnen 3,00 a kiekens 2 a 5; boter 3,35, eieren 3,4o. viggens 35 a 55. Ninova, loet. Tarwe C2 a 23; rogge 17 al8; haver 22 a 23 gerst 00 a Ou koolzaad OU a 00 boonen 00; aardappels 5,00 a ö,00 boter 3,10 a 3,15 eieren 3,75 a 4,u0 viggens 70 a SÖ. AnderCecht. 2 oct. Ossen, 916 prijs per kilo op voet 0,86 a 1.14. Stieren 130, prijs per kilo op voet 0,80 a 1,08. Koeien 1213, prijs per kilo op voet 0,72 a 0.04 Tli. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend, lvostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. OFF/CIEELE KWQTEERING BEURS VAN BBUSSEL 30 SEPTEMBER Leen van Staats Provin., Steden Belgische leening le r. 3 Belgische leening 2e r. 3 80.70 Belgische Jeening 3C r. 3 Belgische ieening 2,5 68.— Belgische scliatkistbon 4 99.75 Kongo uitkeerbaar 4 96.- Kongo (Loten) 77.— Annuileiten 3 82.— Gemeentekrediet 3 82.- Gemeentekrediet 186S 3 102.50 Buurtspoorw. Jan.-Ju i 3 79.— Buurtsn. obl. Mei-Nov 3 Buurtspoorw. (loten) 2,5 96.50 Anderlecht 1907 3,5 Aalst 3 Antwerpen 1887 2,5 Antwerpen 1903 2 71.50 Brussel 1902 2,5 Brussel 1905 2 70 50 70.75 Brussel ^Zeehaven 2 69.25 69.50 Charleroi 1905 3 Gent 1896 2 69.75 70.25 Elsene 1880 3 80.- Elscne 190S 3,5 Laken 1902 3 Luik I860 3 130.50 Luik 1897 2 69.50 Luik 1905 2 70.75 Mechelen 1885 3 Meclielen 1897 3 Oostende 1852 Oostende 1898 2 Sint Gillis 1904 3 79.25 St-Joos- ten-N oodc 188! 3 80.— Schaarbeek (100 fr.) 2 67.— Schaarbeek (500 fr.) 3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.) 3 Verviers 1873 3 100.— Verviers 1893 3 "V E3 IEL I-ü <3 O ]P I Gr van goede onder Haeltert, Kerkxkên, Denderhautem, Meire en Ressegem. De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal op Diinsdag 8 October 1912, om 1 ure namiddag, ter herberg van de weduwe Lauwereys teKerkxken, openbaar verkoopen 50 aren 70 centiaren Land, te Haeltert, op Groothaege en Holbeek, sectie C, nummers 1139 en 1280. 3 hektaren 81 aren 80 centiaren Land, te Kerkxken, Patrijshoek, Berg, Patrijshoek en Klein Boukentveld. 71 aren 60 centiaren Land, te Denderhautem in de Vondelen. 13 aren 30 centiaren Hooiland, te Meire, in den Langenmeersch. En 31 aren 70 centiaren Land, te Ressegem, op de Veldsdaele. Zie plakbrieven. 1057. IfiEGEDEZLINGEN. OETINGHEN. Groote feestelijkheden op Zondag 6 Octo ber en, Maandag 7 Octoberter gelegenheid van het zilveren jubelfeest van den E. H. Van der Ainoera, als pastoor der parochie. Zondag om 2 ure, praalstoet. Opgelet De stoet vertrekt om 2 ure, ten gekuchte Blyckeer. Hij zal dan door de Grachtstraat trekken, over deNieuwePlaats; van daar nflar de Oude Plaats en als 't we der gunstig is langs do Molenstraat. De sloot zal terug tot op de Nieuwe Plaats komen daar zullen aanspraken gericht worden tot den eerwaarden jubilaris. Tot slot uitvoering van 't Belgisch Natio naal lied. 's Maandags om 11 ure. de plechtige Mis van dankzegging, gezongen door al het volk. Daarna Te Deum, Om 4 ure, uitvoe ring voorde pastorij van 't gelegenheidslied en andere Vlaamsche liederen niet begelei ding der Fanfaren, alsook uitvoering van muziekstukken. 's Maandags avonds groote verlichting en vuurwerk. Heel't dorp zal .prachtig versierd worden voor Zondag en Maandag, PAR SUITE DE DEPART a vsitdpe a Abst situé PBace Impériale, n° 19, (situation pré- férée) se composant de maison d'habilation, avec écuries, remises, grand jardin, puits artësien, étang d'une contenanee superficielle d'envirou 75 ares. Cot immeuble, propriété d'agróment, est sus ceptible d'un usage industriel, sa situation proximité égale (dix minutes de marche) de c-ha- cune des gares, de vovageurs et de marchandises, le favorisant admirablement. II est appeié une notabic plus value, une partic du jardin iongeant sur 63 m. une ruelle dont l'élargiesement est décrcté. Grandes ï'acilitës de paiernent. lül voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST 6 October. Op Stadsschouwburg, te 5 uur 's avonds. Eerste opvoering van Oud-Heidel berg 'net prachtig tooneelstuk van Wilh. Meyer-Fös? ter, (5 bed.) door het koninklijK Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap '1 Land van Riem 13 October. Tweede opvoering van Oud- Heidelberg in namiddag vertoo ning, eveneens op Sladsschouw? burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. Begin 3 uur, einde omstreeks 7 uur. 10 November. Tooneelfeesl der Tooneel- maatschappij der Christene Vakf vereenigingen Arbeid en Kunst Worden opgevoerd De Plicht- vergelen Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 17 November. Om 5 1/2 ure namiddag, Vermakelijk Avondfeest door don Tooneelbond Langs om Beter en de fanfaar Willen is kunnen al'deelingen van den Katholieken Volkskring St-.Tozef, in de feest zaal, Meuleschetteslraat. 24 November, te 17 uren, tooneelfeesl doop den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Martensgesticht. Opvoering van De Kerkvervo/ger of De Nero van. het Noorden, drama in 3 bedrijven, en Baas Ganzendonck, blijspel in 1 bedrijf. HOFSTADE 20 en 27 October Opvoering van het nieuw bijbelspel Samuël 150 uilvoer ders, orkest en koren telkens om 4 uren stipt namiddag. LÉDE. Zondag 6 October, om 4 1/2 ure namiddag, vergadering in de Bewaarschool, voor de leden van het Christen Vlaamsch Verhond en hunne vrou wen en kinderen tot 12 jaren. Voordracht door den E. H. Keyse, Proost, over Onze Reis naar Rome met. lichtbeelden, zang en muziek, en voordragen. Zondag 17 November, om 4 1/2 ure namid- middag, in' de Bewaarsshool, toon- en tooneelfeest door den Tooneel bond Vreugd in Deugd en de Symphonie, ten voordeele dor ar men van het Genootschap van den H. Vincentius a Paulo. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deden. WISSEL-AGENT, 18, Esplanadestraat, Aalst. -- Telefoon 112 Inkoop en verkoop var. titels aan 1 fr. per duizend. Kosteloos uitbetaling va» coupons en nazien van trekkingen. L.eeniag op litols. Beurs orders op Parijs en Londe». 1045 dz *au M. Cainiel Prael, opticion-specialiste Aalst, I an ge Zoutstraat, 0 2 October, 15 uro: V Barometer 753"8 Thermometer 12 5 Wind: noord-oost Vooruiti.veranderlijk NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Agentschap tier Société Générale de Belyiejue Succursaal van Aalst20, NieuwWaat TELEFOON -1-13 Dépots van geld aan 3 °/0 en 3 1/2 °/0. Disconto en invordering van wissels. Voorschotten op titels. Aan- en verkoop van checks, vreemde bankbiljetten en munten.Beursorders.Uitbetaling van koepons. Inbewaarneming van waarden VERHURINGSTARIEF DER BRANDKOFFERS BRANDKOFFERS PRIJS DER VERHURING, hoogte BREEDTE DIEPTE PER MAAND PER 3 MAAND PER 6 MAAND PER JAAR meter meter meter frank frank frank frank Model A B G D Fi 0.12 0.20 0.50 0.50 0.53 0.30 0,30 0.3Ö 0.62 0.62 0.55 Ö.ÓB 0.5o 0.55 0.55 2.— 3.— 5.— 8.— 9.— 5.— 8.— 12.— 20.— O O 9.— 15.— 20.— 30.— 35. 15.— 25.— 35.— 50.— 60.— De zaal der brandkoffers is toegankelijk voor het publiek alle werkdagen van 9 tot 4 uur, ('s Zaterdags van 9 tot 2 uur). 969

De Volksstem | 1912 | | pagina 3