ONPLICHTIG NIEUWSBERICHTEN. hene geheime zaak Een railjoenliezitter spoorloos ver d'vciijn met lieel zijn fortuin. Eene bendieteniientle aangehouden te Brussel. ftlGortjpopp in liet Walenland 't Wit Sioopke van Jacques Nsefs Het tijdverbruik van Gaston Vergouts Rekening houdende van de verschillige getuigenissen der personen die Gaston Ver gouts den dag der verdwijning gezien hebben kan men voor Vergouts hel volgende tijd verbruik opmaken, van M. Provo 'sMorgends uit Edegem vertrokken is hij om 8 ure 20 in zijne bureel en der Lange Nieuwstraat aangekomen Om 8 ure 45 min. werd hij aan de Pepinière gezien en om 9 ure 40 zag men hem aan de Wandelende Jood. Van 9 ure 10 tot 11 1/2 ure weet men niets zekers van Vergouts, en hij zelf ver klaart zich niet te herinneren waar hij ver bleef. Om half twaalf is hij op de Statieplaats in het Café des Sports gekomen en bleef er tol half één. Hij begaf zich toen naar zijn bureel, reed van daar naar de woning van M. Provo en dan verder naar Edegem om te gaan mid dagmalen. Hij bleef thuis tot rond 3 ure en vertrok om .3 ure 13 met den trein naar Antwerpen Na eerst nog eens in het Café des Sports ge weest te zijn, begaf hij zich naar zijn bureel Ilij bleef er tot 5 ure. Rond 6 1/4 ure is hij bij Mdd. Provo terug gekeerd. Dan reed hij nog eens naar hel Café des Sports, om rond 7 ure, den trein te nemen naar Edegem. Het tijdverbruik van M. Provo M. Provo heeft 's mofgends zijne wonino verlaten. Om 8 ure 45 werd hij gezien aan de Pepinière en oin 9 uur 10 aan de Wandelende Jood. Een drukker van Berchem beweert nu de man houdt het stellig staan, dal hij hem om 11 ure gezien heeft op de Meir. Een ander getuige heeft hem gezien om 11 ure 1/2 op den hoek der Mercatorstraat en Leopoldlei. Nadien werd M. Provo nergens meer ge zien. Hier moet opgemerkt worden, dat er bij de twee tijdsverbruiken eene leemte is, na melijk, tusschen negen en elf ure. En wordt ook gezegd, dal de twee getui gen, die verklaren M. Provo gezien te heb ben. na négen ure, zich vergist hebben. Beiden weigeren echter zulks aan te nemen. Indien zij zich waarlijk vergist hebben, is het mogelijk dat Gaston Vergouts in de zaak betrokken is, doch, is het de waarheid dat zij M. Provo zagen, dan is Gaston Vergouts onschuldig, omdat hij den tijd niet kan ge had hebben, nog M. Provo te ontmoeten.0 Evenwol blijft dan.nog de medeplich tige BE VOLKSSTEM Gevers, ran Berchem, naar Brecht gereisd om er een onderzoek te gaan doen. M. Ge vers had zijn hond, een zeer goed afgericht dier medegenomen. Het onderzoek werd gedaan op de plaats genaamd Mestpacht, alwaar Gaston Ver gouts eene jacht in huur heeft. Daar deze jacht zeer uitgestrekt is, is het zoo goed als onmogelijk heel de jacht te doorzoeken. Toch hebben de agenten eone ontdekking gedaan, welke niet van belang ontbloot is Men heeft namelijk sporen gevonden dat '■en automobiel daar niet lang geleden voor bijgereden is, op eene plaats waar nooit een auto kwam. Mogelijks zal het parket ook te Brecht een onderzoek doen. slag beraamd werd door eenige kerels die zij in hot oog hield. De graeve en zijne band ers zouden de hoofdkerk van Sint-Aubin IÏXT 3E=E.XJS3LJA.Kr3r> Een groot russisch nij veraar, M. Yassiou- ninski, broeder van den staatsraad van dien naam,wonende te Moskow, is sinds een acht tal dagen spoorloos verdwenen. Vooraleer te vertrekken, had hij al zijne bezittingen te gelde gemaakt en het geld dat hij in verscheidene banken belegd had, terug gehaald. Hij.is dus met eene som van twee tot drie miljoen weg getrokken en alle opzoekingen, sinds dan gedaan om hem terug te vinden, zijn vruchteloos gebleven. Men veronderstelt dat de nij veraar gehan deld heeft in eene vlaag van zinsverbijste ring. Reeds hebben een zijner broeders en een zijner zusters zich in vlagen van waanzin gezelfmoord. Anderen zijn van gedacht, dat M. Yas- siouninski, dreigbrieven moet ontvangen hebben van bandieten en zich daarom met zijn fortuin verborgen beeft. Het geldgebrek van den verdachte. Hol schijnt meer en meer bewezen dat de verdachte in geldgebrek verkeerde. Aan een persoon van Mortsel had hij 500 fr. ter leen gevraagd. De lieer Radino, policieofficier van Ber chem, die zich in het onderzoek dézer zaak bijzonder heelt, onderscheiden, ontving van den lieer Z... drogist, wonende te Berchem, de volgende belangrijke verklaring Deze persoon, die bok betizinne verkoopt, had het bezoek ontvangen van den bood schapper van den verdachte, eenige dagen vóór de verdwijning de boodschapper had hem gevraagd of hij eenige bussen benzine wilde koopen, aan den prijs dien hij er wilde voor geven. Z... weigerde het aanbod, maar den dag der verdwijning kwam de boodschapper terug bij den drogist, en het viel de bewoners terstond in het oog dat hij geheel in het nieuw stond. Do drogist trok reeds de aan dacht zijner vrouw op dit feit. Opzoekingen te Brecht. Op bevel van liet parket is M. Radino po- licieopzichter, in gezelschap van den agent 2® vervolg Alles, alles verteerd de voorwerpen, die het eenvoudig verblijf een zoo verblijdend aan zien gaven en waarop de vrouw niet trotsch, doch waarmede zij zoo gelukkig was, waren verdwenen zij waren door Pieter verkocht, om zich geneesmiddelen voor zijne Lena, brood voor zyne kinderen te verschaffen. Vruchteloos zocht haar oog naar zoo veel, dat haar dierbaar was, dierbaar ook, omdat er belangrijke herinneringen aan verbonden waren zoo vele voorwerpen miste zij, die haar vroeger spraken van dién gelukkigen tijd, waarin zij zich nog in het bezit liarer ou ders mocht verheugen, harer ouders, die zoo veel hadden gedaan en opgeofferd, om haar eene waardige vrouw te doen zijn voor hem, diohet oog op haar had laten vallen, voor Pieter Van Reeven, den rijken boerenzoon. O! het verlies van dat alles smartte haar zeer en toch, zij durl'de, zij mocht geeno klacht daarover slaken. De nood was weldra zeer hoog gerezen, en Van Reeven. nog altijd niet in staat om te arbeiden, waagde het, zijnen meester, die tevens de eigenaar zijner woning was, om hulp aan te spreken. Eene weigering was hot antwoord van den hardvochtige, welke toch zooveel aan hem. die zijne hulj inriep, was verschuldigd. Van Reevon meende hem er aan te mogen herinneren, dat hij zijnen zoon iiet leven had gered. Eene bedreiging was het bescheid van den ondankbare. Wanhopig keerde de man en vader bij zijne vrouw en kinderen terug. Niet alleen had hi.j geene hulp mogen erlan- maar hem was zell's aangezegd, dat hij de De overlevende der gebroeders Rorik De Graeve is de aanvoerder. In onze laatste tijdingen, van Woensdag avond, meldden wij reeds dat te Brussel ze keren De Graeve aangehouden was, onder verdenking eene stoutmoedige diefte be raamd te hebben. De aangehoudene De Graeve is wel de overlevende der gebroeders Rorik De Grae ve, waarvan destijds zooveel gesproken en geschreven werd. Men weet namelijk, dal hij en zijn broe der Leonce en Eugeen, op aanklacht van een bootskok, zekeren Mirej aangehouden wer den door het Fransch gerecht, wegens ver scheidene misdrijven. Dank aan de werking van een Belgisch Komileit. werd hij op bevel van den Presi dent der Fransche Republiek in vrijheid ge laten, zijn broeder op de galeien gestorven zijnde. NADERE BIJZONDERHEDEN. Eugeen De Graeve met zijne vrouw en kind, te Schaerbeok wonende, was van plan naar Venezuela te trekken en zich aldaar te vestigen, om er fortuin te maken. Zooals men weet, had hij reeds vroeger in Amerika verblijf gehad. Daar hij al zijn geld had uitgegeven, om den overzetprijs van hem en zijne familie te betalen, zag hij zich genoodzaakt aan de reis te verzaken, daar hem de middelen ontbra ken zich in Venezuela to vestigen. Ten einde raad vatte hij het plan op, eene kerk te plunderen, om aan geld te geraken. De politie was te weet gekomen dat er een l te Namen plunderen, en dit zou, kost wat kost, geschiede:, op Maandag 30 September, rond hel middaguur, dan is de kerk gewoon lijk gansch verlaten. Zaterdag. 28 September, deed De Graeve nog eene reis naar Nartien, om de omstreken der kerk nader te bestudeeren. Daar de poiicie van dit alles op dé hoogte was, werd eene strenge waakdienst rond Sint-Aubain's kerk gehouden. Om 8 ure, op den bepaalden dag, kwamen De Graeve met zijne medeplichtigen voor het Jubelpark bijeen, te Brussel. De Graeve droeg een pak. eene koord inhoudend, om den koster te binden, zeep om ruiten in te slaan, en een fleschje chloroform. Bij de schelmengroep bevonden zich twee jongelingen met een gelijkend bruin kostuum. De Graeve drukte daarover zijne woede en achterdocht, daar de kleur van de stof zeer in het oog springend was, en bedreigde hen te zullen dooden, zoo zij het ooit waagden hein te verraden. De Graeve stelde de reis uit maar dwong een der jonge lieden naar Namen te gaan, om te,zien of de poiicie geen waakzaam oog hield op de kerk. Hij werd aldaar aangehouden en herkend als G. L. D.,te St-Gillis wonende. Doch daar men op zijn vorig gedrag niets te zeggen vond, werd hij terug in vrijheid gesteld. Heel de bende gevat. AANHOUDINGEN Dinsdag morgend werd een der verdachten een chauffeur, zekere Clayssens, aangehou den. Eerst loochende hij alles, doch dra in het nauw gebracht, moest hij bekentenissen afleggen. De twee jongelingen G. L. D en L. D. B., beiden te St-Gillis wonende, wor den insgelijks aangehouden. Beineu beken den door Eugeen De Graeve, in eene her berg te St-Gillis te zijn aangesproken. Hij stelde bun voor den schat der vernoemde kerk te helpen plunderen en zou gezegd heb ben dat hij zinnens was al te dooden, die zou trachten hem zulks te beletten. Rond 9 ure trok de poiicie naar de wo ning van De Graeve, en snapten hem, wijl hij bezig was met zich te kleeden. De kerel had den tijd niet zijnen revolver te gebruiken, die nevens hem op de nachttafel lag. Van al de aangehoudenen in deze hoofdschuik de eenige die alles loochent. Uit het onderzoek blijkt, dat De Graeve aan den aangehouden chauffeur, Maandag avond moet bekend hebben dat de slag ver loren was. en dat hij zinnens was naar Frank rijk te f: ukken. De Graeve en zijne mede plichtigen zullen vervolgd wordon om eene bende van booswichten tot stand te hebben willen brengen, ten einde misdaden tebedrij ven. Voor zulk misdrijf, kan men tot de dood straf of tot eeuwigdurenden dwangarbeid veroordeeld worden. Van Uvtvanck werd door de gendarmerie aangehouden en ter beschikking van den prokureur des Konings gesteld. Woensdag namiddag kwam een genaamde Ai mé Cannet, 50 jaar oud, die sinds verschei dene jaren van zijne vrouw gescheiden leef de, deze lautste, Alice Aisseau, 4o jaar oud, te Wasmes opzoeken. Spoedig ontstond twist, en eensklaps los te Cannet verscheidene revolverschoten op zijne vrouw. Deze stortte ten gronde, door verscheidene kogels in hoofd en borst getrof fen. Haar toestand is hopeloos. De moordenaar is er in gelukt te vluchten en is tot hiertoe nog niet teruggevonden. vV- Een.24jarige glasblazer Joachim Lapaille, wonende St-Jozefstraat, ontmoette een ge- aamde Georges Cools, met wien hij vioe- ger nog getwist had. Lapaille trok onmidde- lijk een revolver en loste een schot op Cools. Deze werd in den neus getroffen. Het reuk orgaan werd vreeselijk geschonden, doch de kogol zette zijn weg voort langs de luchtpijp en kwam zoo in den mond van Cools terecht. De toestand van Cools is zeer gevaarlijk. De dader is zich in de gendarmerie gaan gevangen geven. Hij werd ter beschikking van het gerecht opgesloten. Te Sart-Culpart ontstond twist, tusschen den genaamden Arthur Van Uvtvanck en Désiré Van Geyssel. Van Uytvanck trok een revolver en vuurde tweemaal op Van Geys sel. Deze werd in den rug getroffen en doo- delijk gekwetst. schamele woning moest verlaten. Vier weken drukte eenen kus op de lipjes der slapende waren thans sedert dien tijd verlöopon en de lievelingen en wierp zich .daarna op den eeni- toestand van het ongelukkig gezin was meer gen stoel, om zich aan hare angstvolh en meer verergerd. dachten over te geven. Vruchteloos had Van Reeven gepoogd, bij Een stroom van tranen - die zij thans onge- anderen werk, welk werk ook, te verlangen, stoord mocht laten vlieteir, schonk haar eeni Met een koel bescheid of met smaad was hij ge verlichting. afgewezen, die ongelukkige want de laster Twee uren waren misschien na het vertrek had hem tot het mikpunt van zijne giftige pij- van Van Reeven verloopen,toen een eigenaar len gekozen. van eenig houtland in de omstreken, verge- Hij was traag, onhandelbaar,oneerlijk'zelfs, zeld van zijnen zoon de hut binnentrad, dit had de eigenaar zijner woning, zijn vroe- Goeden avond, vrouw! waar is Van geró meester, gezorgd te verspreiden.... om Reeven zijne ondankbaarheid te bedekken. Doch kee- Hij is naar de stad, baas Vervliet, was ren wij in dpn loop van ons verhaal terug. hot antwoord, eenigszins darzelende. Het mocht de brave hputakkersvrouw eeni- O dan heb ik mij niét bedrogen, vader, gen tijd, nadat haar rhan do woning had ver- toen, ik meende, dat het Van Reeven was, laten, gelukken, om de kinderen, die om die wij, een paar uren geleden, met nog een voedsel baden en schreiden, met beloften te anderen man. op den weg tegenkwamen, bevredigen. Het jongste reeds was ongevoelig Het is waar. liet thans Lena volgen, hij voor de kwelling des hongers, toen zij het brengteenen reiziger, die bij ons binnentrad, vijfjarig knaapje de knientjes deed buigen, naar Utrecht. zijn avondgebed op te zeggen. En hij doet daar wel aan, wijfje, want de Het was aandoenlijk, dat gebed, dat ook weg is tegenwoordig voor eenen reiziger niet eene dankzegging inhield,in die arm'oedige hut veilig... Hoor. vrouw waarom ik hier kwam van de stamelende lipjes van dat lieve kind, Uw man is buiten werk. Vroeger heb ik zyne dat honger had geleden. Welk een scherp diensten geweigerd, omdat men hem bij mij contrast met die bevoorrechten, die in weelde had zwart gemaakt; thans beter ingelicht. aden en te midden van het genot er niet aan kom ik zijne diensten tegen een tamelijk loon denken om de knieën voor den Gever van al vragen. dat goeds te buigen. Vervliet en zijn zoon vertrokken. Wy zul- I. it die armoedige hut rees een dankgebed. Ion het niet wagen, de aandoeningen der vrouw Het.werd besloten met het volmaakste der ge- te schetsen. Met den den blik ten hemel zog beden. Toen het «leid ons niet in bekoring,de zy Heer, maar verlos ons van den kwade j O God, daar, waar de monsch geene van de lippen van het onschuldige knaapje j uitkomst ziet, daar schenkt gij redding. Neen! Brussel. Mislukt. Kwaaddoeners hebben verleden nacht gepoogd in het maga zijn te dringen van M. B... juwelier. Kool- markt. Zij hadden reeds twee gaten gehoord in het luik, wanneer zij in hun plan werden estoord. Oneerlijke voerlieden. 'Bij een dok ter werden gisteren steenkolen gelost. Na vertrek der voerlieden, stelde men vast, dat er 2.000 kilos te weinig werden geleverd. Daar de doktor het voorgaande jaar insge lijks op die wijze werd bedrogen,verwittigde hij ditmaal de poiicie. Agenten troffen de rie voerlieden aan in de Jaak Jourdansstraat. Eene der karren stond er nog geladen. De drie onoerlijko voerlieden werden naar het liommissariaal der 6® afdeeling geleid, waar proces-verhaal tegen hen werd opgesteld. De doktor ontving nu de kar steenkolen, welke de drie vrachtvoerders hadden achter gehouden. In den amigo.Tijdens de maand Sep tember werden 1000 personen geherbergd in den amigo van Brussel. 539 werden aan vaard op hun verzoek om nachtverblijf. Stoutmoedige dief. Mevrouw Amedée Fontaine, Legerlaan, 7, te Etterbeek, kwam Dinsdag uit te Noordstatie. Een kerelontruk haar een zakuurwerk in platina en een gou den halskotling van groote waarde. De gauwdief nam de vlucht en kon niet inge liaald worden. Aanhoudingen. In gevolge een aanhoudingsmandaat afgeleverd door den onderzoeksrechter Havaux, heeft de polici* Dinsdag avond in een logement der Aapslraat een man en eene vrouw, heiden van Fran schen oorsprong, aangehouden. Zware vermoedens wegen op deze twee personen. Men denkt dat deze aanhouding verband staat met debandieterij derLegrai lei. Dievegge. Eene vrouw, schijnende ongeveer 45 jaar ouden zeer net gekleed Heeft Dinsdag avond in een magazijn der St Bonil'aciusstraat, eene pels ter waarde van 000 fr 4 OCTOBER 191$ De stoutmoedige dievegge wordt opge zocht. Elsene. Een schoenmagazijn geplun derd. In den nacht van Dinsdag tot Woensdag is de schoenwinkel der echtge- nooten Clément, wonend steenweg van Waver, geplunderd geworden. Meer da 120 paar schoenen en andere koopwaren zijn gestolen geworden. Een persoon in de Miniemenstraat verblijvend, is reeds aange houden geworden. Gekend zijn naar verdienste is de beste reklaam 't is deze der chicoreé Talpe. 1063 Ukkei. Grijsaard door een taxi ge dood. De 75-jarige De Greef, wonende hij zijne kinderen, Cité Errera, ging gisteren avond over den steenweg van Waterloo, wanneer hij door een taxi werd aangereden en onder de wielen geworpen. Zwaar g neusd opgenomen en naar het hospitaal g> bracht, bezweek de ouderling weldra. klonk, blikte Lena smeekend ten hemel. Zij dacht aan haren man en sidderde. De slaap breidde zijne weldadige vleugelen ook weldra over het oudste kind uit.De vrouw neen Gijdie den worm, die in hetstof kruipt, niet vergeet, het kon uw wil niet zyn, dat die onnoozele kinderen langer zouden honger lijden. In hare grenzelooze vreugde, in hare war- e dankbaarheid, had de vrouw de oorzaak van haren vroegeren, nijpenden angst verge ten doch plotselings stelde haar man zich oorharen geest, met zijn gelaat vol wanhoop, vol van een vreeselyk besluit. Moge het niet te laat zijn kermde zij en met angst blikte zy naar de deur. Vliegt de tijd voor den gelukkige, wien hij genietingen aanbrengt, als eene vluchtige schaduw daarheen, voor den ongelukkige, dien hij slechts smarten baart, kruipt hij traag voort. Dat uur van zieldoorvliemenden angst, dat nog voor Lena moest verloopen, alvorens zij haren man zou weerzien, duurde lang, zeer lang. Zou de tijding, die zij Pieter had meê te deelen, voor hem een hemelbode wezen, of zou zij hem als eene spotternij klinken Zou hij met een onbezoeld geweten bij haar weer keeren, of zou hij, God weet hoe diep gezon ken zijn Angstige vragen, die zij zich deed, terwijl zij met strakken blik op de deur bleef staren. De arme vrouw en moeder zij hoorde niets van den stryd der elementen daar buiten. Eindelijk toch vernam zij beweging aan de deur en ditmaal was het niet de storm, die deze zoo dikwijls had doen kraken en die haar zoo dikwijls had misleid. De deur werd geo pend. en Van Reeven trad onstuimig binnen.. Een blik van Lena op haren man... en een vreeselijko gil weergalmde door het armoe dige vertrek en deed de kinderen verschrikt ontwaken. Haastig sloot Van Reeven de deur achter zich toe, als vreesde hy te zullen .worden ach tervolgd, en dit niet alleen, maar ook zyn gelaat rechtvaardigde de ontzetting en den angstkreet der beklagensweerdige vrouw. Zijne trekken waren schier onkenbaar, want Doodelijke val. Een j'onge schalie- dekkersgast. Karei Debever, wonende Put- weg, was Woensdag voormiddag, aan het werk op liet dak eener wonitig Van de Ma- hillonlaan, te Schaarbeek. Opeens viel hij naar beneden en bleef op den slag dood. Het lijk werd naar het doodenhuis gebracht. Anderlecht. Kind verdronken. Woensdag morgend, is het 2jarig zoontje der echtgenooten Januarius, wonende Neerpe- destraat, hij toeval in de beek gevallen, die dicht bij de ouderlijke woning loopt. De on gelukkige kleine is verdronken. De wanhoop der ouders is niet te beschrijven. Akelige ontdekkingWoensdag morgend hebben de werklieden van den vuil- nisdienst op het mestveld een zorgvuldig toe gebonden pakje gevoeden, dat het lijkje be vatte van een pasgeboren knaapje. Het par ket is verwittigd. St-Jans-Molenbeek. Brand in eene fd- biek.Ten gevolge eener naphteontploffing is Woensdag namiddag brand ontslaan in de oliefrabriek van M. Laurilzen, Volkstraat. De brand verspreidde zich met buitengewone snelheid en weldra stond een groot magazijn in laaie vlam. Dank aan de spoedige hulp der pompiers, was alle gevaar na een half uur werkens.geweken. De schade is zeer belangrijk. is het eenige echte Vieux Système. Hever. Een paard overreden. Dins dag namiddag kwam het gerij der Wed. De- wezer over den spoorweg van Meqhelen- Leuven kort bij de statie, toen juist de trein aankwam. Het paard werd omvergestooten en op den slag gedood. Een onderzoek werd ingesteld. Auderghem. Lijk herkend. Het lijk uit den vijver gezegd De Ketelgetrokken,, werd herkend als zijnde datgene van E. J..,, kleermaker, Viaducstraat, te Elsene. De on gelukkige leed aan eene ziekte, welke hij als ongeneesbaar aanzag. De vrouw veranderd dikwijls maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende chicoree der Trappisten Vincart. 1500t. St-GiIlis. Laffe aanrandingSinds lang reeds werd een metaalbewerker, Arthur Van der Meersdh. wonende Fortstraat, ach tervolgd, door drie gewezeji werkgezellen, met wie hij in twist leefde. Woensdag aAond ontmoetten zij hem op den Boendaalschen steenweg. Hij werd aan gevallen en zoo vreeselijk gestampt en ge slagen, eat hij huiten kennis ten gronde bleef liggen. Het slachtoffer moect in bedenke- lijken toestand naar het gasthuis overge bracht worden. Diefstal. Dinsdag morgend, rond een uur, zijn onbekende dieven bij middel aan valsche sleutels in da woning gedron gen 'van Mad. de barones van Avissen, Amerikaanschestraat, 75. Zij hebben al de meubels opengebroken in de eetkamer, op hei gelijkvloers en al het zilverwerk buitge maakt. Denzelfdeh nacht hebben dieven een hezook gebracht in de woning van M. Char les Grenez, Bosquetstraat, 19 en hebben er twee ringen en talrijke andere juweelen, voor eene gezamentlijke weerde van 1100 fr. gerobberd. Wetteren. Ongeval. De genaamde Emiel Maes, ondernemer, is met zijne knecht en werkzaam in het gesticht Sacré coeur - aan de Zandstraat alhier. Gisteren is hij bij ongeluk den keldertrap afgedonderd zoodat zijn rechter schouder gebroken is. Het slachtoffer dat schrikkelijke pijnen onderstond is door dokter Van Sande de eerste zorgen toegediend. Met een viertal weken rust zal hij er van af zijn. Diefte. Verleden nacht zijn ten nadeele van Pieter Eeckhout, landbouwer, wonende te Wetteron-ten-Eede, verschiilige kiekens gestolen. Daar het kiekenshok niet droegen zij sporen van onverdiend lijden, thaus kenteekenden zij angst, schrik en vroe ging. Het was voor Lena, als had de misdaad eeds haren afzichtelijken stempel op zyn ge laat gedrukt. PieterPieter wat hebt gij gedaan jammerde eindelijk de vrouw. Stil, Lena, stil, in Gods naam... snreekte Van Reeven en zag schuw naar de deur. De stem der kinderen, die van honger schreiden, vermengde met de woorden der echtgenooten. Vader hebt gij nu iets medegebracht riep het vijfjarig knaapje. Hier, ongelukkigen is brood zegde de houthakker, haalde meteen een brood van on der zijn wambuis te voorschijn en wierp het op het arme leger der kinderen. De vrouw had de beweging van Van Ree ven gadegeslagen. Met een gebaar van het diepste afgrijzen deinsde zij achteruit en staardemet wijdgeopendeoogen opharenman. Bloed riep zij op ijzingwekkenden toon Pieter er kleeft bloed aan uwe handen, God dat is yselijk Ook Van Reeven bespeurde thans zelf en met ontzetting de sporen van bloed, die op zijne handen en zijne kleederen zichtbaar waren. Zwijg, Lena zegde hij met gebiedende stem zwijg of.., De ongelukkige vrouw trad thans op haren man toe en greep met de kracht der wanhoop zynen arm. Zij staarde hem in het gelaat als ilde zy methare blikken tot op den bodem an zijn hart boren. Vrouw wat wilt gy riep Van Reeven angstig. Wordt vervolgd

De Volksstem | 1912 | | pagina 2