In de Balkanen Internationale tentoonstelling Sterfgeval Stadsnieuws De toestand was verleden nacht de volgende De vrede geteekend tusschen Turkyë en Italië. SPORTNIEUWS Wielrij ci«e.ax Vliegen. Weerkundige waarnemingen PERCEEL ZAAILAND FEESTWIJZER Tli. Steirens, officieeleTwo teering B E2 BIG H T 4 OCTOBER 1912 DE VOLKSSTEM ▼astging hebben de dieven geene braak moeten plegen. De gestolen kiekens hadden eene waarde van rond de 80 franks. De poli tie heeft de zaak in handen, doch heeft niet het minste spoor van do daders. Straatlawjd. Zekeren E. D. van Wclteren, heefl gedurende verschillige dagen de gansche Molenstraat alhier in rep en roer gezet, en bedreigde elkeen met slagen. Een gebrekkelijk manspersoon werd door den woestaard ten gronde geworpen zoodat de man moest huiswaarts gedregen worden. De policie heeft ten laste van den onver- betcrlijken kerel een proces-verbaal opge maakt. Straatschenders. Gisteren avond vonden verschillige jonge gaston hun ver maak met den bewaker der gemeentelijke academie alhier, op smaad en schimp 't ont halen en dreven het zelf zoo ver den ouden man met steenen en grasrutzen te besmijten. De policie is moeten tusschenkomen en de jonge daders zullen met moeder-juslicia af te rekenen hebben. Doodgevonden. De genaamde Aman dine Claus, fabriekwerkster, oud 24 jaren, wonende aan de Moerstraat alhier, werd Woensdag morgend door hare moeder in haar bed doodgevonden. Het was rond 5 ure toen ze moest gewekt worden om zich naar haar dagelijksch werk te begeven, dat men het schielijk overlijden bestatigde. Hot ongelukkig slachtoffer was reeds koud en stijf, toen ze gevonden werd, zoodat de dood reeds verschillige uren moest ingetreden zijn. Dokter Verstegen in allerhaast ontboden kon slechts de dood bestatigen en alle hulp was overbodig. Het droevig ongeval bracht natuurlijk eene onbesprekelijke verslagenheid in de gansche familie en gebuurte. De schielijke dood is toe te schrijven aan eene hartader- breuk. Arme vriend, wat scheelt er Ik ben zonder couragie, zonder macht of kracht, zonder adem, het minste werk vermoeid mij. Karei, jongen, gij lijdt aan neurasthe nie. Ik weet het wel, de dokter heeft het mij gezegd hij zegt ge moet distracliën nemen neemt dit, neemt dat, maar niets helpt. Wilt gij genezen Ja, parbleu Hewel, ga bij uwen apotheker en vraagt hem eene ftesch THEOBROMA het is een wonderbare krachthersleller van hef zenuw stelsel, gebruikt het juist gelijk of dat het in de explicatie te lezen staaf, en binnen eene maand zijt gij een ander mensch. Zoo gezeid, zoo gedaan. Te Gent, apotheek DE MOOR. Te Aalst, in alle goede apotheken. De Clings. Dieven aangebonden. In den nacht van Maandag tot Dijnsdag hebben dieven de ijzeren staven van een klein ven- sterlcön van landbouwer Van Doorslaer uit gezaagd, langs daar ingedrongen en 'al mee genomen goud, zilver en geld. Niemand had iets gehoord. De veldwachters ontmoetten in den nanoen twee verdachte kerels. Men achtervolgde zo en hield ze aan. Al het gestolene werd in bun bezit teruggevonden. De plichlige, Jozef Pierens, deserteur, deed volledige beken tenissen. IC&sivenka civetten met ffeschje inkt aan fr. 1,25 ton bureele dezer. Gent. Werhangeluk. Zekere De M<y, wonende Jozef Ilstraat, werkzaam op bet Dok, werd Woensdag morgend het slachtoffer van een werkongeluk, waarbij bij erg gekwetst werd. Na ter plaats door eenen geneesheer te zijn verzorgd, werd hij huiswaarts gebracht. Erg verbrand. Dinsdag namiddag, rond 5 1/2 ure. heeft Maria Herman, oud 37 jaar, wonende Haanstraat, toen zij aan het wassehen was, den ketel kokende loog omgeworpen. Zij werd erg verbrand aan de billen en aan den buik. Men bracht haar- na voorloopige verzorging naar het gasthuis over. Brugge. Jachtdrama. Een bloedige botsing lusschen jachtwachters en wildstroo- pers heeft Dinsdag avond plaats gehad in de Zeven Eikenstraat, gehucht Sint-Pieters-op den Dijk.Talrijke geweerschoten werden ge lost. De jachtwachter D. C..., van Dudzeele, weid aan de beenen gewond, Erger was hel gesteld mot twee gebroeders van Sl-Pieters, die beiden gevaarlijk gekwetst werden, de 66ii aan het hoofd en de andere aan do borst. Zij werden aangehouden en ter verpleging naar de ziekezaal van het gevang overge bracht. Zele. Lijh opgehaald. Woensdag morgend werd aan den Dijk, te Zele. het lijk opgehaald,van den genaamden Alfred Booms dio ovei' eanige dagen te Wichelen van eene baggerboot in de Schelde gevallen en ver dronken was. Het lijk werd opgehaald nabij de woning van den drenkeling. Oostakker. Bandietenstreek. Dins dag nacht hebben eenige dronken kerels, in eene auto gezeten, op den Antwerpsche» steenweg aan de herberg «De Zwaan», bij Karei Van den Berglie, barbier, door de ven sterblinden geschoten, alsook bij Serafien Bruggeman, door de zware voordeur en de vout. Bij Serafieu De Meyer hebben zij ook door de vensterblinden geschoten de kogel werd in de herberg gevonden. Er zijn een 15 lal sclioten gelost. Niemand werd er ge kwetst. Deze gevaarlijke kerels worden op gezocht. Mechelen. Droeve zaak. Dinsdag- moest de begraving plaats hebben van de dochter V. M. Terwijl men het lijk van de dochter builen bracht, om begraven te worden, stierf de moeder, die ook sinds langen tijd ziek was. M. Vdie achter het lijk zijner overle dene dochter wilde gaan, viel bij het verne men van dit onverwacht pijnlijk nieuws op straat in onmacht, en lïïên moest den man terug in zijne woning leiden. Al de tegenwoordig zijnde personen wa ren diepgetroffen door den nieuwen slag die M. C...., opnieuw zoo onverwachts in een nieuwen rouw kwam dompelen. De overledene vrouw wist hoegenaamd niet, dat men hare dochter ten grave voerde. Antwerpen. Velodief aangehouden. Aan de dokken werd zekere De S25 jaar oud, zonder vaste woonst aangehouden wegens diefstal van een rijwiel, ten nadoele van den schipper L. Boonen, aan boord van het binnenschip Lumbago, liggende op nummer 1 van het Bonapartedok. De kerel had het gestolen rijwiel reeds verkocht, maar het werd ontdekt door den policieofficier M. Van Oosten. De velodief is ter beschikking van den Prokureur des Konings gesteld. Hartelooze dieven. Ten nlideele van den 68jarigen Do Beukelaer. op de 2de ver dieping van een huis der Sint-Jansplaats wonende, hebben onbekende schelmen eene som van 30 frank gestolen. De diefstal moet gepleegd zijn tusschen 6 en 9 ure tijdens de afwezigheid van den be stolene. De dieven zijn in de kamer gedrongen, hebben er eene kas opengebroken en aldus de som bemachtigd. Ontaarde moeder. Door de policie zijn opzoekingen begonnen, betreffende eene zekere vrouw X...., 20 jaar, die haar kindje besteed had in een huis der Henlerstraat en niet meer van haar heeft 'laten hooren. Lek. Het binnenschip Jeanne geladen met 300 ton granen, bekwam tijdens het slechte weder, van Maandag nacht een lek. Het schip werd in de Bonapartedok ge haald, waar men met de lossing der lading begonnen is. Te verkrijgen bij de verkoopers der Volks stem BENEDIKTUS KALENDER van Affigem, prijs 30 centiemen. Daar wij dit jaar den Benediktus Kalen der gedrukt hebben, zoo zal er geen almanak der Volksstem verschijnen. Wij hopen dat onze lezers, die andere jaren zulk genoegen vonden in het lezen van onzen almanak, dit jaar den Benediktus ka lender zullen koopen. Zij zullen het zich niet beklagen, want luimen ernst, nuttige inlich tingen, enz. zijn er ten overvloede in te vin den. Vraagt hem dus aan onze verkoopers. Woensdag morgend is te Gent godvruchtig overleden, de heer Edmond Van der Cruvs- sen, patroon van het Grand-Hotel. Al wat in Vlaanderen, België en zelfs in Holland, Frankrijk, Spanje en Italië aan duivenliefhebberij deed, kende den betreur den overledene. Voor de Vlamingen was de vriend Edmond de eerlijke inrichter van talrijke vluchten voor den vreemde de stoute aanlegger van vluchten als Calvie, Rome, Ajaccio, Barce lona, Madrid, die steeds duizenden duiven vereenïgden. Reeds maanden geleden werd hij door eene zware ziekte aangetast, doch m«t zijn sterk gestel had hij er zich toch wat kunnen doorhalen en werkte hij aan zijn gTooisch ontwerp,dat zijn meesterstuk moost zijn, namelijk de monslervlucht op Angou- lême, ter gelegenheid der Wereldtentoonstel ling van Gent in 1913, naar behooren in te richten. God heeft het anders geschikt, dat zijn heilige wil gebenedijd zij... De lijkdienst in St-Annalcerk,gevolgd door de teraardebestelling op het kerkhof van Gentbrugge, zal plaats hebben Zaterdag 5 September om 9 1/2 ure. Vergadering ten sterfhuize, Dierentuinlaan 6, Gent. van Gent 19 13 De deelneming van Engeland Tho Financier and Bullionist meldt dat d9 afdeeling der tentoonstellingen van de Board of Trade, in de Wereld- en Interna tionale tentoonstelling van Gent, er zich vooral zal op toeleggen eene groote uitbrei ding te geven aan de afdeeling der macbienen en de afdeeling van de ceramiek die in de tentoonstellingen van Brussel en van Turin zulken grooteu bijval hebben bekomen. Wilt gij een verzorgd werk bekomen wend u voor bet verven of kuischen van alle kleedingslukken tot de ververij en nieuw- wasscherij Karei Alt. Gérante Celine Van Landuyt, Lange Zoutstraat, 40 Aalst. (Let wel op bet adres en nummer van de straat). 771. Rechtbank van Dendermono'e DIEFTE. Art. De Pauw, van Weiteren, krijgt 3 maand voorwaardelijk. Hij bad ten nadeole van D. B. Julian ongeveer 110 fr. gestolen. WOESTE KEREL. De Smedt Cps ii", gelaagwërker te Sl-Ni- kolaas, krijgt 6 maand gevang. Hij had zijne vrouw erge messteken toegebracht. ERGE ZAAK. Twee vrouwen en een man uit Hamme, alle drij aangehouden, krijgen, om onnoem lijke daden dc volgende veroordeelingen Do eerste, 1 jaar gevang de tweede, 6 maanden de man, 2 jaar gevang. TurkijlS mobiliseert. Weigert den Servischen krijgsvoorraad te laten volgen. Houdt Griekscho schepen aan. Montenegro Het leger is gemobiliseerd. Daar gebeuren schermutselingen aan de grens. Algémeene mobilisatie. Al de schepen worden teruggeroepen. Servië Geheel het leger binnengeroepen. Servië geeft 48 uren tijd aan Turkije om het oorlogsmalerieël te laten volgen. Duigicifi*Bë. Algemeene mobilisatie. Schermutselingen aan de grens 0®ste&3Fiük en beenen nemen militaire voorzorgen. PER TELEFOONDONDERDAG NAMIDDAG EDe Tfirksche Legers. De vertegenwoordigers van Turkije in Zwitserland hebben verklaard dat Turkije in staat is het hoofd le bieden aan al de Balkaansche vorstendommen. @psc&ia>rsirog van verkeer. De treinen van Constantinopel rollen enkel tot Andrinopel. De treinen van Europa komen nog tot Sofia. Te VJeenen. Iedereen verliest hoop de vrede te zien bewaren, EBefig radio. De gevolmachtigden dor vier Balkaansche vorstendommen, die gemobiliseerd hebben, hebben eeue gezamentlijlce nota afgegeven aan Turkyë de volledige onafhankelijkheid agende van Crela, Macedonië, Albanië en Öud-Servië. Zij verleenen aan Turkyë een tijdverloop van drij dagen, om een besluit te nemen. Eens drie dagen voorbij zullen zij eene nieuwe nota afgeven met drij dagen om er op ta antwoorden. Indien Turkyë dan niet buigt, zal men de wapens bezigen. QorlogsgsGa raaien Tijdens de vijandelijkheden zullen Bulgaarschebenden Turkyë doorkruisen en Macedonië in rep en roer zetten. Heel de Bulgaarsche jeugd biedt zich aan om ingelijfd te worden. Sedert gisteren zijn 20.000 jongelingen ingelijfd. Plan de Tukken Het leger der Turken zal in twee groote afdcelingon gesplitst worden Het leger van het Oosten met Stamboul als centrum, dat van het Westen met Janina als hoofdpunt. De vijatideEijkheden zijn beg®nnsn. Men seint uit Belgrado dat de Turksche troepen handgemeen zijn mot de Serbische sol daten. Men seiaat «asas uit Zs»itses«!anet dat de wa*edesQraderEia?»de- lingen tusschen die twee magesicSheCen eindelijk gelukt ijn. TOON EELNEU WS Cies Verschueren In Minardschouwburg te Gent. Hot grootste blijspel dat w ij ooi! zagen, is wel Cies Verschueren, uat verleden jaar 30 opvoeringen lelde en dat door ieder een mag gezien worden. Alleenlijk voor 4 malen wordt liet nu ge speeld. En wie kent Mme Boudiu-Wante niet, die zoo beminde artiste, die met Ilenri Van Daele, Vandewie.le, Van Överborge en Ney- riiTckx, eene geheele zaal gedurende 3 uren doen schaterlachen. Allen dus haar Minardschouwburg. op Zondag 13 October, om 2 1/2 ure, om eon aaiigenamen Zondag in Gent door te bren gen. Men kan zijne plaatsen doen voorbehou den per telephoon nr 1Ö73, alle dagen van 10 lot 4 ure, of per brief, gezonden aan het Bestuur van Minardschouwburg. Koninklijke Vlaamsche Schouwburg, Brussel. Zondag 6 Oktober, eerste dag- verlooning aan verminderde prijzen Roze Kate of het treurspel der Smeden, van M. Nestor de Tière. 's Avonds en Maandag, De Leeuw van Vlaanderen liet werk van Conscience, dat zoo puik vertolkt wordt. Woensdag en Donderdag De Koopman van Antwerpen, van Bastiaens. Alhambra. Donderdag, 10 Oktober, Le Comte de Luxembourg van Frans L6har. Maandag 7, laatste van Cartouche op 8 en 9, geene vertooningen voor de repe- •titie van Le Comte de Luxembourg MARKTPRIJZEN Aalst. 3 oct.Hopmarkt kalmer, prijzen in afslag, verkoopers fr. 95. Loke^en 2 oct Boter 3,00 a 0,00, eieren 3.18» 3.54, aardappelen G.OO a 6,50, raapkoek 13,00, lijnkoek 22,00, rogge BRUSSEL, 2 oct.. Graanmarkt. Ihland- sclie tarwe 19 3/4 a 00/Amerikaansche Win tertarwe 21 3/4 roede Kurrachêe 21 1/2 inland- sche Rogge 17-3/4. a IS Gerst Donna en Odessa 17 1/2 a IS inlundsche Gerst 00 a 00 0/0 Haver van Oourlande 22 0,0 a CO Gerst der Pol ders 22.00 a 00 U/0 inlandsche Haver 22 0/0 a 22 1/4 Amerikaansche Maïs17 3/4 a ia. van Odessa 15 3/4 Graan van den Don au 20 1/2 a 21 id. Rio de la Plata 19 a 21 1/4; llandelsbloem 25 3/4 Bakkersbloem 26 3/4 Zemelen 13 U/0 a '13 1/4. Gliemarkt. Koolzaadolie te Brussel 73 in provincie 71 Lijnolie te Brussel 76 in provin cie 74 inlandsch Koolzaad 33 1/2 Boter 3,25 a 3,57. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gestelde beesten 5S6: Vette koeien 74; melkkoeien 00; groote ossen 0; jonge ossen 208 vaarzen 222; slieren 77; varkens 963; kalveren magere beesten schapen Wettere n, 3 oct. Boter 2,85; eieren 2,50 a 2.7u viggens 25 a 30kiekens stuk 2,75 aard appelen ronde 7 a8; id. witte 6, a 7; konijnen 1,60 jonge duiven 1,20. Hekelgem bij Aalst. Zondag 13 October, om 11/2 ure, koersen voor beginneling én. 1) Snelkoers in reeksen halve finaals en en finaal, drij prijzen 7, 5, en 3 fr. 2) Baankoers Hekelgem, Assciie. Onwyck, Baardegem, Aalst, Hekelgem, (tweemaal) 45 kim. prijzen 20, 15, 10, 8, 6, 5, 4, 2 fr. en twee flesschen wijn. Prijzen voor parochianen vareuse, koers- broek, llesch w ijn, flesch smoutsel. Inschrijving 1 fr. voorbqide koersen, te zenden aan Gaston De Gort. Hekelgem. Eene belangrijke vliegproef: van Engeland naar Indië. Uil Francfort a/M wordt gemeld dat het ontwerp van Groot-Brittanje uit, Indië te bereiken por aëroplaan, wellicht nog vóór hel jaar ten einde is, zal verwezenlijkt zijn. Verscheidene Indische vorsten steunen de zaak zoo hebben de Maharadjah's van Fodh- pur en Bikanni, onder andere, twee prijzen van 3000 en 4000 roepiën uitgoloofd. Als reisweg wordt voorgesteld Londen, Calais, Brussel, Keulen, Francfort, de loop van den Donau, Constantinopel. Vandaar naar Lonich, Goiician, Adana, Alexandretle, Mcrkene, dan den loop van den Euphrate volgend naar Bagdad, dien van den Tigrus naar Basra. Daar men watervliegtuigen zal bezigen, wordt do reis voortgezet over do Perzische golf naar Bushire vandaar naar Kurachi, einddoel der reis. Do geheele afstand bedraagt 8000 kilom. on men hoopt die te kunnen afleggen in 12 dagen. van Al. Camiel Praet, opticion-specialisto Aalst, Lunge Zoutstraat, 6 3 october, 15 uru: Barometer 7G4'5 Thermometer 1 lu Win.1: noord-oost Voorn itx. goed weer EVBen vraagt goede LACETWERK- STERS bij Callebaut, Aalst, 56, Dender- mondschensteenweg. 1067 OPENBARE VERKOOPING van een TE WOUBRECHTEGEM. De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie bet behoort, op Vrijdag 4 October 1912, om 3 ure namiddag, ter herberg van de weduwe Livinus Van Reepin gen, te Ressegem, Dricsch, openbaarlijk verkoopen Een perceel Zaailand, gelegen te Wou- brechtegem, op den Kleyput, ten kadaster sectie A, nummer 343, met eene grootte van 17 aren, volgens meting groot 16 arep S0 centiaren, palende oost Mijnheer Matlhys, zuid Mijnheer Van Kerkhove, west het Bu reel van Weldadigheid van Woubrechtegem, noord de weduwe Danckaert, voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST 6 October. Op Stadsschouwburg, te 5 uur 's avonds. Eerste opvoering van Oud-Hmdeiberg net prachtig tooneelstuk van Wilh. Meyer-Fös- tei', (5 bed.) door het koninklijk Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap 'l Land van Riem 13 October. Tweede opvoering van Oud- Heidelberg in nainiddagvertoo- ning, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. Begin 3 uur, einde omstreeks 7 uur. 10 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Christene Vak- vereenigingen Arbeid en Kunst \Vorden opgevoerd De Plicht- vergelen Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 17 November. Om 5 1/2 ure namiddag, Vermakelijk Avondfeest door den Tooneelbond Langs om Beter en de fanfaar Willen is kunnen afdoelingen van don Katholieken Volkskring St-Jozef, in de feest zaal, Meuleschetteslraat. 24 November, le 17 uren, tooneelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Martensgesticht. Opvoering van De Kerk vervolg er of De Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Ganzendonckblijspel in 1 bedrijf. GEERAARDSBERGEN. Zondag 27 October. De koninklijke ToO- neelgilde Vreugd on Deugd voert op hel prachtig icgendedrarua Godelieve van Gistel. Als toe- maat het blijspel Ze mag niet trouwen. HOFSTADE 20 en 27 October Opvoering van het nieuw bijbelspel Samuël 150 uil voer ders, orkest en koren telkens on> 4 uren stipt namiddag. LEDE. Zondag 6 October, om 4 1/2 ure namiddag, vergadering in de Bewaarschool, voor de leden van bet Christen Vlaamsch Verhond en hunne vrou wen en kinderen tot 12 jaren. Voordracht door den E. H. Heyse, Proost, over - Onze Reis naar Rome met lichtbeelden, zang en muziek, en voordragen. Zondag 17 November, om 4 1/2 ure namid- middag, in de Bewaarsshool, toon- en tooneelfeest door den Tooneel bond Vreugd in Deugd en de Symphonie, ten voordeele der ar- •nen van het Genootschap van den H. Vincentius a Paulo. N. B. De katholieke Maatschappijen vuil de Stad en het Arrondissement worden belce/d verzocht de datum's hunner feestenf zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad roede te deelcn. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat)» Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 2 OCTOBER Leen van Staat, Provin., Steden Belgische leening lc r. 3 Belgische leening 2° r. 3 80.50 Be-gisi-hc leeuing 3e r. 3 Beigisehe leening 2,5 Belgische s liatkistbon 4 99.75 Kongo uilkeerbaar 4 Kongo (Loten) 77.— Annuiteiten 3 Gemeentekrediet 3 82.- Gemeentekrediet 1868 3 103.— Buurtspooi w. Jan.-Juli 3 79.— Buurtsj». obl. Mei-Nov. 3 Buurtspoorw. (loten) 2,5 95.50 96.50 Andcrlecht 1907 3,5 Aalst 3 Antwerpen 1887 2,5 84.- 84.25 Antwerpen 1903 2 71.75 72.— Brussel 1902 2,5 Brussel 1905 2 71.— Brussel Zeehaven 2 69.75 70.— Charleroi 1905 3 Gent 1896 2 70.50 Elsene 1880 3 ÉL no 1908 3,5 Laken 1902 3 Luik 1860 3 131- Luik 1897 2 69.50 69.75. Luik 1905 2 Mechelen 1885 3 Mechelen 1897 3 Oostende 1852 41.50 Oostende 1898 2 Si lit-Gil lis 1904 3 St-Joos-ten-Noode 1SS 3 Schaarbeek (100 1'r.) 2 Schaarbeek (500 fr.) 3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.) 3 Verviers 1873 3 Verviers 1893 3 Alle Donderdagen en Vrijdagen gezondere groote keus Van vele sooiten verschen ZEEVISCH aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst \an eenieder, bezonderlijk aan de achlbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Pïi. VftN STYHENDAEL Eenig Huis »ier stad sedert 25 jaitn in de Ooslendsche Vissclierijen gevestigd. Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT 38, AALST Leveraar der bijzonderste huizen der stad 'i JïLEFOON N' 44. 870

De Volksstem | 1912 | | pagina 3