ONPUCrITïG De vreeselijke misdaad NIEUWSBERICHTEN. van Brages-Beerfii De Kempenaar 2 DE VOLKSSTEM 5 OCTOBER 1912 Geruchten. Donderdag avond werd te Antwerpen liet gerucht verspreid, dat het lijk van M. Prove gevonden was. nu eens in den Peerdshosch. dan weer in de wallen van het Kiel. Onnoo dig te zeggen, dat daar niets van was. Eene veronderstelling. Een Antwerpsch blad deelt de volgende veronderstelling mede, welke nu toch juist niet onmogelijk is. u Alle gedacht aan misdaad moet van kant gezet worden en hier is enkel eenei lruk van M. Provo in 't spel, om eenigo dagen afwezig te kunnen zijn. Ten andere M. Vergouts heeft den lijd niet gehad, d< misdaad te plegen en alle sporen Ie dooi verdwijnen. Ilel telegram van den Rus zou dan inderdaad een valsch telegram zijn doch. verzonden bij wele en met de goed- keuringvanM. Provo. Gaston Vergouts zou de medeplichtige zijn van M. Provo, en zijn auto aan dezei laatste geleend hebben om hem naar een aangeduide plaats te voeren. Vergouts zou intusschen de diamanten trachten te verkoo- pen. om M. Provo, bij zijne thuiskomst toe te laten. Ie zeggen dat bij voor zaken was afw fzig geweest. - Gaston Vergouts weigert nu te spreke; of, misschien wol, weel niet waar M. Provo i.u is. Ilel is ook best mogelijk, dat me: Item toch niet zou gclooven, wanneer hij zou spreken... Dat zijn de veronderstellingen van bet (Vntworpscli blad. Wij doelen ze mede voor Hetgeen zij waard zijn, ten titel van inlich ting, doch kunnen er bij voegen, dat te Ant werpen Jeze veronderstelling veel aanban gers telt. A jtlli FranJkrij Tt Van alle kanten worden verwoestingen gemeld, door liet tempeest veroorzaakt op de kusten en in bet binnenland van Frankrijk. Huizen werden vernield en boomen ontwor teld. Bij Andierne (Brest) zonk eene vis- scherssloep en zes visschers verdronken. Te Boblee beeft de storm een foorplein verwoest. Eene diergaarde werd omgewor pen even ais een hok, vier leeuwen bevat tend. Rond Quimper staan de velden onder wa ter. Op de Brclocnsche kust zijn vele schepen gezonken. Talrijke visschers zijn geruïneerd; !e Penmarch zonken 22 booten niemand bevond zich aan boord. Voor Lorient vergingen eveneens vis- schersboolen en enkele zeelieden verdron ken. IDiiitsclilaiid. Hel dorp Hohenworda, bij Wittenberg [D'ii'schland) was sinds oenige weken in op- fC1 "Jfdding gebracht geworden door de ver- ih\ ijning van een 5jarig meisje. Maandag be ke :dc de moeder van liet kind,? dal zij dit van honger had ialen sterven, om er zich te ontmaken. De helleveeg pleegde dezelfde misdaad in de maand Februari, toen zij jongste kind. tien ni iaiide:: oud, zoolang zon der voedsel liet, lol liet stierf. Zij werd op gesloten. De politic moest de menigte, welke de helieveeg wou afmaken, in bedwang hou den. Italië Eene schrikkelijke misdaad werd te Ma- gione, bijPerusa, gepleegd. Eon negenjarig kind was in een wijngaard gegaan en plukte er druiven, niet wetende dat de eigenaar zich aldaar bevond. Deze verscheen dra, met een groot mes gewapend. Den gewapenden man ziende, begon de jon gen te weenen. Woedend als een wild diei ijlde do eigenaar toe en sneed hel kind bel hoofd af. De moordenaar was op bet punt het lichaam van zijn slachtoffer te verber- 3C vervolg Pieter, zegde Ue vrouw op plechtigen toon misleid mij niet, en vergeet niet, dat God u boort. Ze:; mij, hebt gij schande op het hoofd dier onschuldige kinderen geladeu Zul len zij later, wanneer do wereld hen, om de schuld fles vaders, verstoot, den man vloeken, die hun het aanzijn schonk Zijt gij terugge komen om my te dooden Spreek spreek. Stol mij gerust... of laat mij vau smart en schaamte sterven. Hot was alsof de vreeselijke beschu'diging, in de woord n van I.- na opgesloten, een ge voel van zelf weerde bij Van Reeven opwekte. Lena, zegde hij op kalmen toon, en zoo wel de toon ais de woorden, die hij sprak, schoot, als eon verblijdende lichtstraal in de ziel der vrouw en moeder ik heb zwaar ge zondigd, ik heb gedachten gevoed, ontwerpen gesine< d: m voorzeker Gods toorn hebben op den bats gebaald... maar die misdaad, waarvan gij mij verdenkt, neen... neen... dui zendmaal neen Van Rcevon riep de vrouw, haren echt genoot om den bals vallende Och! gij mis leid immers uwe Lena niet Die vreemde ling... dat bloed... .Neen, boste vrouw, ik bedrieg u niet riep de houthakker, zijne vrouw eenen kus op de wangen drukkende. O maar verklaar mij toch... Lena ik smeek u. bespaar mij lpuireu. Vraag mij nooit meer naardien vreemdeling... ik bpzweer u. Ik wil u gelooven, u vertrouwen. Pieter. Gij loogt nimmer, gy beschaamdet nimmer gen. alvorens de vlucht to nemen, toen een geweerschot hem op het lijk van het kind deed nederluimeien. De moord luid een ge tuige gehad. Deze, enkel zijne verontwaar diging raadplegend, had zich derwijze op don moordenaar gewroken. e De spoorwegmaatschappijen zijn gemach tigd, de stakers tijdelijk of voor goed door anderen te vervangen. De stakers eisschen opslag van loon,pensi oen, jaarlijksch verlof en gratificaties de machinisten bovendien vastheid van betrek king. Een trein uit Madrid, bestuurd door onge oefende soldaten, heeft 27 uren noodig ge had om 169 kilometers af te leggen. A.merik.a Het is in het Oosten van de Vereenigde Staten tamelijk koud voor dezen tijd van het jaar en naar de New-Yorksche bladen me.dedeelen, was september 1912, de koud ste Septembermaand, welke in do Vereenig de staten sedert 42 jaar is bestatigd. In New-Yok, (stad) heeft het Maandag gesneeuwd. Is het de moordenaar Wij hebben reeds gemeld, dat Laura Se vers, de dochter van den vermoorden bar- reelwachler van Beert li en die ook erg ge kwetst was door den moordenaar baars vaders, aan den geneesheer die haar ver zorgde, een langen naam genoemd had. Men veronderstelde dal de naam dezen des moordenaars was, doch ongelukkiglijk had de geneesheer hem niet goed verstaan. De toestand van het meisje verbeterde echter en men verhoopte dat het meisje wel dra verder zou kunnen spreken. Woensdag was het parket opnieuw ter plaats, duch het meisje dat zeer helder van g^est was weigerde te spreken in tegenwoor digheid van het parket en de gendarmen. Vreeselijke beschuldiging Een gendarm bleef in de kamer verscho len en alleen de zuster der gekwetste naderd liet bed. Het meisje fluisterde dan den naam van een slatiebediende. zekere Camiel Van Sinay. De gendarm had niets gehoord. Toen de zuster van het slachtoffer aan de magistraten verhaalde wat zij gehoord had, weigerden dezen aan de mogelijkheid er va te gelooven. De grootste slilzwijgendhei wérd dus bevolen en men besloot nog wat te wachten. Donderdag keerde het parket voor de vierde maal naar Beerlli terug. Nu herhaalde het meisje in legemyoordig- Iteid van het' pai llet en van de geheesheeren, opnieuw den naam van Camiel Van Siuay. Aanhouding Er werd dan niet meer geaarzeld. Camiel Van Sinay,werd onmiddelijk in hechtenis ge nomen. Hel parket ondervroeg dan verder Laura Severs en deze verklaarde dat zij den aan rander zeer wel herKend had en zij tijdens de worsteling met hein, hein aan den hals gek ra ld had. Spoedig werden de wetsdokters gelast Van Sinay,te onderzoekon en mon vond inderdaad sporen vaii krabben in*zijn hals. Daarover ondervraagd, verklaarde Van Sinay. dat hij eer.ige puistjes, welke hij in den huls droeg, had afgebrabl. Intusschen word eeue huiszoeking ten zijnent gedaan. Men vond er oen bebloede hamer, alsook kleederon waarop bloedvlekken waren. Van Sinay, beweerde, dat bij bij middel van den hamer kiekens gedood had, en dal de bloedvlekken op zijne kleederen daarvan voortkwamen. Hier dient nu ook aangemerkt fe. worden, dat. Camiel Van Sinay do eerste was, die. na de ontdekking der misdaad, door den zoon Severs, in huis drong en ook, dat hij de lijk kist van het slachtoffer hielp ten grave dra- gen... Donderdag avond, om 5 ure. was Camiel Van Sinay naar het gevang van Vorst overge bracht. Daar hel gerucht zijner aanhouding sp'-iedig verspreid geworden was, kwam wel dra heel de bevolking uit den omtrek ter plaats. De gendarmen hadden de grootste moeite, om de "gevangene legen de volks woede te beschermen. Men sprak van hem in stukken te trekken. Te Hal, waarde trein voorbij reed en te Brussel, bij de aankomst van de:: trein, was het juist hetzelfde. Te Brussel moest men hem langs eene zijdeur buitenbrengen. Camiel Van Sinay. de vermoedelijke dader is 35 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. De drijfveer dei misdaad zou zijn, dat hij zijn slachtoffer als barred wachter zocht op te volgen. Van Sinay zal met Laufa Sevens gekonfron- teerd worden, zoodra haren toestand zulks zal toelaten. Zooals men hegrijpen kan is heel de streek in beroering. ->AA- het vertrouwen, dat ik in u stelde... Doch, waarom dat raadsel Geen woord meer hierover... nu... nooit! Vergiffenis, Pieter, indien mijn twijfel u pijnigt. Er is zoo veel, zoo schrikkelijk veel in uw gedrag, dat mijn angst aanjaagt... O zeg mij, durft gij met mij de knieen buigen en uw hart tot God verheffen Lena, ik zal niet u bidden en vergiffenis voor mijne vele. zeer vele zonden afsnièeken... Was ik aan de misdaad schuldig, waarvan gij mij verdenkt, ik zoudo het niet durven wagen, deii troon des Almachtigen te naderen... Laat dit u genoeg zijn. Ik dank u, Piefer, voor die verzekering, zij is mij genoeg. Eii werkelijk hield de vrouw zich overtuigd, dat haar man onschuldig was aan de misdaad, die zij meende dat hij in zijne radelooze wan hoop zou hebben begaan. Van Reeven, altijd zoo braaf, zoo godsdien stig. iialien de wanhoop hem al tot dien vree- solykeu misstap had aangedreven, zoo diep kon hij niet gezonken zyu, om zich zoodanig te vermommen... Neen, neon dat was onmo gelijk. Maar veel schoot er niettemin over, dat de vrome vrouw verontrustte, dat haar deed sidderen. Er was toch iets gebeurd met dien reiziger, dat haar echtgenoot mot den sluier desgeheims wiide bedekken, zelfs voor haar, wie hij immer zoo onbepaald vertrouwde, voor wie lijj nooit eenig geheim had gehad..". Zij wilde, zij durfde het niet wagen, bij haren man op licht in die duistenis, welke haar denkvermogen als benevelde, aan te dringen. Hare onrust, hare kwelling moest nog nieuw voedsel ontvangen. Zij deelde na eenige oogenblikken aan Van Reoveii bet bezoek van Vervliet en liet doel Brussel. Automobielongeval. Woens dag namiddag, werd de kleermaker, M. Muiten, wonende Ooslensiraal, 21, te Etter beek, op den steenweg van Vleurgat door een auto-taxi omgeworpen. Hij werd opge nomen met kwetsuren aan bet gelaat, de boenen e:i den rechterarm. Het slachtoffer werd in eene apotheek verzorgd. De policie opende een onderzoek. G ante dieverijMevr. Deceuniiick, Masuistraat, Laken, werd Woensdag in een magazijn, Nieuwslraat, ontlast van haar handzakje inhoudend 300 frank. Het slacht offer legde eene klacht neer in het pohcie- bureel der 4e aldeelmg. Diefstal.Bij middel van braak kwam een onbekende Woensdag op de kamer der echtgor.ootnn Luyckx, Kleine Karmelieten- straat. Hij stal een spaarboekje, kleding stukken, pelswerk en juweelen. De policie dor le afdecling heeft een onderzoek ge opend. Schielijk overleden. Mevr. weduwe Van Hoorde, 50 jaar, Visilandienenstraat, dronk Woensdag avond eene tas koffie bij eene vriendin, Hoogstraat. Eensklaps zakte zij ineen op haren s'oel. Een doktor kon slechts den dood vaststellen. De vrouw be zweek aan eene hartkwaal. Denzelfdon dag nam AL Orban, oud 75jaar.de Tournaystraat, liet eetmaal met zijne familie. 11 ij ouk zakte plotseling ineen en had opgehouden te leven. De ouderling stierf insgelijks tengevolge een er hart ziekte. Eene aftruggplanrster aangehouden. In Mei laatstleden'kwam eene jonge vrouw, voornaam van manieren, in een hotel der Beursplaats verblijven, en deed er zicli in schrijven onder don naam van Mevr. S... Na eerst regelmatig te hebben betaald, wist zij 't vertrouwen van den hoteleigenaar on van zijne vrouw te winnen, daar zij dage lijks in de stad veel aankoopen deed. Zoo leverde eene bandelares van de Kristen- Jongolinslraat alleen voor 1300 fr. waren. Eenigo weken later stelde men vast dat Mevr. S... was verdienen en hare koffers had achtergelaten, die enkel wat oude vod don inhielden. Zij had in hel hotel meer dan 600 fr. schuld gelaten en overal in de stad, in allerlei magazijnen, een groot aantal schulden gemaakt. Gisteren ontmoette de hotelhouder de af truggel aars ter en deed haar aanhouden. Zij zegde Leontine T.., daarvan mede. In plaats van vreugde te be tuigen over den gelukkigen ommekeer hun ner omstandigheden, scheen de meedeeling zijner vrouw hem smartelijk te treffen. Meer dan eens ontsnapte een bange zucht aan zijne blijkbaar beklemde borst, en fronste zich zijn voorhoofd in donkere plooien. En toen zijne vrouw hom zegde, dat Vervliet hem met den reiziger had gezien, en dat zij aan dezen had te kennen gegeven dat-hij, Van Reeven, den vreemdeling naar Utrecht verge zelde, toen sprong hij verschrikt op en riep - Lena, wat zegt gij 1 Om Godswil, wat hebt gij gedaan doch zich na een oogenblik herstellende, voegde-hij er bij het is niets, het is goed... O morgen vroeg zal ik aan den arbeid gaan, zal ik voor u, voor mijne lieve lingen ieveren en weer gelukkig zyn... geluk kig zijn als weleer... God geve hetzegde Lena, en een diepe zucht ontvlood haren geprangden boezem. De laatste handeling van haren man had hare angstvolle bekommering niet weinig ver meerderd. Het duurde lang eer de slaap de armoedige bedstede der echtelingen bezocht. Wel sloot de man de oogen, doch hij veinsde slechts te slapen. Wat de vrouw betrof, er was te veel, waarmee haar geest zich onledig hield. Einde lijk evenwel deed de natuur hare rechten gel den de oogleden van-Lena zich samen, en baar afgemat lichaam yènoot het voordeel van den slaap der onschuld, haar geest het voor deel der vergetelheid. De klok van den naburigen kerktoren had het middentachtuur aangekondigd, dat uur zoo schrikwekkend, zoo beteekenisvol voor het bijgeloof, dat ook tijdens ons verhaal en op liet platte land vooral, nog niet door bet liclit tier beschaving was verdrongen. 22 jaar oud te wezen, en verbleef thans te Siiu-Joost-ten-Noode. De afgetruggelde goe deren worden aan andere personen, die zij weigert te doen kennen, geleverd. Belangrijke verduisteringLangs alle kanten werd door den heer onderzoeks rechter Coppens,van liet parket van Brussel, het signalement rondgezonden van den ge- naamden Luyten J., bankbediende te Brussel. In bet begin der maand Augustus verdween bovengenoemde met 50 obligation van 500 frank, loehoorende aan een wisselagent van Brussel. Een aanhoudingsmandaat is tegen den oneerlijken bankbediende uitgevaardigd. Dealkool is de grootste vijand van het volk de chicoree der Trappisten Vincart is zijn grootste vriend. 1500 u. St-Jans Molenbeek. - Ontrouwe bediende. De policie der Herloginneplaats heeft Donderdag morgend een bediende aangehou den van een houthandelaar der Onafhanke lijkheidstraat. Deze bediende werd verdacht sedert eenigen tijd talrijke ontvreemdingen gepleegd te hebben ten nadeele van zijn meester. Uit bet onderzoek bleek dat de ver moedens gegrond waren. De bediende werd aangehouden in een huis der Komedianten straat. waar bij een wissel optrok van 1500 frank, bedrag van een wagon gestolen hout, verkocht aan een handelaar van St-Gillis, wiens goede trouw niet in twijfel mag ge trokken worden. De aangehoudene is ter beschikking van 't parket opgesloten. Anderlecht. Overreden. Toen M. Dominiek M., 32 jaar oud, een der oversten van de wegenis. Woensdag avond uit bet gemeentehuis kwam, werd hij verrast door eenen tram, die naar de Zuidstatie reed. De arme man werd geweldig ten gronde ge slingerd en erg gewond over gansch het lichaam. Hij kloeg ook over hevige inwen dige pijnen. Men droeg hem het policie- buieel binnen, waar een doktoor hem kwam verzorgen. Vervolgens werd hij, op zijne aanvraag, naar zijne woning overgebracht. Schaarbeek. Brand. Donderdag, rond 12 1/2 ure, ontstond er brand in de kamer der echtgenooten V...., wonende op het tweede verdiep van het huis nr 16, der Rogierlaan. Do vrouw had bij ongevaleenen ketel kokend vet omgeworpen die op de stoof stond. De plankenvloer vatte vuur en in een omzien stond geheel het vertrek in laaie vlam. Op het hulpgeroep der echtge- noote V kwamen geburen toegesneld welke er in gelukten het vuur uit te dooven, voor do komst der pompiers. Diefstal. Mad. Marie Fondère, wo nende Groenstraat. 229, besta tigde Woens dag morgend. dat 's nachts dieven bij middel van valsche sleutels in hare woning waren gedrongen en talrijke kledingstukken, pel sen, eene hoeveelheid juweelen en eene som van 100 fr. hadden gestolen. De policie van Schaarbeek beeft onmiddelijk een onderzoek geopend. Volgens de bekomen inlichtingen zou de dief een jongeling van 18 tot 20 jaar zijn, dien men het huis heeft zien verlaten. Leuven. Arme vrouio. De genaamde Marie D., 37 jaar oud, woonachtig te Wil- sele gaf sinds eenigen tijd teekens van zins verbijstering. Woensdag namiddag ging zij wandelen langs de vaart. Zij liep onder een maiiceverlrein. Men kon er haar bijtijds onderuit halen, zoodat zij geen letsel be kwam. Een geneesheer heeft haar in een zinneloozengesticht doen opsluiten. Hofstade-bij-Mechelen. Jachtongeval. Woensdag namiddag was M. Joostens, kapitein-bevelhebber der artillerie, in den omtrek van zijn kasteel op jacht gegaan en was vergezeld van zijn vrouw. Op zeker oogenblik bij liet schieten naar een stuk. wild, werd de vrouw, waarschijnlijk door het te ver uit- eenspreiden van liet zaad, nogal ernstig door oenige loodkorrels in het aangezicht getrof fen. Zij werd dooreen geneesheer verzorgd. Gelukkig is haar toestand niet erg. Steenhuize. Op de tramlijn. Bij 't aanstoomen van den buurttram tusschen Essclie en Steenhuize sprong er al met eens eene koe uit den meersch op de baan. Gelukkiglijk kon de machinist de freinen sluiten en stoppen op eenen meter afstand van het beest. De reizigers waren er met een stoot van af. Men had al de moeite van de wereld om 't dier uit den weg te doen loopen. Waarom niet beter de afsluitingen der weiden verzekeren langs de tramlijn Ophasselt. Schurkenstreken. Onbe kenden hebben wederom als verleden week schade zoeken toe te brengen aan de tram palen. Zij trokken een afsluitingshekken krom bij den koster en verdroegen denzelfden ar duinen dorpel van vóór de deur der herberg nevens de Jongensschool. De baas had noch tans den arduin doen vastmetselen. Zulke kerels zullen eens moeten vaslge- knipt worden en erleelijk aan toedragen. Nog het onweder. Door den lievige» stormwind is het bovenzeil van den peerdjes- molen, die hior tot vermaak der kinderen diende met de kermis, losgewaaid en aan flarden gescheurd. M. Vercauteren eigenaar van den Carrousel heeft veel schade geloden die nochtans zal kunnen hersteld worden. 't Is spijtig voor zulken deftigen en braven huisvader van een zoo talrijk kroost. Ongeval. De vleeschhouwer Maurus van Geeraardsbergen, kwam den steenweg van Ninoveopgereden, toen al met eens het paard steigerde en daarna in volle vaart vluchtte. Juffer Maurus die zich in het rijtuig be vond viel achterover op den grond en het paard met de voituur kwam terecht in eenen meersch, drie meters dieper gelegen dan de steenweg. Het paard haperde in den pik draad doch kwam er zonder wonden van af. De voituur bleef insgelijks ongeschonden, juffer Maurus was nog al gekwetst doch kon naar de stad weerkeeren. de gezondste Elixir. Nog altijd bieef de storm, hoezeer in iets mindere mate, voortduren, en van tijd tottyd nog ontlasten de wolken zich van een dichten regen. Somtijds, wanneer de wind het wolken floers van een scheurde, blikte de maan naar de aarde en wierp op de voorwerpen een too- verachtig en schielijk voorbijgaand licht. De deur der arme woning, waarin wij zoo lang vertoefd hebben, werd geopend. Een man met eene spade in de hand trad behoedzaam naar buiten. Het was Van Reeven, die stil vau de zijde zijner slapende vrouw was opge staan. Wat kon hem in den nacht, in dat uur, waarin de onschuld rust, waarin alleen de boosheid werkt, naar buiten voeren Wij zul len zijne schreden volgen. Hij luistert aan het venster. Het is stil in de hut, men heeft zijn wegsluipen niet bemerkt. Haastig slaat hij den weg naar Utrecht in. De angst schijnt zijne voeten vleugelen te leenen als iemand, die vervolgd wordt, snelt hij voorwaarts, en lijj bemerkt het niet eens, dat zijne leden worstelen met den moeilijken, glibberig geworden kleiweg. Weldra is hij aan beide zijden door dicht houtgewas omgeven, lieeft hij dat gedeelte be reikt, dat om deszelfs diepe eenzaamheid voor al dooor den reiziger werd gevreesd. Een kwartier lang had hij geloopen, toen hij stil Stond en schuw rond zag. Hier, hier moet het zijn, zegde hij met eene gesmoorde stem. O God geef mij kracht geef mij moed... en schenk my vergiffenis... het is voor mijne vrouw, voor mijne kinderen. Eenige oogenblikken scheen hij langs den grond een voorwerp te zoeken, doch rechte loos. Hemelsche vader indien..., arme Lena arme wichtjes 1 Ooteghem. Moord. Eenige jongelin gen, die naar Kortrijk geweest waren voor de militie, kwamen Woensdag namiddag huis waarts. Onnoodig te zeggen dat zij min of meer bedronken waren. In de herberg den Bessem ontstond er twist onder elkaar. De baas dreef ze huiten. In de straat begon nu een erg gevecht, gedurende hetwelk de mes sen getrokken werden. De genaamde Col- paert werd er in de borst gestoken en Hen drik Arzé bekwam een geweldigen steek in den rug. Beiden vielen neer in een grooten bloedplas. Arzé, doodelijk gekwetst, werd opgenomen en naar eene herberg gedragen. Een hijgeroepen geneesheer verzorgde hom en vond zijn toestand zeer erg. De gendar men van Avelghem stelden een onderzoek in om de ware daders te vinden. Een kerel, die aan den twist deelnam, werd aangehouden. Donderdag is het parket ter plaats geweest. Lede. Overleden. Donderdag is op het gemeentehuis het bericht toegekomen, dat de genaamde Clementina Van Nuffel, welke over eenige weken het slachtoffer werd van een vreeselijk drama, te Charle roi, waar zij verzorgd werd, overleden was. Men herinnert zich de feiten Clementina Van Nuffel, geboortig van Lede, leefde sinds een drietal jaren opzijn Bebelsch met een man die van zijne vrouw gescheiden was. De man had vernomen, dat zijne vriendin hem wilde verlaten, en 't is daarom, na oen hevigen twist, dat hij op haar verscheidene revolverschoten lostte en zich daarna zelfmoordde. De vrouw werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis gevoerd en is er nu, na vreeselijk lijden overleden. Teruggevonden. Eenige dagen ge leden, hebben wij gemeld, dat eene vaars, toebehoorende aan de gebroeders De Noose., brouwers, te Lede, en jwelke op eene weidt Juist scheurde de wolkengordyn vaneen en de maan verlichtte den somberen, een/a men omtrek. Eon kreet ontsnapte de borsj van den ongelukkigen Van Reeven. Een kreet van vreugde, doch van ontzetting tevens. Zijn 'rondwarend oog had het gezochte voorwerp gevonden. Het was een menschelyk lichaam, dat aan den kant van den weg lag uitgestrekt. Het was een lijk. Heeft de aanblik van het ziellooze over schot eens menschen immer iets schrikwek kends, maken die strakke beweegloosheid en die eigenaardige bleekheid des doods, over de trekken verspreid, met de overdenkingen, die bij de beschouwing zich aan ons opdrin gen, die gedachten aan nabijzynde vernieti ging ook van ons stoffelijk wezen, immer een somberen indruk van aügst en van ontzetting op ons gemoed, hoe diep moet die indruk we zen in de omstandigheden, waaronder het" lijk door Van Reeven werd aanschouwd. Akelig waren de gelaatstrekken van dien doode, die daar lag uitgestrekt, verbleekt, misvormd door den angst en de smart der laatste oogenblikken afzichtelijk waren de bloedige sporen van den geweldigen dood des ongelukkigen. Somber die diepe eenzaam heid, dat tw ij leiachtige licht der maan, dat aan alles eene spookachtige gedaante leende en dat in een oogenblik des tijds, wanneer eene jagende wolk do lichtstralen had onder schept, door raadselachtig duister werd ver vangen. Er was veel moed noodig voor die taak, welke Van Reeven zich scheen te hebben op gelegd, en de drijfveer moest wel krachtig wezen, die hem in het middemachtlyk uur daarheen voerde, en hem noopte, die jammer lijke sporen der misdaad te aanschouwen. Wordt vervolgd.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2