DE DENTIM© TIJPKYE EN OMLIGGENDE ILaatste JBsir'icïln Be zaak vaa den verdwenen diamanthandelaar Huis PETIT Vreesslijk ongeluk In esne steengreel te Bois-tte-Lessines. Verleden nacht was de toestand de volgende Onafhankelijkheid van België. IN DE BALKANEN Weerkundige waarnemingen officieeleTkwo teering t_ FEESTWIJZER Huis E. VAN NUFFEL-SGHEERLINOK Pulpen Een radicaal middel wonderbaar tegen Tandpijn 5 OCTOBER 1912 te Drongen graasde: gestolen was. De vaars is thans teruggevonden. 7,ij was uit do w. ide gebroken en op «ene naburige weide lussciien eene groep andere be°steu aan 'I grazen. Ternath. Stoutmoedige diefstal. Donderdag nacht zijn onbekende dieven in de woning gedrongen van Frans. De Sinedt, briefdrager, Esschene, De schurken sloegen eene ruit aan s'.ukken en konden zoo list venster openen. Eene groote partij kleer- stoffen, eene som van 1000 fr. en een nieuw rijwiel werden gestolen. De inwoners bobben niet het minste ge rucht gehoord. Men vond ook geen spoor dei- dieven. Een onderzoek is geopend. Audenaarde. Diefstal. De echtge- noole X.... wonende te Auwegem, koeht Donderdag in hel magazijn van M. De Smet. eene hoeveelheid slof voor een mantel, ter waarde van 50 fr. Zij trok van daar naar een groenselkraam, om 't eon en 't ander te koo- pen, en legde het pak nevens haar. Toen zij zich omkeerde, om liet te nemen was het verdwenen. De dief is onbekend. De eclitgenoote Den Haerinck, wonen de Gevaertsdreef, werd Donderdag op de Botermarkt haar geld ontstolen. Vormezele. Schrikkelijk ongeluk. De landbouwer .T. Gryson, oud 80 jaar, stond eergisteren bij een paard, om het te bewaken. l)e ongelukkige ouderling nam de teugels en bond die rond den arm. Een rij tuig snelde voorbij, bet paard verschrikte en sloeg op hol. De oude man werd medege- sleept tot 150 meiers verre. Zijn hoofd was eene wonde e:t geheel zijn rechterbeen is ver morzeld. De man was zoo erg gestold dat hij moest berecht worden. Zele. Brand. Woensdag avond, rond 0 ure, was vrouw De Beule, Dender- mondschen Steenweg, in de kouken, kousen aan't sloppen, toen zij oen sterken brand- reuk gewaar werd. Zij liep naar de voor plaats en bemerkte met schrik dat alles daar in brand stond. De vrouw riep om hulp. De werklieden der brouwerij De Smet, in de nabijlnid gelegen, kwamen toegesneld e.i vielen den brand dapper aan. De geburen staken ook een handje toe en weldra was men het vuur meester.De kamer wasgansch uitgebrand- Vrouw De Beule had juist om 250 fr. kleergoed gekocht. Alles is in de vlammen gebleven. Niets is verzekerd. De schade beloopt rond de 400 fr. Dsndermonde.T er dronken. Woens dag avond, rond 6 1/2 ure, is een persoon aan het Oud Sas in den Dender gevallen en verdronken. De ongelukkige die juist de herberg van D. De Wolf verlaten had, wil de aan eene natuurlijke behoefte voldoen toen hij door de duisternis misleid, in liet water viel, en in de diepte verdween vooral- leer men hem hulp kon bieden. Het lijk is nog niet opgevischt. Volgens bekomene inlichtingen zou de verdronken persoon zekere M zijn, geboren te Dend.er- moiide, thans wonende te Luik, die een be zoek aan familieleden gebracht had. St-Nikolaas. Ongeluk. Donderdag ave <1 kwam de knecht van Louis Verbist in de Veerstraat gereden met een geladen wagen. Opeens kwam hij in botsing niet den tram. De voerman, zekere Alfons Oordeel, werd van zijn wagen geslingerd. Men nam de ongelukkige op en droeg hem in eene nabu rige woning. Hij was bewusteloos, Dr De Cock ontboden, stelde vast dat de man het rechterbeen gebroken was. Oordeel is gehuwd en vader van twee kinderen. Steken®. Werkongeval. Donderdag- namiddag was J. Do Woivenaar aan bet smeden. Door eene verkeerde beweging sloeg hij met den hamer op zijne linkerhand, waar door twee vingers verpletterd werden. Dr Blondeel heeft hem verzorgd. Gent. Nieuwe beiaard. Deze. zal geplaatst worden door Omer Micame,van Leuven, en zal door de elektriciteit of met de hand in beweging kunnen gebracht wor den; zij weegt 12.000 kilos. Het werk van den beiaard is toevertrouw aan Désiré Somers, van Mechelen. Het beiaardspel zal volgens 't klavier-systeem, zooals in de O.-L. Vrouwkerk van Antwerpen geplaatst worden. De heer Somers verbindt zich, bij de in huldiging van den beiaard, vier groole beiaardconcerten te geven. Ieder concert zei bestaan uitjtien stukken zij zullen gespeeld worden door de heeren Brees, van Antwer pen De Mette, beiaardier van den Koning, stadsbeiaardier te Aalst Schynckel, van Audenaarde en Vanden Plas, van Diest. Antwerpen. Werkongelukken. Aan boord van den stoomer Nervier werd de dokwerker Victor Van der Linden, wonende Krommen Elleboogstraat een hand ver pletterd. Een andere dokwerker Pieter De Mulder, wonende Lepelstraat, werd aan boord van stoomer Arabia erg aan bet hoofd gekwetst. Beiden moesten naar het verbandhuis der Kipdorpvest overgebracht worden. In den Fordinandus Polder, aan de han- gaars van M. Teichman, is een houtstapel omgevallen. Een werkman, Adriaan Stoelen, 21 jaar oud, wonende te Eekeren-Donk, werd onder de planken verpletterd. Toen inen hem kon verlossen, gaf hij geen teeken van leven meer. Een bijgeroepen geneesheer kon slechts de dood vaststellen. Een onder hoek is geopend. In 't water. De dokwerker Jeroom De Jaeger, 39 jaar oud, wonende Kronen- hurgslraat, die aan boord van den stoomer Vervier werkte, is lusschon het schip en de iaai in do Schelde gevallen. Hij kon gemak kelijk door zijne werkgezellen gored wor sen. Aanhouding. De agenten der op- •poiinpsbrigade hebben aan do Oude Beurs, •ikeren Caangehouden. Hij was in het >ezit van 15 koperen kranen en verscheidene oudere benoodigdheden. DE VOLKSSTEM Een kerel die hem vergezelde kon de vlucht nemen. In eeri koffiehuis uit den om trek, huduen de schurken nog 15 andere koperen kranen laten liggen. De aangehou dene verklaarde zijn gezel niet te kennen. Diefstallen. Ten nadeele van Mej. Ge- leslina Moiiau. wonende Amsterdamstraat, werd eene belangrijke partij juweelen ge stolen. In de magazijnen der firma Beliard en Crighton hebben onbekende dieven eene wa re plundering gehouden. Iioper, zink, lood enz. werden gestolen. Twee kassen ge weefsels werden ook nog ontvreemd ten nadeele der firma Siebert. Deze geweefsels lagen aau de dokken onder hangaar nr. 45. Duiuenkacheibn met fleschje inkt aan fr: 1,25 ten bureele dezer. Te verkrijgen bij de verkoopers der Volks stem BKXEDIKTÜS KALENDER van Affigem, prijs 30 centiemen. Daar wij dit jaar den Benediktus Kalen der gedrukt.hebben, zoo zal er-geen almanak der Volksstem verschijnen. Wij hopen dat onze lezers, die andere jaren zulk genoegen vonden in het lezen van onzen almanak, dit jaar den Benediktus ka lender zullen koopen. Zij zullen hel zich niet beklagen, want luimen ernst, nuttige inlich tingen, enz. zijn er ten overvloede in te vin den. Vraagt hem dus aan onze verkoopers. In de groeven van L'Hermittago, te Bois do Lessines, is een wagontje uit een ophaal- bak gevallen en in eene groep werklieden gevallen. Een "der werklieden, Leopold De Manche van Beveren-bij-Edingen, werd vreeselijk verpletterd en bleef op den slag dood. De mau was gehuwd en vader van twee kinderen. Een andere werkman, Louis Framjois, van Bois-de-Lessines, ook gehuwd en huis vader, werd een been afgeplotlerd. Zijn toe stand is hopeloos. Prijskamp met de kaart (bieden), bij A. Tliybaert, Korte Zoutstraat, 16, Aalst. Vooruit 40 fr. Inleg 1,00 fr. Van heden af inschrijving. De lijst zal gesloten worden den 15 October. Het Bestuur. exiw ss Kerk van Sint Martinus. Maandag aan staande. 7 October, maandelijksche verga dering voor de huismoeders der Heilige Fa milie. Zondag aanstaande, 6 October, plechtig Feest van O. L. V. Rozenkrans. Te 10 ure solemnele Jvlis. Te 4 ure Lof mol Sermoen. Onder liet Lof zal de Eerw. Heer Deken, krachtens een bijzondere gunst bom bij zijne Bedevaart naar Rome door Z. M. Pius X toegestaan, aan de inwoners van Aalst de Pauselijke Benedictie geven. Openbare vergadering van den Gemeen teraad op Maandag 7 October aanstaande, om 11 u. voormiddag, in do gewone zitting zaal ten Stadhuize. Dagorde 1. Gemeenteraadslid. Ontslag van den heer Ghysselinck. 2. Gemeentebegrooling van 1913. 3. Grondrent. Aflossing. 4. Gemeentegoederen. Verkoop van bouw grond aan do Moprselbaan van eenen meersch aan de school der Binnenstraat, en verhuring van den vijver enden meersch aan de Schietbaan. 5. Wegenis. Aankoop van grond aan den hoek der Binnenstraat en der Groenstraat. 6. Bureel van Weldadigheid. Verkoop van grond te Haeltert en in Mijlbeke. Aan vaarding van legaat De Vos. 7. Kerkfabriek van St-Jozef. Aflossing van grondrente. S. Toelage aan leergangen voor kleer makers. BELANGRIJK BERICHT Wij hebben het genoegen aan onze stads- genooten een goed nieuws aan te kondigen. Van af 1 September zijn er taxi-autos aan de statie geplaatst ter beschikking der rei zigers. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars dio spoedig behoeven heen en terug te zijn. De tarief is dien der taxi-rijtuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de garage Keizerst., 2 en 4, Aalst. 997 Boetstraffelijke rechtbank van Oudenaarde. DIEFSTAL TE SOTTEGEM. Alfons Stevens, van Herzeie, die over eene maahd door de rechtbank van Oude naarde verwezen werd, samen met de kloos- terdieven Sermeus Jozef, van Hautmont, Vaiidei'heyden Alfons, van Oudenaarde, Pion René, van Geeraardsbergen en Vanderguch- ten Désiré, van Sottegem, lol 2 jaar gevang- uit hoofde van eene kopordiefle te Sottegem, bij M. Jules Lievcns, had verzet aangetee- kend tegen dit vonnis. Do rechtbank, na on derhoorder getuigen, heeft de eerste straf be houden. In Turkyë Generaal Ali Riza wordt aan het hoofd gezet van het Westerleger en het Oosterleger staal onder de hevelen van Abdullah pacha. Bij de BondgenoQten Daar gebeurden kleine gevechten aan de Servische en ook aan de Montenegrijnsche grens. Men beweert dat de vijandelijkheden voorgoed begonnen zijn te Kirklisse, in het Noor den. In Bulgaria heeft men vele musulmans mishandeld. Men gaat daar te werk met dolk, geweer en bom, in afwachting dat het kanon spreekt. Dorpen werden daar gansch verwoest. OoKstaniiiio^sl afgezonderd Alle betrekkingen met Constantinopel zijn totaal onmogelijk. De berichten die.daar toekomen, zijn onverstaanbaar en van Constantinopel krijgt men nergens nieuws. PER TELEFOON VRIJDAG AVOND. Een Engelsche onderzeeër aangevaren en gezonken. 14 dooden. De Engelsclie onderzeeër A B, van het 3de eskader, is Vrijdag morgend vóór Dover door een transatlantieker der Hamburg-Amerikalijn aangevaren geworden. De onder zeeër belt wam lek en is gezonken Van de 15 leden der bemanning kon alleen de tweede officier Bourgogne gered worden. De anderen kwamen in de golven om. De Prins-Regent van Beieren erg ziek. De Prins-Regent van Beieren is erg ziek. Zijn toestand zou zelfs hopeloos zijn. De Prins is 91 jaar oud. De werkstaking der spoorwegbedienden in Spanje De Spaansche cabinctsoverste M. Canalejas heeft aan Koning Alfons een dekreet onder worpen, lei einde legen 14 Oktobnr de Cortes bijeen te roepen. Men voorziet dat de sta king zich weldra over heel Spanje zal uitbreiden. E2et lij k ontdLek.t Na twee dagen vruchteloos zooken, beeft de policieagent Gevers, die Vrijdag morgend weer naar Brccht, op de jacht van Gaston Vergouts, opzoekingen was gaan doen, nu een góeden uitslag. Het lijk van M. Provo werd ontdekt, bedolven in een veld op eene diepte van 30 centimeters. Leest ons artikel wan moraest aangaande de gevaren die onze Onafhankelijkheid bedreigen. Servië De Sckouptekina vergaderde vandaag en keurde al de genomen maatregelen goed. Generaal Putnik werd als opperbevelhebber aangeduid. Het bestuur van Posten en Spoorwegen is aan officiers toevertrouwd. Etalië Be Gariba'slers komen op tooneel Zij bobben een legioen gevormd van het rood hemd en zullen strijden in het Griek- ho leg er. Tcisia.sd fe Weenen Men aanschouwt den toestand als onveranderd. Men verklaart den oorlog als onvermijdbaar en zegt dat de Balkansche Staten eenigen tijd willen winnen om hunne mobilisatie af te maken. Al de groole dagbladen zetten het Staatsbestuur aan niet te veel vertrouwen te stellen in Rusland. Ccrlog tussctien Italië en Turkyë De Volksstem was bet eerste blad dat den vrede aankondigde. Deze werd dezen namidda MARKTPRIJZEN Aalst.4 oct. Hopmarkt; kalm, prijzen onveranderd, koopérs en verkoopers fr. 95. Anderlecht. 4 oct. Markt Kalveren 1251. prijs per kilo op voet fr. 0,PU a 1,00 1,25. Audenaarde 3 oct. Aardappelen 6,00. boter 3,18. eieren 3,00. viggens 50. konijnen 3,00. Gent Veemarkt van 4 oot. getal te koop gestelde dieren: Vette koeien 14; Melkkoeien 10; Groote ossen 0; Jonge ossen 25; Vaarzen 28 Stieren 7. Varkeus 345 Kalveren 224; Ma gere beesten 165; Schapen 34, Lammeren 0, Vig- genen 436. De goede stalbeesten golden van 1,75 tot 1,95. De kalveren van fr. 2,10 tot 2,40 per kiUi, ge slacht vleesch. De schapen van fr. 1,50 tot 1,90 per kilo, ge slacht vleesch. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,25 tot fr. 1,40, volgens kwaliteit. Geeraarsdberyen 4 oct. Tarwe de 100 kilos 10,00; Mfisteluin 18,00; haver 21,00; Rogge 17 00boonen 23,U0Aardappelen 7,00; lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boler de kilo 3,10 a 3,20 eieren per 25, fr. 2.60 ruw vlas 0.92. KERKSTRAAT IO AALST Tomaten, Witloof, schoon© witte Selder, Wijnbeziën, Meloenen, fijne Peren en alle soorten van groenten en fruit, conserven, champignons, appelcienen, salade, andijf,enz. Ook te bekomen Beste Italiaansche eieren, aan 0,10 fr. 1069 VerBoi^esti sinds Maandag avond, groote bond, lang wit, vos-geel haar. Terug te bren gen tegen belooning, Lange Zoutstraat, 11, Aalst. 1068. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, lange Zoutstraat, 6 4 october, 15 ure: b<& Barometer 7 Thermometer 11* Wind: oost Vooruitz.goed weer Tïi. WISSELAGENT, IG, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 3 OCTOBER Leen van Staa t, Provin.. Steden Belgische leening- le r 3 80.50 Belgische leening 2° r 3 80.50 Beigische leening 3° r 3 80.50 Belgische leening 2,6 Belgische schatkistbon 4 99.75 mm Kongo uitkeerbaur 4 96.- Kongo (Loten) 77.50 Annuïteiten 3 82.— Gemeentekrediet 3 82.- Gemeentekrediet 1868 3 102.— 102Ï50 Buurtspoonv. Jan.-Juli 3 78.25 Buurtsj». obl. Mei-Nov. 3 7S.— 78^20 Buurtspoorw. (loten) 2,5 95.75 96.— Anderlecht 1907 3,5 Aalst 3 Antwerpen 1887 2,5 83/75 84^50 Antwerpen 1903 2 72.— Brussel 1902 2,5 82.50 Brussel 19u5 2 70.— 71 Brussel Zeehaven 2 69.50 69.75 Charleroi 1905 3 78.50 Gent 1896 2 71.— Elsene 1880 3 79.— Elsene 1908 3,5 Laken 1902 3 Luik 1860 3 Luik 1897 2 Luik 1905 2 7o!— 70!ö0 Mechelen 1885 3 Mechelen 1897 3 Oostende 1852 42.50 Oostende 189S 2 67.— 67.25 Sint-Gillis 1904 3 79.25 St-Joos-'en-Noodc 188 3 82.— Schaarbeek (100 fr.) 2 67.— Schaarbeek (500 fr.) 3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.) 3 Verviers 1873 3 100/75 10L— Verviers 1893 3 voor de Stad en het Arrondissement Aalst* AALST 6 October. Op Stadsschouwburg, te 5 uur 's avonds. Eerste opvoering van Oud-Heidelberg het prachtig tooneelstuk van Wilh. Meyer-Fös- ter, (5 bed.) door het koninklijk Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap 'l Land van Riem 13 October. Tweede opvoering van Oud^ Heidelberg in nainiddagvertoo- ning, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. Begin 3 uur, einde omstreeks 7 uur. 10 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Christene Vak- vereenigingen - Arbeid en Kunst Worden opgevoerd De Plicht- vergeten Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 17 November. Om 5 1/2 ure namiddag, Vermakelijk Avondfeest door den Tooneelboiid Langs om Beter en de fanfaar Willen is kunnen »f afdeelingen van den Katholieken Volkskring St-Jozef, in de feest zaal, Meuleschetteslraat. 24 November, te 17 uren, tooneelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Martensgesticht. Opvoering van Be Kerkveruolger of De Nero van het Noorden, drama in 3 bedrijven, en Baas Qanzendonck, blijspel in 1 bedrijf. GEERAARDSBERGEN. Zondag 27 October. De koninklijke Too- neelgilde Vreugd en Deugd voert op het prachtig legendedrama Godelieve van Gistel. Als toe- maat liet blijspel Ze mag niet TROUWEN. HOFSTADE 20 en 27 October Opvoering van het nieuw bijbelspel Samuël 150 uitvoer ders, orkest en koren telkens om 4 uren stipt namiddag. LEDE. Zjpndag 6 October, om 4 1/2 ure namiddag, vergadering in de Bewaarschool, voor de leden van het Christen Vlaamsch Verbond en hunne vrou wen en kinderen tot 12 jaren. Voordracht door den E. II. Heyse, Proost, over Onze Reis naar Rome met lichtbeelden, zang ea muziek, en voordragen. Zondag 17 November, om 4 1/2 ure namid- middag, in de Bewaarsshool, toon- en tooneelfeest door den Tooneel- bond Vreugd in Deugd en de Symphonie, ten voordeele der ar men van het Genootschap van den H. Vincentius a Paulo. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. Kapellestraat, I en 3, AALST VLEESCHWAR 3ETV PRIJSCOURANT voor iiet KLEIN p. kilo Tongen gerookt gekookt Hespen Amcrikaansehc gerookt Ardeenschc gerookt gekookt, uitgebeend Inlandschegek., uilgeb. Spek Vet Mager, gezouten gerookt Vet (Smout) zuivere reuzel Liebig (Keukenvet) Keukenvet Metworst (specialiteit) Filet d'Anvers, Saucisson de Boulogne Saucisson Farmers, (pepersauc.) VOOR HET GROOT Prijscourant op aanvraag. 591 4 5 1 52 1 30 2 CO 4 OÜ 1 5° 1 40 2 1 52 1 40 1 20 o 60 3 3 O GO te verkrijgen aan den prijs van den dag hij Louis Van Caekenberghe,Hofstadk bij Aalsl (Babbelaar). 978. RELANGRIJKEftENEESKUNDIGEnNTDEKKING Een groep geneesheeren komt een geneesmiddel te ontdekken, dank aan hetwelk, tandpijn 5 minuten kan weerstaan. Leg de Dentinol in den tand of op het tandvleesch, de pijn moet onmiddelijk verdwijnen... Dat waarborgen wij volstrekt. Gij zult verbaasd staan over de snelheid in de verzachting der pijnon, welke op de schrikkelijke smarten volgtAarzelt niet indien gij tand pijn hebt. Gaat onmiddelijk -bij uwen apotheker de Dentinol halen. Het is wateuscliappelijk Onmogelijk, dat de pijn nog blijft duren... 1.25 fr. de flesch, welke meer dan een jaar heel uwe familie vrijwaart. Om allo mis greep te vermijden; draagt deze annonce mede en eischt volstrekt Dentinol (licht rooskleurig zakje). Het is de eenige middel om genezen te zijn. AalstApotheken Callebaut en De Valkeneer Ninove, Gobbacrt Geeraardsber gen, Van Damme Dondermonde, Roman Wetteren, Cleemputte Oudenaarde, in alle apotheken Ronse, Isolabella; Lokeren, Cools en Wauters Temsche, Miller St-Nikolaas, De Poortere Vilvoorde, De Broeck, en overal 738

De Volksstem | 1912 | | pagina 3