BREISTERS Laatste Berichten xrsr de: De moorderij van De Kiinge Waas Leerjongens leermeisjes GEMEENTERAADSZITTING SPORTNIEUWS Wielrij den Rechterlijk Kronijk Weerkundige waarnemingen FEESTW9JZER I, MEN VRAAGT binnen en buitenhuis DE VOLKSSTEM ure, in een gebouw der mestpacht, op den steenweg van Elsene. Plafonneerders waren op eene stelling' aan 't werk, toen opeens een hunner een misstap deed en van eene hoogte van 10 meters op den vloer terecht kwam. Een geneesheer werd in allerhaast ontboden, doch kon enkel liet overlijden vaststellen. De ongelukkige had den schedel gebroken en was op den slag dood gebleven. Het is zekere Arthur Legrève, 23 jaar oud, wo nende te Oliain. Wesembeek. Het gevaar der vuurwa pens.Een werkman, Balis genaamd, had van een vriend een revolver ontvangen. Niet wetend dat het wapen geladen was, wilde hij het Zondag morgend kuisscben. Terwijl hij daarmee bezig was, knalde opeens een schot, dat den onvoorzichtige in volle borst trof. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. De hoogste onderscheiding de Cliico- ree Talpo is de lekkerste, de gezondste, de zuiverste, de goedkoopste. 1063 Heyst-op-den-Berg. Droef onheluk. Ter gelegenheid der afkondiging van het aanstaande huwelijk van Felix De Kesler met Rosa Anthonis, wonende aan het Kruis punt, werden er door de geburen vreugde schoten gelost. I)e genaamde Leopold Serneelt, gehuwd en huisvader, had ook schoten gelost met een geweer, eon tweeloop. Na het lossen van een schot, kwam hij terug in huis en wellicht denkende dat het geweor niet meer geladen was, zette hij het in een hoek. Al spelend kwam eenige oogenblilcken later zijn 14-jarige zoon in huis en wierp bij ongeluk het geweer om een schot weer klonk en zijne 13-jarige zuster Elisa, welke nevens do moeder op een stoel zat, kreeg de volle lading in de horst en viel (lood ten gronde. Dit ongeluk heeft eene licht te be grijpen ontroering verwekt op dit gehucht Het parket van Mechelen is Zondag namid dag te Hcyst afgestapt om een onderzoek te openen. VJat is Catz 't beste maagbitter. Gontrode. Schuur ingestort. Zater dag was de landbouwer Kamiel De Smet in de schuur aan het dorschen van graan. Het gebouw was bouwvallig. Opeens stuikte de schuur in en de man lag onder koren en bal ken. Hij werd er nogal gauw van onder ge haald. De landbouwer was erg gekwetst aan hel hoofd, de beenen en de borst. Nevele. Zeldzame gebeurtenis. Za terdag werd in do familie van Karei De Gloedt, wijk Molenkouter, een elfde zoon ge boren. zonder dal or dochters tusschen zijn. De koning was reeds peter van den zevenden zoon. Er zijn ook nog 4 dochters en 2 kinde ren zijn gestorven. Het huisgezin telt nu 15 kinderen. EicsiweroEc^chetten met fleschje inkt aan fr. 1,25 ten bureele.dezer. Harelbeke. Ongeluk. Zaterdag kwam Gerard Boutten, oud 17 jaar per velo naar huis gereden. Tusschen de tramriggels bleef zijn rijwiel steken en de ongelukkige stortte op den grond. Hij kwetste zich zoo geweldig aan hel hoofd dat zijn toestand zeer bedenkelijk is. De eerwaarde heer onderpas toor diende hem de H. olie toe. EILAAS ZOO JONG Eilaas, zoo jong wat droevig lot is mij [beschoren Terwijl mijne gezellinnen, vrank en blij Naar 't werk gaan, ben ik voor 't ongeluk [geboren, Vol pijn en smart en nooit van ziekte vrij. Zeg mij, wat moet ik doen om ook te [kunnen werken Gelijk een ander Zeg, hoe zal ik mij [versterken Om toch een korst brood te winnen, al was [het droge brood Spreek help mij zoo jong van een gewisser. [dood Mijn arm kind 1 Laat die gedachten varen, Neem THEOBROMA, 't zal u sterken in [den nood Kracht, gezondheid, zal 't u geven en [bewaren Binnen zes weken werkt u ook voor uw [brood. In alle apotheken, hoofddepot Gent De MOOR, 38, Burgstraat. Prijs 3 franken. Te Aalst bij al de heeren apothekers. Avelgem. Erge botsing. Zaterdag kwam de koopwarentrein toe uit Moeskroen. Hij moost op een zijspoor, om de treins van Ronsse en Audenaarde door te laten. De machinist wilde stoppen, doch kon niet en de trein botste op eene rij wagens. De schok was geweldig. Eenige wagens en de locomo tief werden erg beschadigd. Gelukkig heeft men geene persoonlijke ongelukken te be treuren. Eene ploeg werklieden is uit Kort- rijk gekomen, om het verkeer der treins te herstellen. Beveren-aan-Lel. Brand. Het par ket is ter plaats geweest om een onderzoek te doen nopens brandstichting. De vlasmij- ten van M. Garrez, uit Desselgem, van M. Vervaecke, uit Beveren en van deurwaarder Van Nuffel uit Harelbeke, werden in asch gelegd. De schade is groot. Men spreekt van kwaadwilligheid. Lede.Ongelukkige val. De genaam de D'Hondt van Lede Vyver, 33 jaar oud, aardewerker, welke over 3 tal maanden de beide beenen brak door van een elftal meiers hoogte te vallen, te Melle, was ter verple ging in een gesticht te Gentbrugge. D'Hondt aan de beterhand zijnde leerde gaan. Zater dag laatst viel hij en brak zich den rechter arm. Waarschoot. MoordpogingZondag avond kwamen de genaamden Lampaert en Vereecke per velo van Eecloo. Vereecke die geen licht had, volgde Lampaert. Onder weg© reed hij een jongeling omver dien hij liet gezien had. Dezes gezellen kwamen toe- geloopen en vielen Vereecke aan. Lampaert kwam zijn gezel helpen. Nu werden de twee wielrijders door geheel de bende aangerand. Lampaert kreeg twee steken waarvan eene in den rug, zijn leven in gevaar stellende. Hij verloor veel bloed. Vereecke weid insgelijks gestoken. Het par ket is Maandag een onderzoek komen doen. De moordenaar geeft zich gevangen. Frans Vermeulen, de ellendeling die Maan dag morgend Henriette Vervlieren doodde en hare twee zusters erg kwetste, heeft zich in de gendarmerie van Moerbeke-Waas, ge vangen gegeven. De moordenaar drukte er zijn spijt uit, dat de meisjes niet alle drie dood waren. Hij werd 's namiddags met den trein naar St. Gillis-Waas gebracht, en daar hadden de gendarmen groote moeite om hem tegen de volkswoede te besehermen. Het parket van Denderinonde is Maandag namiddag ter plaats geweest en heeft ver scheidene personen alsook Marie en Clotilde Vervlieren, de twee zusters van het gedoode meisje ondervraagd, De moordenaar legde volledige bekentenissen af. Hij verklaarde uit wraak gehandeld te hebben, omdat Hen riette Vervlieren met hem niet wilde trouwen en omdat hij Vrijdag avond door de familie Vervlieren mishandeld geworden was. Ver meulen is inderdaad nog al erg gekwetst. De moordenaar werd Dinsdag morgend in liet gevang van Dendermonde opgesloten. De toestand der gekwetsten. De toestand van Maria en Clolilde is veel verbeterd. Maria kon dezen morgen de per sonen herkennen aan haar bed. Heer dokter Laurent Keyenborg heeft de wonden vermaakt en hoopt heide meisjes te redden. Maria heeft eene vreeselijke wonde aan het schouderblad en aan het hoofd. Haar haar heeft men moeten afsnijden om de won de te kunnen toenaaien. Clotilde, die al wegloopende eenen slag had gekregen, is ge raakt juist in de vouw van den arm en is het gewricht af, zoodat waarschijnlijk haar arm er stijf zal van blijven. Getuigen der misdaad' Maandag morgen, rond 7 ure, ging Pieler Kegels, landbouwer, voorbij de plaats dei- misdaad en zag «De Koefer» achter eenen tronc staan. Hij ging wat verder om hem af te spie den. Wat later kwam Stien Van Britsem daar ook voorbijgereden en Pieter Kegels zij Stien, «De Koefer» moet zeker weer iemand afwachten, want hij staat daar zoo aardig te doen. Nauwelijks waren, twee minuten verloo- pen of de meisjes Verlieren kwamen aange reden. Beide personen waren ooggetuigen van het'tooneel dat we beschreven. Zij dier- ven niet naderen uit vrees ook neergeveld te worden. Staclsni eix w s van Maandag 7 October. De zitting werd te 11 ure geopend dooi den heer Burgemeester. Deden zich verontschuldigen de heeren Daens, om reden van onpasselijkheid en de heer Bosteels, afwezig. De heer Burgemeester leest den brief, waardoor heer advokaat Ghysselinekx, zijn ontslag indient van gemeenteraadslid. Op eene vraag van den heer A. Eeman, welke de reden mocht zijn van dat ontslag antwoordt de heer Blanckaert dat in zijne partij do ingang vrij is en de uilgang ook. M. A. Eeman. Dan is uwe partij gelijk een duivenkijker. Daarna grijpt de uitreiking plaats van eereteekens en diploma's voor daden van moed en zelfopoffering. Medalie van 2de klas. M. Gowie en M. Schellinck Jan, scholier. (De kleine jongen roept présent wanneer hij zijn naam hoort afroepen.) Medalie van 3de klas.Podts Louis, De Vleeschouwer Jan, De Cannière Fl., Bou- lembercq K., Bogaert Jozef. De Neef Jozef, De Lil Frans, (scholier), Maes Lodewijk, Luyckx Jozef, Sonck Jan-Rapt., Roelandt Joris, Mejuffer Meganck, (scholierster), Ver- beiren Gasimir. De heer Schepene De Herdt wenscht, in naam van den Gemeenteraad, bijzonder ge luk aan de drij kleine scholiers en aan hunne onderwijzers. (Luidruchtige en algemeene toejuichingen). De volgende punten van het dagorde, werden beurtelings besproken en al de voor stellen van het Schepencollege aanvaard na eonigen uitleg. Algemeen wordt ook eene wijziging aan vaard van het reglement van de Spaarkas der Stad» volgens hetwelk het maximum der in besparing gegeven gelden die 3 °/0 interest zullen geven, mag gebracht worden op 2000 fr. in plaats van 1000 fr. Zulks op voorstel van den heer Van den Bergh Jaak. Daarna grijpt de geheime zitting plaats. BELANGRIJK BERICHT Wij hebben het genoegen aan onze stads- genooten een goed nieuws aan te kondigen. Van af 1 September zijn er laxi-autos aan de statie geplaatst ter beschikking der rei zigers. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug te zijn. De tarief is dien der taxi-rijtuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de garage Keizerst., 2 en 4, Aalst. 997 PER TELEFOON Een dronkaard verdronken ie Laken- Dinsdag morgend bemerkte eoYi ontvanger der Brusselsche trams die huiswaarts keerde, een dronkaard, die langs de kaai waggelde Nabij de brug van Laken verloor de drinkebroer het evenwicht en rolde in het dok. Spoedig was de policie ter plaats en werden peilingen gedaan, doch men kon nog alleen de muts van den dronkaard terugvinden. De opzoekingen werden Dinsdag voortgezet doch men had den drenkeling 's namiddags nog niet gevonden. Men weet nog niet wie hij is. @0 pftafiafcecsscÊiap van LeopoSui II. Weensche bladen kondigden Dins dag morgend aan, dat de Belgische Staat met prinses Louise overeengekomen was, haar eene som van 10 miljoen te betalen. Dat bericht is van allen grond ontbloot. De prinsessen Stefanie en Clementina hebbep slechts ongeveer 4 miljoen getrokken en het is niet mogelijk dat er aan prinses Louisa 10 miljoen zou betaald worden. Er zul dus geprocedeerd worden. De schulden van de princes beloopen tot ongeveer 11 miljoen frank. Eene akelige vondst te Vorst, Maandag avond stelde de barreelwachter van dienst aar. de bareel der Hertstraat, te Vorst, vast, dat zijn hond met ©ene afgesnedbn menschenhand speelde. Een bijgeroepen geneecheer, verklaarde dat het eene vrouwenhand was. Men veronderstelt, dat het de hand is van een meisje van Sl-Pieters-Leeuw, Henriette D..., die zich eenige dagen geleden in den omtrek onder een trein wierp en vreeselijlc ver morzeld werd.'Hare rechterhand was alsdan niet teruggevonden. Statu quo. Geen de minste verandering in den toestand. Vandaag wordt de nota der mogendheden aan Turkyë afgegeven, men zal dus binnen weinigen tijd beslissende tijdingen ontvangen. S3e oorlog verklaard. Men seint ons dat Montenegro den oorlog zou verklaard hebben. Dat gerucht was te Antwerpen in de beurs ook in omloop gebracht. Tot hiertoe hebben wij geene bevestiging van die droeve tijding. Velodroom van La Louvière. De match achter tandems, tusschen Van Houwaert, Léon Buysse en Leviennois,werd gewonnen door Van Houwaert. Léon Buysse was tweede en Leviennois derde. De koers voor tandems werd gewonnen door Van In- gelghem-Doms -f 2 Lambot-Monseur 3 Jans- sens-Barendso 4 De Pauw-Van Lerberghe. Velodroom van Gentbrugge. 80 kilometers, voor beroepsrijders: 1 Paul Verstraeten, in 2 unen 7 m. 40 s. 2 Mot- tiat 3 Frans Faher 4. Van Bever 5 Hel ler 6 Odile Defraeye. De achtervolgingsmatch tusschen Odiel Defraeye en Frans Faber, was zeer betwist. Defraeye haalde Frans Faber tot op 20 me ters na in, doch dan trok Faber er van dooi en haalde Defraeye in. Dn koers had 20 mi nuten geduurd. Velodroom van het Prinsenpark te Parijs. 80 kilometers,achter zware motors 1 Sé- rés, in 57 in. 48 s. 2/5 2 Janke, op 6 ron den 3 J. Van Goor, op 14 ronden 4 Li- nart., op 17 ronden. 5 Demke op 19 ronden. Sérès reed voort tot het uur, om het re- kord te bezitten en legde in dien tijd 83 kil. 41 m. af. Het oud rekord behoorde aan Dar- ragon, met 77 kil. 830 m. Velodroom van Keulen. 100 kil. achter zware motors 1 Bobbie Wall hour, in 1 uur 12 m. 1 s. 2/5 2 Stell- brinck, met 93 kil. 9-18 m. j 3 Saldow, met 88 kil. 650 m. Guenther, met 81 kil. 220m. De twee laatsten hadden ongevallen. Rechtbank van Dendermonde TEGEN DE POLICIE Jan Temmerman, kaaiwerker le Aalst, was dronken en waterde op den openharen weg. Agent Haleydt berispte hem, doch werd beleedigd en bevuild. Temmerman krijgt 16 dagen gevang en 62 fr. boet. Jaak Saeys, muzikant, te Aalst, heeft zich aan dezelfde feilen plichtig gemaakt en pleegde opstand tegen de policie. Hij krijgt 1 maand en 18 dagen gevang en 88 fr. boet. ASSISENHOF van OOST-VLA ANDEREN. Ziehier de namen van de gezwoornen welke zullen te zetelen hebben, om de zaken te beoordeelen, die voor het Assisenhof van Oost-Vlaanderen zullen opgeroepen worden tijdens de eerste reeks van den vierden zit tijd van het jaar 1912 en waarvan de opening vastgesteld is to Gent, op Maandag 21 Okto ber aanstaande, onder voorzitterschap van raadslieer du Welz. Titelvoerende gezworenen De heeren, K. De Ruyter, grondeigenaar en burgemee ster, Lovendegem. H. Loore, handelaar, Gent. A. Pien, olieslager, Deinze. E. Moerman, zaakwaarnemer, Gent. J. De Sloovere, fabrikant en gemeenteraads lid, Kruishouten?. R. Do Saegher, advokaat en provincieraads lid, G6Ilt. P. Brys, landbouwer en gemeenteraadslid, Melsele. Pr. Callebaut, handelaar, Aalst. A. Herry, grondeigenaar, Schelderode. J. Van Hyfle, pianofabrikant, Gent, Graaf J. de Brouclioven de Bergeyck, grond eigenaar, Beveren-Waas. K. Van Acker, advokaat, Gent. R. Lippens, grondeigenaar, Gent. T. Van Innis, advokaat, Gent. F. Van de Wattyne, handelaar, Bassevelde. J. Stoop, grondeigenaar, St-Nikolaas. B. Doutreligne, zonder beroep en schepene, Eine. J. Feyerick, fabrikant, Gent. C. Schoonjans, idem, Aalst. P. Baetens, landbouw er en schepene, Destel- bergen. L. Van Hollebeke, advokaat, Gent. J. Jooris, goudsipid, Gent. E. Stas de Richelle, advokaat, Meirelbeke. J. Van der Veken, gemeenteontvanger, Lebbeke. K. Lippens, grondeigenaar, Gent. J. Rollier, advokaat en provincieraadslid, Denderleeuw. E. Suppes, fabrikant, Gent. P. Van Herbrugghen, bijzondere en gemeen teraadslid, Overmeire. J. Mallebrancke, ingenieur, Gent. T. De Jaeger, bediende en gemeenteraadslid, Gentbrugge. Bijgevoegde gezworenen. A. Van den Kerckhove, handelaar, Gent. B. Van Goethem, brouwer, idem. J. De Glercq, handelaar, idem. H. Ballion, advokaat, idem. MARKTPRIJZEN Aalst. 8 oct. Hopmarkt vast, prijzen onveranderd, koopers fr. 100, verkoopers 105. Leuven, 7 oct. Landbouw tarwe 20,00 a 20,75 handelstarwe 20,00 rogge 18,00 voe- derhaver 20,00 brouwhaver 19,00 koolzaadolie 74,00; lijnolie 78,00 strooi 4,50 hooi 7,00 bo ter .7,25; tarwebloem 25,25 gort Remy 31.25 tarwezemelen 14,00; lijnkoeken 21,25 eieren 3,40. aardappelen 5,00 a 6,00. Anderlecht, 8 oct. Verkensmarkt, te koop 3063, prijs per kilo op voet 1,09 a 1,25. Assclie, 8 oct. Tarwe 19,00 a 20,00 rogg& 17,00 a 00.00 haver 17,00 a 23,00 aardap pelen 5,00 a 6,00 boter 3,15 a 3,25 eieren 4,00 a 0,00 kiekens 2,75 a 3,75 konijnen 2,00 a 3,00; hesp 0,00; viggens 35 a 40, hop 1U0 a 120. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen lc kwal. J.60 de k. jonge konijnen, 0.60. oude duiven 0.50 jonge duiven, I.5C't koppel, boter 3.20 tot. 0.00. eieren de 25, 3,75 tot 0.00; viggens't. koppel 00 fr. dendermonde, 7 oct. Tarwe 20,50, rogge 17,00; haver 24,00; lijnolie 74; koolzaadolie 72;id. gezuiverd 7 7,00; lijnkoeken 22,00;koo!zaadkoeken meststof 15,00 boter 3,09 eieren 3,35 aardap pelen 5,50; graan van La Plata 35.75 id. Indië Camphore 36,00. van M. Catniel Pract, opticien-specialisto Aalst, lange Zoutstraat, 6 8 october. 15 uro: Barometer 768°5 Thermometer 11° Wind: oost Vooruit».goed weer voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST 13 October. Tw eede opvoering van Oud- Heidelberg in namiddagvertoo- ning, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijli Gezelschap. Begin 3 uur, einde omstreeks 7 uur. Zondag 3 November 1912. Jaarlijksch Avondmaal, om 7 ure 's avonds, voor de leden van den Katholieken Burgerskring. De inschrijvingen voorden prijs kamp mot de kaart, zullen plaats hobben op Zondag 13 en 20 October 1912, van 6 lot 8 ure 's avonds, ten lokale van den Kring. 10 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Christene Vak- vereenigitigen Arbeid en Kunst Weden opgevoerd De Plicht- vergelen Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 17 November. Om 5 1/2 ure namiddag, Vermakelijk Avondfeest door den Tooneelhond Langs om Beter en de fanfaar Willen is kunnen afdeelingen van dtvn Katholieken Volhskring St-Jozef, in de feest zaal, Meuleschettestraat. 17 November.Op Stadsschouwburg «Gal* leolto» drama in 3 bedrijven naar het Spaansch door J. H. Róssing' •n «Eindelijk» blijspel in één be drijf door G.Ton Moser, op te voe ren door de Koninklijke Rederijk kamer «De Catharinislen». 17 November. Ceciliafeest der zangmaat- schappij Niets zonder Arbeid 24 November, te 17 uren, tooneelfeest doop den kring «In Liefde Bloeiend» van Sl-Marlensgesliclit. Opvoering van De Kerkvervolger of De Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Ganzendonckblijspel in 1 bedrijf. GEERAARDSBERGEN. Zondag 27 October. De koninklijke Too- neelgilde Vreugd en Deugd voert op het prachtig legendedrama Godelieve van Gistel. Als toe- maat liet blijspel Ze mag niet trouwen. HOFSTADE 20 en 27 October Opvoering van het nieuw bijbelspel Samuël 150 uitvoer ders, orkest en koren telkens om 4 uren stipt namiddag. LEDE. Zondag 17 November, om 4 1/2 ure namid- middag, in de Bewaarsshool, toon- en tooneelfeest door den Tcroneel- bond Vreugd in Deugd en da Symphonie, ten voordeele der ar men van liet Genootschap van dea H. Vincentius a Paulo. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aun 'l beheer van ons blad mede te deelcn. Til Stevens, WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst, Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank pep duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons oi* nazien van trekkingen. 0FF1UEELE KWOTEERING BEURS VAN BRUSSEL 7 OCTOBER Leen van Staat, Provin., Steden Belgische leening lc r 3 Belgische leening 2* r. 3 80.45 Belgische leening 3® r. 3 80.50 Belgische lccning 2,5 Bel cische schatkistbon 4 99.75 Kongo uitkeerbaar 4 Kongo (Loten) 77.50 Annuïteiten 3 82.— Gemeentekrediet 3 82.— Gemeentekrediet 1868 3 103.— Buurtspoorw. Jan.-Juli 3 78.50 Buurtsp. obl. Mei-Nov. 3 79.— Buurtspoorw. (loten) 2,5 95.75 96.25 Anderlecht 1907 3,5 Aalst 3 Antwerpen 1887 2,5 84.— Antwerpen 1903 2 71.50 Brussel 1902 2,5 83.— Brussel 1905 2 71.— Brussel Zeehaven 2 Charleroi 1905 3 Gent 1896 2 Elsene 1880 3 Elsene 1908 3,5 Laken 1902 3 Luik 1860 3 Luik 1897 2 69.50 Luik 1905 2 Mechelen 1885 3 80.05 Mechelen 1897 3 80 Oostende 1852 Oostende 1898 2 Sint-Gillis 1904 3 78.15 St-Joos-ten-Noode 188] 3 Schaarbeek (100 fr.) 2 Schaarbeek (500 fr.) 3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.) 3 51.25 Verviers 1873 3 Verviers 1893 3 ter fabriek BOSTEELS-DE SMETH voor ALLE SLAQ van WERK alsook 1077

De Volksstem | 1912 | | pagina 3