ONPLICHTIG Nog eene geheimzinnige zaak. BUITENLAND Eene ergs zaak te Brussel, NIEUWSBERICHTEN Een familiedrama Te Ste CATHARINA-L0MBEEK 2 den laatsten veldslag niet opperbest werkte. De koning was misnoegd, niet omdat er geen krijgsvoorraad was, maar omdat men den krijgsvoorraad nutteloos verkwistte. Van den kant der Turken waren er 600 dooden. De Montenegers telden 400 «lacht- offers Nog eene overwinning der Montenegers Een ander snelbericht uit Cetligne meldt dat de Montenegers de stadBiolopolie hebben ingenomen, in den Sandjak gelegen, zonder het minste verzet te ontmoeten. De Turksche vloot Bij speciaal bevel van den sultan wordt de mobilisatie van de vloot aangevangen. Onverstaanbare handelwijze Anderzijds meldt men dat de eendracht lusschen Griekenland en de andere Balkaan- sclie Staten zoo grondig niet is, dan men wel denkt. Griekenland zou zich wel van zijne bondgenooten willen losscheuren. Pogin gen worden daartoe aangewend. Te Belgrado en te Sofia steunt men op de hulp van St-Petersburg maar Oostenrijk ver klaart dat het, ten koste van alles, zijne be langen zal verdedigen. Van daar zijne mobi lisatie. Rumeniê ligt geheel en gansch geboeid aan Oostenrijk. Van den anderen kant, geo- grapliisch gesproken, dient het als overgang van Bulgarië naar Rusland, twee vrienden- landen. Zal Rumenië ook derhalve niet ver plicht zijn te mobiliseeren De vijandelijkheden zouden Dijsdag voor goed beginnen. Te Salonika zijn aangekomen Cbefket Pacha, die tegen Servië moet strijden Zeki Pacha die aan 't hoofd zal slaan der troepen in liet distrikt van Varan Kara Said die zal bevelen in de streek van Islip ;J Nazif Paeha de bevólhebber van het Strumagewest Férik Tewfik Pacha die rond Kossovo zal oorlogen en Ali Riza Pacha die tegen de Grieken vechten moet. Angst in Oostenrijk Gevolgen van die Oorlogsgeruchten Wanneer in Oostenrijksch Polen zich het nieuws verspreidde van den oorlog in de Balkanen maakte een onbeschrijfelijke angst zich van de bevolking meester. Al de banken worden stormenderhand in genomen door personen die hunne geldstor tingen terug eisehen. Een groot deel van de bevolking vreest den oorlog tusschen Oostenrijk en Rusland en verlaat liet land. Algemeene Opslag Talrijke natuurlijke voortbrengselen heb ben reeds een nierkelijken opslag ondergaan zooals vijgen, dadels, tabak, en cigaretten ook. Maar dat is nog van 't ergste biet. Sedert liet begin der onluston is er groote opslag in alle granen. In den Corn-Exchan- ge van Londen was er eergisteren een opslag van 4 1/4 punten. Fransche Oorlogschepen ter plaatse De oorlogshave van Toulon heeft bevel gekregen aanstonds de volgende eenheden in gereedheid te brengen. Leon Gambetta. Victor Hugo. Jules Ferry. Deze schepen zullen, bij het eerste bevel, naar het Oosten zeilen. De verdwenen jachtwachter van Emblehem-bij Lier. Men zal zioh herinneren, dat ongeveer een jaar geleden, een jachtwachter van Emble- hem-bij-Lier, zekeren Jozef De Haes, spoor loos verdween,in zeer geheimzinnige omstan digheden. Men vermoedde wel dat de man in een bosch zou vermoord geweest zijn, doch alle 10* vervolg. Mocht hg nog den vorigen dag geenen enke len lichtstraal in de dikke, ondoordringbare duisternis, waarin de misdaad gehuld scheen, ontwaren, de waarheid stond thans, zoo hij onwankelbaar meende, in het helderste licht. Hem verbeidde de treurige zelfvoldoe ning van de beleedigde raenscheid de wrake te verschaffen. Weldra zou hij de gewichtigste verplichtingen, aan ztjn ambt verbonden, te vervullen hebben, en hij was daarvan geheel doordrongen. In deze omstandigheid had hij voorgenomen, niet alleen de koude letter dier wetboeken, zooals zij daar geschreven lagen, maar ook zijn geweten te rade te gaan. Hij had zich zoo veel mogelijk sterk gemaakt, om zich niet door de gedachten aan het afschuwelijke der misdaad, om zich niet door den gloed zijner verontwaardiging op een dwaalspoor te doen voeren. Wel moest hij zich zedelijk overtuigd hou den aan de schuld van Van Reeven, wel moest hij dezen beschouwen als een gruwzaam mis dadiger, en zulks zelfs in weerwil der guns tige getuigenis, die overigens Vervliet van zijnen ongelukkigen arbeider had afgelegd, en die hij met ongeloovig hoofdschudden had moeten beantwoorden, wijl tocli die voordee- lige verklaringen zoo zeer in strijd waren met de omstandigheden, waaronder de moord was gepleegd doch hij zou Van Reeven aandach tig hooien, dokenteekenen zijner gewaarwor dingen nauwlettend bespieden en met angstige zorg overwegen. Hij verlevendigde opzettelijk in zijn geheu- opzoekingen gedaan om het lijk terug te vin den bleven vruchteloos. Met de zaak Provo werd er in de laatste ste dagen ook nog over de verdwijning van De Haes gesproken, en eene vrouw van Lier deed de volgende hoogst belangrijke verkla ring Op Zaterdag 11 November van verleden jaar, om 1 /2 ure namiddag, bevond ik mij in de nabijheid der Kleine Nethe, ter plaats naamd «Bolhaak», op het grondgebied van Kessel (grondgebied Emblehem) twee mans personen onder aan het water bezig het was op dit oogenblik zeer lage tij. Deze personen hadden in 't slijk een put gemaakt, en ik zag dat ze er iets zwaar instopten. Na den put weder gevuld te hebben, verwijderden zij zich de eene ging naar Lisp-Lier en de an dere naar Emblehem. Een van hen was een lange, magere per soon; de andere was kleiner en kloek ge bouwd zij schenen ongeveer 25 jaar oud te zijn. Op de vraag waarom zij dat niet eerder bekend gemaakt heeft, zegde de vrouw In den tijd was ik weduwe, en woonde al leen tegen debosschen, op vijf minuten af stand der plaats. Uit vrees van wraak, dierf ik niet spreken, maar nu ik hertrouwd ben en in de stad woon, heb ik geen vrees meer.»» Onnoodig te zeggen, dat dit verhaal het parket teroore gebracht werd. De vrouw werd ondervraagd, hield haar verhaal staan en ging aan het parket de plaats wijzen, waar zij het geheimzinnig pak had zien wegstoppen. Opzoekingen werden gedaan doch tot hiertoe zonder uitslag. Men denkt dat het water nog niet laag genoeg stond. In de boeken van den sluiswachter van Emblehem, heeft men inderdaad ontdekt, dat de tij op 11 November 1911 zeer laag was. De opzoekingen worden voortgezet. vV Franltrij K De automobieldieven. De heer Firino van Parijs, bracht per automobiel een bezoek aan zijney vriend. Nauwelijks was hij aldaar aangekomen en had hij eenige woorden met zijnen vriend gewisseld, toen hij zijnen auto mobiel, die hij voor de deur had laten staan, in volle vlucht zag vertrekken. De heer Firino sprong ijlings buiten en wipte in eenen taxi-automobiel die de rich ting nam van den gestolen auto. Na eene jacht van eene halve uur zag hij zijnen auto mobiel stil houden voor het oktrooibureel. Dadelijk was bij ook ter plaats en deed den stuurman van den gestolen automobiel aan houden. Het is een jongeling van een der tigtal jaren, Perrot genaamd, oud-chauflëur van beroep, die sedert eenige maanden zon der plaats was. Hij is ter beschikking van het parket ge steld. Brand. In de staatsfokkerij to Tou louse, is er brand ontstaan in de stallen der paarden. Achttien veulens kwamen in de vlammen om: Nbg bandieterijen in de statiën. Dit maal is het de statie van Ecouen die door de bandieten verkozen werd. In vollen dag terwijl de statieoverste en zijne bedienden een honderdtal meters van de statie verwijderd waren om eenen trein te versporen, zijn bandieten in de Lureelen der statie gobroken. Op weinige minuten waren al du weerden gestolen en bij de aankomst van den statieoverste en zijne be dienden, sprongen zij in eenen automobiel en namen de vlucht. Kongres. De radikalen en de radico- socialisten houden op dit oogenblik een kon gres te Tours, voorgezeten door den heer Combes. Nimmer heeft men op oen kongres woeliger zittingen gezien. Donderdag na- gen die voorbeelden in de geschiedenis der rechtstraffelijke rechtspleging die daar waren, ora te staven, dat zich door eenen toevalligen loop soms zoovele verzwarende omstandig heden, zoovele oogenschijnlijke tasbare bewij zen van schuld op het hoofd eensonscbuldigen kunnen opeenstapelen. De brave rechter schreef zich eene strikt wettige, doch ook eene streng zedelijke ge dragslijn voor, om welke te kunnen volgen hij de hulp van den allerhoogsten rechter inriep. Het was in die stemming en na eene zooda nige voorbereiding, dat hij de komst van den ontwijfelbaar schuldige verbeidde. De baljuw had Vervliet eerst van zich laten vertrekken, nadat zyne dienaars ten minste een half uur op weg waren, om'zich van den persoon van Van Reeven meester te maken. Zoo de gunstige getuigenis, door Vervliet omtrent het vroegere leven van den verdachte gegeven, gevoegd bij zijne traagheid, om de justitie voor te lichten, al geen dadelijk wan trouwen had opgewekt, waren die heide om standigheden den rechter eene voldoende waarschuwing, om de mogelijkheid voor te te komen, dat Van Reeven door den getuige werd ingelicht van datgene, wat hem voor zeker te wachten stond- Eenige minuten ging Van Reeven, in smart en vertwijfeling als verloren, met de gerechts dienaren voort, zonderover zijnen toestand na Ie denken, of op zijn volgend gedrag te te peinzen. Hij was bij zijne vrouw en kinde ren, die hij in eenen zoo rampzaligen toestand had moeten achterlaten. Allenskens evenwel begon ook datgene, wat hem zeiven betrof, zich in al zijne ïjslijk- heidvoor zijnen geest teplaa sen: dat verhoor, die veroordeeling, die straf... Een hevige angst greep hem aan en noopte hem, aau middelen i DE VOLKSSTEM middag, toen de kieshervormingen bespro ken werden en inzonderheid het stelsel der evenredige vertegenwoordiging, hadden er zulke erge tooneelen plaats dat onder het gehuil en het geroep, allen verplicht waren de zaal te verla'en. Zaak Bonnot. In de tweede helft der maand December zal de zaak Bonnot voor het assisenhof van Barijs komen. Er zijn 22 beschuldigden, die te samen over 29 misda den te verantwoorden hebben. FlvLslaxxd Staking. Meer dan 10,000 werklieden zijn te Warschau voor 24 u'ron in werksta king gegaan om te protesteeren tegen de wreedheden door de gevangenisbesturen ge pleegd op dwangarbeiders. Ter oorzake der slechte behandelingen waren 5 gevangenen omgekomen. Gliina Verjaardag der Republiek. De 10 Oc tober was het juiat een jaar geleden dat de republiek werd uitgeroepen. De hear Sun- Val-Sen, de hoofdman der antikoningsge- zinde beweging is nochtans in de beste be trekkingen met de keizerin en de jonge ex- keizer Wou-Xi. Over eenige dagen heeft hij zelfs met hem het middagmaal genomen. De keizerin heeft zelfs eene aanzienlijke som geschonken om de republiek te nelpen in de geldelijke moeilijkheden, waarin zij zich nu bevindt. IVIoixgolië De moorderijen. De correspondent van de Times te Pekin verblijvende, meldt dat afschuwelijke moorderijen plaats gehad heb ben in Oost-Mongolië. Chineesche troepen hebben de stad Lioe- weeri ingenomen en 10,000 Mongolen ge dood. De Mongoolsche overheid, die niet ondersteund wordt door Rusland, bereidt zich om in onderhandelingen met China te treden. Japan Het oudste muzeum der wereld. Het oudste muzeum der wereld is te vinden te Nara, de vroegere hoofdstad van Japan. Het bestaat sedert het jaar 756, en sedert dien datum is er geen enkel voorwerp bijgevoegd. De weerde dier oudheden is zeer aanzien lijk. Brazilië Stoomboot verbrand. De Argentijnsche stoomboot Bngundes Barellö geladen met spiritus, is aan de kusten van Sergiffe ont ploft. Het schip is gansch vernield en 10 per sonen verloren bij deze ramp het leven. "V" ereenigde-Staten Vaderlandsliefde. In Amerika moeten alle leerlingen die 's morgens bet school lokaal binnentreden, de vaderlandsche vlag groeten. Daarenboven moeten alle de studenten den volgenden eed afleggen Ik zweer getrouw heid aan de nationale vlagr aan de Repu bliek, aan de onvérdeelbare natie, die aan allen vrijheid verzekert. 2S-w± tserland Afschaffing der doodstraf. Eene buiten gewone vergadering van rechtsgeleerden heeft zich bezig gehouden met de wijzigingen van het strafwetboek. Eene hevige gedach- tenwissoling bad plaats over het behouden of het afschaften der doodstraf. Met 60 stem men tegen 44 werd de doodstraf afgestraft. Woensdag nacht kwam een 16 jarig meis je op het polititikqmmissariaat der 3* wijk te Brussel, al weenende vertellen dat zij, af komstig zijndo van Parijs, door eene Belgi sche vrouw medegelokt is. Deze had haar voorgesteld rond Parijs een reisje te doen. Zij bad aanvaard in 't gedacht des avonds bij hare ouders te zijn zooals de dame bet haar beloofd had. Zij was geheel verwonderd toen zq de te denken om eene veroordeeling te verhou den, en de straf te ontwijken. Hy verzamelde al zijnen moed on versterkte zich in zyn opgevat voornemen, om, zonder de waarheid al te zeer tekort te doen, dat gene te verbergen, wat de verdenking, die op hem kleefde, te veel grond zóu leveren. In weinige woorden voor dat Van Reeven met de gerechtsdienaars de stad bereikte, had liy een vast besluit voor zyn te volgen gedrag genomen. Of hy, dien wij zoo dikwerf weifelmoedig hebben aangetroffen, in de vorming en bepa ling van dat besluit, door de overtuiging, van niet schuldig aan den moord te zijn, werd niet ondersteund, of dat het alleen de vrucht was van de vrees van schande en straf, zullen wij later ondervinden. De baljuw bevond zich reeds in de gerechts kamer der stad, toen de handlangers der jus titie met den gevangene, en door eenen grooten hoop nieuwsgierigen gevolgd, aldaar aankwamen. Van Reeven, in de voorhal van het gebouw en onder bewaking van de gerechtsdienaren achterlatende, ging de onderschout bij den baljuw binnen, om bij dezen verslag van zijne zending uit te brengen, en tevens die bijzon: derheden meetedeelen, die hij begreep van eenig gewicht in de zaak te kunnen zijn. Wel dra keerde hij terug, om den vermoedelyken dader binnen te lijden. De baljuw, in ambtsgewaad gekleed, was voor het midde» van de tafel, die omtrent eenen halven cirkel vormde, en die met een groen laken overdekt was, gezeten. Voor hem lagen de processen-verbaal, die het verhaal van de ontdekking van het lijk des verslage nen, alsmedede verklaringen van de getuigen, ook van de laatste, Vervliet namelijk, inhiel- grens passeerde en vernam dat men naar Brussel stoomde. Te Brussel gekomen kreeg zij te eten in een hotel van den boulevard Anspaoh, waar tweemannen haar kwamen vervoegen. Zij stelden liet meisje voor eene goede plaats te aanvaarden te Londen. Het meisje, nu ziende met wien zij te doen had, veinsde te aanvaarden, doch kon uit het hotel entsnappen. Toen de politie kwam was het drietal na tuurlijk verdwenen, doch de identiteit der vrouw was seffens gekend. Zij woonde Handelsgalerij,maar was daar ook reeds uit het nest verdwenen. Daar zij hare kleederen niet medegenomen had,moest zij nog terugkeeren. Men bewaakte het huis. Donderdagmorgend kwamen twee andere vrouwen de kleederen halen. Zij wierden aangehouden maar wilden de schuilplaats van het drietal niet kenbaar maken. De twee handlangsters der helleveeg zijn aangehouden en ter beschikking van het ge recht opgesloten. Een jongeling schiet op zijnen vader Woensdagavond had er te St-Catharina- Lombeek een geheimzinnig drama plaats. De 60-jarige landbouwer J. Degraeve, zat aan tafel en hoorde buiten iemand op hem roepen. Hij opende de voordeur, maar op hetzelfde oogenblik weerklonk er vlak voor hem een geweerschot. De ongelukkige zeeg zwaar gewond, in eenen bloedplas neder. Op den knal der losbranding snelden vrouw Degrave, bare dochter en de buren toe. Ter plaatse ontving de gekwetste de eerste zorgen en werd vervolgens naar het Sint Pietersgasthuis overgebracht. De ouder ling had in bet hoofd eene volle lading kor rels bekomen. Het slachtoffer beticht zijnen zoon op hem geschoten te hebben. De betichte looohent alle schuld en houdt staande, dat zijn vader in twist met zijne vrouw, op deze wilde schieten. Zijne moeder, in gevaar ziende, wilde de zoon zijnen vader ontwapenen. Tijdens bet kortstondig gevecht ging het schot af en trof bij toeval den vader. Wat er ook van zij, de zoon is in voorloo- pige hechtenis genome» en het parket is met de zaak bezig. Brussel.Bj het zwemmen verdronken. Donderdag namiddag baadden kinderen zich in de vaart van Charleroi, Trelcweg- kaai. Een hunner, Jozef Degreef, 13 jaar, \v0n9nde Karei Vstraat, verdween eensklaps in de diepte. Na drie kwart uurs, werd zijn lijk opgevischt. De vader van het jeugdig slachtoffer was op den oever getuige van het ongeval. Charles -A.CC 1=5.IBÉC Antoine Dansaertstraat, 32-34BRUSSEL. HUIS GESTICHT IN 1875. Voordeelige en goede verpande plaatsin gen aan onveranderbaren intrest van 4 1/2, 5 en 6 °/0 in fondsen, verschijnende op de officieel© beurstabel. Wekelijks financieel blad. Zending op vraag. 818 De zaak De Graeve. De prokureur dosKonings te Brussel beeft de officieren van politie Goliman te Molenbeek, en Ertel te Brussel, alsook de agenten der opsporings brigade Kin Is en Dotzé geluk gewenscht, over het beleid en het doorzicht waarvan ze blijk gaven in het onderzoek der zaak De Graeve en konsoorten. Die ambtenaars zijn door hunne oversten aan de orde van den dag gesteld. Hel aanhoudingsmandaat der aangehoude nen is bekrachtigd. 'den, op de tafel uitgespreid; ook het mes, hetwelk bij den vermoorde was gevonden, was aldaar neergelegd. Op eenigen afstand, evenwel niet aau het einde der tafel, anders zijne gewone plaats, had de greffier zich neergezet, om akte van de verhooren te nemen, terwijl de deurwaar der, met het kenteeken zijner bediening omhangen, zich by den ingang der zaal op hield, ten einde den verdachte met den onder schout binnen te laten. Met siddering overschreed Van Reeven dien drempel, trad hij voor die groene tafel, en stond hij daar, waar hij moest vreezen, dat hem weldra een verschrikkelijk vonnis in de ooren zou klinken. De baljuw staarde op de papieren, die voor hem lagen, doch weldra sloeg bij langzaam de oogen op, en vestigde op Van Reeven eenen blik, voor den onschul dige zelfs onmogelijk te weerstaan. Hij bezag dien man, die daar voor hem stond, en op wien de verdenking eener zoo afschuwelijke misdaad rustte, van het hoofd tot de voeten, beschouwde lang en aaudachtig zijn gelaat, om uit hetzelve, alvorens nog te spreken, gronden voor'zijne overtuig te put- teu. Die minuten van zwijgen, waarin eene doo- delijke stilte in de rechtszaal heerschte, die angstig waren voor elk der aanwezigen, wa ren pijnlijk vooral voor den ongelukkigen Van Reeven. Eindelyk werd het zwijgen ver broken en richtte de rechter tot den rampza lige het woord, op dien indrukwekkeuden toon, die de rechters gewoonlijk weten aan te nemen, en die zoo zeer geschikt is om den schuldige te vernietigen. Wij zullen de vragen en antwoorden, be trekkelijk naam, ouderdom, enz., die door de vormen geëischt worden niet herhalen, maar 43 EN 14 OCTOBER 1912 Diefstallen. In den Bazar op de Anspachlaan, werden sedert eenigen tijd voorwerpen van waarde gestolen. Eene vrouw kocht die voorwerpen, doch in stede van te betalen,ging zij heen. Twee vrouwen bedienden «chenen medeplichtig. Zij stolen aldus vele voorwerpen van waarde. Huiszoeking werd bij de vrouw koop ster gedaan, bij eene vriendin van ben en bij een magazijnier. Men ontdekte eene grootè hoeveelheid gestolen voorwerpen, genoeg om een magazijn op te richten. De twee verkoopsters, de magazijnier en do vriendin bekennen de diefstallen. Zij zul len rechterlijk vervolgd worden. De ratten.Het schijnt, dat sedert den afbraak van een deel der Marollenwijk en der straten rond de Oude Markt, waar een blok werkmanswoningen zal verrijzen, heel die wijk door ratten wordt bezocht. Zelfs zóózeer dat het verkeer er 's avonds door onderbroken is. Honderden van die lieve diertjes loopen er rond en zijn de schrik der bewoneis. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 De drank. Drie kerels wilden Don derdag avond een koffiehuis verlaten, Steen straat, zonder te betalen. Daar de patroon verzet aanteekende, verbrijzelde een hunner bierglazeu en sloeg ruiten aan stukken met zijne vuist. Dit doende, werden zijne pols aders doorgesneden. De ruwe dronkaard bloedde overvloedig en werd naar het Sint Pietersgasthuis geleid. De dokters aldaar verklaarden dat bij gebrekkelijk blijven zal. Opstand tegen de politie. De politie maakte Vrijdag morgend, te 2 ure, een man wakker, die vast sliep op den drempel van een huis, Papenvest. De kerel mishandelde den agent, die het alarm blies. Andere agen- sen snelden toe en nu werd de «vaartkapoen.» die reeds dikwijls werd veroordeeld, ter be schikking van liet parket opgesloten. Dievegge aangehouden. Eene gewe zen dienstmeid, sedert lang door de po-licie opgezocht wegens talrijke diefstallen, werd Vrijdag aangehouden in een logementhuis, Zwaardstraat. Zij deed bekentenis en werd ter beschikking van bet gerecht gesteld. Kind levend verbrand. Het 4jarig zoontje der echtgenooten R..., wonende Sa- maritaanschostraat, speelde Vrijdag morgend met solferstekjes en deelde bij onachtzaam heid, het vuur medé aan zijne kleederen. Toen men op het hulpgeroep van den kleine toesnelde, en er 'in gelukte de vlammpn te overmeesterenwas het arme wicht reeds zoo ijselijk verbrand, dat het weinige uren later te midden der ijselijksle pijnen over leed. Schaarbeek. Tramongeluk. De ket tingen van den tram Laken-Ukkel, de twee rijtuigen aan elkander verbindend, braken DonderdagnamidJag aan de Twee-Bruggen. Een der rijtuigen rolde met eene overgroot® snelheid van de helling in de Vooruitgang- straat. Angst maakte zich meester van de talrijke personen die er in zaten. Velen hun ner sprongen op den weg. De ontvanger, die op bet achterste platform stond, gelukte er 111 de remmen te sluiten en hel hollend rijtuig tegen te houden, 't Mag een wonder heeten dat ergeene ongelukken aan personen te be treuren zijn. Auderghem. Doodelijke val. Een metser, Jules Vander Heyden, 37 jaar oud, was Vrijdag morgend in de inopbouwzijnde school der Doktoorslraat, aan den arbeid. Hij bevond zich op eene stelling, ter hoogte van het tweede verdiep, toen hij op zeker oogenblik het evenwicht verloor en ten grondo stortte. De arme man werd erg ge wond opgenomen en naar eene kliniek gedra gen, waar hij weldra overleed. liever dadelijk den loop des verlioors, voor zoo ver het onmiddelijk met do zaak in ver band stond, meêdeelen. Is er in den avond van den zestienden October een reiziger in uwe woning binnen getreden vroeg de baljuw, terwijl hij Van Reeven met een doorborend oog aanstaarde. Ja, mijnheer... was het antwoord. Op welk uur trad hij bij u binnen Ik kan my dat niet goed herinneren. Misschien zal het zes ure of daaromtrent ge weest zijn. Den avond was voorzeker nog niet ver gevallen Neen... Alzoo was het licht genoeg om het gelaat van den reiziger, de kleur en den vorm zijner kleeding te onderscheiden Van Reeven aarzelde thans met het ant woord het was alsof een voorgevoel hem zeg de. dat eene toestemming hier eene beschul digende bijzonderheid tegen hem zou ople veren. Uw antwoord... en naar waarheid klonk plechtig en gebiedend de stem van den rechter. Ja mijnheer, het was licht genoeg... zeg de vaD Reeven verschrikt. Keudet gij dien man, die voorzeker bij u eene schuilplaats tegen het onaangename weer van dien avond zocht? Ik had hem nooit gezien. Is het waarheid, dat gij met uwe woning hebt verlaten om hem naar Utrecht te ge leiden Ja.... Ongetwijfeld hebt gij u aangeboden om hem to vergezellen (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2