ONPLICHTIQ RUITEN LA IMP Eens ijselijks mcedeimooid. Eens gruwelijks misdaad te Hamburg. Eene oude misdaad Eea ffioordsüaar aanhouden vier jaar nadat hij zijns euveldaad pleegde- Ooidelijk kaMpluk !e Vsrviers Omtrent hetzelfde uur hebben dezelfde Staten eene ander.© nota afgegeven aan den minister van Turl.vë waarin zij uschen de volledige onafhankelijk van de provinciën van kristeno bevolking. aanstelling van kris tene gouwlicere» in diezelfde deeien van bel rijk, nationale vergaderingen en gebruik der nationale taal als eenige officieel* taal in die gewesten. Dat alles zou moeten gebeuren onder toezicht niet alleen van de groole Europeesche mogendheden maar ook van de Balkaangche vorstendommen. Als bewijs dat Turkyë die wenschen en die eischen billijk vindt,wordt gevraagd dat het aanstonds zijne legers terugzend©. De nota aan Turkyë laat aan dit land ©eni gen tijd over om een besluit te nemen. Men mag verzekerd zijn dat, in die voor waarden, Turkyë de vraag zijner vijanden niet kan of niet zal inwilligen. Morgen, Dijnsdag, zal men waarschijnlijk weten of de kanons alleen dat alles zullen beslissen. De sympathie in Rusland, is voor de slaven en niet voor de Turken De consulaten van Servië, Bulgarië en Griekenland worden stormenderhand inge nomen door vrijwilligers, die zich aanbieden, om tegen de Turken te gaan strijden. liet groot getal stelt voor zelf do wapens te koopcn en «ie reiskosten te betalen. Velen bieden zelfs groote sommen aan om de toela ting te bekomen. Talrijke geneesheeren en studenten in art senijkunde komen ook hunne diensten aan bieden. om in de legers van de vriendeulan- den den dienst van het Roode Kruis in ie richten. A/1. Sazonof had alles voorzien. Duitschland en Frankrijk Frankrijk wapeot eeue lieele eskader oor logschepen. torpedoboolen en onderzeeërs, l it Duitschland meldt men dat een buitenge- woon groot getal kolentreins uit Westphalen naar Kiel en Wilhelmshaven worden ge stuurd. Poets wederom poets Weinige dagen voordat Montenegro aan 1 urkyë den oorlog had verklaard, schreef de koning Viclor-Emmanuel aan zijnen schoonvader, den koning van Montenegro eenen heelen schoonen brief hem tot voor zichtigheid aanmanende. Daags nadien ont ving Victor-Emmanaël het volgende ant woord Gij hebt 100,000 man naar Afrika ge stuurd om Libye in te nemen, waarop "gij geen recht liadt. En gij zoudt mij willen beletten dat te eischen wat Turkyë mij sedert 34 jaar, volgens het verdrag van Berlijn verschuldigd is v/V* Het komt nu uit dat M. Sazonof de Rus sische minister, waarvan deze laatste dagen zooveel word gesproken, alles had voorzien. De dagbladen beschuldigen hem, zonder uit zondering, van eene plichtige onverschillig heid tegenover eene openbare ramp. Rusland mobiliseert Men heeft de overtuiging dat Rusland de mobilisatie heeft bevolen. Het doet al wat mogelijk is om die mobilisatie geheim te liouden. De troepen worden opgeroepen mondelings en persoonlijk, en altijd in den nacht door de plaatselijke politie, vergezeld van de gendarmen. De reservisten moeten Öan op staanden voet meetrekkon. Met kleine afdeelingen van ongeveer 125 man, zendt men ze dun naar het Zuiden. Hot was gemakkelijk te voorzien dat na al de voorzorgen door Oostenrijk genomen, Ttuslaiul ook zou gemobiliseerd hebben. Engelsche voorzorgen Men heeft hevel gegeven een Engelsch re giment in gereedheid te brengen om liet over te voeren naar het eiland Creta. paar is geeVi grooler troebelwatervisscher dan Engeland én als het oogenblik zal gunstig zijn, zal het wel zijne gulzige klauwen leggen ©p oen of ander deel van Turkije. Duitschland blijft onverschillig Tot hiertoe heeft meivin Duitschland nog geen enkele militaire maatregel '"genomen, met het oog op de gebeurtenissen in de Bal- banen. Een heel aantal groole dagbladen zeggen dat het eene schande is voor Duitschland. Zij vragen dat mon daar ook de mobilisatie be- gim e. Men kan er dan nog Frankrijk bijvoegen ©n zoo zal dan heel Europa strijdvaardig zijn. Tijdingen uit het slagveld De Monienegers gaan maar gedurig voor uit O}) den weg van Sgausinge, Plava en Al- tona. De Turken bieden eenen hevigen wedcr- fela'nd. Het gevecht gaat voort rond Berana. Turksohe trsepen hebben rond het meer Bculari de Montenegers achteruit gedreven en dringen vooruit Montenogro in. DE VOLKSSTEM lle vervolg. Neen, hij heeft het mij gevraagd, en ik Leb zelfs een oogenblik gemeend, het hem te moeten weigeren. Dit antwoord, hetwelk inderdaad waarheid behelsde, werd met eenen zekeren nadruk gegeven. Oppervlakkig was het in het voor deel van Van Reeveu,"doch den seherpzinni- gen rechter gaf het aanleiding om eenen die pen blik in het gemoed van den man, die daar voor kern stond te werpen. Waarom meendetgij te weigeren, en wat was de oorzaak, dat gij veranderdet van besluit 0 Van Reeven was blijkbaar met het ant woord verlegen, en het angstzweet parelde hem op het voorhoofd. Het was zoo slecht weêr om uit te gaan, zeide hij, blijkbaar aarzelende, hetgeen niet onopgemerkt bleef. Wat deed u aan het verzoek toegeven De gedachte om voor mijne vrouw en kinderen eenig brood te zullen verdienen. Gij had liet, zeer armoedig, niet waar Mijne kinderen, mijnheer, schreiden van den honger... ik had niets, niets om dien hon ger te stillen, want ik had dien dag zelf gebedeld, voor het eerst, doch vruchteloos. Hier was blijkbaar eene snaar geroerd, die den ongelukkige innig trof. De rechter was bewogen, wijl hij meende te bespeuren, dat alleen de wanhoop des vaders dien man tot roof en moord had gebracht. Hadt gii peene hoop, dat die armoedige toestand spoedig zou eindigen Neen, mijnheer, neon, en toch was de Fi* a ix lvrij Jt. Opening der Kamers. Maandag mor gend heeft er eene kabinetsvergadering plaats gehad. De heropening der Kamers is gesteld op 5 November aanslaande. Stoutmoedige diefstal. Vrijdag mor- end werd le Lyon een stoutmoedig diefstal gepleegd. Een vertegenwoordiger van eene Engelsche bank, terugkeerende uit Egypte naar Londen, ten einde zekere weer- densverhandelingen te verrichten, is te Lyon terwijl hij zich liet scheron, van zijne vier valiezen beroofd dio verscheidene titels en weerden bevatten. De dief hoeft zich per auto naar de noordslalie laten brengen. De chauffeur heeft maar zeer onnauwkeu rig zijn signalement kunnon opgeven. Vol gens den tongval moet hij herkomstig zijn van Engeland en moet waarschijnlijk den be stolen gevolgd hebben van op het oogenblik dat hij uit Egypte vertrok. IForfugal Verjaardag der Republiek. Men be reidt de feestelijkheden om den tweeden ver jaardag der Portugeesche republiek te vie ren. Deze viering is verre van algemeen te zijn, daar ontelbare Fortugeescbo familiën verkleefd blijven aan het kuningdom en van geene republiek wil weten. Een blad van Lysbona heeft hierover, de volgende pittige beoordeeling Die feest zegt het blad is geene nationale feest, doch de feest van eene enkele partij. IV" ederland Werkstaking geëindigd.—De werkstakim der glasblazers welke over eenige maande: te LeeptJarn wag uitgebroken, ter oorzake van het afmattend nachtwerk heelt een eih- do gep o in en. Er is beslist dat het werk den 4 November zal hernomen worden en dat voorloopig alle nachtwerk zal afgeschaft wortlen. De Nederlandsche. liberalen.De ver schillende sekten1 der Nederlandsche liberale pari ij hebben zich vereenigd met het oog op de kiezingen van 1913. Hun programma be helst verscheide politieke en sociale hervor mingen. V ereenigcie-Staten De fortuin van kolonel Astor. De onroe rende goederen van kolonel Astor, omgeko men in de ramp van den Titanic, zijn geschat op 88,600,000 dollars. Men heeft voor erfe nisrechten betaald de soin van 3,150,000 dollars. iRiimenië. Ministeriaë'e krisis. Eeu ministerieële krisis is uitgebroken.Alhoewel zij met recht streeks door den toestand dor Balkanen ver wekt is, mag men toch zeggen dat deze om standigheid de krisis verhaast heeft. Het goevernement wenscht in den ministerraad de vertegenwoordiging van alle groepen ten einde sterk te zijn tegen alle gebeurlijke voorvallen, SEvjpdü j G. Belangrijke ontvreemdingen.Eene aan zienlijke som is te Logzono, ten nadeel der spaansche bank ontvreemd. Een bediende dezer bapk heeft niet min dan 130,000 titels aan vreemde banken ver kocht, en is met deze belangrijke som op de vlucht. Duitscliland.. Manifestatie. De Diiitsche socialisten zullen Zondag aanstaande eene groote be tooging houden om te protesteeren tegen de levensduurte, en tegén alle tusschenkomsl van Duitschland in de Balkaansche moeie- lijkheden. Voor de rechtbank.Voorden lioogen raad verschijnen twee oud-onderofficieren belicht van verraad. Het zijn de genaamde» Buehelin en Thibaut. Ze zijn beschuldigd van het Franscli bestuur planne meedege deeld te hebben van het fort van Metz. 15 OCTOBER 1912 hulp zoo nabij... Vervliet kwam eenige oogen- blikken na mijn vertrek orn mij werk aan te bieden. Ongelukkige waarom gewanhoopt zegde de baljuw, onwillekeurig door zijn meê- warig gevoel meegesleept, doch spoedig den strengen toon des rechters hernemende, ver volgde hij Het weer was inderdaad zeer on aangenaam. Maar waarom dacht gij er niet aan, dien reiziger eène schuilplaatsin uwe woning aan te bieden - In mijne ellendige woning... en toch heb ik er aan gedacht zegde Van Reeven, als sprak hij tot zich zei ven, en vervolgde, zich bepaalder tot den baljuw wendende Hij zelf, hij zegde, dat hij nog dien avond te Utrecht moest wezeu. Zoo als gij zelf hebt toegestemd, was het, toen de man bij u binnentrad, licht genoeg, om de voorwerpen te onderscheiden. Zoudt gij u zijne trekken, zijne kleoJiug kunnen herinneren Ik geloof ja. Gij zult in staat gesteld worden, u daar van te overtuigen. Op eenen gegeven wenk van den baljuw, traden .de gerechtsdienaren binnen, om, ver gezeld van den onderschout, den ongeluk- kigen Van Reeveu daarheen te voeren, waar hem een smartelijk en tevens afzichtelijk schouwspel verbeidde. In deiizelfden avond was het lijk van den vermoorde, hetwelk men reeds vroeger had ter aarde besteld, opgegraven, ten einde met do kleederen aan den beschuldigde te worden vertoond zoo om het overschot door dezen te doen herkennen, als om desnoods op zijn gevoel te werken en hem tot eeuo bekentenis der misdaad te nopen. In het vertrek, dat tot bewaarplaats van Het parket van Embrun onderzoekt thans eene belangrijke zaak, namelijk eene moord, te Chateauroux gepleegd in 1908. Op 24 Juni van dal jaar, was eene rijke eigenares, ürsulo Massqt, verdwenen. Ter zelfder tijd waren ookale hond, de kat en een papegaai weg en nergens werd nog een spoor gevonden, noch van de eigenares, noch van hare dieren. Een jaar later op 5 Juni 1909, werd een handelaar, Guërin genaamd, aangehouden. Alhoewel zware vermoedens op a wogen, kon men echter geene bewijzen vinden en hel gerecht was wel genoodzaakt hem in vrijheid te stellen. Thans heeft echter een Italiaan, Breuza genaamd, die te Embrun opgesloten zit we gens moord, in het gevang verklaard, dat de moordenaar van Mevrouw Massot toch Guë rin is. Hij voegde er nog vele belangrijke omstandigheden bij, in zooverre, dat hel parket Guèrio opnieuw deed aanhouden. Guërin loochende en zelfs tijdens de kon- fronlatie met Breuza hield hij staan onschul dig te zijn. Hij werd echter door den onder zoeksrechter zoo behendig in het nauw ge bracht, dat hij ten slotte bekentenissen deed. Hij had Mevrouw Massot vermoord om in hel bezit te komen barer goederen en het lijk in den hof begraven. De moordenaar is opgesloten. Deze zaak verwekt in do streek oeue groote opschud- duig. Sinds eenige dagen verbleef het 4jarig dochtertje der echtgeifooten Leroy, wonende te Ëlsene, hij hare tante, die in de Ortmans- slraat herberg houdt. Zondag morgend speelde het kind op de straat en zag niet dat esn tramrijtuig in volie vaart naderde De wattmann kon niet bijtijds sloppen en het arme kind werd door den sleenweerder van den tram weggeslingerd Ooggetuigen namen het slachtoffer op en brachten hot in eene naburige apotheek. De kleine gaf geen teelten van leven meer. Een bijgeroepen geneesheer poogde vruchteloos de levensgeesten herop te wekken. De arme kleino was den schedel gebroken bleef op don slag dood. Het lijkje werd naar de woning der tante overgebracht en de ouders met alle omzich tigheid verwittigd. Hot parket is 's namiddags ter plaats een onderzoek gaan doen. Enne vreeselijke misdaad werd te Praag (Bohemen) gepleegd. Mevr. Anna Kobliiz. weduwe van een opperarnhtenaar, die men dacht naar eene badstad te zijn vertrokken, werd in een kamer vermoord gevonden. Hel lijk lag voor het bed ten gronde, en op enkele stappen verder lag liet hoofd, dat met eene bijl was afgehaakt geworden. De dader der misdaad is de zoon der ongelukkige vrouw,24 jaar oud, een verstokte dronkaard, die reeds in een zinneloozengesticht werd op gesloten. Eens in vrijheid, mishandelde hij telkens zijne moeder, als ze hem geen geld wilde geven. De ellendeling besloot de arme vrouw te vermoorden, om zich van haar spaargeld,on geveer 40,000 frank, meester te maken. Na zijne misdaad bracht hij nog twee da gen door met eene ziekenverpleegster. Daar na trok hij naar Weenen, waar hij veelgeld verleerde en plots verdween. De misdadiger wordt nu opgezocht. Eene afschuwelijke, laffe misdaad is te Hamburg gepleegd. Zekere Grimin, zonder werk zijnde, besloot zich vaü zijne familie te ontmaken, om ze niet meer ten laste te heb ben Hij mengde vergift in de versch opge goten koffie en vertrok daarna, onder voor wendsel in de stad werk te gaan zoeken. De vrouw Grimin en hare vijf kinderen dronken van de giftige koffie en gevoelden weldra de afgrijselijkste pijnen. Goburen snelden op het hulpgeroep der ongelukkigen toe en ver wittigden de polieie. Als Grimin te huis kwam, werd hij aan gehouden. De slachtoffers zijn in wanhopigen toestand naar het gasthuis overgebracht. dezen diende, die zich aan lichte vergrijpen tegen de maatschapelijke orde en rust hadden sohuldig gemaakt, lag het ziellooze overschot op eene lange tafel uitgestrekt en overdokt met een wit laken, waaronder de vormen zich zoo akelig deden raden. In het sombere vertrek heerschte die benauwde, ondragelijke en verpestene lucht, welke een mensclielijk lichaam, waarvan de ontbinding reeds zoo verre is gevorderd, kan versprei den. Door den onderschout zwijgend voorafge gaan en door de beide gerechtsdienaren in stilte gevolgd, trad Van Reeven het vertrek binnen. Hij deinsde reeds terug voor de vree- selijke lucht, die zijn reukzintuig trof, en hem benauwde, doch weldra was hij ongevoelig voor die onaangename aandoening, bij dat gene, wat een ander zijner zintuigen gewaar werd. Hij zag die tafel, dat laken, welks golvingen plooien deden gissen wat het verborg zijne haren rezen van ontzetting te berge en mis schien zou hij zijn nedergestort, ware hij niet door de gerechtsdienaren ondersteund gewor den. Het was hem reeds te veel, en toch wachtte hem nog de aanblik van die trekken, die hij door den angst en door den dood misvormd, van die trekken, die hij in dien somberen, vreeselyken nacht, met zoo veel ontzetting- had aanschouwd, die hem later immer hadden gevolgd, die zich altijd voor zijnen ontstel den geest hadden geplaatst. De onderschout sloeg het laken weg. Akelig schouwspel, in dat sombere ongezellig vertrok schaarsch verlicht door de dwarrelende vlam eener lantaarnkaars, wier bewegelijk schijn sel aan alles eene raadselachtige gedaante Brussel. De zaak van het halssnoer. Over eenigen tijd werd eene tooneelspeel ster, die te Brussel in een hotel afgestapt was, met den zoon van een rijken bankier van Cairo, aangehouden, voor verheling van een kostelijk halssnoer, door den jongelin^ ton nadeele zijner ouders gestolen. Zij werd echter eenige dagen later voorloopig in vrij heid gesteld. Zij heeft zich uit eigen bewe ging bij den onderzoeksrechter te Parijs aan geboden en dezen de bewijzen gebracht, dat zij voor niets in de zaak betrokken was. De onderzoeksrechter was er over voldaan. D« ooneelspeelster zal dus niet meer veront rust worden. - Eene goede vangst. Er is gemeld in welke Omstandigheden een jong meisje van Parijs door eene Handelaars ter in blanke slavinnen naar Brussei werd gebracht en hoe u ee medeplichtigen dezer laats'e aangehou Ion werden. De polioie is er in gelukt' de schuilplaats te ontdekken der beiulo, handel drijvend in blanke slavinnen. De vrouw, eene genaamde Marie G.bewoonde eene kamer, in eene herberg der Vanderslraelen- slraat, te Bint-Jans-Molenbeek. Zij bevond zich dikwijls in de herberg in gezelschap van drio kerels. Dezer dagen, terwijl de vrouw on hare drie medeplichtigen er zich bevonden, kwam de pelilio binnen eo hield ze aan. De l'e vier aangehoudenen werden naar het po- liciobureel der Hertoginnon plaats geleid, waar zij erkend werden. De drie kerels zijn Franschmanneri. Twee beweren boksers te zijn van beroep. Allen werden ter beschik king van 't gerecht in het gevang van Vorst oi.gesloten. Rij tuig on geval. Eene vroww uit de Bloemenstraat, oud 74 jaar, werd Zaterdag op den hoek der Laken- en Bisschopstraal omgeworpen door een rijtuig, bespannen met leende en een gedeelte der kamer in een twij felachtig duister liet. De aanblik van dat overschot was volko men in staat, den ongevoeligste en stoutmoe digste met aDgst en afgrijzen te vervullen. Misvormd door de sporen der ontbinding, lag het daar, met die gapende wonde, en scheen zich te bewegen door de uitwering van het licht. Van Reeven had de trekken herkend, niet van den man, die vol leven en welvarend zijne hut binnentrad, maar van hot ziellooze over schot dat hij in dien somberen nacht in de aarde had neergelegd, want die trekken, bij liet licht der maan aangestaard, hadden hem sedert dien tyd niet meer verlaten. Een ijs koude rilling liep hem over de leden. O mijn God riep hij na een oogenblik van angstige beschouwing uit dat is ijselijk. En toch, Gij weet het. dat ik geene hand naar het leven van dien man heb uitgestoken. En zich daarna tot den onderschout wen dende, zegde op smeekenden toon: Ik bid u, breng mij van hier... Het is liet lyk van den man, die bij mij, in mijne woning binnentrad... Wees daarmee tevreden, en laat mij van hier gaan. De onderschout haastte zich, aan het ver langen van Van Reeven te voldoen, want hij zelf bleef niet geerne langer bij dat lijk, dat zoo afzichtelijk was, en eene zoo benauwde lucht van zich gaf, vertoeven. Weldra stond de ongelukkige wederom tegenover den baljuw, die, naden onderschout vragende te hebben aangezien, een streng onderzoekenden blik op hem wierp. Zijn ge laat droeg nog de sporen van den angst en de ontzetting, die hem by de beschouwing van het overschot des verslagenen hadden aange grepen. Nog was hij als vernietigd. twee paarden. De ongelukkige werd vertrapt en moest naar liet gasthuis overgebracht worden. Ouderlijke onvoorzichtigheid. Tij- dene eene kortstondige afwezigheid harer moeder, viel de kleine Auguslina Buyle, oud 15 maanden, gisteren te harent in eene kuip water, welke in de keuken stond. Als de moeder, wonende op den Alsembergschen steenweg, eenige stonden later terurkwam, was het kind reeds dood. Verdwenen met 12,000 fr. juweelen. Een juwelier der Bergstraat, had aan zijn reiziger eene verzameling juweelen ten be drage van 12,000 frank toevertrouwd. De reiziger verdween. De polieie werd verwit tigd en Zaterdag avond bomorkte eon agent den kerel op do Kruidlaan. Deze verklaarde dat hij de juweelen had verkocht en het geld verleert. Men heeft hem opgesloten. Stoutmoedige bandieterijMejuffer Cornelis, Waterlooschen steenweg, 38, te St-Gillis, beheerster van een magazijn van oliegoederen, Steenweg van Elsene, werd gisteren avond op den hoek dei Goedheid-en Bcrchmansslraat, door twee kerels aange rand. Een hunner greep haar vast bij de keel en wierp haar op het voetpad, terwijl zijn medeplichtige haar het werkzakje ontrukte, inhoudende 70 frank en een sleutelbos. De persoonbeschrijving der twee bandieten werd .gezonden naar al de kommissariaten van Brussel en der voorsteden. Gaan vliegen. Een heerschap han delaar op een der groole lanen, ging met twee jonge dametjes die hij niet kende eon glas drinken in een koffiehuis. Daar hij even naar de koer moest gaan, liet h j zijn over jas, waarin een brievenlasch met 25Ö0 fr. in in banknotéu stak aan den kapstok hangen. Wanneer hij terug kwam, waren de twee dametjes en de brievenlasch, natuurlijkr verdwenen. Geheimzinnig sterfgeval. Een poli tieagent vond Zaterdag morgend op het voet pad in de Sinte Kathelijnestraat een man liggen, die geen leeken van leven meer gaf. Men bracht hem over het St-Jansgasthuis, waar hij, rond den middag overleed, zonder terug tot hot bewustzijn te komen. De dok ters konden de oorzaak van het overlijden niet vaststellen. Toelating tot begraving werd ontzegd, en het parket zal de zaak onderzoeken. Een diefstal van 10,000 frank. M. Neefs, wonend Vanderhoevenstraat, 18, te Schaarbeek, begaf zich Vrijdag avond naar een schouwburg. Als hij er aankwam, stelde hij de verdwijning vast van zijnen geldbeugel, inhoudend 10,000 fr. in bank briefjes van 1000, 100 en 50 fr. Eerlijke vinder. De voerman Hip- poliet Charlier, Vesaliusstraat, 29, vond Za terdag namiddag, in de An toon Dansaert- straat, een brieven tasch.'ffij stelde 'vast dat zij titels bevatte!voor eene waarde vöh 3,700 frank, en brieven met het adres van M. L... likwideerder, Brabantslraat, te Schaarbeek. De eerlijke werkman haastte zich zijne vondst naar.-lja'ren eigenaar terug te dragen. Bandietedstreek in volle slad. De 17-jarige loopjongen van een handelaar in pelswerk der Sl° Gudulaplaals werd gister avond belast eene pels naar een klant te dra gen in de Lakenstraat. Hij werd door een kerel gevolgd die hern in de Cirkstraat op 't lijf sprong, hem twee felle vuistslagen op 't hoofd toebracht, zoodat den jongeling ton gronde viel. Deltas van den loopjongen op- emend, ging de aanvaller op de vlucht. Wanneer eenige stonden later de jongen tot het bewustzijn k« am en aan een agent kon verklaren wat gebeurd was, zocht men den aanvaller op, doch hij was reeds verre. De kas bevatte pelswerk voor 650 frank waarde. Tervuren. Brand. Vrijdagnamiddag, vernielde een brand de pachthoeve Vanden- berghe, gelegen op drie honderd meters van de kerk van Vossem, nabij Tervuren. De schade bedraagt ongeveer 45.000 fr. De baljuw had opzettelijk niet bij de be schouwing van het lijk tegenwoordig willen zijn, omdat hij, op eene ontboezeming van Van Reeven hopende, vreezende hem daarin door zijne tegenwoordiging te zullen hinde ren. De wenken, hem thans door den onder schout gegeven, hadden hem met den afloop bekend gemaakt. Hebt gy het lijk herkend, als dat van den man, dien gij naar Utrecht zouilt hebben ver gezeld vroeg de baljuw op plechtigen en tovens strengen toon Antwoord mij naar waarheid.... Ja, mijnheer. Zijt ge daar zeker van 1 Ja... O ik twijfel er niet aan gij zult wel volkomen zeker zyn, dat liet overschot, het welk daar ginds nederligt, van niemand anders is dan van de rampzalige, die het onge luk had, den drempel van uwe woning te be treden. Van Reeven sidderde. Inmiddels hernam de baljuw 1 Hoe kan het u mogelijk zijn, in die door de angsten des geweldigen doods en door de zoo ver gevorderde ontbinding misvormde trekken het gelaat diens reizigers te herken nen, dat gelaat, dat gij slechts in het half duister hebt gezien Tracht mij niet te mis leiden... Zeg mij hoe en waarom gij zeker zijt van hetgeen gij beweert De beklagensweerdige Van Reeven zag zich door zijne belijdenis, die hy niet koude, die hij ook niet durfde terugtrekken, in een vreeselyken toestand gebracht. Hij gevoelde zeifal het beschuldigende, dat in zijne toe stemming lag opgesloten, en had den moed Diet, en wist ook niet wat antwoorden. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2