BREISTERS JarÊchten TITANIC en Leerjongens leermeisjes 8|!ieaelfabrlek A. L. MEÏVAERT Samson Kina seeft nlTf en GROOT E~ZENDING AIl0rli8i!igen een Groots Zending Aalst - GEfSTfiAL CINEMA - Aalst Stadsnieuws SPORTNIEUWS DE OORLOG IN DE BALKANEN De Dardaneffen zijn gesloten. A,a.ïival tegen Bulgaren - B EOEVELÏNCK-T&S - FEESTWIJZER Overal maken de MEN VRAAGT binnen en buitenhuis 15-OCTOBER 1912 DE VOLKSSTEM Anderlecht. Brand. Zaterdag mor gend, rond 2 ure brak het vuur uit in de slaapkamer v.-.n de wed. Dufour, Brogniez- straat, Ie Anderlecht, terwijl deze vronw, eene herbergierster, "te bod lag. Half ver slikt stond zij op en zag den plankenvloer en haai' bed in brand. Eon gebuur haalde haar uit de kamer en bracht ze buiten. Na een uur, was het vuur door de pompiers gebluscht, doch de drie kamers van het gelijkvloers zijn uitgebrand. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf'. 3, Aalst. Stoom fabriek in Gent 756 St-Lambrechts-Woluwe. Ongeluk. Terwijl eene automobiel eergisteravond langs de Tervurenlaan reed, brak aan de ijzerenwegbrug plots de stuur. De auto scboot ter zijde en botste alsdan op een boom, waar het voertuig werd verbrijzeld. De drie personen, die er in zaten MM. Van Iseghem, wonende Verlatslraat, to Antwerpen Van Daele, van Vilvoorde en V. Calambier, van Molenbeek, werden min of meer erg ge kwetst. St Joost-ten-Noode. Brand. Zater dag' morgend is brand ontstaan in het huis 11. 6. Tiberghier.straat. De brand wordt aan kwaad willigheid toegeschreven. De pompiers hebben het vuur gebluscht. EIGEN HAARD. Hypothecaire Crediet- Maalschappij voor Werklieden en Kleine Landbouwers. Zie 4® bladzijde. St-Gillis. Hedge brand. Gisteren avond heeft een lievige brand het gelijk vloers van het huis bewoond door M. Van- denbranden, schilder, Krommestraat, volko men vernield. Do pompiers bevonden zich spoedig ter plaats. De schade is groot. De liefhebbers eener goede tas gebruiken de ehicoree der Trappisten Vincart. 1500o. VVanzele. Dief geknipt. Sedert eenige dagen stelde de landbouwer Leon Van Caul er vast, dat er ten zijnen nadeele kiekens en eieren gestolen weiden. Hij legde zich op loer doch kon de dief niet vatten. Zaterdag nacht legde hij zich opnieuw in eene hinderlaag- en nu kon hij den dief op heeterdaad heirappen. Het was oen groote hond. aan een buur man toebehoorende. Proces-verbaal is opge maakt. Waasmunster. Paard verdwenen. Bij de weezen Cornell's, op het Heiken, was er Maandag een paard verdwenen. Nergens is er een spoor te ontdekken. Eone klacht is ingediend. Lede. Gouden bruiloft. Woensdag aanslaande, om 9 uren 's morgends, zal het geluid der klokken het jubelfeest aankondi gen van het 50jarig huwelijk van Ferdinand Van Gysegem, geboren te Erpe den 23 Octo ber 1829, met Maria Van der Steen, geboren te Lp(lf den 25 Mei 4.S34-. Beiden genieten nog hunne volle gezondheid. Bijna verdronken. Zaterdag avond kwam do genaamde Alfoiis Thds, [.wonende te Lede, Langenakker, Van den trëin van 10 ui:è van zijn work-.Tn de Cbarleroislraat viel hij door de» duisternis misleid in eenen diepen gracht. «De man kon zich slechts met de grootste moeite redden. Hij heeft zich erg bezeerd aan handen en hoofd en klaagt ook over inwendige pijnen. Gent. Wanhopige daad. Zaterdag avond, rond 6 ure, kwam een welgekleed persoon langs do Muinkdreef gegaan. Eens klaps trok hij een revolver uit den zak en losle zich een schot in den rechter slaap. Men kwam toegeloopen en men bevond zich in tegenwoordigheid van een lijk, dat® naar het doodenhuis der Bijloke werd overgebracht. Lalor werd hol lijk herkend voor dat van een inwoner van Ertvelde, M. Henri Ma- sure. oud 42 jaar, handelaar in wol. De reden dezer wanhopige daad is niet ge- gekend. Geraamte ontdekt. Werklieden, ar beidende aan hot graven op do terreinen van den Watertoren, Jordaans tra at, vonden op ongeveer 50 centimeters diepte, een volledig geraamte. Al do tanden waren nog wel be waard. Geeraardsbergen. Doodelijh ongeluk. Victor Devroye, afkomstig van Gee raardsbergen, monteorder in de werkhuizen Nicaise en Delcune, te La Louvière, werd tusschen eenen ijzeren balk en eene rolbrug gevat en vermorzeld. De dood was oogen- blikkelijk het slachtoffer was 25 jaar oud en ongehuwd. Ninove. Schinkkelijk ongeluk. In de Union Allumettière, oude firma Cob- baert en Gnl®, was do lOjarige werkman Ed- mond De Cooman, bezig met boomen in te korten aan de groote lintzaag, toen een dei- stukken weggleed. De ongelukkige werd de hand afgezaagd. Men heeft later het lidmaat in het zagemeel teruggevonden. Het slacht offer is naar het hospitaal overgebracht. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. KERKELIJK NIEUWS. Wij vernemen dat er met den aanstaanden in onze stad zul gepredikt worden door ver maarde volksredenaars uit Antwerpen, Luik en Brussel. Wij wensehen hortelijk welkom aan die talentvolle en onvermoeibare Paters en wij zijn verzekerd dat hun welsprekend woord denzelfdo geestdrift zal verwekken als tij dens de onvergetelijke missie van 1905. De plechtigheden zullen aangekondigd worden, Zaterdag avond. 26 October, door het luiden der klokken van al de kerken en kapellen onzer stad. van 12 tot 18 October 1912. La naufrage du De schipbreuk van den Aangezien den overgrooten bijval welken het stuk De schipbreuk van den TITANIC overal geniet, zullen de kaarten voor alle vertooningen van 's morgens 10 uren kun nen verkregen worden, mits opleg van 10 centiemen, voor alle plaatsen. 1083 Met het Winterseizoen laat uwe kostu- men, pardossus on al anderekleedingstukken verven in 'L blauw, bruin, grijs of zwart, in de stoomververij Karei Alt. Gérante CélineVan Landuyt, Lange Zoutstraat, 40, Aalst. (Let wel op het adres en nummer van de straat). 771. BELAHSGRMX BERtCHT Wij hebben het genoegen aan onze stads- enooten een goed nieuws aan te kondigen. Van af 1 September zijn er laxi-autos aan de statie geplaatst ter beschikking der rei zigers. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug te zijn. De tarief is dien der taxi-rijtuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de garage Keizerst., 2 en 4, Aalst. 997 VSA- Verdronken. Zondag avond, rond 11 1/2 ure, is de 19jarige Joannes Van den Berghe, aan de Ste Annabrug in dan Dender gevallen. Men kon den ongelukkige niet redden. Zijn lijk is Maandag- morgend opgehaald en naar het doodenhuis overgebracht. Onderzoek. Maandag namiddag is het parket van Dendennonde naar Aalst geko men, om een onderzoek te doen over de inbraak in de stokerij Lion d'Or. Huwelijk. Maandag morgend werd al hier het huwelijk ingezegend van M. Albert Claessens, landmeter van het kadaster, te Vilvoorde, met Mejuffer Sidonie De Meers man, Beste geluk wensehen. BOLLEN Aalst Mijlbeek Groote prijskamp door de Stekken, bij Emiel de Moor, Langeslraat, 98, Op Zondag 27 October 1912. 50 franken prijzen. 1® prijs 25 fr.2®p". 15 fr.; 3° pr. 10 fr. Het bestuur kent een prijs toe van y2,50 fr. aan, de lief hebber^' die van 2 ballen; het moest zal door spelen. Inschrijving om 2 1/2 ure. Lede. u. Uitslag van de bollingrbij Donalus Scho- cköèrt. 1. prijs A. Lankman 2. August De Motte; 3. A. Lanckman. Kampioenaten van België In de hoogere afdeelingen werden slechts 2 matchen gespeeld. In 1° afdeeling werd de Excelsior van Brus sel door den Daring van Brussel geklopt met 3 goals om 0. In de promotie won Tilleur met 2 goals om 1 op de Leopold van Brussel. WIEX^niJDEISr Aalstersds^n velodroom Veel volk, Zondag op de sluitingskoers bij te wonen. Deze werd dapper betwist, doch de ploeg Van Isterdael-Lefere, toonde zich sterker dan de anderen. Het eerste klassemen gaf 1. Van Ister- dael2. Van Damme 3.Sel4. Standaert; 5. Tuytten 6. Van Dorpe. Het tweede klas sement. 1. Van Isterdaol 2. Sel 3. Hen- drickx 4. Stamdaert5. Van den Berghe 6. Samyn. De ploeg Van Damme-Hendrickx verliest kort daarna eene ronde. Integendeel ontsnapt de ploeg van Isterdael-Lefere en gelukt er in do anderen te dubbelen. De uitslag was als volgt: l.Van Isterdael- Lefere 2. Van den Bergh-Tuytten 3. Stan- daert-Longeval 4, Sel-Van der Vliet 5. Van Dorpe-Samyn 6. Van Damme-Hen drickx. Aalst-MIjlbeke Groote baankoers voor wielrijders die nog geenen prijs bekomen hebben, op Zondag 27 October 1912, bij de W® Meert, Moorsel- baan In Roubaix 5 franken gewaarborgd. Inlog 0,75 fr. waarvan er ook zullen prijzen gemaakt wor den. Men mag zich van heden laten inschrij ven. Vertrek om 2 ure, boulevard Prince Albrecht, Hekelgem, Assche, Opwyck, Baer- degem, Moorsel, Aalst, 25 kilometers. Velodroom van Mariakerke. Oneindig veel volk. Twee-urenkoers voor beroepsrijders per ploegen: 1. Persyn-De Voglielaere met 86 kil. 750 meters; 2. Debaets-Van Lerberghe op 1/4 wiel; 3. Alavoine-Reychler op een toer 4. Vermeersch-Vanderieck op drie lengten; 5. Dedonder-Van den Broucke, ver. Achtervolgingsmatch Oost-Vlaanderen De Vogelaere, Ver- meersch, Persyn, Reychler, Vanderieck haalt West-Vlaanderen, (Debaets, Van Ler berghe, Brutin, Vanden Broucke, Dedonder) in na 2 m. 53 sec. Achtervolgingsmatch Pol Verstraete haalt Alavoine in na 2 m. 11 s. 2/5. Velodroom van Bergen. 10 kil. voor beginnelingen: 1. Berger 2. Moerenhout; 3. Carpin; 4. Dhainaut. 100 kil. voor beroepsrijders in drij reek- PER TELEFOON E?e Twr'kesa eïdhfcePGastcjeslagen. De Turken werden op den heuvel van Ragoma verslagen. Zij verloren er een kanon en veel krijgsvoorraad, Een groot gevecht heeft plaats gehad aan den Wronoberg, deze werd ook door de Montenegers ingenomen. S3e TeirfascSie fa*ontlÏ33ie gefepüDkett,Door eene behendige bewegiiij zijn de Montenegers erin gelukt de Turksche frontlinie te breken. Tien duizend Turksche soldaten zijn van het gros van het leger afgezonderd. ftlen seisti dai de Ba^tla^eSEisss gesloten zijn. ASIs handel mat Zuid>!FiUsSa»d, Rums:tië ess Caucasië haudi dus ogi. De gevolgen van die gebeurtenis zullen zwaar wegen op de markten van granen en pe terolie. kDa5 Zwiiseedand. De konsul van Turkyëin Geneve heeft aan al de Turken, in Zwitserland verblijvende, bevel gegeven, aanstonds naar hun land weder te keeren. Eene groote hoeveelheid krijgsvoorraad blijft te Geneve liggen. Hij is ter bestemming van Turkyë. De Duitsche en Oostenrijksche spoorwegen willen dien voorraad niet ver voeren. Ge financiën Ifflül ESwI^aiïPÏë. De toestand van Bulgarië. onder financieel oogpunt is niet zeer schitterend. Men is overtuigd dat Bulgarië onmogelijk eenen langen ooi log zou kunnen bekostigen. Turkijë is op de hoogte van dien toestand en wil er profijt uit irekken. De meesiipi&J te BerEijlï. De oorlog schijnt onvermijdbaar. Het ultimatum der Balkanstaten Kan door Turkyë niet aanvaard worden, zonder alle Turksch eergevoel onder de voeten te tredon. Men meent dat vandaag nog de minister van Bulgarië te Constaniinopel zijn pasport zal krijgen. De beurs van vandaag was zeer slecht, vooral voor Turksche en Russische fondsen. LU it Weeuien. Dezelfde meening is te Weenen in omloop. Men bericht dat de Turkschs troepen Bulgarië voor goed hebben aangevallen. De Turken zijn de grens overgetrokken in de nabijheid van Ristovac. EEN TUNNEL. DOOR DE PYREN ESN. Zondag morgend is de laatste steenlaag in den internationalen tunnel van Sonport, onder de werktuigen dei- werklieden gevallen. De Fransche en Spaansche werklieden die van beide zijden arbeidden omhelsden zich zoodra de doortocht gemaakt was. sen Klassement 1. Van Houwaert 4 pun ten; 2. Faber 9 p.; 3. Heller 10 p.; 4. Des camps 12 p.; 5. Wancour 16 p.; 6. D'Hulst 19 p.; 7. Mélotte"21 p. Hekelgem. Snelkoers, 42 deelnemers 1® serie. 1Arys, 2. De Corte. 2® serie. 1. Arys. 2. Branteghem, 3. Coppens. Finaal. 1. Van Dam, 2. Arvs, 3. Van den Sype. Zonder ongelukken in de laatste 40 meters was Arys 1®, op liet gedeposeerd mark O E VLAAWSCHE LEEUW 2 JAAR WAARBORG Muis van vertron-wen Brusselschestraatj 78 AALST DUIVENNIEUWS Erpe. Prijsvlucht uit LESSEN, met oude en jonge duiven, elk afzonderlijk, op Zondag 20 October 1912,door de duivenmaatschappij «De Reisduif"}gevcstigd bij M. G. Duquet, Oonegem. Rechtbank van Dendermonde ERGE ZAAK. Een kerel van Zele, zekere De Leenheer had plaats genomen in den trein zonder kaart Do statieoverste had zulks bemerkt en toen hij den kerel zulks deed opmerken, werd hij gesmaad en kreeg een messteek. De kerel vluchtte dan weg. De gendarmen gingen hem opzoeken en vonden op Zele-Hoek. De Leenheer bood razigen tegenstand aan de gendarmen. Ilij krijgt 10 maand en 15 dagen gevang en 230 fr. boet. Hij was en blijft aange houden. MET PINTGLAZEN SLAAN. In de brouwerij Van Damme, te Buggen- hout kregen de knechten De Cock en Van den Plas twist. Deze laatste sloeg zijn tegen- j strever een pintglas in het hoofd. Hij krijgt daarvoor 4 maanden en 50 fr. en moet 142 fr. schadevergoeding betalen. MARKTPRIJZEN Aalst. 14 oct. Hopmarkt kalm, prijzen in afslag-, verkoopers fr. 100, koopers 95. Geeraarsdbertjen 14 oct. Tarwe de 100 kilos 23,00 Masteiuin 19,30 haver 23,00 Rogge 18 00boonen '22,00 Aardappelen 7,5u; lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 3,30 a 3,39 eieren per 25, fr. 3.25 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 155,Viggenen 345. OPENBARE VERKOOPING van ~\7" ermaRelij klied.en. Alhambra-Schouwburg Brussel. Opvoering van «Le Comte de Luxembourg. Het was Donderdag avond een sukses zonder voor gaande in den Alhumbra. Men voerde de vermaarde operette van Lehar op Le com te de Luxembovrg en deze eerste voorstelling mocht als eene gebeurtenis in het theaterle ven der hoofdstad worden aanzien. Men weet met hooveel zorg de bestuurder van den Alhambra zijne spektakels ten too- neele brengt. Ditmaal heeft hij zich overtrof fen, want nooit of nergens werd de operette met zooveel goeden smaak en weolde op de planken gebracht. De tooneelschikking, de schermen, de kostumenzijn schitterenden van ongemee- nen rijkdom. Het ware moeielijk iets beters te verzinnen. Het onderworp van den Graaf van Luxem burg, ook door onze Vlaamsche schouwbur gen van Gent en Antwerpen gespeeld is ge noeg bekend. Hot is eigenlijk in de bijkomende tooneelen dat de bekoorlijkheid van dit tooneelspel is te vinden. Frans Lehar heeft hierop eene lichte, vroolijke, medeslepende muziek ge schreven, de beste, zegt men, die hij ooit le verde. Men treft er, inderdaad, de schitte rendste walsen aan en de partituur is vol maakt. De koren en de dansen waren goed gere geld en de bijvalsbetuigingen, die de vertol kers ten doel vielen, bewezen voldoende dat het publiek hun puik werk waardeerde. le Denderleeuw, Nederhasselt en Heldergèm, De. Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten verzoeke van wien liet behoort, met gewin van instelpre- mie en gelagen openbaar verkoopen Gemeente Denderleeuw Eerste koop. Een perceel Zaailand gelegen te Denderleeuw, Helleput,?'nabij de-gemeente Iddergem, kadastraal sectie B, n. 444, groot 33 aren GO centiaren, palende noord Jufvr. Maria Cobbaert, te Iddergem, oost M. Cyriel De Coen, te Aalst, zuid M. Sonck-Van der Maelen. te Id dergem, west Casimir Baeyens-Bombeek en kinderen, te Iddergem. In gebruik bij Alfone Van Dalem. Gemeente Nederhasselt. Tweede koop, Een perceel Zaailand, te Ne derhasselt, op het Wolversveld, kadastraal, sec tie B, nummers 592a 593 en 594, groot 39 aren, palende noord de weduwe en kinderen Alhien Torrekens-Borremans en den Eerw. Heer Hu- bert Van den Bossche, oost Frans Cosyns-Hoe- beke, zuid de Consoorten De Spiegeleer en De Backer, westCamiel Van der Haeghen. In gebruik bij Hugo Van der Haeghen. Derde koop. Een pereeel Weide, te Neder hasselt, op Eeokhout, kadastraal sec tie B, num mers 214 en *215, groot 38 aren 50 centiaren, pa lende noord Vital Sclieerlinck-Cooreman, Octaaf Scheerlinck-Sehouppe en de kinderen Constant Cooreman, oost Octaaf Scheerlinck en anderen, en Gustaaf Stockman-Van Melckebeke, zuid Marie De Neve en Vital De Neve, en west M. Pieter Raes-De Cleene, te Evergem. In gebruik bij Vital De Neve, te Nederhasselt. Gemeente Heldergem. Vierde koop. Een perceel beplante Weide, te Heldergem, op het Streiland. kadastraal sec tie A, numme 652, groot 30 aren 40 centiaren, palende noord M. Coktoor Van de Velde, te Ni nove, oost denzelfden en Scheerlinck Theodoor en anderen te Nederhasselt, west juffrouwen Jacobs, te Mechelen. In regie. Op te leggen boomwaarde 250 fr. ZITDAGEN Instel, Maandag 21 October Verblijf, Maandag 4 November telkens om 2 ure namiddag, 1er Estaminet «Het Beiersch» Hof. bij den heer Fëlix Van Landuyt, te Aalst, Groote Markt. 1912 van M. CamieS Praei, opticion-spccialisto Aalst, Lange Zoutstraat, 6 14 october, 15 uro: voor de Stad en liet Arrondissement Aalst. AALST Zondag 3 November 1912. Jaarlijksch Avondmaal, om 7 ure 's avonds, voor de leden van den Katholieken Burgerskring-. De inschrijvingen voorden prijs kamp met de kaart, zullen plaa(p hebben op Zondag 13 en'20 Oclobefr 1912, van 6 tot 8 ure 's avonds, ten lokale van den Kring. 10 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Chrislene Vak- vereenigingen Arbeid en Kunst Wo'den opgevoerd Do Plicht- vergelen Vader drama in 3 bedr» en Foppors blijspel. 17 November. Om 5 1/2 ure namiddag, Vermakelijk Avondfeest door den Tooueelbond Langs om Beter en de fanfaar Willen is kunnen - afdeelingen van den Katholieken Volkskring St-Jozefr in de feest zaal, Meuleschetleslraat. 17 November.Op Stadsschouwburg «Gal- leottO" drama in 3 bedrijven naar het Spaansch door J. II. Róssing en «Eindelijk» blijspel in één be drijf door G.von Mos er, op te voe ren door de Koninklijke Rederijk kamer «De Catharinisten». 17 November. Ceciliafeest der zangmaat schappij Niets zonder Arbeid 24 November, te 17 uren, tooneelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Martensgesticht. Opvoering van De Kerkver volger of De Nero van liet Noordendrama in 3-bedrijven, en Baas Ganzendonckblijspel in 1 bedrijf. 24 November aanst. S® Ceciliafeest der Ko ninklijke Harmonie. Te 11 1/2 uren ter groote Feestzaal van het Stad huis, eerste uitvoering van drie muziekstukken. Te 1 ure, Banket. GEERAARDSBERGEN. Zondag' 27 October. De koninklijke Too- neelgilde Vreugd en Deugd Toert op het prachtig legendedrama Godelieve van Gistel. Als toe- maat liet blijspel Ze mag niet trouwen. HOFSTADE 20 en 27 October Opvoering van het nieuw bijbelspel Sumuël 150 uilvoer ders, orkest en koren telkens om 4 uren stipt namiddag. LEDE. Zondag 17 November, om 4 1/2 ure namid- middag, in de Bewaarsshool, toon- en toon eelfeest door ,den Tooueel bond yreugd in Deugd en de Symphonie, ten voqrdeele dor ar men van het Genootschap van den H. Vinceutius a Paulo. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer v<Tn ons blad mede te deelen. Geneesheeren den lof der Emulsion Scott, omdat geene andere bereiding van abberrïaan-levertraan haar llan even aren. De Emulsion Scott Is aangenaam van smaaK en gemaKKclljh om ver- teren. Zij verrijkt bet bloed, voedt het gestel en schenkt Kracht om zwak heid en ziefele te overmeesteren. De Emulsion Stoit wordt gebruiKt In het Toevluchtshuis der Kleine Kribben voor bloedarme Kinderen te Brussel. Soendael. De namaaksels zijn niet zoo aangenaam. Aanvaardt enhel de echte De geneesheeren bevelen de Emulsion Scott bij Kinderen en volwassenen aan voor: Zwakheid; Gebrek aart setlust; Kliergezwellen; Btaociwater'.gheld; Zcr.uwaoiffige out- stekingen; Rhumaffcfit; Bronci'.ieton en alle ontsteking van Kscl-sn Lucht pijpen. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in post zegels, gestuurd aan M. G. Cobbeuhagen, 39, Zuidstraat. Brussel. Barometer 768° Thermometer 13°8 Wind: zuid- Vooruitz.veranderlijk Imperméabies. Goede werksters worden onmiddelijk ge vraagd. Goed loon, trein betaald. Boulevard Militaire, 213. Bruxelles 1081 ter fabriek BOSTEELS-DE SMETH voor ALLE SLAG van WERK alsook 1077

De Volksstem | 1912 | | pagina 3