DE DENTINOL BREISTERS Laatste Berichten HET MILITAIR VRAAGSTUK leerjongens leermeisjes I£ies^roiiij It Stadsnieuws GROOTE ZENDING Alleriieilifien een Qroote Zending Rechterlijk Kronijk SPORTNIEUWS m E3E BALKANEN* MEN VRAAGT FEEST17SJZER waarnemingen Huis E. VAN NUFFEL-SCHEERLINOK Een radicaal middel wonderbaar tegen Tandpijn 19 OCTOBER 194-2 DE VOLKSSTEM Meerendree. Geheimzinnig verdwij nen. Vrouw Felagie Seynaeve, dor wijk Dui men, ging Maandag avond uil de woning van den koopman Welvaert, om zich huis waarts te begeven Men heeft haar sinds dien niet meer gezien. Op den oever der vaart lieeft men Dinsdag haar chale gevonden het geen doet denken dat ze in het water geval len is en verdronken. Peilingen tot nu toe gedaan, zijn echter zonder gevolg gebleven. Belcele-Waas. Kind erg verbrand. Vrijdag is het vierjarig kindje van Polydoor Botelberghe, blokinakersgast, wonende op do wijk Puyveide, dat door zijne moeder in een stoeltje aan den haard gezet was, met het stoeltje in liet vuur gevallen. Op het hulpgeroep van liet kleine slacht offer, kwamen do ouders toegesneld die het kind verlosten. De arme kleine had reeds vreselijke brandwonden over het bovenlijf bekomen. Doktor Van Naemen diende het kind de eerste zorgen toe. De toestand laat niet de minste hoop op redding, over. Impe. Erg geslagen. Ter gelegen heid der jaarmarkt waren verscheidene dronken kerels alhier op zwier. Een ge naamde De Smet, 54 jaar oud, die hen op merkingen deed werd op de Dorpplaats aan gevallen en erg mishandeld. Een® klacht, is ingediend. Ninove. Been gebroken. Woensdag namiddag viel de huisvrouw van Frans Van der Taelen op het Kerkplein en brak zich hel rechterbeen. Over een paar weken brak de man die kerkbaljuw is te Ninove, zich den arm. Meerbeke. Schrikkelijk ongeluk. Woensdag morgend, sprong Jozef Van den Bossche, wonende alhier op den in gang zijn de buurttram Brussel-Ninove. De man deed eene misstap en bleef met zijne kleederen aan den tram hangen en werd een zestigtal meiers ver op de straatsteenen medegesleept. De ongelukkige was erg gekwetst aan het hoofd, horsten beenen en ook verscheidene ribben gebroken. Het slachtoffer werd stervend huiswaarts gebracht. Si naai. Wcrkongeluk. Donderdag namiddag terwijl de genaamde Roné Van Puyveide met een graankuischer aan 't werk vws, raakte de middenvinger in het rader werk. De vinger werd geheel vermorzeld. Lokeren. Het parket. Donderdag namiddag is het parket opnieuw naar hel huis van vrouw Bontinck gekomen. Het slachtoffer, wier toestand nu betrekkelijk goed is, kon ondervraagd worden, alsook haar 7jarig zoontje. Lede. Brand. Donderdag morgend is brand ontslaan in den stal der beenhouwe rij Laudens, Dreefsiraat. Werklieden uit do buurt konden hel vuur uildooven, vooraleer het groote uitbreiding nam. De schade is door verzekering gedekt. Onckene. Moord. Om 8 ure 's avond zaten eenige jongelingen, door den drank verhit, in eene herberg der gemeente Een twist ontstond weldra, waaruit eene vechtpartij ontstond. De baas kreeg d^ vechters huiten. In de straat word verwoed ochloo» Zekere Hendrik Van Cray nest, oud 24 jaar, metser van stiel, viel opeens badend in zijn bloed neer. Hij had in den rug een vreeselijken messteek gekregen die hem de longen doorboorde. Hij werd stervend naar eene woning gedragen. De vermoede lijke dader werd om middernacht aangehou den. Avelgem. Boodelijk ongeluk. De schilder Scherpercil, oud 21 jaar, stond op eene ladder, geplaatst tegen den gevel van een huis dat hij aan 't verwen was. Opeens gleed de ladder en de verwer, viel van 5 meters hoog op de steenen. Hij kwam met het hoofd voorw aarts en brak zich den sche del. Men droeg hem naar huis, w aar hij, ten gevolge der schedelbreuk, komt te overlij den. Markegem. Brand. In de pacht hoeve van de weduwe De Smet, is er brand ontstaan. Het huis, do stallingen, de schu ren stonden weldra volop in brand. Aan blus- schen viel niet te denken en de gehouwen brandden tot op dun grond af. De meubelen, kleedeven, beesten, do oogst, het landbouw- alc.ii, Uu.zeuden kilos hout, strooi, enz., werden du prooi der vlammen. De schade, duor verzekering gedekt, wordt op 15,000 fis. geschat. Fetegem Audenaarde. Verdronken. D« jongeling, Maurils Popelier, oud 22 jaar, was bezig met een schip te helpen lossen. Hij gleed uit on viel over boord in de Schelde. Men trok hem spoedig boven, doch du ongelukkige was reeds dood. M co is eel e. Dood der honderdjarige. - De weduwe Van den Driessche is na eene kortstondige ziekte gestorven, in den ouder dom van 99 jaar en 4 maand. Te verkrijgen hij de verkoopers der Volks- sl.-m BENëDIKTÜS KALENDER van Aihgom, prijs 30 centiemen. Daar wij dit jaar den Benediktus Kalen der gedrukt hebben, zoo zal er geen almanak dor Volksstem verschijnen. Wij hopen dat onze lezers, die andere jaren /.oil: genoegen vonden in het lezen van onzen almanak, dit jaar den Benediktus ka lender zullen koopen. Zij zullen het zich niet beklagen, want luim en ernst, nuttige inlich tingen, enz. zijn er ten overvloede in te vin den. Vraagt hem dus aan onze verkoopers. IMPE. Het kollege der gemeentekie zers van Impe wordt bijeeengeroepen tegen Zondag 1 December, tusschen S e:i 1 ure, ten •inde te voorzien in de opengevallen plaat sen, waarvan spraak. De kandidaten moeten worden voor Zondag 17 November. KERKELÜkT~NIEUWS. Wij vernemen dat er met den aanstaanden in onze stad zal gepredikt worden door ver maarde volksredenaars uit Antwerpen, Luik en Brussel. Wij wenschen hertelijk welkom aan die talentvolle en onvermoeibare Paters en wij zijn verzekerd dat hun welsprekend woord denzelfde geestdrift zal verwekken als tij dens de onvergetelijke missie van 1905. De plechtigheden zullen aangekondigd worden, Zaterdag avond. 26 October, door het luiden der klokken van al de kerken en kapellen onzer stad.. BELANGRIJK EEKÏSHT Wij hebben liet genoegen aan onze stads- genooten een goed nieuws aan te kondigen. Van af 1 September zijn er taxi-autos aan de statie geplaatst ter beschikking der rei zigers. Zulks zal zeer nutlig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug te zijn. De tarief is dien der taxi-rijtuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de garage Keizerst., 2 en 4, Aalst. 997 PER TELEFOON g' Boetstraffelijke Rechtbank van Brussel. Erge aanranding te St. Cath.-Loombeek. Een jonge landbouwer van^, Liedekerke. verliet in Mei laatstleden eene herberg van St. Catharina Lomheek, terwijl het volop kermis was, toen hij opeens aangerand werd door twee onbekenden, waarvan een van hen hem een steek toebracht in de borst en de andere hem erbarmlijk sloeg. Alhoewel de messteek de long geraakt had, sleepte het slachtoffer zich voort tot aan de naast bijgelegen hoeve,waar hij opgenomen werd. Anderdaags werd de gekwetste naar zijne woning overgebracht. De gendarmen van Lombeek gelukten er in den dader van den aanslag terug te vinden. Deze, de genaamde Adrien Plas, motsergast, wonende te Erem- bodegem, werd Woensdag tot 3 jaar veroor deeld. Om een genaamde D'Hal geslagen te hebben, bekwam hij nog eene maand. Beroepshof van Brussel. Een ellendeling. Onze lezers zullen zich herinneren dat de genaarfide Emiel Guyot, opziener in het pro- vineiaal doofstommengesticht'te Ste. Agatha- Berch'em. onlangs door de rechtbank bij verstek veroordeeld werd tot 10 jaar ge vang voor afschuwelijk© feiten. Deze straf werd door het beroepshof op 20 jaar gebracht met berooving van burgerlijke en politieke rechten. Guyot werd niet lang geleden te Parijs aangehouden en uilgeleverd. Hij tee- kende verzet aan legen liet vonnis. Woens dag kwam de zaak opnieuw voor het hof, dat Guyot veroordeelde tot 10 jaar gevang en vooo het overige het vonnis bekrachtigde. Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaarde. VUILBAARD, Zekere Amedée De Looze, oud 24 jaar, wonende te Ronse, voor feiten van ergen aard, jegens minderjarigen, krijgt 19 maand gevang, 100 fr. boet of eene maand en vijf jaar interdictie. Hij was en blijft aangehou den. BOLLEN Boldersmaatschappij De Kanonniers gevestigd hij M. Fr. Van den Bossche, Den- dermonschen steenweg. Groote kampstrijd met de Platte Bolle. Eerste prijs 25 fr. mot een diploma; 2° prijs, 20 fr. id.; 3® prijs, 15 fr. id.; 4e prijs, 10 fr. id. Eene premie van 5 franken zal toegekend worden aan de Maatschappij, die het grootste getal pelotons heeft geleverd. De prijskamp zal beginnen op 10 Novem ber a. s. en volgende Zondagen. Men kan zich laten inschrijven van hedon tot Maandag 4 November, om 9 ure 's avonds. Hanengekraai De maatschappij De Zingende haan zal op Zondag 20 October hare algemeen© prijs kamp houden voor hare leden die voorzien ,ijn van een haan. De prijskamp zal gehou den worden in drij kategorieën. Men schrijft de hanen in ten lokale, bij Emiel Corlhals, Borluutstraal Nr 10, Aalst, vanaf 8 uren 's morgens. Begin om 9 ure stipt. -WIELRIJISEIV Aalst-Mijlbeke Groote baankoers voor wielrijders te nog geenen prijs bekomen hebben, op Zondag 27 October 1912, bij de W® Meert, Moorsel- baan In Roubaix 5 franken gewaarborgd. Inleg 0,75 fr. waarvan er ook zullen prijzen gemaakt wor den. Men mag zich van heden laten inschrij ven. Vertrek om 2 ure, boulevard Prince Albrecht Rekelgem, Assche, Opwyck, Baer- deger&? Moors®!, Aalst, 25 kilometers. Xe Sofia- Be Czaar Ferdinand van Bulgarië. heeft het manifest doen openbaren om aan te kondigen dat de oorlog is verklaard voor de verdediging van de rechten van den mensch en van den kristen in Turkyë. Hij vraagt gebeden opdat God de Bulgaarsche wapens zou zegenen en beveelt aan zijne soldaten naar het Zuiden op te trekken. De Kar-giareül. Een groot aantal Hongaren, te Budapest verblijvende, komen zich als vrijwilligers aanbieden, om dienst te nemen in het leger der Ottomans. In AI&SGBÉë. Dn hoofdman Vali-Bey, der Albaneezen werd gedood in eenen veld slag tegen de Montenegers. De Albaneezen hebben gezworen zijnen dood te wreken. Te Cos"CSf«snfÏ21©J3®l« Bijzondere uitgaven der dagbladen komen gedurig uit. Al de moskeeën zijn vol volk dat bidt, om den goeden uitslag van den oorlog. Daar heerscht eene indrukwekkende stille in de stad. Tuipkijë en Griekenland. Een ministerraad te Constantinopel gebonden heeft besloten nog niet den oorlog te verklaren aan Griekenland. Verscheidene landen doen pogingen om Griekenland van zijne bondgenooten te scheuren. Turkije wil eerst af wachten welk de uitslag zal zijn van die pogingen. Een verrader gefusilleerd Kapitein Potrovitch werd gisteren. Don derdag gefusilleerd. Hij was beticht verraad gepleègd te hebben ten voordeele der Turken. Men 'vond in zijn bezit de som van 10,000 kronen, prijs van zijn verraad. De voekomstf Be voornaamste dagbladen van Oostenrijk beweren dat Duitsch- land liet volkomen eens is mei Oostenrijk en dal de «statu quo moet bewaard worden na den oorlog, zoowèl in den Sandjak van Novi-Bazar, als in het overige van Turkyë. Een der grootste dagbladen doet nochtans opmerken dat Oostenrijk zelf de verdeeb'ng is begonnen van Turkyë met Bosnië en Herzegovina, binnen te palmen. De kolossaSe bedriegerij. Henri Wilmart, is onmiddelijk naar Brussel overgebracht. Hij heeft M. Paul-Emiei Janson, als verdediger genomen. Deze beweert dat zijn ldiënt enkel als getuige op hei gerachisboï is. Bedrieger geknipt te Brussel. Een vreemdeling, die sinds eenige da gen in verscheidene hotels fijne eetmalen verobberde zonder te betalen, werd Donderdag avond geknipt, toen hij opnieuw een hotelhouder wilde beetnemen. Hij beweerde van Montevideo te zijn. b;j. is opgesloten. Belangrijke diefstal te Brussel. De meid van M. Fritz Grieser, ju welier, Nieuwlandslraal, nog maar sinds een drietal dagen in dienst, is er van duor ge trokken met een kistje ju woolen en een pak obligation,, alles ter waarde van meer dan 10.000 fr. Eene klacht is neergelegd. Koning l^aruël is zi&k, Een telegram uit St Petersburg meldt, dat^ de onltroondde Koning van Portugal erg ziek is. Dg lucbtveroveriaig. Vrijdag namiddag is de vlieger Crombez te Berchem St A cat ha opgestegen om naar Anderlues te vliegen, waar hij aan eene meeting moet deel nemen. Lanser was zinnens ook te vertrekken, met M. Gerard, zoon van den algemeenen sekretaris van het ministerie van spoorwegen, als passagier. Zondag Verleden Dijnsdag hebben de ministers van ons land eene vergadering gehouden waar er uitsluitelijk spraak is geweest van de militaire hervormingen Al de ministers toonden zich zeer bescheiden. ©BtfeepaaDsl veHof. De militianen der klas 1910 toebehorende aan de schutterkorpsen en aan den trein zullen op 14 December aanstaande in onbepaald verlof gaan. Gecste vergissing. De lieer August de Laveleye, de gekende wisselagent, wonende te Brussel, Koninklijke straat, 49, verzoekt ons willen melden dat hij niets ge meens heeft met den wisselagent L..., uit dezelfde straal, waarvan deze laatste dagen spraak was. ter fabriek BÓSTEELS-DE SMETH voor ALLE SLAQ van WERK estelde dieren: Vette koeien 11; Melkkoeien 10> I I* n rt re 1*1 hllif Amhnie Groote ossen 0; Jonge ossen _10, Vaarzen 14 MlllllCÏI vil IJ U tL* 81 11 U! I O MARKTPRIJZEN Aalst. 18 oct. —Hopmarktkalmer, prijzen in afslag, verkoopers fr. 92.50. Anderlecht. 18 oct. Markt Kalveren 105 J prijs per kilo op voet fr. 0,90 a 1,00 1.25. Atidenaarde 17 oct. Aardappelen 4,50. boter 2.72. eieren 3.02. viggens 55. konijnen 3,00. Gent Veemarkt van 18 oct. getal te koop Stieren 6. Varkens 390 Kalveren 164; Ma gere beesten 142; Schapen 87, Lammeren 2, Vig- genen 682. De goede stalbeesten golden van 1,75 tot 1,90. De kalveren van fr. 2,20 tot 2,40 per kilo, ge- SlI>e scliapen van fr. 1,50 tot 1,90 per kilo, ge slacht vleesch. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van Ir. 1,25 tot fr. 1,40, volgens kwaliteit. Geeraar6dbergen 18 oct. Tarwe de 100 kilos 23,00 Masteluin 19,50 haver 23,00 Rogge 18.50; boonen 22,00; Aardappelen 7,50; lijnzaad 35,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 2,90 a 3,10 eieren per 25, fr. 3.85 ruw vlas 0.94. ImperméabSes. Goede werksters worden onmiddelijk ge vraagd. Goed loon, trein betaald. Boulevard Militaire, 213, Bruxelles. 1081 Tlx. Stevens, WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. 0FFICIEELE~KW0 TEERING BEURS VAN BRUSSEL 17 OCTOBER Leen van Staat, Provin., Steden Belgische leening 1® r. 3 I 79.70 Belgische leening 2® r. 3 79.75 Belgische leening 3® r. 3 79.95 Belgische leening 2,5 Belgische schatkistbon 4 99.75 Kongo uitkeerbaar 4 93.— Kongo (Loten) 77. Annuiteiten 3 82.40 Gemeentekrediet 3 Gemeentekrediet 1808 3 101. Buurtspoorw. Jan.-Juli 3 78.— Buurtsp. obl. Mei-Nov. 3 Buurtspoorw. (lóten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst 3 Antwerpen 1887 2,5 Antwerpen 1903 2 70.50 Brussel 1902 2,5 81.— Brussel 1905 2 70.25 70.50 Brussel Zeehaven 2 68.68.50 Charleroi 1905 3 Gent 1396 2 68.25 Elsene 1880 3 80.05 Elsene 1908 3,5 Laken 1902 3 Luik 1860 3 130.— Luik 1897 2 68.75 69.50 Luik 1905 2 70.— 70.25 Mechelen 1885 3 Mecli el en 1897 3 Oostende 1852 Oostende 1898 2 Sint-Gillis 1904 3 78.55 St-Joos-ten-Noode 1881 Schaarbeek (100 fr.) 2 67.50 Schaarbeek (500 fr.) 3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.) 3 Verviers 1873 3 Vorviers 1893 3 alsook 1077 voor de Stad en het Arrondissement Aalsf» AALST 28 Oktober, om 8 ure 's avonds in de feest zaal van 't Belfort, eerste koste looze voordracht, gegeven door da afdeeling Aalst derKath.Vl. Hooge- schooluilbreiding, E. P. Jacobs s j. zal spréken over De legende dep Puusin Johanna 3 November 1912. Jaarlijksch Avondmaal, om 7 ure 's avond», voor de leden var. den Katholieken Burgerskring. De inschrijvingen voorden prijs kamp met de kaart, zullen plaats hebben op Zondag 13 en 20 October 1912, van 6 tot 8 ure 's avonds; lett. lokale van den Kring. 10 November. Tooneelleest der Tooneel- maatschappij der Chrislene Vak- vereenigingen Arbeid en Kunst Worden opgevoerd Do Plicht- vergeten Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 17 November. Om 5 1/2 ure namiddag, Vermakelijk Avondfeest door deü Tooneelbond Langs om Beter en de fanfaar Willen is kunnen afdeelingen van den Katholieken Volkskring 'St-Jozef, in de feest zaal, Meuleschettestraat. 17 November.— Op Stadsschouwburg «Gal- leotlo» drama in 3 bedrijven naa» het Spaanseh door J. H. Róssing en «Eindelijk» blijspel in één be drijf door G.von Moser, op te voe ren door de Koninklijke Rederijk kamer «De Calharinislen». 17 November. Cecilia feest der zangmaat- schappij Niels zonder Arbeid 24 November, le 17 uren, tooneelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend» van Sl-Martensgeslicht. Opvoering van De Ker keer volger of De^Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Ganzendonckblijspel ill 1 bedrijf. 24 November aimst. S® Ceciliafeest der Ko ninklijke Harmonie. Te 111/2 uren ter groote Feestzaal van het Stad huis, eerste uitvoering van drie muziekstukken. Te 1 ure, Banket. GEERAARDSBERGEN. Zondag 27 October. De koninklijke Too- «eelgilde Vreugd en Deugd voert op het prachtig legendedrama Godelieve van Gistel. Als ton maat het blijspel Ze mag niet TROUWEN. HOFSTADE 20 en 27 October Opvoering van het nieuw bijbelspel Samuël 150 uilvoer ders, orkest en koren telkens om 4 uren stipt namiddag. LEDE. Zondag 17 November, om 4 1/2 ure namifc) middag, in de Bewaarsshool, toofl* en tooneelleest door den Tooneel» boud Vreugd in Deugd en dè' Symphonie, ten voordeele der ar* men van het Genootschap van den H. Vincentius a Paulo. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzoekt de datum's hunner feesten*, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede ie deden. van M. Camiei Praet, opticien-spociallsto Aalst, Lange Zoutstraat, 6 18 October, 15 uro: Kapellestraat, I en 3, AALST VL.EESGHWAREN PRIJSCOURANT voor "het KLEIN p. kilo Tongen gerookt gekookt Hespen Amerikaansche gerookt Ardeensche gerookt gekookt, uitgebeend Inlandschegek., uitgeb. Spek Vet Mager, gezouten gerookt Vet (Smout) zuivere reuzel Liebig (Keukenvet) Keukenvet Metworst (specialiteit) Filet d'Anvers, Saucisson de Boulogne Saucisson Farmers, (pepersauc.) Barometer 769u3 Thermometer 11®7 Wind: noord Vooruitz.goed weer 60 VOOR HET GROOT PriiscouraBif op aanvraag. 591 PELANGRIJKEQENEESKUNDIGE ONTDEKKING Een groep geneesheeren komt een geneesmiddel te ontdekken, dank aan hetwelk, geene tandpijn 5 minuten kan weerstaan. Leg de Dentinol in den tand of op het tandvleesch, de pijn moet onmiddelijk verdwijnen... Dat waarborgen wij volstrekt. Gij zult verbaasd staan over de snelheid in de verzachting der pijnen, welke op de schrikkelijke smarten volgtAarzelt niet indien gij tand pijn hebt. Gaat onmiddelijk bij uwen apotheker de Dentinol halen. Het is watensehappelijk Onmogelijk, dat de pijn nog blijft duren... 1,25 fr. de flesch, welke meer dan een jaar heel uwe familie vrijwaart. Om allo mis greep te vermijden; draagt deze annonce mede en eischt volstrekt Dontinol (licht rooskleurig zakje). Het is de eenige middel om genezen te zijn. AalstApotheken Gallebaut en De Valkeneer Ninove, Gobbaert Geeraardsber- Van Damme Dcndermonde, Roman Weiteren, Gleemputte gen alle apotheken Ronse, Isolabella Lok eren, Gooi» en Wauters St-Nikolaas, De Poortere Vilvoorde, Do Broeek, en overal Oudenaarde, ir Temsche, Miller 738

De Volksstem | 1912 | | pagina 3