ÖNPLICHTIG NIEUWSD De kolossale bedriegerij Eena oiula vrouw leveed verbrand te Brussel DE ZAAK PROVO Eoadslijke val ts Aatworps Verijgtsring van 't Paardenras KEURING vak BEK [EEN Belangrijke overwinning. De Bulgaren hebben zich meester gemaakt- van Kourtkalé, een dorp in Turkijë. Onder elratigisch oogpunt is het meester zijn -van dat punt van het allergrootste belang. De Serviërs behalen ook eene overwinning Te Belgrado geven de dagbladen speciale edities uit waarin wordt gemeld dat het leger is vooruitgerukt en de TuHische stad Prich- tina heeft ingenomen. Een ander gevecht tusschen Turken en Serviërs heeft plaats gehad rond de stad Uskub. De Turken hebben een officier en tachtig soldaten krijgsgevangen gemaakt. Vliegmachienen en buskruit voor Servië. Servië heeft een half dozijn vliegmachie nen aangekocht die zullen dienst doen tijdens den oorlog. Eene groote hoeveelheid buskruit, uit Frankrijk verzonden naar Servië, onder den naam van likeuren, is te Weer.en in de statie in beslag genomen. De Russische gemoederen tegen Oostenrijk In Rusland is men fel verbitterd tegen Oostenrijk. In verscheidene steden grepen manifestaties plaats tegen Oostenrijk. Te Kiew bij voorbeeld had eene erge betooging plaats recht over het Oostenrijksch consu laat. NADERE BIJZONDERHEDEN Graaf de Brias DE VOLKSSTEM Het onderzoek Het parket houdt zich thans nog bezig," met het toelichten van eenige punten van Djin belang. Donderdag nog, werd Mad. Provo lang durig ondervraagd, over de betrekkingen welke haarman had met de gebroeders Ver- gouls. Zij gaf ook inlichtingen over de uren, waarop Gaston Vergouls ten harent is ge weest den dag der misdaad. De zaak der postkaarten Zooals men weet, had een persoon van Edeghom zichtkaarten verkocht, do villa van Vergouts verbeeldende, met in den hof de schoonmoeder en de vrouw van Gaston. Een proces werd tegen den uitgever in°-e spannen, die voor verdediger M. Arthur De Vos heeft genomen. De uitgever geeft over deze zaak volgenden uitleg Over zes maanden had ik gevraagd om eene zichtkaart te maken der villa. Men gaf mij de toelating om in den hof te gaan. De bewoners zelf kochten 100 van die zichtkaarten, en ik ver kocht ze in de gemeente. Tengevolge der moord op Provo kreeg de zichtkaart meer trek. Langs alle kanten word ze gevraagd om voort to verknopen. In die voorwaarden zal liet gerecht waar schijnlijk geon vervolgingen inspannen. ujdag voormiddag, had in de Brouwers straat, eon ongeval met doodelijken a/loop plaats. Srd'Tt eenige dagen waren schalie dekkers op hel dak der geneverstokerij dei firma Van den B *rg, Brouwersvliet, voor rekening van M. Venus, werkzaam geweest. Vrijdag voormiddag-,'waren l\\eo werk lieden bezig de ladders en planken van hel dak neor te lalon. De genaamde Ed. Van Hecke, 33 jaar oud, wonende Lange Rid de'-sstraat, stond op liet 4,!r verdiep in hel venster, om eene ladder aan te nemen, toer de ongelukkige eensklaps liet evenwicht verloor, en in liet Brouwersstraatje terecht kwam. De man werd, klagend van inwen- dige pijnen, in hot magazijn binnengedragen, waar ue geneesheer Brees hem verpleegde en het Sint Gamillusgestichl verwittigde, waaruit men met de wieg ter plaats kwam. Maar op hetzelfde oogenblik overleed het slachtoffer. I)e geneesheer Hodeige terstond Eon Fransch blad deelde gisteren heel ern stig mede, dat de jacht vtfiTNestor Wilmart eigenlijk aan zekeren graaf de Brias ver huurd was, van wien Nestor het afhuurde. Het Fransch blad vergat er echter bij te voegen, dat Nestor Wilmart en graaf de Brias eigenlijk maar één persoon uitmaken Inderdaad, wanneer M. Wilmart op reis ging deed hij zich graaf de Brias noemen... Het getal slachtoffers. Tot hiertoe zijn reeds een dertigtal bijzon deren, zestig wisselagenten en dertig banken gekend, die valsche titels van Gent-Terneu- zen in hun bezit hebben. Allen zijn er aan voor veie duizenden. Men zal echter nog minstens eone maand moeten wachten, vooraleer men het juiste getal slachlotiers en tevens het juiste bedrag der afgetruggelde miljoenen zal kunnen vaststellen. De Substiuut Lacroix heeft in zijn kabinet het bezoek ontvangen van een wisselagent van Brussel, die de bagatel van 1,800.000 frank, bijna 2 miljoen verliest. Vrijdag morgend beliep het totaal gekend bedrag der onfutselde sommen reeds rond de 40 miljoen. Hoe zij zich lieten foppen Wij zegden reeds, en 't is algemeen ge weten, dat er sinds lang spraak was, van de overname door den Staat, van de spoorbaan Gent-Terneuzen. t Is daarop dat Wilmart steeds wees om de slachtoffers te doen aandeelen koopon. De bijzonderen die hij aandeelen wist in handen te spelen, meenden allen dat zij de grootste aandeelhouders waren en lachten reeds vergenoegd hij de gedachte, dat zij den slaat zouden doen betalen, zooveel als zij wilden en eene groole winst zouden doen. Zoo had Wilmart nog eenige dagen voor de Kamerverkiezingen nog tot een zijner vrienden gezegd Vrees niets, de zaak is zeker. De kleri- kalon worden op 2 Juni omvergekegeld en 't is een mijner vrienden die minister van spoorwegen zal worden. ke hi verwittigd, bestatigde de dood, we aan hol breken der ruggraat toeschrijft. Het lijk werd naar hel .doodenhuis over- gebraclit. De heer Dujardin. policieofficier. heeft een onderzoek ingesteld. Het slachtoffer was de eenige steun zijner oude moeder. 16® vervolg. Die verwachting was gebouwd op de ken nelijke zwakheid van karakter des ontwijfel baar schuldigen, en het scheen thans juist die zwakheid te wezen, die de pogingen van den magistraat, om de zaak tot een gewenscht einde te brengen, dwarsboomde. Zes weken, schier aan dagelijksche verhoo rd; van den in staat van beschuldiging gestel de en van de weinige getuigen toegewijd, waren reeds verloopen, en de baljuw moest zichzelven erkennen, sedort den avond der inechtenisnoming en van het eerste verhoor geene enkele schrede te zijn gevorderd met eiken dag integendeel verminderde het uit zicht op eene bekentenis der misdaad. Van Reeven verkeerde in dien slaat van werkeloosheid en hopeloosheid, die onvatbaar maakt voor indrukken, waarin men alle uit zichten laat varen, en waarin men niets meer van de tdekomst vraagt. Hij was ontoeganke lijk voor bedreigingen en vermaningen, en dot d geene pogingen om de bezwaren van zich af te wentelen, pogingen, waarin hij zich zou hebben kunnen verstrekken Immer lijdelijk onderworpen, al de beschul digende omstandigheden, hoe zwaar ook voor gesteld uitgemeten, desgevorderd erkennende, toestemmende, dat elkeen hein schuldig moest* keuren, bepaalde hij zich alleen en uitslui tend tot de eenvoudige betuiging, dat hij den moord niet had gepleegd, zonder naar eenig middel te trachten, om die betuiging den ge- ringsten schijn van waarheid zelfs te leenen. Hij was zoowel zedelijk als lichamelijk ver pletterd, vernietigd hij hield zich verzekerd Dan zal de overname van Gent-Tetneuzen, door den Staat, niet lang uitblijven. Hoe Nestor handelde Nestor Wilmart was heer en meester in Gent-Terneuzen. Volgens zijne grillen koos hij zijne kollegas voor den beheerraad, zelfs zonder hen te vragen of zulks hen aanstond ja of neen. Zoo deelt een konfrater het volgende staaltje mede "Een brusselsch rentenier, die zelfs geene enkele obligatie bezat van Geut-Torneuzen. word kommissaris benoemd. Hij ging Nestor Wilmart vinden en tegen doze benoeming pi'otesteeren. 't Is goed 'I Is goed zegde Nestor ik dacht er u plezier mee te doen Zend mij uw ontslag. De rentenier zond zijn ontslag, doch er word geon rckenino- van gehouden en vier achtereen volgende jaren stond zijn naam op de lijst der kommissaris- seu. Lichlzinnigheid. M. Ilhier, een der beheerders van Gent- Terneuzen,'bekent nu, da! hij al te lichtzin nig de titels teekende, welke Wilmart hem aanbood. Hoe kon hij nu echter zijn bestuur der, zijn heer en meesier, gaan verdenken M. Ilhier weigert echter aan te nemen,dat er zoovele titels zijn. Volgens hem moet men zijn handteeken nagemaakt hebben.... M. Ithier was door Nestor Wilmart ook bestuurder benoemd eener drukkerij te Brus sel. 't Is daar dat de valsche titels gedrukt werden om de versletene te vervangen... Do drukkerij is nu stil gelegd, bij gebrek aan fondsen om ze te doen draaien. Nestor Wilmart te Parijs. Bij de Parijzer veiligheidspolitie zijn aan duidingen toegekomen, waaruit blijkt dat Nestor Wilmart Woensdag laatstleden te Pa- vijs zou geweest zijn. Hij zou er zelfs ver scheidene personen bezocht hebben,met wel ke hij zaken deed. Woensdag avond verloor men zijn spoor, zoodat men veronderstelt dat hij dan Parijs verlaten heeft. Een konkordaat. De spoorwegmaatschappij Gent-Terneuzen heeft een konkordaat aangevraagd, om de in faillietverklaring te voorkomen, Wie was dat Zooals wij reeds meldden is Nestor Wil mart uit Morialmé gevlucht, nadat men hem uit Bruesel getelefoneerd had. 't Zou voor zeker belangrijk zijn, te weten wie aan Nestor Wilmart dezen gewichtigen dienst bewezen heeft en hoe hij wist, dat tegen Nestor Wilmart een aanhoudingsmandaat ging afgeleverd wordon. Ook de persoon die bet telegram bestelde, waarin gemeld werd dat Nestor overleden was, is nog niet gekend; 't zou ook zijne waarde hebben te weten wie die kerel is. De aanhouding van Henri Wilmart. Het parket van Brussel was in gezelschap van het parket van Dinant een onderzoek gaan doen te Morialmé, in de villa bewoond door Henri Wilmart en zijne zusier. Henri Wilmart kon er geene duidelijke inlichtingen geven over de herkomst zijner koerspaarden, waaronder er verscheidene kostbare zijn, en andere bezittingen. Het parket wilde hem niet onmiddelijk aanhouden, en vertrok na de zegels geleed te hebben op verscheidene koffers en meu bels. Henri Wilmart ging na het vertrek der magistraten een advokaat raadplegen en de ze ried hem aan.zich 's anderendaags te Brus sel ter beschikking van den onderzoeksrech ter te gaan stellen. De advokaat zou hem vergezellen. van 63.000 frank terug te geven, die zijn patroon, hem eenige dagen geleden had toe vertrouwd. De bediende heeft in de tegenwoordige om standigheden het als zijnen plicht aanzien deze som in handen te geven van de magis traten. Uit eene pleidooi Wij hebben gisteren gemeld, hoe Nestor Wilmart in proces kwam met de vriendin en het kind van den Gentschen nijveraar Jaak Van den Kerkhove, die door zijne nicht, madame Joniaux vergiftigd werd. Ziehier hoe M. Paul Janson, alsdan zijn vordediger, Nestor Wilmart afspiegelde Hoe durft gij mijn klient verdenken N. Nestor Wilmart is de rijkste,de ieve- rigste. de eerlijkste mensch, dien men ooit kan uitdenken Hij is algemeen bestuurder van den spoorweg Gent-Terneuzen Hij is agent van den Comptoir d'Escoinpte van Philippeville Hij is beheerder afgevaar digde der flessehenfabriek van Tusschen Samber en Maas Hij is beheerder afg vaardigde van de mijnen en marmergroeven van' Tusschen Samber en Maas En bij deze laatste woorden strekte M. Paul Janson de armen wijd uit, als wilde hij te kennen geven dat gansch de Tusschen Samber en Maas Nestor Wilmart toebehoorde. 20 EN 21 OCTOBER 19i2 In het huis n. 99 der Maria Christinaslraat. toonde de renteniersier Maria Hermans, 69 jaar oud, met hare twee broeders en eene meid. Hij kwam overeen mot zijne zuster, aan de scfiuldeiscliers van Nestor ai te geven waf. zij van Nestor ten geschenke gekregen hadden. te zullen worden veroordeeld, en scheen voor zich niets meer te begeeren, dan de vrijheid, om te mogen zeggen, dat hij de hand niet aan liet loven van den reiziger badgeslagen. Hij nam geene verschoonende toespraak van den rechter dankbaar aan, en nam evenmin euvel op, wanneer deze hem toedonderde, dat hij zijne handen met het bloed van zij Den even- mensch bezoedeld had. Immer stond of zat hij bij die verhooren in stomme, zwijgendesmart als verzonken tegen over den baljuw, metdeoogen naar den grond gericht. Geene toespraak kon hem uit die neerslachtigheid opwekken, geene aantygiDg kon zijne onderworpenheid schokken. Ellendige riep de baljuw bij een der verhooren in de hoogste mate ongeduldig worden zoo gij niet wilt bekennen, doe dan tenminste eene poging om u te ontschuldigeu. Een pijnlijke glimlach was het antwoord. Weet gij wel, hernamde magistraat dat wij u ook zonder uwe bekentenis zullen ver- oordeelen Ik weet het wel, en wacht ook niets anders was nu het antwoord Ik heb ook de straf verdiend, omdat ik dien ongelukkigen reiziger heb verlaten. En daarna was Van Reeven weer in zijne mijmering verzonken. Vruchteloos dacht de baljuw op mid delen, om zijn doel, eene bekentenis der mis daad namelijk, te bereiken. Hij wilde het vonnis, dat de beschuldigde te wachten stond, en waartoe moest meêwerken, voor zijn geweten, niet alleen, ook voor de wereld vol komen rechtvaardigen. Voor zijn geweten was zyue overtuiging genoeg, voor de wereld had hij eène bekentenis noodig. En hij wan hoopte er aan, dezelve te zullen bekomen. Hij had bij Van Ree ven, die daar immer als Toen Henri Wilmart Vrijdag naar Brussel vertrok, vernam hij in de statie van Charle roi dat een oploidingsmandaat tegen hem af geleverd was.Hij werd door twee gendarmen aangehouden en naar Brussel gebracht. Na eene korte ondervraging door den on derzoeksrechter M- De Vos, werd hij onder de bewaking van twee gendarmen achterge laten, daar de onderzoeksrechter eerst een tweetal getuigen moest aanhooren. o Een dezer, M. Ashman, dien men op het koersplein van Dilbeek was gaan halen, gaf b-hngrijke inlichtingen over de paarden welke Nestor en Henri bezaten. Daarna werd de ondervraging van Henri il in art rond 8 1/2 ure hernomen. Deze duurde tot Zaterdag morgend rond half twee. Daar do vork!iringen van Henri Wilmart geene voldoening schonken aan den onder zoeksrechter cieod hij hem in het gevang van Vorst opsluiten. De ondervraging zou Zaterdag voortgezet worden. Brandkoffers. In verscheidene Brusselsche banken zijn de zegels gelegd op brandkoffers welke er gehuurd waren op naam van Nestor Wil mart, Gustaaf Rasquin of Henri Wilmart. Deze laatste beweert daar niets van te we- terj. De brandKoffers zullen geopend wor den, om te zien of zij geldwaarden bevatten. Eene teruggave van 63.000 fr. Gisterenmorgen heeft zich een bediende, die terzelfder tijd een vriend van Wilmart was, bij het parket aangeboden om eone som Mevr. Hermans is sins lang ziek en lag in eene kamer van het eerste verdiep te bed. Vrijdag avond waren de twee broeders van Mev. Heymans uitgegaan en eenige minuten later ging de meid eene boodschap doen, na de kachel ontstoken te hebben in de kamer waar hare meesteres te bed lag. Kort na het vertrek der meid, zagen ge- buren rook opstijgen door het venster der kamer van Mev. Heymans. Onmiddelijk werden de pompiers verwit tigd. die ter plaats snelden en er na eenige minuten konden in gelukken het vuur uil. te dooven. Men vond alsdan de arme ouderlmge verkoold in het verbrande bed liggen. Er wordt verondersteld, dat'de kachel, welke zeer dicht bij liet bed stond, het vuur aan het beddegoed zal medegedeeld hebben. Premie van 700 fr.. aan M. F. Lenaerts. te Kieldrecht, voor «Garlos»,schimmel 12 jaar; b) premie van 700 fr. aan M. C. Temmer man. te Buggenhout.voor «Cesar de Rhode» vos, 9 jaar c). premie van 700 fr. aan M. F.Lenaerts, te Kieldrecht,voor «Monarque n bruin, 8 jaar, d) premie van 800 fr. aan M. G. leramerman, te Buggnnhout, voor «Indi* géne de Wiesbecq,» vos. 5 jaar. Bewaringspremies van 500 fr. aan MM. Noens en Weemaes, te Kieldrecht, voor «Bourgonise», bruin, 10 jaar aan gebroe ders De Noose te Lede, voor «Karbine» vos 7 jaar. Bewaringspremies van 6000 fr. (annuïteit van 1200 fr.) 1200 fr., aan M. V. Muy- laert, te Herdersem, voor Sultan d'El- saut bruin, 9 jaar, 4* annuïteit. Bewaringspremies van 600 tol 800 fr. 800 fr., aan M. F. Lenaerls. te Kieldrecht, voor - Harold vos, 11 jaar. Voor hmigstenveulens van 2 jaar. 1* premie, 200 fr. met zilv. med., aan M. G. Temmerman, te Buggenhout, voor Cro- mate II), zwart-bruin 2e pr., 150 fr. met br. med., aan Kinderen Moens, te Wiche len, voor Vlaming vos 3e pr., 75 fr. met br. med., aan M. V. Muylaert, te Her dersom, voor Major vos 4® pr., 75 fr. met br. med., aan M. G. Temmerman, voor Croate bruin 5® pr., 75 fr. inet br, med., aan M. G. Verbraecken, te Kieldrecht. voor Robert bruin. een verstompte geest voor hem nederzat, ge waarwordingen van allerlei aard trachten op te wekken doch te vergeefs hij had Van Reeven in een donker en vochtig hol opgeslo ten, (vergeven wij den rechter die van de schuld des ongelukkigen volstrekt overtuigd was, dezen maatregel, die wei een weinig naar de pijnbank riekt) maar ook dat middel was even vruchteloos. Van Reeven was thans, zoo wel naar lichaam als naar geest, niets meer dan eene schaduw van datgene, wat hij vroeger was geweest. Weinig was er van dien man meer overgeschoten, die een jaar geleden nog, krachtig en vol levenslust; zich in zijnen be perkten kring, bij de liefde en zorgen voor de zijnen zoo gelukkig en tevreden ge voelde. De pijnen en ontberingen, in de laatste maanden verduurd, hadden reeds zijne licha melijke krachten geschokt, de overspanning zijner vermogens in dien noodlottigen avond, ende angsten, vroegingen en zielefolteringen, daarop gevolgd, hadden dezelve verder onder mijnd, en de vochtige ongezonde kerker had de krachten van datreeds zoo zwakke lichaam geheel en al te niet gedaan. Zes weken waren, zooals wij hierboven zeg den, reeds na de inechtenisneming van Van Reeven verloopen, en weer moest hij voor zijnen rechter verschijnen om te worden on- derhoord. Slechts met moeite en aan beide zijden door een gerechtsdienaar ondersteund, kon het Van Reeven gelukken, zich uit zijne gevange nis tot voor zijnen rechter voort te slepen. De baljuw zag met schrik do vorderingen der kwaal, die de geneesheer hem als een schie lijk verval van krachten had doen kennen. Bleek en vermagerd in elkander gezonken OMSCHRIJVING ST-NIKOLAAS Ingeschreven hengsten 63, waarvan 17 veulens. 36 hengsten werden goedgekeurd, S afgekeurd, 1 uitgesteld en 2 niet aange boden. De volgende premies werden toegekend Voor dekhengsten van 3 jaar. 1® pre mie 400 fr. met zilv. med., aan M. F. Le naerts, te Kieldrecht, voor Gayman bruin; 2® pr. 300 fr. met br. med., aan M. C. Temmerman, te Buggenhout. voor «Ergot>> vos bijgevoegde pr. van 150 fr. met°br mod., aan M. V. Muylaert, te Herdersem, voor Medor vos. Voor dekhengsten van 4 jaar en meer. 1® pi. 550 mei zilv. med., aan M. F. Le- naert, te Kieldrecht, voor Cesar bruin, 5 jaar 2® pr. 400 fr. met br. med., aan M. V. Muylaert, te Herdersem, voor «Josselin», bruin, 5 jaar bijgevoegde premies van 200 fr. met br. med., aan 1) Kinderen Moens, te Wichelen, voor Jean d'Isaak bruin,' 4 jaar; 2) MM. Noens en Weemaes, te Kiel drecht, voor Caline bruin, 4 jaar Gebroeders Garjientier, te Stekene, voor Nicleur vos, 6 jaar. Bewaringspremies van 700 of 800 fr. a) en met diep liggende oogen, scheen de onge lukkige spoedig door den dood, van de schan de der openbare straf te zullen worden bevei ligd. Als mensch misgunde de baljuw Van Reeven dat smartelijk voorrecht niet, als rechter was het hem eene teleurstelling, der beleedigde maatschappij misschien de open lijke genoegdoening, waarop zij aanspraak had, niet te zullen kunnen verschaffen. De drift, waarmee de magistraat b(j het tegenwoordige verhoor op eene bekentenis aandrong, droeg de blijken dier teleurstelling doch ook thans bleven zijne pogingen vruch teloos. Vergeefs hield hij den rampzalige voor oogen, dat hij zijn levenseinde naderde spoorde hij hem aan, zich te openbaren en zijn geweten voor zijn verscheiden te ontlas ten van een geheim, dat zwaar op hetzelfde moest drukken. Een pijnlijke glimlach als die eens marte laars, die los van de wereld, zich den dood heeft gewijd, was al het antwoord dat de bal juw ontving. Reeds meermalen hebt gij uw verlangen te kennen gegeven om uwe vrouw en kinde reu te zien, zegde de magistraat, die nog eene laatste proef, om den man "te roeren wilde nemen ook uwe vrouw heeft mij gebeden, u te ontmoeten. Het is onmogelijk, zulks toe te staan, zoolang gij de misdaad, waaraan gij schuldig zi.it, niet hebt beieden... Beken, en binnen weinige uren zullen uwe vrouw en kinderen hier zyn. Eene ongewoon vuur schitterde bfi het be gin der toespraak in de diep gezonkene oogen van Van Reeven. De gedach te 'zijner vrouw en kinderen weer te zien, opgewekt door de woorden van den rechter, had hem verleven digd, doch het was slechts eene kortstondige flikkering van dö schier uitgedoofde vlam Brussel. Gamqdieverij op de trams. Een 72jarige ouderling-, bij een fabrikant in dienst als geldinzamelaar, stond gisteren op het platform van een tram Noord-Zuid. Twee -heeren verdrongen hem onderweg, klagend dat er te veel personen op het plat form stonden. Aan de Beurs slapten zij af. De grijsaard bemerkte weldra dat zijnbrie- ventasch, een lOOOtal frs bevattend, uit den zak van zijnen veston gestolen werd. De twea heeren waren dieven. De policie zoekt hen op. Gliarles £3 Antoine Dansaertstraat32-34, BRUSSEL. HUIS GESTICHT (N 1875. Voordeelige en goede verpande plaalsin gen aan onveranderbare!) intrest van-4 1/2, 5 en 6 °/0 in fondsen, verschijnende op de officiëele beurstabel. Wekelijks financieel blad. Zending op vraag. 818 Knaapje gered. Donderdag namid dag, viol liet 6jarig knaapje. Leon Schwyn, Rioolstraat, 14, in het dok, tusschen de Nij- verheidskuai eu de Ninoofsche poort. Vier mannen poogden vruchteloos het kind te redden. M. Nys, koopman in bier, Oude Koornhalle, die juist voorbijging sprong ganzch gekleed in het water en kon het knaapje vatten. Het jongentje werd bewusteloos op don oever gebracht en in een koffiehuis op de Slachtliuislaan gedragen. Na toepassing der kunstmatige ademhaling, keerde de kleine tot het leven weer. Zijn toestand is echter nog onrustwekkend. Schomcbrand. Vrijdag morgend, om 5 ure. is brand ontstacn in het huis num mer 40, Ooslendestraat. Men moest een ge deelte van den vloer opbreken, om het vuur uit to dooven, dat ontstond in eene schouw op de 1® verdieping. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uil werking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Meclielen. 1505 Eene hotelrat gesnapt. In een hotel der Vooruitgangstraal, waren 's nachts dief stallen geploegd ten nadeele van reizigers. Een Franschman in het huis afgestapt, werd zijns levens. Eer de baljuw de laatste woorden had gesproken, was de ongelukkige wederom in die moedeloosheid en werkeloosheid weg- ezonken, die den ijverigen magistraat tot wanhoop brachten. Ik ben aan die misdaad niet schuldig, was alles, wat Van Reeven, nauwelijks hoor baar stamelde. Ook deze laatste poging had zooals de bal juw meende, alleen op den zedelijken en lichamelijken toestand van den rampzalige, schipbreuk geleden, en deze werd in de ge- vangenis terug gebracht, ditmaal om ze niet levend meer te verlaten. VII. DE KERKER. Vier dagen na dat laatste verhoor, waarvan wy met een enkel woord gewaagden, werden de kerkerdeuren, die Van Reeven van de wereld scheidden, voor Lena en haar vijf-jarig knaapje geopend. Eindelijk was het der brave vrouw gegund, haren man te zien, maar zij was die gunst verschuljjpd aan eene oorzaak, die haar het harte had gebroken zy wist, dat zij in den kerker werd toegelaten, omdat haar Van Reeven op het uiterste lag, omdat hij op het punt was de eeuwigheid in te gaan. Men had haar het groote, doch tevens zoo smartelijke voorrecht niet willen onthouden, haren man eenen laatsten kus op de lippen te drukken, misschien zijne oogen te sluiten. Ook Van Reeven zeiven, die voorzeker wel schuldig aan de misdaad, doch tevens ook zeer beklagenswaardig was, wilde de baljuw gaarne het genot schenken, zijne vrouw en zoon in zijne laatste oogenblikken aan zijne droeve bedsponde te zien. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2