De telssate bedriegerij ONPUCHTIG W1EBWSBEBICHTEM WERELDTENTOONSTELLING Eea drama der zlmielooshald DE ZAAK PROVO Eene oude misdaad )s, en dat ze aan een jarenlang beleg kan wederstaat). Plet springen eener bom heeft eenige schade aangericht aan bet gouvernements- bolcl. Koningen. Uit Belgrado nu ld; men dat Koning Pie ter van Servië zou ziek zijn. Zijn gezond heidstoestand boezemt zelfs onrust in. Uit Weonon seint men dat verleden week keizer Willem van Duitschland gansch op 't onverwachts een bezoek heeft afgelegd aan keizer Frans-Jozef van Oostenrijk om hem te vragen gansch onzijdig te blijven. Miiitaire voorzorgen. Uit Bucharest verneemt men dat Rumenië allerhande en spoedigo militaire voorzorgen neemt. Nadere bijzonderheden. Huiszoekingen. Op bevel van den onderzoeksrechter M. De Vos, zijn Zaterdag nog verscheidene huis zoekingen gedaan geworden, in verschillige sli d .n van hot land. Er zullen ook nog tal rijke huiszoekingen gedaan worden namelijk te Spa, Dinant, Bergen, Hvon-Sny en Charleroi. Naar het schijnt bestaat er in deze laatste itad een agentschap, dat zich bezig hield met het plaatsen van litels Gent-Terr.euzen en er drie dagen geleden, dus reeds na de ontdek king der bedriegerij, nog wist te plaatsen. Al de huig/.oekingen zijn vruchteloos ge bleven. Men vond nergens iets dat eenig licht in de zaak kon brengen. De brand koffers. Wij zegden reeds dat in verscheidene Brusselsche banken brandkoffers ontdekt worden op naam van Gustaaf Rasquin. Zon derling mag liet heoten dat Rasquin de sleu tels van eenige der brandkoffers verloren beeft. Men zal deze koffers moeten open breken. In de koffers waarvan Rasquin do sleutels aan den onderzoeksrechter bestelde, vond men slochts eenige titels zonder waarde en waardelooze papieren. Mestor Wilmart zou te Madrid gezien zijn. Een blad van Charleroi meldde gisteren dat. een Balg, die uit Spanje is teruggekeerd, to Madrid Nestor Wilmart heeft ontmoet. Daar men ginds nog niets wist van de bedrie gerij, liet men hem natuurlijk loopen. Wil mart zou den wensen uitgedrukt hebben, nog veel verder to reizen. Koerspaarden te koop. De aanhouding van Henri Wilmart heeft in de wereld der paardenkoersen, grooto opschudding verwekt. Ten gevolge van zijn besluit alles ter beschikking der schuld- e:scliers te stellen, zullen waarschijnlijk al zijne koerspaarden openbaar verkocht worden. Nalatigheid Een Brusselsch blad meldt In 190S, dus reeds vier jaar geleden, ver- kl. arde een groot wisseJagent van Brussel, aan het bestuur eener bank, dat er onder di ti'.els Genl-Ternenzen, welke de bank in be leg had valsclie titels waren. De bank kon- trolnerde do titels, maakte een pak van de goede, welke zij bewaarde en... de andere aan Wilmart torug, dio ze betaalde. Dut was het eenvoudigste. Vijf jaar geleden beloonde een Gentsch advokaat tijdens eone ploiduoi ook dat er val sclie titels waren. Men luisterde zelfs naar hem niet. Neg Slachtoffers. Een Luiksch blad deelt mede, dat er ook to Landelies eenige slachtoffers zijn, echter slechts voor een klein bedrag. Aoderzijdsch hebben do jachtwachters en 17" vervolg. Indien de brave magistraat alleen de in spraak van zijn gevoelig hart liad gevolgd, dan had hij de ongelukkige eclitgenooteu reeds voor eenige dagen eene ontmoeting toe gestaan, doch zyn plicht als rechter had zich daartegen aangekant de voorzichtigheid had hem geboden, zoo lang Van Reeven bij zijne outkentenis bleof volharden, zijne vrouw van hem verweiderd te houden, en ook mocht hij tot zoo lang gen eigenlijk voorrecht aan den in staat van beschuldiging gestelde toestaan. Nog had hij wel geene bekentenis van schuld aan don mond van Van Reeveu kun nen ontlokken, nog had hij wel, eenige uren voor de komst van Lena, van de weinige hel dere oogenl.likken des stervende gebruik makende, vruchteloos al zijne welsprekend heid uitgeput, het is waar, doch nu was er Diets meer te verliezen voor den rechter. Om de waarheid in het helderste licht te stellen, en de maatschappij de genoegdoening, haar verschuldigd, te verschaffen, was er niets meer te hopen. Hij had de gevangenis verlaten, en na eenen gerechtsdienaar den last te hebben gegeven, de vrouw des stervenden mans onmiddelijk to roepen en in de gevangenis toe te laten, was hij n.)ar zijne woning teruggekeerd, om zich daar. gezeten in zijn boekenvertrek. te verlie zen in dat duistere raadsel, dat Van Reeveu aan zijn heldor verstand en zyne uitgebreide menschenkennis aanbpod. Die kracht eu de volharding op dat eeue punt, de outkentenis namelijk, bij de door gaande zwakheid van karakter, die Van Ree bedienden van Wilmart sinds lang geen cent loon meer genoten. Hetgeen zij noodig had den voor liet huishoudon, gingen zij in de winkels «mot eon boekje» halen. Wilmart betaalde zeer onregelmatig, wanneer het euns in zijn hoofd kwam. Ook hebben ver scheidene leveranciers verplicht geweest hem voor den vrederechter te brengen voor aleer hem te kunnen doen betalen. Verloochend door zijne vrienden. De vrienden van den vroolijken Nestor zijn eensklaps verdwenen. De man, zoo be kend op de koerspleinen, in de bars en de koffiehuizen, die tezijnent weelderige feesten gaf en door velon werd gehuldigd, schijnt eensklaps vergeten te zijn. Zij die hem vroe ger zoo goed kenden, beweren met liorn geen omgang Ie hebben gehad. Lieden, die hem op den schouder klopten, zeggen nu hem pas een of tweemaal ontmoet te hebben, zoo maar bij toeval En de door hem gefopten, om niet uitgelachen te worden, beweren onnoozel weg dat ze in den meester-aflrugge- laar toch nooit te veel betrouwen hebben ge had. In elk geval, toch genoeg om er bun lieve oorden tegen nietswaardige papieren te ruilen. Uitgelachen Nestor Wilmart hoeft getracht ook in Holland zijne valsclie obligaties lo plaatsen. Op den 6 Juli ontvingen nagenoeg alle Maastrichtsche bankiers een gelijkluidend verzoek om aandeelen te boleenen van den spoorweg Gent-Terneuzen. De uitnoodiging geschiedde door een secretaris V.., namens Nestor Wilmart. Eenige bankiers vertelden den commissaris van policie, den heer Soeton, over de ont vangen uitnoodigingen, waarbij aan de ban kiers zeiven was overgelaten hun percentage te bepalen. De commissaris had weinig vertrouwen in deze aanbiedingen en reisde den 7on Juli naar Brussel, om zich van een en ander op de hoogte te stollen. De heer Sooten ging bij de grootste Brus selsche bankiers inlichtingen inwinnen om trent den persoon van Wilmart De inlich tingen waren verbluffendde bankiers stelden oen onbeperkt vertrouwen in Wilmart, roem den zijn rijkdom, kortom schetsten hem als een modelfinancier, die een rotsvast vertrou wen verdiende. En toen de commissaris nog eenige opmerkingen maakte, werd hij uitge lachen. V/aar is Nestor In den omtrek van Mo rial mé wordt thans gezegd, dat Neslor Wilmart ziine zware knevels en zijn haar heeft laten af snijden. Hij zou ook zinnens geweest zijn naar Amerika te vertrekken. Hij zegde dik wijls, dat liet moeilijkste was er te landen. Euns dat men zich op Amerikaansch grond gebied zou bevinden, was mon in veiligheid. Volgens personen, dio vroeger veel in be trekking waren met Wilmart, zou deze zich nu bij een zijner gewezen handlangers be- vindon waar hij volkomen veilig is. Indien hij geen uitzinnigheden verricht, is er weinig hoop hem te zullen vinden. Ondervraging van Henri Wilmart. Naar het schijnt worden nog verscheidene aanhoudingen verwacht, waaronder deze van een lid der familie Wilmart. Zondag namiddag werd Ilenri Wilmart ten paleizo van juslicie door den onderzoeks rechter langdurig ondervraagd. Ilenri Wilmart zag er zeer lijdend uit. De ondervraging liep bijzonderlijk over de geschenken welke hij van Nestor ontvangen had, alsook over het bezit der koerspaarden en de uitbating dor paardenfokkerij. De ondervraging duurde tot rond 9 ure s'avonds. Henri Wilmart werd dan terug naar het gevang van Vorst gevoerd. ven immer in allo overige handelingen en daden had doen blijken, bleven hem onver klaarbaar. Hoe diezelfde man voor zijnen val immer zoo braaf, zoo godsdienstig, nu hij de poorten des doods was genaderd, nog kon blij ven volhouden, de misdaad door hem in wan- hoop bedreven, te 'ontkenuen, was hem onbe grijpelijk bij deze tegenstrijdigheid, schoot zijne keunis van het menschelijk hart te kort. Zonderling en onbegrijpelijk waren dikwerf des monschen gedachten, en het richtsnoer zijner handolingen dit ook had zijne ervariDg hem bewezen, maar hier was eene duisternis en eene tegenstrijdigheid, dio al zijn zoeken naar licht en verklaring beschaamden, hior bood zich een raadsel aan zijn doorzicht, onoplosbaarder dan hem ooit was voorgeval len. Zou Van Reeven onschuldig kunnen zijn? Zoudon al de/e omstandigheden, die, als ware het een krachtig bewijs daarstollen, zijn samengeloopen, om eenen onschukligen -te treffen en onder het gewicht der vreeselijke beschuldiging te verpletteren De baljuw deed zich ook deze vragen, doch waagde geene poging, om ze te beantwoorden. Elke gedachte aan de ontzettende mogelijk heid weerde hij met schrik en driftig van zich af, omdat hij den moed niet had, die te om helzen, omdat liij wist, dat Van Reeven ster vende was, dat het voor den ongelukkige te laat zou zijn. Van Reeven is schuldig riep hy zijne wankelende overtuiging toe, doch niet altijd waren die kreten in staat de inwendige stem, die zich somtijds voor den ongelukkige in hem verhief, to smoren. Terwijl de gemoedelijke magistraat zich in die overpeinzingen verloor, naderde Lena met haren zoon, en vergezeld door eenon priester, DE VOLKSSTEM Eene belangrijke proefneming. Zaterdag is het parket wederom naar Breclit, op de plaats der misdaad gegaan,om het moordtooneel voor te stellen. De uitsla- gon waron zeer voldoende. Opvolgende wijze werd deze samenstelling gedaan Men zocht eene afgelegene plaats zooveel mogelijk dezelfde als de plaats waar het lijk gevonden werd.Men vervaardigde een strooi en man, liet slachtoffer voorstellende. Men groef een put van dezelfde grootte, als dien waarin men het lijk vond. Mon sleurde den strooien man in den put, en men strooide de aarde er over, daarna legde men het mos wederom op zijne vorige plaats. Men gebruikte dezelfde spade als die dei- misdadigers. Dit alles vroeg 20 minuten tijd. Daarna ging men op zoek naar den per soon die bet lijk had gevonden en men ver zocht hem opnieuw op zoek te gaan,wat deze deod. Na eenige minuten duidde hij reeds de plaats aan waar de strooman werd begraven. Daaruit zou blijken, dat het lijk van Pro vo veel beter verborgen was. Toen de pop was begraven geworden en den kuil gevuld, bleef er wat aarde over. De moordenaars moesten deze doen verdwijnen, hebben ze in een regenjas gedaan en dan wat vorder in eene konijnenpijp geworpen. Na, de beide broeders Vergouts hadden elk een regenjas aan. Alleen Richard droeg den zij nen op den rug. Talrijke getuigenissen, verpletterend voor de beschuldigden, werden nog ingewonnen. Huiszoeking. Zatordag namiddag, werd op bevel van den onderzoeksrechtor M. Lamproye, door den adjunct-opziener van policio M. Ooms, ten huize van Richard Vergouts. te Borger- liout, tot eene huiszoeking overgegaan. Het betrof het terugvinden van den gouden ring, uurwerk en ketting, waarvan heer Provo dragor was, op don dag dat hij zoo gruwelijk vermoord werd. Deze huiszoeking heeft gee- nen uitslag opgeleverd. van GENT 1913. De kwestie van logies of huisvesting De ontelbare vreemdelingen dio zich in 19i3 naar Gent zuil- n begev n, om er de Internationale en Wereldtentoonstelling ie bezoeken, zullen, in do oude hoofdstad van Vlaanderen een bereidwillig en sympathiek onthaal genieten. De stad Gent wordt, met het oog op de Tentoonstelling, flink opgeknapt men her stelt de oude gebouwen, men verfraait de straten en versiert de pleinen en squaren. Do Gentenaars hebben besloten, bet ver blijf der vreemdelingen, die hunne stad zullen komen bezoeken, zoo aangenaam mo gelij 1: te inakon. Zij zullen zich beieveren om aan do vreemde bezoekers al het .mogelijk verzet en al het wenschelijk gemak te ver schaffen onder opzicht van logios. Willende, het grootst mogelijk getal kamers on kwartieren ter beschikking stellen der vreemde bezoekers, heeft het uitvoerend comiteit der Tentoonstelling, navolgend wat met zulk goed gevolg te Luik en te Brussel gedaan werd, een comiteit van huisvesting- aangesteld, dat gelast is, benevens het op maken eener volledige optelling en rang schikking der beschikbare hotelkamers, ook de Gentsche bewoners op te zoeken, die be- r3id zouden zijn, binst der. duur der Tentoon stelling. vreemde bezoekers te huisvesten, die in de hotels geene plaats meer vinden of dio liefst bij burgers logeeren, om zich aan hel gewoel dor hotels te onttrekken. Het comiteit heeft zijne bureelen gevestigd in dan Brabantdam, nr 16 (aan het Rond- punt). den kerker van den rampzaligen echtgenoot. Hoe sterk ook door vroomheid en door de overtuigiog, dat haar man onschuldig was, hon getroost ook door de bemoedigende toe spraak van den pries'<t, dio lianr had willen vergezellen, en zelfs door de gedachte, dat de dood alleen het was, die Van Reeven voor de. ziels- eu lichaamsfolteringen eener openlijke terechtstelling kon behoeden, hoe voorbereid ook op de smartelijke ontmoeting, die haar wachtte, zoo knikten haar toch de knieëu en bonsde haar het hart, toen zij dien gehaten drempel overschreed zoo berstte zij toch in luide jammerklachten los en dreigde zij schier te bezwijken, toen zij haren geliefden Pieter in zoo jammerlijken staat weêrzag. Pieter 1 Pieter riep do vrouw op eenen toon, waaruit al hare liefde en smart tevens spraken, en zij wierp zich bij bet leger vau baren echtgenoot ueêr zij greep zyne ver magerde hand en besproeide deze met hare tranen. Moeder, riep de schuldelooze knaap ver schrikt, terwijl hij zich, als warehy bevreesd, aan Lena vastklemde. Het kind kon in dat magere, doodsbleeke, in dat door ziéleangsten en lichaamsfolterin gen misvormd gelaat, het vriendelijk gelaat van zijnen vader niet herkennen, en deinsde verschrikter voor terug. Van Reeveu lag in eene onrustige sluimering de stem van zijne vrouw en zijn kind deden hem ontwaken. Hij sloeg zijne, matte oogen op, zag die beide wezens, hem zoo dierbaar, en een zaclitte glans van vreugde verspreidde zich over zyu gelaat. Schoon op de uiterste grens van dit leven ge naderd, was hij volkomen bewust van zijnen toestand, was by vaster van blik en helderder van goest dan in de laatste drie dagen het De leden van dat comiteit zijn reeds ieve- rig aan hol werk en dagelijks ontvangen zij, in hun bureel, talrijke blieven van personen, die kamers ter beschikking stellen van het comiteit. alsook van vreemdelingen, die voor nemens zijn, in 1913, eenige dagen te Gent te verblijven, en van lieden af verzekerd willen zijn een onderkomen te hebben aan de beste voorwaarden. De brigade van Marseille heeft de daders ontdekt van de afschuwelijke moord gepleegd te Gardanne, op 3 December 1909, waarvan de slachoffers waren de eclitgenooten Roy- nauds, landbouwers. Schurken waren in hunne woning gedron gen om te stelen. Do man werd dooi; twee revolverschoten vermoord, terwijl de vrouw, in de keuken verrast, met een scheermes de keel werd overgesneden. Deplichtigon zijn twee jongelingen der gemeente Paul Icard en Jules Pindtel, on derscheidenlijk 16 en 17 jaar. Na hun schelmstuk waren de kerels naar Italië gevlucht, alwaar zij nu een straf boe ten wegens aanranding, gewapenderhand bedreven in de straten van Turijn. Hunne uitlevering zal aan de Ilaliaansche overheden aangevraagd worden. Een medeplichtige, de genaamde Martin, die de wacht hield, is gisteren morgen te Aix aangehouden en achter slot gezet, ter beschikking van het parket. Op het hehucht Coron d'en haut te Quevaucamps, wonen do weduwe Lesplin- gard en hare dochler Mathilde, oud 32 jaar, die blind en eenigzina onnoozel is. Vrijdag avond was do weduwe Lesplingard wegge gaan om eenige aankoopen te doen, hare dochter alleen te huis latende. Deze begon met stekskensMte spelen en verwekte brand. Toen hare moeder terug kwam, zag zij te midden der keuken, Mathilde liggen, door vlammen omringd en zich kronkelende op den vloer. De moeder sprong hare dochter ter hulp, doch ook hare kleederen vatten vuur, en weldra lagen moeder en dochler bewusteloos ten gronde. Een schrijnwerker, Lod. Canon, snelde toe, trok de twee Vrou wen uit de vlammen en bekwam hierbij vrije brandwonden. De dochter is eenige uren later overleden. Men hoopt de moeder te redden. Brussel.Dronkaard indevaart. 'Een dronken man viel gisteravond in de Groendreef, in de vaart. Hij zwom naar den overkant, klampte zich vast aan een schip, geladen met petrool, doch daar hij uitgeput was van krachten, kon hij zich niet aan boord wippen. De schipper, de noodkreten van den man hoorend, snelde toe en, geholpen door een politieagent, gelukte erin hem te redden. De ontsnapte werd naar het koramissariaat der 7e afdeeiing geleld en ontving er de ver zorging welke zijn toestand vereischte. Wanhopigen. Do 75-jarige Janï).., wonende Hoogstraat, heeft zich Zaterdag aan de deurklink van do kamer zijner doch ter, in den Slekkengang-, verhangen. F..., wonend Greepslraat, verhing zich eveneens tijdensde afwezigheid zijner vrouw. De man was wanhopig omdat de huur dei- woning waarin hij sinds lang verbleef, aan zienlijk vorhoogd was geworden en had ver klaard dat niet te zullen overleven. Internationale dieven. Twee dagen geleden, kwamen twee Fransche vogels eene bemeubeldo kamer der Ophemstraat betrek ken. Op hetzelfde verdiep woonde zekere was de laatste opflikkering van de levensvlam dio weldra uitgedoofd zou zijn. Eenige oogenblikken staarde hij zijne vrouw en zijnon zoon zwijgend aan, liet hij zijne oogen over die dierbare weiden, als wilde hij hunne gelaatstrekken voor zijn verscheiden diep in het geheugen prenten, en hunne, beel tenis, zooals zy daar waren, met zich in de eeuwigheid voeren. Daarna zegde lijj met eene stem, die zyne aandoening, maar ook de zwakheid van zijn lichaam verried Lieve Lena, gy met Willem hier... De baljuw is goud, heel goed, dat hij zulks heeft toegestaan. De vreugde des wederziens, vermengd met de smart over de nabijzijnde zekere scheiding, de aandoeningen, die man en vrouw overstelp ten, en die zij zelve niet poogden in woorden uit te drukkou, die slechts uit hnnne tranen, kussen eu gebaren sprakon, laten zich beter gevoelen dan beschrijven. Wij willen deze eerbiedigen, en evenals de weerdigeman, die, aan het voeteinde van het leger staande, het tooneel van liefde, vreugde en smart, dat door man, vrouw en kind werd geleverd, stil zwijgend gadesloeg. Lena, sprak eindelijk Van .Reeven, ter wijl hij nog altijd de hand van zijne en die van zijn kind in de zijnen geklemd hield: hot is goed, dat gij gekomen zijt... Ik had zooveel behoefte, u nog eens te zien, en had nog iets op het hart, waarvan ik my zoo geern voor u wilde ontlasten. Het is goed, dat gij hier zijt... wautikheb maar weinige uren meer te leven... ik voel dat... Pioter o mijn God lammerde de vrouw opnieuw in tranen uitbarstende. Ween niet om mij, Lena... O, het is mij welzegde Van Reeven, en een weemoedige glimlach plooide zijn gelaat: onophoudelijk 22 OCTOBER 1912 Jules L elektriekbeworker. Nu Zaterdag plunderden, de schelmen dezes kleerkas, en stolen bovendien liet uurwerk en de spaar gelden van L.... Buide schelmen worden op gezocht. Messteek. De melkverkooper, P. Xwonend rue de la Vanne, verdacht zijn kam.-raad den elektriekbewerker Z...., wonende Waverseiien steenweg, te Elsene, het hof te maken aan zijne vrouw. Zaterdag avond zaten alle drie vereenigd in het huis van XNa een twist tussclien beide man nen, wilde X.... zijn kameraad Z.... aan de deur werpen, maar deze laatste greep een bierflesch en wilde er den melkverkooper mede slaan. Deze greep een mes en slak Z.... in den rug. Proces-verhaal werd tegen X.... opgemaakt. De toestand van den gestokene is niet erg. Chicoree der Trappisten Vincart Groot Merk. 1500 v. St Pieters-Jetts Nachtelijke diefstal Zaterdagnacht zijn dieven inde woning geko men van M. Wolfs, Statiestraat, 11. Zij klommen over den.muur van den hof en open den de deur van het huis met een valsclien sleutel. Op het gelijkvloers werd alles door zocht. In de eetkamer stalen zij al hetzilvor- work, een gramofoon en andere voorwerpen. Zij namen ook Kleedingslukken mee. St-Jans-ÏVlo!enbeek. Dieven. Mevr. Mertens, gemeenteplaats, 6, Molenbeek, be merkte Zaterdag namiddag, toen zij terug thuis kwam, dat kwaaddoeners op hare ka mers waren geweest en de hand hadden ge legd op 6 aandeden der stad Antwerpen en 4 der stad Brussel 1905. Schaarbeek. Nachtelijke aanranding Zaterdag avond had Marie Stevens, Koninginnelaan, laat moeten werken. Rond elf ure huiswaarts gaande langs de Raad- straat te Elsene,werd zij door een 25-jarigen vagebond aangegrepen die ze neersloeg, erg mishandelde en ze haar handzakje, waarin haar werkloon zat, poogde te onirukken.IIet slachtoffer, kloek gebouwd, bood hevigen weerstand en riep om hulp. Drie burgers snelden toe. Dit ziende, nam de bandiet de vlucht en kon niet worden aangehouden. MoordpogingDe eclitgenooten X.., wonende Artanstraat, leefden sinds lang- in or.eenigheid. Zaterdag avond, na een ge weldig tooneel, nam X... een revolver en schoot tweemal op zijne vrouw. Gelukkig werd deze niet getroffen. Gehuren ontwapen den den sohuldige die door de policie werd opgesloten. Elsene. 'Nog eene nachtelijke aanran ding. Rond 1 uur Zondag morgend, werd M. B... wunende Waverschen Steenweg 50, bij het naar buis gaan aan de Naamsche poort door een tiental schelmen aangerand, die hem plunderden, en zoo erg mishandel den, dat zijn gelaat dra onkennelijk was. Twee agonten, die juist toekwamen, dreven de dieven op de vlucht. Vilvoorden.Lijk opgetrokken.Uit de vaart beeft men het lijk opgetrokken van een onbekenden persoon, 35 tot 40 jaar oud, ta melijk goed gekleed,wiens lijnwaad gemerkt was A. F. Het lijk had lang in het water ge legen. Haren. Ongeval. De metser Karei Allard, 72 jaar,Van Schoorstraat, te Schaar beek, werd gister avond op den Steenweg van Vilvoorden, grondgebied van Haren, door eene elektrische tram verrast én omge worpen. Hij werd zwaar gewond aan het het hoofd en de handen. De trambedienden vervoerden den gekwetste tot op do Pavil joenplaats te Schaarbeek, van waar de poli cie hem naar liet gasthuis der gemeente overbracht. Zijn toestand is gevaarlijk. Gent. Doodelijk ongeluk in de wereld tentoonstelling. Zaterdag voormiddag is een werkman arbeidzaam in de groote ma- ehienenzaal der wereldtentoonstelling te Gent, van eene ladder gevallen en den sche del gekloven.Hij was bijna dood op den slag. Iiel slachtoffer moest eerstdaags in huwelijk treden. heb ik God gebeden, om voor u en onze kinde ren een man en vader te zijn, heb ik Hem ge smeekt, om mij mijne vele zonden te ver geven... Ik ben in de twee laatste dagen zoo gerust en tevreden, en nu gij en Willem hier zijt, zoo gelukkig... Lena, ik ben vol vertrouwen, voor u op Gods hoede... voor mij op zijne eindelooze genade... Zijn wy daulcbaar voor het voor recht, dat ik zóó mag sterven":., dat mijn dood geene nieuwe schande over u en onze kindoren brengt... Een warme handdruk en een dankbare blik naar den hemel waren het antwoord van Lena op die woorden van haren echtgenoot. Inmiddels was de priester naderbij getre den en wisselde thans eenen groet met Van Reeven, die zijne blijdschap en dankbaarheid over diens tegenwoordigheid in woorden eu gebaren betuigde. Van Reeven, sprak liij, nadat hij den zieke eenigen tijd had gerust gelaten, om zich van zijne inspanning en vermoeidheid te her stellen ik moet vreezen, dat die rust en vrede, die gij zegt te smaken, bedrieglijk zijn. Ik ben bekommerd over uwe ziel, over uwe eeuwige toekomst, terwijl gij met eene vree selijke leugen, als ware het, op do lippen de eeuwigheid zult ingaan. Nog altijd blijft gij die ontzettende waarheid, uwe schuld aan die misdaad verbergen en ontkennen. Ook gij, antwoordde Van Reoven, smar telijk glimlachende Eerweerde, in het aan gezicht des doods, op het punt der eeuwigheid in te gaan, verklaar ik u, ook bij de hoop op enn Veter leven, 'at die reiziger niet door mijne baud is gevallen. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2