Oe kolossale bedriegerij ONPLICHTIO WIEUWSBEBMII DE ZAAK PROVO. WerelfefQönsteiling vsn Gent. nieuws ons langs Constanlinopel is overge komen. Uit dezelfde bron meldt men nog dat de Bulgaren het moeilijk zullen ku men uilhou- den tegen de Turken, daar deze nu belang rijke hulptroepen hebbengekregen van A Albaneezen. Van eene andere zijde bericht men dat de Bulgaren reeds zouden meester zijn van be langrijke heuvels rond Andrinopel gelegen, J)ij zoo verre, dat men zich binnen weinige dagen, aan het bombardement van Andrino pel mag verwachten. Neerlagen en overwinningen. Een detachement Bulgaren wierd door de Turken in eene hinderlaag gelokt en schier totaal vernietigd. Van den anderen kant hebben de Serviërs belangrijke standpunten in bun bezit geno- nion. Drij Servische legerafdeelingen gaan immer vooruit en drijven de Turken terug. II.algemeen kwartier der Serviërs was eerst te Nisch. Nu is het te Vranja, in Turksch grongebied. De Oorlogziekte in Turkyë. Al de Turksche dagbladen, zonder een enkele uitzondering, zijn om te meer tevre den, omdat de oorlog eindelijk is losgebar sten. De Tanine schreef - Hopen wij dat we vandaag nog de gelukkige tijding zullen ontvangen dal Bulgarië ons ook den oorlog verklaart.» D- liikmet schrijft: Op, Muzulmans, vereenigtu rechtover dien algemeenen vijand. Wij staan rechtover een christen verbond.Do vijand waakt. De gevierde Turksche dagbladschrijver Luiii p ikri zegt De oorlog is een waar nationaal leest voor den 'lurk. 't Is waar dat de oorlug met Italië oen ganscli jaar geduurd heeft maar aan dii-n strijd konden wij alle maal geen deel nemen. Nu zijn do Ottomans vol vreugde, want in dezen oorlog kunnen zij allen meedoen, allen zonder een uitzondering tegen do christen van hot Westen Geldzuchtige eigenaars. Eonige eigenaars van Sofia hadden huur lingen bedreigd op straat te doen zetten, omdat de pachten bij tijds niet meer betaald wei den, nu de vader onder de troepen was geroepen. Hel landsbestuur is daar lusschen gekomen en hoeft streng verbod gegeven de famüiën van de strijdende soldaten om dergelijke reden last aan te doen. Dat is ook maar redelijk. /Vat/ere bijzonderheden. Vaische titels te Antwerpen. 0|> hevel van hol parket van Brussel, zijn huiszoekingen gedaan hij verscheidene wissel- agenten te Antwerpen. Bij een enkelen wis sels i,-ent der derde wijk worden voor 200,000 fivaische aandeden van Gent-Terneuzen aangeslagen. Do wissel agent verklaarde ze verhandeld te hebben met zekeren F van Brussel. De kiezing van 2 Juni en de Wilmarts. Wij bobben reeds gemeld, boe Nestor Wilmart op de zekere overwinning van het kartel op 2 Juni spekuleerde, om de vaische titels van Gent-Terneuzen te doen verhandelen. Hij was zóó zeker van zijn stuk, dat verscheidene kiezers aandeelen van Gent' Teineuzen kregen, indien zij goed stemden. Anderzijds bleef Henri Wilmart ook niet werkeloos. Hij ging zelfs kartelaffichen plakken, terwijl een zijner handlangers de ladder vasthield. Het onderzoek van Maandag. Maandag morgond had de onderzoeks rechter De Vos in zijn kabinet al de rechter lijke officieren en policiemannen verzameld. 18® vervolg. Myn God welk eene roekeloosheid, zoo die man schuldig is zei de priester tot zich zei venen hernam luide Van Reeven Van Reeven bedenk het toch, de tyd roept, uwe levensstonden zijngeteld. Heb toch geene zorg meer voor uw gesloopt lichaam, dat weldra eene prooi der wormen zal zijn', maar denk aan uwe ziel, aan datgene, wat altijd blyft bestaan. De wereld is niets meer voor u, de eeuwigheid moet alles voor u zyn. Van Ree ven, vergeet het niet, dat God een liefderijk en genadevol vader is voor een berouwheb bend kind. Open uw gemoed, en wenden wy ons dan tot den Heer, opdat dat groote zoenoffer aan het kruis op Golgetha, ook voor u niet ver geefs moge gebracht zyn. Het was waarachtige belangstelling in het heil der ziel van Van Reeven, die den priester aldus deed spreken en dringen. Wel twijfelde de brave man reeds aan de schuld van den •tervende, doch hy wilde zich eenen zedely- ken waarborg voor zijneonschuld verschaffen, om zich te vryer en gunstiger voor den onge lukkige in het gebed tot God te wenden. Veel, veel heb ik misdreven, antwoorde Van Reeven en daarover heb ik waarachtig berouw. Bidden wij gezamenlijk, dat de al machtige Vader mijne zonden vergeve. Een moordenaar God ik dank U, dat ik zulks niet ben geworden, dat gij mij in dat oogenblik van wanhoop vuor die schuld hebt willen be waren. De priester hield 'zich nu evenzeer als Lena overtuigd, dat Van Reeven het slachtoffer was Deze werden met eene geheele reeks huis zoekingen gelast. 's Namiddags waren de getuigen en de klagers ten gerecldshove ontboden. Zij waren ten getalle van 40. Maandag moest de rechtbank uitspraak doen over het bekrachtigen van het aanhou dingsmandaat, afgeleverd tegen Henri Wilmart. Daar Henri Wilmart echter verklaard had dat hij een tweede advokaathad aangesteld namelijk M. Bonnevie moest deze ook ge roepen worden. Diensvolgens zal de raad kamer nu maar Woensdagmorgejid over het aanhoudingsmandaat kunnen beraadslagen. Voor de schuldeischers. De schuldeischers van Nestor Wilmart, hebben Zondag op do koersen van Groenen- dael do som van 1.082 de helft van den prijs der Vareus gewonnen, door het peerd Mimique toehoorend aan M. Hirsch- berger. Nestor Wilmart bezat niet alleenlijk peerden op naam van zijn broeder Henri li ij bezat er ook in andere stallen. Het is alzoo onder andere dat het. peerd «Mimique» half toehoorde aan een Luxemburger eige naar, en aan Nestor Wilmart. Met de toela ting van den vereffenaar der failjiet, M. Martin had het peerd deelgenomen aan de koers en een biljet van 1000 fr. gewonnen voor de schuldeischers. De overname van Gsnt-Terpeuzen. Het nieuws, als zou de beheerraad een concordaat hebben aangevraagd, wordt ge- loogenstraft. Nu wordt er nogal veel gesproken van eene mogelijke overname van den spoorweg Gent-Terneuzen door dei» Slaat.De ontvangs ten der lijn heloopen 800,000 fr. per jaar, en de uitgaven slechts 530,000 frank. Voor het oogenblik denkt ruen echteraat) hooger- hand niet, van dio overname te doen. er zouden daarvoor onderhandelingen moeten plaats hebben met Nederland, dat ook zeke re rechten kan doen gelden, daar de lijn ge deeltelijk op hollansch gebied ligt Op 1 November aanslaande moet de zes- maandelijksche koepoii der obligaties 3 t. h. vanGent-Terneuzon betaald worden,der uilgif- te waarvan Nestor Wilmart zoovele vaische titels in omloop gebracht hoeft Er valt nu al te wachten wat de maatschappij dan zal doen, en of zij niet zal vragen de betaling uit te stellen tot er een algemeen overzicht der vaische en echte titels zal gedaan zijn. M. De Rudder, voorzitter van den raad der Staatsspoorwegen, heeft Zaterdag een onderhoud gehad, met eenige beheerders van Gont-Terneuzen, die nog in dienst gebleven zijn. Deze heeren hebben verzekerd dat alles zijn gewonen gang zal gaan. De Staat, die een bijzondere kommissaris heeft in de zaak, zal van zijnen kant zorgen voor de verdedi ging van do belangen der-aandeelhouders. De nog in dienst zijnde beheerders van den spoorweg Gent-Terneuzen leggen op de vol- ronde wijze uit. hoe zij zich hebben laten beetnemen Nestor Wilmart ze-do hun dat de koeponsbladen der eerste obligaties uil°-e put waren en stelden voor de titels geheel °te laten herdrukken. Wanneer men zal komen om nieuwe koeponsbladen te bekomen, zal de ruiling gedaan worden. Dit voorstel werd aangenomen. En het blijkt dat eene belang rijke lioeveelhoid aklios regelmatig onder teekend zijn door de beheerders en de kom- missanssen en bijgevolg gelden volgons de slandregelei). Daarentegen is men overtuigd dat talrijke andere titels vaische of enkel gestempelde handteekens dragen. Het zegelen der aandeelen. Er wordt veel beknibbeld over het tim breeren of zegelen der vaische aandeelen en 't is maar met reden ook. Er moeten toch zekere formaliteiten te vervullen zijn, voor het timbreeren der aan deelen en indien deze formaliteiten stipt ver vuld werden, zoo hot bedrog onmiddelijk ontdekt geworden zijn. i DE VOLKSSTEM Er moet in elk timbreerbureel iednre provinciehoofdplaats heeft er een, reke ning gehouden worden, vaé: het getal aan deelen. dat eene maatschappij te zegelen brengt. Er moet dus voor elke maatschappij eenen staat opgemaakt worden, waarop liet maatschappelijk kapitaal aangeduid wordt. Het was nu toch zoo moeilijk niet, dezen staai 't is te zeggen het aangeduid maat schappelijk kapitaal, eens te vergelijken met hot getal aandeelen dat ter zegeling werd aangeboden. Men zou spoedig gezien hebben dat daar onder iets schuilde dat niet in den haak was. Men zal misschien opwerpen, dat het toe gelaten is, in al de zegelbureelen van Belgie den zegel te slaan op de aandeelen welke aangeboden worden, alhoewel het den regel is, dat dit gebe urt in de hoofdplaats zelf der provincie waar de zetel der maatschappij is. Dat is waar doch de ontvangers der bureelen zijn gehouden aan hunnen collega der stad, waar de zegeling eigenlijk had moeten ge beuren, te laten weten hoeveel aandeelen hij gestempeld heeft. Zoo bleef het dus hetzelf de. van eenen ongelukkigen samenloop van om standigheden. De woorden, die de stervende daar sprak, ademden eene oprechtheid, die geenen twijfel duldde de verharde booswioht moge al in staat zijn, in het aangezicht des doods te liegen, de man, die na een leven, aan deugd en godsdienst geweid, in een zwak en noodlottig oogenblik is gevallen, liegt in dat doodsuur niet. Van Reeven, zegde de priester, na eenig overpeinzen ik geloof u... Laat nu de wereld u veroordeelen. God kent de minste uwer ge dachten, en Hij weet, dat gij aan de misdaad niet schuldig zijfc. Een glans van vreugde verspreidde zich over het gelaat van den zieke, terwijl zich tranen van dankbare aandoening uit de oogen van Lena droDgen. Lena, begon Van Reeven weer met eene meer en meer verzwakte stem ik zegde u, dat ik nog iets op het hart had, dat ik u wilde meedeelen.... Wac' t nog eenige minuten... Gy zijt zoo vermoeid, viel de liefderijke vrouw hem in de rede. Neen, neen... Luister Lena, en ook gij, eerweerde Alles wat ik u van het gebeurde in dion noodlottigën avond, waarop de reizi ger bij ons binnentrad, heb meegedeeld, is volmaakt zoo voorgevallen ik heb niet gelo gen, maar heb eene waarheid, eene verschrik- kölyke waarheid verzwegen, doch alleen om u te spareu, om uw geloof iu mijne onschuld aan den moord zei ven niet te zwaar te beproe ven. Terwyl, zoowel de priester als Lena, den ongelukkige met angst en ontzeting volgden en mot ingehouden adem luisterden, deed deze in dikwijls door afmatting afgebrokeue Waar nu de nalatigheid is, zal wel gevon den worden. De ontvangers hebben hun aandeelen in de ontvangsten. Hoe meer geld zij binnen krijgen, hoe meer percenten. Indien het bestuur der timbreerbureelen een woordje uitlog gevraagd had, zou men nu voor deze tinancieeie ramp niet staan.. Medeplichtig Een blad meldt, dat verscheidene finan ce inrichtingen, op de hoogte waren dez^r bedriegerij en wisten dat ér vaische titels in omloop waren. Indien deze huizen zwegen was het om de belangen hunner aktionuaiis- sen, die er in betrokken waren, niet te schaden. Een brief van Nestor Wilmart Door tusschenkomst van derde personen, heeft het parket een brief van Nt sior Wil mart, aa:. zijn broeder Henrj gericht, in han den gekregen. In dat schrijven komt onder andere voor Ik heb onder uwen naam eeno reeks vervalscliingen gepleegd. Het spijt mij zeer voor u, voor onze zuster, voor Gaurges. vour onzen "kleinen Carl, (de zoon van Georges Wilmart). Vergeef mij allen Nestor Wilmart meldt ook, dat hij zinnens is zijn heil te zoeken in een ver land. Hij geeft aan Henri inlichtingen over hetgeen iuj moet doen met de koerspaarden, de fles- schenfabriek, de Sport Beige enz. enz.. Om te eindigen schreef Nestor, aan Henri, dat hij zekere belangrijke en bezwarende stukken moest doen verdwijnen v/elke zich in do bureelen van Henri en Nestor te Morialmé bevonden. Hij ried hem aan al deze dokumenlen bij een vriend te brengen. De vriend levert de dokumenlen aan het parket meer te doen voor deze zaak. Men denkt namelijk, dat dank aan onvoorzichtigheden van hunnentwege, de hoofdplichtigen zich zelf in handen van 't gerecht zullen leveren en daardoor niet in de mogelijkheid zullen zijn, le loochenen. Plichtigheidsbewijzen tegen Henri Wilmart. Er wordt verzekerd dat in "de aangeslagen dokumenten, er onbetwistbare bewijzen gevonden zijn der medeplichtighei van Henri Wilmart. Toen de onderzoeksrechter hem mededeel de dat er acht zakken dokumenten enz. aan geslagen waren, te Morialmé, verbleekte hij en was zeer terneergeslagen. Tot nu toe wordt hij alleen beticht van medehulp aan bedriegelijk bankroet, door het ontvreemden van een deel van het aktief. 23 OClObEa 1912 De bedriegerijen van Richard Vergouts. Dat Richard Vergouts door de zaak Provu niet voor het eerst oneerlijk handelde, zal het volgende bewijzen Zooals wij reeds gezegd hebben, moet Ri chard Vergouts voor de boetstraffelijke recht bank van Antwerpen verschijnen, onder be schuldiging ran oneerlijkheden gepleegd te hebben in het kleermagazijn «Old Scotland Meir, te Antwerpen. Hierbij eenige bijzonderheden over dit feit en ook over het verleden van Richard Vergouts. Richard Vergouts trad in dienst van Old Scotland», den 3 April 1911. Hij was vroe ger masseerder gewoest, te Oostende, en daarna bediende in een groot kleorgoedma- gazijn le Brussel. Toen hij de plaats aanvroeg in het maga zijn. Meir, te Antwerpen, gaf hij zich uit als de zoon van een dokier van Borgerlioul zeer geacht, over eenige jaren overleden. Dit was een leugen. Zijn vader was eer- tijds opgenomen geweest in het godshuis Bogaerts-Torfs, Van Schoonbekeslraat, t< Antwerpen. Men nam Richard Vergouts als kassier boekhouder aan, zich steunend© op vaische getuigenissen. Zijne bedriegerijen begonnen op 19 Mei en hij hield ze vol lot 15 October 1911, toen de zaken aan 't licht kwamen. Hij schreef in de hoeken verscheidene malen dezelfde bons in meer dan eeus schreef hij tweemaal dezelfde betaalbons iu en krabte er- het nummer van door. Zoo kwam het dat die bons maar eens aan de bedienden werden betaald, en Richard streek ze de an dere malen zelf op. Dit deed hij in het volle seizoen, wanneer hij wist dat de kontrool schier onmogelijk was. Zijne bedriegerijen ontdekt, werd Richard weggezonden en bedreigd, zoo hij het opge streken geld niet teruggaf, vervolgd te wor den. Hij kon het geld niet teruggeven en Gaston, zijn broeder, stelde zich borg het geld terug te bezorgen. Dit werd echter niet fiunrnai'/l an aana 1 geia lerug 10 Bezorgen. Uit werd echter i Deze vriend had echter spoedig ingezien j aanvaard en eene klacht werd ingediend. wïlmlr'h S0vaar lieP vermoedde dat de Daarna werd Richard Vergouts bestuurder M dmarts hem wilden beetnemen. j der Garage du Nord Hier handelde hij Hij verwittigde dus het parket, en ten °ok op zulke wijze, dat er twee klachten lize van den vriend werden acht o-mnt» *air. tegen hem ingediend worden. V O f" nnt, Oli tUIl huize van den vriend werden acht groote zak ken verschillige dokumenten, obligatiën enz. aangeslagen. Zooals wij reeds gisteren meldden zijn er bij doze obligation ook eene heel© partij eener maatschappij waarvan Neslur Wilmart ook heheerdor-bestnurdor was. Daar Nestor Wilmart er zoo bijzonder aan hield,doze obligatiën in verzekerde bewa ring te zien, denkt men, dat er ouk eenige vaische moeten tusschen zijn. Ditmaal is hier ecliter geen spraak van Gent-Terneuzon. Geene aanhoudingen meer. Naar het schijnt zou het parket besloten hebben, voorloopig geene aanhoudingen volzinnen on woorden een verhaal, hetwelk hierop neêrkwam. Nadat Van Reeven in den bewusten avond door eene plotselinge ingeving, als ware het, voordo misdaad van moord bewaard, den rei ziger ijlings was ontvlucht en dezen te midden van de donkerheid, die toen reeds heersclite en op den eenzamen weg had achtergelaten, was hij in derichting van Utrecht voortgesneld zonder schier te weten, waareen hij zyne schreden richtte. Eene der poorten der aloude stad omtrent genaderd, begon hij eerst over zyne omstan digheden en den toestand, waarin hij dien vreemdeling had gebracht. Da te deuken. Hij deed zich harde verweitingen, doch verre bleef van hem nog elk vermoeden omtrent het rampzalig lot, dat de reiziger toen mis schien reeds had getroffen. Iu de stad gekomen, kocht hy brood voor de zesthalven, die hij had gekregen, voor dat loon, dat hij zoo slecht had verdiend en dat hij van zich zou hebben geworpen, had hij zich niet de hongerkreten van zyn onschuldige kinderen herinnerd. Ily haastte zich. Utrecht le verlaten, om op zyne schreden en naar zijne woning terug te keeren. Brood had hy voor de zynen, en hy kon hunnen honger stillen, doch hij gevoelde zich angstig en beklemd. Hard klopte hem het hart wanneer hij op den terugweg iets meeude te hooren, wanneer hij den reiziger dacht te ont moeten, die hem zoo veel had to verwijten. Het was akelig stil en eenzaam op den weg. Reeds was hij niet zeer ver meer van de plek verwijderd, waar het laatste onderhoud had plaats gehad, en nog was hij niemand tegen gekomen... Voorzeker, dacht hij, had de vreemdeling Utrecht reeds bereikt, voor dat De brandweerdienst. Ziehier nog enkele bijzonderhedeu over den brandweerdienst in de Tentoonstelling. De verschillige te nemen voorzorgen en maatregelen werden door den knappen be velhebber den heer Aehtergael bestudeerd Reeds zijn twee elektrische pompen, elk 6000 liters per minuut kunner.de leveren, werkeusgereed in de stadsinrichting, Strop kaai. Zij zuigen het water uit de Schelde op en spijzen de buisleiding, die men aan het leg gen is. Deze buisleiding is in verbinding gesteld mol deze van het Park en die men bezigde voor de besproeiing. Er zullen brandkranen geplaatst worden in alle lanen, op 50 meters^van elkander. Binnen kort zullen de waterleidingen in de groote Hallen van het middendeel der Tentoonstelling voltooid zijn. Men zal drie proeven doen om te zien welke drukking men kan bekomen, met 10 lansen tegelijk. De hoofdpost zal daarenboven beschikken over eene autopomp, met plaats van 10 manschappen.Deze machien zal in de maand Januari geleverd worden. De bijzondere brandweerdienst zal verze kerd worden door 25 manschappen, onder het bevel van den adjudant-ondorofficier van het korps. Deze mannen zullen bestendig in de Tentoonstelling blijven, zoodat zij grondig de ligging der plaatsen en der brand kranen zullen kennen. Zij zullen voor geen anderen dienst mogen gebruikt worden, ten einde in geval van alarm, steeds op hunnen post te wezen. De Vlamingen in de Gentsche Tentoonstel ling. Volledige overeenkomst. In een Zaterdag, 19 October, gehoudon bijeenkomst der leden van het Vlaamsch. Komileit met het Bestuur der Tentoonstel ling, is eene volledige overeenkomst bereikt en onmiddelijk onderteekend. Wij zijn gelukkig dit nieuws te kunnen meedeelen en meenen dat nu het eerste woord moet zijn Vlamingen, nu als één man gewerkt voor het welgelukken der Tentoonstelling. hij die stad had verlaten, voorzeker was deze hem op korten afstand gevolgd. Van Reeven ging steeds voort. Van tyd tot tijd brak de maan door de driftig jagende wol ken en wierp een mat en zacht licht opzijn pad. Daar valt hem plotseling een voorwerp iu het oog een menschelijk lichaam is het, dat uitgestrekt ligt op den grond. De haren rijzen Van Reoven van schrik on ontzetting te berge en met de oogen strak op dat akelig voorwerp gevestigd, blijft hij eonigen tyd als vastgenageld staan. De overweldigende angst en schrik bene men hem eenige oogenblikken 't vermogen tot eenige handelingen. De ontzettende waar heid heeft zich als een akelig schrikbeeld voor zijnen geest geplaatst. De reiziger dien hij aan zyn lot heeft overgelaten, is vermoord... en hij, want men heeft hem met hem zamen gezien, hy zal in de oogen der wereld de moor denaar zijn. Eindelijk vermant hy zich en knielt hij neer bij het lichaam het is een lijk, het lijk van den vreemdeling, misvormd door de angsten des doods en met geronnen bloed bedekt. Geen leven meer, reeds koud en verstijfd. O myn God! kermde Van Roevendat is ysolyk. Lena Lena wat zal er van ons geworden. Hij sprong op, en gejaagd door eene hevige vrees voor schande en straf, en ook'vervolgd door zijn geweten, snelde hij heen naar zijne woning, zonder er aan te denken, of de spoe dige hulp der kuDst nog iets bij dien vermoor- dezou vermogen. Trouwens het lijk was reeds koud en verstijfd, en later had hem ook zyn verstand gozegd, dat hij zich deswegens geene verwijtingen behoefde te doen.Iu verwarring, blijkbaar door angst gefolterd, kwam bij bij de zij non terug. Wordt vervolgd. Brussel. Akelige ont dekking en. - Zondag- vond de bewaker van den Kruidtuin, in 't struikgewas, het lijkje van een pasge boren kind iu grauw papier gewikkeld. Denzelfden dag ontdekte men op den oever der Zenne, rechtover de gasfabriek van St. Gillis, het lijkje van een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht. Diefstal van overjassen. Bij de po- licie zijn talrijke klachten ontvangen over h*t stelen van overjassen in scholen en in herborgen. Men neme zich in acht voor deze welingerichte dievenbende. Aanhouding van de vaische barones de Cocheltc. De vronw, die de aftrugge- larijen pleegde, welke wij meldden, ten nadeele van Mev. Baekelants-Baeckx, re gentes bij de middelbare school te Mcchelen, werd door de policie aangehouden. Het is de vaische barones de Cochette, die pas de ge vangenis heeft verlaten. Hare nieuwe af- truggelarijen beloopen meer dan 15,000 frs. Zij gaf zich uit als regentes. De bedriegster, opgesloten te Vorst, zal met hare nieuwe slachtoffers gokonfronleerd worden. Tervueren. Nog eene kindermoord. Zondag morgend vonden eenige kinderen een pak drijven op den vijver, aan den fran- scben hof, in het park. Het pak werd op den oever gehaald en geopend, en men vond er bet lijkje in van een pasgeboren kind. De linkerkant van het hoofdje was bij middel van ©enen hamer verbrijzeld. De policiekom- missaris werd verwittigd. Een knaapje be weerde dat hij eeue vrouw het pak in den vijver heeft zien werpen. Een© vrouw die eenigen tijd rond den vijver gewandeld heeft, en die door den jongen herkend wsrd is aan gehouden. Anderlecht. Brand. Zondag middag, hebben hoopen dekzeilen vuur gevat in eene steenbakkerij, Kleine Neerpedestraat, te Veoweyde. De pompiers bluschten den brand doch moesten lang ter plaats blijven, om reden van liet gevaar. Een lOOOtal dekzeilen werden de prooi der vlammen. De schade beloopt 1,500 frank. Schaarbeek. Diefstal. Toen M. Charlicr, wonende Biekorfstraat, 43, Zon dag avond te huis kwam, bestatigde hij dat dieven binnengedrongen waren bij middel van vaische sleutels. De kwaaddoeners had den verscheidene stadsloten en bankbriefjes medegenomen, alsook 400 fr. in goud en 1000 fr. in zilver. Elsene. Een gevaarlijken kerel aange houden. Sinds lang opgezocht, werd de genaamde L. M. gisteren nacht op den steenweg van Waver bemerkt door eenen agent L. M. zinkbewerker, verkeerde in bankbreuk en heeft nog eenige maanden ge vang te boeten. De agent sprong op hem toe en hield hem vast. Twee mannen die L. ver gezelden wilden hem uit de handen van den agent rukken, doch burgers kwamen er tus- schen en hielpen de politie. Gauwdief.Ten nadeele van M. Ver- haeren, Vooruitgane-straat, stal gisteren op den tram Noord-Zuid een gauwdief zijne gouden horlogie met ketting, eene waarde van 900 fr. Laekan. Wielrijder verdronken. Een schipper, gemeerd aan de fabriekenkaai, heeft Maandag morgend uit de vaart een rijwiel opgehaald. Dank aan het nummer der veloplaal kon men vaststellen dat het rijwiel toebehoorde aan zekeren Antoon Wayen- berg, wonende te Kapelle-op-den Bosch. Deze verklaart dat hij zijnen velo gegeven had aan een zijner werklieden, Lambert, van Thisselt, om naar Brussel te rijden. Men veronderstelt dat 's avonds, bij zijnen terugkeer, de arme jongen in de vaart gere den is. Men heoft peilingen gedaan welke tot hiertoe geenen uitslag opgeleverd hebben. St-Joost-ten Noode. Aittomobieldief ge knipt. De agent Stockman hield Zondag avond op do Kruidtuinlaan Vaan, auto voerder, den voornaamste plichtig© van den diefstal der automobiel ten nadeele van M. M..,wisselageiit,Bisschoffsheimlaan,en waar van we gisteren spraken. Na ondervraging in het kommissariaat is V... zijne medeplich tigen gaan vervoegen in het gevang te Vorst.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2