X tsti irichte Stadsnieuws Droeve plechtigheid Verbetering van het Paardenras KEURING VANJEKHENGSTEN SPORTNIEUWS Weerkundige waarnemingen w 23 OCTOBER 1912 DE VOLKSSTEM Gekend zijn naar verdisnste is de beste reklaum. 't Is deze der Chicoree TALPE. 1063 We! teren. Vechtpartij. Gisteren avond, kwam de genaamde S. L.., dezer ge meente van de statie huiswaarts, toen zij eensklaps in de Statiestraat alhier, zonder de minste redens lastig gevallen werd door zekere G. J... Van woorden kwam men tot daden en de laatste die wat bij th-ank was, vond niets beter dan de eerste bij middel van haren parrasol slagen toe te dienen, doch ongeluk kiglijk had ze zonder den waard gerekend, want enkele stonden daarna lag ze ten gronde en moest weldra door ooggetuigen van het «hennengevochl»Grg bloedend uit eenehoofd wonde huiswaarts geleid worden. Dit wij venopstootje verwekte nog al veel opspraak in de gemeente en de policie heeft dan ook.de zaak in handen. DeugnieterijZaterdag avond, bij het eindigen der fabriek droeg zekere M. V. D.., kleermaakster aan de Kerkstraat alhier een afgemaakt wit kleed huiswaarts, toen eensklaps een fabriekjongen don ganschen inhoud zijner drinkpul over de kleermaak ster uilyoot met het ongelukkig gevolg dat het ni uw kleedingstulc vol koffieplekken en natuurlijk erg beschadigd was. De policie heeft een onderzoek ingesteld, aangezien het sedert eenige tijd de mode is van fabriekjongens, om hunne koffiepulien over rustige lieden uit te gieten. Leert Fransch zonder meester, 3,00 fr. en 3,50 fr. het boek, te koop ten bureele dezer. Lsde. Wildstroopersdrama. Maan dag avond rond 5 1/2 ure ging Eugeen Raman, oud 19 jaar, landbouwer in de Rij- meerscb gras maaion. Hij vulde eene mand gras en droeg ze naar huis. Toen hij voor de tweede maal terug keerde was zijne zeis ver dwenen. Jlij zocht daar rond en aan twee personen welke daar in de nabijheid eenen boom kapten aan den overkant der beek vroeg'bij ot'ze niet gezien hadden wie zijne zeis bad weggenomen. Terzelvertijd kwam er eon geweerschot uit het bosch en Raman ontving ue vollo lading in beide beenen en armen. Het slachtoffer liep huilend naar huis en viel in onmacht aan zijne woning. Een ge neesheer geroepen verzorgde hem. Er waren verscheidene loodjes die zoo diep zaten, dat men 3 dag3n zal moeten wachten alvorens ze er uit te halen. De daders zijn tot heden ongekend. Erge slug. Tijdens eene huiselijke twist, heeft eene vrouw van de wijk Statie straat een geweldigen slag op het hoofd ont vangen, bij middel van een stekskenspot. De vrouw verloor veel bloed uit eene gapende wonde, en is thans bedlegerig. Wat is Catz t beste maagbitter. Wichelen. Gevecht. Zondag avond had erop de Heide, bij M. Do Leeuw eene prijsbolling plaals. Verscheidene personen van Lede en Wichelen waren aan den kanip toen zokeren De M.. ruzie kwam zoeken.Met eenigo vrienden viel hij de genaamde Meule- man en Gorten van Lede aan. Deze werden mishandeld, doch door de hulp van andere personen konden zij uit de handen geraken en ontsnappen. Impe. Straatschenders. Ten nadeele van schepene De Backer hebben ongekende schurken, in een ledjgstaande huis hem toe- behoorende, al de ruiten uitgeworpon. Men heeft vermoedens. Een onderzoek is geopend. Huiselijke tioist. Maandag avond toen de genaamde 'Frans De V. eenigzins be dronken thuis kwam, deed zijne vrouw hem opmerkingen. De man nam zulks kwalijk en verbrijzelde heel den huisraad. Zijn schoonbroeder wilde er tusschen komen doch werd mishandeld en buitengeworpen. De zuivere koffie van Bazilië of elders, wordt bijzonderlijk uitmuntend, als men er voor de helft chicoree der Trappisten Vin- eart bijvoegt. 1500d. Lokeren. De dievenbende. Het par ket van Dendermonde is Maandag namiddag alhier afgestapt, ten einde een onderzoek te doen nopens de feiten welke wij gisteren ver meldden. De gebroeders De Book werden opvolgent- lijk ondervraagd. Niettegenstaande de stel lige bewijzen, loochenden zij alles en stelden zich zeer onbeschoft aan. Tegen alle drie werd een aanhoudingsmandaat afgeleverd, Onder betichting van diefte met bezwarende omstandigheden, inbraak met beklimming en doodsbedreigingen enz. De drie gevaarlijke kerels zijn naar Den dermonde overgebraoht. Waaraan zult gij zien dat gij beternis hebt 1. De eetlust verbetert. 2. Het lichaam verzwaart, weegt u voor gq THEOBROMA begint te nemen en gij lalt verbaasd zijn over den uitslag. 3. De kleur der huid neemt eene roosach tige tint. 4. De spierenkracht vermeerdert. 6. Het hart klopt harder en kalmer, de pols wordt beter. 6. De ademhaling wordt breeder en dieper. 7. Het gemoed ruimt op en men wordt vroolijk en blij gestemd. 8. De geesteswerking wordt gemakkelijker, het geheugen langer en scherper. 9. Men smaakt waarlijk het gèluk van te leven, men hoeft hoop en ziet alles in eene blijde toekomst te gemoet. Besluit Van heden af, allen hebben wij het vast voornemen van toch eens THEO BROMA te beproeven. Th Gent is du hnofddepot in de apotheek BE MOOR, Burgstraat 38, te Aalst bij de heerun apothekers, aan 3 fr. de llescb. Lebbeke. Schrikkelijk ongeluk. Sinds eenige dagen staan op den Dender- mondschen steenweg een zestal woonwagens, aan rondleurders en reizende werklieden toebehoorende. In een dezer verbleef een weduwenaar met zijne vier kinderen, wederkeerig 4, 6, 8 en 10 jaar oud. Dinsdag morgend lagen de twee jongste kinderen te slapen, terwijl op eene kachel een ketel water kookte voor de koffie. Eensklaps sloeg de sleunslok van onder den wagen weg en do wagen kantelde om. Daar door viel het kokende water en do brandende kachel over de arme kinderen. Beide klei nen werden zoo vreeselijk verbrand, dat zij in hopeloozen toestand naar het gasthuis moesten overgebracht worden. De droefheid van den vader, die slechts korst geleden zij ne vrouw verloor, is onbeschrijfelijk. Dinsdag morgend hadden in onze stad de lijkplechtigheden plaats van M. Frans Ruyssingk, lid der Vrije Brandweer alsook van de Katholieke Jonge Wacht en nog ver scheidene andere katholieke maatschappijen. Eena groole schaar vrienden en kennissen van den overledene, had er aan gehouden zijn stoffelijk overschot naar zijne laatste rustplaats te vnrgezellen. De Vrije Brand weer, inet muziek aan het hoofd, woonde de. lijkplechtigheden hij. Do offerando in de kerk duurde zeer lang en was waarlijk hartroerend, door de alge meen© deelneming in de smart, welke de diepbeproefde weduwe en kinderen kwam te treffen. Op het kerkhof werd door M. P. De Paope, bevelhebber der Vrije Brandweer, de volgende lijkrede uitgesproken, welke de aanwezigen tot in het dieps'.e des harten trof. Makkers Vriendun De dood is wreed voor ons 't ls zonder mede lijden dat zij met hare onverbiddelijke zeis in ons midden snijdt... Nauwelijks is het grai' van onzen duurbaren luitenant met gras begroeid, oi' wederom lieef't zij een nieuw slachtoffer gemaakt in den onvermoeibaren makker Fkans Ruyssiinck brandweerman sedert 15 jaar. Waarom toch vervolgt de dood ons met zoo veel verbittering, zonder ophouden en treft zij ons op zulke verschrikkelijke wijze Vroeger zagen wezelden de dood in onze ran gen eene prooi zoeken. Laten wij ons nederig onderwerpen aan den wil des Heeren en zijne ondoordringbare voor nemens niet onderzoeken, want de almachtige God slaat en zalft. Mot groote droefheid hebben wij de lange en pijnlijke dagen van onzen vriend gevolgd. Wie had een jaar geleden durven denken, dat hij,toen vol kracht en levendigheid, bezieid met wils kracht en rondborstigheid, in den bloei des le vens, ons zoo gauw zou ontnomen worden. Indien ik mij zoo bitter beklaag over zijn lot, in plaats van manaftighoid te toonen, 't is dat ik denk aan de bitterheid die hij aan zijne nalaten schap overlaat, aan 't droevig afscheiden van zijne beminde gade en zijne nog jeugdige kinde ren, den eenigen troost van zijn leven en van het toekomende. Het is droevig een zoo goeden en getrouwen vriend te verliezen, die tot zijn laatsten stónd den geest van zelfsopoffering bezat. Hij verstond en begreep ook, dat met goeden wil en onderwerping het mogelijk was met de moeielijkste karakters rond het vaandel leven en liet te verdedigen met eendrachten onverschrok ken moed in d'uur van het gevaar. Wanneer de ijdelheid der menschen op niets meer rekent, herneemt de waarheid al hare krachten. Ja, makkers, aan dit ijskoude graf zult gij zijn zedelijk erfdeel willen aanvaarden, te weten, zijn onberispelijk gedrag en zelfsopoffering en zijne christelijke gevoelens. Wanneer wij deze akelige plaats zullen verla ten, zal onze begoocheling gebroken zijn en zult gij Frans, dood zijn voor ons. Van onze droef heid zal niets meer overblijven dau de Goddelijke hope die ons zegt, dat gij reeds de glorie des hemels, en de verdiensten van uwen moed en zelfopoffering geniet, waarvan ongelukkiglijk het getal voorbeelden zoo klein wordt. Die hope, die ons tusschen de gevaren van deze eeuw toeroept, dat deze scheiding met eeuwig is. en dat tiet niet op den boord van dees akelig graf is, dat het leven scheidt, dat alles volbracht is; maar wel in hel eeuwig heelal, bij den almach- tigen en barmhartigen God, die Frans in zijnen scliooneu hemel, ontvangen heeft. Het is dus niet vaarwel vriend Frans, dat wij u toeroepen, maar wel tot weerziens. Na een laatste groet aan den betreurden overledene, verlieten de aanwezigen diep ontroerd don doodenakker. Omselirij ving; IVinove Ingeschrevene hengsten 85, waarvan 24 veulens, waarvan 3 niet aangeboden 47 hengsten werden goedgekeurd, 7 afgekeurd en 7 niet aangeboden. De volgende premiën werden toegekend Voor dekhengsten van3j'aar: 1 premie, 400 fr. met zilv. med., Van den Borre, te Ninove, voor Glaneur vos; 2e pr., 300 fr. met bronz. med., aan Maesfrancx, te Nieuwenhove, voor Dictateur vos. Bijgevoegde premiën van 150 fr. met bronz. med. a) aan G. De Ceuleneere, te Appelterre Eychem, voor Mont d'or», vos; b) aan M. Cobbaut, te Oultre, voor Beau- Lisoron vos c) aan Van Melckelbeek, te Ninove, voor «Tapageurde ter Duist vos; d) aan J. Van der Schueren, te Appelterre- Eychem, voor Agricole vos. Voor dekhengsten van 4 jaar en meer le premie, 550 fr. met zilv. med., aan M. Van den Borre, te Ninove, voor Jef de Pollaere bruin, 5 jaar; 2e premie, 400 fr. met bronz. med., aan M. Van Melckebeek, te Ninove, voor Gaston bruin, 4 jaar. Bijgevoegde premiën van 200 fr. met bronz. med. a) aan M. Cobbaut, te Oultre, voor Goliath vos, 4 jaar b) aan M. C. De Oouleneer, to flPppellerre-Eychem, voor u Gitoyen bruin, 6 jaar; c) aan M. J. Van der Schueron, te Appelterre-Eychem, voor Télémaque bruin, 4 jaar. Bewaringspremiën van 700 of 800 fr. PER TELEFOON Ta^cyë Mpaesl eassesi aan val met Rï3S2a2i*J- Te Constanti- nopel vreest men dat Rusland op zijne beurt Turkyë gaat aanvallen. Ziehier desaan- gaande de verklaring van Ciapiel Pacha, aan Engeland gedaan. Een nieuw gevaar bedrijgt Turkyë en zal binnen weinige dagen de tusschenkomst van Engeland vergen. Rusland verzameld troepen aan den Cau casus, rond de stad Kars en zal langs die grens in ons rijk vallen, daar die grens nu onverdedigd is. Bulgariö is gelast Turkije in 't hart te treffen. Rusland zal ons langs den rug aan vallen. Nooit heeft ons vaderland zulk groot gevaar geloopen. Ik maak aanspraak op de genegenheid van Engeland, opdat het ons helpe. Ik heb ook het voorgevoelen dat deze oorlog slechts de voorbereiding is van eeho algemoene botsing tusschen de groote Europeesche mogendhe den. vs»ij^5Ë55f;eï*9. Een korps vrijwilligers, 200 man sterk, hebben Zwitserland verlaten om deel te maken van hel leger der Bulgaren. F.0S1 EïiyeEselh Eïtsnasier1 4e- geis de Tu^ke»* Mi N^-r Master- man van Engeland heeft eene openbare ver klaring afgelegd die veel opspraak verwekt in liet land. Ziehier zijne verklaring Ik beu een dor zeldzame Engelschen die het Balkanschiereiland in alle richtingen heb doorreisd. En ik bid u, uwe genegenheid te schenken aan die volkeren die sedert eeuwen strijden voor de vrijheid en den vooruitgang en gele den hebben van de Turksohe moorden en plunderingen. Be vrede tsasscStera i&aSsë era TlüPfoyë»Al do Araben uit Tripoli keu ren de vrede goed en keeren naar het binnen land terug. I)e graaf Berckhold, afgezant van Oosten rijk werd dezen morgend door den koning van Italië te Pisa ontvangen. Uit Kiejiko. Het garnizoen van Vera Crux is in opstand gekomen en spant samen met de om wentelaars van Félix Diaz. De verschillende troepen bobben besloten enkel buiten de stad slag te leveren. Bandieterii Brussel. Maandag avond drongen twee onbekende bandieten in de slaapkamer van vrouw Mor tens, Aartshertog Rudolfstraat, te Laken. De vrouw word handen on voeten samenge bonden en eene prop in den mond gestoken. De schurken doorzochten dan de kassen en stolen eene som van rond d<> 60 fr. Na hun vertrek kon de vrouw de prop verwijderen on om hulp roepen. Zij heeft het signale ment der bandieten kunnen opgeven. In de Kersbeekstraat, te Vorst, word een werkman, Louis Beelens, 32 jaar oud, die voor rekening van zijn patroon eene som van 25 fr. had woest ontvangen rond 9 ure 's avonds, door 4 kerels aangerand, die hem vreeselijk mishandelden en hom voor dood lieten liggen na hem het geld ontnomen te hebben. Het is slecht rond 2 ure s'nachla dat voor bijgangers hem vonden liggen. Zijn toestand is hopeloos. ESe kolossale bedriegerij, Dinsdag heeft M. Janssens, overste der rech terlijke brigade, de verscbillige brandkoffers doen openen, door Nestor Wilmart, Rasquin of Henri Wilmart gehuurd in de Brusselsche bankhuizen. In de Internationale Bank was de brand- koffer ledig. In het Crédit Lyonnais, vond men eenige obligatiën zonder waarde en andere waardelooze papieren. In de Banque de Bi uxolk-s, vond men eenige papieren ook al zonder waarde. Nergens vond men geld of bankbrieven. In de dokumenlen te Morialmè aangehou den, vond men echter belangrijke aanduh dingen welke zullen toelaten juist de datum vast te stellen waarop de eerste vervalschin gen begonnen zijn. a) van 700 fr. aan M. Cobbaut, te Oultre, voor Baron d'Appelterre 11 jaar. Bew.iringspremie van 500 fr. a) M. G. De Ceuleneer, te Appelterre-Eychem, voor Togo bruin, 7 jaar. Bewaringspremiën van 6000 fr. (annuiteit van 1200 fr.): a) 1200 fr., aan M. J. Van der Schueren, te Appelterre-Eychem, voor Stuart schimmel, 8 jaar. 4" auauiteit b) 1200 fr., aan Th. Van M dekebeek, te Ninove, voor Mayenr II .de ter Duist vos, 6 jaar, 2® annuïteit c) 1200 fr., aan M. Van Themsche, te Beersl, voor «Nougat», bruin, 9 jaar, 4" annuiteit. Voor hengstenveulens van 2 jaar 1® pre mie 200 fr. met zilv. med. aan M. J. Van der Schueren, te Appelterre-Eychem, voor Mandarin bruin; 2e premie, 150 fr. met bronz. med. aan M. C. De Geuleneer, te Appelterre-Eychem, voor Samson bruin; 3® premie, 75 fr. met bronz. med. aan M. J. Van der Schueren, te Appelterre-Eychem, voor Jeune Prince bruin; 4e premie, 75 fr. met bronz. med., aan M. Cobbaut, te Oultre, voor Baron d'Herzeie vos; 5® premie, 75 fr. met bronz. med., aan M.J. Van der Schueren, te Appelterre-Eychem, voor Bon Princes», bruin. Rechtbank van Dendermonde. DIEFTE. Philips Augustin, 17 jaar oud, van Aalst, is in het duivenhok gedrongen van zijn ge- buur Petrus Baeyens, en heeft er drie duiven gestolen. Hij krijgt 1 maand gevang en 26fr. boet. BOLLEN Boldarsmaatschappij De Kanonniers», gevestigd bij M Fr. Van den Bossche, Den- dermongchen steenweg. Groote kampstrijd met de Platte Bolle. Eerste prijs 25 fr. mot een diploma 2® prijs, 20 fr. id.; 3® prijs, 15 fr. id.; 4® prijs, 10 fr. id. Eene premie van 5 franken zal toegekend worden aarrlTk Maatschappij, die het grooiste getal pelotons heeft geleverd. De prijskamp zal beginnen op 10 Novem ber a. s. en volgende Zondagen. Men kan zioh laten inschrijven van heden tot Maandag 4 November, om 9 ure 's avonds. Aalst Mijlbeek Groote prijskamp door de Stekken, bij Emiel de Moor, Langeslraat, 98, Op Zondag 27 October 1912. 50 franken prijzen. 1° prijs 25 fr.; 2® pr. 15 fr.; 3® pr. 10 fr. Het bestuur kent een prijs toe van 2,50 fr. aan de lief hebbers die van 2 bollen het meest zal door spelen. Inschrijving ora 2 1/2 ure. Voetbal. Kampioenaten van België. Uitslagen der matchen van Zondag 20 Oc tober in de hoogere afdeelingen. I. Afdeelino Daring Brussel 2 Racing Brussel 0 Union St. Gilloise 4 Antwerp F. C. 1 Standard Luik 0 Cercle Brugge 1 Racing Gent 3 Football Luik 0 Club Brugge 3 Excelsior Brussel 2 Beorschot Antwerpen 3 Verviors2 Reserven Racing Brussel 0 Daring Brussel 3 Antwerp F. G. 1 Union St. Gilloise 1 Corcle Brugge 1 Standard Luik 0 Football Luik 1 Racing Gent 1 Excelsior Brussel 4 Club Brugge 3 Vervier» i Beerschot 2 In de Promotie Leopold Brussel 0 A. A. La Gantoise 1 Doornijk 0 Tilleur 0 Club Mechelen 1 Excelsior Hasselt 1 Stade Leuven 2 -r- Racing Mechelen 4 Avenir Hasselt 0 Uccle Sport 2 Kortrijk 1 Bressoux 1 WISLlRIJI3E3I\r Velodroom van Charleroi Ten gevolge van den regen kon alleen de achtcrvolgingsmalch Van Houwaert-Defraye •plaats hebben. Van Houwaert haalde Defray in, na zes minuten hevigen strijd. Velodroom van Evergem De 100 kilomoterskoers voor beroepsrij ders, op Amerikaansohe wijze, werd gewon nen door Reycliler-Van Lerberghe, met een ronde voorsprong op Otto-Van Ingelghem 3° Van Bover-Buj'sse 4° Burggraeve-Plat- teau-, 5° Dhossche-Verstraeten 6° Wan- cour-De Pauw. TianengeRraai Aalst Uitslag der algemeene prijskamp van En- gelsche zingende hanen op 30 minuten, in 3 kategoriën 1® lcategorie, op 100 zangen 1. Vander- Eeken, met 89 zangen 2. Meert, met 57 z.; 3. Verbraekel, met 43 z.; 4. Braekman, met 40 z.; 5. Vermoesen, met 29 z. 2® kategorie, op 75 zangen 1. Sonck,met 72 zangen 2. De Smedt, met 43 z.; 3. Van Cauter, met 40 z. 3® kategorie, op 50 zangen 1. Bomon, met 49 zangen 2. Van Renterghem, met 36 z.; 3. Van de Maele, met 20 z.; 4. Van der Eeken, met 18 z.; 5. Corthals, met 15 z. 1® poul, Van der Eeken 2®poul, Sonck. Een haan, niet toebehoorende aan een lid der maatschappij, heeft zich onderscheiden door zijn lievig gezang. Wij hopen dat den heer Pieter Van Droo- genbroeck, van Teralphene (Dael), nog met zijn haan op onze kampstrijden zal ver schijnen. MEDEDEELINGEN WETTEREN Onderscheiding. Wij vernemen met genoegen, dat de heer Fernand Soinne, zoon ^an den notaris Soinne aan de Zandstraat alhier, aan de Hoogeschool van Gent zijn laatste exaam als kandidaat-notaris met de grootste onderscheiding heeft afgelegd. Viaamsche Propagandatocht. D« Groe- ningerwacht dezer gemeente, doet Zondag aanstaande eene propagandawandeling naai de gemeente Cherscamp alwaar er eene mee ting zal gehouden worden tot verovering on zer taalrechten in de Tentoonstelling van Gent. De heer Jozef Van Wetteren, van Ant werpen, zal er het woord voeren. Jaarlijksch Feest.De aloude Handboog maatschappij «La Concorde» viert maandag aanstaande in haar lokaal, bij de kinderen Vlieberg, ter Statiekouter alhier haar jaar lijksch feest. Des voormiddags prijsschie- ting onder de leden en 's namiddags groot banket. LEDE. Katholieke Viaamsche Hoogeschooluit- breiding. Zondag aanslaande,27 October, na de Hoogmis, Zal in de bowaarschool, de Eerw. Pater Maas, uit 't College van Aalst de eerste voordracht geven - Over het leven der plant. Wij d< on eenen warmen oproep aan aide weldenkende lieden die het goed meenenmefc volksontwikkeling en volksverheffing naar deze voordracht te komen, en al hunne ken nissen en vrienden aan te zetten, deze gun stige gelegenheid waar te nomen. Reeds verscheidene spiekers hebben hun ne welwillende medehulp beloofd. Dezen Winter zal er dus eene reeks van leerzame lesson gegeven worden, die op tijd zullen aangekondigd worden. ONAFHANKELIJKE CONGOSTAAT. v-A-3>a" ibs© 148trekking. 21 October 1012. Nummers uilkeerbaar met S9rie 7333 nr 11, uitkeerb. met fr. 10,000 38316 6, 2.000 22202 15, 1.000 39874 - 24, - - 1,000 - 46637 - 24, - - - 1,000 De volgende nummers winnen 750 frank S. N. S. N. S. N. S. N. 7333 9 31486 16 35005 20 38324 2 7333 20 22663 9 22885 16 24047 20 31494 12 34235 9 34235 12 34235 24 36354 11 39874 22 38354 17 46637 14 36649 24 47952 20 37651 17 54487 16 De volgende nummers winnen 250 frs. 7333 22G63 31486 35005 37651 44040 9188 22885 31494 36354 3*324 46637 13075 24047 32919 3C451 38346 47952 22202 29312 34235 36649 39874 54487 Til. WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 (rank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons eu nazien van trekkingen. OFFI Cl EEL E~KWO TEERING BEURS VAN BRUSSEL Leen vssi Staat, Pro Belgische leening le r. 3 Belgische leening 2e r. 3 Bcigische leening 3* r. 3 Belgische leening 2,5 Belgische schatkistbon 4 Kongo uilkeerbaar 4 Kongo (Loten) Annuïteiten 3 Gemeentekrediet 3 Gemeentekrediet 18G8 3 Buurtspoorw. Jan.-Juli 3 Buurtsp. obl. Mei-Nov. 3 Buurtspoorw. (loten) 2,5 Anderlecht 1907 Aalst Antwerpen 1887 Antwerpen 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Brussel Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsenc 18*0 Else ne 1908 Laken 1902 Luik I860 Luik 189T Luik 1905 Mechelen 1885 Mechelen 1S97 postende 1852 Oostende 1898 Sint-Gillis 1904 8t-Joos-ten-Noode 1881 Schaarbeek (100 fr.) Schaarbeek (500 fr.) Spa 1909 Doornik (50 fr.) Verviers 1873 Verviers 1893 21 OCTOBER vin., Steden '<9.70 79.70 79.70 67.— 99.75 92.50 81.50 82.— 78.- 77.25 83.— 71.— 81.— 70.50 80.— 67.— 51.25 '101.50 81.50 70.75 80.05 87.50 MARKTPRIJZEN Aalst. 22 oct. —Hopmarktvaster, koopers fr. 95. Leuven, 21 oct. Landbouwtarwa 20,00 a 21,00; handelstarwe 20,50 rogge 19,00; voe- derhaver 18,75 brouwhaver 20,oü koolzaadolie 74,00; lijnolie 78,00 strooi 4,50 hooi 7,60 bo ter 3,25 tarwebloem 28,00 gort Remy 32.00 tarwezemelen 11,00; lijnkoeken 2i,25 eieren 2,80. aardappelen 5,00 a 6,00. Anderlecht, 22 oct. Verkensmarkt, te koop 2917, prijs per kilo op voet 1,09 a 1,25. Asoche, 22 oct. Tarwe 19,00 a 20,00 rogge 17,00 a 00.00 haver 17,00 a 23,00 aardap pelen 5,00 a 6,00 boter 3,15 a 3,25 eieren 4,00 a 0,00 kiekens 2,75 a 3.75 konijnen 2,00 a 3,00; hesp 0,00; viggens 35 a 40, hop 100 a 120.- Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen 1® kwal. 1.60 «ie k. jonge konijnen, 0.80. oude duiven 0.40 jonge duiven, 1.5C 't koppel, boter 3.30 tot 0.00. eieren de 25, 3,25 tot 0,00; viggens 't. koppel 00 fr. Dendermonde, 21 oct. Tarwe 21,00, rogge 17.50; haver 24.00; lijnolie 74, koolzaadolie 7L;id. gezuiverd 76,50; lijnkoeken 22,00;kooliaadkoeken meststof 15,00 boter 2,95 eieren 3,50 aardap pelen 0.50; graan van La Plata 35.00 id. Indië Camphore 36,00. UnperntéabSes. Goede werksters worden onmiddelijk ge vraagd. Goed loon, trein betaald. Boulevard Militaire, 213, Bruxelles. 1031 van M. Ca mi el Praet, optioion specialiste Aalst, I ango Zoutstruat, 6 22 october, 15 ure: Barometer 749° Thermometer 9® Wind: zuid-oost Vooruitz.veranderlijk

De Volksstem | 1912 | | pagina 3