X Banpe Centrale de ia Deaflre BREISTERS Laatste Berichten Wat eiSGhen de bondgenoten Leerjongens leermeisjes Weorkufidige SplegGlfaïmek A. L. METVAERT De Kempenaar de Ed8te Stadsnieuws SPORTNIEUWS MEN VRAAGT binnen en buitenhuis Robert Vande Lanotte iè.— 24 OCTOBER 1912 eclireven. Hij" had aan zijne ouders geschre ven zich te zelfmoorden omdat hij zonder werk was. Vrouw onder een taxi. Maandag avond, op de Kruidluinlaan,werd Mej. Jean ne Wvmaehn, wonend Grolstraat, dooreen taximeter omgeworpen en met een© schedel breuk en talrijke kneuzingen opgenomon. Haar toestand is hopeloos. Verdwijning.Sedert Zaterdag avond 6 uur, is uit hare woning, Zistervatstraat, 7. spoorloos verdwenen, do 72-jarige Mevr. Victoria Van Eist. echtgenoote Wauters. Men vreosl een ongeluk. Aanhoudingsmandaat bekrachtigd. Dinsdag morgend is Bevl, de moordenaar van den E. H. Fleuret, opnieuw voor de ka mer van in beschuldigingstolling verschenen, die zijn aanhoudingsmandaat bekrachtigd heeft. Paard door eenen tram gedood. Maandagavond, rond half zeven, werd een paard, gespannen aan een vrachtwagen van M. Oemersdorff, op de Havenlaan, dooreen tram omvergeworpen en zoo zwaar gekwetst dat liet arme dier kort daarna stierf. Slachtoffer van een zakkenroller.Ze kere M. V..., handelaar in de Vooruitgang- straat, stelde toen hij op de Fonlainasplaats van den tram stapte, vast. dat een persoon, die hem tegen het lijf geloopen was, hom zijn gouden uurwerk met ketting onstolen had. Een der genoegens van het huisgezin is de fijne tas gemaakt door de chicoreo der Trappisten Vincart. 1500 g. St. Joosi-ten-Noode. Stoutmoedige diefstal. Dinsdag namiddag kwam eene net gekleede dame in een juweelenwinkel der Vierrlagenlaan. Zij zegde regentes te zijn in de Middelbare school te Mechelen en ver langde eenige juweelen to koopen. De juwe lier toonde haar zijne verzameling en de dame koos er eenige juweelen uit. Zij gaf haar visietkaartje af en beloofde Woensdag terug te keeren om de juweelen af te halen en te betalen. Na haar vertrek stelde do juwelier vast, dat een gouden damenuurwerk, een gouden halsketen en een gouden ring verdwenen waren. Elsene.Bedelaar en diefDinsdag rond den avond helde een zeer armoedig ge kleed persoon aan de woning der echtgenoo- ten Bogaerts, Napelsstraat en vroeg eene almoes. Terwijl de meid boven was bij hare meesteres, sloop de kerel in den gang en stool van een kapstok drie kindermantels. Eenige dagen geleden had de kerel hetzelfde gedaan in een huis der Pepijnstraat. Hij wordt opgezocht. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf. S. Aalst. Stoomfabriek in Gent 750 St GMtis; Tusschen vaderen zoon. Dinsdag morgend kreeg een bediende van don hfgravingsdienst in eene herberg der Bordoauxstraal twist met zijn zoon. De vader, ten toppunt van woede, trok eensklaps een revolver en joeg zich een kogel in de keel. Hij verloor veel bloed en moest in ho peloozen toestand naar het gasthuis over ge bracht worden. Oplichting van minderjarigen. Sinds eenige dagen zoekt de policie een ge vaarlijk oud-veroordeel de, van Franschen oorsprong, op, die uit Parijs naar Brussel gekomen was, na aldaar een meisje van 14 jaar opgelicht te hebben. Dinsdag morgend ontmoette een rechter lijke agent den kerel in gezelschap van het meisje in een koffiehuis in den omtrek der Zuidstatie. De kerel void vastgegrepen en ondanks zijn bevigon tegenstand naar het policiekornmissariaat overgebracht en opge sloten. l)e ouders van het meisje zijn verwit tigd geworden. Aarschot. Gevaarlijk speelgoed. Maandag namiddag was de 7-iarige knaap Petrus Grandjean, wonende Nieuwstraat, aan het spelen met een vuurpijl. Hij had hem rond zijn lijf vastgemaakt en een andere kleuter stak hem aan. Eene schrikkelijke ontploffing ontstond en de kleine Grandjean bekwam schrikkelijke brandwonden aan de borst. Het ergste wordt gevreesd; Langdorp. Bloedige twist. Zondag was het alhier kormis op het gehucht Wolfsdonck Rond 9 ure 's avonds ont stond er in de zaal van Joannes D'Hondt ruzie tusschen Alfons Brems en twee andere mannen, allen te Langdorp verblijvend. Het duurde niet fang of men viel aan 't vechten. Brems werd op straat geworpen en door de twee andere mannen erg toegetakeld. Hij bekwam aan het hoofd eene gapende wonde, veroorzaakt door eeiv pintglas en die door een doktoor moest toegenaaid worden. Brems had daarenboven een vreeselijken heot beko men aan de rechterwang. De gendarmerie van Wolfsdonck heeft een onderzoek geopend. Schaarbeek. Gazethuisje geplunderd. Maandag stelde men vast dat het gazet huisje van de Koninginneplaats, tijdens den nacht leeggeplunderd was geworden. Koningsloo-bij-Vilvoorde. Door zijn eigen revolver gekwetst. De veldwachter dezer gemeente M. Van Campenhout, had rich Zondag naar het gehucht Mutsaert be geven, waar het kermis was. Rond 3 uur 's nachts thuiskomende viel,ter wijl de man zich ontkleedde, zijn gordel, waaraan zijn revolver bevestigd was, op den grond. Een schot ging af en de kogel trof den veldwachter in de linker lies. Maandag had men de kogel nog r.iet uit de wonde kunnen halen. Vilvoorden.Door den elektrischen stroom yedood. Op dit oogenblik worden belang rijke werken uitgevoerd aan de fabrieken Puché alhier. De werkman Liévin Colman. oud 43 jaar, wonende te Moorse!, waagde DE VOLKSSTEM zich op een nieuwe brug, welke over de Zen- ne gelegd wordt, toen eensklaps een elek trische draad brak, die den doortocht belem merde. Golrnan beging de verregaande on voorzichtigheid den draad met zijne handen te willen verwijderen. De arme man kreeg den vollen elektrischen stroom door zijn lichaam, en stortte doodge bliksomd neer. Lijk herkend. Het lijk eenige dagen geleden alhier uit de vaart opgehaald, thans herkend als dat van zekerenFerdinand Alexandre, Pierstraat te Molenbeek, opzich ter in het gasthuis der gemeente. Men gelooft aan een ongeluk. Welden bij-Audenaarde. Verdronken. De echtgenoote Claes was bezig mot haar kindje te verzorgen. Intusschen viel een zoontje van 2 jaar. in een kuipje water en verdronk jammerlijk. Ingelmunster. Brand.— Zondag avond heeft een geweldige brand eene vlasmijt in asch gelegd, ten nadeele van M. Monserez. 2^ij was 6000 fr. waard. Men vermoed kwaad willigheid. De mijt was verzekerd. Canegem. Ongeluk. De genaamde Vande Moortel, oud 19 jaar, wonende te Maria-Aaeller, kwam per rijwiel langs den weg van Ruyssolede gereden. Tegen de her berg De Sterre viel de jongen van zijn rijwiel en stuikto met het hoofd op de straat- steenen. Men vond hem buiten kennis liggen. Hij werd in een huis gedragen, waar een geneesheer hem kwam verzorgen. Lauwe. Bandieten. Op het. gehucht Van den Berg kwam de genaamde J. Van den Plassche per rijwiel naar huis gereden. Hij word door tweo kerels aangerand en van zijn geld beroofd. Op de plaats der aanran ding vond men de muts van eenen der ban dieten. De twee kerels loven langs de grens nu eens in Frankrijk, dan weer in België. De oen© is van lloulo, de andere van Lauwe. Men heeft reeds al de bosschen afgezocht om ze te vinden, doch vruchteloos-. Gisteren vernamen de gendarmen dat de kerels in liet Lembevgbosch verscholen ten. Zij trokken er op af, geholpen door «en vijftigtal mannen. Geheel het bosch werd omsingeld. De kerels konden ontvluchten langs den tunnel van den spoorweg in de richting van Bisssgem. Tegen de twee bandieten werd een aan houdingsmandaat afgeleverd. Zij worden ook van diefstal beschuldigd. Lovendegem. Ongeluk. In den na middag kwam Karei Rooms, oud 64 jaar. aan de brug het Lievekengegaan. Hij werd door een wielrijder omvergeworpen en zoo erg gekwetst dat men voor zijn leven vreest. De ongelukkige werd bij hoogdringendheid borecht. Steenput. Levend, verbrand. De landbouwwerklieden Van den Bergh-De Wade, wonen op het gehucht Bouteillerie. Gisteren ging de moeder op den zolder. Het dochtertje "Germaine, oud 4 jaar, naderde intusschen te dicht het vuur en hare kleede ren schoten in brand. Wanneer do moeder beneden kwam, stond het kind volop in brand. Het stierf in de afgrijselijkste pijnen. Lokaren. De dievenbende. Het par ket van Dendermonde is Dinsdag namiddag, vergezeld van een gezworen landmeter op nieuw alhier afgestapt, ten einde het plan op te maken van het huis van bakker Dhaens, dat door de gebroeders De Bock was kort en klein geslagen. De drie gevaarlijke kerels zullen denkelijk voor het assisenhof verzonden worden, on der beschuldiging van nachtelijke diefte met inbraak en beklimming. De Klinge. Het krijgsparket. Dins dag namiddag, is het krijgsparket alhier af gestapt, om een onderzoek te doen over do diefte gepleegd bij Louis Van Doorselaer, door zekeren Fierens, een Deserteur afkom stig van Kieldrecht. Leert Fransch zonder meester, 3,00 fr. en 3,50 fr. hel boek, te koop ten bureele dezer. Lede. Dc moordpogingHet onder zoek nopens de laffe moordpoging,op Eugeen Raman gepleegd, wordt naarstig voortgezet. De twee personen, die er aan den overkant der beek in de Rej'meerscben aan '1 werk waren zijn gekend. Ondervraagd over het vuurschot konden zij slechts zeer onduidelij ke inlichtingen geven. Een hunner verklaar de dat hij twee andere personen gezien had in het bosch terwijl de andere beweerde Ra- man niet gezien of gehoord te hebben. Hij stond nochtans maar 30 mGlers van hem af, en andere getuigen verklaren dat zij op 200 meters afstand Raman hoorden om hulp roe pen. De toestand van het slachtoffer is ver slecht. Hij heeft niet minder dan 21 lood- korrels in de beenen en het onderlijf. Voor deze laatste zal er eene gevaarlijke heelkun dige bewerking noodig zijn, om ze uit te ha len. Antwerpen. Vertrappeld. Maandag morgend, had er aan afdak 4, een erg onge val plaats. De genaamde F. Rutten, oud 31 jaar, wone-.ide Ste Elisabethstraat, 30, was aangenomen om paarden, die juist van En geland hier ontscheept waren, naar destal len te leiden. De drij dieren, die hij met eene koord vasthield, werden schichtig en de jongeling werd ten gronde geworpen. Door de dieren werd hij vertrappeld. In bedenkelijken toestand werd hij naar het Verbandhuis gebracht, waar de genees heer De Ridder vaststelde, dat de schedel gebroken was. Do ongelukkige werd naar het St0 Elisabelhgaslhuis gevoerd. Erg ongeval. Op nummer 16, der Katlendijkdok, werd Edin. Vau den Kerck- hof, 29 jaar oud, wonende Papenstraatje, le Turnhout, het linknrb^,; gebi^kon door den val van eenen ijzeren balk. De man onlving eone eorslo verzorging in het Verbandhuis Noord, en is vervolgens naar de kliniek der Kip dorp vest overgebracht. PER TELEFOON Dg ®B*ie5ce!n was-den nést easi Turkyë gecSi-even. D» minister van Buifenlandsche Zaken van Turkyë heeft verklaard dat de Grieken niet uit Turkyë zullen gedreven worden. Zulks om een be wijs to geven van do menschlievendheid der Turken In geval van overwinning eischen de bond genoten het volgende Servië, vraagt Oud-Servië en eene strook grond tot aan de Adrialische Zee. BselfSaris eischt Macedonië tot aan de poorten van Adriatiopel. vraagt Sandjak van Novi-Bazar en eene uitbreiding van grond gebied langs den kant van het meer van Scu- tati. Grisfeemlard vraagt het eiland Creta en Epvie. Vijandelijke legers. De Bul- gaarsche troepen zijn in drij legers verdeeld. Het eerste bevindt zich op eenen afstand van 7 kilometers van Adrianopel. Het tweede staat onder commando van ge neraal Dinitriev en werkt ten Oosten van het eerste en poogt de stad Kirkkilisse in te nemen. Het derde, onder bevel van generaal Kou- tincheff is vertrokken van Kustendil en bezet de hovenoevers van de Strouma en werkt mepr langs het Zuiden, De drij legers tellen in 't geheel 350,000 soldaten. Legers der Serviërs. De Serviërs hebben vier legers. Een van die legers werkt op de achterhoede langsheen de grens. De drij andero werken samen rond Uskub. Een van die laatste telt 100 000man en bevindt zich nu teToumanozo. Een ander telt 70.000 man. Het laatste telt 30.000 man en werkt rond Pritchina. Eene legerafdeeling van 12.000 man tracht samen te komen met de Montene-jers. Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluit- breiding. Het Bestuur der Katholieke Vlaamsche Hoogeschool, kende den datum niet waarop de ulgemeene Zending in de Stad zou aanvangen, toen het de openings voordracht van E. P. Jacobs, S. J..over Pansin Joanna vaststelde, op Maandag 28 October. Deze Voordracht wordt nu verschoven op een dag die later zal aangeduid worden. Stedelijke Vlschmijn. Donderdag en Vrijdag, om 9 uren, Garnaart, Kreften, Rog, Schelvisch, Pladijs, Kabeljouw, Ton gen enz. Het Bestuur. 1115 EERÏÖHT Wij hebben het genoegen aan onze stads genooten een goed nieuws aan te kondigen. Van af 1 September zijn er laxi-autos aan de statie geplaatst ter beschikking der rei zigers. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug te zijn. De tarief is dien der taxi-rij luiden van Brussel. Voor speciaie reizen por uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de garage Keizerst., 2 en 4, Aalst. 997 Rechtbank van Dendermonde JONGE NIETDEUG Helkskens Josaphat, 14 jaar oud, van Wieze, heeft van eene vrouw waar hij in woonde, 2,90 fr. ingehouden. Hij wordt ter beschikking van het Staatsbestuur gesteld tot zijne meerderjarigheid. Assisenhof van Oost-Vlaand. De moerd van Lovendegem. Voor hel Assisenhof van Oost-Vla anderen is de zaak opgeroepen ten laste van Eduard Van de Velde, van Lovendegem, 25 jaar oud beticht op 10 Oogst 1912, eone beraam de moord gepleegd te hebben op den persoon van Henri Van de Velde. Men zal zich herinneren, dat Edward Van de Velde in eene herberg twist zocht en Henri Van de Velde hem trachtte te over halen kalm te zijn. Daarop liep Edward naar zijn huis een geweer halen en schoot rake lings op Henri, die in den buik getroffen werd en eenige minuten later bezweek. De moordenaar werd een drietal dagen later aangehouden. Hij beweerde eerst aan gevallen te zijn, doch alle getuigen spreken hem tegen. Na liet getuigenverhoor en de pleidooien, worden de volgende vragen gesteld aan de gezwoornen 1. Is Edward Van de Velde plichtig aan den doodslag? 2. Heeft hij met voorbedacht heid gehandeld 3. Is het vastgesteld dat op liet oogenblik van het feit, de beschuldigde is uitgedaagd geworden Het antwoord van de jury op de eerste vraag was JA, en op de twee volgenden NEEN. liet hof voroordeeldt Edward Van de V&I-I de tot EEUWIG DIJ jR EN DEN DWANGAR BEID. ®eone©erS<5B*aadsSid ter» deed ve5B©©s»c3eGSd. Ramoud Garinga, gemeenteraadslid van Barcelona is ter dood veroordeeld, door het krijgshof. Hij was medeplichtig in de onlusten die te Barcelona uitbraken in Juli 1911. SSle nihiüstdntsge» Czaar. Een verdachte kerel van Cracovie, door de overheden van Oostenrijk aangeiioudon heeft hekend gemaakt dat drij Poolsche nihi listen vertrokken zijn naar Spala, waar de Czaar van Rusland verblijft, met het inzicht eenen aanslag te plegen op zijn leven. Men twijfelt of die aanslag reeds gepleegd is, daar de Czarevitch zoo plotseling is ziek geworden. ingebeelds bsmdiete^ij. Het parket van Brussel ondervroeg Woensdag Mov. Mertcns, wonende Aartsher tog Rodolfstraat, welke, zooals wij gisteren méldden, in hare woning, door twee bandie ten was aangerand geworden. De vrouw heeft nu bekend, dat er van heel het verhaal niets waar is, en zij dat enkel had uitgevon den, omdat zij eene som van 60 fr. verloren had en er aan haren man niets dierf van zeg gen. Ë3s@v@n op sSa gejaagd! 4© St. Jo-sst-ten-riooele. Ver leden nacht zagen twee policieagenten drie verdachte kerels staan op den hoek der Ilekla- en Vander Hoevenstraten. Zij traden op hen toe, doch op dat oogenblik wëorklonlc een schril gefluit en twee net gekleede heeren met zware pakken beladen, kwamen uit een huis der Heklastraat gesprongen. Zij lieten hunne pakken vallen en namen evenals de anderen de vlucht. Geen der dieven kon aan gehouden worden. In de woning welke de dieven hadden vor- laten, waren alle meubolen van het gelijk vloers opengebroken en alle voorwerpen van waarde waren in de pakken geborgen welke de kerels hebben achter gelaten. Moord te St-Nikclaas Donderdag 24 Oktober wordt de zaak op geroepen ten laste van Leopold Prevenier, 40 jaar werkman te Sl-Nikolaas-Waas, be schuldigd van moord, te St-Nikolaas, den 29 Februari 1912, op zijne echtgenoote Ghariotta Van den Steen. Verdedigers, MM. Maurice Orban en Hendrik Vandevelde. Vooc dozo zaak zijn drie dagen gesteld. AALSTERSCHE VELODROOM op Zondag 27 October 1912 pRAGHTi&E KOERS VOOR pBOFESSiQSNELS door de verraaardste renners van het land I. Om 2 uren, Australische Koers tusschen Davignon, Van Oerle en Henri George. II. Om 2 1/2 uren, Amerikaansche twee- urenkoers tusschen Otto-Doms, Van Bever- Buyl, Leviennois-Charron, Verstraeten-Eve- raerts, Wilmots-De Leu. Tusschen deze koers zal de Amerikaan Campo, modern athleet, 3 rollen op zich dragen waarop een zware motocycletzal rijden met 80 km. snelheid. Gedurende deze schrikwekkende koers draagt Campo een ge wicht van 400 kilogr. op zich. Nota Om het geëerd publiek te bedanken voor de talrijke opkomst zal een velo van 175 fr. gratis afgelot werden tusschen de toe schouwers. Prijzen der plaatsen 1,50 fr., 1,00 fr., 0,50 fr. MEDEDEELINGEN DENDERHAUTE». Zeldzaamheid. In de herberg van Frans Van derHaegen, is een solo-slim ge speeld door Philemon De Pauw van Welle- Trieselkcn, met 11 troeven en een zevende vrij. De medespelers waren Frans Kieckens, Karei Van den Hoeven en Jan Strijpons. MARKTPRIJZEN Aalst. 23 oct. —Hopmarkt vaster, prijzen in opslag, fr. 100. Soüegem 22 oct. Tarwe 24,00. masteluia 19,00. rogge 18,00. haver 24J)Q. boonen 22,00 aardappelen, 7, konijnen 3,00 a kiekens 2 a 5; boter 3,00, eieren 3,25. viggens 20 a 55. Kiwovc, 22 oct. Tarwe 22 a 23; rogge 17 al8; haver 22 a 23 gerst 00 a 00 koolzaad MO a 00 boonen 00; aardappels 5,00 a ö,00 boter 3,00 a 3,10 eieren 3,75 a 4,u0 viggens 70 a 30. And-srSscht. 23 oct. Ossen 676 prijs per kilo op voec 0.90 a 1,16. Stieren 110, prijs p«r kilo op voet 0,88 a 1,10. Koeien 1386, prijs per kilo op voet 0.74 a 0.96 TTIïl. Éstevens, WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend, liostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. OFF! Cl EEL E~KWO TEERING BEURS VAN BRUSSEL 22 OCTOBER Leen van Staat, Proviu., Steden Belgische leening 1® r. 3 19.70 Belgische leening 2e r. 3 79.70 79.90 Belgische leening 3® r. 3 79.70 Belgische leening 2,5 Belgische schutkislbon 4 99.75 k on go uil keer baar 4 92.— Kongo (Loten) Annuïteiten 3 80.50 81.— Gemeentekrediet 3 82.— Gemeentekrediet 1868 3 Buurtspoorw. Jan.-Juli 3 78.— Buurtsp. obl. Mei-Nov. 3 77.85 Buurtspoorw. (loten) 2,5 94.— Anderlecht 1907 3,5 Aalst 3 Antwerpen 1887 2,5 83.— 83.25 Antwerpen 1903 2 70.50 Brussel 1902 2,5 80.25 80.75 Brussel 19u5 2 70.50 Brussel Zeehaven 2 68.50 Charleroi 1905 3 79.95 Gent 1S96 2 6*.75 69 F/Isene 1880 3 80.25 Elsene 1908 8,5 Laken 1902 3 Luik 1860 3 130.- 130.50 Luik 1897 2 67.25 Luik 1905 2 70.25 Mechelen 1885 3 Mechelen 1897 3 Oostende 1852 Oostende 1898 2 05.75 Sint-Gillis 1SQ4 3 79.— St-Joos-ten-Noode 1881 3 82.— Schaarbeek (100 fr.) 2 67.25 O Schaarbeek (500 fr.) 3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.) 3 51.50 52.— Verviers 1873 3 Verviers 1893 3 ter fabriek BOSTEELS-DE SMETH voor ALLE SLAG van WERK alsook 1077 WISSELAGENT, 18, Esplanadestraat, Aa'st. -- Telefoon I !2 Inkoop en verkoop var» titels aan 1 fr. pep duizend. Kosteloos uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. Leening op titels. Beurs orders op Parijs en Londen. 1045 dz van M. Caanïel Prael, opticien-specialiet* Aalst, Lange Zoutstraat, 6 3 October. 15 ure: Barometer 748"5 Thermomoter 8° Wind: zuid-west Vooruitz.regen NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Agentschap des- Saciété Générale de GeSgigue Succursaal ran Aalst20, Nieuwstraat TELEFOON -1-13 Dépots van geld aan 3 °/0 en 3 1/2 °/0. Disconto en invordering van wissels. Voorschotten op titels. Aan- en verkoop van checks, vreemde bankbiljetten en munten.—Beursorders.—Uitbetaling van koepons. Inbewaarneming van waardon VERHURINGSTARIEF DER BRANDKOFFERS BRANDKOFFERS Afmetingen' binnenwaarts PRIJS DER VERHURING BREEDTE DIEPTE PER PER PER PER MAAN'D 3 MAAND 6 MAAND JAAR meter meter meter frank frank frank frank Model A 0.12 0.30 0.55 2. 5.— 9.— 15.— B 0.20 0,30 0.55 3. 8.— 15.— 25.— G 0.50 0.30 0.55 5. 20.— 35.— D 0.50 0.02 0.55 8.— 20.— 30.— 50.— E 0.53 0.62 0.55 9.— 22.— 35. 60.— De zaal der brandkoffers Is toegankelijk voor het publiek alle werkdagen van S tot 4 uur, ('s Zaterdags van 3 tot 2 uur). 969

De Volksstem | 1912 | | pagina 3