ONPLICHTIG tëlEÜWSBEBiOHTEH Os kolossale bedrisgerij BUITENLAND Keuring van Dekhengsten Dubbele moord te Chicago Nadere bijzonderheden. Nog een ontsnapte. Eenige dagen voor zijn onvoorzien ver- irek was Nestor Wilmart in onderhande ling gelreden mot eene dame van Kortrijk, ten einde haar eene massa titels Gent-Ter neuzen te verhandelen. Hij gaf haar '100 titels op voorhand, ho pende dal de zaak rond 15 Oktober bepaald zou kunnen vereffend worden. Door het ver trek van Wilmart is mevr. B..., er gelukkig aan ontsnapt. Eene goede zwans. Een tweetal dagen geleden, was het 's avonds, op het etensuur, vollen bak in een groot spijshuis nabij de Noordstatie te Brus sel. Een der klienten, van den koer komende, riep in den gang een der loopjongens van het huis en zegde hem, dat iemand naar M. Nes tor Wilmart vroeg aan den telefoon. Omnid- delijk ging de naarstige jongen in de eetzaal van tafel tot tafel, naar M. Nestor Wilmart vragen. Of er gelachen werd... De koetsier is ook gefopt. Een huurhouder, die tijdens het seizoen gewoonlijk Nestor Wilmart te Oostende naar het koersplein voerde, werd sinds twee jaar niet meer betaald. De man dierf naar zijn geld niet vragen, uit vrees M. Wilmart te beleedigen. Deze zag echter zoo nauw niet en stopte zijn koetsier voor 10,000 fr. valsche aandee- len in handen, natuurlijk tegen betaling. Waar is Nestor La Gazette van Brussel, stelt zich die vraag evenals meest allen zich reeds afvroe gen waar Neslor zit. Het blad voegt er bij Tot hiertoe is er niet het minste spoor dat zou toelaten de schuilplaats van Nestor Wilmart te verraden.» M. Glaessons officier der rechterlijke po litie, is reeds te Parijs geweest, doch moest terugkeeren zonder een spoor van Wilmart ontdekt to hebben. De openbare denkwijze begint te morren en niat zonder reden. Hetzelfde blad zegt verder nog, dat een bijzondere agent derParijzer veiligheidspoli tie, gisteren morgend te Brussel is aangeko men, en er een lang onderhoud heeft gehad met den onderzoeksrechter M. De Vos. Deze beeft den agent op do hoogte gebracht der zaak, waarna de politieman onmiddelijk naar Parijs is teruggekeerd. Wat men verlangt te weten. Het is om zoo te zeggen zeker, dat ieder een zich thans met deze kolossale geldafzet- lerij bezig houdt. Ook wordt er veel gepraat en gebabbeld. Men zou namelijk willen we ten of do onderzoeksrechter reeds inlichtin gen ingewonnen hoeft 1® over een persoon, die tijdens eene vertooning in den Alhambra- schouwburg, op 10 October, iets in de ooren der Wilmarts kwam fluisteren, waarna bei den vertrokken. 2® Over den persoon die op Vrijdag 11 October uit Brussel telefoneerde, 2an Nestor Wilmart, te Morialmé, waarna deze ijlings vluchtte 3® Over den persoon, die het telegram verzond, meldende dat Nes tor Wilmart overleden was. Dat zijn al de punten waar er ongetwijfeld opheldering zou moeten komen, al ware het maar om zekere welweters den bek te snoe ren. Wat M. Waechter zegt. Zooals men weet is M. Waechter bestuur der van La Chronique, door Nestor Wil mart als slrooiman gebruikt geworden. M. Waechter bekent,dat hij voor 3,800,000 frank aandeelen heeft belegd in verschillige banken en bij wisselagenten, zij het dus voor iets min dan het totaal aandeelen do maat schappij Gent-Terneuzen... Hij voegde er bij, aat zulks reeds negen jaar duurde, en 21* vervolg. En gij hebt ook nooit kunnen opsporen, wie de vermoordde reiziger was, en waar hij te huis behoorde vroeg een der gasten en na een oogeDblik. Nooitwas het antwoord Zoo als velen ower weten heb ik bij herhaling oproepingen in de dagbladen gedaan, met vermelding der letters, waarmee het linnen van den ongeluk kige was gemerkt. Doch was vruchteloos. Dik wijls heb ik mij in vermoedens verloren en immers het meest aanneemelijk geacht, dat de vermoorde een vreemd koopman is geweest dien zich nog in den volgenden dag op de markt die aldaar toen moest gehouden wor den, tegenwoordig zijn. Nog sprak men over die zonderlinge gebeur tenis, toen de dienstmeid van het huis binnen trad en den baljuw verwittigde dat een zekere Vervliet zich had aangemeld en dat deze hem volstrekt wilde spreken. Vervliet, Vervliet, mompelde de baljuw •waarschijnlijk dezelfde persoon, die in de zaak van Van Reeven een zoo belangrijke ge tuige was. Wat wil hij nog zoo laat vau mij Zich verontschuldigende bij zijne gasten, begaf hy zich naar de spreekkamer, waar hij werkelijk den man vond, dien hy vermoedde te zullen ontmoeten. Hoe, Vervliet, sprak do baljuw, hem te gemoet tredende Gij hier zoo laat reeds in den avoud en met zoo onaangenaam weer. Het moet wel eone zeer belangrijke reden zijn, die u herwaarts voert Ja, mijnheer de baljuw, wasbetantwoord: •ene uiterst gewichtige reden. Gij .zult daar- dat hij evenals de anderen beetgenomen is door den schurk. Het onderzoek Donderdag morgend heeft M. Devos den gewezen bestuurder Rasquin naar het justicie- paleis doen overbrengen. Gedurende vier volle uren heeft hij hem ondervraagd, doch zonder eenigen belangrijken uitslag te beko men. Op het oogenblik zijner aanhouding had Rasquin betaalde fakturen van verschillige drukkers in zijn bezit, alsook talrijke andere papieren, bewijzend dat hij op naam van Nestor Wilmart belangrijke stortingen ge daan had bij versehillige bankiers. Rasquin beweert dat hij te goeder trouw gehandeld heeft. Hij voerde alleenlijk de bevelen uit van zijnen meester, zegt hij. Hij voegde er nog bij, dat indien er onre gelmatigheden in de boeken zijn, zulks de schuld is van een bediende. Rond 1 uur werd Rasquin, onder goed geleide naar het gevang teruggevoerd. Huiszoekingen Donderdag namiddag werden gelijktijdig dne huiszoekingen gedaan. 1. Te Profoiideville door den onderzoeks rechter Marcolly, van Namen, in eene villa, gehuurd op naam eener toor.eelspeelster van Brussel. 2. Te Brussel, door den heer Janssens, overste der rechterlijke brigade, in eene bank, waar Nestor Wilmart een brandkoffer bezat. 3. Te Brussel, in den zetel der maatschap pij Gent-Terneuzen, doorM. De Vos zelf. Men vond in deze laatste bureelen prach tige uurwerken, rookgerief, een revolver van zwaar kaliber, obligation Gent-Terneu zen enz. enz. Henri Wilmart Daar Henri Wilmart beloofd lie ft,in mate van het mogelijke de sclnileischers te vol doen, zal hij waarschijnlijk binnen kort voor- loopig vrijgelaten worden. Hij zal echter toch vervolgd worden, we gens medeplichtigheid aan bedrieglijk bank roet en zal met Nostor,Rasquin en misschien wel nog anderen geoordeeld worden. Wat een kommissaris van Gent-Terneuzen zegt Een kommissaris van Gent-Terneuzen die 60.000 titels geteokend heeft, schijnt het, zonder zich rekenschap te geven van het ge tal dat hij wettiglijk mocht uitgeven, ver klaart dat hij het recht had er 1-1,000 te teekenen. Misschien, zegt hij, ben ik dat ge tal te boven gegaan en heb ik er 20.000, 30.000 geteekend. Ik teekr-nde in voile vor- trouwen al de carnets, welke men mij aan bood. Deze carnets bevatten 200 titels en nooit heb ik een centiem getrokken voor mijn bandteeken. Ik had niets dan oene jaarwedde van 500 frank. De titels Genï-Terneuzsn Er wordt nu gezegd dat de Brusselsche wisselagent Renaux, die over enige weken in een aulomobielongeluk gedood werd,door Nestor Wilmart g- last was al de titels Gent- Ternouzon, op de Beurs aangeboden, voor hem to koopen. 't Is alzoo dat Wilmart den omloop dier titels belette en dat de verval- schingen niet vroeger aan 't licht kwamen. M. Ronaux handelde daarin te goeder trouw. De titels door Renaux gekocht werden dan in banken en bij bijzondoren belegd. F'ranterij Is Een geheim opgelost. Wij hebben over eenige maanden de geheimzinnige zaak ver meld welke te Bruy-Dunes, bij Duinkerke voorviel. M. Demany werd dood in zijnen villa gevonden, hot hoofd doorboord door eenen revolvorkogol. Mevrouw Demany werd insgelijks half zinneloos, gewond in het hoofd aangetroffen. De nog al aanzienlijke fortuin wasgansch verdwenen. Men wist niet wat men moest over reeds duidelijk kunnen oordeelen, wan neer dit boekje door u zal zijn ingezien. Dit zeggende, overhandigde Vervliet den magistraat een eenvoudig zakboek, hetwelk al de kenmerken droeg van zeer veel te zijn gebruikt. De baljuw opende het en las op het overigens witte bladje, hetwelk vóór den ka lender was ingebonden Dit Sackboechje is van Lodewyck Meerens, Veehandelaer te Gent. Verbazing en belangstelling toekenden zich zich reedsdadelijk op hetgelaat van den rech ter en beide aandoeningen schenen bij de ver dere doorbladering van het bewuste boek eer toe dan af te nemen. De kalender was van 't jaar, waarin de gebeurtenis, die wij ver haalden, plaats greep, de dagelijksche aantee- keningen, vooral van koop en verkoop van vee, en vele, op zichzelven onverstaanbaar, eindigden eenige dagen voor diennoodlottigen dag, waarop de reiziger was omgebracht. Vervliet, sprak de baljuw, na geëindigd onderzoek dit is een uiterst gewichtig stuk. Na acht jaren werpt het een belangrijk licht over do droeve zaak, die nog versch in mijn geheugen ligt. De brave Vervliet loosde eenen diepen zucht ook hij herinnerde zich immer en wel met die pe smart die sombere gebeurtenis, waarin hy zoo jammerlijk werd betrokken. Die namen, beginnende met de letters L. M., dat jaartal op den kalender, die aantee- keningen, schier afgebroken op het tijdstip van den moord, vervolgde de magistraathet is klaar en duidelijk, de verslagene was' nie mand anders dan Lodewijk Meerens, de eige naar van dit handbeekje. Wij kennen nu het slachtoffer der misdaad, God geve, dat de wyze, waarop dit gewichtige stuk in uwe han den is gekomeo, dat de ophelderingen, die gij DE VOLKSSTEM veronderstellen, ofwel eene misdaad, ofwel eene zelfmoord. Een brief die men konyt te ontdekken, heeft alles opgeklaard. In dit schrijven zegt de heer Demany, dat hij hem ongelukkig gevoelende, een einde aan zijn leven stelde na zijne vrouw gedood te hebben. Blijft nu nog te onderzoeken waar het geld verble ven is. Automobielongeluk. Donderdag avond, rond 7 ure, reed de heer Julius Guesde, volksvertegenwoordiger van het Noorden, op de Beauveauplaats, te Parijs, toen zijnen automobiel in botsing kwam met eenen zwa- ren kamion. De heer Guesde werd aan de linkerbil ge wond. Zijn toestand levert geen gevaar op. Euitselila3a.«a Onlusten. De onlusten te Berlijn ver wekt, ter oorzake van de duurte van het vleesch, zijn Donderdag aldaar herbegonnen. Men heeft eene vleeschhouwerij aange vallen en alles geplunderd wat men maar kon vinden. De beenhouwer is ten gevolge van het werpen van steenon erg gewond aan bet hoofd. De policie beeft slechts met groote nioèite de menigte kunnen uiteendrij ven. Alle .de andere beenhouwers van het Noordkwartier hebben, uit vreeze van aan vallen, hunne winkels gesloten. IE2 xx «el et De Home Rule. Gister is men in de Engelsche Kamer overgegaan, na eene he vige bespreking, tot de stemming van het artikel 3 van het wetsvoorstel. Dit artikel verbiedt aan het Ierlandsch bestuur, voor- deelen toe te kennen aan welkdanigen gods dienst. Het godsdienstig onderwijs dat in de scholen gegeven wordt, mag geene belem mering uitoefenen op het openbaar onder wijs. Hxt-slaiicl Wanhoop der keizerin. Professor Theo- dorof, welke den kroonprins te Spala ver zorgt, werd, toen hij de kamer van den zieke verliet, door de keizerin ondervraagd aan gaande den toestand van haren zoon. De pro fessor verklaarde dat de lijder aangedaan was van een erge nierziekte, die groot ge vaar oplevert daar beide nieren erg aange tast zijn. De keizerin ten prooi aan de bitter ste wanhoop, trad op het tweede verdiep, opende eene venster welke op den koer uit gaf en wilde baar in do diepte werpen, toen zij door den professor, die haar gevolgd had, word tegengehouden. Alsdan viel zij bewus- toloos noder. Men heeft haar naar hare ka mer gedragen, alwaar zij nu bedlegerig is. SS.apsusJ Beiooging. Bij bet eindigen eener mee ting hebben 1506 studenten de straten van Madrid doorkruist, ten einde protest aan te teekenen tegen het verwerpen van zekere reklamon die zij aan de Kamer gezonden hadden. De policie heeft ze uiteengedreven doch op de plaats Puerto, hebben zij opnieuw eenen stoet gevormd. "V<e:£*€6"esa.ïje;cil©-£5-4;£*,-fce:ix Nog een vlieger gedood. Men meldt uit Montgommery, dat de lieer Mitchell', die zweefproeven maakte op oene hoogte van 200 voet,, ten gronde is gevallen. Hij werd op den slag gedood. Overgaaf. Een groot getal oproerige soldaten van de bezetting van Vera Crux, aanhangers van Felix Diaz, hebben zich on voorwaardelijk overgegeven. Wreedaardig vermoord. Woensdag vond men te Bridgeport, op eene eenzame plaats, het lijk van een jong vrouwspersoon. In hare zakken vond mon eene kaart, den naam dragende van Philips Alderiots, voor zitter van het genootschap, gesticht te Chi cago, dat voor doel heeft de boscherming der blanke slaven. Men vermoedt dat de jonge vrouw, het huis harer wulpsche meesters was ontvlucht, om de bescherming van dit genootschap voor haar in te roepen. Dinsdag nam die jonge vrouw het mid- zult weten te geven, ons op bot zekere spoor van den misdadiger zullen brengen. Dat zal spoedig, maar al te spoedig het geval zijn zegde Vervliet op smartelijken toon. Het is wel trouriff, dat ik mij opnieuw in die jammerlijke zaak moet mengen doch ik moet. ik moet, ik was het in de eerste plaats verschuldigd. De baljuw dacht niet meer aan zijnegasten. Hy was geheel vervuld met die aanstaande ontwikkeling der duistere zaak, welke de woorden van Vervliet hem schenen te be loven. Spoedig, Vervliet, zegde de magistraat doel mij mee, boe dat boek in uwe macht is gekomen. Het was uit de hauden van de weduwe Van Reeven, dat ik het ontving... Hoe wat zegt gij daar? viel de baljuw hevig geroerd in zou hij toch schuldig zijn Neen, heer baljuw, neon hernam Ver vliet Vóór acht jaren kwam ik, ondanks mij zeiven, by u, als getuigen tegen den ongeluk- kigen Van Reeven het aandeel, dat ik in die vervolgingen van dien man heb gehad, heeft mij immer gehinderd, en daarom is het, dat ik mij haast, om tot de opheffing van den blaam, die nog altijd 's mans nagedachtenis ligt, med te werken, hoe onaangenaam het ook moge zijn, in eene zaak als deze te zijn betrokken. Beknopt willen wij in eene zekere orde dat gene verhalen, wat door Vervliet meer wijd- loopig en misschien minder geregeld betrek kelijk dat zakboek werd meêgedeeld. Reeds voor twaalf jaren had Vervliet eenen arbeider, Horst genaamd, in zijnen dienst ge nomen, wiens gedrag wel niet van dien aard was, dat het den inscliikkelijken meester kon dngmaal in eenen restaurant van Bridgeport, toen op eens eenen automobiel vóór de deur slil hield. Vijf personen stapten er uit en dwongen de vrouw met lien in den automo biel te slappen. Zij doed bet met tegenzin. Do vijf personen geboden aan den chauffeur langs den boschkant te rijden. Op eene een zame plaats deden zij don chauffeur stil hou den. Allen stapten er uit en met den revol ver in de hand geboden zij den chauffeur in volle vaart weg to rijdon. Nauwelijks was bij-eenige honderde meters ver, of hij hoorde rovolverschoten knallen en zag de jonge vrouw ton gronde sluiten. De vijf schurken verdwenen daarna in bet bosch. De policie doot ieverige opzoekingen en heeft reeds drij personen, van Italiaanschen oorsprong, aan gehouden. Mexico De opstand. Zooals wij gomeld hebben beeft Woensdag den aanval plaatsgehad der stad Vera Crux. Het gevecht was zeer inge wikkeld, daar men bij gebrek aan uniformen de bezetters en de aanvallers niet kon on derscheiden. Er zijn een honderdtal dooden. Beltran heeft de overwinning behaald en Felix Diaz, met de opstandige officieren, wer den aangehouden. Zij zullen voor den krijgs raad moeten verschijnen en mon geloofd dat allen zullen gefusilleerd worden. Omschrijving Geeraardsbergen. Ingeschrevene hengsten 60, waaronder 23 veulens. De volgende premiën werden toegekend Voor dekhengsten van 3 jaar. 1° pre mie 400 fr. met zilv. med., aan M. R. Malthys, te Nederboelare, voor Diogène, bruin 2e premie 300 fr. met bronzen med., voor Beaumont, vos. Medalie aan M. A. Do Moor, te Oomber- gon. Voor dekhengsten van 4 jaar en meer. 1® promie 550 fr. met zilv. med., aan J. Van Tliemsche, te Velsicque-Ruddershove, voorBrumus, vos, 4 jaar 2e premie 400 fr. met br. med., aan M. J. De Brauwer, te Henmlvoerdegera, voor Tambour, vos, 6 jaar bijgevoegde premie vlin 200 fr. met br. med., aan M. E. Van d9r Schueren, te Onkerzele, voor Louis d'Or, bruin, 8 jaar. Bewaringspremiën van 700 of 800 fr. a) premie van 700 fr. aan M. R. Matthys, te Nederboelare, voor Carlos, bruin, 5 jaar. Bewaringspremiën van 500 fr. a) M. J. Van Temsclie, te Volsicque-Ruddershove, voor Joubert, grijs, 12 jaar b) M. E. Van dur Schueren, te Onkerzele, voor Lion, bruin, 7 jaar. Bewaringspremiën van 600 fr. a) M. J. Van der Schueren, te Paricke, voor Delta, liriiin, 6 jaar (2® annuileit)b) M. J. Van Tomsche, te Velsicque-Ruddershove, voor Carlos II, vos. 7 jaar (3® ann.) c) M. J. De Brauwer, te Homelveerdegem, voor Jean d'Hemelveerdegem, zwart-bruin, 8 jaar (4® annuiteit) ieder 1200 fr. Bewaringspremiën van 600 tot 800 fr. 700 fr. aan M. J.Wan der Schueren, te Pa ricke, voor Porthos II, blauw-grijs, 14 jaar. Voor hengsten-venlens van 2 jaar. 1* premie 200 fr. met zilv. med., aan M. R. Matthys, te Nederboelare, voor Crack, schimmel2° premie 150 fr. raetbr. med., aan M. K. Herman, te Opbrakol, voor Ma jor, bruin 3®premie 75 fr. met br. med., aan M. J. Van Temsclie, te VelsicqueRud dershove, voor Milton, grijs 4® premie 75 fr. inot br. med., aan M. Van Petegem, te Si. Lievens-Essche, voor Apollon, bruin 5® promie 75 fr. met br. med., aan M. E. Van der Schueren, te Onkerzele, voor Da rn ien, bruin. doen besluiten hem weg te zenden, doch de kenmerken droeg van gebrek aan deugd en goede beginselen. Diep armoedig, toen hij bij Vervliet in het werk werd genomen, bleek het weldra, dat gemis aan orde ev«arz.lam heid, dat lichtzinnige verteringen zoowel in kroegen als anderszins, als de voornaamste oorzaken dier armoede waren te beschouwen. Horst was getrouwd, en toen drie jaren na zijne indiensttreding 1 Vervliet zyne vrouw overleed, was het slechte denkbeeld, dat men van hem had, reeds zoo zeer gevestigd, dat men zonder aarzeling heter voor hield, datde arme vrouw alleen was bezweken onder de kwade bejegeningen en mishandelingen, die mon tamelijk zeker meende te zijn, dat hy haar had aangedaan. Meteen kind, een knaapje omtrent van den leeftijd van Willem Van Reeven, en de eenig- sto vrucht van het ongelukkige huwelijk, leefde hij daar, immer in bekrompenheid, im mer in behoefte, wijl hij het loon, dat hij van zijnen baas ontviDg, steeds voor een aanzien lijk deel op eene onwaardige en onnuttige wijze bleef doorbrengen. Op die wijze was or eèn jaar voorbijgegaan, toen er eene aanmerkelijke verandering, niet alleen in de omstandigheden van Horst te zijn plaats gegrepen, maar eok zijne gedragingen ondergingon van dien tijd af eene zeer groote wijziging. Men zag hem in geene kroeg meer, en hij hield zioh steeds van al zijne makkers in losbandigheid verwijderd. Was hij spaarzaam geworden had hij ein delijk begrepen, datvlyt en orde nuttigen plichtmatig waren O neen want het bleek uit alles, dat hij oneindig meer en grootere verteringen maakte dan vroeger, dat hij uit gaven deed, die onmogelijk met het loon, dat I hij ontviDg, kouden worden bestreden, en Óat 26 OCTOBER 1912 - Sinds eenige dagen is de blanke bevol king ran Chicago zeer verbolgen tegen den zwarten bokser Jack Johnson. Naar gezegd wordt zou hij een blank meisje verleid heb ben. Donderdag morgend zijn nu de moeder van hot meisje en eene vriendin in hunne woning vermoord gevonden. De bevolking is nu nog meer opgewonden, daar deze dubbele moord op den hals der ne gers geschoven wordt. Geheole benden gewapende blanken, door- loopen de stad. Men verwacht eene alge meens uitmoording der negers. Brussel. Hij loopt zeer goed. Mevr. N. modemaakster, Berg van 't Hof, nam Woensdag morgend een loopjongen in dienst oud 18 jaar oud. Zij gelastte hem, denzelf den morgen, met de bestelling van drie hoe den ter waarde van 350 fr. De deugniet vol bracht de boodschap niet en bleef achterwe ge. Een eenvoudig vertoon van eenzelvig- heidstuk zou zulke feiten onmogelijk maken. Botsing tusschen automobielen. Woensdagavond had in He Koningstraat een botsing plaats tusschen twee automobielen. Een ingenieur in de eenen gezeten, bekwam geen letsel de geleider van de andere werd te midden van het voetpad geworpen. De tweede voertuig werd vernield. Goede vangst. Donderdag morgond viel de politie in logementen der Hoog- en Zwaardslraat. Zij hield er 8 personen aan, die zich zonder vaste woonst en zonder be staanmiddelen bevonden. Overleden. Een gewezen tooneel- zangeres Bernadina Hamaeckers, geboren te Leuven den 12 Juni 1836 en die vroeger een grooten bijval behaalde in de opera te Brus sel en te Parijs, maar nu in armoede ver keerde, heeft over eenige dagen, in een aanval van ijlkoorts, zich de keel doorge sneden bij middel van een glasscherf. t)e ongelukkige werd naar St Jansgaslhuis gebracht waar zij Donderdag middag over leden is. Automobielongeval in de Belliardstr Wij meldden reeds den dood van Al. Désiré Havaux, een der slachtoffers van be doeld ongeval. De tramontvanger, die sedert de bol sing van inwendige smarten kloeg, heeft zich moeten te bed leggen en zijn toe stand boezomt onrust in. Wol ja, buurvrouw, mijn koffie is altijd goed, want ik gebruik de Chicoree der Trappisten Vincart. 1500n. St Jans P/Jolenbeek. - Hevige brand. Donderdag namiddag ontstond brand in eene fabriek van nijverheidsolie der Ulensstraat. De vlammen aangewakkerd door 4e groote hoeveelheid licht brandbare stoffen, die in do fabriek voorhadden waren, namen eene bliksemsnelle uitbreiding- De pompiers der gemeente snelden bij het eerste noodsein toe vielen het vernielend element dapper aan. Na lang werken gelukten zij er in de nabu rige gebouwen te vrijwaren. Om 4 1/4 ure nam de brand in hevigheid af en weldra was alle gevaar geweken. De gansche fabriek is vernield. De schade is aanzienlijk. Onrusttcekkende verdwijningDe twee geboeders Hendrik De Bondt, geborea den 27 December 1S97 en Petrus Jozef, ge boren den 20 Mei 1901, gehuisvest te St. Jans-Molenbeek, zijn sedert den 14 dezer maand verdwenen. Beiden zijn nog al groot van gestalte, blond haar. Zij dragen ieder een fluweelen kostuum. De oudste draagt blokken en de jongste schoenen. Begijnencfyck. Bloedig gevecht. Woensdag avond werd er ter gelegenheid der kermis gevochten. In de danszaal van Verbist, ontstond er ruzie tusschen een kerel loon was daarom te geringer, omdat hij dik wijls zijnen arbeid verzuimde. Vroeger, toen hij zeer los leefde, doch min der doorbracht, stak hij altijd in schulden; later toen hy misschien meer dan oen dubbel daggeld verteerde, hoorde men niemand van eenige geldelijke vordering op Horst gewagen. Vreemd en raadselachtig was dit voorzeker, wijl men geene bron kende, die zoo mild voor hem zou vloeien. Allen, die zyne handelingen gadesloegen, verwonderden zich, haalden de schouders op, en niet weinigen hieldén heter heimelijk voor, dathij langs oneerlijke wogen geld verschafte. Bij grootere of kleinere diefstallen, inden omtrek gepleegd, werd niet zelden de blik op hem gevestigd, doch niemand durfde het wa gen, voor zijn verborgen vermoeden uit te komeD, wyl men Horst kende als iemand, die vroeger althans, bij de geringste beleediging, zeer spoedig gereed was om het mes te trek ken en de onvoorzichtigen te wonden. Een enkele maal had Vervliet, wien -zijne groote verteeringen ter oore waren gekomen, Horst daarover onderhouden, doch deze had geëindigd met tamelijk stuursch'te antwoor den Het spijt mij, baas, dat gij aan laster taal ven kroegloopers, die kwaad zyn, omdat zij mij niet meer zien, gehoor geeft. Wees te vreeden, ik maak geene schulden... en laator maar iemand komen, die my kan bewijzen, dat ik niet eerlijk ben. Drie jaren geleden, en dus vyf jaren na den dood van Van Reeven, had Horst eene nieu we arbeiderswoning, die Vervliet z»er in de nabijheid der hut van Lena had doen boujven, betrokken. Werdt vervolgd.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2