HET GEHEI Be kolossale 'isdrlegsrij. Dubbels balsreolitino 1§ Tunis DE ZAAK PROVO Be dubbele misdaad van 'Pumbeke Samson Kina seeft *™iht en Spieggifaisrlak A. L. MEYVAERT En daarom J.elbpn wrj meer sclirik dan ;con. He toekomst zal ons zee-en, of wij <**- 'lijk hadden. - Eene andere mooning- Hel schijnt van nu al dat al die diplomaten, dio zich met het (Josterscn vraagstuk hebben onledig gehou den mannen waren die niet veel verder heb ben gekeken dan bun neus lang is. Laatste reeks overwinningen. De Bulgaren hebben zich meester gemaakt van Babalski, belangrijke standplaats gele gen op de spoorbaan van Constautipol naar Andrinopel. De Montenegers. De aanval tegen Scutari is gisteren begon nen langs alle kanten te zamen. Gisteren Zondag namiddag te 3 ure duurde de strijd nog immer voort. De Grieken. De Grieken hebben zich meester gemaakt van Louros en van Pentepigadia. Zij zijn op weg naar Janina. Generaal Sapoundakis heeft strenge beve len gegeven, opdat zijne troepen al de inwo ners der streek met rust zouden laten, zon der onderscheid te maken tusschen de ver schillende geloofsbelijdenissen. De tusschenkcms! der Mogendheden Men seint uit Nantes aan Le Matin van Patijs M. Poincaré heeft Zaterdag een groot getal cijfertelegrammen ontvangen, welke dadelijk ontcijferd werden door eenen gezanlschapsattaché. Rond 0 ure 's avonds, werd eene soort ministerraad gehouden in de prefektuur en M. Poincaré heeft aan M. Puleologue een antwoord gezonden, welk do melding droeg: Zeer. zeer dringend, met last het dadelijk aan den Franschon gezant te Sint-Pelersburg te bestellen. Anderzijds wordt uit Londen officieus aan l Echo de Paris geschreven De mogendheden zijn geneigd aan de Porie te vragen, dadelijk de autonomie of setfregeering aan Macedonië te verleenen voor dat een groote, beslissende veldslag, er van icege de verbonden statende aanvaar ding van onmogelijk make Indien dat bericht bewaarheid wordt, zou er nog kans wezen dat er lussckeu dir en eenige dagén een einde kome aan dien Moe digen oorlog. Laat ons hopen dat de mogendheden tus schen komen en dat Turkyë de neteligheid van don toestand, waarin het verkeert be sefte en toegeve Het is zoo goed als zeker, dat Nestor Wilmart in Frankrijk, Engeland en Duitsch- land nog andere slachtoftérs heeft gemaakt. Eene premie. De bestuurders der banken welke de slacht offers werden van Nestor Wilmart hebben besloten eene premie van 15.000 fr. uil te loven voorde aanhouding van Nestor Wil mart. Zij hopen dat de schurk daardoor spoedig in handen van het gerecht zal zijn. Het verdedigingskomiteit. Antwerpen is een komileit gelast met het verdedigen der belangen dergenen die titels Gent-Terneuzen valsche en goede in handen hebben, te verdedigen. Maandag zouden de bepaalde benoemingen alsook de bespreking der verdedingsmiddols plaats hebben. Eene gansche vracht. het parket van Brussel herinnert men zich niet zulke zaak te onderzoeken gehad te hebben. Op dit oogenblik heeft de onder zoeksrechter reeds meer dan 3500 kilogr. dokumenten, boeken, papieren, titels enz. doen aanslaan en ter zijner beschikking naar het gerechtshof doen overbrengen. Vijf experten zijn bezig met de boeken to ontcijferen, terwijl drie anderen zich op de papieren gezet hebben. Om kort te zijn, zee- gen wij, dat het werk zoo groot is, dat de onderzoeksrechter gevraagd heeft om voor bet oogenblik alle andere zaken te mogen ter zijde laten en zich alleen met de zaak Wilmart bezig te houden. Valsche en echte titels. DE VOLKSSTEM De roerende schets ON^LICHTIG is ten einde. Een nieuw mengelwerk zal morgen begin nen. Wij zijn nogmaals aan 't snuffelen gegaan in de verzameling graag gelezen mengelwer ken en hebben ditmaal een hoogst aangrij pend verhaal gevonden, De eerste en tweede uitgave der titels Gent-Terneuzen, werden gedrukt door de firma Van Doosselare van Gentde derde door de firma Meyer-Van Loo, ook van Gent- de vierde werd gedrukt door de firma Liioest te Brussel en de vijfde en zesde in de druk kerij van de Cóte Libre te Brussel. Naar het schijnt zouden de aandeelen wel ke van eene der bovengemelde drukkerijen voortkomende en de stempels of merken de zer drukkerijen dragende, echt zijn. Echter, indien het waar is dat de oude ti tels.tan gevolge der sleet vernieuwd werden zij" die titels, in andere drukkerijen gedrukt' waarvan de titel alleen aanduidt, welke angstvolle toestanden elkaar onophoudend opvolgen. 't Is een der zeldzame verhalen, welke van 't begin tot liet einde boeien en den lezer gedurig in spanning houden. Leest het dus en slaat geen nummer over. Onderzoek. Het parket heeft zich Zaterdag met kolo nel Tournay en den gezworen landmeter Beulens naar Brecht begeven, om er proef nemingen met een jachtgeweer le doen. De twee jonge getuigen, waarvan in het onderzoek herhaaldelijk spraak was, werden op denzelfden afstand gesteld als toen de moord werd geploegd. Al do getuigen heb ben de twee vuurschoten duidelijk gehoord. Men heeft ook de proef genomen met de grijze auto en deze kon door de getuigen da delijk herkend worden. Het is meer dan waarschijnlijk dat de zaak niet in de maand December voor liet assisenhof zal kunnen komen, omdat het on derzoek der wetsdokters niet tijdig genoeg zal geëindigd zijn. woordt aan het signalement eener broche, gestolen ten nadeele van Mevr. Van Coillie. Het parket van Brussel heeft nu bevolen deze broche aan landbouwer Van Coillie en aan de kennissen van vrouw Van Coillie te toonen, om te zien of de broche, deze niet is welke gestolen werd. Zie laatste tijdingen 3'Jo bladzijde. Ce handelingen van Nestor Wilmart in tien vreemde Nestor Wilmart was er in den laatslen tijd vooral op uit, zijne valsche aandeelen te plaatsen in do vreemde bankhuizen. Zoo was hij te Parijs persoonlijk in onder- handeling met eene bank om haar voor 2o0.000 fr. valsche titels op le draaien, ter wijl een zijnor helpers met dezelfde'bank Jiandelde voor een lot van 100.000 fr. val sche titels. Daar de zaak onder zeer voordeelige voorwaarden aangeboden werd, was men op het punt te verhandelen, toen het aan houdingsmandaat tegen Wilmart afgeleverd werd. De bank was gelukkig ontsnapt. Lil Enge- land, was hij in onderhandeling met het - Mineral or Syndicate van Londen, voor do plaatsing van 1000 obligation. Daar ook zou bet dus voor ongeveer 300.000 fr ge weest zijn. Hier had Wilmart een zijner bloedverwanten gelast de zaak in orde te brengen. Tengevolge van het aanhoudings- mandaat kwam er niets van. Het Industrie und Commercial Kabinet» van Berlijn was niet zoo gelukkig. Deze bank aanvaardde eene aanzienlijke partii valsche aandeelen. unrlnt nr,!r rv,i i V VT V u,u' inian«ers, tui (iuettari en El Dj r t, t A?Ie,ei; ",.eohtor dood veroordeeld wegens moord 23' vervolg. Reeds vroeg in den volgenden morgen liep er oen gerucht door het dorp en do gemeente, dat Ilorst gedurende don nacht door gerechts dienaren van zijn bed was opgelicht en met zijnen zoon naarde hoofdplaats van het rechts gebied was vervoerd. Allerlei gissingen werden door dezen en genen geopperd, doch niemand dacht er aan, dat die inhechtenisneming met den moord, reeds acht jaren geleden, en zoo men in algemeen meende, door Van Roeven gepleegd, in verband zou staan. Alleen Vervliet en Lena waren zeer goed met de oorzaak bekend, doch hielden zich in hunne woningen verborgen, en gaven zich aan hunne aandoeningen van smarten tevens van Vreugde over. Misschien zullen onze lezers zich nog de beide houthakkers herinnerondie Van Reeven en zgn gezin tot het onderwerp van hunne kwaadsprekendheid hadden gekozen, als ook dien derden persoon, die zich voor een oogen blik bij hen voegde, om hun het vinden en opgraven van liet lijk des reizigers te verha len. De derde persoon was niemand ander? dan Horst, achter wien de kerke:deuren nu gesloten hadden. <j o- ceiiier geinig zijn en hoeveel er niet geldig zijn weet men r.u met en waarschijnlijk zal men het nooit weten. Tiiels zonder naam van drukker. Ei zijn ook titels in omloop zonder naam van drukker. Een drukker heeft daarover aan den on derzoeksrechter den volgenden uitleg gege ven. Toen Wilmart hom de titels bestelde wilde Wilmart dat de drukker er op drukte dat do titels in de Cóte Libre gedrukt waren Natuurlijk weigerde de drukker en alsdan werden de titels gedrukt zonder dat de naam der drukkerij er op stond. Huiszoekingen. Vrijdag en Zaterdag zijn op bevel van het parket nog verscheidene huiszoekingen ge daan, voornamelijk bij beursmakelaars, die gewoonlijk voor Wilmart de valsche aandee. len gingen verhandelen. Hier ook werden nog verscheidene be langrijke dokumenten aangeslagen. Eene verdachte reis. In den loop van het onderzoek, had de on derzoeksrechter vernomen dat Rasquin eeni ge dagen voor zijne aanhouding naar Parijs geweest was. Daarover ondervraagd, loo chende hij stellig te Parijs geweest te zijp. Zijne minnares heeft nu echter het tegendeel beweerd. Men veronderstelt nu, dat Rasquin naar Parijs geweest is, om op last van Wil mart fondsen in veiligheid te gaan brengen. Een onderzoek zal dienaangaande gedaan worden.- Nog 300,000 fr. valsche titels, Zaterdag werden bij een beursman uit d« 4» wijk nog voor 300,000 fr. valsche titels ontdekt. Wanneer zal de reeks ten einde zijn Zaterdag morgend werden te Tunis twoe inlanders, El Guettari en El Djardjar, ter dood veroordeeld wegens moord op een in- landschen herder, terechtgesteld. Do guiljotien was opgericht op ongeveer 300 meiers afstand van het gevano-. El Guettari stapte de eerste tiit liet cel rijtuig. Toen hij de guiljotien bemerkte, ver schrikte hij en deinsde achteruit doch hij hernam spoedig zijne kalmte en liet zich ge dwee binden en onthoofden. Met Djardjar was bet slechter gesteld. Deze was zoo verschrikt, dat de beulsknech ten hem naar de guiljotien moesten dragen on hem daar op de plank bonden. Slechts eenige inlanders hadden hunne woning verlaten om de dubbele halsrechtin. bij te wonen. In de stad bleef alles kalm. s^oox* Men zal zich herinneren, boe in de maand Oogst laatstleden, de landbouwer Van Coil lie, s avonds tehuiskomende, zijn® vrouw en zijne dienstmeid Catharina De Vogel, ver moord vond. Diefstal was de drijfveer der vroeselijke misdaad geweest. Verscheidene juweelen, aan vrouw Van Couillie toebohoorende, wa ren verdwenen. Van Coillie kon niet zeggen, of er geld gestolen was. Het signalement der verdwenen juweelen werd aan al de rechterlijke brigaden gezon den. Eenige dagen geleden werd te Brussel eene tentoonstelling gehouden van juweelen, ge vonden in 't bezit van zekeren L.., een kerel te Brussel aangehouden wegens eene diefte gepleegd te Knokke aan Zee. In deze verzameling juweelen, waarvan L... weigert de herkomst aan te duiden,is nu eene broche ontdekt, welke heel en al beant- De baljuw schreef naar Gent en na weinige dagen ontving hg van daar het bericht, dat werkelijk zekere Lodewijk Meerens in die stad had gewoond, dat hij als veehandelaar, volgens de verklaring eener oude vrouw, die huis houdster bij hem was geweest, want hij was weduwenaar zonder kinderen, van tijd tot tgd reizen van korteren of langeren duur maakte, en acht jaren geleden voor de laatste maal op reis was gegaan, zonder dat men nogooitiets van hem had gehoord. In alles bewees ook dit bericht, waarbij nog omstandigheden waren gevoegd, waarvan de vermelding hier overbodig zou zgn, dat Lode- wgk Meerens de persoon was, die acht jaren geloden op den weg naar Utrecht werd besto len 6D vermoord. Toen de baljuw dat gewichtige antwoord van den Gentschen magistraat, aan wien hg had geschreven, ontving, toen reeds had Jacob Horst de misdaad, op Meerens gepleegd, niet alleen bekend, maar was lig zelfs tot de be kentenis van nog andere geringe misdrijven gekomen. Het geweten, welks beschuldigende stem sedert eenige jaren al luider en luider had geklonken, en de verpletterende slag, die de onverwachte aanhouding aan zijne zede lijke krachten had toegebracht, hadden den magistraat de taak gemakkelijk gemaakt. Wel deed Horst, door angst en vrees gedre ven. nog zwakke pogingen om de misdaad te ontkennen, doch de baljuw, al dadelijk zeker vau zijner, man, sprak van zijne vroegere ar moede en van die latere grootere verteringen, die oneindig ver zgn arbeidersloon overtroffen vau zijne rusteloosheid, vooral in die vele Brussel. Bedrieger geknipt. Een welgekleed heer bewerend luitenant de R.,., te zijn, pleegde vele aftruggelarijen in hotels en bij voorname personen. Hij maakte zich ook plichtig aan schriftvervalsching. Een hotelhouder in de wijk der Nieuwstraat, kloeg hem dezer dagen aan bij de politie der 4e af deeling. Deze hield, naar de persoons beschrijving een kerel aan, 33 jaar, been- houwersgast, die haar, op dit gebied, reeds veel spel had geleverd. Hij bekende zich te hebben doen doorgaan als zijnde luitenant R..., en ook als graaf de W..., Do aftrugge- Jaar bezat geen rooden duit meer. Hij werd Zaterdag morgend ter beschikking van het gerecht gesteld. -— Onvoorzichtige wielrijder. MejD. 30 jaar oud, op de Louizalaan van de tram stappend, word brutaal aangereden door den pasteibakkersgast Cambery. De jonge vrouw werd zwaar gewond opgenomen. Slechte ztcans. Een kerel heeft «x gisteren vermaak in gevonden viermaal de brandweer van Brussel op te roepen om een ingebeelden brand te blussc'nen in de bene denstad. Zoo men hem snapt, zou hij er kun nen tegen vliegen. Woestelingen. Eene vrouw van Sint- Lambertus-V'oluwe en haar werkman, mis handelden Zaterdag een paard in de Genda^- meriestraat. Eon politieagent trok zich de zaak aan, doch de werkman greep hem vast bij de keel en de vrouw bracht hom twee geweldige vuistslagen toe in het gelaat. Dan vluchtte zij, haren werkman toeroepend dat hij den agent moest dooden. Twee gendar men snelden dezen laatslen ter hulp. De vrouw werd ingehaald en met haren mede plichtige naar bet kommissariaat in de Re- gentiestraat geleid. Proces-verbaal werd ten laste der twee woestelingen opgemaakt. Onrustioehhende verdwijning. Se dert Zaterdag morgend is de 8 jarige Elfsa Verhoof, wonende Maagdenstraat, uit de ouderlijke woning verdwenen. De politie heeft de persoonsbeschrijving van hel kind aan alle kommissariaten van Brussel en voorsteden rondgezonden. Gauwdief aangehouden. Do politie heeft Zondag morgend op de St-Kaihelijne- plaats een kerel aangehouden, die aan eene boerin eene beurs ontroofd had, inhoudende oene som van ruim 139 fr. De aangehoudene een oud bekende van het gerecht, wonende Valkstraat, is achter slot en grendel gezet. —Een gelukzak.— Een juwelier der Noord laan, bezocht Zaterdag morgend verscheide ne klanten in een auto-taxi, welke hij rond den middag aan de Schaarboekscho Poon, verliet. Weldra bemerkte hij dat hij in den auio-taxi zijn reiszak had laten liggen, in houdende voor 50,000 frank juweelen. De policie werd verwittigd. Te 2 uren vond men den autovoerder terug-en den juwelier kwam weer in bezit van zijne schat. Plotseling overlijden. Zondag mor gend werd in deVanCamoenboutslraat.de 55 jarige rentenier F. dood in zijn bed gevonden Een ontboden geneesheer stelde vast dat de ongelukkige plotselings tengevolge eener geraaktheid bezweken was. Hatelijke jhefstal. Tijdens de afwe zigheid der bewoonster, vrouw Denies, eene arme werkster,gehuisvest Oude Graanmarkt 22. beeft een onbekende Zal.rdag avond al het waschgoed van haren rnan,hare kinderen en van haar zelf, dat te drogen hing, mede genomen. Men verdenkt van dezen diefstal een wel gekleed persoon, die met een groot pak onder den arm juist bedoeld huis verliet, toen vrouw Denies er binnen trad. De politie is onmiddelijk verwittigd. slapelooze nachten, dat hg voorzeker door de schimmen van den vermoorde en van den on- gelulckigen Van Reeven werd vorvolgd hg wees hem op dat zakboek als een bewijs van de ondoorgrondelijkheid van de wegen der Voorzienigheid, op dat voorwerp, zoo weinig beteekenend op zich zelf, en toch door den Almachtige bestemd om ua jaren de waarheid in het helderste licht te plaatsen. - Eene minuut ware u genoeg geweest, voegde de baljuw op plechtigen toon er bij,' om dat bewijsstuk, zoo krachtig, zoo onloo chenbaar, voor altijd te vernietigen gij be- hoefdet de hand slechts naar het vuur uit te strekken, doch God weerhield uwen arm dat zakboek moest blijven bestaan en na jaren, jaren u hier reeds ten straf, moest het uit het stof der vergetelheid worden opgedolven door uwen eigen zoon, en worden overgeleverd aan hem, dien gg van eenen vader hebt be roofd, aan 't kind van den rampzaligen Van Reeven, dien gg, zonder eene poging tot zijne redding te wagen, onder het gewicht der be schuldiging hebt laten bezwijken. Dat zakboek is, als ware het de vinger Gods die beschuldigend op u wijst. Jacob Horst, het uur der wraak is geslagen, do tijd der genoeg doening voor de beleedigde maatschappij is daar Horst, zichzelven schior niet meer bewust, en als geheel verpletterd, deed eene volledige bekentenis van al zijne misdrgveD, die met betrekking tot den moord hierop neêrkwam Met een ernstig hoofd, ontevreden wegens 't gebrek aan geld en den last, dien hij van zijne schuldeischers had, naar zijne woning terugkeerende, ontmoette hij in den storm- achtigen avond eenen man, die hem naar den weg op Utrecht vroog. Een vreemdeling, dacht Horst, wien de zwaar hangende reiszak bij hot zwakke licht der maan in liet oog viel, en een misdadig plan, evenwel nog niet van moord, was al te spoedig door hem ontwor pen. Geef mij dien reiszak, indien gij het leven lief hebt, oude voegde hij den reiziger toe. Moet ik dan van avond niets dan dieven gespuis ontmoetten was het antwoord, het welk met eene dreigend® beweging gepaard ging. Horst trok zijn mes, en eene worsteling, begon, waarin de ongelukkige reiziger door doodelijke wonden getroffen, bezweek. Na zgn slachtoffer te hebben uitgeplunderd, vluchtte de laaghartige moordenaar, en liet het later toe, dat de onschuldige Van Reeven naar den kerker werd gevoerd. Onbegrijpelijk was het hem in den aanvang, hoe het lgk des vermoorden was verdwenen, want dat hij den reiziger doodelijk had getroffen, daaraan twg- felde hij niet, De behandeling der zaak vaD Van Reeven, en de geruchten die hem daar omtrent ter oore kwamen, deden hem de ver schrikkelijke waarheid eindelijk gissen. De rampzalige misdadiger bekende verder dat hij, vooral sedert het overigden van den ongelukkige, die onder het gewicht der be schuldiging was bezwekenp door gewetens wroegingen werd gefolterd, en 't bleek uit zijno moêdeelingen ten duidelijkste, dat hg daarom Lena en liaron zoon met weldaden had willen overladen, om aldus een gedeelte zgnerj 29 OCTOBER 1912 t-, Stoutmoedige diefstal. Zondag mor gend zij:: stoutmoedige dieven de gang binnen geslopen van het ineubelmagazijh van Mevrouw Palante, Bodeghemstraat, en hebben daaruit een eikenhouten beu en eene matras ontvreemd. St-Jans-Moienbeek. Automobielonge- val. Zaterdagmiddag, uit een huis komend op den Gentschen steenweg, werd Henri Vansande, zoon van den burgemeester van St-Agatha-Berchem, door een automobiel omgeworpen en eenige meters ver voortge sleept. Hij werd verscheidene ribben gebro ken. Elsene. Dramatische poging tot zelf moord. Een kostganger van het godshuis Van Aa, M. G. S..., oud 78 jaar, wandelde rond 5 uur op zijne slaapkamer, toen hij eensklaps een revolver te voorschijn haalde, en zich drie schoten in het hoofd 'loste. De man zakte ineen op den vloer. De opschudding in het gesticht was groot. Men snelde den gekwetste aanstonds.ter hulp. Deze werd in het godshuis zelf voorloopig- verpleegd en vervolgens naar het gasthuis der gemeente vervoerd. De wanhopigeheeft verklaard dat hij het leven moede was. De dokters, die hem ver zorgen, verwachten elk oogenblik eene nood lottige ontknooping. Aanhouding. Do politie van Elsene heeft den dader aangehouden van de dief stallen van ovorjassen in de scholen, Het is een 20 jarigen jongeling, wonende in de Gitsstraat. Nachtelijke aanrandingZaterdag omstreeks middernacht werd M. Bionco, huisschilder, wonendein de Stassartstraat] onverhoeds aangevallen door een zestal deugnieten,op het oogenblik dat hij langs de Venetiëstraat huiswaarts keerde," Na hun slachtoffer verscheidene slagen te hebben, toe gebracht, zijn de daders weggevlucht. EIGEN HAARD. Hypothecaire Crediet- Maatschappij voor Werklieden en Klein® Landbouwers.Zie 4® bladzijde. Wetteran. Ongeval. Verleden week is de echtgenoote van Constant Walgraeve, Molania De Cock, zoo ongelukkig op haren rechter knie gestuikt dat ze bij hoogdringend heid naar het gemeentelijk hospilaal moest overgebracht worden, alwaar ze thans nog steeds ter verpleging in de ziekenzaal ligt. Gevallen. Zaterdag laatst kwam de genaamde Augustin Flaut, door de Ilekker. straat alhier gewandeld toen hij eensklaps een persoon ten gronde zag vallen. De man die de gevallene wilde helpen opstaan werd daardoor zelf ten gronde geworpen met het ongelukkig gevolg dat hij zijn rechter bil brak en hij onmiddelijk-naar bet gemeente lijk hospitaal moest overgebracht worden, alwaar Dok'er Van Sande het gebroken lichaamsdeel ineen zotte. Gezien den hoogen ouderdom van den on- gelukkigen vreest men voor eenen noodlot- tigen afloop. Gescholen. De jachtwachter Til. Leyman, was lieden morgend op dienst in de bosschen van den heer Burgemeester Ba ron de la Potterie van Melle, op het grond gebied gelegen tusschen Weiteren en Melle, in den Geerbosch alhier. Rond 4 ure van den morgen bemerkte hij eensklaps twee pensjagers, dieop zijn geroep van blijven staan zich onmiddelijk omkeer den en naar hem schoten. De man had juist den tijd om achlereengrooten boom te sprin gen en het schot trof dan ook enkel zijnen hond die ter plaats doodbleef. De jachtwachter was gelukkiglrjk niet ge kwetst doch vond zaadkorrels in zijne vest en broekzakken en de hecht van zijn zakmes was aan stukken geschoten in zijnen broek zak. De daders namen onmiddelijk de vlucht en zijn niet herkend geworden. De jacht wachter heeft geene vermoedens. Het parket is verwittigd. Spiegels— Kaders—Vitraux Baguetten IVerf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 schuld uit te wisschen dat hg daarom vooral met Lena in het huwelijk had willen treden, weinig bedenkende, dat het, als het ware, eono nieuwe misdaad zou geweest zijn, die brave vrouw, de weduwe van hem, die voor zijne schuld had geleden, aan zijn akelig lot te verbinden. De rampzalige Horst werd door baljuw en schepenen veroordeeld tot de doodstraf. Vol van wezenlijk berouw, wierp hij zich in zgne laatste levensuren in de armen van den gods dienst, en door den braven priester, die ook Van Reeven in den kerker had bezocht, on dersteund, trad hij vol hoop op de ontferming en genade des Allerhoogsten de vreeselijko straf en de eeuwigheid te gemoet. Van de strafplaats, waarheen hij Horst had vergezeld om deze in zgn laatste oogenblikken bij te staan, teruggekeerd, begaf de priester zich onmiddellijk naar Lena, die hg in tranen badende vond. Vrouw Van Reeven, sprak hg de be leedigde maatschappij is gewroken. Horst heeft zijne straf ondergaan, en Goddank zoo danig ondergaan, dat geene bittere gedachte zich in de vreugde behoeft te mengen, dat wij over de herstelling van de eer van Van Reeven gevoelen. Horst is gestorven vol hoop op de genade van God. Vertrouwen ook wij, dat de almachtige den berouwhebbendun moordenaar zijne misdaden niet zal aanreke- neo EINDE.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2