HET GEHEIM Strijd te water. Eene belangrijks verklaring. RoM fa oorlog. Brussa'sohe bnefwlsssHng. De kolossale bedriegerij Doodelijk ongeluk Waarom is dat DE ZAAK PROVO Men zou op het spoor zijn s daar ©ene groote massa troepen liggen heb ben. Aan de Griekscho grens. Athenen. Het is nog altijd de generaal Dornglis, die lauweren plukt. Hij gaat lijk overigens zijne drij bondgenooten, van over winning tot overwinning. Hel is hij, die lijk wij gisteren avond in onze laatste berichten meldden, zich meester maakte van den berg pas van Tripotames en zoo den weg opende naar Verja. ASIerSei gevscEiten. Rend Kirk-Kilissé. Een hevig gevecht had plaats verleden Dijnsdag te Ikopych, ten Oosten van Kirk- kilissé. Twee Bulgaarsche bataillons werden van het overige legerkorps afgesneden en endergingen groote verliezen. Te Koprulu. De Turken hebben eenen liohten weerstand geboden aan de Servische ruiters, te Kopru lu. Zij namen weldra de vlucht en werden door hunne aanvallers achtervolgd. Naar men verzekert hadden de Turken daar noch tans een leger van 80,000 man. De Grieken deinzen. Men verneeml dat de vijandelijkheden met de Grieken voortgaan,maar dat deze laatsten achteruit gedreven worden, iu de nabijheid van Serfiedje. De Grieken maken zioh meester van een groot Turksoh eiland. Men heeft nu eindelijk nadere bijzonder heden over de wijze, waarop de Grieken zich meester gemaakt hebben van het eiland Lemnos in den Archipel. Rond 11 uren kwamen de Grieken in de haven aan en vielen in het dorpje Nera. De Turken schoten enkele keeren hunne ge we ren af maar vroegen dan,zich te mogen over geven. Drij officiers en 41 soldaten werden dus krijgsgevangenen. De Grieken brachten alles in in gereed heid om daar den nacht over te brengen, wanneer zij vernamen dat de Turken van de stad Castrou eenen hevigen weerstand gin gen bieden.De Grieken trokken er aanstonds op af en namen de stud in. De Mutessarif en al de ambtenaren werden aangehouden. In de schatkist vond men nog eenige geldstuk ken. De Mutessarif verklaarde dat men aan de openbare ambtenaars eenige maanden jaaawedde op voorhand had betaald. Twee dagen nadien vond men in het huis van den mutessarif de som van 40,000 fr. Het eiland - Lemnos telt 25,434 Grieken en 954 Muzul- jmans. Een vuurbaak vernield. Men verneemt dat de Bulgaren den vuur baak van Iniada hebben verbrand, om alle bewegingen van de Turksche vloot in de Zwarte Zee onmogelijk te makon. i De graaf Stuergkha, kabinetshoofd te Weenen, antwoordende op eene vraag der fröcialisten, die zegden dat men in alle yeval tie vrede moest handhaven heeft de volgende verklaring afgelegd Wij beoogen geeyx enkel aanrandend doel.Nochtans moet ik doen bemerken dat n het princiep van de vrede altijd en in alle geval en spijts alles toch te bewaren, niet de gedragslijn kan zijn van eene m groote natie. Deze moet altijd vredehe- m vende gevoelens koesteren. Maar zij moet ookdesnoodshare belangen weten te verdedigen Wat de geruchten aangaat, welke in om loop werden gebracht, volgens dewelke de mobilisatie werd bevolen, die zijn totaal valsch. Men heeft zelfs het vredeseffectief niet versterkt. Zooveel te meer werd er niet gesproken van oorlogseffectief. 1* VERVOLG. Een oogenblik stond zij in dien gewichtigen pacht, sprakeloos tegeoover den knecht, die haar aan het sterfbed harer meesteres riep. Het schijnsel van de keers flikkerde over bare groote, zwarte, starende oogen, en het weelderig grijs haar daarboven, terwijl de band, waarin zij den blaker hield, zoodanig beefde dat de domper, die daar los op lag, on ophoudelijk rammelde. Zoo stond zij een oogenblik zwijgend toen bedankte zij den knecht dat hij haar geroepen bad. Hare ontroering scheen de gewone zacht heid van hare stem nog te vermeerderen, en nam niets weg van hare bedaardheid en in getogenheid, dio haar eigen waren. Joseph, die, evenals de andere dienstboden, baar niet zeer genegen was, omdat zij van het gewoon model der kameniers (binnen den kring zijner ondervinding) verschilde, was by deze bijzondere gelegenheid door haar toon en manieren zoo overwonnen, dat hij aanbood den blaker voor haar naar de deur der slaap kamer van hare meesteres te dragen. Zij schudde het hoofd, bedankte hem weer, Bn liep hem snel voorbij. De kamer, waar Mevr. Treverton op haar sterfbed lag, was de benedenverdieping. Sara aarzelde eenige oogenblikker. voordat zij aan klopte. Do deur weid geopend door lcapit9in Tre verton. Zoodra zij haar heer zag, ging zij voor hem achteruit. Indien zij een slag bad gevreesd, jou zij niet meer plotseling of met eene uit- Gelukwenschen uit Engeland. De moeder van den Koning van Enge land heeft aan Koning Joris van Grieken land en aan den generaal opperbevelhebber dor troepen een telegram van gelukwenschon gezonden. De eischen der Serviërs. Naar het blijkt zullen de Serviërs er nooit in toestemmen Uskub of Kumanova terug aan Turkije over te laten. De Fremdenblatt beweert dat er in het huidig geschil niet alleen moet rekening ge houden worden van de belangen der Bal- kaansche vorstendommen. Daar zijn nog aan-! zienlijke belangen van andere mogendheden en van Rumenië, belangen die men ook uit het oog niet mag verliezen. De Neue Wiener Journal vraagt of er geen middel is de intresten van Oostenrijk zoowel te eerbiedigen als die van Servië en de andere bondgenoten. Al die meeningen en wenschen bewijzen eene enkele zaak, dat al de mogendheden groote en kleine, naar het oogenblik hunke ren dat ze Turkije zullen verscheuren kunnen. Turken in Duitschland, Turksche officiers zijn in Berlijn aangeko men om er een voorraad op te doen van oorlogsbehoeften. Is da toestand der Turken hopeloos De officieel© kringen van Londen aanzien den toestand van Turkije niet als hopeloos. Zij beweren onder andere dat de inneming van Kumanova aan de Bulgaren veel meer slachtoffers heeft gekost, dan zij het wel zeggen willen en dat daarom juist eene vre delievende tusschenkomst nog niet onmoge lijk is. TE ANTWERPEN Dinsdag namiddag rond 5 ure greep in de werkhuizen der firma Beliard-Grigthon et C1*, gelegen Bataviastraat een schrikkelijk onge val plaats. Zekere Melchior Verstraeten, 48 jaar oud, schilder van beroep, wonende Soméestraat 29, was er bezig met steunpilaren in het grijs te schilderen. De man die op eene loop plank geklommen was, waarop men staat om de drijfassen met olie in te smeeren, moet door een riem gevat zijn geworden en met een woest geweld tegen den grond zijn ge slingerd. De ongelukkige bleef bewusteloos ten gronde liggen, uit neus en mond erg bloedende. Hij werd naar het vorbandhuis Noord overgebracht waarDr Jacquet vaststelde dat. hij eene schedelbreuk bekomen had. De toe stand van den man was zoo zorgwekkend dat het vervoer naar hot gasthuis onmogelijk was. Rond 8 ure is de man aan d© bekomen® wondon bezweken. Het lijk is naar het doodenhuis der Korte Dijkslraat overgebracht. Eenigen tijd geleden, deed de algemeene staf van het Belgisch leger eene kaart van Belgie opmaken, op schaal van 1/100.000 Deze kaart is derwijze opgemaakt en ge kleurd, dat het onmogelijk is ze te photo- grapkeeren. Het is thans gebleken, dat twee boekhan delaars van Brussel er 38.100 van besteld hebben en dat al deze kaarten naar den Duit- schen staf gezonden zijn. Wat moeten do Duitsche officieren met eene militaire kaart van Belgie doen Kan het dan missen, dat er in het Belgisch ministerie van oorlog ernstig spraak is van het effektief van het leger te vermeerderen, en dat Engeland en Frankrijk die vermeer dering ten volle wenschen drukking van grooter schrik hebben kuDnen terugtreden. Zijn voorkomen was vriendelijk, gul en open en de traneD, die hjj bij het bed zijner vrouw gestort had, liepen nog langs zijne wangen. Ga binnen, zegde hij, het gelaat afwen dende. Zij wil de ziekenoppaster niet bij zich hebben zij wil niemand anders dan u. Roep mij, als de doktor... zijne stem verliet hem. en hy liep heen zonder den volzin te eindigen. In plaats van de kamer harer meesteres binnen te treden, stond Sara Leeson haren beer nauwkeurig na te zien, zoolang hij in 't gezicht was hare bleeke wangen waren doodelijk witschrik en twijfel spraken uit haar blik. Toen hij om den hoek der galery verdwenen was, luisterde zy een oogenblik buiten de deur der ziekenkamer,fluisterde ang stig bij zichzelve Zou zij bet hem gezegd hebben deed vervolgens de deur open, met eene zichtbare poging om hare kalmte terug te krijgen, en, na eene poos wantrouwig op den dorpel ge staan te hebben, trad zij binnen. De slaapkamer van Mevr. Troverton was een groot,ruim vertrek, in het westelijk voor ste gedeelte van het huis, en zag dus op de zee uit. Het nachtlampke, dat naast het bed brand de, wol verre van do duisternis te verdrijven, deed (lie in de hoeken der kamer nog meer in 't oog vallen. Het ledikant was naar het oud model, met dikke gordijnen er om heen. Van de andere voorv i i- do kamer kwamen di© van de grootsteen zaarsto soort genoegzaam uit, om in het flauwe licht eonigzins zichtbaar te zijn. De kabinetten, de garderobe, de toiletspie- DB VOLKSSTEM Nadere bijzonderheden. Sa ring van het slachtoffer. Men weet dat de ring van heer Provo in 't bezit gevonden werd van Gaston Vergouts. Maar de verdachte houdt vol dat hij bedoel den ring kocht bij den heer Bodard, juwelier te Brussel. Heer Lamproye heeft per [telegram dien juwelier ontboden en hem den ring getoond heer Bodart verklaarde het juweel niet te kennen. Een diamantzetter van den heer Bodard kreeg insgelijks den ring in handen hij twijfelde er aan of hij den ring al dan niet bewerkt heeft. Hij zal den ring nader onder zoeken. Brussel, 29 October 1912. Verleden Zondag hield de Katholieke Ver- eeniging van het Arrondissement hare Ver gadering te Brussel in de zaal «Patria». Er was veel volk, men bemerkte er onder ande re Staatsminister Woeste, en talrijke Volks vertegenwoordigers. Daar werd vooral gehandeld over de be langen der burgers. Mr. Wauwermans deel de eene belangrijke studio mede over die klas. Met eenparige stemmen werd de dag orde van Mr. Wauwermans aangenomen, die vraagt dat de wetten ten voordeele der bur gers aan de dagorde zouden gebracht worden van de eerstkomende zitting. Met Allerheiligen zal heel Brussel optrek ken naar de kerkhoven. Het gehoor der hee- ren Senators en Volksvertegenwoordigers wordt verschoven op Maandag 4 November van 10 ure tot middag, in de zaal «Patria». Zondag 3e November, te 10 ure 30 m. in de kerk ^an den Zavel, groote mis van St.- Huybrëcht, op touw gezet door M. Max de Villers, met de welwillende medehulp van den St.-Huybreohtskring, en onder de lei ding van professor Jacqmain. Daar zal lijk telken jare heel Brussel naartoe komen. De gelijkheid De liberale meerderheid van onzen Provinoieraad heeft er ons weer een staaltje van gegeven. Er moest eene toe lage gestemd worden voor de schoolsoep. En dat word dan ook gedaan. Maar die toelagen zullen alleenlijk verdeeld worden tusschen de officieele gemeentescholen. Leve d« ge lijkheid, niet waar De kinderen, die naar vrije of aangenome- ne scholen gaan, die hebben geenen honger. Een lid van de kartellistisclie meerderheid Mr. Do Brauwer, zegd» zelf dat die partijdig heid ongehoord en onmenschelijk was. Niets aan te doen, Binnen enkele dagen gaan de Kamers te rug open. 't Was er woelig in den laatsten zittijd. En onder de vacantia heoft men er evenwel lawaai gehoord. Ditmaal nochtans waren het stieldoeners die al dat gerucht maakten. Men heeft er dikwijls Mr. Hoyois ontmoet. Ook uwen Volksvertegenwoordiger Mr. Moyersoen die in de Kamers de repu tatie heeft verworven nooit geene vacantia te willen. Onze premier, Baron de Brocqueville, zal het vuur moeten openen. M.Carton de Wiart heeft ook ©en heel deel wetsvoorstellen ge reed liggen. M. Van de Vyvere zegt niet veel, dat ligt hij hem in de gewoonte niet. Maar hij werkt zooveel te meer Het schijnt nu dat men zou besloten heb ben den algemeenen dienstplicht in te voe ren, maar met een© merkelijk vermindering van diensttijd.Het onmiddellijk gevolg daar van zou ook zijn, de volledige afschaffing dor Burgerwaoht. Of do burgers zullen lachen, wanneer zij die droeve komedie van Burger gel, de armstoel met hoogen rug, benevens de zware massa van het ledikant zelf, kwamen zwaar en somberin 'tgezicht. De andere voorwerpen smolten in de alge meene duisternis allen in elkander. Door het open venster geopend om frissche lucht binnen te laten, na de drukkend© zoelheid van den Augustusavond drong het verwijderd dof en eentoonig geraas van het bruisen der dor branding op de zaudige kust. Alle andere geluiden zwegen in dat eerste donkere uur van den nieuwen dag. In de kamer liet zich geen ander geluid hooren dan de langzame, zware ademhaling van de stervende vrouw, die zelfs hooger klonk dan het loeien der golven van de zee. Mevrouw, zegde Sara Leeson, dicht bij de gordijnen staande, zonder ze echter open te SGhuiven Mijnheer heeft de kamer verla ten, en mij hier zijne plaats gezonden. Licht geef my meer licht. De zwakheid van doodelyke ziekte was in hare stem maar de toon der sprekende klonk zelfs toen vast, dubbel vast, in tegenstelling met den twijfelenden toon waarop Sara ge sproken had. De krachtige aard der meesteres en het zwak karakter der dienstbode kwamen zelfs by het wisselen van die enkele woorden, door de gordijnen van een sterfbed gesproken aan den dag. Sara stak met eene bevende hand twee kandelaars aan, zette die aarzelend op de ta fel naast het bed, wachtte een oogenblik, ter wijl zij met wantrouwenden blik om zich heen zag, en schoofde gordijnen open. De kwaal, waaraan Mevr. Treverton stierf, was eene der verschrikkelijkste ziekten, die den mensch kunnen treffen, eene waarvan vrouwen inzonderheid onderhevig zijn en die wacht zullen zien eindigen... Spijtig voor ze- kor© officiers die meenden dat zij in rechte lijn afstamden van Jules Cèsar of van Napo leon de Groote. Meestal de Volksvertegenwoordigers der rechterzijde zullen zich verzetten tegen de vermeerdering der erfenisrechten wanneer het eene rechtstreeksche erfenis geldtmaar niet wanneer er spraak is van eene zijde- lingsche erfenis. Kozijntjes, .neven en nich ten zullen zuur gezichten trekken wanneer suikermenonkel of suikermatante komt te sterven. In den Alhambra. Het is tijd om zich te haasten om zijne plaatsen te weerhouden bij de dagvertooningen van Le Gomt© du Luxembourg welke Vrijdag, 4 en Zondag 3 November zullen plaats hebben. In het Ijspaleis. Het Brusselsch pu bliek stelt meer en meer belang in sportza ken. Zaterdag was er veel volk om de schaat senrijders toe te juichen. De cirlc, Schuman bekomt nog altijd den meesten bijval. Alle Donderdagen en Zonda gen namiddagvertooningen. Zoo ook op Allerheiligen. Kobe. Nadere bijzonderheden De opzoekingen De policieofficier M. Claessens, die te Parijs achter Nestor was gaan zoeken, is t© Brussel teruggekeerd. Samen met de Parij- zerveiligheidspolicie was hij verscheiden© malen op het spoor geraakt van Nestor, doch de bedrieger is er ten laatste in gelukt, eene schuilplaats te vinden en alle opzoekingen bleven vruchteloos. Door d© tusschenkomst van hot Fransch gerecht, is het signalement van Wilmart aan al de Fransch© koloniën medegedeeld gewor den. Ook heeft de onderzoeksrechter M. De Vos, langs diplomatieken weg, het signa- loment van Wilmart aan al de landen ge zonden waarmede België uitleveringsover eenkomsten gesloten heoft. Een tiental koeren daags, ontvangt M. Do Vos, per telefoon hot verslag der opzoekin gen in den omtrek van Parijs gedaan. Waarschijnlijk zal M. Claessens eerst daags naar Parijs terugkseren, om er d® opzoekingen voort te zetten. Op het parket klaagt men over de houding van sommige personen, di® de onmiddelijke aanhouding vragen van Nestor Wilmart en ook zouden willon, dat alle opzoekingen welke men zinnens is te doen, zouden mede gedeeld worden. Dat zou waarlijk al le belachelijk zijn. Indien men op voorhand Nestor moest ver wittigen, langs welken kant men hem gaat zeeken, zou ©r veel kans zijn, dat de kerel zich nooit zien liet op de plaats waar men komt. Diezelfde persenen klagen, dat er een verrader is geweest die Nestor inlichtte, dat het lijd werd t® vluchtten en nu zouden zij willen dat het parket zelf Nestor zou vsr- wittigen 'i 1 Kan het dommer 1 Henri Wilmart. Er wordt nu gemeld, dat de in vrijheid stelling van Henri Wilmart nog niet zoo gauw zal plaats hebben, daar de onderzoeks rechter niet heel en al gerust is over de fail liet. Een oordeel over Wilmart. Men vraagt zich nog altijd af, hoe het mogelijk is, dat personen, zoo fel in zaken beslagen, zich zoo netjes door Wilmart lie ten wippen. Da reden daarvan is, dat Nestor Wilmart wanneer hij in onderhandeling was met een persoon, dien hij als slachtoffer gekozen had, inlichtingen over zijn geldolijken toestand het leven ondermijnt, zonder in de meeste gevallen eenige merkbare sporen van haar verterenden voortgang op haar gelaat na to laten. Geen oningewijde, die Mevr. Treverton zag liggen, toen hare dienstbode de gordijnen open deed, zou zich met mogelijkheid hebben kunnen voorstellen dat zij van menschelyke hand geen redding meer te verwachten had. Op lichte sporen van ziekte op haar gelaat, de onvermijdelijke veranderingen in de beval ligheid en rondheid van den vorm, waren nau welijks merkbaar door het verwonderlijk be houd van hare kleur in al den glans der eerste jeugdige schoonheid. Daar lag haar gelaat op haar kussen om sloten met de fijne kant van hare muts, waar uit haar glimmig bruin haar te voorschijn kwamnaar allen uiterlyken schijn het ge laat van eene schoone vrouw, di© van eene lichte ongesteldheid herstelde, of na buiten gewone vermoeidheid uitrustte. Zelfs Sara Leeson, die haar gedurende hare geheele ziekte had gadegeslagen, kon nauwe lijks gelooven, terwijl zij hare meesteres nu beschouwdo.dat d© hand des doods haar reeds uit het graf toewenkte. Eenige boeken, vol plooien, en in papieren omslagen lagen op het beddedeken. Zoodra de gordijn ter zijde was geschoven, bevool Movr. Treverton hare dienstbode met een gebaar zo weg te nemen. Het waren tooneelspelen,op sommige plaat sen niet inkt onderstreept en met handteeke- ningen beschreven, die betrekking hadden op het optreden, aftreden, en standen op het tooneel. De knechten, die beneden over het beroep hunner meesteres vóór haar huwelijk spra- 31 OCTOBER 1912 liet nemen, in een© der grootste banken van B-^l. U-o bestuurder dezer bank was in vriend schapsbetrekkingen met Wilmart, wiens be driegerijen hij natuurlijk niet kende. Inte gendeel meende hij dat hij zeer wel bij kas was en 't is natuurlijk ter goeder trouw, dat de bestuurder over Wilmart schreef dat men op hem mocht betrouwen en met hem de titels verhandelen. Wie heeft er getelefoneerd De Patrieie stelde ook reeds dikwijls deze vraag. Woensdag meldde het blad, onder voorbehoud, dat het telefoonbeheer zich ach ter het beroepsgeheim verschuilt, om den naam niet te moeten noemen.... Het laatste banket van Nestor. Gelijk men weet, had Nestor zich den Vrijdag 11 October naar Mariëmbourg bege ven, om er do genoodigden voor de jacht van 's anderdaags te ontvangen. Nestor had ter dier gelegenheid een groot feestmaal gege ven in het Hotel Prinjé. Het feest was uit stond,doch het wierd gestoord door de vlucht van Nestor, wien men uit Brussel getelefo- had en die aan eene onpasselijkheid beweer de te lijden. In zijn overhaastig vertrek had Nestor er niet aan gedacht d® kosten van het banket te voldoen. De dischgenooten, zij waren tien in getal, hebben nu do rekening ontvangen, die voor elk 54 fr. 50 beloopt. De bi San van Gent-Terneuzen. De Moniteur van gisteren deelt den bilan mede der maatschappij Gent-Terneuzen. Deze bilan vastgesteld tot 31 December '1911 is goedgekeurd door de algemeene ver gadering te Gent op 12 Maart 1912. Hij werd t© Gent ingeboekt op 2 September laatstl. Die bilan leert ons dat het leggen der ijzerenweglijn gekost heoft 7.9-10.683.35 fr. waarvan 67,500 fr. uitbetaald zijn. De porte-feuill® bevat voor 879,000 frank actiën van 500 fr., voor 175.500 fr. obliga tion aan 3 t.h. en voor 126,500 fr. bevoor- deeligde actiem, een totaal van 1,179,000 fr. Het rollend en ander materiaal wordt ge- schaf. op 1,569,914,20 fr. en hetmobilier op 38,379,14 fr. Het inkas in specien is 143.389,67 fr. Hot actief bereikt een totaal van 12,173,228,21 fr. Het passief bereikt de som van 11,546,500fr. De post van winsten en verliezen leert ons dat de winst gedaan tot 31 December 1912, 285,875,65 fr. beloopen. Na de balans gedaan te hebben der posten debet en crediet is het winstcijfer 22,274,75 franken. Slachtoffers in de Dendervallei. Verscheidene bladen meldden Woensdag Te Dendermonde is het parket dier stad in twee financiehuizen afgestapt en heeft er een aanzienlijk aantal aandeelen van Gent- Terneuzen aangeslagen welke valsch waren ook een nijveraar der stad, die dikwijls in onderhandeling was met Wilmart, verliest eene som van 22,000 frank. Te Niiiöve had verleden jaar eene spaar- maatschappij ©enige aandeelen Gent-Terneu zen gekocht bij een wisselagent te Brussel dez® zijn valsch bevonden. Te Aalst verliest een hopkoopman rond de veertig duizend frank een brouwer, welke soms met Wilmart ging jagen, is gefopt voor 12.000 fr. een nijveraar ter plaats is er met 33.000 fr. van af. Zooals men ziet was Wilmart in de Den dervallei ook wel bekenn. Een Brusselsch blad deelde Woensdag morgend onder zijne laatste tijdingen mede dat men het spoor van Nestor Wilmart ont dekt heeft. Zijne aanhouding zou nog enkel eene kioestie van uren zijn. 't Is te hopen doch 't ware veel boter, dat men de sommen terugvond welke hij- ontfutseld heeft. ken, waren niet door valsche geruchten mis leid. Hun heer had, nadat hij den bloei des levens voorbij was, inderdaad zijne vrouw uit den stand van tooneelspeelster aan eenen der kleine theaters tot den rang van Mevr. Tre verton verheven, toen er weinig meer dan twee jaren, na liaar eerste optreden, voor 't publiek verloopen waren De oude tooneelspelen waren eenmaal hare geliefkoosde dramatisch© bibliotheek ge weest;- zij had er altijd eene oude liefde voor behou den, en gedurende het laatste gedeelte harer ziekte hadden zij dagen achtereen op haar bed gelegen. Na do boekjes te hebben weggelegd, kwam Sara bij liare meesteres terug, en met meer angst en schrik dan droefheid in de uitdruk king van haar gelaat, opende zij de lippen om te spreken. Mevr. Treverton hief de hand op, ten teeken dat zij nog een ander bevel to ge ven had. Doe de deur op slot, zegde zij met dezelf de zwakke stem, maar op denzelfden vasten toon', als h'aar eerste verzoek, toen zij om meer licht in de ltamer vroeg. Doe do deur op slot. Laat niemand binnen, voor dat ik u er toelating to© geef. Niemand? herhaalde Sarazacht. Ook niet den doktor Zelfs mijnheer niet Ook niet den doktor. Zelfs mijnheer niet, zegde Mevr. Troverton,en wees naar de dour. De hand was zwak,maar zelfs in die oogen- bliklcelijko beweging was een.gebiedend-ge baar niet te miskennen. Sara sloot de deur. keerde beslui bloos naar het bed terug, richtte hare groote oogen on derzoekend op het gelaat harer meesteres, eu zich over haar lieenbukkendo, zegde zij fluis terend (Wurdt voortgezet.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2