De Turken vragen den vrede De kolossale bedriegerij Zie onze Laatste Tijdingen, 3« bladzijde. Een gruwelijk tooneil te Romsée Uit onze Kolonie Ge'ieiiiïziiiiiiga misdaad te Parijs. IJselijk ongeluk in eene steengroef Samson Kina Splegelfabriek A. L MEYVAERT Plotselings verliet de prins Aziz Hassan de 'itad en ging zicli terug vestigon in Turkije. De 8chuldeischers nochtans eischten de tusschenkonjst der Duitsche afgezanten en de khedive van Egypte werd verplicht de schul den van zijnen lieveling uit te vagen. Rond den Oorlog Wie begeert er een grondgebied Minister Poincarré had in naam van frankrijk eene nota opgemaa. waarinde cndergeteelcende mogendheden bevestigen dat zij in alle geval geen grondgebied van •Turk ij verlangen. Die nota werd ondertee kend door Engeland en Rusland. Het ant woord van Weenen is nog niet gekend. Dat van Berlijn ook niet Men is overal hoogst nieuwsgierig om te zien welk gevolg daar zal aan gegeven worden. De verbintenis van Engeland, Frankrijk, Rusland, kan natuurlijk maar van eenige kracht worden, wanneer zij aangegaan wordt door al de groote mogendheden. Moesten Oostenrijk en Duitschland aan spraak maken op eenig deel van Turkijë, dan zouden de eerste mogendheden halzelfde recht doen gelden. Naar Constantinopel Een Grieksch dagbladschrijver, in een onderhoud met prinses Nikolaas van Grieken land, drukte den wensch uit de bondgenooten te zien Constantinopel innemen. De prinses antwoordde daarop En waarom niet Wij moeten van Con stantinopel meester worden. Het einde van Turkyë is nabij en het wordt hoog tijd dat men er mede gedaan make. Naar het oorlogstooneel Duitsche schepen, kruisers en torpedo booten vertrekken naar den Archipel. In de Engelsche oorlogshavens heerscht de grootste bedrijvigheid. Gansche eskaders hebben bevel gekregen aanstonds naar den Archipel te vertrekken. Samenkomst der Serviërs met de Montenegers De Servische voorposten zijn te Ipek aan- gekomen en hebben daar de Montenegers ontmoet. Die ontmoeting was hartroerend. Eene halve bekentenis Te Constantinopel heeft eindelijk het ministerie eene mededeeling afgekondigd waarin verklaard wordt dat de Turken na overwinningen behaald te Lebben, ook al tenigen tegenslag hebben ontmoet. Dat overigens, om den uitslag van eenen oorlog te kennen, men het einde daarvan moet af wachten en men met moed tot den laatsten oogenblik strijden moet. Men bericht uit Constantinopel dat Turkyë de tusschenkomst der mogendheden vraagt om de vijandelijken te doen ophouden en den vrede te bekomen. Een telegram uit Weenen meldt dat Weenen en St-Petersburg nu gansch t'ak- koord zijn en dat de algeheele Europeesche inwikkeling niet meer te vreezen is. Die schoone uitslag zou te danken zijn aan den ouden keizer Frans-Jozef die van den üorlog niet wil hooren. Een jachtwachter door een doghond ver scheurd. De mijnwerker Albert Van den Brouck, van Romsée, kwam, vergezeld van een groo- ten doghond, langs een bijzonderen eigen dom. Hij was bedronken. De jachtwachter Hendrik Leonard, oud 55 jaar, ontmoette hem, en verbood hem dien weg. Van den Brouck ontstak in woede en sprong naar den jachtwachter, dien hij bij de keel greep. Hij hitste zijnen houd op, ter wijl hij Leonard ten gronde wierp en hem hevige voetstampen op het hoofd toebracht. De hond van zijnen kant, scheurde de kleederen en verwondde org het slachtofter. Op het geroep van Leonard, snelden perso nen toe, doch zij dierven niet tusschenko- men, uit vrees voor den hond. Zoo gelukten zij er niet in den woedenden mijnwerker aan te houden. Wat het slachtofter betreft, het was een oog uitgeslagen, vertoonde eene ga pende wonde aan het hoofd en had het li ohaam erg gesteld. Zijn toestand is hoogst bedenkelijk. Eindelijk konden de gendarmen den plich- tige aanhouden en den hond opsluiten. DE VOLKSSTEM De onderzoeksrechter kreeg voor ant woord, dat de reglementen niet toelieten zulks aan het gerecht mede-te deelen... M. De Vos heeft dan gevraagd, hem ten minste de dienstbladen van 11 October te willen laten nazien. Zal men hem dal ook weigeren Wat heeft Wilmart medegenomen Het is thans bewezen, dat Nestor Wil mart in de laatste negen maanden voor negen millioen valsche titels heeft doen stempelen. Indien hij deze allen heeft kunnen plaatsen, zou het niet met 425.000 fr.,maar met meor dan tienmaal zooveel zijn, dat hij de plaat gepoetst heeft. Met ongeveer 5 millioen kan hij het wel een tijdje uithouden... 6 NOVEMBER 1912 Reclitslioven Twee nieuwe gerechtshoven zijn opgericht Ie Laebo (Kasaï) en te Lisala (Bangula). Het Setal magistraten dat verleden jaar 77 be- roeg is nu tot 84 geklommen. Daaronder telt men 61 Belgen, 9 Italia nen, 9 Noorwegers, 2 Zwitsers en 1 Deen. 4' VERVOLG. G& naar uwen heer,zegde hij, en verzoek tem, in zyne eigen kamer te wachten, tot dat Ik bij hem kan komen om hem te spreken. Sara stond nog altyd, zonder zich te verroe ren, of te spreken, of iemand op te merken, naast het bed. Toen de ziekenoppasster naderde om de gordijnen dichtte schuiven, schrikte zy voor taar gezicht, en wendde zich tot den dokter. Zou het niet beter zijn dat deze persoon 'de kamer verliet, mynheer zegde de zieken oppaster met een schijn van verachting in ha- Ten toon en oog. Zij schynt dwazelyk door het gebeurde ontsteld te zijn. Gy hebt gelijk, zegde de dokter, 't Is het best dat zij zich maar verwijdert. Ik zou aanraden ons eene poos te verlaten, voegde hij er by, Sara's arm aanrakende. Wantrouwig deinsde zij terug, hief een ha ter handen op naar de plaats, waar de brief In hare borst verborgen was, en drukte die daar vast tegen aan, terwyl zij de andere naar een kandelaar uitstak. Gy moest liever eene poos in uwe eigene kamer uitrusten, zegdo de dokter, haar don kandelaar gevende. Maar wacht evou, ging hij Voort, na een oogenblik nagedacht te hebben. Ik ga uw heer het treurig nieuws meedeelen, en misschien bemerk ik dat hij verlangend is om de laatste woorden van Mevr. Treverton In uw bijzijn gesproken, te hooren. Mo gelijk is het heter dat gij met mij meegaat en wacht, teru ijl ik bij kapitein Treverton ben. Neen neen o, nu niet, nu niet, om 's Hemels wil Deze woorden op een dof- Het onderzoek. De onderzoeksrechter heeft aan al de Brusselsche policiekommissariaten bevel ge zonden, bij de bankiers de borderellen te gaan afhalen der intrestkoepons van aan- deelen Gent-Terneuzen, vervallen op 1 No vember, en welke ter uitbetaling zouden aangeboden worden. Vrijdag, Zaterdag en Zondag heeft de onderzoeksrechter onverdroten het [onder zoek voortgezet. Hij heeft een langdurig onderhoud gehad met een hoog ambtenaar van het telefoonbeheer. Er is nog niets be paalds over den persoon, die aan Nestor telefoneerde, doch, daar het de eerste maal niet is, dat ten gevolge der onverklaarbare handelwijze van het telefoonbeheer, misdadi gers niet kunnen geknipt worden, izou er ditmaal wel een einde aan dien toestand kunnen komen. Wat er nu ook van zij, men heeft niet de minste inlichting hekomen uit New-York, Lissabon of Engeland. Zeker schijnt het evenwel, dat de persoon die men op den Niagara zou herkend heb ben als zijnde Nestor Wilmart, een ander moet zijn. De Niagara is sinds Donderdag te New-York aangekomen en nu zou men zeker en vast daarover bericht gekregen hebben. Henri Wilmart Henri Wilmart is nog niet in vrijheid ge- teld. De Qiidergoeksrechtar heeft heslntan. - gonad te hebben Men denkt evenwel, dat binnen een acht tal dagen, 't is te zegeen wanneer de expor ten hun werk zullen geëindigd hebben, Henri Wilmart zal in vrijheid gelaten worden, op voorwaarde nochtans, van zich ter beschik king van het gerecht te houden. De paarden van Wilmart Eerstdaags zullen de paarden van Nestor Wilmart verkocht worden, te St Denijs-Wes- trem. Daar het ongeveer 2000 fr. zou kosten, om de paarden naar Brussel over te brengen, hebben de curators der faling besloten die som te sparen en do verkooping te St Denijs- Westrem te doen plaats hebben. Nog de telefoon kwestie. Eindelijk heeft de onderzoeksrechter toch antwoord gekregen op zijne vraag wie er aan Nestor getelefoneerd heeft, dat het tijd was te vluchten. Zondag avond keerden eenige vrouwen uit het Boulognebosch, te Parijs, terug, toon zij dichtbij het paviljoen van Armenonville een man bemerkten, die op zijne knieën zat. Zuf naderden. Eensklaps sprong de man op. greep zijn rijwielen verdween snel. De onbe kende had naast een lijkopzijne knieën ge- zelen. Het slachtoffer lag uitgestrekt ten gronde en bad eene koord rond don hals. Maar in de nabijheid van het lijk was een put half gegraven. De kerel was aan dit werk bezig, als hij verrast werd en de vlucht nam. De overlieden zijn dadelijk verwittigd. Het slachtoffer is zekere Juliette Sanavin, oud 29 jaar, wonende passage des Abbesses. Gedurende verscheidene jaren trad zij in een schouwburg op. Zij had over eenige maan den kennis aangeknoopt met een acrobaat. Diefstal schijnt niet de drijfveer geweest te zijn der misdaad. Twee veronderstellingen worden vooruitgezet ergerlijke aanval of wraak. Een werkman door eene ontploffing gedood ^Zaterdag namiddag, was een werkman der steengroeven van Bois-la-Damo (Aywaille), gelegen op den linker oever der Amblève, bezig eene mijn gereed te maken, welke eene bijzonder zware lading had. De werkman zekere Felix Parmentier, oud 32 jaar, ongehuwd, liad zijn vader en zijne zuster, met wie hij op het gehucht Sep- troux woont, uitgenoodigd de ontploffing bij te wonen. Zij haddon natuurlijk op zekeren afstand plaats genomen. Parmentier lagbo- von de opening, en bracht er de ontplofbare slof in. Do lading was bijna volledig, als eensklaps do mijn sprong. Do ongelukkige werd twintig meters hoog geslingerd, en viel dan te midden der brok ken steen, door de ontploffing uitgerukt. De vader en de zuster waren ooggetuigen geweest van dit vreeselijk schouwspel. Zij juifiLtLauicua_ au leven meer gevende. De lading had hem aan don buik getroffou, welke opengereten was de ingewanden waren in alle richtingen weg geslingerd. Bovendien was het slachtoffer met talrijke wonden overdekt. Eenige minuten later gaf hij den geest. -V fen. smeekenden toon uitsprekende, en ver schrikt Daar de deur aohteruit deinzende, verdween Sara, zonder af te wachten dat men haar weer toesprak. Wat zonderlinge vrouw, zegde de dokter tot de ziekenoppas ter. Volg haar, en zie waar zy ingaat, in geval wij haar noodig hebben en verplicht zijn haar te roepen. Ik zal hier op u wachten. Toen èe ziekendienster terug kwam, bracht zij geen ander bericht dan dat zij Sara Leeson naar hare slaapkamer had gevolgd haar doze had zien binnengaan dat zy vervol gens buiten geluisterd had, en haar de deur had hooren sluiten. Wat zonderlinge vrouw herhaalde de dokter. Eene van de stille geheimzinnige soort. Eene van de verkeerde soort, zegde de ziekendienster. Zy spreekt altijd in zich zel ve, en dat is een slecht teeken, naar mijn denkwijs. Haar gezicht bevalt mij niet. Ik heb het, van den eersten dag dat ik hier in huis kwam, niet op haar gehad. II. HET KIND. Zoodra Sara Leeson den sleutel van de deur barer slaapkamer had omgedraaid, haalde zij het blad postpapier te voorschijn, bevende toen zij hot aanraakte, legde het op haar toi lettafel.en richtte de oogon met strakken blik op de^ regels, die liet papier bevatte. Eerst schemerde zij als eon wolk voor haar. Zy streek eenige malen met de hand over do oogen, en zag toen weer naar het geschrift.. De letters waren duidelijk zeer duidelijk, en, zooals zij zich verbeeldde, onnatuurlijk Brussel. Ongeval. Mevr. Helena Bustin, 57 jaar, Gentschen steenweg, wilde Zaterdag morgen een® tram vermijden op de Zuidlaan. Zij werd verrast en omgeworpen dooreen© auto-taxi. In haren val, werd de ongelukkige zwaar gewond boven het linker oog. Slimme bedriegers. Twee vrouwen bieden zich in de magazijnen aan, koopen eene kleinigheid en vragen Belgisch geld barer doode meesteres daar de regels die volgde, door haar zelve geschreven, benevens de onderteekening, eerst die vau Mevr. Tre verton, en daaronder de hare. Het geheel bevatte slechts weinige volzin nen, op een vergankelijk stuk papier geschre ven, dat de vlam van een© keers in een oogen blik verteerd zou hebben. tegenFranschestukken temogen uitwisselen. Zij helpen de vrouw des huizes zoeken en wanneer zij het magazijn verlaten stelt men vast dat ze eene hoeveelheid zilvergeld heb ben gelangvingerd. Mevrouw Legroi op der. Gentschen slw. heeft het gisteren nog ondervonden. Diefstal bij een oudheidskenner. M. G.., oudheidskenner, stelde Zaterdag morgen vast dat dieven 's nachts in zijn ma gazijn waren gekomen bij middel van braak. De kwaaddoeners stalen eene hoeveelheid zeldzame zilveren voorwerpen. Op den toog lieten de schelmen een briefje achter met potlood geschreven ©n luidend als volgt Wij zullen een andoren nacht terug komen om het overige weg to nemen. - De politie werd verwittigd en opende een onderzoek. Jonge dieven. De bedienden van een belangrijk handelshuis op de Anspachlaan betrapten Zaterdagnamiddag drie jongens, die stalen aan de toogen. De plichtigen wer den overgeleverd aan de politie en naar hot kommissariaat geleid. Het zijn jonge schel men, oud 14, 16 en 17 jaar, Men vond de gastolen voorwerpen op hen. Proces-verbaal werd te hunnen laste opgemaakt. Slachtoffer zijner onvoorzichtigheid. Eenbeenhouwersgast,Leei:acrts genaamd sprong van de tram in de Lombardstraat en werd zoo geweldig tegen de steenen gewor pen dat hij zich den schedel brak. Zijn toe stand is hopeloos. Stoutmoedige diefstal. Een Antwer penaar liet Zaterdag zijne automobiel alleen staan vóór een koffiehuis op de Zennelaan, te Brussel. Een stoutmoedige kwaaddoener st al twee autobanden, ter waarde van 400 frank, welke aan het voertuig hingen. Een Rus aangehouden. Een persoon stal Zaterdagavond stukken stof aan de uit stalling van een magazijn op de Noordlaan. De patroon die zulks gezien had, achtervolg de den dief en deed hem door eon policie- agent aanhouden. Het is een Rus. Het on derzoek wordt voortgezet. Tram ontspoord. Zaterdag ont spoorde een tram van de Maatschappij der Ekonomische Tramwegen in de Bergstraat, rechtover de St-Huibrechtsgaanderij. Een winkelraam werd verbrijzeld. Alles bepaalde zich bij stoffelijke schade. Valsche munt. Valsche stukkerf van I en 2 frank, met de beeltenis van Leopold II en het jaartal 1901, worden thans in om loop gebracht in den Brusselschen omtrek. Deze stukken zijn zeer goed nagemaakt. Automobiel in brand. Zaterdag avond vatte de automobiel van M. R... Dwarsstraat, vuur in de Greepstraat, tenge volge der ontploffing van een der lantaarns. Het vuur kan spoedig gebluscht worden, doch niettegenstaande is het achterste gedeel te van het voertuig' zeer beschadigd. Ontsnapt. De rijkswachtjmoest ^j- naar Sint-Huibrecht overbrengen. Aan de Zuidstatio gekomen, wist de jonge deugniet da aandacht der gendarmen van zich af te koeren en vluchtte. Tot hiertoe werd hij no; niet teruggevonden. De al kool is de groote vijand van liet volk de chicoree der Trappisten Vincart is zijn groote vriendv 1500u. Wolverthem. Het gevaar der vuurwa pens. De boschwachter Jozef Lettens, 60 jaar, schoot naar een klamper, doch trof den vogel niet. Aan de Verbrande-Brug, ont moette hij een anderen boschwachter, Jan Janssens, 62 jaar oud, die vergezeld was van zijn zoon Pieter, een jongeling van 20 jaar. Lettens wees de richting aan welke de klamper had genomen, wanneer een schot afging. Janssens werd door de lading ge troffen in den rechterbil en verloor zooveel bloed, dat hij eenige stonden nadien bezweek. Het parket is Zaterdagnamiddag te Wol verthem afgestapt. St. Joost-ten-Noode. Diefstal. M. V... Tweo Kerkenslraat, stelde Vrijdag vast dat kwaaddoeners in zijn magazijn wa ren gedrongen, gelegen Verviorsslraat, bij middel van een valschen sleutel. Zij stalen veertig kisten konserven, vertegenwoordi gend eene waarde van 1,500 frank. De die ven vervoerden de koopwaar bij middel eener stootkar. St. Jans Meienbeek. Diefte. Vrijdag avond, weerkeerend van het kerkhof van Brussel, vond Mev. W® Lamallo, de deur harer kamer open, Mekaniekwerkersstraat. Een dief had haar eene som van 40 frank, een wekker en andere kleine voorwerpen ontstolen, Schaarbeek. - Doodelijh spoortoegonge val. Zaterdag morgend, werd de stoker, Jan Klayssens, oud 32 jaar, wonende in do Keulenstraat, te Haron. door den trein Ant- werpen-Ottignies. verrast en vermorzeld. Do bloedige overblijfsels van den ongeluk kige werden naar het lijkhuis der gemeente vervoerd. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. De familie werd met alle mogelijke omzichtigheid verwittigd. Verdwijning. Eene kostgangster van het gasthuis voor oude lieden, Verhey- denstraat, te Schaarbeek, Johanna Dros- saert, is sedert twee dagen spoorloos ver dwenen. De arme vrouw is kreupel. geeft krocht en moed. Laken. Gevaarlijk spel. Het 13jarïg knaapje. Eugoen L...., Edmond Tollcnaere- sjraat, wilde zich Zaterdag,' bij miduel van eene koord, van do 3e tot de 2® verdieping lajen afglijden. Hij verloor bet evenwicht en viel op het platform van het gelijkvloers en werd bewusteloos, gansch bebloed, opgeno men. erg gewond op heel het lichaam. Na voorloopigo verzorging in eene apotheek, werd het jongentje naar het gasthuis over- gebradht. St-Agatha-Berchem.Brand.Vrijdag avond is brand ontstaan in het huis der echt- genooten Pieter Pauwels, daglooner, Groot- Bijgaardestraat, binst de afwezigheid der bewoners. De pompiers van Molenbeok snel den ter plaats, doch er was gebrek aan water. Het huis is gansch opgebrand. De oorzaak van den brand is niet gekend. Elsene. Zelfmoord van een ouderling. De COjarige C.., had ojidanks zijn rijpen_ oudordom toch nog- willen trouwen, doch kort na het huwelijk had de vrouw hem vor- laten. G... werd hierover zoo droef dat hij met gedachten aan zelfmoord in Thoofd liep. Gister vond men hem opgeknoopt op zijne zolderkamer van den Waverschen steenweg. SpiegelsKadersVitraux Ba^uetten Werf3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Stsenhuffel. Een boschwachter aan ge- 1 Xta_hosch wacht er Gabriël, 's mor gens van dienst zTfnuu; »>oiu uour c^u vuur schot getroffen. Gelukkig-lijk doorb oorden de loodkorrels slechts zijne kloedmen en ver brijzelden het glas van zijn zakuurwerk, zonder hem te kwetsen. De boschwachter zag niemand en bereikte zijne woning zonder ander ongeval. Het parket van Brussel slapte af ter plaats. Huiszoeking werd gedaan hij verscheidene personen der streek, gekend als vvild- siroopers. Anderlecht. - Brand. Zaterdag mor gend, ontstond brand in eene bewaarplaats voor automobielen. Wayezslraat, 167, len gevolge der onlploffing van eene ilosch napbto. De pompiers konden het vuur spoe dig blusschen. Een der voertuigen werd dGor de vlammen vernield. Dendermonde. Schielijke dood. Vrouw Adriani Alf, Dijkslraat, bezig zij-ulo inet koffie op to schenken kreeg plots iin-'S eeno onpasselijkheid en stuikte ton gronde; toen men haar optilde was zij een lijk. opstond, bleef zij een oogenblik staan, voor dat zij het waagde om te zien. Kn toen zy dit met eene krachtige poging om zich zolvé deed was het met schrik en een wantrouwig on derzoek staren in de leege duisternis van dc hoeken der kamer. De oude gewoonte van in haar eigen hardop te spreken begon weer op te komen, terwijl oogen van het papier op te slaan. Gelijk een veroordeeld misdadiger zyn von nis zou lezen, zoo las Sara Leeson nu de wei nige regelen, die zij en haar meesteres nog geen half uur geleden geschreven hadden. Het geheim van dat verpletterend uitwerk sel, dat dit geschrift op haar had, lag niet al leen in het geschrift zelf, maar in de omstan digheden waarmee het gepaard was gegaan. De eed, die door Mevr. Treverton voorge steld was onder geen meer ernstige invloed dan de gril van een verward verstand, aange dreven door loutere herinneringen van too- Deelgezegden en tooneeltoestanden, was door Sara Leeson aangenomen als de heiligste en onschendbaarste verbintenis die zy kon aan gaan. De bedreiging dat zij haar van geene zyde des grafs tot gehoorzaamheid aan hare laatste bevelen zou dwingen, welke hare meesters uitgesproken had als eene spottende proefne ming op de bygeloovige vreos van hare dienst bode, lag nu zwaar op het zwak gemoed van Sara, als een oordeel dat tea allen tijde in groot, en dicht by haar gezicht. Daar stond j haar volgend leven zichtbaar en onverbidde- het adres. Aan mijn echtgenootdaar de j Jijk op haar kon neerkomen, eerste onleesbare regel er onder, van de hand Toen zy eindelijk het papier weegschoof en Echter zat zij daar te lezen en te herlezen, zij nu met snelle stappen de kamer op en neer telkens weer op oiouw, zouder deu brief aan j liep. Onophoudelijk herhaalde zij afgebroken te raken, behalve wanneet, het noodig was j volzinnen als deze Hoe kan ik hem dien brief om de eerste bladzijde om te slaan zonder geven Zulk oen goed meester, zoo vriende- zich te verroeren,zonder te spreken,zonder de ÜJk jegens ons allen Waarom is zij ge storven en heeft zij alles aan my overgelaten? Ik kan het niet alleen het is te veel voor Tny. Terwyl zy deze volzinnen herhaalde, hield zij zich afgetrokken bezig met de voorwerpen in de kamer te schikken, hoewel die reeds volkomen in orde stonden. Al hare blikken, al hare bewegingen ver raadden de vruchtelooze worsteling van eeno zwakke ziel, om zich onder het gewicht van eene zware verantwoordelijkheid staande te honden. Zij verplaatste wel twaalf maal de goedkoo- pe porceleinen ornementen op de schoorsteen mantel, legde haar speldenkussen eerst op het toilet, daarna op de tafel, veranderde zij nu dit dan dat, terwyl al deze nietige verrich tingen werktuigelijk gepaard gingen mot eeno aaugeborene netheid en vrouwelijke bevallig heid. Zy wierp niets omver, zy zette niets ver keerd, hare voetstappen maakten geen ge rucht, kortom, alles ging haar zoo bedaard en afgeperst af, akof het klaarlichte dag was, en de oogen van al de buren op haar gevestigd waren. Van tijd tot tijd veranderde de zin der woor den, die verward by zich zelve mompelde somtijds drukten zij, hoewel onsamenhan gend, stoutmoediger .en meer zeïfvertroüwen- de gedachten uit. Eens schenen zy haar legen haar eigen wil naar de toilettafel en den open brief daarop te drijven. Zij las overluid hot adres Aan mijn echtgenoot, nam deu blief driftig op, ea sprak op vaster toon Waarom hem dien eigenlijk te geven? Waarom het geheim ni i met haar en mij ie laten uitsterven, zooals het behoorde Wat hoeft hij het te weten Hij zal liet niet w Terwijl zij deze laatste woorden zegde,ld zij den brief op oen duim afstand van do vlaui der keers. Op hetzelfde oogenblik werd de witte gor dijn voor bet venster een'weinig bewogen door een tochtje,dat door de oude schuiframen prong. Niet zoodra viel haar oog op die heen n weer wuivende gordijn, of zij drukte don brief met de twee handen tegen haro borst,en ging terug tegen don wand dor kamer, met dezelfde uitdrukking van out ..üiTïg in haar haar blik, als toen Mevr. Treverton haar ge dreigd bad, uit Je andore wereld gehoor/aam- hoid van haar te komen eischen. Er beweegt iets, fluisterde zij ademloos. Er beweegt iets naast mij in de konmr. Voor de tweede maal ging de gordijn lang zaam heen en weer. Over haar schender ma- ronde, slojp zij langs den ni -ur naar da dour. Komt gij mij iveds ve. s mn :e zij, hare oogen Op de gordijn g-n i.-!:! -ja de, terwijl hare hand nam- den urn! .m o p. Voor dat het graf gedolv u; i: Voor d de kist gemaakt is Voor d.n t Mjk koud i.i? Zy opende de deur en sb.op den gang ins daar liiold zij een oogenblik stil, en zag we or binnen de kantor. Wordt voor tg .eL

De Volksstem | 1912 | | pagina 2