Laatste Berichten Oorlog in de Balkanen. Gsfe?rr:3 de HentsSM EMULSION WoBrkundige waarnemingsn f4 Stadsnieuws Sc SPORTNIEUWS De Serviërs nemen 153 Turksche kanons. Rechterlijk Kronijk Reditsask van Denasrmonüe. Schoone Kanadaboomen EN OP STAM STAARDE ELZENHOUT FEESTWIJZER HU IS MEUBELEN 5 NOVEMBER 1912 DE VOLKSSTEM Watteren. Opgevischt. Gisteren in den vroegen morgen cl bemerkte zekeren De Smet, welke ter wijk Overbeke langsheen de Schelde gewandeld kwam, een lijk van een onbekend manspersoon welke aan den kant der Schelde aangespoeld lag. De policie in allerhaast ontboden deed het lijk naar het doodennuis op het gemeente kerkhof overbrengen, alwaar dokter Van Sande de noodige bestatigingen deed. De man schijnt rond de 80 jaren oud te zijn en 1,60 m. lang, draagt noch baard noch knevel en heeft grijs-bruin, wat uitgevallen hoofdhaar, hij was gekwetst aan mond tui hoofd en gekleed met eene donker grijze pardessus en idem gilet, zwarte broek, grijze kousen en zwarte bottienen met rijgkoorden en haakjes. Inden binnenzak zijner pardessus staken papieren en zijn portret. De wakkere policie- kommissaris dezer gemeente deed onmiddel lijk de noodige telegrammen aai: de naburige collega's en 's namiddags werd den verdron kene reeds herkend voor zekeren Jan Ge- laude, geboren te Ruisselede in 1830, thans wonende te Gent. De man was sedert 14 dagen spoorloos verdwenen en men vermeent dan ook dat hij bij ongeval in het water zal gedompeld zijn. Gemeenteraad.Donderdag aanstaan de zal er ten gemeenlehuize alhier eene ge meenteraadszitting plaats grijpeu om 4 1/2 ure 's namiddags. Verschillende belangrijke punten staan op het dagorde. Actegem. Verbrand. Het dochtertje der weduwe Van Savol, 10 jaar oud, wonen de op de wijk Vierweegsclie, zat Zaterdag avond nevens de stoof. Bij ongeluk werd een ketel kokend water omgeworpen en de inhoud viel op 't arme kind dat over geheel het lichaam vreeselijk verbrand werd. Men vreest een doodelijken afloop. Overmeire. Brand. Zaterdag nacht is bij Frans Piers, vlashandelaar, in het ma gazijn brand ontstaan. Eene groote hoeveel heid vlas is de prooi der vlammen geworden. Aan blusschen viel niet te denken. De schade beloopt verscheidene duizenden franken en is slechts gedeeltelijk door verzekering ge dekt. St- Nlkolaas Poging tot zelfinoord. Maandag morgend ging H. Van Uytvainck, wonende Landstraat naar den Est wijk. In het veld poogde hij zich door een revolver schot te zelfmoorden. Hij werd erg gekwetst naar het gasthuis gevoerd. Zijn toestand is hoogst bedenkelijk. Hij weigerde de drijfveer zijner wanhopige daad bekend te maken. Gent. Lijk opgetrokken. Gistermor gen rond 9 ure heeft men uit de waters der Leie aan de Huidovotterskaai, het lijk op getrokken van Frans De Wulf, bijgedaamd - den Taaie schipper, woonachtig te Mei- relbeke, en die op 22 October 11. op de Blee- kersrede van een schip viel en verdronk. Het lijk dat reeds in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde, werd naar het doodenhuis der Biloke overgebracht. Audenaarde. Botsing. Tusschen den tram en een wagen, geladen met maïs, had er Zaterdag namiddag eene botsing plaats. De tram kwam do Dooriukstraat uitgereden en botste op den wagen, bespannen met drie paarden, van M. Karei Van der Donck, han delaar te Leupegem. De paarden werden op zij geworpen, de wagen erg beschadigd en verscheidene ruiten van den tram vlogen aan stukken. De voerman werd gelukkiglijk niet ge kwetst. Leert Fransch zonder meester,3,00 fr. en 3,80 fr. het boek, te koop ten bureele dezer. Denderwindeke. Droevige dood. Over eenige weken zag de treinwachter August Priem, wonende te Denderwindeke, toen hij van dienst was, eene dame uit oen rijtuig van tweede klas «tijgen wanneer de trein nog in beweging was. Hij sprong naar haar toe op het oogenblik dat zij van de voetplank viel. De ongelukkige ging onder de wielen rollen, toen Priem en in slaagde haar tegen te houden. De moedige man bo- vrijdde haar van een gewissen dood. Do treinwachter gevoelde sedert dien storingen in het hoofd, ten gevolge van de ondergane aandoening. Over vijf dagen wilde hij zich, in een aanval van waanzin, aan een balk verhangen, dit kon men gelukkiglijk be letten. Vrijdag toen hij alleen thuis was, te Denderwindeke, heeft de beklagenwaardige man, te bed liggende, zich dooi den kop ge schoten. De dood was oogenblikkelijk. De ongelukkige, 38 jaar oud, was ongehuwd. Hij was een voorbeeldige bediende en gaarne van zijne oversten gezien. Meire. Erg ongeluk. Een werkman van Meire, zekere Domien De Groot, 36 iaar oud, liep gisteren te Brussel in de Noord statie over de sporen. Hij werd door een trein lien hij niet had zien aankomen verrast en en op de kaai geworpen. De onvoorzichtige' w«rd erg gokwelst en naar het St-Jansgast- kuis overgobracht. Tieghem. Verdronken. Met den wond bemerkte de. echlgenoote August Veys, lat haar zoontje Achiel, oud 3 jaar, niet in huis was. Ongerust ging zij op zoek. Zij stelde vast dat eene plank van den aalpul verschoven was. Op haar geroep kwam de vader toegoloopen. Hij zocht met oen haak in den put en haalde weldra het lijk van het arme knaapje hoven. De droefheid der ouders is onbeschrijflijk. EIseecm-Audenaarde. Verbrand. Het 3jarig zoontje van Oscar Bruyneel, was aan 't spelen in de keuken. Achterwaarts 'oopende, viel het in een ketel kokeud wa ar. Het kind wrrd zoo org verbrand dat liet 'aterdag avond op sterven lag. Men ver vacht een doodelijken afloop. Wervick. Doodelijk ongeluk. Zater- lag reed de genaamde Ferdinand De Crae- mor, oud 25 jaar, met eenen wagen uit waarop ook z:jne moeder zat. Opeens ging het paard aan 't stormen, De Craemer werd van het rijtuig geslingerd en slechts licht ge kwetst. De moeder rolde onder den wagen en werd 400 meters ver medegesleept. Zij liep zulke erge verwondingen op dat ze kort nadien, in de schrikkelijkste pijnen overleed. Eene erge zaak. Maandag namiddag is het parket van Dondermonde vergezeld van twee wetsdoklors alhier afgestapt, om eene zeer geheimzinnige zaak te onderzoeken. Ziehier wat er van de kwestie is. Vrijdag namiddag bevond de 15jarige Theofiel Bnsliaens, wonende St-Vincentius- straat, zich bij zijne gehuwde'zuster, in de Koolstraat, n. 18. Daar kwam zekere E. P., 35 jaar oud, rondleurder, van Thielt, binnen en zette zich achter de stoof. Hij weigerde te ver trek kou en toen de knaap hem zegde dat hij moest 'buitengaan, greep hij hem bij de keel en dreigde hem te zullen vermoorden. De zuster van den knaap liep buiten en riep om hulp, waarop de kerel dan ook ver trok. Het knaapje ging eene klacht neerleggen op het policiebureel en bleef in bet huis zij ner zuster vernachten. Deze werd 's nachts gewekt door een gerucht in de kamer van haar broertje. Zij ging zien en vond hem liggen, geen teeken van leven meer gevende. De geneesheeren Van De Velde en Herte- canl werden er bij geroepen doch de knaap beweek, zonder dat zij wisten wat er hem haperde. Hot lijk sloeg nadien geheel zwart uit. De policie verwittigde daarvan het parket, dat P... deed opzoeken. Hij is echter nog niet gevonden. Het lijkje werd in 't gasthuis geschouwd. Men weet nog den uitslag der lijkschou wing niet. In den Katholieken Burgerskring. Zon dag had onder voorzitterschap van baron L. de Bethune, volksvertegenwoordiger, in het lokaal, Korte Zoutstraat, het jaarlijksch avondmaal plaats van den Katholieken Bur gerskring van Aalst. Wij bemerkten verder nog aan tafel, de heeren burgemeester Gheer- aordls, volksvertegenwoordiger Moyersoen, verscheidene katholieke schepenen en ge meenteraadsleden, en andere notabiliteiten onzer stad die er gezellig verbroederden. De welbereide spijzen lieten zich goed smakon en dat er de gulste hartelijkheid heerschte, hoeft niet gezegd te worden. Het muzikaal deel, onder de leiding van M. G. Pape beviel operbest, terwijl M. K. Van Sinay, door zijn kunstig gehang heel de zaal in vervoering bracht. Met het Winterseizoen laat uwe kostu- men, pardessus en al anderekleedingstukken verven in 't blauw, bruin, grijs of zwart, in de stoomververij Karei Alt. Gérau'le CélineVan Landuyt, Lange Zoutstraat, 40, Aalst. (Lot wel op het adres en nummer van de straat). 771. EET vermeert? »rl de Emulsion Scat! den eetlust en echenki gosondfceid en krachten terug, „Miio aoc'nU.-t - i/as uiterst zwr-.k geworcieo «n had Seen-n n eeltusl.Oo «vin-ge da*rn schonk dc ÊmnK'-n Srott krachten, eetlust co vroelukheid aat. 'Dij.) óo<-hfirtje terug, dat thans ecr.e volledige ge on el GetFirmia Ma'ot. Villers- a/Lcsse. 2 /-••'!ari 1912. maaKselsenaanvaardtenKeld Emulsion Scott,gebruikt In het TocTl-vir&ishuls der K'eiae Kribben voor bloedarme kin» deren ta Brussel'Boendac!. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothe kers. Stial vrachtvrij, rriits 50 een ie- men in postzegels, gestuurd aan M G. Cobbcnhagen. 39, Zuidstraat, BrusseL VOETBAL. Denderverbo nd ESekes* der VSLKSSTEM Uilslag der matchen van Zondag 3 No vember Acren Sports 8 Geeraerd A. C. II, 1. Voor\vuertsSottegem3Geeraerd A.C.I, 2. Sp. F. C. Ninove 4 F. C. Sottegem, 2. S. G. M. Aalst 4U. S. Ronse5. Match S. G- M. U. S. Ronse. Om 2 1/4 ure wordt den bal in spel ge bracht en aanstonds wordt van weerskanten duchtig aangevallen. Na 20min. spelon zendt den hoekspeler van Ronse den bal in het Aal «tersche not f Dit'"dbet het bloed onzer spe Iers bruisschen en na eenige fijne aanvallen der voorwaartsen plaatsen zij den bal ia den goal van Ronse. Als de rustpoos aangekon digd werd stonden de partijen gelijk- 1-i. Bij het hernemen valt S. G. M. aan maar den Union wil daar niet van weten, en on verwachts maken zij een tweede en derde goal Een minuut verbazing en dan begin nen do Aalstcrscho spelers den vijandelijken goalwachter in te loopen, zoodat na een 1/4 'aur aanvallen zij op eene fout van Rob se, hun 2de punt maken Nu zijn ze aangewak kerd en door schoons passen zenden zij den hal nog tweemaal in de netton van Ronse. Maar eenige minuten meer 1 het is dus de overwinning Neen vijf minuten voor het einde schoppen do Ro-.senaqrs nog 2 maal den bal tusschen de stijlen De modder waarin den Aalsterschen goalwachter to spelen had liet hem niet toe deze ballen tegen te houden 1 PER TELEFOON OeTfijpkeoi foekeiaBiee* hunne nederlaag. CONSTANTINOPEL, 4 November, 10 ure. De Turken bekennen eindelijk hunne nederlaag, en zeggen dat het voor Turkyë eene ware verplettering was. In liet leger der "Bulgaren streden jongelingen van 17 jaar oud. De verliezen bereiken 40:000 dooden on gekwetsten. De verliezen der Bulgaren zijn ook zeergroot. De Turken trekken achteruit naar Tihaltthaldja. De Turken die de stad Radosto in hun bezit hadden trekken naar San Stefano. CONSTANTINOPEL 4 NOVEMBER. 1 ure. Het panterschip Assi Thevyk dat aan het anker lag aan de Corne d'Or is vertrokken om de Daidanellen te bewaken. Ra mzic'utsn dei* bordgewoteES. BELGRADO, 4 NOVEMBER, 3 ure. De vier koningen van de vereemgde vorstendommen, vergezeld van hunne ministers van buitenlandsehe zaken, zullen na den oorlog, samenkomen te Sofia of te Athenen, om onder hen, en zonder de tusschenkomst van andere mogendheden hunne zaken met Turkije te vereffenen. USKUB, 3 NOVEMBER. Gisteren Zondag hebben de Serviërs zich meester ge maakt van Visivar. De spoorweg van Uskub naar Mistrovitza, die door de Turken opgebroken was is terug hersteld. De aanleiders der Albanezen, Chaban-Pacha, Ali-Draga en Hazan-Bey, zijn krijgsge vangenen genomen en worden naar Belgrado overgebraoht. Tot hiertoe maakten de Ser viërs zich meester van 153 kanons. ftan de van Kflowieï?«sü*o, Bctligne, 10 tjre 20 m. De Turksche artillerie antwoordt slechts van lijd tot tijd. De Montenegers hebben twee Turksche batterijen vernieiigd. De rechtervleugel der Montenegers heeft eene turksche divisie verslagen. De Vali van Scuteri heeft al de burgers de stad doen verlaten. Opkomst eSet® mogenrïksden. De eerste afdoeling van het Oostenrijksch eskader bestaande uit 3 pantsers, 1 kruiser, 2 torpedobooten, zullen deze week naar den Archipel varen. Markgraaf dï San GtaiOiano 4e BERLIJN, 4 November, 4 ure. De markgraaf di San Guiliano is vandaag le Berlijn toegekomen. VafscBie tijdingen. ATHENEN, Maandag, 4 November. Dp lijding uit Conslantinopel volgons de welke de Grieken door de Turken verslagen werden is volko men valsch. PeKeizer van Oostenrijk te ËSuds-Pestb. Keizer Frans-Jozef is te Buda-Pesth aangekomen alwaar de opening der Hongaarsche Kamers moet plaats grijpen. Ê&iesafsCjen in R^sias«d ST-PETERSBURG, 4 November, 10 ure. Zon dag nacht waren er gekozen 266 afgevaardigden waartusschen 103 leden der rechterzijde. 9 van de gematigde rechterzijde, 32 nationalisten, 52 octobrislen, 11 propagandisten, 20 cadés, 6 socialisten, 6 polen, 4 democraten, 1 nationalist, 9 leden der linkerzijde, 3rnuzul- raana, en 2 onafhankelijker.. 4f -0,r Maandag morgend hebben de rech terzijden van Kamer en Senaat in de zittingzaal van den Senaat eene vergadering gehou den, onder voorzitterschap der heeren de Favereau en Cooreman. De vergadering werd zeer talrijk bijgewoond en duurde van 10 1/2 tot 1 ure. M. de Broqueville, kabirielsoverste, deelde mede, dat hij in naam van het gouvernement eene verklaring zal doen, bij de openipg denKamers, over de verscliillige wetsontwerpen welke men zinnens is vóór te leggen. Zoo zullen onder andere de militaire kwestie, de kleine burgerij, de werkerspensioenen, de g-oedkoope huisvesting, het verplichtend onderwijs, enz. besproken worden. Een onderzoek is thans in gang, om de fondsen, noodig voor die hervormingen, te vinden. M.. de Broqueville riep de aandacht der aanwezigen, op de noodzakelijkheid, zich met het bureel te verstaan, ten einde alle nuttelooze besprekingen te vermijden. M. Hubert gaf dan nog wat uitleggingen over het ontwerp der werkerspensioenen, alsook over den vrouwen en kinderarbeid. Nadat de Senators vertrokken waren, deed M. Cooreman de redenen kennen, waarom hij het ambt van voorzitter niet meer kan bekleeden. De tentoonstelling van Gent beneemt hem te voel tijd. Hij stolde dan voor, M. Schollaert als voorzitter te kiezen. Dat voorstel werd geestdriftig toegejuicht. Geen moed verloren mannen do kans zal u een volgenden keer wat min ongunstig zijn. Spijtig dat de grond zoo gladig was. Kampioonaten van België. Uitslagen der matchen van Zondag 3 No vember, in de hoogere afdcalingen. 1® AFDEELING. Verviers 6 Standard, Luik 1. Football Luik 0 Union St-Gilloise 3. Cercle Brugge 0 Racing Gent 0. Daring, Brussel 5 Club Brugge 0. Excelsior, Brussel 1 —- Antwerp 3. Beerschot A. C. 1 Racing Brussel 1. RESERVE. Standard Luik 2 Verviers 0. Union St-Gilloise 2 Football Luik 1. Racing Gent 3 Cercle Brugge 1. Club Brugge 1 Daring Brussel 2. Antwerp Football 2 Excelsior Brass. 0 Racing Brussel 6 Beerschot 1. IN DE PROMOTIE. Tilleur 2 Racing Mechelen 0. Football Mechelen 0 Ukkel 0. La Gantoiso 3 Excelsior Hasselt 0. Avenir Hasselt 1 Have Leuven 4. Leopold Brussel 5 Bressoux 2. Doornijk 3 Kortrijk 2. WIELRIJDEN Velodroom van M-sulebeke. Uitslag der koersen van Zondag 1® Leon Buysse, 4 p. 2e Van Houwaert 5 p. 3® Verslraeten, De Pauw en Platteau 8 p. 6® Jules Van den Broucke 10 p. Uitslag der Prijskamp van Engelsche zingende Hanen. Op 30 minuten. 1. Prijs. Van der Eeken, met 107 zangen 2. De Cock, 72. 3. Meert, 59. 4. Van Ronterghem, 59. 5. Sonok, 40. Poulle. 1. Van der Eeken. 2. De Cock. 3. 4. 5. Simpel Hanen 1. De Smet met 61 zangen 2. Verb ruck el, 54. 3. De Smedt, 37, 4. Corlhals, 24. 5. PALINGDIEVEN. Alfons Suys en Scverien Verberckmoes, van Hamme, hebben ten nadeele van Felix Macrevoet van Moerzeke 30 kgr. paling ge stolen. Zij krijgen elk 1 maand gevang en 50 fr. boet en moeten 50 fr. schadevergoe ding betalen. SLAGEN. Gustaaf Smet, van Nieuwerkerken heeft Philemon Verhoeven aangevallen en zoo erg mishandeld dat de man verscheidene dagen onbekwaam was te werken. Hij krijgt 2 maand gevang en 50 fr. boet en moet 100 fr. schadevergoeding betalen aan Verhoeren. SLAGEN. Theo Winne, van Smetlede, heeft den jachtwachter Wynant aangevallen en gesla gen. Winne krijgt big verstek 2 maand go- vang. OPENBARE VERKOOPING van 'X'Jbü T j E n j!B, De Notaris MOYERSOEN, te Wichelen, zal op Maans&ag 9 December l9!2lom9urevoor- middajr, binnen de gemeente Lede, overgaan tot de openbare verkooping van de hierna gemeld© Kanadaboomen en op stam staande Elzenhout, te weten. KANADABOOMEN 1® Aan het land van den heer Leon Van den Hende-Notelteirs, koopman in wijnen te Aalst, gelegen te I.ede, op Tusschenb'rugjre, gebruikt door de heeren Th. Cobbaut en August® Van den Bergh Zes schoone en zuivere Kanadaboomen, ter dikte van N. 1 1 meter 75 cm. N. 4 1 meter 70 cm. N. 2 1 meter 90 cm. N. 5 1 meter 83 cm. N. 3 1 meter 75 cm. N. 6 1 meter S3 cm. 2® Aan het tand van den/.elven, gelegen ook te Lede, op Tusschenbrugge, gebruikt door den heer J.-B. De Grauw-Lamagie Dertien schoone én zuivere Kanadaboomen,ter dikte van N. 14 1 meter 90 cm. N. 15 1 meter 75 cm. N. 16 1 meter 60 cm. N. 17 1 meter 40 cm. N. 18 1 meter 80 cm. N. 19 1 meter 65 cm. N. 7—2 meters 05 cm. N. 8 1 meter 95 cm. N. 9 1 mtter 93 cm. N. 10 1 meter 85 cm. N. 11 1 moter 90 om. N. 1 meter 70 cm. N.13 1 meter 90 cm. B. ELZENHOUT 7 koopen Elzenhout, staande op stam te Lede, in den bosch van voornoemde heer Van den Hende. gelegen op Karreveld, of Breembosch, nabij de Boschstraat. Voor het Elzenhout zich te bevragen bij den boschwachter Petrus Schollaert, Boschstraat, die na de verkoopingen het hout zal moeten kap pen, ruïts zich te verstaan met de koopers, be trekkelijk het kapgeld. De verkooping geschiedt op de gewone voor waarden er. tijd van betaling, mits goede borg stelling en koinptante betaling van liet ongeld. voor (ie Stad en hst Arrondissement Aalst, AALST 7 November, om 8 ure 'a avonds in de feest zaal van 't Belfort, eerste koste- looze voordracht, geguven door de afdeeling Aalst der K al li. VI. Hooge- echooluilbreiding, E. P. Jacobs sj. zal spreken over De legende dep Pausin Johanna 10 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Cbrislene Vak verenigingen Arbeid en Kunst Worden opgevoerd De Plicht- vergeten Vader drama in 3 bedr» en Fop pers blijspel. 17 November. Om 5 1/2 ure namiddag, Vermakelijk Avondfeest door den Tooneelbond Langs om Beter en de fanfaar. Willen is kunnen afdeelingen van den Katholieken Volkskring St-Jozef, in de feest zaal, Meuleschettestraat. 17 November.Op Stadsschouwburg «Gal- leotlo» drama in 3 bedrijven naar bet Spaansch door J. H. Róssing en «Eindelijk» blijspol in één be drijf door G.von Moser, op te voe ren door de Koninklijke Rederijk- kamer «De Catharinisten». 17 November. Ceciliafsest dor zangmaat schappij Niets zonder Arbeid 24 November, te 17 uren, tooneelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend»van St-Martensgestioht. Opvoering van De Kerhvervolger of De Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Qanzendonckblijspel in 1 bedrijf. 24 November aanst. S® Ceciliafeest der Ko ninklijke Harmonie. Te 11 1/2 uren ter groote Feestzaal van het Stad huis, eerste uitvoering van dria muziekstukken. Te 1 ure, Banket. 8 December. De Tooneelbond Deugd baart Vreugd van Aalst-Mijlbeek,geeft zijn jaarlijksch avondfeest. Men zal opvoeren het drama Broe derhaat, en hot blijspel Moei lijke Menschen 8 December. Ceciliafeest dor Ware Vlamin gen. LEDE. Zondag 17 November, om 4 1/2 ure namid- middag. in de Bewaarsshool, toon- en tooneelfeest door den Tooneel bond Vreugd in Deugd en de Sympbonie, ten voordeele der ar men van het Genootschap van den H. Vincentius A Paulo. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. MARKTPRIJZEN Aalst. 4 nov. Hopmarkt kalm, prijzen onveranderd, koopers 95, verkoopers fr. 100. GoorcarctSraergen 4 nov. Tarwe de 100 kilos 23,00 Masteluin 19,00; haver 22,50 Rogge 18 00; boonen 22.00Aardappelen 6,00; lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 2,70 a 2.90 eieren per 25, fr. 3.50 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 160,Viggenen 326. Bij woonstverandering. OPENBARE VERKOOPING van SLACHTERS- en LANDALM BEESTIALEN VRUCHTEN to AYGEM. De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal ten verzoeke en ten huiz© van Victor Vercruysse, te Aygem, aan de Langemunt, op WOENSDAG 13 NOVEMBER 1912, om 9 ure voormiddag open baarlijk verkoopen Alle de aldaar te bevindene mobilaire voor werpen zooals stoof met toebehoorten, 3 tafels, toog, stoelen, kassen, potten, kannen, pannen, bakers, marmitten, aard- en gleierwerkcn, vleeschkuipen, tobbens, slachlersgerieven, 2 vleeschblokkon, weegschaal, bascule met ge wichten, kortewagen, aal kuipen, keven, rieken on braken, kepers, planken, princesstaken, schelfhouten, ijzere piketten, kolen en al het ander verder gerief. Eene hoeveelheid strooi, betteravcn en aard appels, 3 schoone geiten en een trekhond. De koopen onder de 5 franken komptant t« betalen. Zelfde Notaris DE VUYST, zal ten verzoeke van wie het behoort, op Djjnsdag 5 NoVÈMBg'R 1912, om 2 namiddag, ter herberg van Charles- Louis Vercruyssen, te Aygem, nabij het Dofp, openbaar verkoopen Eene bebouwde en beplante Hofstede, raetalle afhangen en steenpul, boomgaard en tuin, wel geschikt voor allen handel, gestaan en gelegen aan dc Langemunt of Hauweveldekens, groot in gronde volgens meting 11 aren 50 centiaren, pa lende oost de Kalseide, zuid M. Baeten, west de erven Lievens en noord August Lievens. On- middelijke ingebruiktreding. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, lange Zoutstraat, 6 4 november, 15 ure: Barometer 169"3 Wind: west Thermometer 7C8 eoruits.goed weer

De Volksstem | 1912 | | pagina 3