HEI GEHEIM NIEUWSBERICHTE!! De kolossale bedriegerij Doatlelijk ongeluk te ScliiMc, Navolgers van Eonnot en Cnie Os Wereldtentoonstelling van Gent De vrede in West' Europa bedreigd LEGERNIEUWS Uit onze Kolonie Terugkeer der LEOFOLDVILLE 2 Indien de vijand er 111 gelukt is op eenige punten vooruit te komen, men mag er noch tans nietuil besluiten dat de oorlo^geeindigd is, maar aangezien de vredelievende en menschlifivende gevoelens van Turkyë wenscht het toch den oorlog te staken. De gemoederen te Weenen zijn op Frankrijk verbitterd Al de dagbladen van Weenen, zonder on derscheid vallen op Frankrijk uit en beschul digen hel stokken in de wielen te willen ste ken en de zaken te behandelen van eene andere groote mogendheid. (Rusland). De gemoederen zijQ fel tegen Frankrijk verbitterd. Do handelwijze van Oostenrijk verwondert niemand. Maarzij zal schrikkelijke gevolgen hebben. Van nu af heerscht er te Londen, te Parijs en te St-Petersburg eene overgroote misnoegdheid tegenover Weenen. Wat zal het zijn, wanneer de Oostenrij kers zullen de hand leggen op een of ander deel van Turkije De eene oorlog is bijna geëindigd. Zal een andere nu weer beginnen Turkijë stuurt zijne soldaten naar huis Het Turksch staatsbestuur heeft besloten het leger niet in Gonstantinopel te laten terugkeeren maar enkel lot San Stefano en van daar naar hunne wederzijdsche geboor teplaats terug te sturen Degenen die liever hebben dat er van de zaak niet meer gesproken wordt M. Picard, gewezen senator, heeft ook zijn oordeel gegeven over de zaak Wilmart. In dat oordeel raakt hij de kwestie aan der- genen, die liever hebben dat er van de zaak niet meer gesproken werd. De oprakeling van M. Picard is kostelijk. Volgens M. Picard zijn er velen, die en kel vragen, dat mon zou zwijgen en Wilmart, Wilmart laten. Het zijn eerst en vooral de bankiers en wisselagenten, die er zich door Wilmart zoo fijntjes lieten inzetten. Die geldmannen wil len niet, dat het publiek met hen den spot drijve, omdat Wilmart hen een tand loste. Ook heeft het gerecht alle moeite, om hen te doen bekennen hoeveel aandeelen zij hebben, 't Is juist daarmede, dat men sleohts nu en dan eens kan afkondigen hoeveel valsche aandeelen er uitgegeven zijn. Zal men wel ooit de volledige lijst kunnen opmaken 't Is erg te vreezen. Eene tweede kategorie dier personen, zijn degenen die dienst deden als tusschengepldalst persoon, of a!s slrooi- nian; 't zijn degenen, die in banken of bi] bijzonderen de valsche aandeelen gingen op vijzen. Zij deden het natuurlijk maar, om Wilmart een dienst te bewijzen, doch zij deden het toch en nu zijn er velen, die het zich rechtzinnig beklagen. Eene derde ploeg is deze, die gewoon waren met Nestor te feesten. Nu komt het uit, dat Nestor Wilmart een beestig genieter, een wulpsche verkwister was, en nu vraagt de derde ploeg, die met hem aan die slem perijen deelnam, dat men van de zaak Wil mart niet meor zou spreken, omdat men hen anders ook voor slempers zou aanzien. M. Picard voegt er nog bij, dat het waar lijk een geluk mag heeten voor al deze per ionen, dat Nestor Wilmart ontsnapt is. Het is onbetwistbaar dat indien Nestor moest aan gehouden zijn of aangehouden worden, hij zou spreken en... dan zou hij kunnen inlich tingen geven welko die personen in vieze pa pieren zouden brengen. 5e VERVOLG. Rustzegde zij. Rust, hy zal den brief hebben. Alsof zij zich geen tijd tot donken wilde la ten, snelde zij de gang door en den trap af, en kwam binnen weinige oogenblikken aan het studeervertrek van kapitein Treverton op do eersto verdieping. Do deur stond wijd open, en de kamer stond ledig. Na eenig nadenken stak zij een der blakers die op de tafel in de voorzaal stonden, aan de lamp in het studeervertrek aan, en liep den trap op naar de kamer van haren heer. Toen zij herhaaldelijk aangeklopt had zon der antwoord te krijgen, waagde zij het bin nen te gaan. Het bed lag nog zooals het des morgends was opgemaakt. De kandelaars wa ren niet aangestoken geweest, naar allen schijn was er des nachts zelfs niemand in do kamer geweest. Nog slechts eene andere plaats was er om hem te zoeken, de kamer waarin het lijk zij nor vrouw lag. Kon zij moed genoeg bijeenra pen om hem den brief daar te brongen. Zij aarzelde een weinig, en fluisterde toeu Ik moet Ik moet De richting, die zij nu moest nemen, leidde haar een eind weg den trap weer af. Ditmaal ging zij langzaam, hield-zich voor zichtig' aan de leuning vast, en stond bijna aan eiken trap stil om adem te balen. De deur van hot vertrek, dat de slaapkamer van Mevr. Treverton plagt te zijn, werd, toen zij het waagde aan tc kloppen, geopend door de zie- k?ndionster,diebarsch en achterdochtig vroeg wat ze hebben moest Het is ook zeker, dat er vele dezer perso nen, misschien wel allen, in 't geheim wenschen, dat Nestor maar blijvo loopen, dwalen of schuilen waar hij is, ofwel dat hij zich zou zelfmoorden, ofwel dat hij een apache zou ontmoeten, die hem een dolk tus- sohen de ribben zou steken en hem ontlasten van desommen en papieren welke hij in zijn bezit heeft. Het onderzoek Maandag heeft de onderzoeksrechter, M. De Vos, talrijke personen ondervraagd. Het parket hoopt rond het einde der week het verslag te hebben der experten, ten einde te kunnen vaststellen welk deel der verant woordelijkheden elk der personen, die in de zaak gemengd zijn, te dragen heeft. Henri Wilmart Er is geen spraak meer van de invrijheid stelling van Henri Wilmart. De onderzoeks rechter is tot de overtuiging gekomen, dat voor den goeden loop van het onderzoek, het strikt noodig is, dat Henri Wilmart binnen blijft. Men zal hem dus vasthouden, zoolang het mogelijk is. De Banque Centrale de la Dendre verzoekt ons kenbaar te maken dat zij noch rechtstreeks, noch onrechtstreeks betrokken is in de zaak Wilmart heizij in de door hem getrokkene wissels, of in de obligation Gent-Terneuzen dit gezegd om alle valsche opvattingen te vermijden, over geruchten in sommige dagbladen, nopens Dendermonde, verspreid. MITRAILLEUZEN Al onze regimenten veetvoïk zullen eer lang van mitrailleuzen "voorzien zijn. Die wapens zullen, zooals men weet, op kleine affuiten of wagens worden vervoerd door trekhonden. Ieder regiment zal er zes ontvangen; het regiment carabiniers acht. Ziehier de regimenten, die het eerst van mitrailleuzen zullen voorzien zijn le en 2e linie, te Gent 3e linie, te Oostende; 5e en 8e linie, Antwerpen 9e linie, Brussel le jagers te voet, Charleroi 2e jagers le voet, Bergen; grenadiers en carabiniers, Brussel. Dar. zullen volgen 4e linie Brugge, op 1 December 6e en 7e linie. Antwerpen, op le Januari. Voor het 10e linie, Aarlen Leur ven, het 11e, Hasselt, en het 3e jagers, Brussel-Doornik, zal het overhandigen dier wapens eenige vertragingondergaan, wegens gebrek aan bergplaatsen in de kazernen. Een Antwerpsche wiss8lagent onder een automobiel verpletterd. Zondag avond, rond half 11 ure, kwam de heer Alb. Van der Linden, der firma Rom en Van der Linden, fondsenhandelaars, Korte Clarastraat, persoonlijk woonachtig in do Warandeslraat, 18, mot zijn automobiel, gestuurd door zijn ohauffeur, door de ge meente Schilde gereden om naar de stad terug te keeren. Nabij het hof van den heer baron Van de Worve de Schilde, burgemeester, rolde hel rijtuig met geweld tegon het vost pad en sloeg om. Heer Van der Linden en de chauf feur lagon beiden onder de aututnobidl De chauffeur was niet ernstig gekwetst, en kon gelukkiglijkonder het rijtuig uitkruipen, doch •le heer Van der Linden gaf geen teeken van leven meer. Ik moet mijnheer spreken. Zoek hem dan maar ergens audors. Een half uur vroeger zoudt gij hem hier gevonden hebben. Nu is hij hier niet meer. Weet gij ook waar hij heengegaan is Neen Ik bemoei mij niet mot «eu anders doen en laten. Tk heb genoeg te doen met op mijn eigen zaken te letten. Met dit onbeleefd antwoord sloot de zieken dienster de deur voer. luist toen Sara zich er vau afwendde zag zij naar het eindo van den gang Daar was de deur van de kinderkamer. Zij stond op een spleet, en een flauw licht schemerde er door. Onrniddelyk trad zij binnen, en zag dat het keerslicht uit eene aangrenzende kamer kwam, waar zij wist dat de kindermeid en hot eenig kiud van het huis Treverton, een meisje Rozarnond genaamd, destijds bijna vijf jaar oud, zich gewoonlijk ophielden. KaD hij daar zijn juist in die kamer Even snel als die gedachte bij haar opkwam, hief Sara den brief, dien zij tot dusverre iu de hand gehouden had, op, en verborg hem ten tweede male, evenals zij gedaan had, toen zij zich van het bed harer meesteres verwijderd had. Daarna sloop zij op de teenen naar de bin nenkamer. De ingang daarvan was, waarschijnlijk om eene gril van bet kind to believen, boogvor mig omzet met heldergeklourd traliewerk, zoodat het veel overeenkomst had met den in gang van een zomerhuis. Twee sierlijke sitsen gordijnen, die binnen het traliewerk hingen, vormden de eenige af scheiding' tus- hen de dagkamer en de slaap kamer Een dier gordijnen was opgenomen, en naar de aldus gevormde openiqg ging Sara DE VOLKSSTEM De chauffeur ging de hulp inroepen van de gebur<-n men gelukte erin het zware rijtuig op te heffen en den lieer Vau der Linden er van onder te krijgeu. Men droeg hem naar het huis van den veldwachter, waar men de dood van den fondsenhandelaar vaststelde. Het slachtoffer is geboren te Antwerpen en 41 jaar oud. Het lijk werd Maandag morgend vroeg van Schilde naar hel huis der Warandestraat te Antwerpen, overgebracht. to Parijs. Een chauffeur, Fernand Lacour, reed over do Clichyplaats, met zijn taxi, toen twee jongelingen hem riepen en zich naar de rue Landy, ie Clichy deden voeren. Zij gingen er een huis binnen en kwamen eene halve uur later wedermn huiten. Zij gaven aan den chauffeur bevel hen naar Pa rijs terug te voeren. Toen de chauffeur zijn motor in gang bracht, losten de twee kerels revolverscho ten op hem. Hij werd aan den rechtervoet gekwetst, doch trok op zijne beurt een re volver en verdedigde zich. De beide bandieten namen de vlucht, doch zij weiden achterhaald en aangehouden. In hunne zakken vond men de portretten 'der bijzonderste leden van de bende Bonnot. Bei den zijn opgesloten. Een koninklijk Bezoek Men verzekert dat koning Albert zijn voornemen heeft te kennen gegeven eerst daags de Wereldtentoonstelling te komen bezoeken, om zich zelf rekenschap te geven van de grootsche opvatting der Tentoonstel ling en over de vordering der werken. Dit bezoek was zelfs vasgesleld op Zondag 10 November, maar men denkt dat het zal uitgesteld worden, ten gevolge van den nieuwen grooten rouw, die het Hof getrof fen heeft. Een luchtvlieypiein. Er is spraak van in 1913 een luchtvlieg- plein te maken in de Neermeerschen, zeer uitgestrekte weiden gelegen langs de Lei, dichtbij de Gen'sohe schietbaan. Do Kongoboot Leopoldvilie is Maandag morgend, rond 9 ure, te Antwerpen aange komen Het schip was slechts tegen 10 ure aangekondigd, hetgeen voor gevolg had, da» talrijke vrienden en bloedverwant^ J.van terugkeerenden te laat kwamen. De ''ois i3 in zeer goede voorwaarden afgeloopon Ouder do terugkeerenden be vond zich Mevr Hagstrom, weduwe van een Zweedsch officier, in Kongo overleden. 0.>k M. Robert Thys, ingenieur, zoon van kolonel Thys. keeHe terug in gezelschap van doktor Bourguigjion en M. Kreiksol Zij waren naar Kongo getrokken om te onderzoeken of tiet mogelijk zou zijn, elektrieke drijfkracht aan te wöiidon op de spoorbaan Matadi-Leopold- ville, en ook om te zien, of er mogelijkheid zou zijn, cimentfabrieken op te richten langs heen deze spoorbaan. Deze studiën hebben voldoende uitslagen opgeleverd, zoodat er binnen kort nog eene nieuwe nijverheid in Kongo zal bloeien. De passagiers brachten verder weinig nieuws mede. In Hoog Ituri is alles nu kalm en Sultan Zaza die in Uélé gevangen geno men werd, is levenslang naar Mayumbé ver bannen. nu, na om .1 htig haren blaker in den gang ge laten te hebben. Het eerste voorwerp dat hare aandacht iu de slaapkamer van het kind trok, was do ge daaote van de kindermeid, die in eeu arm stoel aan het venster garust^at te slopen. Na deze ontdekking waagde zij net een moe diger oog in de kamer te werpen, en nu zag zij haren heer, met don rug naar haar toe. naast hot ledikant van het kind zitten. De kleine Rosamond was wakker, en stond iu het bed overeind, met hare armkens om haars vaders hals. In de eeue hand hield zij, over zyn schou der heen, de pop vast, die mee naar bed was genomen de andere streek zij liefkozend door zijn hair. Het kiud had bitter geweend,en was nu uit geput, zoodat zij slechts van tyd tot tijd zacht weende, mot haar hoofd op vader borst. Sara's oogen stonden vol tranen terwijl zij op baren meester eu een der handjes, die om zijn hals geslagen wareu, staarde Zij aarzelde bij de opgeheven gordijn zonder zich te storen aan het gevaar dat zij telkeDS liep van outdekt en oudervraagd te worden zij aarzelde tot dat zij kapiteia Treverton hoorde zeggen 0111 het kind tot bedaren te brengen Stil Roosje sftl liefke Ween niet lan ger om uwe arme moeder.Den kt aan uwen ar men vader, en doe u best om hem te troosten. Hoe eenvoudig deze woorden waren, boe bedaard en feeder zy uitgesproken werden, schenen zy Sara Leeson terstond alle kracht te doen verliezen. Onverschillig of men baar hoorde of niet. keerde zij zich om, en liep den gang in, alsof zij vluchtte om haar leven te redden. De kaars, die zij daar had laten staan, liep zy voorby, zonder er zelfs naar te zien,spoed-~ Brussel. Valsch alarm. Zondag avond, werd het gerucht verspreid, dat er brand was uitgebroken in de lokalen van het Middenposlbureel, langs den kant der Riddersstraat. Een groote opschudding ont stond in de wijk der Muntplaats. De pom piers van verschillende posten bevonden zich weldra met pompen, automobielen en lad ders ter plaats. Zij vernamen dat het een valsoh gerucht gold. Huurlingen van een naburig koffiehuis hadden gedacht dieven te hooren op de verdiepingen. Verwilderd van schrik, waren zij uaar de vensiers geloopen en hadden geroepen dat het brandde. Brand in een cinema. Maandag morgend, deelde een kachel in de onderver diepingen van een cinema, Nieuwstraat, het vuur mee aan het houtwerk. Het personeel gaf het alarm en de pompiers konden het ge vaar zeer spoedig afkeeren. Ontroostbare verloofde. Een juffer der Cirkstraat, vergiftigde zich Zaterdag en werd naar het St. Jansgasthuis overgebracht, waar zij Zondag overleed. Men .vond in den zak van haar kleed een briefje meldend dal zij de wanhopige daad pleegde, omdat haar verloofde haar werd ontrukt door den duod. Gevallen. De schilder Victor Huys- mans, 42 jaar oud. wonende Oostendestraat, te Molenbeek, viel Maandag morgend op de Anspachlaan van eene hoogte van verschei dene meters. Na verzorging in een apotheek, werd hij naar het gasthuis overgebracht. De arbeider werd zeer gevaarlijk gewond aan het hoofd en inwendig gekneusd. Slachtoffer zijner onvoorzichtigheid Een inwoner der Opvoedingstraat, te Molen beek, sprong gisteravond in de Lombard str. van een tram, welke nog voortreed. Hij werd op den grond geworpen en bleef bewus teloos liggen. Voorbijgangers droegen hem in een apotheek waar men vaststelde dat hij gevaarlijk werd gewond aan het hoofd en zijn reehterarm gebroken op twee plaatsen. Na voorloopige verzorging, werd de gekwet ste naar het gasthuis gevoerd. Vreeselijhe val. Vrouw Desmedt, 69 jaar oud, wonende Pieremansstraat, 37, wilde Zoodag morgend van het eerste ver diep naar hetgelijkvloers dalen, toen zij op eens uitgleed en van al de trappen rolde. Zij viel loodzwaar voorover met het hoofd tegon den muur van den gang». Het slachtoffer be kwam eene ijselijke wonde aan het hoofd en brak een been. Een in allerhaast ontboden geneesheer- oordelde haar toestand uiterst erg. Aftrug gelaar aangehouden. Een zoogezegd handelsreiziger, 26 jaar oud, werd door do policie ongezocht wegens talrijke af- 'ruggelarijen. Zaterdag avond zag een agent hem plaats nemen in de autobus Beurs El- sene. Hij volgde hem en wanneer het rijtuig aan de Naamsche Poort kwam, greep de agent hem bij den kraag en leidde hem naar het commissariaat. Zondag morgend werd hij in de gevangenis te Vorst opgesloten. Chicoree der Trappisten Vincart, Groot Merk. 1500 v. Schaarbeek. Diefstallen. Toen een visehhandelaar der Hermanstraat, Zondag avond thuiskwam, zag hij eene vrouw langs den bijzouderen ingang buiten komen. Ver onderstellend dat deze een der huurders was gaan bezoeken, sloeg hij er geeu acht op Óoeh toen hij in huis kwam, bestatigdo hij dat dieven er een bezoek hadden gebracht en eene belangrijke som geld, alsook talrijke voorwerpen van weerde hadden buitge maakt. Zondag avond zijn dieven insgelijks bin nengebroken bij M. D.., staatabambt©, Jenat zyslraat. Daar zijn eene som van 3.000 fr. een aantal juweelen en verschiilige obligaties verdwenen. St-Gi 1 lis. Ontvreemding van titels. Eeue oude rentenierster, Mej. Z.., Bosquet- de zich naar de trap en snelde die iu dolle vaart af naar de benedenverdieping.Daar ont moette haar een der knechten, die opgeble ven waren, en vroeg haar met een verbaasd en ontsteld gezicht wat haar deerde? Ik bën ziele, ik bezwijm, ik moet lucht hebben, autwoorde zy verward, doe de hof- deur open, en laat mij er uit. De knecht gehoorzaamde, hoewel aarzelend alsof hij haar ongeschikt vond om alleen ver- truuwd te worden. Zij wordt wouderlijker dau ooit, zegde hij, toen hij weer bij zijn makker kwam, na dat Sara hem haastig voorbijgeloopen was om de vrije lucht iu te gaan. Nu mevrouw dood is zal zij zeker eene andere betrekking moeten zoeken. Ik voor mij zal er mij niet dood om treuren. Gij III.— HET VERBERGEN VAN IIET GEHEIM. De frissche koelte in den hof, die Sara te- genwaaide, scheen de hevigheid harer ontoe- ring eenigzins te doen bedaren. Zij sloeg een zijpad in, dat naar een terras leidde, waar men het gezicht had op de kerk van het naburig dorp. Buiieu de deur was het reeds helder dag licht. liet nevelig, bruinachtig licht, dat den zonneoopgaug voorafgaat, kwam kalm en lieflijk achter eet:e streek donker heide,laDgs den geheelen oostenlijken hemel te voor schijn. De oude kerk, met de heg van mirten en fuchsia's, die in al de weelderigheid welke men slechts in Cornwallis ziet. rondom het kleine kerkhof groeit, vertoonde zich met bij na even snel loooeineude khaarheid eu helder heid als het morgenduitspansel zelf. Sara leunde met hare annen zwaar tegen den rug van eene hofbank en wendde 't gelaat 6 NOVEMBER 1912 straat, overhandigde 22 titels ter gezamen lijke waarde van 2400 frank aan een per soon, niet verzoek ze te gaan verlcoopen bij een wisselagent. Den persoon in kwestie liet van zich niet meer hooren. De juffer vernam dat hij naar den vreemd© was vertrokken en legde eene klacht neer bij de policie. Vorst. Zelfmoord.Twee policieagen- ten hoorden Zaterdag avond een vuurschot weerklinken in het park van Vorst. Zij von den in een boschjo een man liggen die zich een revolverkogel in den rechterslaap had geschoten. Het wapen lag nevens den wan hopige. Deze leofde nog en werd naar het gasthuis der gemeente vervoerd. Een dokier oordeelde den toestand van den gewonde zeer gevaarlijk. De kogel had het hoofd van den man doorboord. De ongelukkige had ter plaats een briefje gelegd, meldend dat hij een einde aan zijn leven stelde ten gevolge van familieleed. Vtfat 33 Catz 't beste maagbitter. Elsene. Woeste herels. Twee oud- veroordeelden sloegen Zondag avond alles kort en klein In een k< iabuis der Verguies- straat. Dan mishandelden zij.de herbergier ster en hare dochter en vluchtten. Beiden werden 's avonds, te 11 ure aangehouden op de Sint-Kruisplaats. Een agent, door drie kloeke burgers geholpen, leidde hen naar het kommissariaat. De woestaards werden opgesloten en een onderzoek werd ingesteld. Etterbeek. Brand. Zondag avond ontstond er brand bij de echtgenooton Ver laat, Ghambérystraat. De bewoners waren afwezig eu het waren de geburen, die de vlammen het eerste bemerkten en het nood sein gaven. De pompiers snelden weldra toe en gelukten erin, na twintig minuten wor- kens. de vlammen te overmeesteren. Ukkel. Brand. Zondag avond is er brand uitgebroken bij dè echlgeiioolen Allis, herbergiers op hot gehucht Verrewinckol. De pompiers konden niet per telefoon ver wittigd worden en alzoo duurde het gerui- men tijd eer zij ter plaats kwamen. Met de grootste moeite kon men het gelijkvloers vrijwaren. Gansch het bovenste gedeelte van het huis is afgebrand. Ingelmunster. Doodeljh ongeluk. De piocheur Od. Bockaert, oud 34 jaar, reed met den eersten trein naar Ingelmunster. Aan de halte van Zandhoek, toen de trein nog goed in beweging was, stak hij het hoold door het. venster om iets tot iemand te roe pen. Hij leunde te verover en viel er door. De ongelukkige werd verscheidene meters ver medegeslingerd. Hij werd vreeselijk ge wond aan het hoofd, veischijdene ribben ingesluikt en over geheel hei lichaam erg gekwetst. Zijn toestand is zeer erg. Heule. Groote brand. Gedurende den nacht is een geweldige brand uitgebor sten in de vlasfabriek van M. Foulon, op het gehucht Kromme Olm. Geheel liet gebouw stond op korten lijd volop in brand. De pom piers hebben eene houten sc1 uur kunnen vrijwaren. Al wal de fabriek bevatte, i-s de prooi der vlammen geworden. De niachieneu zijn ook vernield. De schade door verzeke ring gedekt, wordt op 12,OüO frank geschut. Leert Fransch zonder meester,3,00 fr. en 3,50 fr. het boek, te koop ten bureele dezer. Weveigsm. Bandieten. Om 9 ure 's avonds zijn gemaskerde kerels in de her berg het Roteriertje gedrongen en hebben do vrouw, die alleen was, geslagen en ten gronde geworpen. Daarna stalen zij eene som gelds en gingen op de vlucht. Brand. Om 5 ure 's avonds, is een geweldige brand uitgeborsten in de vlaszwin- gelarij van M. Salembier. Hot vuur begon in liet leemkot. Geheel liet gebouw stond op korten tijd in brand. Al de afhankelijkheden zaten vol vlas dat, evenals do machionen en de molen? vernield werd. De pompiers kon den enkel de nevenstaande gebouwen vrij waren. De schade, door verzekering gedekt, wordt op 15,000 frank gerekend. naar de kerk. Hare oogen zwierven van het gebouw, zelf naar het kerkhof er uai'St, rust ten daar, en sloegen het licht gaè, dat zich al warmer en warmer over de stille rustplaats der dooden verspreidde. Ach zegde zij, mijn hart moest wel van steen zij'n om niet te breken. Zoo bleef zij een poos zitten, droevig naar bet kerkhof ziende, en peinzende over de woorden die zij kapitein Treverton tot hot kind had hooren zeggen. Zij schenen evenals haar tot nu toe scheen, iu verband te staan met den brief, die op het sterfbed van Mevr. Treverton geschreven was. Zij haalde dien weer uit de borst van haar kleed te voorschijn en verkneukelde hem in hare vingers. Nog iu mijne handen Nog door geene andere oogen gezien dan de mijne zegde zij op de verkreukelde bladzijden neerziende. Is het geheel mijne schuld Als zy nog in leven was, als zij gezien had wat ik gezien heb, als zij gehoord bad wat ik gehoord heb, had zij dan kunnen verwachten dat ik hem den brief gegeven zou hebben Haar gemoed scheen door de gedachte, wel ke hare laatste woorden te kennen gaven, tot rust gebracht te zijn. Peinzend stond zij van de hofbank op, ging over het terras, liep eenige houten trappen af en volgde een pad, dat tusschen struiken door, kronkelend van den oostelijken naar den noordelijken kant van hot liuis leidde. Dit gedeelte van het gebouw was sedert meer dan eene halve eeuw onbewoond. TTordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2