Ö2 kolossale bedriegerij. WerelüientQop.sieIürg- Gent 1813. De gruwelijks moord 18 Bsiliism flEUWSBËïSP Ove rgavevan Be moord in het Boulognebosch te Parijs (Heilozen van die belangrijke verklaring alleen is voldoende om aanstonds to doen be grijpen, dal de strekking van Ser gansch tegenstrijdig is mei die van Oostenrijk en dat daaruit wel oene nieuwe botsing zou kunnen ontstaan, voel grooter, veel algemeencr nog dan dezo. N. D. R. Turkyë vraagt de militaire tusschenkomst van Bulgarië Vooraleer Turkyë voetstappen aangewend heeft bij Frankrijk, Engeland, Duilschland, enz., om hunne bemiddeling te vragen, heeft het zich gewend lot Rumenië en aan dat land gevraagd de wapens te wil on nemen en Tur kyë te helpen. Rumonië heeft zulks stellig geweigerd, maar heeft beloofd, bij de aanstaande vredes onderhandelingen partij te trekken voor Tur kyë, opdat de bondgenooten hunno eischon niet overdrijven zouden. Nieuwe onweerswolken Onderhandelingen te Berlijn en te Y/aenen Men verzekert dat de Serviërs, niettegen staande list protest opzettelijk daartegen aangeleokend door Oostenrijk, voornemens zijn Albanië te bezetten en zich zoo oen weg le banen lot aan de Adriatische Zee. Volgens sommigen zou dergelijke handel wijze voldoende zijn opdat aanstonds Oosten rijk zijnen degen trokke tegen Servië. Andere diplomaten antwoorden daarop, dat de onzekerheid aangaande Albanië wel een donker vraagpunt is, maar dal het kabinet van Belgrado wijs genoog is en niet die ge voelens bezield, dat hel wel zal mogelijk vallen die zaak in der minne le regelen. MéU seint uit Buckarcst, 7*1 November^ 9 ure van den avond. Te Sofia loopt het gerucht dat Andrinopel zich zonder voorwaarde aan de Bulgaren heeft overgegeven verleden Dijnsdag. De Bulgaren verduiken liet feit, omdat zij vrc zen dat de grooto Europecsche mogendheden van dat militair feit zouden kunnen gebruik maken om handelend op te treden, vooraleer Constantinopel ook ingenomen v/eze. Verleden Maandag bood hot garnizoen aan zich over te geven, op voorwaarde noch tans van mot de wapens de stad le mogen verlaten. Dat voorstel werd van do hand gewezen en aanstonds herbegon het bombardement van de stad tot 's anderendaags, wanneer de stad zich overgaf zonder voorwaaardo. Laat do gordijn vallen. Het drama-is uit. Met dio woorden vat do Temps van Parijs don toestand samen. Constantinopel bekent nu de overgroote nederlaag van Tchorlou. De militaire gealtacheerdon verlaten het oorlogstoon eel en komen terug te Clonstan linonel hunnen intrek nomen. Zulks be duidt dat de oorlog is ten eindo geloopen. Men mag dus geen liet minste belang ech ten aan dn telegrammen van Turkschon oor sprong, wannéér zij van overwinningen sproken. Thrscië, Macedonië is in do handen der hondgWoton. Andrinopel on Salonika zullen waarschijnlijk de Turksohe vlag noorgehaald hebben, wanneer eWzo regels verschijnen. De verecnigde bondgenooten zullen staan voor do muren van Constantinopel. Turkyë is verdwenen. Dat de gordijn valle. Het drama is uit. Men donkt den moordenaar van Juliette Souavin te kennpn. 't Zou zekere baron Gé- délia zijn, secretaris en beheerder van rie goederen van markies do Bellune, wonende avenue de la Révollo, te Neuilly. Do baron heeft zich gezelfmoord. door zich in zijno kr.mer te verhangen. Men heeft zijn lijk ontdekt den 3n dezer. De baron iiad een briofje nagelaten, mot do woorden Ik heb mij gezelfmoord op 1 November, ten 3 ure 40 namiddag. Hot onderzoek bewees echter dat d© baron zich eerst den 2a November had gezelfmoord. Do geneesheer had ook bemerkt dat de baron eene verdachte verwonding had. Men vroeg zich af waarom de man zich oon alibi had willen verzekeren na zijne dood, door zijn sterven een dag vroeger to doen plaats hebben. Men bracht dit in betrek met de moord in het Bois do Boulogne. Gisteren nacht nu zijn de bestuurder der veiligheid met eenige an dere personen, dio gewoonlijk in het Bosch verkeeren, naar het doodenhuis gogaan.Voor het lijk gebracht, hebben er drie don baron stellig herkend. Volgens het onderzoek, zou de baron door de vrouw gekwetst zijn en. zich van haar willende ontdoen, zou hij haar per ongeluk verwurgd hebben. Wij molden roeds, dat eenige dagen gele den in het Boulognebosch, te Prijs, hel lijk gevonden werl van zekere Juliette Souvain en dat men een persoon had zien vluchten, toen hij bezig was een graf te maken om de vermoorde le verbergen. Nog slachtoffers. Schier alle dagen doen zich nog nieuwe slachtoffers kennen. Vele komen nu uit eige ne beweging op hot Paleis van Juslicie hun titels in bewaring geven. Tal van kloino burgers die tien of twintig aandcelen bezaten verklaarden aan den onderzoeksreen' r, op welke wijze zij zich door Wilmart of eeno zijner trawanten hadden laten boetneinen. Vervolgingen. Ilct parket heeft besloten de volgende personen to vervolgen M. Hambleiine wegens verhelling en medeplichtigheid aan bedrieglijk bankroet, MM. YVaechter, Vrit- lioff, wisselagent en Delhier, als verhande laars en medeuitgovers van valsche titels. Een proces te Antwerpen, Er wordt geme'd, dat er binnen eenige dagen reeds t6 Antwerpen voor do Handels rechtbank een proces zal goplelen worden lusschen eon wisselagent en een kliënt aan wien hij valsche titols heeft afgeleverd. Naar liet schijnt vraagt do kliont nu zijn geld weder aan den wissclagent. liet procee zal niet zonder belang zijn en ongetwijfeld nog van soortgelijke gedingen gevolgd worden. Het onderzoek. Alhoewel M. Holvoet Donderdag mor- gend slechts om 2 ure het gerechtshof ver- j laten had, was bij reeds om 7 uro in zijn i kabinet terug. Do andere magistraten kwa men wat later als naar gewoonte. Rond den middag werd M. Alfred Wacch- ter, bestuurder van La Chronique door den onderzoeksrechter ontvangQii en langdurig onderhoord. Deze ondervraging liep bijzon derlijk over het aantal titels door Waechter in verschillige banken, bij wisselagenten of bij bij zonderen geplaatst. Naar het schijnt zou Waechter allcon er ongeveer 12,000 geplaatst hebben. Waochtsr hooft verklaard, dat hij dacht dat Nestor Wilmart eigenaar was van de titels van Gsnt-Terneuzan. Hij voegde er nog bij, dat hij er verre af was, la deuken, dat do titels door hom geplaatst, valsch waren. Een gansche reiszak kospons M. Jatissens, overste der rechterlijke bri gade heeft ten huize van M. Waechter meer dan 100,000 koepons van Gent-Terncuzen aangeslagen. DE VOLKSSTEM Al die koopons waren In genummerde zakjes geborgen en staken in eenen grooton reiszak. Donderdag morgend werd doze reis zak met zijn inhoud naar hot kabinet van den onderzoeksrechter overgebracht. Nog voor 50,000 frank titels Een politie-officier bood zich Dinsdag aan bij een wisselagönt van Brussol. Hij verze kerde hein dat hij door het parket golast was geworden te komen vragen of hij geen loten Gent-Terneuzen bezat. Do wisselagent over handigde licm voor 50,000 frank titels. Veertig dezer droegen do haudleekening van' Nestor Wilmartop do andere was dezo handteckening afwezig. De waardon waron door eeno Gentsclie firma gedrukt geworden. De wisselagent lei aan den politie-officinr uit op welke wijze hij in bezit der titels was gekomen. Ik ontving zekeren dag, zei hij, het bezoek van zekeren Z... Ik wist niet dat hij een der voornaamste piaalsets van Wilmart was. Z... stelde mij voor 50,000 franken titels Gent-Terneuzen aan G t. h. in report te nemen. Daar ik daarover verlangde na te denken, verzocht ik hem twee dagen later terug le komen. Don vol genden dag begaf ik me naar de Zennelaan, ten zotel der maatschappij. Nestor Wil mart ontving me. Ik vroeg hem inlichtingen over Z... on lei hem uit waarvan er kwestie was. Zonder aarzolen antwoordde Wilmart mij Z... is do eerlijkste persoon der wereld Hij is bijzonder rechtschapen. Do zaak die lnj u voorstelt is uitstekend en ik zet er u toe aan zo zoo gauw mogelijk to sluiten. Gij hebt er alleb#lang bij Den volgenden dag kwam Z... bij den wissolagent en de zaak werd beklonken. gevraagd tot den 15 December, om de uitgo slrektheid der verlangde plaats te doen ken nen. De dee'noiriistg van Japan. Alhoewel er tot -nu toe niets bepaald be slist is over de officieële doelneming van Ja pan, mag men toch hopon dat de aange knoopte onderhandelingen oen gunstig ver loop zuilen hebben. 9 NOVEMBER 1012 8° VERVOLG. Na voorzichtig om zich heen gezien te heb ben, wierd zij liet roestige sleuteltje, dat zij uit de Mirtokamer had meegebracht, in don put, vervolgens spoedde z j zich voort en trad het kerkhof op. Daar liep zij regelrecht op con der graven aan, dat een weinig van de overige was afge zonderd.Op don hoekstoen stond het volgende te lezen ««Ter nagedachtenis van Hugh Pohvheal, oud 2ö jaren. Hij vond den dood door emien rotoval in do Portghenna-miju.den 17 Decem ber 1823.» Sara plukte eenige graspijltjes van het graf sloeg het boekdeeltje van de geestelijke lie deren, dat zij uit hare slaapkamer had mee gebracht, open en legde de pijltjes zorgvuldig tusschen de bladzijden. Terwijl zij dit deed, waaide de wind het titelblad' van het boek om, waarop met grooto letters geschreven was Aau Sara Leeson. Geschenk van Hm-l Pohvheal. Toen zij de pijltjes tusschen de bladzijden van het boek geborgen had, keerde zij terug naar het pad dat op den grooten weg uitliep. Aan de heide gekomen, haalde zij uit den zak van haar voorschoot de perkamenten strank- jes, dio zij van de sleutels had afgeknipt, te voorschyn, en verstrooide ze onder de brem struiken. Vordwenen, zegde zij, evenals ik ver dwenen feio God bolpe en vergove mij, het is uu niet moer te veranderen Met deze woorden keerde zij het oude huis en het zeegezicht den rug toe, en vervolgde het pad over de heide naar den grooten weg. Vier uren later beval kapitein Treverton een der dienstboden in Portligenna-Tower, Sara I.^pson te verwittigen dat hij alles van haar verlangde te, hoornn, wat zij hom van de laatste oogenblikkon barer meesteres had mee te deel en. De knecht kwam in grooto verbazing terug met den brief, dien Sara voor haar heer had achtcrcrelate:), in de hand. Zovm a kapitein Treverton den inhoud ge- lczon liad, bevool hij onverwijld onderzoek naar do vermiste vrouw te doen. Zij was zoo gemakkelijk te beschrijven en to herkennen door hare te vroege grijsheid, door de zonder linge uitdrukking in hare oogen, en doo- hare gewoonte van gestadig bij zich zelve to spreken, dat men haar mot zekerheid tot Tru ro naspoorde. In dio groote stad raakte men haar spoor kwijt en vond het ni' f terug. Bclooningen worden uitgeloofd de overheid van liet dis- triktwerd in de zaak betrokken alles wat rijkdom en invloed vermocht, werd in 't werk gesteld om haar le ontdekken, doch to Ver bis. Niets vernam men wat ecnigszins op het vermoeden kon brengen waar zij zich ophield, of in de geringst® maat eonig licht kon ver spreiden over den aard van hst geheim, waar op zij in haar brief gezinspeeld had. Haar meester zag haar nooit weer, en hoor de nboit mosr van haar na den mprgend van deu drie-eri-twiutigsten Augustus achttien honderd negen-en-twintig. IV en V. In die hoofdstukken vertelt de schrijver hoe vijftien jaar later, het dochterke van Mr. Treverton iu het huwelijk trad met eqn jonge- De Fransche deelneming. Op Maandag 25 November zullen ISO Fransclien groepkommiss,irissen der Fran sche afdeeling, een bezoek brengen aan do Tentoonstelling, ton ©indo maatregeleir to nemen voor de verdeoüng der plaatsen en andcro in het belang der Fransche tentoon- stellers. Zij zullen door het bestuur der "Wereld tentoonstelling offieiool ontvangen worden. Een feestmaal gevolgd door eene vertoo ning in den Fransclien Schouhurg, zal hun aangebeden worden. De Engelsche deelneming. Do bijtredingen van Engelsche tenloon- stellcrs komen alle dagen talrijk toe. Alhoe wel de eerste bepaalde hall roeds veel ver groot werd, vreest men al do vragen naar plaatsen niet te kunnen toeslaan. Een draadlooss telegraaf. Aan liet uiteinde der Natielaan, nabij de Kanadeesche afdeoling, wil do lieer Robert Goldschmiht. van Brussel, eene draadlooza telegrafie inrichten, waarran'de masten'voor h<*t verzenden en ontvangen dor dopschen 70 lol 80 meters hoog zuilen zijn. Men hoopt mol Romo in betrekking te kunnen komen. Rond den top dezer masten, zullen soor ten van balkons worden aangebracht waarop men bij grooto feestelijkheden in do Ten toonstelling het vuurwerk zal afschieten, dat aldus gemakkelijk zal kunnen gezien wor den. door duizend® nieuwsgierigen die in de Natielaan plaats zullen vinden. Steeds nieuws buitönlandsche bijtredingen D® regerring van Ramoniö heeft ook be richt gezonden dat dit land ofiicietal zal deel nemen aan do Wereldtentoonstelling van Gent in 1913. Men zal dio afdeeling onder- brangen in dc Hallen der Intornationalo uit breiding. Rusland heeft reeds 1500 vierkante moters besproken. Bulgarië. en Servië zullen, ondanks den oorlog der Balkanstaten, zic.ii officieel doen vertegenwoordigen. Bulgarië hoeft uitstel Het parket nogmaals ter plaats. Do lijkschouwing. Het parket is Donderdag met de wots- dokters naar Berlliem gegaan om do lijk schouwing to doen. Men heeft eveneens heer Van Dormael, bouwkundige, medegenomen om ter plaats het plan van het moordierrcin op te nemen. Ausloos is, zooals wij zegden, cigentlijk afgemaakt, om do zekerheid to hebben dat hij niet meer zou gesproken hebben. Buiten den hevigen slag op hel hoofd, hoeft do moordenaar het slachtoffer don hals afgesneden. Op het voorhoofd heeft liet siachloffer drie stekon bekomen, aan de lin kerhand zijn twee diepe sneden vas^ «v-teld. De rechtervoet hangt teonemaal slap aan hot been boven den lcnoesel is liet been tcene- maal doorgebroken. De-wetsdokters zullen nu alles nazien. Op de plaats der misdaad werd een witten beenen knop gevonden, zooals do beenhou wers er moest aan hunne vesten dragen. De gendarmerie hoeft dienaangaande roeds ondervragingon gedaan, maar zonder uitslag. Tot heden heeft het gerecht nog geen spoor gevonden. Men heeft de weduwe en den broedor on dervraagd, maar deze kunnen ook geen aan duidingen verstrekken. Men meent dat Ausloos moet aangevallen zijn, door iemand, die hem en zijne ge woonle goed kent on hem misschien des avonds te voren heeft liooren zoggen dat, aangezien zijne etielmakkors reeds d®3 avonds vertrokken waren naar de markt van Diest, hij alleen 's anderdaags 's morgens, om 4 ure, zou aangaan. ling Frankland gcheetoh. die blind doch rijk was. huwelijk werd voltrokken in de kerk van Long-Beckley, door Dr. Chennery. Deze geestelijke vertelt dat M. Treverton, do kapitein, een broedor had, Andreas geheeton, die ali.ijd met hom in vijandschap had geleefd, omdat de kapitein met een tooneelspeelster was getrouwd. Wij zulien in volgend hoofd stuk met dat wonderlijk personagio kennis maken. Gij liebt zeker gehoord, vertelde de predi kant, dat kapitein Treverton, toon hij op meer gevorderden leeftijd was gekomen, met een tooiiee. ulster trouwde eene vrouw van een tamelijk hevig karakter, geloof ik, tr iemand van een vlekkeloozen naam, en die haar echtgenoot zoo lief had als eene vrouw slechts kan dus, mijns inziens, eeno goede echtgenoot© voor hom. Echter had do familie van deu kapitein, natuurlijk, veel op dit huwelijk te zeggen, en zijn broeder, ais de naasto bloedverwant,nam op zich te trachten liet op do meest beleedi- gende en harde wijzo le verbreken. Daar dit hem mislukte cn hij de arme vrouw haatte als de pest, verliet hij het huis zijns broeders, terwijl hij onder meer ander ruwe woorden iets zoo schandelijks van de bruid zegde, dat, op mijne eer, ik mij schaam het ta herhalen. Wat die woorden ook waren ongelukkiger wijze werdeu zij aan Mevr. Troverton over gebracht, cn zij waren van dien aard dat ge«- D© vrouw, laat staan eene vurige vrouw zoo- ab die van een kapitein was. zo ooit vergeeft. Daarop had er een onderhoud tusschen d© twe® broeders plaats, dat, zooal3 gij wel kunt denken tot zeer ongelukkig© uitkomstan leidde. Zij scheidden op betreurenswaardige wijz®. De kapitein verklaard©, in zijne drift, dat Andreas nooit con enkel edelmoedig ge- Brussel. Echtelijk drama. Een ge zin der Vandenbrandonslraat, is eeno ware hel. Woensdag avond kwam do man oen dronkaard, weer dronken thuis. Hij hing zich op aan het uiteinde van zijn lied. Zijne vrouw sneed de koord door en riep om hulp. Men kon hom tot liet leven terugroepen. Donderdag morgend zwoer hij zich te bete ren. Erei? hoefslag. Een koetsier M. B.. GSjaar, St. Franciscusslraat, to St.-Joosf- ten-Noode, werd aan do Zuidstatio in d zijde gestampt door een wissclpaard dat hij inspande.De gewonde word naar St.Pieters gasthuis overgebracht. Onvoorzichtige keukenmeid. De 37 jarige keukenmeid Smits, Montoyerstraat, was zoo onvoorzichtig aan do Louisalaan van een tram to springen, toen dezo nog niet stil stond. Het slachtoffer bleef met baren rok aan de voettrede hangen on word i scheideno meters ver medegesleept. Toon do train stilhield, stelde men vasi dat zij ui» to zwaar gewond was.Zij klaagt echter over pijnen aan den ruggraat. v Dramatische zelfmoord. Moj. Marie C25 jaar oud, van Duiischen oorsorong. woonde sedert vijf jaar, in hoedani'ghuiU van gouvernante, in een huis op do uuetoiet- plaals. Woensdag avond schoot z'1 zich oy, liaro kamer een revolverkogel in ro. iioofu en bleef dood op den slag. De öorzuuit dezer wanhopige daad is niet gekend. Chauffeur mishandeld. F. T...., aulovoerder, Groendreef, Laken, werd Woensdagavond, op de Ilesegouwlaan, met zijn voertuig tegengohoudon door drie dron ken kerels, dio hem mishandelden. De da ders worden door de policie nr*v het com- ssariaat in de Priemstraat geltiU cn in den amigo opgesloten. Het zijn twee Fransclien en een Italiaan. Eon onderzoek weid inge steld. Een diefstal in de Kamer. Mon heeft Donderdag in de Kamer bemerkt dat eene kleine schilderijgeleek end Hermans, en een zicht uil eene oude stad voorstellend, ver dwenen was. De schilderij bevond zich in do lokalen dor kwesluur. Deze laatste lijden, ten gevolge van d9 werken, dio in de Kamer uitgevoerd worden, hebben talrijke werklie den in do verschillige zalen rondgoloopen en men veronderstelt dat een hunner de schilde-, lij meegenomen hooft. Een onderzoek is geo pend om de schilderij te ontdekken. Laffe dieven. Bezellersgaslcn in oen in opbouw zijnde gebouw der Koolkaai, aan den arbeid, bestatigdon Donderdag morgend, dat 's nachts dieven op do werken waren ge drongen on twee koffers, voor meer dan twee honderd frank gereedschappen inhou dend, buit hadden gemaakt. De arme werk lieden, gedwongen te staken, konden enkel eene klacht indienen bij de policie. Valsche munt. Valsche stukken van on van 5 frank, mot hot zinnebeeld der Fransche republiek en do beeltenis van Leo pold II, werden Woensdag in omloop ge bracht op de veemarkten le Brussel en te Ivuregoin. Vele drankhuizen in den omtrok ontvingen valsch gold. Twee personen, van een SOtaljaron, Fransclien, worden vordacht de bedriegers te zijn. Overleden. Een schildersgasl Huys- mans genaamd, 42 jaar oud, wonende Oos- tendestraat. 45, te St.-Jans Molenbeek, was over di ie dagen in een hui3 der Anspachlaan aan den arbeid en viel er van eene hoogte van verscheidene motors. Do ongelukkige werd erg gewond opgenomen en naar. het gasthuis, overgebracht, waar hij, ondanks do bests zorgen, Woensdag namiddag overle den i3. Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is altijd goed, want ik gebruik de Chicoreo der Trap pisten Viucart. 1500 N Saventhem. Erg ongeluk. Donder dag morgend was een koopwarenlrsin aan 't manoeuvreeren in de static van Saventhem, toen de drie achterste wagons met zulk ge weid tegen de stoolblokken gedreven wcr- u, dat zij deze omverwierpen en van 15 meters hoogte op den koer van de papierfa briek van Saventhem terechtkwamen. De treinoverste die zich in den laatsten wagon bevond, had ter nauwernood den Lijd weg to springen. Do drie- wagons werden geheel verbrijzeld. Er zijn geene persoons- otigelnkkcn. Si-Gi!lis. Moedige daad. Twee kloeke paarden in een bierwagen van Baas rode, gespannen, gingen Woensdag op den Brusselse'en steenweg op bol, als do kinde ren juist de school hadden verlaten.M. Frans Aerls, meubelmaker, cn M. Willems, kui per, gelukten erin de verwilderde dieren te bemeesleren op gevaar van hun eigen leven. Groote ongelukken werden alzoo ver meden. Onvoorzichtige misdadigers. Woens dag avond bood een persoon zich aan in een kommissariant van St-Gillis en vroeg gast vrijheid voor don nacht. Donderdag morgend stelde de police vast dal Maximilaan L... op- gezocht word en 7 maand gevang vooraftrag- gekmien had uit to boeten, En nu word hij in liet gevang opgesloten. Een schildersgast, Edouard D.., werd door do rechtbank van Brussel bij verstek tot vijf jaar gevang veroordeeld voor diefstal met bezwarende omstandigheden. Dwas naar Frankrijk gevlucht om zicli aan liet go- recht lo ontrekken. Over eenigen tijd ketrdo li ij echter weer en vestigde zich te Siul-Jans- voel gekend had, en dat hij sterven zou, zon der cenig liefderijk gevoel jegens iemand ter wereld in zijn hart. Andreas antwoordde, dat, zoo hij geen hart had, hij ten minste een gclienrren had, en dat hij dio afscheidswoorden zoolang hij leefdo zou liorinneren. Zoo scheidden zij. Na derhand heeft dc kapitein tweemaal stappen tot verzoening gedaan. Do cersto maal toen zijne dochter Rosamond geboren werd de tweede maal toon Mevr. Treverton stierf. Bij elke dezer gelegenheden schreef do oudere broeder, ciat, wanneer de jongere de lasterlij ke woorden, welke deze ten opzichte van zij ne schoonzuster gezegd had, wilde intrekken, de kapitein hem elke mogelijke vergoeding aanbood voor de harde taal, die hij in de overijling zijner drift gebezigd had, toen zij elkander het laatst ontmoet hadden. Andreas antwoordde op geen dezer beide brieven eu de vervreemding tusschen de twee broeders heeft tot op dezen dag voortge duurd. «Het huis, liet landgoed, de mijn en de vis- scherijen van Porthgenna werden eenige maan dan na don dood van Mevr. Treverton in pivbjieke veiling gebrachtmaar-er werd geen bod op de bezittingen gedaan, dat met mogelijkheid aangenomon kon worden. De vervallen staat van het huis, do slech te bebouwing van het land, wettelijke monio- lijklieïd betreffende de myn, ©n moeiolijkhc- den in de verzameling der pachtgelden, alles bracht bij om te maken dat er niet veel lief hebbers voor Porthgenna waren. Toen liet hem niet gelukt© de plaats tc verkoopen, was kapitein Trev rton niet te overreden om van besluit te verandoren en daar te gaan wonen. De dood van zijne vrouw had hem by'ua het hart gebroken, want liij was evenzeer aan haar gchcclit geweest als zij aan liem, en liet gezicht van do plaats, die met de grootste droefheid van zijn leven in verband stond,was hom hatelijk geworden. Hij verhuisde met zijn dochterke en eene bloedverwante van Mevr. Treverton, die hare gouvernante was, naar deze streek, on huurde een aardig landhuisje schuins tegenover de kerkveiden, dichtbij dat groote huis met dien hoogen muur om den hof, dat gij by den Londenschen weg gezien moet hebben. Dat huis word destijds bewoond door do ouders van Leonard Frankland. De nieuwe bürori waren weldra op een vertrou welijke» voet en zoo gebeurde liet dat de twee jonge lieden,"dio ik dezen morgend ge trouwd heb als kinderen le samen Werden opgovoed, en reeds op elkander verliefd wor den,.toen zij nog nauwelijks uit da lange klee- ren waren. Ik heb u gezegd, dat de oude Mr. Frank land en kapitein Treverton buren waron. Zij waren nog niet lang te samen bekend, voor dat de een van den ander vernam dat Porth- genna-Tower te koop was. Toen hij dit voor 't eerst hoorde deed (le oude Frankland eenige vragen aangaande de plaats,maar sprak geen woord haar to koopen. Kort daarna kreeg de kapitein oon schip en ging op zee. Gedurende zijne afwezigheid, ging de oude Frankland in stilte naar Cornwallis, om de bezitting to zien en van do personen, die met do zorg van het huis en do landerijen bolost waren, zooveel hij kon al de voor-en nadeelen er van te we ten te komen. Hij zegde bij zijne thuiskomst niets, voordat kapitein Treverton van zyn eersten kruistocht terugkwam to«u sprak nude heer ©p zekeron morgend, op zyu be- daardenvasten tooo. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2