IET GEHEIM De ministerieele crisis opgelost De kolossals bedriogori]. Ooiels verstikking le Vorst EE VOLKSSfTEM 13 NOVEMBER 1012 Europeescho mogendheden uit de voelen ge ruimd. Van don anderen kant zal Servië zich ook meer wachten tegen do belangen van Oosten rijk in to komen, vooral wanneer bet woet flat het op de hulp van Rusland geen staal meer maken kan. De toestand is verbeterd. To Berlijn, in do diplomatieko kringen, is mon het ook eens om lo verklaren dut de toestand eonigszins opgehelderd is. Een dagblad beweert dat alles nu nog af hangt van de handelwijze van Engeland en Frankrijk in het geschil tussclfen Servië en Oostenrijk. Steunen Frankrijk on Engeland do oischen van Serbië, dan moeten Duilsch- land en Italië partij trekken voor Oostenrijk. Laten dio twee eerste mogendheden Servië zich alleen uit den slag trekken, dun zullen evenzoo Duilschland cn Italië zich met de zaak niet bekommeren. Militaire voorzorgen in Oostenrijk. Allo dagen worden vijf treins, geladen met troepen, schutterij, voorraad on levens behoeften naar do Russische grens gestuurd. Evenzoo worden militaire treins naar Bos nië gericht. Do minister van oorlog heeft aan een on dernemer eene premie beloofd van 500,000 krooncr., indien de twee spoorweglijnen aan •to leggen naar den Sandjak van Novi-Bazar in gereedheid gebracht worden, vóór 15Pn December aanstaande. Allo betrekkingen per telefoon tusschen Serajevo on Buda-Peslh zijn onderbroken opdat do lijn uitsluilolijk ter beschikking zou wezen van den minister van oorlog. Derge lijke maatregel wordt enkel genomen in oor logslijden. Vier telographische lijnen worden aange bracht in do richting van Servië, zij moeten gereed liggen tegen den 10CU December. De officiers hebben hovel gekregen zich aan stonds te voorzien van winterkleedoren, twee paar nieuws schoenen, eene warme, grijze militaire klak en allerhande voorwerpen die men lean noodig liehben tijdens eenon winter- veldtocht, Het Staatsbestuur hoeft, met enkele wijzi gingen, het wetsontwerp de.Ghellinck ovcr- genomon, sleunendo op eeno driedubbele verplichte lusschenkomst dio van den ver zekerde door eeno lichte tusschenkomsL die van den Slaat en die van don wcrkgovcr. Ilot zal eeno volmaakte oplossing zijn van het maatschappelijk vraagstuk, eeno oplos sing dio ons, van vóór dat zij vcrwezenllijkt is benijd wordt door do bijzonuersto staat kundigen van Engeland, Frankrijk en Hol land. 't Is de triomf van allo mulunlisten, zon der ondorscheid van politieke denkwijze, 't is de verwezentlijking van hunnen droom. Do werkende klas zal niet gauw vergeten dat zij dio merkelijke lotsverbetering te dan ken heeft aan do lieeron do Ghellinck cn consoorlen, de onderteekenaars van 't wets ontwerp cn aan M. Moyersoen, Volksverte genwoordiger van Aalst, die door eene onop houdende, en verstandige en wijze werki»- do grootste tegenstrevers van hot wetsvoor stel in overtuigde partijgangers wist to ver anderen. Aan Len sturen wij onzen wal gem een den dank on aan do arbeiders onzen hartelijkston Proficiat een'gelofartikelen ovórTJént-Terneuzcn liet verschijnen, werden vele lieden gefopt. Ten andere men kon aan de lieden ge makkelijk vertrouwen inboezemen, daar do valscho aandeelen in alle banken als waar borg aangenomen werden. De liet Staatsblad van Dijnsdag, 12 Novem ber. geeft do vollodigo samenstelling van het Ministerie, lijk bet zal optreden bij de heropening der Kamers. Minister van Oorlog, M. Ch. do Broquc- ville. Hij wordt op zijn verzoek ontlast van do portefeuille van Spoorwegen. Posterijen en Telegrafen. Miuistervan Spoorwegen, do lieer A. Van do Vyvore, oud minister van Landbouw en Openbare Werken. Minister van Landbouw en Openbare Wer ken, do hoer Jor. Hcllopulte, minister van J3laat. De hoor P. Sogers, lid der Kamer van \Volksvortegenwoordigers, wordt benoemd tot minister van Zoowezen, Posterijen Telegrafen. Verscheidene dagbladen beweren dat de militaire hervorming den algemeonen dienst plicht tot basis zal hebbon met beperk in dal het jaarlijksche contingent door do Ka mers zou aangeduid worden. Talrijke ontslagingen zouden toegepast worden to beginnen met de jongens dio als onderstand dienen aan weduwen on weezen. Bij zoo verre dat op vorro na niet 50 der Jongelingen zouden ingelijfd worden. Do grooto lijnon der \Vet op do werker pensioenen zijn vastgesteld. Do werkman zal niet enkel verzekerd zij li tegen do gevaren ■yan den ouderdom, maar pok tegen die van Ziekte en van voorbarige onbekwaamheid. Te Oostende Tot hiertoe weet men nog maar van twee Ooslendsciie slacht offers. Eon bankier zou zich 40.000 fr. Iaton nf- truggolen hebben en een huurhouder onge veer 10.000 fr. Voor dezen laatste is hot ver lies zeer pijnlijk, daar de man er al zijn spaarcenten in verliest. Hij lieoft ook noL eeno goede som to good van Nestor, dio go- woon was een zijner rijtuigen te huren, toen hij zich lo Oostende bevond. Verleden jaar poogde het bestuur van jjen dagblad, thans verdwenen, to Oostende titels Gent-Terneuzon le plaatsen, doch hot blad had het slecht aan boord gelegd, on slechts eenigo kleine sommen kondon losgemaakt worden. Naar liet schijnt heeft het parket tot nu too nog geen onderzoek gedaan le Oostende. Hel is nochtans zoo goed als zeker, 'dat men er bchuigrijko inlichtingen zoo verkrijgen. Op het koersplcin, in do befaamde restau rants en in de vcrmaakplaatscn deed Nestor Vilmart zich dikwijls opmerken en meer ■dan eeno smulpartij werd er bij middel van aandeelen Gent-Terneuzen betaald. Ds beruchte valies. Do Petit Bleu schrijft In do zaak Wilmart is alles zonderling, en liet moot wel aardig blijken, dat bet slechts eene maand na do klare aanduidingen is, dat er aanhoudingen en in beschuldiging- klingen gedaan werden. Een feit staat echter vast. Er is eene valies aangeslagen, welke honderd duizend ioepons van Gent-Terneuzen bevatte. Die koepons kwamen van viër jaar achterstallige intresten. Zijn liet koopons van echte titels, dan is het onverklaarbaar, waarom de eigenaar ze niet ter uitwisseling heeft aangeboden. Zijn het koepons van valscho titels, dan i3 de medeplichtigheid van dezen die zo in zijn bezit had klaar bewezen, door bet feit .dat hij belette de zaak aan liet licht lo brengen, doordien hij do koepons in zijn bezit IiialJ. 'I Is het een of het ander en men is be nieuwd te weten wat liet waarlijk is. Beklagenswaardige slachtoffers. Wij zegden reeds, dat er in do zaak Wil mart talrijke kleino renteniers, handelaars enz... hunne spaarcenten lieten. Eone gcheolo ploeg naarstige en goed be taalde agenten doorliep den builen, in alle richtingen en daar zekere soort dagbladen gewoonlijk eenigo dagen vóór do plaatsing paarden van Nestor Wilmart. Een der curators der faling Wilmart is naar Frankrijk gereisd om er de lijst op te maken der koerspaarden; toebehoorendo aan Nestor Wilmart. Te Cliantilly vond men cr21. Verscheidene dezer dieren zijn echlerivog niet ton volle be taald, en werden aangeslagen. Eenige weken geleden, kochlWilmart een paard voor 7000 fr,. Daar do eigenaar zijn jeld niet kreeg, dreigde de vorkoopor hem te zullen vervolgen. Alsdan schreef Wilmart uit Brussel een brief, aan een zijner vrienden waarin hij dezen verzocht do som in zijnen naam te willen verschieten aan den persoon van wien hij het paard kocht. Wilmart zou zijn vriend voldoen bij do eerste gelegenheid, lo Parijs. Do vriend betaalde on heeft sinds dan Nes tor nog niet teruggezien* Te Vaucrosson waren er ook verscheidene paarden. Daar bevindt zieh onder andore de beruchte hengst Faucheeu voor welke meer dan 400.000 fr. betaald werd. Volgens het kontrakt. kunnen do curators hen doen verkoopon, daar Wilmarter slechts voor 81.250 fr. in betrokken is. Hot zal echter niet moeielijk zijn. een liefhebber te vinden, dio voor dio som do deelhebber zou willen worden in Fauchoeu Do vier paarden, Maandag te Charleroi verkocht, brachten 3450'fr. op. Eeno vergissing MM. D... en C.... tweo jongelingen van Namen, zaten Zaterdagavond in een hotel der Statióplaals aldaar, toon een klant bin nenkwam met een reiszak in do hand. Na den aangekomene good bekeken tehebben, zegde M. I)..., tot zijn vriend: 'tls Nestor» M. C.., was weldra van hetzelfde gedacht M. D... begaf zich onmiddelijk naar do tele foon en verwiltig'dede prokurourdeskonings, terwijl de zoogezegde Wilmart slapen ging. Eenige minuten later kwam do substituut, M. Pierre Gerard met een kommissaris en con opzichter, alsook drie agenten terplaals. De drie agenten bewaakten met den revolver in do handden uitgang. De hotelhouder werd verwittigd cn verklaard© onmiddelijk dat er eene vergissing in t spel was. Niettemin wilde M. Gerard er zich van overtuigen. Hij klom naarbovon en toen de reiziger do namen der bezoekers hoorde, opendo hij onmiddelijk do deur. Mon bevond zich in do tegenwoor digheid van oenen braven bandelaar van Namen, dio een heelmeester voor zijne oogon kwam raadplegen. Hos Kastor zijne vlucht voorbereidde. Op Woensdag werd Nestor dus per tele foon verwittigd door IJ... Wilmart, zijne bevelen aan Rusquin overbrengend, bewerkte do oyerbrengsl der papieren. Donderdag nacht was Nestor terug lo Brussel cn deed de stukken uit zijne autobergplaats naar de Do.Craystraat overbrengen. Hij raadpleegde zijn advokaat en terwijl dezo slappen deed hij hot parket, gaat Nestor oin inlichtingen hij de politie, 's Avonds is hij gar.sch op de hoogte der zaak. Den volgenden morgen biedt hij zich bij het parket aan. In don nanoen vertrekt hij naar Mariemburg, van waar hij telefoneert naar Cbïmay -om oenen auto "io bobben dio hei» naar Cliantilly zal voeren. Eons do auto to Montignies, stijgt N«slor er met een vriend in. Nabij de grens stappen zij uit. Nestor is ongerust, doch, niets óngewoon? ziende, rijden zij in volle vlucht naar St Quentin, waar hij afstapt in oen hotel, en de auto be taalt. zestig frank. Daarneemt zijn gezel af scheid van Nestor. Dio persoon is nog niet gekend. Zatordag nacht had in hot huis n 21, Zö- diakslraat, te Vorst, oen erg ongeval plaats. Op do tweede verdieping aldaar, wonen do echtgcnooten F. S... Do man, oud 28 jaar,is handelsbediende, zijne vrouw, in helangwek- kendon toestand verkeerend, hield zich bezig met liet huishouden. Zondag middag, stolden de medehuurlin gen vast, dat eene sterke gasreuk langs do deur der kamer van do echtgcnooten S... uitkwam. Men had schoon te kloppen, nie mand antwoordde. Do sleutel slak op de deur langsden binnenkant. M. Do Potter, policie- officicr dor wijk, word verwittigd, kwam spoedig aan en deed do deur openbreken door een slotmaker. Do echtgënooton S... werden op bun bed gevonden. De vrouw was dood en do man buiten kennis. Een dokter werd in allerhaa'st ontboden omde eerste zorgen aan F. S..- toe to dianon, welke vervolgens naar hot gast huis werd overgebracht. Zijn toestand is zeer gevaarlijk. Den avond le voren, alvorens zich slapen o leggen, hadden de echlgenoolen S... ver beten do buis van een gaskomfoor toe to draaion. 11° VERVOLG. Ik zal ons goed inpakken zij zal liet niet aanraken. Ga naar beneden cn zeg hot uwe moeder. Mijnheer Frankland wil niet dat er nieuwsgierige vrouwen in zijne kamers drin gen en aan zijne deuren luisteren, en dat wil Ik ook niet. Leg dien brief op de tafel, of moet gij liom oak eerst openbreken en lezen Leg hem neer, brutaal schepsel, haal do reke ning, en zeg uwe mooder dat wij terstond dit huis verlaten. Op deze bedreiging wrong juffer Mowlom, die van aard zoo zacht en hang als nieuws gierig was wanhopig do handen on berstte in een stroom van tranen uit. O, goede, genadige hemel daarboven riep zij uit, ontsteld do zoldering toespreken de, wat zal moeder zoggen, wat zal er nu van mij worden O, Mevrouw, ik dacht dat ik had aangeklopt, dat dacht ik waarlijk o, me vrouw ik vraag u nederig om vcrschooning, cn ik zal nooit weer binnendringen, o, me vrouw moeder is eeno weduwe, en het is voor de eerste maal dat wij kamers verhuren en al ons geld steekt in de meubelen, en, o, mevrouw mevrouw wat zal ik hebben als gij heengaatHier begaven de woorden juffer- Mowlem, en zenuwachtige snikken vervingen hunne plaats. Rosamond riep Frankland uit. Ditmaal was er in den toon zijner stom zoowel iets treurigs als iets berispends. Rosamond be merkte dit dadelijk. Toen zij naar hom opzag,veranderde zij van kleur, liet liet hoofd hangen en ongenblikke- lijk vertoonde haar gelaat een gebed andera Brussel Gauicdieverij. M. P..., en zijne vrouw, Iloyselslraat, 73, to Laken, kwamen Zondag avond uit oen cinema, te Brussel. Drie mannen slieten tegen bon. Weldra stelde M. P.., vast, datliij werd ont last van zijn gouden chronometer met dito ketting, tor waarde van 1000 fr. Opstand. Verscheidene personen waren Maandagmorgond in de Iloogslraa aan 't vechten. Een agent wou hen scheiden doch werd door zekeren Louis S.., wonend Sislervalslraat, aangevallen en erg mishan deld. Deze werd, na eon hovigon tegenstand op- geslolon. Valsche munt. Zondag werden in de koffiehuizen der wijk van do Luxemburg- plaats nogmaals valscho stukkon van 2 cn van 5 fr., met de beeltenis van Leopold II en het jaartal 1902, in omloop gebracht. De politie houdt een waakzaam oog in 't zeil. Erg-tramongeluh. Maandag mor rend rond 11 ure werd een onbekende per soon, schijnende een werkman lo zijn, nabij de Kongreskolom door een Irainrijtuig om vergeworpen. Do ongelukkigo werd het lin kerbeen juist onder den knie afgereden. Hel slachtoffer werd in liopeloozen toestand naar het St-Jansgasthuis overgebracht. Onder een auto. Een wiolrijder werd Maandag namiddag aan do Bolliard straat, door een auto omvergeworpen ei overreden. De arme man werd het been ver brijzeld. Ddnk aan don goed ingerichlen vcr- zorgingsdienst, blééf het slachtoffer 35 minu ten op het voetpad liggen, vooralècr een ambulancierijiuig hem naar het gasthuis kon voeren. Proces-verhaal is opgemaakt. Aanhouding in het Midden-Postburcel. Do agenten Sneyors en Dirix hielden Zondag middag in liet Middcn-Poslhiireol een kerel aan, oud 30 jaar. Een aanhoudings mandaat was togen hom afgeleverd, daar hij, hij verstek, door de korrektïoneolo recht bank van Antwerpen werd veroordeeld lot 1 jaar gevang wegens aflruggolarij. Hij word naar de gevangenis van Vorst overgebracht. De kerel was naar liet poslbureel gek.omen om zijne brieven af le halen. Verdacht overlijden. Zaterdagnacht vonden twee agenten in den Jasmijngang een ouderling van 67 jaar, Frans Deinolder, dit geen toeken van leven meer gaf. Naar t gasthuis overgebracht, overleed do man ex- korts nadien zonder terug tot bezinning konjen le zijn. De doktoor van don burger- uitdrukking. Zacht sloop zij naar haren echt genoot, met een toeren, droevigen blik on bracht liaro lippen, liefkozend, dicht aan zijn oor. Lennv, fluisterde zij, zijt gij kwaad op mij Ik, kan niet kwaad op u zijn,Rosamond, was het bedaard antwoord. Ik wenschte slechts, lieve, dat gij u een weinig vroeger hadt kunnen bedwingen. O, wat spijt bet mij, wat spijt liet mij. De zachte lippen kwamen nog dichter aan zijn oor, toen zij deze boetvoordigo woorden lieten liooron, en do kleino hand ging bang rond zijnen hals on begon met zijn haar te spelen. Ik scbaanx mij zoo over mij zelve Maar was liet in 't eerst niet genoeg om iedereen driftig te maken, was 't niet En gij wilt mij immers wel vergeven, niet waar, Lenny Als ik u beloof dat ik mij nooit weer zoo verkeerd zal gedragen 1 Stoor u niet aan die jankende zottin aan de deur, zegde Rosamond, wier drift weer eonigszins heviger werd toen zij naar juffer Mowlem omzag, die vol berouw onbeweeglijk tegen den muur stond en het ge laat met een vuil-witten zakdoek bedekte. Ik zal liet baar wel goedmaken ik zal maken dat zij met weenen ophoudtik zal alles ter wereld doen om haar tevreden te stellen, als gij mij maar vergeven wilt. Een of tweo belecfdo woorden is alles wat er noodig is, niets meer dan een of twee beleefde woorden, zegde Frankland min of moer koel en gedwongen Ween niet meer, om 's Hemels wilzeg de Rosamond, recht op juffer Mowmel aan stappende en zonder complementen den vuil witten zakdoek van haar gelaat trekkende. Kom, Zult gij nu ophouden 1 liet spijt mij dat ik ni'j zoo driftig gemaakt hob, maar wat deed gij ook, in mijne kamer te komen zonder aan te kloppen, ik wilde u niet bedroeven, en ik zal u nooit weer een hard woord toevoegen, als gij in liet-vervolg maar aanklopt cn np ophoudt met weenen. Hond nu op, vervelend schepselWij gaan niet heen. Wij hebben uwe moeder, of do rekening, of wat weet ik het, niet noodig. Ziedaar, daar hebt gij een geschenk, als gij maar niet langer weent.Hier is mijn halslint, ik heb gezien dat gij liet gis teren hebt gepast toen ik in do slaapkamer op do sofa lag cn gij dacht dat ik sliep. Nu, nu, daar ben ik niet kwaad .om. Neem liet lint, neem het als een offer, zoo gij het niet als een geschenk wilt aannemen. Gij moet het aan nemen Neen, zoo bedoel ilc liet niet, ik wil zeggen, doe mij liet genoegen liot aan te nomen Zie, zoo, ik heb liet u omgeknoopt. En geef mij nu do band en laat ons goede vrienden zijn, en ga naar boven om in den spiegel te zien hoe bet u staat. Met deze woorden doedMevr. Frankland de deur open, sti-it do verbaasde en verlegeno juffer Mowlom onder voorwendsel van haar goedwillig op den schouder to kloppen, do kamer uit, sloot <lc deur en nam een oogenblik hare plaats ne vens haar echtgenoot weer in. Zie zoo, nu heb ik het met haar weer goed gemaakt. Ik heb haar weggezonden met niijn heldergroen lint on zij ziet er zoo geel mee uit, als een guioje en zoo leelijk als... Eensklaps hield Rosamond op en zag Frankland bekommerd aan. Lenny zegde zij droevig,- aijt gij nog kwaad op mij Ik ben niet kwaad op u geweest, lieve, dat kan ik niet zijn. Ik zal in 't vervolg mijne drift altijd be dwingen, Lenny l -- Daar houd ik mij verzekerd van, Rosa- lijken stand heeft geweigerd de toelating lot begraving af lo leveren. Een onderzoek is geopend. Een schoon huwelijk is dat van de koffie met de clxicoree der Trappisten Vincart. 1500M. Anderlecht. Verstiht. Een genaamde Van Doorsolaar, weduwnaar. 53 jaar oud, keerde Zondag avond, naar zijne zólderka mer terug in de d'Aumalestraat. IIij ontstak een pelroolvuur, zette er zich nevens op eenon stoel en viel weldra in slaap. Terwijl hij sliep, wierp Lij het pelroolvuur omver. Hierdoor ontplofte het. Een begin van hraml volgdo. Eonigen tijd nadien gaf do bijzon derste huurder liet noodsein. De pompiers kwamen weldra met hunne autospuit Ier plaats. Van Doorselaar werd bewusteloos ten groiule gevonden.Een doktoor werd in allcr- haast ontboden, doch deze kon nog enkel liet overlijden vaststellen. De brand heeft maar weinig schade aangericht. Diefstal. Tijdens hare afwezigheid, zijn Zondag avond dieven binnengebroken in het magazijn van Mev. Baiulouio, Kliniek- straat, 4. Een groole klont boter on andere eetwaren werden gestólen de toogladc werd geledigd. Zelfmoord. M. R.., weduwnaar, 4S jaar, Kliniekslraat, door eeno ongenees bare ziekte aangetast, hing zich Maandag morgend te zij neut op aan het voeteindo van zijn bad. Men vond nog slechts zijn lijk. Brand. Zondag avond ontstond cr brand hij de echtgenoten E. G... Griffie straat, 30. Mad. G... bevond zich in eeno achterplaats toon zij opeens een misstap deed en do lamp liet vallen. Deze ontplofte on in eenige oogenblikken stond ganscli liet vertrok in laaie vlam. Do pompiers, bij liet eerste noodsein toegesneld, gelukten erin, na eeno halve uur werkens het vuur uit le dooven. Al wat de kamer bevatte werd de prooi der vlammen. Leert Fransch zonder meester,3,00 fr. 3,50 fr. bot bock, Lo koop ten bureolo ezor. Schaarbeek. BestolenZondagnacht n dieven met valscho sleutels in den wïu- 1 gedrongen van M. Van Lint, Leuven- sciien steenweg, 5S5, to Scbacrbeck. Eene ■ooto hoeveelheid koopwaren van allen aard worden gestolen. Leuven. Botsing. Maandag morgend wain M. "Wóynants per automobiel de Brus- seischo straat ingereden. Ter lioogto van het gasthuis kwam hij in botsing met don olek- tiioken tram, die uit tegenovergestelde rich- kwam. De auto werd gedeeltelijk verbrijzeld en do inzittenden worden ton gronde geworpen, doch kwamen cr van af met den schrik en lichte kneuzingen. Erg ongeluk. Maandag morgend kwam een voerman van hot huis Dëridder, met zijn gespan langs do Statiestraat gere den. Aan do Marcngostraat bolste het ge span op een been hou wersgast, dio per rijwiel in volle vaart uit dozo straat geredon kwam. Hij kwam tusschen de wielen van het voor tuig terecht en werd over ganscli liollichaam erg gekwetst. De anno jongen werd in bo- wnsleloozcu toestand naar het gasthuis over gebracht. Wat Ê3 CsSz :t hoste maagbitter. Wette ren. Hoogxoater. Gisteren werd do Burgemeester dor gemeente Welle- ron por telegram verwittigd dat het water der Zoo lo Oostende meer dan 5 meter hoven het gewone peil stond. Onmiddellijk werden do bewoners dor Scholdeoevers alhier door do polilio daarvan op d'hoogte gesteld, opdat ze tegen den avond hij liooge tij hunne schik- ingen kondon nemen. Reeds van rond C ure, begon het water in de Schelde zoodanig lo klimmen dat weldra ganscli de openbare plaats Aard tot aan do klimmende Brug- en Kaltestraat onder water stond. Al de kelders der naburige huizen liepen vol water, verschillige perso- mond. Maar spreek er niet verder van. Ik denk niet over uwe drift. Waarover dan Over do verontschuldiging, dio gij Jufvr. Mowlom gemaakt hebt. Hob ik dan niet genoeg gezegd? Ik zal haar terugroepen, zoo gij wilt, ik zal liaar noj eeno boetvaardige toespraak lioudcn. Gij hebt juffer Mowlem meer dan verge noegd, veel meer. En als gij mij do aanmer king ten goede wilt houden, vind ik dat gij u. in uwe edolmoediglieid en goedhartigheid een weinig ten aanzien van liet meisjo ver ten licht. Ik bedoel niet zoozeer dat gij haar uw lint gegeven hebt hoewel gij dat mis schien op eene minder gemeenzame wijze liad kunnen doen maar uit hetgeen ik heb hoo- ren zeggen, maak ik op dat gij wezenlijk zoo ver gegaan zijt van haar de hand te drukken Was dan dat verkeerd Ik dacht dat liet de vriendelijkste manier was om het weer goed to maken. Lieve, liot is eene uitmuntende wijze om het tusschen gelijken goed te maken. Maar bedenk het verschil van stand tusschen u en Mej. Mowlem. —Ik zal mijn best doen het in 't oog te hou den als gij liet verlangt. Maar ik geloof dat ik naar mijn vader aard, die nooit zijn hoofd met verschil van stand gebroken heeft. Ik kan niet nalaten van menscheu gaarne te zien,die vriendelijk on goed jegens mij zijn, zonder er over te donken of zij boven of benedon mijnen stand zijn en toen ik bedaarde, moet ik be kennen, dat het mij evenzeer speet die onge lukkige juffer Mowlem versolirikt on bedroe! tehebben, alsof zij mijns gelijke in stand ge weest ware. Ik zal trachten zoo tê denken als gij,Lcnny; maar ik vrees dat ik, zonder recht to weten hoe, geworden ben wat de nieuws bladen oen radikaal noemen. Lieve Rosamond, spreek toch zoo niet over u zelve, al is het ook maar om in lach. Gij moest de laatste zijn om dat onderscheid in stand, waarvan liet welzijn der maatschap pij afhangt, voorbij te zien. Is dat wezenlijk zoo En echter schijnen wy niet met zulk een groot onderscheid tus schen den eenen mcnsch en den anderen ge schapen to zijn. Wij hebben allen hetzelfde etal armen en boenen wij hebben allen honger en dorstwij zijn allen warm in den zomer en koud in den winter wij lachen al- Ion wanneer wij verheugd zijn en weenen wanneer wij bedroefd zijn en voorzeker hebben wij alzoo omti*ent dezelfde aandoenin gen, hetzij wij hoog of laag in do wereld ge plaatst zijn. Ik zou u niet meer kunnen lief hebben dan ik nu doe, Lenny,al ware ik eeno hertogin, of minder dan ik nu doe, al ware ik een dienstmeisje. Lieve, gij zijt geen dienstmeisje, en wat gij zegt van een hertogin to zijn laat mij u doen opmerken dat gij niet zoover beneden eene hertogin staat, als gij wol schijnt te den ken. Menige damo vanhoogen rang kan niet op zulk eone rei van voorouders terugzien als gij. Uws vader familie, Rosamond, is een der oudste in Engeland zelfs de familie van mijn vader klimt nauwelijks zoover op; wij behoor den reeds tot den landadel, toen men meni- gen Pairsnaam nog nooit had hooren noemen. Het is inderdaad bijna belachelijk van u zelve als oen radikaal te spreken. Nu,Lenny, dan zal ik niet weer zoo over mij zeiven spreken maar zio dan ook niet zoo ernstig. Ik zal een tory zijü, als gij mij maar een kus wil geven. Word ^voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2