Oe kolossale 'bedriegerij. Vrceseüjk ongeluk ts Sl-Etissino zijn* DRAMATISCHE BRAND ?3 Antwerpen Twee kinderen verstikt Donderdag, rond middernacht, toen do echtelingen Ff Marqueteeken, van den schouwburg ton hunnent, Deurnes tr-aat, 4, terugkeerden, wachtte, hen e n ijselijk schouwspel. Zij worden opmerkzaam go- maakt door eoMon hruiidreak voortskomendo van'eene achterzolderdvkamer, waar zij bij hun heengaan hunne kinderen le slapen had den gelegd. De aanslag vaa Madrid Dramatische inbraak, Sploye'fabrlek A. L. MEYVAERT D« Kempenaar de Efst0 DE VOLKSTEM 17 EN IS NOVEMBER 1918 kingen, bij Tclialaldja. Do strijd was hard nekkig. Da Bulgaren hebben groole opoffe ringen gedaan maar do vietorie is hun geble ven. De Mir voegt er hij, dat. volgens geloofwaardige berichten de Bulgaren zich builen Sorres ook nog meester gemaakt heb ben van Cavala. De Grieken rukken op naar Monastir A toeken. Ilot Gricksche legor verlaat Salonika cn begeeft zich in rechte lijn naar Monastir, dat reeds wordt aangevallen dooi de Serviërs. DeEegcvisrendo intrede der Grieken le Salonika De dagbladen van Alhenen geven breede beschrijvingen van de blijde intrede der Grie ken te Salonika. De diadok en de koning waren gevolgd van do ofliciers van den staf, do prinsen Ni- kola as, Andreas, Ghristoffel, en den prins Joris, den vermoedelijken troonopvolger, gevolgd van don tnetropolitaan van Alhenen. Al do straten welke door don etoet moes ten gevolgd worden, waren met bloemen be dekt. Do koning en de diadok waren zeer ontroerd wanneer zij het nationaal vaandel hebben gegroet. Op het middaguur, word, te midden van een grooton toeloop van volk een «TeDeum van dankzegging gezongou in de kathedraal. De/.o kathedraal was gansch behangen en versierd met do Griekscho kleuren. Do aankomst van den diauok werd met uitbundige vreugdo begroet. Aan do deur van de kathedraal werd hij door de geestelijkheid gegroet. Hij stapte van zijn paard cn kuste de hand van den Me tropolilaan. Do geestdrift was onbeschrijfelijk. De me tropolilaan van Alhenen, de bisschoppelijke vicaris der Bulgaren on de algeineono con sul van Rusland woonden do plechtigheid hij. Na don To Dcutn heeft de metropolilaan van Salonika ecne aanspraak gedaan, waar in hij God bedankte, het Gricksche volk ver lost te bobben. Hij voegdo er bij - Woes ook bedankt, Koninklijke Hoogheid, Ued. die door God aan 'l hoofd van ons leger werd geplaatst, om dozo hoiligo stad vrij te vechten en do duisternissen van de slavernij todoen ophelderen. Al de beschaafde volke ren bedanken u om dozen heiligen oorlog en om d9 vorlossing der bedrukto volkeren. Bij uwe triomphantolijko intrede in deze stad, waar wij zoovoel hebben geleden, ontvangen wij u mot do tranon in do oogon en wij kro nen u mot bloemen 011 betuigen u onze eeuwige dankbaarheid. Maar terwijl wij den diadok toejuichen,den verlosser die ons door God on in don naam van do onsterfelijke overwinnaars van Marathon on van Salumine werd gezonden, bidden wij ook voor dnziole- rust van diegenen, die bun bloed voer de vorlossing van het vaderland hebben gogo- ten 1 Eindoloozo toejuichingen beantwoordden het einde van die aanspraak. Vervolgens kuste do diadok nog eens de hand van den metropolitaan die riep Dat God uwe wa pens altijd zegene en u immer late zogepra- Ecne nederlaag der f,lontenegers. Do Turkscho bevelhebber van Scutari, zou aan Constantinopel geseind hebben dat hij er in gelukte 7 batuillons Montenogers to ver slagen, die op do hoogten van Karakik voor uitkwamen.Do Monlenegors zouden gevlucht zijn over de rivier Bayana, en een honderd tal dooden achtergelaten hebben, en daarbij eeno groolo liooveollieid wapens en voor raad. Er valt aan to merken, dat die tijding gansch tegenstrijdig zou zijn mot de lijding dat Scutari in do handen gevallen was dor Montenegers, nieuws dat wij ook gisteren avond, onder voorbehoud-mededeelden'. Buitensporigheden der overwinnaars. Mon seint uit Salonika, in date 1-1®, dat de Bulgaren en de Grieken zich plichlig maken aan roovorij en allerhande vervolgingen, je gens de Turken, bij zoo verre dat deze de be scherming moeten vragon der vreemde kon- ui 3. Zulks was min of moor to voorzien, al is het dan toch zeer laakbaar. Voorwaarde tot wapenstilstand. Men bericht uit Sofia aan den Lokal Auzeigcr datBulgarië, alvorens do wapen stilstand toe to staan de overgave eischt van de stad Andrinopel en van de versterkingen van Tchatuldja. Antwoord van BulgariS Do minisstérraad heeft de vraag tot wapen stilstand, door KiamilPacha aan den koning Ferdinand gericht, besproken. Er word aan Turkije goantwoord dat Bulgario die aan vraag zal mededeelen aan do vereenigde bondgenoten en hunne meening desaangaan do afwachten. De oorlogs correspondent van de «Reichs- post» verneemt uit zeker? bron, dat Bulgaria wol de vraag van Kiamil Paclia zal onder zoeken, maar dat hot ondertusschon de krijgsverrichtingen niet zal staken. Integon- deol, eens meestor van Tclialaldja, dan zullen do Bulgaren op Constantinopel aan rukken om triomfantelijk hunnen zegetocht to sluiten. De indrukken te Sofia. Dc algcmecne indruk te Sofia is, dat Tur kije weinig kans heeft dien wapenstilstand te krijgen. Do telegram van Kiamil Pacha, werd to Sofia ontvangen woensdag avond lo 6 ure. Do Tzar Ferdinand stuurde hom over naar den opperbevelhebber dor Bulgaarsche troepen. Die tijding word eorst geheim gehouden, 't is maar laat in don avond dat zij door het publiek "gekend geraakte. Zij word met kalmte maar toch met algcmecne tevreden beid ontvanger.. Cc Serviërs to Scutari. (Bevestigd) Generaal Voukotitch, is don derdag avond te Play aangekomen, aan 't hoofd van 8000 Serviërs. Zijn leger moest met do kanonnen over cone bergpas die met ecne laag sneeuw bedekt was van verschei dene meters dikto. Do verdraagzaamheid der soldaten was immer bowonderenswaar- dig. Een ander telegram meldt dat do generaal Voukotich binnen twos drie dagen zal aan komen om dan to zamen met do Serviërs oenen beslissendcn aanval van Scutari te wagen. Droeve toestand to Consianiincpel Tot hiertoe zijn er 100.000 vluchtelingen uit Tracië, to Constantinopel toegekomen 200.000 zijn nog op de weg. Mon werpt nieuwe verschansingen rond mslanlinopol op. Vijf honderd wagens geladen met muzel- mans zijn gistoren avond aan do poorten van Constantinopel toegekomen. Zij vervoeren 1500 choloralijdors cn zullen dus in de stad niet mogen dringen. Voorwaarden tct den wapenstilstand Mon seint uit Sofia dat do Buigaren, alvo rens oenen wapenstilstand te sluiten de vol- ondo voorwaarden stellen 1. Overgave van hel leger van Nazim- Pacha. 2. Overgave van Andrinopel, Scutari, Ja- nina en Monastir. 3. Plechtige intrede dor Bulgaron in Con stantinopel. 4. Overgavo aan do Bulgaren van al da provinciën door hen bezet. 5. Constantinopel wordt eone .internatio nale stad. Do Dardanelles blijven vrij. 6. Turkije schenkt eone schadeloosstelling aan do overwinnaars. Die voorwaarden slaan gelijk mot het einde van Europeesch Turkije. Rasquin alleen Zooals wij gisteren meldden, werd 't aanhou dingsmandaat, togen Rasquin afgeleverd be krachtigd en wordt er integendeel verzekerd dat Henri Wilmart en Dethier weldra zullen in vrijheid gelaten worden. Men wil dus Rasquin alleen vasthouden, llij zal de zon- deiibok zijn, die voor hóel het boeltje zal mo gen zitten. Waar zit Hestor Een Brusselsch blad, do gevoelens van een zijner lezers meldende, «vraagt waarom er geene belooning beloofd wordt, aan dengene die er in zou gelukken het geld dat nog in Wilmarl's bandon is, te doon teruggeven. Dat geld behoort aan de slachtoffers en 't war© locli nog zooveel gespaard. Men zon dan Nestor laten loopen, want of hij in het droge gezet wordt of niet, dat zal toch geen cent in kas brengen. Het is juist dat wat do vrienden van Nestor Wilmart verlangen. Zij hebben wol is waar hot gerucht verspreid, dat Nestor Wilmart er mot ongovpor 450.000 fr. ven door gelrokken is, doch wie zal er met juist heid kannen zoggen on bewijzen, dat er bij die 450.000 fr. geen miljoentjeus waren. Niemand weet het, dan Wilmart zelf. Ten andere Nestor is zeer goed gediend door zijne trawanten, die te Brussel en om streken achterbleven. In'schijn doen dezo al wat mogelijk is om Ni-slor te ontdekken. Zij bieden zich aan om hot gerecht to hel pen, doch weten het zoo slim aan boord te leggon.dat zij te woel komen langs waar het parket zijne opzoekingen richt, en kunnen diensvolgens Wilmart bërichton, waar hij in veiligheid is. Hol is best mogelijk, dat Nestor toch efchs in de handen van 't gerecht zal vallen, doch de schijven, welke hij gerobberd heeft, zal men niet meer zien. Dat is zeker. Waar zit Nestor Hot gedacht van vele lieden is, dat de zwaarlijvige man niet voel zweet gelaten heeft hij zijne ontvluchting. Wanneer men goud bezit, al ware het nog dal van anderen, is mon te Brussel en in den omtrek ook wel veilig, zooveel lomeer als men getrouwe wakers hoeft. van brand werd bij middel van eenige emmers water Lemeesterd. Hot meisje werd inallerijl naar het St- Walburgisgaslhuis overgebracht. Men kon er editor alleen den dood vaststellen. Het jongentjo word naar de woning van Dr Jacquet overgebracht. Eilaas het was reeds dood. Het lijkje werd vervolgens naar het doodenhuis der Korte Dijkstraat ge voerd. Het lijk van het moisjo is in het gasthuis gebleven. Do pompiers dio onder do bevelen van luite nant Posch lor plaats kwamen, hebben niet ineor moeten werken. Men vermoedt dat do brand, welke do noodlottige verslikking dor arme kinderen voor gevolg had, door bot omvallen of ont ploffen van een petroollampken ontstaan i3, 14° VERVOLG. Om hem recht te dóen moeten wij zoggen dat hij zijn eigon rijkdom evenzeer verachtte als die van andoren. Hoewel het gerucht dus. ten ó'pzichto van zijne karakterbeschrijving, op die twee punten ver bezijden do waarheid was, had het do zaak aan het rechte einde, wat het beschrijven van zijne leefwijze be trof. Het was waar dat hij de eerste woning, welke hij vinden kon, dio binnen hare eigene muren was afgesloten, gekocht had het w waar dat hij niemand, onder welk voorwend sel ook, in zijn huis toeliet, en het was waar dat hij, in den persoon van Shrowl, een be diende had getroffen, die zelf nog bitterder vyand van 't gelieelo monschdom was dan liij zelf. Do leefwijze, die dezo twee leidden, kwam het bestaan van don natuurmensch (of wilde) zoo nabij, als dit mogelijk was in eene be schaafde samenleving. Do noodzakelijkheid van eten en drinken erkennende, was 't eerste waartoe Treverton zich beieverdo hot leven te onderhouden, zon der in 't minst afhankelijk te zijn van dio klasse van mcnsclien, dio er hun beroep van maken etenswaren verkoopen en die volgen' zijne mcening, hem uit kracht van hun.beroep schandelijk bedrogen. Dewijl hij een hof achter zijn huis had, kon fimon van Londen den groenteverkooper missen door zelf zijn groenten to kweek Er was geene ruimte waar tarwe kon groeien, anders zou hij ook op ziju olgen hand land bouwer geworden zijn; maar hij kon, in ieder geval, den mulder eu den bakker te slim zijn, d or een zak koren te koopon, dit in zijn eigon handmolen te malen, en Shrowl het meel te geven om er brood van to maken. Volgens hetzelfde beginsel, werd 't vleesch in 't groot opgedaan lieer en knecht aten er versch zooveel-van als zij konden, zoutten het overige, en lachten met de beenhouwers. Wat drinken aangaat, noch brouwer, noch herbergier had ooit kans M. Treverton een penning uit den zak to kloppen. Hij en Shrowl vergenoegden zich met bier, en dat brouwden zij zelve. Met brood, groenten, vleesch en bier, be reikten doze twee moderne kluizenaars liet tweevoudig deel van het leven in zich, om neringdoer.de lieden van do deur te houden. Als natuurmenschen etende, leefden zij ook in andere opzichten als natuurmenschen. Zij hadden potten, pannen en aardewerk, twee mastenhonten tafels, twee stoelen, twee oude sofa's, twee korte pijpen cn lange mantels. Zij hadden geene vaste etensuren, geene tapijten en bedden, geene kabinetten, geene boekenkassen, geene sieraden van eenige soort, geene waschvrouw en geen schoon maakster. Wanneer een van beiden wilde eten en drinken, sneed liij zijne korst brood af, braad de zijn stuk vleesch cn tapte zijn glas bier af, zonder-zich in 't minst aan den andere te sto ren. Wanneer een var. beide begreep dat hij ean schoon hemd uoodig had, hetgeen heel zelden 't geval was, ging hij er zelf een wasscken. Wanneer een van beide ontdekte dat een ge deelte van het huis zeer vuil was, nam hij e«n emmer water en een bessem^eu schrobto die plek als eon hondenkot. En eindelijk wanneer een van beiden wilde slapen, wikkelde hij zich in zijn mantel, legde In het onderwijsgesticht Soriël, to St- Etienne, zijn werklieden bezig badplaatsen in lo richten. Donderdag avond stond een knaapje naar de werklieden te zien, toon het in de diepte stortte on in, ©enen kolel koken de knars of pek terecht kwam. Het kuaapje word onmiddelijk opgehaald, doch hot pok werd spoedig zoo hard, dat men nog slechts o'in vormïooze klomp had. Bij middel van beitels on hamers moest men er het lijkje uithalen. Do dood moet oogeufclikkelijk geweest Het waren het moisjo, Joanna, 7 jaar oud, en het jongentje, Jacobus, 4 jaar oud. Toen do ouders liet slaapvertrek binnendrongen, stelden zij een begin van brand vast, en von den tevens hunne kinderen levenloos in hun beddeken liggen. Aanstonds daagde er hulp op, en het begin zich op een dor sofa's néér en nam d© rust. die hij noodig had, liotzjj vresg in don avond of laat in den morgend, ai naar hij verkoos. Als er niets to bakken,te brouwen, en tui nieren of schoon te maken was, zaten die twee tegenover elkander uran lang te rooken, doorgaans zonder een woord t9 spreken. Wanneer zij spraken, twistten zij. Hun go- woon gesprek was een soort van kampstrijd in woorden beginnende met eone sarcartische gemaakte vriendelijkheid van twee kan lea, en eindigende met eene duchtige wisseling van scheldwoorden, evenals do boksers de flauwe formaliteit in acht nemen van elkan der de hand to schudden, alvorens elkander bont en blauw te kloppen. Shrowl, die niet met zooveel nadeelen van beschaafd© opvoeding te kampen had als zijn meester, herhaalde in dezo schermutselingen met do tong doorgaans <jo overwinning. Ja, hoewel knecht in haam, was hij eigen»- lijk do baas in buis, cn verkreeg eenon onbe- paalden invloed op zijn meester, door bet M. Treverton in elk óp/.iclit op diens eigen ter rein af to winnen. Shroiyl had de meest bar- sche stem Shrowl's gezegden waren het bit terst en Shrowl had doii langsten baard. Indien iemand M. Treverton beschuldigd had van beimiijk do meouingen van zijn be diende to eerbiedigen, en heimelijk het mis noegen van zijn bediende te vreezen, zou hij die beschuldiging mot do grootste veront waardiging en gramschap verworpen heb5- ben. Maar niettemin was het waar dat Shrowl's haan in huis Koning kraaide, eu dat, wan neer hij op een of an dhr groot punt beslist had, zijn heer vroeger of laterJLot Lcteoil&e bssluit kwam. De zekerste van alle straffen is die, welk© Do opvolger van M. Canalejas. M. Romanones, do nieuwe kabinels over ste heeft Donderdag avond in het Koninklijk Paleis don oed van getrouwheid afgelegd. Do gewezon kabinelaoverste M. Moret, heeft het voorzitlorschap der Kamer aan vaard. Hoe wiet fil. Canalejas dat hij veroordeeld was. Een vijftal jaren geleden was er een in ternationale groep anarchisten gevormd, voor dool hebbende, eene reeks aanslagen te plegen in Spanjo on Portugual. Men had eerst slechts Koningen in 't oog. doch de groep, wel bemerkende, dat in geval er oen Koning verdween, or toch een andere in do plaats z.ou komen, besloot, de politieke mannen, dio in Spanje do sociale orue zou den kunnen bewaren, om to brengen. Reeds van in Oogst 1911 werd do naam van M. Canal-jas op de lijst dezer veroor deelden gebracht. Eenige leden der groop waren daarom misnoegd, cn verwittigden per nanmloozen brief den kabinetsoverslo en zelfs 't Spaanseh gezantschap le Parijs. Aanhoudingen. Dopoiicie heeft to Madrid twee verdachte kerels aangehouden, dio een gekend politiek man ach tor volgden. Deze politieker wist van niets en do policio houdt zij« naam geheim. Do moord en aar wilde Ferrer wreken. Naar het schijnt zou Fardin-as, de moorde naar, te Bordeaux aan eon vriend verklaard bobben, dat mon hom overal achtervolgde on hij zicli zou zelfmoorden, doch eersteen ronte slag wilde slaan, llij wilde Ferrer wreken. kor die hij hem was. Beide wonen in de Waaierstraat. Een hunner was reeds in het bezit van een gestolengehlbeugcl, die eenige franken bevatte. Zij zullen voor de kinder rechtbank worden gedaagd. diaries -ZA.C2jF& Anioine Dansaertstraat32-3-1, BRUSSEL. HUiS GESTICHT IN 1875. Voordecligo cn goedo verpande plaatsin gen aan onveranderbaren intrest van 4 i/2, 5 en 6 °/0 in fondsen, verschijnende op do officiëele bourstahel. Wekelijks financieel blad. Zending op vraag. 818 Kinderlijkje in dc vaart. Schippers trokken gisteren avond uit het vorbiinlings- dok het lijkje van een pasgeboren kind van hot mannelijk geslacht. Het kleine lichaam werd naar :t schijnt, aangespoeld door hot water dor kleine Zonno, dat zich in gemeld dok ontlast. Oud veroordeelde aangehouden. A. D..., gevaarlijke oud-veroordeelde, opge zocht wegons talrijke diefstallen op don hui- ton, werd Vrijdag morgend door de politic» aangehouden in con logementhuis dor Hoog straat. Hij bezat een volledig diovengerief, dal hij nu zal mogen behandelen in liet go- vang van St-Gillis. Uit Aarlen wordt gemeld, dat Donderdag nacht onbekende schurken trachtten in ae woning to dringen eener 80 jarige rontenier- ster, de weduwe Weyerick, wonende U Altluister. Do weduwe gewekt door het gerucht dat do inbrekers maakten, opende een venster en sprong op don koer. Zij bezeerde zich zoo erg uat zij bewusteloos neerzonk Vrijdag morgend vonden haro gebaren haar daar liggen. Do ongelukkige die in nachtgewaad was, wasten gevolge der kou- uo gestorven. Do dieven ziju met ledige ban den moeten vertrekken. Brussel. Jonge schelm. Eon 13 jari koreltjo werd Donderdag avond aan «ion magazijn der Anspachlaan verrast terwijl hij do hand in den rokzak coner damo stak. De schelm werd opgebracht, evenals eon malc- een stoeffer wacht. Treverton had onbezonnen op zijne onafliankelijkhsid geroemd, en toen zijne straf hem bereikte, nam deze eene per soonlijke gedaante aan, en droeg den naam van Shrowl. Op zekeren morgend, omstreeks drie we ken, nadat Mov. Frankland aan do huishoud ster van Porthgenna Tower geschreven had, om haar den tijd te melden wanneer zij haar echtgenoot daar verwachten kon, kwam M. Tr»verton mot een allorkwaadst geziekt be neden. Evenals zijn ouder broeder, was hij een lang, welgebouwd man mrar zijn boenig, mager en bleek gezicht vertoonde niet de min ste gelijkenis met liet knap, open, on door de zon bruin gebrand gezicht van den kapitein. Niemand, die hen bij elkander zag, had met mogelijkheid kunnen vermoeden dat zij broe ders waren, zoo zeer verschilden zij, zoowel in uitdrukking als in trekken. Het verdriet, dat hij in zijne jeugd had ge leden, losbandige leefwijze, dio hij als man geleid had de lastigheid, de teleurstelling en de lichamelijke uitputting zijner later ja ren, hadden hem zoodanig verteerd, dat hfj wel twintig jaren ouder schoen dan zijn broe der. Met ongekamd haar en ongewassehen aan gezicht, mot oen verwarden prijzon baard, en oen oude, gelapte, morsige Jflanellen kamer japon, die hem als een zak aan 't lijf hing, zag deze afstammeling van een rijk on oud geslacht er uit, alsof hij in hot werkhuis gebo ren, en ziju beroep dat van oud-kleerkoopar ware. Het was etenstijd voor M. Troverton, dat wil zeggen, bet was do tijd dat hij honger ge noeg gevoelde om cr over te denken iets te eten. (Wordt voortgezet Beproeft de wonderbare cn onschade lijke Cachetten GAUTH1ER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. G Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in allo goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulliier, Mechelen. 1505 Erge val. Donderdag werden do echtgenooten Geeraert, wonende Radslraat. 7, door do bestuurster'eener bewaarschool uit don DuitschBrsgang verwittigd, dat hun 4-jarig kind in do schooi gevallen was. Do vader snelde cr heen en bracht het kind per iaxi naar het Si-Pietersgasthuis, waar de go- ncosheeren heslatigden dat het de rechter bil gebroken was. Maar ja, buurvrouw,mijn koffie is altijd goed, want ik gebruik do chicoreé der Trappisten Vincart. 1500n. Schaarbeek.Bloedige ticist. Twee jongelingen der Landhouwslraat kregen Woensdag avoiul twist op den Holmctschcn steenweg. Op zeker oogonhlik groep con der jongelingen, dio van hot veld huiswaarts keerde, een drietand en bracht er zijnen tegenstrever zulkcn geweldigen steok mode too, dal do drio tanden dezen in don rug dron- en. De gekwetste viel hadend in zijn bloed an gronde. Ooggetuigen sneïdon tce, namen hem op cn brachten hem naar 't gasthuis over. Do aanrander werd aangehouden on ter beschikking van het parket gesteld. Is 't waar, Bertha Ja zeker, en al- lon die mij gekend hebben over een jaar of twee, slaan hunne handen ineen. Dan was ik ziekelijk en bleek,ik had geenen adem meer, ik was mistroostig en gaf den moed op. Een dokter zegdo mij Noem eens THEOBRO- MA, dat krachtherstolle'nd geneesmiddel dat de flauwste lieden opbeurt, en ik deed het. En zijt gij genezen Door en door, zooals gij ziet. Hoofddepot Gent, apotheek DE MOOR, Burgstraat 33. Te Aalst, hij alle heeren apothekers. Dworp. Wilds trooper sdrama. Do boschwachlers Roggemans. Dcgraeve en B«ulen9, in dienst van graaf Cornet Do Grez to Dworp'dcden Woensdag avond, te 11 ure hunne ronde, ter plaats geheelen Mont Strabalte Zij hoorden vuurschoten en be merkten weldra een tiental wildstroopers in twee groepen verdeeld. Do pensjagers schelen naar de wachters on het geleek woldra aan eenen kleinen oorlog. Do eerston vluchtten door do veldon, ach tervolgd door do wachters, dio ook schoten losten. M. Schietecatle, policiekommïssaris te Dworp en dc veldwachters zagen twee der mannen voorzien van hun geweer van een lichtbak en ander goriof voor wildstroopers en wildon bon aanhouden, Beidan boden weerstand on dreigden to slaan met den kolf van hun geweer,doch do poiiciemannon haal den hunne revolvers le voorschijn. Dan lie ten do twoe pensjagers zich ontwapenen en naar het kommissariaat leidon. De twee aangehoudene weigeren hunne medeplichtige te doen kennen. Spiegels—- Kaders—Vitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Lede. De geheimzinnige zaait. Eugoen Raman sleit liet thans betrekkelijk goed en kan reeds wat wandelen gaan.Indien zich geene verwikkelingen voordoen zal hij weldra genezen zijn. Mon heeft nog geen spoor van den lai'fen dader. Wichelen. Droeve plechtigheid. Vrij dag morgend hadden alhier de lijkplechlig- heden plaats van den ongeiukkigen Jules Van den Broccko, die op 28 October laatst leden, lo Sclioonaardo, aan de Scheldower- keii in liet water viol en verdronk. Behalve de farnilio en do wolkgezellen van Van den Bi'Of*oke, woonden nog talrijke inwoners van Wichelen, den lijkdienst bij. Al de begiavingskosten werden gedragon door den patroon van liet slachtoffer, M. Car- remans. Zulks strekt dien man ter oere. Kriebelachtig. WILMART IS GE PAKT 1 WILMART IS GEPAKT I Waar? Waar? Op zijn borst i (van een grooto valling).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2