maiissss aatotocM Een zonderlinge reiziger De zaak Wilmart. 2 BE VOLKSSTEM 20 NOVEMBER 1012 Een Turksclie zegepraal De bevelhebber van S<?utari ïn Albanië seint, in dato 15 November, dat er ten Oos ten van Muslimkeui een gevecht geleverd werd, dat twee dagen lang heeft geduurd. Die strijd cindigdo mot een volkomen neder laag der Montenegers. Be Turken maakten zich meester van twee kanons, honderden geweron en eene groote hoeveelheid voor raad. De Turken telden 3S1 dooden'en?gc- kwelslen. Do Montenegers ver over delOOO. Samenzweerders te Constantinopel •Niettegenstaande herhaalde logenstraffin gen komt hot nu lapli uit dat er te Constanti nopel erge onlusten gingen losbreken dank aan de samenzweering der Jonge Turken. Morgen. Woensdag moest de Staatsaan slag plaats grijpen on liet huidig landsbo- stuur vervangen worden dooreene républiek. Do bijzonderste samenzweorders zijn aange houden. Hot zijn allen Jongere Turken, en vrijmetselaars. Onder hen treft men moer dan een officier aan. De rol der vrijmetsela rij is lu'or juist dezelfde als in Portugalvan de soldaten, dio oen demont moeten vormen van orde en rust, een element maken van onrust en wanprde. Vreemde soldaten ontscheept Met hot oog op de gebeurlijke onluston dio te Constantinopel zouden kunnen uitbre ken, 't zij met do terugkomst der Turken, 't zij met deintredodcr Bulgaren, in Constan tinopel hebben do bevelhebbers der vreemde oorlogsschopen oen detachement van 2000 matrozen aan wal gebracht, gewapend met machinegeweren die do bijzondere kruispun ten rond do haven on aan do consulaten bewaken zullen en alle onlusten onmogelijk maken. De voorwaarden tot dsn wapenstilstand Volgons de - Tribuna zijn de Balkansla- ten t' akkoord om do volgende voorwaarden tot den wapenstilstand te stellen. 1° Ontruiming van Andrinopel, Scutari en Janina. 2° Erkenning door Turkyë van zijne neder laag. 3Ö Afstand door Turkyë van allo Euro- peescho gewesten. 4e Vrij binnentreden der bondgenoten te Constantinopel, waar Let Balkanverbond zou uitgeroepen worden. 5° Oorlogsschatting door Turkyë to beta len. 6° Constantinopel wordt eene internatio nale stad. 7e Do Dardanellen blijven immer open. Misnoegdheid te Weenen De algemocne opinio is in Oostenrijk fel tegen Servië verbitterd. Eerslons. om de vervolgingen welke eohsuls van Oostenrijk in Macedonië en Albanië van do Serviërs to lijden lirogen. Het schijnt nu wol dat do overwin nende Serviërs do vertegenwoordigers van Oostenrijk daar behandeld hebben als vijan den. Van don anderen kant do dagbladen van Servië hebben hot sinds cenigo dagen zeer boog op, on spotten met de recblmaiigsle eischen van Oostenrijk. Het zou schijnen dat die oindeloozo aaneenschakeling van over- wimiingon, welke zij tot hiertoe behaald hebben al do Serviërs inet zulkon zotten hoogmoed hoeft overgoten, dat zij zich waar- (ijk inbeelden do les to mogon spelen aan lieol Europa. Oostenrijk verlangt in vrede to leven met Servië, maar verlangt ook te weten of dut wel inogolirk is. Ganscli tegenstrijdig is dcJi an delwijze van de Bulgaren dio voorzichtig te werk gaan. De Cholera Men beweert dat er alle dageu 5000 Tur ken storren van den cholera. In een goedkoop gasthuis, dicht hij de moskee van Agia Sophia, hebben zich op één dag, honderd gevallen voorgedaan. De correspondent van de Franfurter Zei- lung ssint aan zijn dagblad, dat er in de versterkingen van Tchalaldja op één dag, 12000 Turken tengevolge van don cholera gestorven zijn. De Turken kunnen onmoge lijk dien geesel tegenhouden en indien, Europa niet handelend optreodt, zal het moeilijk zijn Constantinopel van eene totale vernieling to reudon. Schildwachten met het geweer op den 'schouder heen en weer gaande,ziet men neer storten. Men treft noch gciiBesheeron aan. noch geneesmiddels. Zieken cn stervenden smoeken to vergeefs om een stukje citroen. De ispoorhallen en de spoorbanen zijn met lijken bedekt. Wanneer men in do militaire treins. lieden aantreft, welke men veron derstelt van do schrikkelijke plaag aange daan, dan logt men ze eenvoudig op despoor- baan neder cn men laat ze over aan hun lot. De lijken worden builen gesmeten. Nog eene logenstraffing. Geene mishande lingen aan den Consul van Oostenrijk to Prizrend. Eene officieele nota van het Staatsbestuur van Belgrado bevestigt dat de nieuwslijdin on, eerst verschenen in con Duitsch dag blad, volgens dewelke de consul van Oosten- rij k-Hongai ie te Prizrend zou mishandeld geweest zijn door do Serviërs cn do Oosten- •ijksche vlag beleedigd werd,dat die tijdingen totaal valsch zijn. Do consul werd niet in liet minste gehin derd cn goen de minste schande word aan de Oostenrijksche vlag aangedaan. Oponthoud van het gevecht te Tchataldja. Maandag rond 10 ure van den morgend is het gevecht van Tchalaldja herbegonnen. Volgens oen dagblad van Constantinopel dat gewoonlijk nog al goed ingelicht is, zou do togonstand dor Turken grooter zijn dan de Bulgaren het hadden verwacht. Zij zullen uitrusten tot dat de vorscl.e troepen hen komen versterken om dan terug het gevecht te herbeginnen. Cs dynamiet te Salonika. Verleden Zaterdag brak een schielijke brand uil in do kolders van hot gouverne- menlshotcl. Do brand word spoedig go- bluschl maar na onderzoek vond men in do lioidors eene hoele hoeveelheid dynamiet. De eischen van Servië. De Balkanstaten zijn in onderhandelingen c»m de vredesvoorwaarden to bepalen, die zij itian Turkyë zullen aanbieden. Servië blijft ondanks alle pogingen de •zeehave van Durazzo op da Adrialische zoe kïisöiien. Een telegram van Sofia meldt dat Servië jgansch eens is mot do andere Balkanstaten. 15® VERVOLG. Voordat Shrowl kon antwoorden, word er aan hot hek van de voorplaats gebeld. Ga eens zien wat dat is, zegde Trever- fcou. Als liet ccno vrouw is, die ons komt be zoeken, laat liaar dan zien welk pen vogel Verschrikker gij zij t, dan zal zij wel van schrik wegloopen. Als Jiet een man is... Als het een man is, viel Shrowl hierop in lal ik hom eene muilpeer geven, omdat hij mij in mijn ontbijt gestoord heeft. Gedurende de afwezihheid van zyn bedien de, stopte Treverton zijne pijp, eu was nog bezig met deze aan to steken toen Shrowl te rugkwam, en berichtto,dat do persoon dio ge beld had, een man was. Hebt gij hem eene muilpeer gegeven vroeg Treverton. Neon, zegde Shrowl, ik heb mijn brief opgeraapt. Hij stak hem onder het hek, cl liep heen. Hier is de brief. Het adres was met eene duidelijke prakti- aijnshand geschreven. Toen Treverton den brief opende, vielen er twee uit een nieuws blad geknipte strooken papier uit. De eene lcwam op do tafel, waarvoor hij zat, neder do andore viel op den grond. De laatste raapto Shrowl op, en zag cr den inhoud van in, zon der zich de moeite to geven van cr eerst ver lof toe te vragen. Na laugzaam een trek gedaan en den ta baksrook uitgeblazen to hebben, begon Tre verton den brief te lezen. Toen zijn blik op de eersto regels viel, bewogen zijne lippen zich rond het mondstuk van de pijp, op eene wijzo. die bij hem zeer ongewoon was. Do brief be- In den omtrek van Bilbao (Spanje) had Zondag een dramatisch voorval plaats. Een automobiel loebohooreiido aan M. Lapayre reed in volle snelheid op de baan naar Ai- gorta, eene prachtige haan. zonder den min sten draai op verscheidene kilometers. Een jongu knecht zat naast dsn chauffeur. De kleine bemerkte, dat da chauffeur bo- weegloos bleef zitten, do handen aan het stuurrad geklemd, en geen aandacht leende aan andero rijtuigen dio op de baan waren. Ook liep de auto dikwijls gevaar in botsing te komen. Aan eene lichte zwenking der haan, kon do knecht nog juist hij tijd3 het stuurrad grijpen, om te beletten, dat de auto in eene ravijn terecht kwam. Do knaap iiieid den auto sli! ou dan stelde men hiet schrik vast dat do chauffeur dood was. Do man was aan eene harlaandoening bezweken. De auto, gestuurd door een lijk, had ver scheidene kilometers afgelegd. Drie reizigers bevonden zich in hel rijtuig. Hot onderzoek. Zooals wij het gisteren roeds meldden is het onderzoek geëindigd, voor wat do bijzon derste medeplichtigen van Nestor Wilmart betreft. Elk dezer medeplichtigen zal zijn eigen rekening te vereffenen hebben. Nu zal de onderzoeksrechter, M. De Vos, den kring zijner opzoekingen verder uitbrei den, en namelijk de personen onderhooren, dio wol niet gedurig in betrekking waren met Nestor, doch door hunne handelwijze toch ook nog hun deel zouden kunnen krijgen in de verantwoordelijkheid. Zulks zal ongetwijfeld nog eene hoole reeks huiszoekingen ton gevolge hebben, en reeds Maandag word er daarmede begonnen. Hot is nu nog onmogelijk, daar iols over le-zeggen, daar do megs te inlichtingen van do exporten moeten komen. Het zijn de experton die de hoofdrol spelen en van lmnne verklaringen hangt veel,af. Door de opzoe kingen dei' exporten zal het gerecht de namen lo weet komen der personen, die recht- streeksch of onrechtslreeksch in do zaak betrokken zijn. De onderzoekon in do'bankhuizen worden ook voortgezet, doch hier is het onderzoek voel moeilijker, daar meest alle banken een ander geval hebben. In deze bank werd er op deze wijzo geliandeid met Wilmart en in gene op een andero wijze. Aldus moet ieder onderzoek afzonderlijk gedaan worden. Do onderzoeksrechter' heeft ook besloten, beslag to loggen op al do aandeelen van Gent-Terneuzöi), welke riien nog zou vinden. Het is ton andero onbetwistbaar, dat deze Vdischo titels een bestendig gevaar blijven. Hoe da bedriegerij nieï uitlekte Vele personenen vragen zich nog altoos af, hoe het komt dat do financieel© schurken hunno schoeliestreken zoolang hebben kun nen voortzetten. Vooreerst om-te verhinderen dat er goenc obligaties werden ontdek/, die dezelfde num mers droegen, nam men de voorzorg dio borg to go ven, dat weet iedereen die een enkel woord over do zaak heeft gehoord. Maar een ander risico bleef beslaan bij den vervaldag van de kóepons moesten deze van de obligaties getrokken, outer betaling bij do wisselaars aangeboden worden. Hot komt nu ook, dat verscheidene banken hunno koepons aan eona enkelo gaven, dan ook waro do rozonpot spoedig ontdekt Do zaait zou op wieltjes hebben gerold zoo de banken stukken hadden aangenomen, waarvan het koeponblad afgescheurd was, maar do ernstige krediothuizon veroorloven denkolijk verminking niet'der op pand gezette stukken. Sommigen toch willen er wel in toestemmen oen paar dagen na don verval datum hunno coupons in: te leveren. Hier kwam Waochter te pas. Hij eischic zorgvuldig do vervallen1 cr. do betaalde cou pons op, cn zoo kwam hot dat men er hij dien opsteller dor Chrotiique bij heolo ber gen heeft ontdekt. Waechtcr verklaart dat hij zulks deed op verzoek van Wilmart. Ilij heeft nooit begre pen welk belang deze had hij de zonderlinge collectie. Nestor moest hier zijn om een woordje uit log Ic verstrekken. Maar dat is er het ergste van zijne ontdekking kómt eiken dag on waarschijnlijker voor. Terwijl hij volgens sommigen duizend uren van hier zit, Luw eren sommigen dat hij't land bog niet heeft ver laten. Had men maar die 425,000 frank vast, waarmede hij zijn ballingschap tracht to ver zoeten, dat ware ten minste dat al, maar, eilaas Dc paarden van Nestor Wilmart Dinsdag namiddag zouden op St-Denya- plein, te Gent, do 59 paarden van Nestor Wilmart openbaar verkocht worden. Maandag te Parijs, in de Ooslstatie,waren de mannen dio belast zijn do wagens van do wederlandscbo treinen to reinigen aan hunno taak bezig toen hunno aandacht getrokken werd op oen soort zak die zich onder een rij tuig bevond. Zij kwamen nader cn stelden vast dat het con persoon was die zich aan do dwarsijzei's van do assen had vastgebonden en daar... in slaap gevallen was. Men deed den man wakker worden en daar stond liet beslijksto wezen dal nog ooit voor iemands oog verschonen was. Besmeurd was hij van kop tol teener, on het was alsof men hem heel eenvoudig door oene goot had gesleurd, gedurende wel 24 uren. Als men hem uitleg vroeg, antwoordde hij op krijsschenden loon. Ik ben Misouleska en ik kom van Nancy. Daar ik er geen werk vond wonsclito ik er to Parijs to komen zoeken. Maar zonder roode duit op zak kon ik toch geen reisbiïlot aan schaffen. Dan heb ik dit middel uitgedacht om voorniet te reizen. De stoute korel zal vervolgd worden. sloeg slechts ééne bladzijde hij las die ten einde tot aan do ondertookening, beschouwde vervolgens liet adres, on begon weer van vo ren af aan. Zijne lippen bewogen zieh nog al tijd rondom liet mondstuk, maar hij rookte niet meer. Toen hij do tweede lezing geëindigd had, legde hij don brief zeer zacht op tafel, zag zijn bediende met oen zonderling starende uitdrukking aan, on nam mot eene liand, die een weinig beefde, dc pijp uit zijn mond. Shrowl, zegde hij, zeer laconisch, mijn broeder is verdronken. Dat weetik, antwoordde Shrowl, zonder van don paragraaf op te zien. Ik lees er hier juist van. De laatste woorden, dio hij tot mij zegde, toen wij over die tooneelspeelster twistten, ging Treverton voort, evenzeer bij ziclizelven als tot zijn bediende sprekende, waren dat ilc. zonder eenig liefderijk gevool jegens ieTiiand ter wereld sterven zou. Dat zult gij ook, mompelde Shrowl, de strook omkeerccdo om to zien of aan de an dere zijde ook iets lezenwaardigs stond. Hoe zou hij wel over mij gedacht hebben, toeu bij stierf? zegde Treverton, afgetrokken, den brief weder van de tafel opnemende. Hy heeft geene enkele gedachte aan u cf iemand anders verspild, merkte Shrowl aan Zoo hij al gedacht heeft, dacht hij erover hoe hij zijn leven zou kunuen^redden. Toen hy daar niet meer over dacht, leefde liij ook niet meer. Na aldus zijne meening te kennen gegeven te hebben, ging Shrowl naar liet biervaten tapte zijne morgondpint af. Die vervloekte tconcolspeelstor mom pelde Treverton. Terwijl hy deze woorden zogde, betrok zij n gelaat, en sloton zyno lip- .peu zich vast op elkander. Hij streek den Brussel. Revolverdrama. Eene jonge vrouw verliet voor een 14lal dagen haar ■minnaar en vestigde zich met oen anderen minnaar op een kamer in do Tulpstraat. Za terdag avond ontdekte do eerste do schuil- plaals van het koppel en klopte aan op de luiken. Zijn mededinger opende Iret venster on loste revolverschoten in de richting van don onverwachten bezoeker. Dions hoed werd doorboord. Politieagenten hielden do twee jonge lieden aan cn leidden hen naar het commissariaat. Ten laslo van nummer één werd proces-verhaal opgesteld wegens nacht lawaai en ton laste van nummer twee wegens moordpoging en hot dragen van verboden wapens. Rond eene aanhoudingHet is thans gebleken, dat do zoogezegde L. M...., die. vóór twee maanden, eon belangrijken diefstal pleegde in een hotel op de Rogier- plaats, niemand anders is dan zekeren E. S...: zoon eon er zeer deftige familie van Munchen. Onder den naam van N...., werd hij opge zocht, door het gerecht dor Voreenigrie Sta ten, wegens twee diefstallen gepleegd in een hotel to Saint Louis en te San-Francisco. Wanneer F. S...., zijne straf in België zal uitgeboet hebben, zal hij uitgeleverd worden. Daar do Amerikaanschó regeering oene premie beloofde voor do aanhouding dier hotolral, komt deze to rechte toe aan de twee nachtwakers, MM. Genonceau en Van Cy- seghem, die hom betrapten op diefstal in het hotel op do Rogierplaats. Ontromce bediende. Een bodionde Van ©cn handelaar der Zennelaan, is sedort Vrijdag spoorloos verdwenen, na zijn mees ter voor oenè som van 2,500 fr. aan stalen en voor eoiio waarde van 800 fr.lo hebban opgelicht. De policio zoekt naar den vluch teling, wiens persoonsbeschrijving Maandag morgend aan allo commissariaten is toege zonden. Straatroover aangehouden. Zekoro Deen oud-bekende van liet gerecht, is Zondag avond, op den Warmoesherg, op heeterdaad betrapt, terwijl hij bezig was de geldbeurs een er dame lo stelen, dio aan d» uitstalling van een juwelier stond l« zien Dis ter beschikking van het gerecht ge stold. Plotseling overleden. Do 58jarige Josephine Daels, eon zolderkamertje bewo nende in de Kastdbltjestraat, is Zondag avond dood in haarlied gevonden. Een geneeskun dig onderzoek bracht aan liet licht, dal do arme vrouw aan eene harlaandoening bezwe ken en waarschijnlijk reeds drie dagen gele den overleden was. brief op de tafel glad. Ilij scheen nog oenigen twijfel te koesteren of hij :cr don geheelen in houd reeds van wist, een zeker denkbeeld dat er nog meer in stond, of dat er meer in be hoorde te staan dan liij er reeds uit vernomen had. Ten derden male las hij hem overluid en zeer langzaam over, alsof hij besloten had elk woord in zijn geheugen to prenten. Mijnheer (zoo luidde da brief). Als de oude zaakwaarnemer on getrouwe vriend uwe familie, ben ik door mevr. Frankland, vroe ger jufvrouw Treverton, belast u kennis to geven van den dood uws broeders. Deze treu rige gebeurtenis had plaats aan boord van het schip waarop hij kapitein was, dat in een he- vigen storm op de klippen bij het eiland Anti gua verongelukt is. Hiernfevons zend ik u een uittreksel uit de Times dat een omstandig ver slag van do schipbreuk 'geeft en waaruit gij zien zult dat uw broeder met eero gestorven is, tot het laatst too getrouw aan zijnen plicht jegens de officiers en manschappen, over wie hij hot bevel voerde. Ilc zend ook hierbij een artikel uit het Corn wal' nieuwsblad, ter nagedachtenis vau deu uderledene. Alvorens deze meêdeeling to eindigen, moet ik cr nog bijvoegen dat onder de papie ren van wijlen kapitein Treverton, niettegen staande liet strengste onderzoek, geen testa ment gevonden is. Daar hy, zooals gij weet, Porthgenna verkocht heeft, bestaat zijne eenigo nalentenschap, uit persoonlijke bezit ting, die, naardien hij zonder Jaatsten wil overleden is, volgens de wet, aan zijne doch ter, als zijne naaste bloedverwant© overgaat. Ik heb do eer te zyn, Uw dienstwillige dienaar, Of AMS2J.KPER NIXON. Brand.Maandag morgend, rond een ure, ontstond or brand Lij M: D. OZuid laan, 88. I)e vlammen namen eeno bliksem snelle uitbreidingen tastten weldra den trap aan, do bewoners allen uitweg afsnijdend, do huurders van het tweede verdiep bonden lakens aan malkander on lieten zich alzoo naar beneden glijden. De pompiers moesten drie k waart mu s werken eer alle gevaar ge weken was. Do schado is aanzienlijk. Oud man verdioenen. M. V7-1 jaar oud, Simineslraat. ©enigszins in do her senen .geraakt, is sedert Vrijdag 11., spoor loos verdwenen. Tot hiertoe bleven alle op zoekingen, ook in do gasthuizen der stad en der voorsteden, vruchteloos. Do familie vreest een ongolük. Valsbh alarm. Maandag namiddag rond 11/2 ure werden do pompiers dor eerste policielafdoeling en dor kazerne opge roepen per tolofoon om een brand lo hlus- schejjyfie,.zoogezegd in do St. Annaslr-aat was ontstaan. Op min dan twee minuten waren er drie autopompen mot oene reuzen- laddder oneen heel peloton mannou ter plaats. Hunne aanwezigheid was nutteloos, aan gezien hot hier een valsch alarm gold. Do policiocfficier Michiols moest een ordedienst inrichten om de talrijke menigte op afstand te houden. In de val geloopen. Drie mannen onder den invloed van drank verkeerende maakten Zondag avond op do Hoogstraat zooveel lawijt, dat ze door de policie ingere kend werden, om op het bureel hunne roes uit te slapen. Toen ze «maandag morgond vrijgelaten zouden worden, vernam een der mannen een Antwerpenaar zekeren A.., lot zijn schrik dat hij blijven moest, omdat hij eene straf moest ondergaan van twee jaren verblijf in een landbouwkolonie, waartoe hij wegens landlooperij en bedelarij veroordeeld gewor den was. A. is naar do gevangenis vau Vorst overgebracht. Chicoree der Trappisten Vincart maakt extra koffie. 1500P St-Giiiis. Eene menschenjacht. Do politie omsingelde verlcdon nacht in do Spanjestraal oen huis, ten einde op haetcr- daad een feit vast lo stellen, aangeklaagd, door een echtgenoot, wiens vrouw de echte lijke woning heeft verlaten. Een groote op schudding had plaats in do Moiisstraat. ver wekt door do aanwezigheid, in den hof van een naburig huis, van een persoon dien do eigenaar had genomen voor een dief en dia krachtdadig hield staan geen dief to zijn, doch poogde te vluchten. Deze persoon werd naar het kommissariaat van Sl-Gillis geleid. Ilij had zich in don aanpalendcn hof verbór gen, na over verscheidene muron te zijn ge klommen om aan gorechtelijko vervolgingen to ontsnappen. Nu zal hij ze echter dubbel hebben. Doodclijhe ral. Maandag morgen-I was do loodgietersbaas Raphael Hannon op hol dak van een huis der Sint-Bernardus- straat aan 't werken, toen hij liet evonwicht vc-rloor on op de straalsteonen viel. Ilij word den schedel gekloven en bleef op den slag dood. Hannon was 35 jaar gehuwd en vader van familie. Andsrtecht.Groote brand. Maandag morgend, rond 3 uur, is op den steenweg van Bergen brand uit geborsten in eene fa briek van weegschalen en andere benocdigd- heden. Ilot vuur ontstond in de werkhuizen, ingericht in een achtergebouw, van hot eersto verdien. liet gevaar was groot, want nevens de fabriek is een magazijn van dekors voor schouwburgen en drijfriemen. Do fabriek van baskuls werd volkomen vernield. Dc schade beloopt 30,000 fr. De pompiers bloven tot 5 ure van den morgend ter plaats. Een onderzoek werd ingesteld. St°-Agatha-Berchsm. Onderzoek. Het parket is in dezo gemeente afgestapt om oen onderzoek lo doen op den Genlschen Het blad papier, dat op de tafel gevallen was, bevatte don paragraaf uit The Times. Het andere, uit het Cornwalische nieuwsblad, dat op den grond was gevallen, schoof Shrowl in eene vlaag van tijdelijke beleefdheid, zij nen heer onder do oogen, zoodra hij zelf met lezen gedaan had. Treverton nam van geen van beiden de minste notatie. Hij zat nog maar altijd op den brief te zien, zelfs nadat hij dien voor de derde maal gelezen had. Waarom geeft gij het gedrukte ook niet eene beurt zoowol als,het geschrevene vroeg Shrowl. Waarom leest gij niet welk een groot man uw brooder was, welk een goed leven hij leidde, env welke eono schoono dochter hij achtergelaten heeft, en welk eene kostelijke party zy gedaan hoeft aan den man die nu da eigenaar van uwe familiebezitting is Zij hoeft nu in alle geval uw geld niet noodig De kwade wind die baars vaders schip op de klip pen heeft geworpen heeft haar veertig dui zend pond in don zak geblazen.... Waarom leost go dat niet Zij en haar man hebben in Cornwallis veel beter huis dan gij liier. Zijt gij daar niet blij om Zij zouden het huis van bo ven tot onder laten reparceren, omdat uw broeder bij hen zon komen wonen als hij uit zee zal terugkeeren. Wie zal ooit oen huis voor u lateo repareeren Zoo uwe nicht nu het oude gebouw voor u 't onderste boven laten halen, als gij bet haar eens ging vragen. Bij deze laatste vraag zweeg Shrowl, niet uit gebrek aan woorden, maar by gemis van aanmoediging. Voor do eersto maal sedert zij te samen hadden huisgehouden, had hij getracht zijn lieer kwaad to maken, zonder dat het hem ge Juk to. Troverton luistordQ, of scheen te luisteren, zonder een spier te bewegen, zonder de minste toornige uitdrukking op zijn gelaat. De cenigo woorden, die hij sprak toen Shrowl gedaan had, waren Ga do kamer uit. Shrowl was voor geen klein geruchte ver vaard maar hij verschoot van kleur toon hij dit streng bevel hooide. Na zijn moester, se dert do eersto dagen van hunne samenwoning geleid to hebben, zooals hij verkoos, kon hij nauwelijks zijne ooren gelooycn, toen hem zoo gebiedend de deur werd gewezen. De kamer guitherhaalde Treverton. En zwijg eens en voor altijd van mijn broeder en zijne dochter. Ik heb het kind van die too neelspeelster nog nooit onder de oogen gehad on wil haar ook nooit zien. Iloud uw mond, laat mij met rust, ga hoen Dat zal ik hom bij gelegenheid betaald zetten, daclit Shrowl, terwijl liij langzaam uifc de kamer ging. Toen hij do deur gesloten had, luisterde hij er buiten, en hoorde M. Treverton zijnca stoel ter zijde schuiven en io ziclizelven spre- kendo heen en weer loopen. Te oordeelen naar de verwarde woorden, dio hem ontsnapten, begreep Shrowl dat zijne gedachten nog vcrwijldon bij de tooneel speelster, die hein met zijnen broeder in on min had gebracht. Hij scheen cr een wreed gevoel van ver lichting in te vinden. Zijne misnoegdheid op zicli zelven, na de doodtijding van kapitein Troverton, op de na gedachtenis van de vrouw, die hij zoo bitter haatte, en op het kind, dat $y achtergelaten had, lucht te geven.^ (vervolgt.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2