Aniwerpsche bedriegers aangeiioütlen Vresseüjka muiterij in M Qosase van Roohelost-san-Zee Os handel in !Me slavinnsn. Een isloBüIial Yijf öooden ea talrijke gekwetsten De zaak Wümart De zaak Provo. Dj Kempenaar DE VOLKSSTEM Eulgarië antwoord! ook aan do-Eui'opeesche mogendheden Bulgorië heeft ook aan al doEuropeeScno mogendheden eene nota gestuurd, om ze te bedanken voor hunne bereidwillige tusschen- 'komst en hen levens to verwittigen dal die zaak rechtstreeks behandeld wordt door de 'Bulgaron met de Turken, daar deze laatste ziciircchlstreeks tot Bulgariëgewendhebbe)i De voorwaarden van den wapenstilstand. Bulgarië heeft reeds desaangaande alle inlichtingen van zijne bondgenooton verkre gen eti werkt nu aan het opi&aken der naar Turkije Ie sturen nota. Indien men waarschijnlijke inlichtingen gelooven mag, dan zouden do voorwaarden tot wapenstilstand de volgendozijn Overgave van Scutari, Janina on Andrino- .pcl Ontruiming van do versterkingen van Tcliataldja huisvesting dor Turkscho troe pen in zekere aangeduide plaatsen en staken jvan het gedurig afzendon ven vcrsche troe pen uit Azië naar Europa. Er zou geen spraak meer zijn van do intre- do der Bulgaren in Constantinopcl. De Bul garen zijn overtuigd dat die voorwaarden zeer streng zijn. Zij zijn nochtans ook overtuigd dat do Turken ze zullen aanvaarden, reke nende d.at dank aan do tnsschonkomst van Europa do eischen der overwinnaars wel wat minder overdreven zouden worden. liet is nochtans onmogelijk desaangaande iels lo voorspellen. Gelukken de onderhan delingen dan zo-1 Constantinopcl eene Turk scho stad blijven e:i zulks is toch dea wcusch van Europa. Do geschillen die er dn zullen to slechten vallen zullen nog talrijk genoog zijn de eilanden van den Archipel, de zee havens aan do Adrialische Zee, de.gronspa- ling van het onzijdige Albanië, do yerdeelmg van de aanpalende gronden tusschen Servië, ÏJulgariö, Griekenland en Montenegro, de billijko eischen van Roumonie, het tolregiern van Servië. Men voorziet daarbij nog dat an dere talrijke inwikkelingon nog kunnen op- rijzon. Do toestand in 't algemeen schijnt er nochtans eenigzins opgehelderd uit. Anderzijds bewcort men in do ofiicieelo middens, dat indien do vredesvoorwaarden overdreven zijn, indien men hij voorbeeld de overgave oisclit van Andrinopel en van Scu tari, dat dan do oorlog moet voortgaan. Nieuwe inwikkelingen tusschen Oostenrijk en Montenegro. TJil Scutari seint men aan do «Reichpost» van Weenen.dat do Servische generaal Mar- linovitch, verleden Zondag lo St-Jan-de Medua aangekomen, aan boord van een -Oostenrijkse!) schip, al de correspondentie voor Oostoiirijk bestemd heeft doon in be slag nemen. Tussohen Oostenrijk en Servië Uit Budapest seint mon dat Oostonrijk aan Servië tijd verleent tot Vrijdag of Zaterdag om een antwoord to geven aangaande du kwestiq van de zeehaven aan dé Adrialische Zoo en ook aangaande de zaak van Albanië. Komt dat antwoord niot voor dat tijdver loop, of schijnt dat antwoord niot voldoende, dan zal Oostenrijk aanstonds do gewapondo macht gebruiken om zijne eischen to steunen. Uit Budapest seint men ook dat de zaak dor consuls dio in Servië aangesteld zijn en door do Serviërs werden mishandeld woldra ook zal opgelost geraken. Oostenrijk vraagt dat die consuls aanstonds in rechtstreekscho gemeenschap worden gesteld met hun lands bestuur. Wordt aan dien eisch niet voldaan dan zouden er groote moeilijkheden uit voort spruiten. Eene vaischö meening. Een Bulgaarsch dagblad logenstraft do moening dat do Turkscho soldalen zich in dezen oorlog op lafhartigo wijze gedroegen. Werden de Turken overwonnen dan was. liet enkel omdat de Bulgaren belor geletterd zijn en dus ook meer in staat al do moderne wapens te gebruiken. Daarbij nog de Bulga ren waren door eone ganscii militaire opvoe ding beter lot den oorlog bereid dan de Tur ken. Maar de Turken streven immer als dappere soldaten en hunne faam onder dat oogpunt blijft ongeschonden. jSoii.j j£§Z.ö"ojlö:o. Verscheidene dorpen aan den dichterlijken Rijnboord gelegen," onlvingon dezer dagon liet bezoek van twee zusterkons die aalmoe zen inzameldon voor hun weézëiïgestïcht van Keulen. Zoo kwamen zij ook te St-Goarhau- sen, waar zij eonon goeden ponning gaarden, on le gast waren hij ecnen katholieken holcl- houder dio ze voor zijn deel gralis diseh en dak zou verschaffen. Hij haalde zelfs eene lekkereflesch uit hij hun avondmaal, maar kreegtoch eon beeljo achterdocht, toen hij bostaligde dat do zusterkens op het maal vielen als echte geuzinnon, zonder 't minste kruisken te slaan. Hij liet zo oen oogenblik alleen, om zo zooveel tc heler to kunnen bespieden. Nauw was hij vortrokken, of de twee nonnekens vlogen in elkanders armen, en dansten samen do tafel rond. Do hotelhouder verwittigde de policie. Deze vroeg do zusters achter hare papieren, on nu kwam liet aan 't licht dat do zusters eenvoudig ecu Antwerpschen timmermans- on zijn liefje waren, die op dezo slimme manior, een bruidschat zochteu bijeen te rijgen. Als er de liberalo gazetten maar geen kloostorschaiidaal in ontdekken lGe VERVOLG. Na oono poos hield het zacht, prommenö geluid van zijne stom geheel op. Shrowl zag door het sleutelgat en bemerkte dat hij do strooken uit de nieuwsbladen las, die het be richt van do schipbreuken en het artikel ter nagedachtenis van zijn broeder behelsden. Het laatste stipte cenige der familiebijzon, derheden aan, welke de predikant van Lon{ Bockloy zijn gast had mcègetleeld en do schrij ver van het artikel eindigde met de hoop te kennen te goven, dat het smartelijk verlies, hetwelk M. en Mcv. Frankland geledon had den, hun plan tot herstelling van Porthgenna Tower niet verhinderen zou, nadat zij reeds zoover gegaan waren van er eeu arcliitekt hcon te zenden om 't gebouw in jiogenscliouw te nemen. Iets in de uitdrukkingen van dezen para graaf scheen Troverton den tijd zijner jougd voor don geest te roepen, toen het oude fa miliegebouw zijne woonplaats was. Hij zegde iets lij zicbzelven, dat op de dagen van het verledcne betrekking had, stond lastig van zijnen stoel op, wierp do twee strooken pa pier in liet vuur, zag ze verbranden en zuchtte toen de zwarto asch opsteeg en zich in dei) schoorsteen verloor. liet gerucht van dien zucht, verschrikt Shrowl, gelijk do knal van een pistoolschot een ander verschrikt zou hebben. ïBj deed zijne bulhondsoogen open van ver- wondoring, en schudde ongerust het hoofd, terwijl hy zich van de dour verwijderde. Dinsdag avond liebbon vreeselijke loonee- len plaats gehad in het gevang vanRochcfort- aan-Zco (Frankrijk), waar gewoonlijk de galeiboeven cenigo dagen verblijven, voor aleer naar Guyana gezonden te worden. Op het oogenblik dat do hoofdwachter, het eten aan do gevangenen ging dragen, brak do opstand los. Verscheidene opgeslo- tonen vielen hem te lijve. De muiters ontwa penden den hoofdbewaker en sneden hom •mot een mos do kool door. Op het hulpgeroep van hut slachtofior kwam zij no vrouw toege- ioopqn, die hetzelfde lot ondofgingi Eon an dere bewaker kwam in allerijl toegesneld, doc!) word met bijlslagen gedood. Spoedig worden gendarmen,policie en sol dalen ter hulp geroepen. De gendarmen vonden twee muiters in oono cel verborgen zitten. Daar dezen zich niot wilden overgeven en uo gendarmen bedreig den, werden zij mot revolverschoten gedood. Een wachtmeester der gendarmen werd bijna een arm afgekapt met eene bijl. Ook een luitenant der koloniale infanterie werd met oen bijlslag gowond. Agenten en gendarmen achtervolgden de muiters-en doodden er nog een. In oono cel. welke moest ingebeukt worden, vond mon een der muiters verhangen. Later vernemen wij nog, dat do boofdbe- wakcr en vier muiters gedood warden. Er zijn con zestal gekwetsten, waaronder de vrouw van don hoofdbewaker. Dezer toestand is hopeloos. Do muiterij werd geleid dooreen matroos, die tot 5 jaar galeistraf veroordeeld was. •Deze, zekere Dragonnet. heeft door verhan ging een einde aan zijn leven gesteld. Daar do hoofdbewaker aangevallen werd aan do deur der eetzaal, denkt men dat do muitors zinnens waren hunne ontsnapping te beproeven. Do andere muiters hebben zich overgegeven cd zijn opgesloten. VIII. ZULLEN ZIJ KOMEN 1 De huishoudster op Porthgenna Tower was puist mot do- noodigo toebereidselen tot de .ontvangst van haren heer en mevrouw gereed op den tijd, in Mevrouw Frankland's letteren uit Siut-Swithin-aan-Zee vermeld, toen zij verschrikt werd door eenen brief met zwarte lak verzegeld en met eenen breeden rouw band. De bil gaf haar kortelijk kennis van den dood van kapitein Treverton, en berichtte haar dat het bezoek van Mijnheer en Mevrouw Frankland te Porthgenna onbepaald uitgesteld was. Met dezeltde post ontving de arcliitekt, die met do zorg voor de vernieuwing vau den westelijken trap belast was, ook een brief, om hem te verzoeken zij no rekening in te le veren, zoodra de reparatiën, waarmeê hij bezig was, voltooid waren, en om hem to be-1 richten dat M. Frankland voor het tegen-1 woordige zich niet kon bezig houden met het plan om de noordelijke kamers» bewoon baar te maken, ten gevolge van een sterf geval in do familio, dat hem misschien, ten opzichte der in dat geheele van'thuis voor gestelde verbeteringen, van gedachte zou doen veranderon. Op ontvangst van dat bericht trok de arclii tekt met zijn werkvolk af, zoodra do weste lijke trap on leuning gemaakt waren en Porthgenna Tower werd weer aan de zorg van do huishoudster ou hare dienstboden overgelaten, zonder meester of meesteres, familie of vreemden, om zijae eenzame gan- gon te betreden of zijne leége kamers te ver levendigen. Sodert dien tijd verliepen er achtmaanden, cu de huishoudster hoorde niets van haar heer Hoe Hamblenne er Musschen geraakt® Zooals men woel is zekero M. Hamblenne die met Nestor Wilwiarl zeer bevriend was, or ook tussclien geraakt, om getracht to hebben, do papieren van Wilmart in verzekerde bewaring le brengen Hij legt zijn geval als volgt uit «Den Donderdag voor Nestors vlucht, kwam doze mij vinden met hot verslagend- sle gezicht der wereld. Nu zit ik er goed voor, riep bij met eenen vloek uit een 'mijner bedienden heeft scliriflvervalsoliing géplcegd, en misschien komt het gerecht in mijno burcelen huiszoe king doen. Go ziet van hier hoe mij deze gebeurlijk heid plezier doet. Ik heb brievon van... kennissen hij do macht in mijne schuiven steken, en gelijk er getrouwdo damen tussoben loopon, riskeer ik strubbeling en ruzie in tal van huishou dens to doen ontstaan. Er is maar een mid del laat ons alles wegbrengen. «Ikbeet toe, vervolgde Hamblenne, steldo don vriend voorj mij met die zaak te belasten en hem af te-Helpen van dia hinde rende stukken. Eon half uur later nam alles den weg naar Élterbeek. De paarden ver kooping te St. Denys-Wesirsm. Dinsdag morgend hall op liet oefenings- ploin van M. Ashman, nabij hot koorsplein van St. Don ijs-West rem, do openbare ver kooping plaats der koetspaarden, aan M. Nestor toebohoorendo.- Reeds van Zondag waren talrijke liefheb bers naar do paarden komen zien. Op het oefeningsplein had men harreelen enz. geplaatst, ceno Tribuun en zelfs eene eetplaats voor hel publiek opgericht. Do paarden, welke allen goed gekend zijn en reeds (alrijke prijzen wonnen, werden fel betwist. Er waren or vier van 5 jaar. vier van 4 jaar, negen van 3 jaar, drie en twintig van 2 jaar, twintig jaarlingen. Do duurste prijzen werden betaald voor Mountain Chief, dio voor 15,900 fr. toege wezen werd aan M. Ilirschbwger Cerfon- taine, oen hengst van twee jaar, voor 15,100 fr. aan TT. Lowenstein en Acoz voor 15,100 fr. aan M. Ashman. M. Collo Arthur, van Gent, kocht voor 600 fr. het goedkoopste, paardje Gasconne. Do geheele verkooping bracht £74,000 fr. op. 't Is toch wederom dat binnen. Een aanhoudingsmandaat werd tegon hen uitgevaardigd, doch men kon slechts eer. der mannen in hechtenis nemen, 'lis de 22 jarige Frans J..., eeu Franschman, dio alle medeplichtigheid loochent, maar, door de beide meisjes als een der mannen werd lier- kond die hij de vrouw waren. Overal heeft men nu de persoonsbeschrijving der twee an dere schurken rondgestuurd. Konfronialiën Dinsdag morgend werden de gebroeders Yörgouts in hot kabinet van den heer onder zoeksrechter Lamproye, gekoiifronteerd mol don boschwachlcr Bresseleers, met Maria •Wouters en met do kinderen Van Elsacker. Deze laalslon hadden do moordenaars met het slachtoffer in het boscli ontmoet. De plich.ligen moesten dezelfde kleederen aandoen welke zij den dag dor misdaad droe gen, opdat de kinderen hen zouden herkennen. Tussclien do konfror.talien scholden do broodors elkander uitvoor moordenaar, dief, aflruggelaar, en andere lieflijke benamingen. Nu is het onderzoek dier zqak zoo goed als gesloten. l aJ il Eene aanhouding te Brussel. Over eenige dagon-: stapto eeno net go- klocde dame in een idtel der Goudstraat to Brussel af on betoonde spoedig ceno groote genegenheid voor do twe j meiden des huizes. Na vragen en licrvragen steldo zij eindelijk, aan de twee meisje voor, haar naarBuenos- Ayrcs to vergezellen waar zij gelukkig en rijk zouden leven. Do meisjes vroegen er eenigon lijd te mogen over nadenken., Eonigen tijd later kwamen twee maanen de nette vrouw vervoegen, do eeno was de zoogezogdo man, de andere zijn vriend. De meisjes aanvaardden eindelijk het voorstel. Dijnsdag morgend zouden zij vertrokken, doch op hol laatste oogenblik kregen de tweo meiden berouw pn vertelden do zaak aan hunne meesteres. Dezo verwittigde aanstonds do policie en er kwam aan het licjit dat mon hier voor een walgelijkon trio stond, die een nog wal gelijker stieltje uitoefende De handel in blanke slavinnen. Brussel. Overreden. Maanda; avond, rond 8 uur, werd op do Louizalaa: ter hoogte van don steenweg van Vleurgat eeno onbekende dertigjarige vrouw aangere den door de auto gevoerd door Jan Do Kerk- hove. Het slachtoffer werd zwaar gewond an hoofd en boenen. Naar liet St Pieters gasthuis overgebracht, viol zij daarbuiten kennis en kon niet eens l-.aar naam of adres opgeven. Do identiteit van hot slachtoffer is niet gekend. Uit bel onderzoek door do policie ingesteld blijkt dat het ongeval to wijlen is aan do on voorzichtigheid van liet slachtoffer. Erg automoliclongeluh. Maandag avond was de autogolcider van don heer-Bi, niollc, zekere Loodcns, mot zijne vrouw en zijn 4-jarig kind, in do auto van zijnon mees ter uitgereden, toen op do hoogte derKonink Irjko stallen aan do Rcgontlaan, do au'o uit gleed op don glibberige» grond, en omkan telde. Do vader, do moeder en het kind worden zwaar gewond opgenomen door politieagenten on naar hot Sl-Pietersgasthuis gevoerd. Na verzorging zijn zij naar hunne woning overgebracht. Lijk opgehaald. Dinsdag, rond den middag, heeft mon uit het Vorgolsdok hot lijk opgehaald van M. Fornand T..., wissel- a^e U lo St-Ghislin. In het bezit van den drenkeling vond men een uurwerk en een 'geldbeugel, 5 fr. inhoudend. Mon weetniet of er zelfmoord of oen ongeluk in 't spel is. Een onderzoek is geopend en het parket verwittigd. Politieagent gevaarlijk gewond. Tweo agenten, Maandag van do vroege markt komend, namen plaats op de tram-car rijdend naar da Rouppeplaals. Aan do Bo- gaardenslraat stapten zij af terwijl het voor lieg nog snel voortreed. Een hunner word ri:ol het hoofd vooruit, op den grond gewor pen. Do ongelukkige werd door zijn koilega opgenomen met gekloven schedel en stroo men bloed verliezend. De diefte Oj M. Bonnevie. Zooals wij meldden drongen dezer dagen kwaaddoeners in da woning van M.den advokaat Bonnevie, Vier-Armenslraat. en stalen vele kleeding- stukkon, koepons van titels, en allerhande voorwerpen. Maandag hield de policio van Gent, in deze stad, een kerel aan, wonend in do Vior-Ayraanskinderenstraat,lo Brussel, wegens diefstal. Huiszoeking werd in zij» huis gedaan. Men nam er een groot aantal gestolen voorwerpen, onder andere de koe- en mevrouw, behalve door middel van para grafen in het plaatselijk nieuwsblad, die twij felachtig doelden op de waarschijnlijkheid dat zij binnen kort het oude liuis bewonen en zich met de belangen van lVunne pachters zouden bezighouden. Somtijds ook, wanneer zijne zaken hem naar de postatad riepen, verzameido do rent meester berichten aangaande zijn patroon en patrones ondor de vrienden en onderiioorigen der familie Treverton. Eon en ander der aldus ingewonnen narich- ton leidde de huishoudster tot het besluit dat M. on Mevr. Frankland, na de dood tijding van dapitein Troverton ontvangen te hebben, naar Long-Beckley teruggekeerd waren on daar eenige maanden in groote afzondering geleefd hadden. Toen zij deze plaats verlieten, gingen zij (als men aan het bericht in het nieuwsblad ge loof kon slaan) den kant van London uit, en bewoonden het huis van goede bekenden, die eene reis op bet vasteland deden. Hier moesten zij eonigen lijd gebleven zijn, want het nieuwe ja.tr kwam en bracht geene berichten van cenigo verandering in hunne verblijfplaats. Januari en Februari verliepen, zonder dat men iets van hon hoofde. Vroeg in Maart had do rentmeester iets in de poststad to doen. Toen hij te Porthgeijna t erugkwam, bracht hij een nieuw bericht betreffende M. en Mev. Frankland mede, dat de belangstelling der huishoudster in geene geringe mate wekte. Van tweo verschillende kanten, beiden even geloofwaarcig, had do- rentmeester met veel ophef hooren verkondigen dat de huishoude lijke verantwoordelijkheden van zijn me-stcr en meesteres waarschijnlijk verhoogd rond en i worden, doordat zy, l(?geu bet einde der lent? 21 NOVEMBER 1912 pons der titels on do andere voorwerpen, ge stolen hij M. Bonnevie, in beslag. Paard op hol. Hot paard van don vracht voerder V..., van Molenbeek, ging maandag op hol, opdoKruidtuinlaan. Doka- mion kwam i:i botsing met eene kar geladen met plankon. V. werd van zijnen hok ge schokt. Ongelukken schenen onvermijdelijk. Da brouwersgast GeorgosDe Bontridder, wonend in de Heyselstraat, te Laken, sprong spoedig naar don kop van hot dier en geluk te erin liet le bedwingen nadat hij meer dan vijftig meters ver werd voortgesleept. De zuivere koffie doet vclon kwaad. Do Giiicoree der Trappisten Vincart doet allen goed. 1500Q St. Gillis. Messlcksn. Een Fransch man, Philippe N28 jaar oud, uit hot "and gebannen, was builen den weet der po licie weergekomen en verbleef zonder in schrijving in een logementliuis der Hoog straat. Maandag avond bevond hij zich in eeno herberg van den Waterloosehen Steen weg en begon er lo twisten met. Frans V...., wonende Steanweg van Vorst. Dezo laatsto haalde opeens oen mes to voorschijn en plofte het zijn tegenstrever tweemaal in de horst. Do gekwetste word naar het gasthuis ge voerd on do dader naar hot policiebureel ge leid. Zoodra Philippe N...., zal genezen zijn, zal hij lor beschikking gesteld worden van het gerecht. Laken. -r- Gevaar der vuurwapens. Zondag avond, ontstond er in oene herberg twist tussclien cenigo verbruikers, over hec africhten van polieiehondeii. Zekere Henri 1)...,, ging eeno wedding aan, dat liij 't is gelijk wolken afgerichte» hond op de vlucht zou drijven. Een kanlonnicr der gemeente, vergezeld van zijnen schepershond, nam do wedding aan. Beiden begaven zich naar eene eenzame plaats dor Dewandlstraat, 1) haalde er een revolver te voorschijn en loste drie schoten. De hond ging op do vlucht doch oen der kogels trof ongelukkiglijk eene voorbijgangster Mad. Declorcq, 05 jaar oud, wonende Schoolstraat, te St. Jans-Molen- heek. Do gekwetste kon zich voortslepen tot in eene naburige herborg, waar een dokter den kogel kon uithalen. Do wonde is niet doodelijk. Proces-verbaal is opgesteld voor het dragen van verboden wapens en-het ver oorzaken van wonden door onvoorzichtig heid. Elsone. Diefstal. Maandag namid dag tijdens de afwezigheid der bewoners zijn dieven in do woning gedrongen van mad. Sophie P..., Mailstraat. GS. Zij hebben ér al de meubels opengebroken en een gouden zakuurwerk met 'kolling. verscheidene paar oorbellen, alsook ceno nogal belangrijke som geld buitgemaakt. In een aanpalend appar tement bewoond door mad. Pauline A..., en waar de dieven vervolgens een bezoek brach ten, zijn eon spaarboekje mot oen bedrag van 1400 frank, alsook eene som geld on een aantal juweelon verdwenon. of het begin van den zomer, eene baker aan to nemen en eeno wieg te koopen hadtien. Met andere woorden, onder do velo kinde ren die in don loop dor volgende drie maanden in de wereld verwachtwerden, was er cod, dat den naam van Frankland zou erven, en dat (indien het bij geluk een zoon was) door geheel Cornwallis opzien zou verwekken als de erfgenaam van de Porthgenna-bezitting. In de maand April voordat de huishoudster en do rentmeester hunne laatste en gewich tigste nieuws afgepraat hadden, bracht de postbode eon welkomen brief van Mov.Frank land. liet gezicht dor huishoudster schitterde van blijde verrassing toon zij den eerste regel las. De brief meldde dat het lang verschoven bezoek van haar hoer en mevrouw in het oude buis vroeg in Mei zou plaats hebben, en dat zij van den eersten tot den tiende dier maand, eiken dag verwacht konden worden. Dereden, die do eigenaars van Porthgenna bewogen om een tijd tot het bezoeken van hun landgoed te bepalon, stonden in verband met zekero bijzonderheden, welke mov. Frank- land niet raadzaam had geacht in haar brief mede te deelen. liet geval was, dat er een klein verschil tussehen haar en haar eclrthenoot was opge rezen, betrekkelijk do volgende verblijfplaats die zij zouden kiezen, na de terugkomst van de goede bekenden, wier huis zy bewoonden. Frankland had zeer verstandig voorgesla gen naar Longfleckley terug tokeeren, niet alleen omdat hunne oudsto vrienden daar in den omtrek woonden, maar ook (en do om standigheden maakten dit tot nen punt van gewicht) omdat die plaats het voorrecht Iiad van een voortreffelijk geneesheer te bezitten. Dit laatste voorrecht echter, wel verre van Leuven. Woelige tooneelen Maan dag avond had er in do zaal de Herderin Tl.iensche straat, eone waalschë belooging plaats tegen de vlaamsche hoogeschool en togen de aanstelling van een noderlandschon loeraar i:i liet Alma Mater. Terzelfder lijd was er eeno tegenbetooging van vlaamsche studenten. Na de meeting in de Hei derm rond 11 ure. kwatnen do hetoogers elkander legen op de Volksplaats. Eeno verwoede vechtpartij ontstond die voortgezet werd in de Statie- on Brusselscheslratcn. Aan lrct Waalseh koffiehuis Hotel du Centre werd er duchtig mei flasschen en glazen geworpen. Eene sterke poiiciemacht was er noodig om met blanken sabel do vechters to scheidon. Verscheidene aanhoudingen werden gedaan." Een 20lal gekwetsten, waaronder eenigen zeer erg, w ei den door hunne makkers weg gedragen of in koetsen naar naburige ge- nccshecren gevoerd. Men vreest voor veruere v cch I partij en. in Mev. Frankland's schatting to wegen, be vooroordeelde haar integendeel tegen het plan om naar Long Beckloy to gaan. Zij ban altijd dit bekende zij, bene onredelijke vooringeno menheid tegen don geneesheer dier plaats ge voeld. Hij mocht een zeer knndig, oen zeer beleefd en een onbetwistbaar achtenswaardig man zijn maar zij had nooit van hem gehouden, on zou het ook nooit, en zij had besloten zich tegen het plan, om te Long Reckley te wonen te verzetten, omdat zij dan genoodzaakt zou zijn zich aan zijne zorg toe to vertrouwen. Twee andore verblijfplaatsen werden nu genoemdmaar togen alle twee had Mevrouw Franklanfl dezelfde zwarigheid, in alle geval zou do aldaar wonende geneesheer haar heel vreemd zijn, en 't denkbeeld van door iemand, dio haar geheel onbekend was, verpleegd to worden, beviel haar niot. Eindelbk. gelijk zij ook wel verwacht had, werd de keus van eeno toekomstige verblijf plaats, geheel aan haar overgeloton, en toen, tot verbazing 'van haar echtgenoot ca hare vrienden, besloot zij dadelyk naar Porthgenna te gaan. Zij had dit zonderling plan gevormd, en nu besloten het ten uitvoer te brengen, gedeelte lijk omdat zij nieuwsgieriger dan osit was de plaats weer te zien; gedeeltelijk omdat de ge neesheer, die bij hare moeder in hare laatsto ziekte geweest was, en haar zelve in al bare kleine ongesteldheden als kind gepleegd had, nog leefdo, en in don omtrek van Porthgenna praktiseerde. Haar vader en de dokter waren oudo mak kers goweest, en hadden jaren achtereen el- kon Zaterdag avond aan het schaakbord ge- tzelen, (vervolgt.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2