mwi Eerse familie uitoemsonl Oe bedriegerijen in tien feltel Aan Se grens van Griekenland YreflesonderhanfieliBgen De zaak Wihnart 't Wit Stospks van Jacques Ksefs DE VOLKSSTEM 22 NOVEMBER 1912 Niemand weet van iets Sedert twëo dogen krijgt men, aangaando do krijgsverrichtingen der Grieken geen do minste tijding meer. Geen enkel oorlogscor respondent heeft do toelating gekrogen do Grioksche troepen inEpirote volgon. Naar luidt volgens do Nea Emora zou een Macedonische aanleider met nameFor- tuna dezer dagen een detachemeulTurkenvan ,500 man in eene hinderlaag golokt hebben; 24 vonden er den dood en do overige worden op do vlucht gedreven. Forluna maakte maakte zich daar ook meester van cenen grooton buit, waaronder 72 paarden. Forlu- iia achtervolgde dé Turkon lot aan Sint-Ni- kolaas, stad op twee uren afstand van Janina gelegen. Rijnsdag morgen heeft do Groot Vizir van Constantinopel bezoek gebracht aan Mr. do Giors, afgezant van R.usland bij Turkyé. Do Elfham die gansch bet uitzicht beeft van officieus dagblad bowoert dat liet al uitvindsels zijn, wat mon eerst heeft be vestigd aangaande dc concentratie van Rus sische troepen aan do Turksclie grenzen. Dat zelfde blad doet uitschijnen dat Rusland er groot voordeel bij beeft Bulgariö to beletten dat liet Gonstanlinopol inneme en moester wordo van de Dardanellon. Die toestand heeft eene gansch naluurlijko toenadering tusschon Rusland en Turkyë doen ontslaan. Rusland zou Turkyë dan steunen wanneer hol als gronslijnon aanvraagt! Kirk-Kilissé, Andrinopel enDedeagalcb. 't Is om die reden ook, dat do Turken die misschien wel aan al de Europecsche Slaton do los kunnen spel len wanncor bet fijne diplomatie aangaat hot voordeelig gevonden Lebben Rusland als bemiddelaar te doen optreden. Servië heeft geen ultimatum ontyangen Dit zekere bron vernemen do meosto dag bladen van Weenon dat liet nieuws vulkomen ongegrond is volgens hetwelk M. d'Ugron, afgezant van Oostenrijk in Belgrado een ul timatum aan Servië zou hebben afgegeven. Die dagbladen deden bemerken dat M. iRUgron heel zekerde billijke eischon van Oostenrijk beeft kunnen aan Servië blootleg gen. zondor daarom buiten do palen to gaan van do gewone hoffelijkheid. Stalie en Duitschiand maken opmerkingen aan Servië De bescherming der Italianen en Duitschers te Prizund woonachtig, was aan den consul tan Oostonrijk-Hongarië.toevertrouwd. Daar nu die consul niet vrijelijk moor in betrek king kon komen "met zijn landsbestuur, had- ilon daardoor do belangen der Italianen en dor Duitschers ook te lijdon. Desaangaande hebben die tweo laatsto inogondhodon op merkingen gemaakt aan Servië. Het gsschi! van Prizrend geslecht Dit Belgrado. M. d'Ügron, vertegen woordiger van Oostenrijk, hooft'op zeer orn- stigen loon aan M. Pacbitcli geklaagd over de handelwijze der militaire overheid jegens don consul van Prizrend. M. Paclutch lie oft daarop geantwoord dat hij begeerde aanstonds Servischo en Oosteiu ijkscbe afgovaardigden naar Prizrend te sturen om dio zaak in to lichten en voor goed te slechten. Dc Montenegers vallen c!e Turksche post aan Dijnsdag avond, op den weg van Allesio naar Scutari werd do Turksclio post aange vallen door Monlenegrijnscho soldaten dio zich meester maakten van eene som 400.000 franken. Nog de inneming van Ailessio De Turken hebben zich daar dapper ge weerd. Do Montenegers doden oenon aanval met de bajonet. Do Turken werden weldra omsingeld. Zij verloren eon 000 dooden en gekwetsten. De Montonegors hadden G doo den en 82 gekwetsten. Hij had geen aandeelen Volgons do Dernière Heurc had Nestor Wilmort, alhoewel bestuurder-beheerder van Gent-Tomeuzen. geen onkel aandeel dezer maatschappij. Wel te verslaan is er hier spraak van de echte aandeden want valscho kon hij cr zicli verschaffen'zooveel hij wildo. Wanneer er eono algemeen© vergadering moest plaats hebben, leende hij ©enige aan deelen van wijion M. Gontis, gewezen voor zitter van den beheerraad van Gent-Ternèu- zon. M. Genlis had eono kleine fortuin, en Nestor heeft ze heel en gansch weten binnen te smokkolen... Zelfs trok luj voor dio aandeelen welke hem niet toobelioordon, eenige schoono divi- den, welke hij natuurlijk in den zak stak. Het schoonste van de zaak was nog, dat do erfgenamen van M. Gontis, de erfenis rechten voor deze aandeelen hebben belaald en cr nooit een van gezien of gehad hebben. M. Genlis trok ook nog oeno jaarwedde van 3000 fr. Toen hij stierf in 1908, had hij nog zijn loon voor 1907 niet ontvangen. De notaris mot de erfenisregeling gelast, zond aan Nestor eene-nota, hem verzoekende die som to willen betalen, doch Nestor beweerde dat er hier eene missing was. Ilij zond 2000 fr. belovende de zaak to zullen onderzoeken. Do notaris zag niets meer komen, doch deed zolf een onderzoek en bevond dat Wilmart nu nog 4000 schuldig is, aan do ergenamen vanM. Genlis Een slimme truk Zekeren dag kwam Nestor M. Genlis vin den en zegdo hem dut de uitbating van Gent- Terneuzon onmiddolijk 10.000 fr. noodig had. M. Genlis leende deze som. Nestor Wil mart droeg wel zorg ze niet in lo schrijven in de hoeken. Inlogondeel vroeg bij.' in do bureelen der maatschappij 10.000 fr. te leen op naam van M. Genlis en zoo bad Nestor 20.000 fr. losgomaakt. terwijl M. Genlis, dio 10.000 fr. geleend bad aan de maatschappij, geboekt stond als hebbende 10.000 i'r. ontleend. Later kreeg M. Genlis de som terug, van Nestor. Toen M. Gontis kwam lo overlijden kwam mon de erfgenamen verzoeken, do 10.000 fr. to willen terug geven. Gelukkig had M. Genlis goed zijne reke ningen opgosehreven en kon bewijzen dat bij lO.OUO fr. geleend en 10.000 fr. lerugge- trokken bad, en dus voor niets in do zaak mécr was. Zulks bad echter voor govolg dat er advo- katen medo bemoeid werden, en eon dezer, do zaak {nader onderzoekende, bemerkte woldra, dat er bedriegerij in 'tspel was. Ook on hij zich niet weerhouden, in tegenwoor digheid der erfgenamen van M. Gontis, uil to roepen dat hij mot eenö dievenbende te doen had» De erfgenamen, vroezendojdo nagedach tenis van hunnen vader to schaden, weiger den echlor eene klacht neer to leggen. Anders ware de bedriegerij van Wilman reeus jaren geleden aan 't licht gokomen. De rekeningen van Gsnt-Ternaazen. Ziehier, onder allo voorbehoud, do lijst dor bijzondcrslo schulueischors der spoor wegmaatschappij Gcnt-Tcrncuzen, Belgische Staat "312,000 frank Bank van Brussel 309,000 fr. Ateliers do Trazognies 122,000 fr. Belgischo maatschappij voor r.ijver heidskrediet 110,000 fr. Bank van Vlaan doren 105,000 fr. Borinage Central 32,0ü0 fr. Do onderhandsclie schuldvordering be- loflr dus ongeveer een miljoen, boven do obligaties. Gent-Terneuzen zou een konkordaat vragen. Er-wordt woderom verzekerd, dat Gent- Terneuzen een voorbehoudend konkordaat zou aanvragen. De maatschappij zou eene schuld bekennen van 1 milioen, -j- voor G miljoen obligation. Do maatschappij zou ook zinnens zijn,baar actief te doen besturen door de afgevaardig den dor belanghebbenden, die dan do verdeo- lingen zouden doen wanneer zij liet goedvin den. Men verwacht, dat bezitters van val scho aandeelen ook zui-.v..i vragen, om in bet konkordaat toegelaten to worden, doch dat do maatschappij zulks zal weigeren. Het onderzoek. Woensdag won' i te Antwerpen nog 2,200 valscho aandeelen aangeslagen. Dit dio stad en omtrek alleen, zijn nu reeds 10,000 valscho titels aan bet parket gezon den. klaarde te hoc-ten Hector Janucelli, oud 25 r, kleermaker to Rome. In don ïaatston tijd bad bij gewerkt bij oen groot kleermaker dor Vendömeplaals, lo Parijs. Hot slachtoffer is zijne vrouw, eene mode- werkster, Marguerite Balifaut, 22 jaar oud. Slechts 15 maanden getrouwd, waren de echtgenoten over zes maanden gescheiden. Herhaaldelijk zou bij baar gevraagd Rob ben bet gemeenzaam leven lo hernemen maar zij had altijd geweigerd. Daarom bad bij de moordpoging gepleegd. Het slachtoffer is in helgaslhuis ondervraagd, en vorklaar- do baar man verlaten to hebben omdat hij zich slecht gedroeg. Mk Eon schrikkelijk drama werd afgespeeld to Corono Ausoina, een dorpje in de pro vincie Gaserto, Italië. Een jongen, Giuseppe Palzanella, minde eon meisje van het dorp, doch de ouders der juffer verzetten zich tegen het huwelijk. Zij geluklon or zelfs in Giuseppe to vorwijderen on uit het land to doen trekken. Toch ging do. verloofde steeds voort mot hst meisje briefwisseling te voeren. Ton slotte kwam hij terug naar liet geboortedorp on vroeg met meer klem dan ooit de hand van bet meisje. Do ouders stemden eindelijk too, doch weigelden den bruidschat. Daags voor liet huwelijk ontstond con nieuwe twist. Al de bloedverwanten van do juffer beloedigdon Palzanella. Deze vol woede, groep zijn revolver on schoot op al zijne tcgensli overs. I)e vader werd op den slag gedood, do moeder zwaar gekwetst, de twee zusters van de verloofde van Giuseppe bekwamen ook ernstige wondon die hun leven in govaar brengen. 17° VERVÖLG. Zij liadden hunne vriendschap aangehouden toen de omstandigheden lien van elkander go scheiden hadden, door elk jaar Kerstgeschen ken te wisselen en toen het treurig be richt van den dood des kapiteins in Corn wal lis gekomen was, had de doktor een brief van deelneming en rouwbeklag aan Rosamond gesebreven waarin hij over zijn voormaligen vriend sprak in uitdrukkingen, die zij nim mer vergeton kon. Hij moest nu een knap, vaderlijk oud man zijn, juist de man, dien zij, boven allo andere in ieder opzicht geschikt dacht om haar te verzorgen. Kortom, M. Frankland was oven sterk ten gunsto van den doktor te Porthgen na ingenomen, als tegen don doktor te Long Béckley eu^eij eindigde, evenals allo jonggetrouwde vrouwen dio teedere eclitge- Dooten hebben, eindigen wanneer zij verkie zen, met baar zin te krijgen. Op den eersten dag van Mei waren de Westelijke Kamers in gereedheid tot ont vangst van den lieer en vrouw des huizes. De bedden waren gelucht, do tapijten uit klopt, do sofa's en stoelen van hunne over- treksels ontdaan. Do huishoudster deed haar satijnen japo- nen hare gamaten doekspeld aan, de dienst meid volgde haar voorbeeld, op een eerbie digen afstand in bruin mincros en met eon lichtrood halslintje en de rentmeester die besloten had niet voor de vrouwen onder te doou, kleedde zich in een zwart geborduurd vest, die in pracht bijna mot het satijn kleed der huishoudster wedievorde. De dag verliep, de avond viel, het werd tijd om naar 't bed te gaan, cr. er was nog niets van M. en Mevr. Frankland te zien. Maar dit was dan ook den vroegsten dag waarop men liom verwachtte. Zoo dacht do rentmeester, en de huishoudster voegde erbij dat bet dwaas zou zijn zich teleurgesteld te gevoelen al kwamen zy nog niet eens op den vijfden dag. De vijfde dag kwam en er gebeurde nog niets. Do zesde, zevende, achtste en negende volgde en nog hoordo men geen rijtuig hel eenzame huis naderen. Op don tiende en laatste dag, stonden de huishoudster cn do rentmeester en do dienst meid, alle drie vroeger dan gewoonlijk op; alle drie deden deuren open en dicht, en lie pen op en af, veel meer dan noodig was alle drie zagen gestadig op do vlakte en den groo ton weg uit, en vonden bet uitzicht platter, doodscher en ledigor dan het hun ooit te vo ren had toegeschenen. De dag vorderdo, de zon ging onder, de duisternis veranderde liet gedurig uitzien van de huishoudster, den rentmeester en de dienstmeid, in gedurig luisteren het sloeg 10 ure cn nog was cr niets to liooren, wanneer zij voor liet open venster ging staan, dan het somber, e'entoonig on onophoudend geklots van de branding op hot strand. De huishoudster begon te bereken hoeveel tijd er verliep met reis per spoorweg van Londen naar Exetcr, en verder per post door Cornwallis naar Porthgenna. Wanneer haddon M. en Mevr. Frankland Exeter verlaten 1 dat was der eerste vraag. En wolk oponthoud konden zij later onder vonden hebben met het wachten op paarden dat was de tweede. Do huishoudster en de rentmeester ver- Brussel. Die ft lal bij ecu Juwelier. Een welgekleed persoon deed zich Dinsdag bij M. Duel, juwelier. Steenwegvan Elsene, talrijke ringen voorleggen om er een uit te kiezen. Do vreemdeling vertrok zonder te lcoopen. Wanneer hij zich bad verwijderd, stelde M. Duel vast dat oen gouden ring van 100 fr. werd vervangen door een verguld koperen. Overreden. Do loopjongen Jozef Schullo, wonende de Licdekerkeelraat, per velo rijdend op do Zuidiaan, werd Dinsdag avond omgeworpen door een huurrijtuig. IIij word vertrapt door do twee paarden en zijn rijwiel vernield. Do wieion van hot rij- rolden over de boenen van liet slacht offer, die zwaar word gewond en erg ge kneusd. De policie opende een onderzoek. Doodelijk automobieleng cvcil. Woensdag morgend is do 15 jarige knaap Albert Van der Putton op den steenweg van Waterloo aangereden door een auto. Het zware voertuig reed den knaap over bel lichaam en bet is in stervensnood dat de on gelukkige knaap naar St. Pietersgasthuis werd gevoerd. Valschmiinters aan twerkTalrij- ko valscho stukken van 1 cn 2 frank werden Zondag en Maandag in omloop gebracht in do herbergen van Brussel cn voorsteden. Doze stukkon zijn zoo goed nagemaakt dat men ze moeilijk kan herkennen. Zij dragen de beeltenis van Leopold II en bobben schier denzolfdon klank en hetzelfde ge wicht als do echte stukken. Brand. Eon brand dip slechts eenige minuten duurde, doch grooto schade heeft aangericht, ontstond Dinsdag avond b:j M. Louis R., haarkappor 5, Regeuciestraat Een kraan van het gasloestel dér uitstalling was op voorwerpen in celluloid gevallen, die oogenblikkelijk vuur vallen.' In een oog wenk stond gansch do uitstalling in laaie vlam. De pompiers kwamen weldra ter plaats en na eenige minulon werkons was alle gevaar geweken. Do schade dio 5000 frank beloont, is door do verzekering gedekt. Dikwijls verbiedt de geneesheer do koffie, nooit zal hij do Cbicorco der Trappis ten Vincart verbieden. 1500R. St-Gilils.Hevige brand. Dinsdag avond, om 8 uur, is brand uitgeborsten op do i- verdieping der woning van do cchtge- j noolen Thyssens, kruideniers, Savpyestraal, '53, to|St Gillis. Do medehuurders hadden nauwelijks den tijd om to luchten met bel geen zij het meosl kostbaar bezaten. Na drie kwart uurs werken waren de pompiers door het portel van den auto een revolver- j meester van bet vuur. Op hot eerste verdiep schot op baar gelost werd. Da vrouw, ge-werd alles vernield en het tweodo beeft zeer troffen in do zijde, ging tegen eene deur veel geleden. I)o brand begon op de sl Dicftlal. Toen de echtgenoote P..., wonende in do Morisstraat, Dinsdag namid dag in haar appartement terugkeerde, bosln- tigde zij dat een dief van hare afwezigheid gebruik gebraakt bad om een meubel open te breken en cr voor 400 fr. juweelen uit lo stelen. Ife kwaaddoener ligefl ook oen geld beugel mot 40 fr. buit gemaakt. St.- Joost-ten-Ncode. Onderzoelf. Dinsdag morgend is liet parket afgestapt in do garage der Liefdadighcidstraat, waaruit over oenigon lijd do automobiel gestolen werd van oen dokfoor der Bissohofsheimlaan De auto werd gelijk men weot verlaten te ruggevonden in bet bosch van Boulogne bij Parijs, nadat dezen, dio er in zaten, met een revolverschot een policieopzicner gewond hadden, dio ze achtervolgde. De daders van dezen diefstal bevinden zich in het gevang van Si-Gillis. Een hunner, dc genaamde Van Rampsl, die den diefstal hekend heeft, werd Dinsdag morgend naar de garage dorLiofda- digheidsslraat overgebracht en legde er aan den onderzoeksrechter uit, lioo do diefstal gepleegd werd. Berthem. De vreesetijke moord Sprekende over do moord op den veekoop man Ausloos, zegden wij reeds, dat er Ver moedens wogen op een famiiiolid. De per soon in kwesliewcrd meermaals door den onderzoeksrechter ondervraagd, liet schijnt dat een ander familielid van 't slachtoffer be langrijke onthullingen zou gedaan hebben, dio don verdachte niet kan weerleggen. Het onderzoek wordt zeer geheim.gehouden.Men verwacht zieh alle dagen aan eene ophefma kende aanhouding. te ^.ïï.'cwei*Tpe2i. Over eenigen lij dberaprk ten eenigcoverslcn vnn den taldienst in Ui pust. in hot Koninklijk Stapclhuis te Antwerpen, dat er onregelmatig heden gepleegd worden. Een ontvangstbewijs van inkomreohte» kwam bij bom ongelee- kend terug, alhoewel do koopwaar, Iwoo balen tapijten uit hot Stapelhuis verdwenen waren, en torzolfdcrtyd word vastgesteld dal bij andere dergelijke ontvangstbewijzen, bot band toeken van den verificateur nage maakt was. Men stelde oen onderzoc-k in, en een dor bijzonderste plichligen,, oen verzender, zeke ren L.., nam de vlucht, Vier tolbeambten werden opgeschorst, twee verzenders werden verdacht van mede plichtigheid. De heer onderzoeksrechter Taquet beeft zijn onderzoek in deze belangrijke zaak oëin'digd. 757 s Gisteren avond, rond G ure, stapte voor een hotel der Bassaiiosl'raat. lo Parijs, uit een automobiel eeno vrouw, die zeer woedend Zn was nauwelijks op tiet gaanpad, als leunen. Eene tweede losbranding volgd gokwetsto kreeg een kogel in den buik en zeeg neer. Terwijl liet personeel van het bole! tot. slachtoffer toesnelde, wilden voorbijgangers den moordenaar to lijv. Dank do tussclion- komst der policie, kon de pliohtige naar hot commissariaat worden gebracht. Hij ver- kamer der eclitgenooten Thyssons. De schade beloopt 5,000 fr. Ouderling overreden. Sehoeman, G9 ianr, Praagstraat, lo St-Gillis, word Dins dagnamiddag op do Gulden Vlieslaan door een kamion omgeworpen. Do ouderling werd vertrapt, overdekt mot kneuzingen on ge wond aan dobecnen. is liet oenigo echte Vieux System©. Antwerpen. Schip gezonkenTor boogie dor Palingplaals kwam do Engeischo sloomer «Sardinu» in aanvaring met hef bin nenschip «Tot weerziens», schipper Verberk, van Rumpst. Het binnenschip, geladen met 200 ton graan, bekwam zulk zwaar lok dat hot ge zonken is, doch do schipper en zijn gezin konden bijtijds gered worden. ZqIo. Ongeluk. De genaamde J. Michiels, voerman, wonende te Zelo, dio Dinsdag, een weinig voor don middag, met zijn wagen langs de Fénixstraat, tc Gent, go- roden kwam, reed in eeno vitrien die ver brijzeld werd. Leert Fransch zonder meester.3,00 fr. en 3,50 fr. bot boek, lo kpop ton bureelo dezer. Steendorp. Onderzoek. Het parket is alhior een onderzoek komon doen, nopens een gevecht dat alhior plaatshad tussclien 21 en 22 Oogst. Dendermonde. OnrusLicekken.de ver dwijning.Sinds 2 dagen is Petrus Ver- iiofstadfsteenkapper, baas uit do Sl-Joris- de, spoorloos verdwenen, Mön vorondor- :lt dal de ouderling in 't water gesukkeld verdronken is. Nooit, nooit is de Chicorée TALPE slecht voorbereid. ilG3 Wette ren.Zelfmoord.Gisteren legou don avond werd öhzo gemeente in rep on roor gebracht door eene dramatiek© zelf moord. Do heèr Max Buvsse, nijvoraar, wonende aan de Zandstraat alhier heeft een einde aan zijn leven gesteld doormiddel van een revol verschot in het hart gelost. Dit verschrikkelijk nieuws verspreidde zich bliksemsnel door do gemeente en de toeloop van het volk voor het kasteel van den ongc- lukkigon was dan ook zoo groot dat do hulp dor gendarmerie moest ingeroepen worden om dc honderden nmnsclien lo verwijderen on ordedienst in to richten. Over cnkolo weken had den hoer Max Buysso een ziekte geluul en sedert dien tijd was er van Dokter/,ijfle aanbevolen hem rist uitliet oog te verliezen. Niettegenstaande wist bij gisteren gedurende eenige minuten scbildefl in liet beredeneeren van die punten maar beidon waren bet te samen eens dat het noodig was tot middernacht op to blijven, daar hun heer cn mevrouw nog laat kondon komen. De meid, die treurig geeuwde en zuchtte toen zij door de hoogere bedienden haar von nis van verbanning uit haar bed, voor de eerste tweo uren, hoordo uitspreken, werd door den rentmeester berispt,en do huishoud ster gaf haar een boek met geestelijke liede ren, om in te lezen en haar geest heldor to lioudon. Het sloeg twaalf uren en nog was het een- toonig geklots van de branding, tussclien bei den afgewisseld doordat luid, geheimzinnig gekraak, dat men des s' nachts in een oud huis hoort, het eenige geluid, dat do stilte af brak. Do rentmeester knikkebolde do dienst meid was onder den troostryken invloed der liederen vast in slaap g©vah«u de huishoud ster was klaar wakker; liield de oogen strak op hot venster gevestigjl en schudde van tijd tot tijd, met een angstig voorgevoel het hoofd. Bij den laatste klokslag stond zij op luister de aandachtig en daar zij nog niets hoorde,, schudde zij liaar dienstmeid lastig bij den schouder en stampte tfp den vloer om den rentmeester wakker temaken. Wij kunnen te bed gaan, zegdo zij. Zij komeu niet. Zogdet gij dat zij in 't geheel niet kom en vroeg de rentmeester. Neen; ik zegdo sléchts dat zij niet komen n.utwoorddo de huishoudster. Maar het zou mij niet verwonderen zoo wij hen nooit weèr onder do oogen kregen, na al onze moeite om het huis in orde te brengen. Dat is nu do tweedemaal dat zij ons doen .wachten. De eerste maal kwam de dood van den kapitein in den weg. Wat houdt hen nu op Weèr een sterfgeval liet zou mij niet verwonderen. Nu ik er over donk, mij ook niet, - zegdo de rentmeester, ongerust de wenkbrauwen fronsende. Alweer een sterfgeval herhaalde do huishoudster bijgeloovig. Als dat zoo is, zou ik het ia hunne plaats voor eene waarschu wing houden om hiervan daan ie blijven. Vin. JUFFROUW JAZEPH. Indien de huishoudster, in plaats van te vermoeden dat eeno tweede sterfgeval de aan komst van M. en Mevr. Frankland te Porth- gonna verhinderde ditmaal, voor de verande ring, verondersteld had dat eene geboorte do oorzaak van het oponthoud was, zou zij haar naam als eeno verstandige vrouw geve stigd hebben, door bij geluk den nagel op den kop to slaan. I-Iaar heer en mevrouw waren de negen den Mei van Londen vertrokken, en hadden het grootste, gedeelte van hunne reis per spoortrein afgelegd, toen zij eensklaps ge noodzaakt waren, wegens Mevr. Frankland aan de statie van con klein stadjo in Somer setshire stil te houden. De kleine gast,die deliuiselijke verantwoor delijkheden van het jougo paar zou vermoe deren, verkoos, eene maand vroeger dan hij venvacht werd. als een flinke knaap op het toon eel te verschijnen, en had zediglijk liever in eene klein© herberg in Somersetshire het leven te willen intreden, dan te wachten tot dat hij plechtstatig in het groote huis te 'Porthgenna, dat hij eenmaal erven zou, verwelkomd werd. Zelden had eene gebeur tenis in liet stadje West Wiston meer opzien gebaard dan het oponthoud van M. en Mevr. Frankland daar Ier plaatse. Nooit, sedert do laatsto verkiezing, hadden de weerd en do weerdin van het logement «De Tiegerkop» in zulk eene koorts van opgewon denheid doorliet huis geloopen, als toen M. Frankland's knecht en Mevr. Frankland'a kamenier in oene stationskabriolet voor da deur stilhielden om aan te kondigen dat hun lieer en mevrouw volgden, en dat mon de grootste kamers in het logement noodig had, ouder de meeste onverwachte en belangweli-* kende omstandigheden, Nooit, sedert hij met glans door zijn examen was gekomen, had de jonge heer Orriege, da nieuwe doktor, die zijn loopbaan begonnen had met de praktijk te West-Wiston te koo- pen zich van top tot toen van zulk een aange name gewaarwording doordrongen go voel d, als toen hij vernam dat de vrouw van een blind hoer van groot fortuin, op den spoor trein van Londen naar Devonshire, aan het West-Wislonsche Station plotseling onge steld was geworden en zijne kunde zórg noo dig had. Nooit, sedert het laatste boogscliutterfoest cn do laatste kermis, hadden do dames van do stad zulk een alles verdringend onder werp tot gesprek gehad als haar nu door het ongeval van Mevrouw Frankland geleverd werd. Fabelachtige berichten van de schoonheid der vrouw en do fortuin van de man, uit «De Tijger oorspronkelijk, waren door het stadje verspreid. "Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2