lie oorlog in de SMaasa oraiiiM asr aravin van VrssssBodorliandeünoen gestaakt BUITENLAND n tow 03 vrstlesonüsrSiandQiingen Verwoestingen m den Gltoiera Algemeene vrede in Europa Eon telegram ui' Constantinopel ts London ontvangen beweert dat do Turken al ds voor',vaar tion dor Bulgaren hebben van ds hand gewezen. De laatste oogenblikken. riet mag gezegd worden, dat do tijding van het overlijden van 'skonings Moeder clkyon verrast heeft. Inderdaad, Maandag was do toestand niet bijzonder gevaarlijk. Oir. G ure 30 word aan do talrijke hooggeplaatstepersonen, die inlich tingen kwamen vragen over don toestand der zieke, gezegd, dat deze goed was en niets to wenschen liot, daar do ziekte haren natuur lijken loop had. Zoo kon do Koning rond 11 ure hot lijdens- hed zijner moedor verlaten. Hij had evenwel aangedrongen, dat men hem hij het minste onrustwekkend verschijnsel zou ontbieden. Rond half een bemerk ton do genoesheoren dat de ademhaling der gravin van Vlaanderen veel versnelde. Eonc uur later kreeg zij een nieuwen bloedopdrang. Inlusschen was de Koning roods teruggeroepen on do gonees- kooren deeldon hem mede, dat do toestand hopeloos was en een noodlottigen afloop allo oogenblikken te verwachten was. Ilond 5 1/2 uro verloor zij het bewustzijn en weinige minuten later ontsloep zij zacht jes in don lieer. Zonder pijn verliet zij dit tranendal... Eene droeve boodschap Zooals wij het gis toren meldden, was generaal Tcrlindon gelast aan prins on prin scs von Ilohenzollern bij hunno aankomst te Brussel, het overlijden van ds moedor der prinses mode lo d«><Ch. Nauwelijks had do trein stilgehouden of do prinses stapto af en haastig naar generaal Tcrlindon toegaande vroeg zij hem hoe de toestand harer moeder was. Zij verklaarde dat zij toch zoo vurig wenschle haar nog in leven to vinden. Generaal Terlinden, die door don Koning verzocht was, slechts do droovo tijding medo to doelen in den auto welke hon naar hot sterfhuis zou voeren, begon onmiddolijk het verloop der zieklo to beschrijven. Do prinses on haar gemaal luisterden aan dachtig en bemerkten zóó do medolijdendo «lende blikken niet dor aanwezigen, die eer biedig de zuster van onzen koning groetten. Wanneer de deur van den auto achter hen •was dicht gevallen, kon men zien, hoe gene raal Terlinden, hoogst ontroerd, do bandon der prises nam... De menigte ontblootte stil zwijgend hot hoofd. Men zag dat do prinses in tranen losbarstteen men begreep dat ge neraal Torlinden zijne droeve laak had vol bracht. Da prins on de prinses werden onmiddel lijk naar do sterfkamer gebracht, waar de Koning, de Koningin on de hertog van Ven- dórne bij het lijk waakten. Een roerend toonecl had er plaats. Het balsemen Dinsdagnamiddag ton 5 ure, werd bet lijk door Mrs Meyers en Melis gebalsemd. Tot dan too rustlo het stoffelijk ovorschot van do Gravin van Vlaandoren op bet bed in de sterfkamer. Degenen die liet lijk gezien hebben, verklaren dat bot gelaat der door luchtige overledene verjongd was men zou gezegd hebben de Gravin van Vlaanderen van over (lorlig jaar. Do bandon waren op de borst gekruist en omvatten een klein kruis beeld. Nabij liet hoofd lag een tuil orebi- deën, door do koningin gebracht. Twee Zus ters on do E. II. Hoebanckx, bidden bij het lijk, dat zwak door tweo cloktiïeke gloei lampen vorlicht was. De üjkplechtigheden Do lijkplechtighedcn zullen Zaterdag mor- gond om 11 uro plaats hebben in do Sto Gudu- lakerk. Het coremoniaaT.geregold door den groot maarschalk van het hof, "zal juist hotzelfde AH van den graaf van zijn als hij do begravin Vlaanderen-. De rouw zal zes maanden duren. Algemeene deelneming Dinsdag van af 9 uro, kwamen Z. Ex. do nuncius on talrijke leden van het diploma tiek korps, de ministers, verscheidene staats ministers, de wecrdigheidsbekleeders van het koninklijk hof, leden van hoogen adel, ver scheidene pastoors van do brusselsclio pa rochiën, senators en volksvertegenwoordi gers, kloosterlingen en vooral kloosterzusters naar het sterfhuis, om hun rouwbeklag aan te bieden. Van dit uur af en gansch den voormiddag en namiddag door was het daar een komen en keeren van autos en koetsen groot ook was het getal eenvoudige burgers, die hun rouw beklag kwamen zetten, of hun naamkaartje aan den portier' des paleis afgeven. De eerste telegrammen van vorsten en staatshoofden dio den koning toegekomen zijn, waren deze van den keizer van Duïtscli- land, den koning en de koningin van Enge land, den keizer van Oostenrijk, den presi dent der Franscho Republiek, don koning en do koningin van Italië, enz. Do Presidenlder Fransche Republiek heeft Dinsdag luitenant-kolonel Adcbert, ordon- nancie-officior,naar hot Belgisch gezantschap, te Parijs, gezonden, om aan baron Gaillaume gezant van België, zijne deelneming uit to drukken in den rouw welke do koninklijke familie getroffon heeft. DeHollandsche regeering heeft denNeder- landschon gezant to Brussel gelast haar rouwbeklag bij do Belgische regeering uit te drukken. In het Belgisch Parlement Heden Woensdag, bij do opening van Se naat en Kamer, zullen do voorzitters der beide Wetgevende lichamen don iuf der aflij vige gravin sproken en do zitting "Koffen ton teekon van rouw. Do Werkzaamheden van het Parlement zullen stilgelegd worden tot na de Üjkplech tigheden. Dc deelneming der geestelijkheid. Wanneer hot nieuws in liet aartsbisdom to Mecholen toekwam, werd zijne Eminentie da Kardinaal Moreier er zeer pijnlijk door getroffen. Tegenbevel werd onmiddolijk aan de geestelijkheid gegeven voor het To Deum. Waarschijnlijk zal Zijne Eminoncio heden Woensdag oen bezoek in de Rogenciestraat to Brussol brengon. Om 12 uro 's middags begonnen al do klokken der stad over dood to luiden. Zijne Ern. Kardinaal Mcrcior heeft aan al de geestelijken en aan do luooafter gemeen ten van het land bijzondere gebeden aanbevolen voor do zielerust van do overledeno gravin van Vlaanderen. Ds rouw in '1 leger. Baron do Broquovillo komt aan do mili taire overlieden volgenden brief lo zenden Ik heb de cor u to laten welen dat, ge zien don grooten rouw die België komt to troffen, onmiddolijk hot nationaal vaandel half top zal gchcschen worden aan al do mi litaire gebtthwen on dit tot nader hevel. Geen muziek zal mogen gemaakt worden in de verschilligo garnizoenen des lands tot na do lijkplechtigheden harer Koninklijke Hoogheid do Gravin van Vlaanderen. Do minister van oorlog, (Got.) Ch. do BROQUEVILLE. Er is ook bovel gegeven dat aan al de vaandels en standaards, alsook aan de de gens en sabels dori officiers rouwstrikken zullen gehecht wordon. jSEg DE VOLKSSTEM De ontploffing van het poeder- magazijn van Zeitinlik De Grieken bczeltedon de kazernen van Zeitinlik sedert twee dagen. Twee duizend ontwapende Turken varhlevon cr onder ten ten, gelijkvormig aan de voorwaarden samen met de Turken bepaald, vóór de over gave der stad. Hol was juist 8 uro van den avond, wan neer eene schrikkelijke ontplofliing plaats greep in het poedermagazijn, gelegen op een afstand van 200 motors van do kazerne en op 700 meiersvan hol katholiek seminarie. Ilet poedermagaziju was in do lucht gespron gen. Een gebouw aan do kazerne palende en rlrij stallingen stonden in laaie vlam. 250 Turken verloren in dio ontploffing bet loven, daarenboven werden er 1200 gekwetst. Bombardement van Scutari Het bombardement van Scutari is heviger dan ooit. Do Turken hebben terug gepoogd do Montenegers uit hunne vestingen to jagen, maar daar zijn zij niet in gelukt. De Turken hebben vooral de Montenegers aangevalion dio de versterking van Taraboch beschieten omdat daar vooral de govolgen van dat bombardement zeer nadeelig waren voor deTurkon. Een woedend gevecht heeft daar plaats gehad en begon mot den middag om maar met don avond to eindigen. De Montenegers waren veel minder in getal dan do Turken. Toch hebben dezo laatsten het onderspit moeten dolven en hebben talrijke slachtoffers gelaten. Do verliezen doi'Monlo- negers zijn niet aanzienlijk. Ds Oorlog. te water Een Grieksch eskader is aangekomen to Cliio, hoofdstad Castijo, eiland gelegen in den Archipel. Do Griekschoschepen versche nen Zondag rond S uro van don morgend en brachten drij bataljons,voetvolk aan en oono batterij grofschutters. Do Grieken vroegen de overgave der slad. 'De consuls kwamen samen, wendden voetstappen om do vreedza me overgave dor stad'to verkrijgen, maar hunne pogingen mislukten en de Griekscho schepen, rond 3 ure van don namidda, brachten hunne manschappen aan wal." Do Turken trokken langzaam achteruit en rond middernacht bovondon al do Ttirkei zich op do hoogte van Provatos. Maandag morgend, rond 8 ure trokken do Grieken vooruit on heel de stad werd ingenomen zon der eenige moeite, noch "wederstand. Daarna trokken do Grieken op zoek achter do Tur ken*, in het binnenland en dreven zo terug. Aan/do Grioksche zijde is er een officier ge kwetst en vijf soldaten gedood. Vijf en twin tig Turken werden als krijgsgevangenen meegenomen. Da aanhoudingen in Constantinopel Het ink west to Constantinopel gedaan be wijst dat do jongere Turken (alias de vrijmet selaars) voor doel hadden het bostnur van hot land omver to werpen en dat zij tot liet ergste besloten waren om dat doel te berei ken. Wannoor do troepon naar het oorlogsveld vertrokken, dan kwamen do Jonge Turken hun zeggen weigert te gehoorzamen, het landsbestuur hooft Turkyc verraden en ver kocht. Werd het lookon van don aanval gegeven, dan gaven aanstonds de officiers van Jónge Turken het toeken van don aftocht met op do vlucht to gaan. Hooggeplaatste ambtenaars, ingelijfd in do partij der Jonge Turkou hadden reeds hun naam aangegeven om te bewijzen dat zij be reid stonden om oen aanslag te plegen op den sultan of don minister van oorlog. 22° VERVOLG. Ik hon u meer verplicht dan ik zeggen kan, voor uwe vriendelijkheid van hier te komon, en uwe meesteres ook, voor hare goedwillig heid van u aan mij af to staan. Ik hoop dat ik u niet veel moeite zal voroorzakon, en ik hon zeker dat gij met het kindje gemakkelijk to- rccht zult kunnen, 't Is een ware engeltje, on hij slaapt als eon marmot. Ach lieve Hemel nu ik u eon weinig meer van nabij zie, vrees ik dat gij zelve zeer zwak van gezondheid zijt. Doktor, als Jufvr. Jazeph het mij niet kwalijk* neemt, zou ik bijna zeg gen dat zij er uitziet, alsof zij zclvo oppassing coodig heeft. Jufvr. Jazeph boog zich over de bloesems op het bed heen en begon ze, in hare verle genheid en verwarring, bijeen lo zamelen. Ik heb evenzoo gedacht als gij, Mevr. Franlcland, zegde Orridge. Maar men hoeft mij verzekerd dat het uiterlijk van Jufvr. Jazeph bedreigt en dat liare geschiktheid voor baker toet liaron iover Volkomen gelijk staat. Al? gij mij vergunnen wilt de kamer in orde te brengen, mevrouw, zal het mij zeer verheugen te beginnen mot u op die wijze van dienst te zijn, zegde Jufvr. Jazeph. Toen zij dit aanbod doed, zag zij op, en hare oogen- ontmoetten die van Mevr. Frankland. Rosa mond w ierp zich oogenblikkelijk op haar kus- son achterover, en verschot con weinig van kleur. Wat ziet gij mij wonderlijk aan! zegde Jufvrouw Jazeph ontstelde bij deze woor den, en trad eensklaps naar het venster. Ik heb u, hoop ik, niet beleeciigd, sprah Rozamond, deze beweging opmerkende. Ik heb eene ongelukkige gewoonte van alles te zeggen wat mij voor don mond komt. En ik vond wezenlijk dat gij mij stond aan te zien alsof gij iets in mij zaagt, dat u bang maakte of u bedroefde. Breng do kamer in orde, als gij zoo goed wilt zijn dio moeite to nemen. En lot er maar niet op wat ik zeg, gij zult spoedig aan mijne manieren gewoon geraken en wij zullen wel good met olkander overeenkomen. Bij dezo woorden verliet de nieuwe baker het venster, en ging wéér naar dat gedeelte der kamer, waar zij tusschen den licerd on de dichte gordijnen aan het voeteinde van het bed. uit hot gezicht was. Rosamond zag don dokter aan, om hem hare verbazing te kennen te geven, maar r hotzelfde oogenblik kcerdo li ij zich om, ten einde zich zoodanig te plaaisen dat hij zien kon wat Jufvrouw Jazeph aan do andere zij dor bedgordijnen deed. Toen hij haar pas in 't oog kreeg, waren hare beide handen opgeheven. Voordat hij beslissen kon of hij haar verrast had of niet, terwijl zij ze voor het golaat hield, veranderde zij van houding on was zij bezig baar hoed al te zetten. Nadat zij dezen, benevens haar doek en hare handschoenen op een stoel in eon hook der kamer had gelegd, ging zij naar hc-t toi let, en begon dc onderscheidene voorwerpen, zoowel tot nut als tot sieraad, die daarop ver strooid lagen, in orde ie schikken. - Dit (leed zij met opmerkelijke handigheid en nelheid, on '/nik eene juisf-hohf v&n oor deel in het onderscheid maken tusschen din gen. die waarschijnlijk noodig en dingen din niet noodig zouden r n. dat zij sen zeer gun- 23 NOVEMBER 1012 Het waren juist diezelfde Jonge Turken die hot palcis van den sultan belegerd heb ben, ocnigo dagen vóór dat de oorlog ver klaard word. Onderhandelingen voor den wapenstilstand De afgevaardigden hebben vergaderingen gehouden te Bagtchekeni. Do onderhandelingen zullon niet gemak kelijk van stapel loopen, daar de Bulgaren do overgave eischon van Andrinopol.iets wat do Turken stellig weigeren. Uil bijzondere bron verneraon wij dat de Bulgaren aan do Turken een tijdverloop van •IS uren hebben verleend om aan hunne voor- stollen lo antwoorden. De algemeene indruk is dat do onderhan delingen zullen mislukken on dat do Turken do voorwaarden der Bulgaren zullen van do hand wijzen. In de Bulgaarsclie officieels middens bo- waart men coue volstrekte stilzwijgendheid. Men beweert ook dat de Bulgaren alle mo- gelijlco toegevingen zullen doen voor wat de zedelijke on geestelijke voorwaarden aan gaat, on allo zaken dio den godsdienst, enz. ïbelangon. Voor wat do overige eischon betreft, zullen zij bij hunno eersto vraag blijven. Tg Parijs hoopt men nog in c!g vredesonderhandelingen Do algemeene denltwijzo to Parijs is. dat do vredesonderhandelingen zullen lukken, niettegenstaande" de Iraaaghoid waarmede dergelijke bijeenkomsten altijd gepaard gaan. De Bulgaren zijn overigens voorne mens met uo Turken niot te zeuren om dan aanstonds do oplossing to kunnen bewerken van het nieuw vraagstuk, daargesteld door den veto, waarmede Oostenrijk do eischon van Servië hoeft beantwoord. Een ander snolbcricht uit Constantinopel aan do Nuo Freie Prosse beweert dar, ten govolgo van eon ministerraad do Groot- Vizier aan den minister van oorlog bavol heeft gegeven do voorstellen dor Bulgaren lo verwerpen en verders de boyelon van Constantinopel af te wachten. Moe men te Constantinopel ds Choleralijders verzorgt I-Iet leger van hot Oosten heeft ten gevolge van den cholera en do disentcrio 10 van zijne soldaten verloren. De toestand te SCamboul is erger dan men ooit had durven zoggen. Het getal der in openbare gebouwen afgezonderde zieken beloopt wol tot 20.000. Wanneer men dioongelukkigondaar naar toe brongt worden zij geleid door soldaten, do bajonet op iiot geweer. Aya Sophia en de moskee van Aclimedzijn opgepropt met cliQ- loMölijdors en dagelijks komen uit elke mos kee oon honderdtal lijken. De choleralijders krijgen niet anders dan water en brood. Velen sterven, niot ten gevolge der .ziekte, maar ton gevolge der ontberingen dio zij te verduren hadden. Andere overigens weigeren allo voedsel, omdat, zij vreezen dat men hon zou vergiftigen. In dio moskeeën hoeft men lijken gedurende acht dagen zien liggen. De zaak van den consul Prochaska. Gisteren beweerde men den consul Pro chaska dood. Nu hoeft men lijding ontvan gen dat hij to Uskub is aangekomen, kloek en gezond en daar aanstonds in onderhande lingen is getreden mot oenen anderon consul. Do dagbladen van Belgrado nemen oenen heel gemaligdon toon aan. Zij zeggen onder andore dat dit voorval waarlijk to betreuren is, maar dat liet overigens niet billijk is Ser vië to willen verantwoordelijk maken van eene fout, wanneer men nog niet juist weet of er eene fout werd begaan. Men uient eerst en vooral den uitslag van het inkwest af to wachten. Eene internationale conferentie. Verklaringen terzeifderlijd gedaan te Lon den, to Berlijn en te St. Petersburg, doen besluiten dat het gedacht van eeno interna tionale samenkomst veld wint. Eono cnlcelo zaak vait er dosa.aitgaando nog te betwisten zal Oostenrijk daarin meehelpen Dg betrekkingen tussclien'Parijs en Berlijn Een Parijzer-dagblad doet opmerken dat de betrekkingen tusschen Frankrijk en Duilschland nog nooit zoo vriendschappelijk waren als nu. Gisleron nog had M. Poincarró met a nu or o afgezanten een gesprek, uan- gaando het Albaneesch vraagstuk desaau- gaande had hij ook eene lange onderhande ling mot M. Ivolsky. stigen indruk op doktor Orridgo teweeg bracht. Inzonderheid viel het hem op, hoe zorgvul dig zij mot eenige fleschjes met medicijnen to werk ging, die des nachts noodig konden zijn, aan do eene, en die, welke overdag gebruikt werden, aan do andere zijde plaatste. Toen zij het toilet verliet en zich bezig hield met de meubelen terecht te zetten, on klee- dingstukken, die ter zij geworpen waren, op te vouwen, scheen geene enkelo beweging van hare vermagerde handen zonder doel tc zijn. Stil, bescheiden, opmerkzaam, liep zij van de eene zijde der kamer naar de andere, en netheid en orde volgen, hare schreden, waar zij ging. Toen do doktor zijne plaats naast het bed dor kraamvrouw weer innam, was hij ten minste op één punt gerust gesteld: het was duidelijk dat do nieuwe baker gceuo vergis singen zou begaan, Wat is dat eenó zonderlinge vrouw fluisterde Rosamond. Ja, wel zonderling, antwoordde Orridge, en hare gezondheid is in lievige mate ge knakt, hoewel zij hot niet bekennen wil. Evenwel is zij verwonderlijk handig en zorg vuldig, on liet kan volstrekt geen kwaad voor eon nacht de proef met haar to nomen, name lijk, als gij er niets tegen hebt. Intsgande^l, zegdo Rosamond, zij boe zemt mij belangstelling in. Er is iets in haar gelaat en hare manieren ik lean niet zeg gen watdat mij nieuwsgierig maakt om meer van haar to wdton. Ik moet haar aan het praten to krijgen, om al hare zcudor- lifj-gbedon t® doen u'tknmftn. Wees niot hang dat ik mij te veel zal opwindon, en houd u inet om nognontwiTin daze donkere kamer op. axIzE-i j Ir Drama.M. Adrien P. gemeenteraads heer van ecno provinciestad, heeft zich to Parijs in een laxi-aulo gezclfmoord. In het gasthuis Cochin gebracht stierf hij kort nadien. De policie begaf zich naar zijno woning, en vond daar zij no vrouw dood, met tweo kogels in het hoofd. Het is thans bewezen dat hij zijne vrouw hoeft gedood cn zich daarna naar Parijs heeft begeven om zich to zelfmoorden. ïclilancl. Ik had veel liever dat gij naar beneden gingt om met mijn echtgenoot een glas wijn to drin ken. Ga wat met hem spreken, en houd hem een weinig bezig, hij moet liet zoo eenzaam hebben, dio arme man terwijl ik hier bon, en hij houdt vcol van u, M. Orridge, zeer veel. Wacht nog een oogenblik, cn zie eens naar het kind. Er is immers geen gevaar Lij, dat hot zoo laug slaapt En, M. Orridge, nog een woord wijt gij mij bclovon, als gij uw glas wijn gebruikt hebt, mijn echtgenoot uwe oogen te lecnen, en hem boven lo brengen om mij goeden nacht te wenschen Do doktor nam gaarne op zich aan het ver zoek van Mevr. Frankland to voldoen, en ver wijderde zich. Toen hij de deur opende, hield hij stil, om Jufvr. Jazepli te zeggen dat hij be neden was indien zij hem noodig mocht heb ben, on dat hij haareonigo voorschriften, dio haar later in den avond misschien te pas zou den komen, zou geven, voordat hij het loge ment verliet. Do nieuwe baker lag bij een der open© koffers van Mevr. Frankland geknield, en legde eenige Rleedingstukkon, dio min of meer ordeloos opgevouwen waren, recht. Even voordat hij haar toesprak, merkte hij op dat zij eene chomisotte, waarvan de borst met lint doorregen was, in do hand had. Het kwam hem voor, alsof z'y op het punt was het eene einde van dit lint er uit te trekken, toen het geluid van zijne voetstappen haar stoorde. Zoodra zij zijne nadering bespeurde, liet zij de chemisette eensklaps in het koffer vallen, en legde er eenige zakdoeken overheen. Ofschoon de dokter dit eeno eenigszins vreemde handelwijze van Jufvrouw Jazeph vond, hield hij zich echter alsof hij er niets van bemerkt had. Hare meesteres had voor hare eerlijkheid ingestaan, na er vijfjaren. Een afdreigor. Zekere J. oen Belg, hoofdporion in do mijnen van Maizières, had een gemakkelijk middel uitgevonden om zich gold to verschaffen. Hij schreef aan een zijner landgonooten, bediende in do mijnen als timmerman,eon brief,waarin hij hem uit- noödigde onder een valschen naam, hem eene som van Go mark to zenden, anders zou hij zijnon zoon aanklagen die eeno over treding had begaan. Do timmerman nam do policie in den arm Men spande don afdreig er ecnen strik en J. werd aangehouden op 't oogenblik dat hij het geld kwam ontvangen. Do rechtbank van Molz heeft hem tot vier maanden gevangenis veroordeeld. DFi-LU. s 1 ca 3.1 el Schrikkelijke dooc! van een Russischen diplomaat. Men meldt hel overlijden van prins Wiazonsiiy, eersten secretaris hij het Russisch gezantschap to London. De prins was van Londen naar St-Polcrs- burg gekomen wegens dringende zaken. Hij was afgestapt in liet Hotel d' E li rope cn bestelde een ontbijt. Een schrikkelijk onge val deed zich voor. Al etend brak prins Wia- zensky 3 kunsttanden van do bovonrij en do stukken drongen in zijne keel. liet slacht offer zonk neer en verstikte. In allerijl naar het gasthuis gevoerd, kon de ongelukkige toch niet gered worden, (laai de tanden lot in de longen waren geraakt. Enkele uren nadien stierf de prins in do grootste pijnen. Eene gruwelijke wedding. Uit Rybinsk wordt gemold dat in liet dorp Effimoffin eene herberg twee jongelingen eeno wedding aan gingen krachtens welke hij die het eerst een man doodde zes llosschen hier zou winnen. Daarop nam do gonaamdo Sarygino een mes cn bracht een gevaarlijken messteek toe aan den eersten man die in do herberg trad. De ongelukkige werd op den slag gedood. De moordenaar vroeg toen koudweg aan zij nen makker Eh wol heb ik do zes fles- schen gewonnen 'i Hij werd aangehouden en opgesloten. "^o:are:©2.-x±g;<3L e> aten* Overlijden. De grootste eigenaar van Katoenfabrieken der ganscho wereld, de heer Knight is te New-York overleden. ondervinding van gehad te hebben on het stuk lint was niets waard. Om beido reden was het onmogelijk haar vcrd&cht to houden dat zij liet wilde stelen on echter kon de dokter zicli niet ontveinzen, nadat hij de learner verlaten hrd, dat haar ge drag, toen liij haar bij een koffer verraste, juist hot gedrag was van iemand die een dief stal in den zin heeft. Geef u goou moeito mot mijn bagagie, zegde Rosamond, de bozigheid van Jufvrouw Jazeph opmerkende, zoodra doktor vertrok ken was. Dat is de taak van mijne luie kamenier en gij zult haar nog acliterloozer dan ooit maken als gij het voor haar doet. De kamer is nu al schoon genoeg in orde gebracht. Kom hier wat uitrusten. Gij moet eene zeer goedhar tige vrouw zijn, dat gij u zooveel moeite geoft om iemand die u heel vreemd is, te verplich ten. Uit de "boodschap, dio de doktor mij dezen middag gezonden heeft, heb ik vernomen dat uwe meesteres eeno vriendin van mijn armen lieven vader geweest is. Zij heeft hem zeker voor mijn tijd gekond. In ieder geval ben ik haar dubbel, dankbaar dat zij belanS in mij stelt om mijns vaders wil. Maar zulk een ge voel kunt gij my niet toedragen gij moet hier gekomen zijn uit zuivero goedhartigheid en verlangen om anderen te helpen. Ga nu niet naar het venstor. Jufvrouw Jazeph was uit hare knielende houding bij hot koffer opgestaan, en naderde het bed maar keerde zich eensklaps om in de richting van den heerd, toen Mevr. Frank- land van haar vader begon te spreken; (vervolgt).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2