MET GEHEIM Jaehtdraina to Wosterloo. Eeno erge zaak le Brussel I1N0ERE TSJDËSTanÖERE ZEDEN Hei overlijden der Gravin van Vlaanderen Vreeselijke ramp nabij Doornijk Al de scholen van SSemlin zijn gesloten. Spoorwegen en telegraplien zijn mot solda ten bezet. Overigons kondigt Oostenrijk nog drij wetsontworpen aan, aangaande het op9ischen van paarden, aangaande do hulp aan do fa- miliên te verloenen van militairen die door eeno mobilisatio worden binnengeroepen, eindelijk aangaande hot aanbieden door bij zondere en door do gemeenten van vervoer middelen 011 lukalon ook in geval van mobi lisatie. Bombardement van Andrinopei. Verzet dor consuls Dö Bulgaren hebben terug liet bombardo- ment van Andrinopei begonnen. Talrijke ge bouwen, binnen in do stad gelegen, hebben groote schade ondergaan. Do vreemde con suls hebben daarentegen verzot aangeteekond cn zeggen dat dergelijke handelwijze tegen alle internationale regels inloopt. Het gerucht is ook in omloop dat do Bul garen niet meer do overgave eisclien van Andrinopei. Wordt zulks bevestigd, dan zou het voel gemakkelijkor zijn don vredo to sluiten. Eeno vraag van Servië Servië vraagt den afstand door Turkije van heel de kust van St. Jan de Modua tot aan Durazzo. Dio vraag werd in naam der Serviërs, door de Bulgaarscho afgezanten aan de Turken overgemaakt. Laatste vergadering liet geheim wordt gehouden aangaande de laatste vergadering der afgezanten, Turkije zou nu eeno nieuwe grens voorstellen, gaan de van Kaza do Kirdjali tot Dedeagatcli op don Archipel. Deze stad zou nog aan Turkije toebehooren. Do Turken hebben goede hoop en moenen dat do onderhandelingen tegen toekomenden Maandag zullen geëindigd zijn. Rumanië draait mot den wind Te St-Pelersburg is men overtuigd dat Ru- manio langzamerhand overhelt naar de zijdo van do Balkanstaton on dateens den oorlog geëindigd, Itumanio zal doelmaken van het verbond Rusland, Engeland en Frankrijk. Du Tijden zijn niet meer wanneer monar- l:ea en staatshoofden alleen hunnen wil had den uit te drukken om de volkoren to vulde te doen trekken en elkander uit lo moorden voorde dwaaste, do lutlelsloreden. Europa duldt geen barbaren,maar zijn volk wil ook niet onderworpen zijn als eon slaaf. Verders, om ten oorlog to trekken en zijn plicht te volbrengen moot de soldaat weten voor wio, waarvoor en waarom bij zijn loven blootstelt. Zonder daarvan bewust te zijn, beeft de soldaat 't krachtig moraal niet,'tis' te zeggen dat bij zich dapper don moed laat ontzinken, dat hij bij d'earsto gelegenheid zich oyerged r en dat hij nooit oeno "kracht dadige houding neemt of zich moedig ge draagt. Wij zouden begrijpen dat Frankrijk oorlog zou voeren, om den vcrloron Elzas terug te winnen. We verstaan dat de Balkaanscho vorstondommen strijdon em den Barbaar- schen lurk uit Europa te jagen en hunne broeders onder liunno bescherming lo nemen. Wo zondun cischen dut moest Belgio's onaf hankelijkheid bedreigd worden, wij allon als oon man onze heilige vrijheid zouden vcrüo- digen. Maar waarom zou de oostenrijkscho sol- daal zijn leven goven en zich heldhaftig ge dragen Onulat staatshoofden willen beletten dat Servie zich uitbreidt cn van zijne overwin ning, dus van zijne opofferingen geniet Heeft Oostenrijk zich opofferingen go- troost om don Turk uit te rocion Toen Oostenrijk Bosnië aanhechtte had hot gcon ander recht dan dit van don sterkste. 24° VERVOLG. Jufvrouw Jazeph, zegde zij, naar de toe nemende duisternis buiten liet venster ziende, gij zult mij genoegen doen, als gij de kaarsen wilt aansteken, en de blinden neerlaten. Ik kan daarbuiten nu gecno gelijkenis meer be speuren met een gezicht in Com wallis er is niets meer te zien. Zijt gij zoo aan Corn wallis gehecht, me vrouw vroeg Jufvrouw Jazoph, eonigzins traag opstaande om de kaarsen aan to sto ken. Ja, ik bon er zeer aan gehecht, zegde Rosamond. Ik ben er geboren cn mijn echt- gonoot t«n ik waren op weg naar Cornwallis, toen wij ons genoodzaakt zagen om mijnent wil hier stil to houden. Gij hebt kmg werk om de kaarsen aan te steken. Kunt gij do luoi- fers niet vinden. Met eene kindschheid, die werkelijk verba zend was in iemand, die, bij liet in orde bren gen van do kamer, zooveel handigheid getoond had, brak Jufvr. Jazoph den eersten lucifer den besten en liet den tweeden uitgaan zoodra hij ontvlamd was. Bij do derde poging was zij gelukkiger maar zij stak slechts eeno kaars aan, en dio éêne droeg zij van do tafel, welke Mev. Frankiand zien kon, naar hot toilet, dq,t door do gordijnen aan liet voeteindo van hot bed voor haar verborgen was. Waarom zet gij do kaars weg vroeg Rosamond. Ik m eon do dat hot beter voor uwe oogen was het licht niet te dicht bij u te hebben, antwoordde Jufvr. Jazeph en haastig voegde zij er liij, alsof zij mevr. FranklanU geen tijd Bij liet begin van den Balkaanschen oor log kreten allo mogendheden hunne onzijdig heid en hun onbelang, want ze dachten dat do Turk, zooaln hij het beweerde, zijne vij anden met een slag zou vernielen. De kaart koerde. De Turken krijgen klop en zij winnen alleenlijk in 't liegen op liunne snelberichten over den oorlog. En nu dat die kleine volkeren liunne mach ten hebben voreenigd on ailes liehben ten pande gesteld om hunne broeders te redden on orn Europa oenen grooten dienst te bewij zen, nu, zouden do groote machten een groot deel van den buit willen En om dit te verwezenlijken, zou men heel Europa doorwoelen Monsterachtig ontwerp Keizers, Koningen en Staatshoofden, ver gelen al lo dikwijls dat hunne handelingen door do geschiedonis worden aangeteekend, ontleed en aan de goedkeuring of do verach ting van liet nakomelingschap zijn onder worpen. Door eone lichtzinnige handeling, doorééne enkele dwaling, bevlekken zij soms de her innering hunner regeering, die anders mis schien eeno schitterende bladzijde zou uit maken in do geschiedonis van hun vaderland. Cs lijkwagen Eone ploeg werklieden heeft den lijkwa gen welke reeds dienst deed voor wijlen den Graaf van Vlaanderen en Leopulu II, terug in orde gebracht, om nu ook liet lijk dei- gravin van Vlaanderen to vervoeren. IIij zal getrokken worden door zes paar den aan de hand geleid. De lijkplechtigheden Volgens het gebruik zullen do personen die do plechtigheden bijwonen, alleen Belgi sche eercteekcnen dragen. M. Nolé, do gekende baryton van het ope ra van Parijs, zal tijdens don lijkdienst in Sto-Guduhikerk het «Pit» Jésu» zingen. Een twoede lijkdienst zal plaats hebben in de kerk van.St-Jaak op Coudenborg, Maan dag aanstaande, om 10 uro. Dij de Jcden Het Joodsch consistorie van België en de beheerraad der Synagoog van Brussel zullen ook Maandag* een dienst laten colebreereu in hunnen tempel, ter nagedachtenis van liare K, H. de gravin van Vlaaiuleron. In ds Katholieks scholen. Ter gelegenheid der begraving van 's Ko nings Moeder zullen do katholieke scholen van Brussel en voorsteden Zaterdag gesloten zijn. Ds vreemds prinsen en ds bijzonders zendingen Tot hiertoo weet men slechts van twee kroonprinsen die te Brussel de lijkplechtig heden van do gravin van Vlaanderen zullen komen bijwonen. Hel zijn de Duilsche en do Roumaanscho kroonprinsen. Gzaar Ferdinand van Bulgarië, wiens bei de zonen thans aan liet hoofd van het oorlog voerend leger zijn in de Balkans, heeft zich doen vertegenwoordigen door hertog van Auhalt. Bulgaarsche gezant t9 Berlijn en diens zoon,, prins Edward van Anhalt. Prins cn prinses Leopold van Pruisen zijn roods to Brussel aangekomon. Prins Leopold is van geboorte een neef van keizor Willem. Door zijn huwelijk met do jongste zuster der keizerin van Duitschland, is hij tevens den schoonbroeder van KoizerWillem geworden. Aangekomen Lieden morgond, om 8 1/4 ure, zijn do kroonprins van Iluinoni6 cn zijne gemalin, van een generaal vergezeld, te Brussel aan gekomen. wilde geven om verdere aanmerkingen te ma- kon en zoo waart gij op den weg naar Corn wallis, mevrouw, toen gij hier stil hieidt Om daar een weinig rond te reizen, zeker Dit gezegd hebbende, nam zij do tweede kaars op, en verdween uit het gezicht, terwijl zij die naar de" toilet droeg. Rosamond vond dat do baker, in weerwil van haar zachtmoedig uiterlijk, bijzonder stijf hoofdig was. Maar zij was te goedhartig om staando to houden dat zij recht had de kaar sen geplaatst te hebben waar zij verkoos, en toon zij op do vraag van Jufvrouw Jazeph antwoorddo, sprak zij even opgeruimd en vricndolijk als te voren. O, noen Niet om er rond to reizen zegdo zij maar om recht door naar het oude land huis te gaan, waar ik geboren ben. Het behoort nu mijn echtgenoot toe, Jufvrouw Jazeph. Ik ben er niot geweest sedert ik een kind van vijfjaar was.Nu het is zulk een oud, vervallen gebouw Gij, die van de woestheid en eenzaamheid van Cornuallis spreekt, zoudt akelig worden op het denkbeold van in Porthgenna Tower te wonen. Het ritselend goluid van Jufvrouw Jazeph's zijden k'eed was, al den tijd dat Rosamond sprak, hoorbaar geweest. Het hield oogen- blikkclijk op, toen zij do woorden Porthgenna Tower zegde, en voor een oogen blik heersctite er eeno doodsche stilto in de kamer. Gij, die zeker uw leven lang in net on derhouden huizen gewoond hebt, kunt u niet voorstellen wolk eene plaats het is waar wij heengaan, wanneer ik wel genoeg bon om te reizen hernam Rosamond. Wat zegt gij, Jufvr. Jazeph, van een huis. waarvan eene geheele zijde sedert zestig of zevoutig jaar niet bewoond is geweest Daarnaar kunt gij u een begrip voimou van Porthgenna Tower, DE VOLKSSTEM Zij werden in do spatie opgewacht door don koning en den grootmaarschalk van het Hof en reden samen per auto naar het konink lijk paleis. De Koninklijke Prinsen De kinderen des Konings, heiden licht vorkouden zijnde,zullen de lijkplechtigheden hunner grootmoeder niet bijwonen, daar liet weder al to ongunstig is. Rouwbeklag van den Paus Z. II. Pins X, hij hot vornemen van het overlijden der Gravin van Vlaanderen zond onmiddelijk zijne innige deelneming aan Koning Albert; Kardinaal Merry del Val eveneens. Öeeinsming in den rouw. Zijne Eminencie Kardinaal Mercier, vor- gozeld van zijnen sekrelaris, heeft Donder dagnamiddag, ten 3 uro een bezoek in het palcis der Rogencieslraat afgelegd. Zijne Eminencie werd ontvangen docr Z. K. II. Prins van Hohenzollern, aan wien hij gezegd hoeft hoo innig do Belgische geestelijkheid deel neemt in do droefheid van do koninklijke familie. Zijne Eminencie heeft eene halve uur lang aan do doodspondo der'gravin van Vlaande ren gebeden. Zalerdagzaldo Kardinaal zalfde lijkdienst celebreeren cn do laatste gebeden in Sin to Gudula zingen, en zich vervolgens naar Lae- ken begeven om daarook den laats'en zegen 10 geven. Het verkeer dor Treinen Het bestuur der staatsspoorwegen, ten einde alle ongelukken to voorkomen aan den spoorwegbarreel der Koninginnolaan to Lacken, heeft voor Zaterdag do vol gende maatregelon gekomen 1. De internationale trein n. 7 ton 13 ure 13, uit Brussel Noord naar Oostende ver trekkend, zal langs do lijn Mecholen-Don- dermondo omrijden 2. Do gewone trein n. 3033 ton 13 ure 24 uit Brussel-Noord naar Ooslondo vertrak- kendo zal afgeschaft zijn tusschen Brussol- Noord en St. Pietcrs-Jetto. 3. De internationalo trein n.lGO ten 13 u. 50 uil Brussol-Noord naar Boulogne a/Z vertrekkend zal tusschen Brussel Noord en Brussel Zuid afgeschaft zijn. 4. De trein n. 3440, ten 14 ure 3, uilBrns- sol (Noord) naar Dondermonde vertrekkend, zal afgeschaft zijn tusschen Brussel (Noord) en St-Pieters-Jolle. 5. Do trein n. 2813, ten 10 ure 38 uit Kort- rijk vertrekkend om ten 13 u. 12 te Brussel (Noord) aan to komen, zal tusschen St-Pio- tors-Jettoon Brussel (Noord) afgescliaftzijn. 6. Derechtstreekschó trein n. 3034, ton 11 u. 2 uit Oostende vertrekkend om, langs Aalst, ton 13 u. 20 to B'russol (Noord) aan to komen, zal lang Schellehelle-Döiidermoad.e- Mechelen omrijden. (Do reizigers van Aalst beschikken om naar Brussel to komen over den trein n. 3028, die ten 11 u. 50 uit Aalst (Noord) vertrekt, 7. Do trein n. 3450, ten 12 u. 38 uit Dr-n- dermonde vertrekkend, om ten 13 u. 40 te Brussel (Noord) aan te,'kornon, zal tusschen St-Pielers-Jette en Brussel (Noord) afge schaft zijn. 8. Gebeurlijk zal do rechïstreeksche trein n. 2815,ten 12 u. 32uit Korlrijk.vertrekkend om ton 14 u. 8 te Brussel (Noord) aan te komen', to Lacken weerhouden worden lol na den voorbijtocht van den lijkstoet. 9. Gebeurlijk zal de trein n. 3100, ten 13 u. 33 uit Dcnderniondo vertrekkend orn ton 14 u. 18 te Brussel'Noord aan to komen, eveneens te Laekon weerhouden worden. Co begroeting docr het vclk Vrijdag morgond werd hot publiek toege laten voor het stoffelijk overschot van II. K. de gravin van Vlaanderen to defileeren. Reeds om 8 uren 's morgends stonden duizenden personen, door do Nadar-bareolon in rijen gehouden, voor hot paleis der Regen- Er is eene westelijke zijde, die wij zullen kunnen bewonen en eene noordelijke zijdo waar do ledige oude kamers zijn, dio wij voornemens zijn te laten herstellen. Donk eens, welk eone menigte wonderlijke, ouder- wetsche-dingen zullon wij in die onbewoonde kamers vinden Ik zal het voorschoot van den kok voordoen cn do handschoenen van den tuinman aantrekken on ze van boven tot on- dor doorsnufiolen. Wat zal «te huishoudster verbazen, als ik te Porthgenna kom oti haar do sleutels van do leelijko noordelijke kamers vraag Een gesmoorde kreet, en een goluid alsof iets tegen de toilettafel stiet, volgden op deze laatste woorden van Mevr. Frankiand. Zij sprong in het bed overeind en vroeg driftig wat er gebeurd was Niets, antwoorddo Jufvrouw Jazeph. Met zulk eene doffe stem sprekende dat haar toon bij fluisteren af was. Niets, movrouw, niets, dat verzeker ik u. Ik stiet mij, bij ongeluk, tegen de tafel, maak u, bid ik u, niet onge rust 1 'tis de moeite niet waard er acht op te slaan. Maar gij spreekt alsof gij pijn liadt, zegde Rosamond. Neen, neen. geene pijn. Ik lieb mij vol strekt niet bezeerd. Terwijl Jufvr. Jazeph verklaarde dat zij zich niot bezeerd bad, werd do deur der ka mer geopend, en trad do dokter mot M. Frank- land binnen. Wij komen vroeg, movrouw, maar wij willen u ruimte van tijd geven om op uw go- mak uwe toebereidselen voor den nacht le maken, zegde de doktor. Hij zweeg, on merkte Rosamond's verhoogde kleur op. Ik vrees dat gij te veel gesproken en u opgewonden hebt. ging hij voort. Als gij mij dien wenk niet kwa- ciestraat, niellegenslaando het gure woder, den snijdenden wind cn de sneeuw, geduldig te wachten. Juist om 10 ure werden de groote poorten van hot paleis geopend en hot volk toegela ten voorbij de katafalk te trekken. De katafalk is achteraan in do groote rotonde, in indrukwekkende rouwkapel her schapen, opgesteld, on rond de kist staan honderden kaarsen le branden. Voor, links en rechts der katafalk liggen bergen prachtige bloemen, garven en kio nen, zoo menigvuldig, dat men zich in een rijk versierden wintertuin zou donken. Op dó kist van H. K. II. ligt de heerlijke kroon van den koningaan den voet do schoono kroon meibloemen, van de kleine prinsjes. Do overige bloemen zijn afkomstig van liooger en lager personeel, lioogcn adel en vreemde vorsten. Aan elk der vier zijden van de katafalk staat een officier, metontblooten sabel. Twee zwarte Zustors bidden bij het lijk. Het publiek trekt ingetogen voorbij het aangrijpende geheel. Eene moorddadige instorting Zeven dooden In de kalkgroeve van M. Lenain, te Ca- lonno, deed zich Donderdag namiddag om streeks twee uro eeno instorting voor, waar onder negen werklieden bedolven werden. Twco hunner konden spoedig gered worden; zij waron nogal erg* gewond. De reddings werken werden dan ieverig voortgezet. Om 3 1/2 uro werden reeds twee lijken uitgehaald cn een uur later twee andere. Men wanhoopt do overige werklieden nog levend terug lo vindon. Een honderdtal per sonen bevonden zich gansch den namiddag tor plaats. Do slachtoffers bevinden zich op den bodem der jout, heigeen de reddingswer ken zeer moeilijk maakt. Do instorting wordt toegeschreven aan do aanhoudende regons der laatste dagen. De gekwetste werklieden zijn Victor Pot tin van Bruyellcs on Frans My, van Mau- bray. Do gedooden zijn de gebroeders Alfons on Louis TTuys, van Sl-Maure de gebroeders Henri en Frans Pottier van Bruyelles Jean Lom a ire, van Péronncs, Hendrik Dembrain en Desiró Van Koster, van Mauliry. Moest al dezo ongelukkigen zijn gehuwd on vader van familie. DÓ rords gevonden lijken zijn in eone af hankelijkheid dor grooven gebracht. Deoit- zookingon worden met koortsige liaast voort gezet. Het parket ter plaats. Louis Saelen, 24 jaar oud, zoon van den jachtwachter Corn. Saelen. en dio dikwijls mot zijnen vader op rondo gaat, keerde gisteren avond korts na S uro huiswaarts van zijn werk. Hij woont op't Heultje. Eens klaps zag hij in do verte een lichtbak en hoorde verscheidene schoten knallen. Hij ging er dadelijk op af om zoo mogelijk do stroopers aan le houden. Toen hij op korten afstand genaderd was, word zijn aan wezigheid opgemerkt door de stroopers. Da bakdragor doofde zijn licht uit en nam ijlings de vlucht. Eon tweedo slrooper, dio hot ge weer droeg, vluchtte in eene andere richliag. Do moedige Saelen achtervolgde dezen laatste. Hij had hem eindelijk ingehaald. Toen keerde do slrooper zich om en vuurde zijn geweer rakelings af op den jacluva.chler. Het schot dal nog bal" vormde, vloog door lijk neemt. M. Frankiand, geloof ik dat hoe eer gij movrouw fgoeden nacht wenscht, hoe beter het zijn zal. Waar is do baker Jufvrouw Jazeph zat mot ha; r rug naar de kaars gekeerd toon zij naar zich hoorde vra gen. Even tevoren had zij M. Frankiand aangezien mot eene levendige, onverholens nieuwsgierigheid, dio, als iemand het opge merkt had, verwonderlijk in strijd met hare gewone bescheidenheid en beschaafdheid van manieren geschenen zou hebben. Ik vrees dat do baker zich bü ongeluk zwaarder in do zijde bezeerd heeft dan zjj be kennen wil, zegdo Rosamond tot den doktor, mot do ce:i9 hand naar de plaats wijzende waar Tufvr Jazeph zat. terwijl zij do andere om den hals van haar echtgenoot sloeg. Toon doktor Orridge do baker vroeg [wat er gebeurd was,5 wilden deze niet bekennen dat het ongeval van eenigo bekentenis was. Hij vermoedde echter dat zij leed, of, ten min ste, dat er iets gebeurd was, dat haar veront rust had w-int hij had de grootste moeite om hare aandacht bij zijno woorden te bepalen, terwijl hij haar eenigo noodigo voorschriften gaf. iu geval hare diensten, gedurende den nacht noodig waren. Al den tijd dat hij sprak zwierven hare oogen van hem af naar de plaats waar Mijnheer en Mevrouw Frankiand te zamen spraken. Van allo menschon op de wereld zag Jufvrouw Jazeph er het allerminst naar uit om zich aan onbescheidena nieuws gierigheid schuldig te maken en echter ver ried zij openlijk al do kenteekens van eeno uiouwsgicrigo vrouw, terwijl Frankiand aan liet bed zijner gado stond. Dc doktor zag zich genoodzaakt zijn gebiedensten toon aan te nemen, voor dat bij er haar toe kon brengen naar hem to luisteren. En nu, Mevr. Frankiand, zegdo de dok- 30 NOVEMBER 1912 een buitengewoon toeval, tussclion do twee beonon van Saelen door en nam een dcol van elke broekspijp mee. Saelen mag van geluk spreken dat hij niet getroffen werd, want liet schot werd gelost op minder dan twee motor afstand. Niette min werd do vervolging voortgezet en de slrooper werd vastgegrepen. Nu volgde eene worsteling lijf om lijf. Op zeker oogenblik struikelde Saelen on viol achterover, do slrooper viel boven op liem. Deze rukte zich los on nam do vlucht, zijne klak achterla tende. De jachtwachter bad verschillige kwets uren bekomen bekomen en ongetwijfeld heeft Lij den slrooper ook kennelijk ge maakt. Gedurende de worsteling bedeklo da slrooper gedurg zijn aangezicht. De gendarmerie werd verwittigd on dezo stelde het parket van Turnhout met do zaak in kennis. Samongestèld uit MM. Caron, substituut van den procureur dos Konings Van den Hove, onderzoeksrechter en Hanno- sot, griffier kwam ter plaats om een onder zoek in te stellen. Saelen werd langdurig ondervraagd. Hij heeft don strooper niet erkend. De magistra ten vergezeld van Saaien, begaven zich ter plaatse, do sporen der worsteling waren nog goed zichtbaar. Verscheidene huiszoekingen werden gedaan, doch dezo leverden geenen uilslag op. liet onderzoek wordt voortgezet. EEN MEISJE IN DOODSGEVAAR EENE AANHOUDING De policie der 2® Brusselscho afdeeling ent het parket onderzoeken thans eeno zeer ergo zaak. Ecnigen tijd geledon stopte een tweespan voor do herberg der echlgehoolen X... Huidenvetterslraat. Een rijk gekleed 40 jarig man slapie uit en ving een gesprek aan met do twee diensters. Deze waron Helena Moulin, 20 jaar oud on Mario Defray, 17 jaar. Ilij zette beide meisjes aan .hunne plaats lo verlaten en spiegelde hun de mooiste boloften voor. Het gelukte hem niet. Vrijdag, 22 November, was hot do uit gangsdag van Marie Moulin. Rond 8 ure 's avonds sprak dezelfde persoon ze ter Beursplaals aan en herinnerde zijne vroegere voorstellen. Ditmaal, onder een valsch voor wendsel, lokte hij liet meisje in zijne kamer, Reulenstraat, te Schaarbeek. Daar sloot lnj zo op en zei dat zo op 2S November mot een half dozijn andere meisjes naar Holland en van daar naar Amerika zou vertrekken. Mario Moulin begreep wat do eftendeling be doelde. Zij smeekto om te mogen heengaan, doch zij word door don lagen lcercl deerlijk go- schopt en geslagen, zoodat zij het bewustzijn verloor. Zaterdag morgend alleen zijnde, kon zij de deur openen en sukkelde, nog erg ge kneusd en gewond,tot bij hare meesters,wien zij alles vertelde. Ilaar toestand verslechtte en Dinsdag moest een geneesheer worden ontboden en het anno meisje werd naar liet Sint-Pieters gasthuis overgebracht. De policie werd ver wittigd, doch de toestand van liet meisje was zoo org, dat zij niot kon worden onder vraagd. Een aanhoudingsmandat word door hot parket afgoloverd en de' ellendeling werd in zijno kamer aangehouden. Hij zegt Belg en makelaar in granen to zijn. Zijne vrouw, van wie hij gescheiden leeft, verblijft in do provincie. Hij werd reeds voor handelsbedrog ver oordeeld en is bovendien zeer bevriend met de hoofddader der bandietendaad, op do Legrandlaan gepleegd. Hij werd opgesloten. Do toestand van Marie Moulin is steeds onrustwekkend. tor, zich van de baker afwendende, daar ik met Jufvr. Jazeph aiies heb afgesproken, zal ik het voorbeeld goveu om u rustig te maken dooru goeden nacht to weuschen. Frankiand dio den wenk, welke iii dezo woorden lag. verslond, wilde haar insgelijks goeden nacht wenschen, maar zijne vrouw hield zijno beide handen vast,enrerklaardcdat hij redelijker wijze niet kon verwachten dat z:j hem, ten minste in het eerste half uur, zou laten heengaan. De dokter schudde het hoofd, en begon over het nadeelige van te groote op- gewendenheid. en hot heilzame van kalmte ca slaap uit te weiden. Zijne tegenwerpingen zouden echter van weinig uitwerking geweest zijn, al had Rosa mond hem ook vergund er raeè voort te gaan, indien liet kind niet juist op dat oogenblik wakker geworden ware, en zich een krachtig bondgenoot van den doktor betoond had, door moeders oplettendheid geheel in beslag te nemen. Zijno kans waarnemende, geleidde doktor Orridge, M. Frankiand de kamer uit, juist toen Rosamond het kind in hare armen nam. Aan do deur hield hij een oogenblik stil, oin jufvrouw Jazeph nog een laatslo woord toe to fluisteren. Als mevr/Frankiand wil spreken, moet gij haar niet aanmoedigen, zegde hij. Zoodra zjj het kind in slaap heeft gesust, moet zij ook gaan slapen. Daar in dien hoek is een slaapstoel, dien gij voor u zeiven kunt open slaan wanneer gij behoefte gevoelt om te rusten. Laat den kandelaar achter de gordijn biffven slaan zooals nu. Hoe minder licht me vrouw Frankiand ziet, dos te eer zal zij in slaap vallen. (vervolgt.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2