IET GEHEIM Het moorddadig pïeolit Woorden wekken Voorleiden strekken of is bakkers vso Brugge IflEUWSlSIIGIITEH to Berlaar Belangrijke diefstallen Uit onze Kolonie Spisijslffibristc h. L. M&YVAERT 't Wit Stoopke vaii Jao-p33 Neofs 1° IUj zal duren zoolang als do vredeson derhandelingen. 2° Turkyë mag al do belegerde steden, in gesloten troepen of Turksche bevolking van bet schiereiland bevoorraden. 3° Dat bevoorraden zal gebeuren langs allo wegen en ook langs de Adriutische ze6 en de Ionische zeo. 4° Om die bevoorradingen te vergemakke lijken zullen do bondgenoten een vrijgeleide moeten gevon aan dö Turko'n. 5° Dat bevoorraden zal berekend worden in evenredigheid van het aantal soldaten en do bevolking. 6° Daarom ook zouden do Turksclio treins recht hebben door do legorafdeelingen der bondgenoten te dringen. 7° Do blokado van al do eilanden der Adria- lische zeo on dcrEgoïscho zeo moet opgehe ven worden. Men vernoemt uit goede bron dat Grio- konland die voorwaarden niet kan aanne men, daar zij aan Turkije zouden toelaten ©ene grooto hoeveelheid voedsel on andere voorraden kolen op het oorlogstheater op te stapelen, hetgeen heel zeker van aard zou wezen moer kloeken mood to geven aan de Turken en bij de bevolking het gedacht doen oprijzen dat do Turken waarlijk als overwin naars zijn uit den strijd getreden en de ware overwinnaars nu eindelijk machteloos zijn. Van den anderen kant, zoo beweert nmn, zou Griekenland zijne vlootter beschikking gestold hebben der Bulgaren alsook drij le gorafdeelingen derwijze dat zij met hunne verecnigdo strijdmachten heel zeker de ver sterkingen van Tchataldja zouden doorge broken bobben en zoo don oorlog plotselings doen eindigen. Vergadering der Russische stafoverste» Men meldt uit St-Petersburg Verleden weck werden do stafoverston van do 17 militaire omschrijvingen to St- Petersburg vcreenigd. Na eeno samenkomst met don algemeenen stafoverste is elk naar zijne omschrijving teruggekeerd. Een uitmuntend gedacht Eon telegram uit Belgrado beweert dat Servië voornemens is al do geschillen mot Ooslourijk aan den vredestribanaal van den Haag te onderwerpen. Iedereen moet dergelijk inzicht goedkeu- ron. WV Eo:i Fransch dagblad deelt ons vandaag liet volgende verhaal mede uil Brugge Er beslaat in Brugge oone belangrijke maatschappij van bakkers oio gezamuntlijk den aankoop doen van al wat lot hun be- drijf lïoodig is. Din gezamenllijko aankoopén bereiken jaarlijks do som van 500,000 fr. Dat cijfer zal dit jaar nog te boven worden gegaan. Zij laten jaarlijks ook eene winst achter dio stillckensaan een kleine oorlogsschat uitmaakte voor hot syndikaat der bakkers. Deze hebben dio sommen gebruikt om m eeno grooto, moderne bakkerij op te rich- ten, voorzien van al wat men in eeno voor- boeldige inrichting maar wenschen kan. Voor acht dagen,werden deze nieuwo in- f stellingen bezocht door do bakkers en hun- i no Damon. Onder allo oogpunten dwong dezo inrichting eenieders bewondering af. - Naderhand werd do koflio in hot lokaal m aan al de bezoekers aangeboden. De heer m voorzitter nam het woord om de bezoekers en do da men vooral to bedanken. Hij deed m ook verstaan dat do werking van liet syn- n dikaat zich bij deze instelling niet zou bo- £8° VERVOLG. Gij zult, natuurlijk, wol verlangen te weten wat do nieuwo baker gezegd of gedaan beeft, om mijne vrouw zoo- to verschrikken, hernam Frankland. Ik kan u geene bijzonder heden meêdeolen want mijno vrouw was gister avond in zulk een zenuwachtigon angst, dat ik geene ophelderingen durfde vragen en ik bob opzettelijk gewacht, heden morgend onderzoek to doon tot dat gij hier kwaamt en mij naar boven vergezellen kondet. Gij hebt de vriendelijkheid gehad u zooveel moeite te geven om ons do diensten van deze ongeluk kige vrouw te bezorgen, dat gij recht hobt alles te hooreu wat tegen haar ingebracht kan worden, nu zij weggezonden is. Alles in aanmerking nemende, is nnjno vrouw lieden morgend zoo erg niet als ik vreesde. Zij ver wacht u bij mij te ziou eu als gij zoo goed wilt zijn mij uw arm te geven, zullen wij da delijk bij haar gaan. - Doktor Orridge stond haastig uit de gomak- kclyke houding, die hij had aangenomen, op, en ging zelfs instinctmatig zoover, eeno bui ging to maken. Men meene niet dat hij zijne onafhankelijkheid in gevaar stelde, terwijl hij aldus handelde, door in een overijld goedkeu renden geest over rijke lieden te denken. hij werktuigelijk ccue buiging maakte, op dit oogent lik vergetende dat M. Frankland Diet in staat was dezo buide to waardeuren, dacht hij slechts, op do meest onbaatzuchtige en afgetrokken© wijze, over aristokratisch Vlotd, over de beschaafdheid, die het meé- bracht, over de waarde, welke het aan woor den schonk, dio in don mond van gewone palen, maar dat ook, bij liet overlijden van eenen bakker, do vereeniging het bestaan zou verzekeren van do weduwo en van do weezen. Of zulks van aard was indruk to makon op de leden dier vereeniging Men moet handelen, strijden, zich ver- dedigen en eerst en vooral zelf de redding zoeken in den strijd om het leven en de mededinging van handel en nijverheid De bakkers van Bruggo hebben zulks i wonderwel begrepen. Wij geven dat voorbeeld van do Brugsche bakkers tor overweging aan al do niet vcree nigd e. Dio maaion wil, moet eerst zaaien. Nadore bijzonderheden Do vechtpartij, welke in do herberg der Smidstraat was begonnen, word op 't straat voortgezet, in don donkere. Fr. Simpels, het slachtoffer, stond op straat te klappen met een ander persoon, mot wie hij uit eene her berg in do buurt was gekomen. Opeens kwam een dor vechters lot ben geloopen, die don oone eon kaakslag toediendeen Simpels neer schoot. Zekere Goeraerts, van Konings Hoyckt en niet van Putto, zooals er verkeerdelijk word gemeld, heeft eeno snede op don rug van 10 centimeters lang. Ilij is blootsvoets gevlucht, en boor Busschots aan den barrecl, gaan opkloppen voor hulp. Ilij is daar blij ven liggen. Doctor Mutsaert beeft hem ver zorgd. 's Morgens ging men zijne blolflien en klak halen, welke hij op don weg badge worpen om te ontkomen. Te Itegbem is ook oen der vechters in verpleging. Deze beeft scholen gekregen in den arm. Verscheidene herbergiers zijn door do gendarmen onder- boord. Do bendo is opzettelijk gekomen om te moorden. Stoutmoedige dieven bobben te Antwerpen,- Brussel en Verviers aan bot werk geweest. In dezo drie plaatsen werden ten nadeelo van. handelaars bolangrijke sommen gestolen. Te Antwerpen Do diamanthandelaar Karei Zweyor, wo nend o Arendslraat kwam door do Aienberg- slraat, toen hij schielijk tegen bet lijf geloo pen werd door een welgekleed persoon. M. Zweyer viol ton gronde on do andere verwij derde zich haastig. Toon M. Zweyer eenigo oogenblikkon latei- zijne zakken betastte, stolde hij vast, dat zijne brievehtasch inhoudende eene som van 10,520 fr. in brankbriefjos pn twee krediot- brioven, een Van 38,512 en oen van 14,350 fr. verdwenen was. Onmiddellijk werden de banken verwittigd zoodat do dief do waarden niet zal kunnen vorïiandolon. Men heeft geou spoor van den gauwdief gevonden. Ta Brussel. Een groothandelaar, der Hoogstraat, M. G..., nam een veertiental dagon geleden een bediende in dienst, zokoro B... een Luxem burger. Maandag moest B.eene som van lO.OOOfr. gaan betalen in eeno bank. Een andere be diende van M. G... moest .ook eeno rekening van 2000 fr. gaan betalen. B.. vroeg aan den andere bediende of hij ook dezes boodschap wilde doon, waarop do andore hem do 2000 frank overhandigde. B... vertrok met do 12.000 fr. en is'nog niet teruggezien. Zijn signalement is in alle richtingen rondgestuurd. Te Verviers. In do Nationale Bank te Verviers, moest oen bcdiendo eon krodiotbrief van 50.000.fr. menschen zeer eonvoudig en alledaagsch klinken zouden. Onder de goede hoedanigheden van doktor Orridge, en hij bezat er vele behoorde, inzon derheid dat hij porsoonlijke beschouwingen nooit eenen ernstigon invloed op zijn gevoe len liet hebben. "Zoodra hij de kamer van Mevr. Frankland binnenkwam, zag do doktor met eon enkelen blik dat zij door do gebeurtenissen van don vorigen avond ongunstig verouderd was. Hij merkte op dat do glimlach, waarmee zy haren echtgenoot begroette de flauwste en weomoe- digste was, dien hij op haar gelaat gezien had. Ilare oogon stonden dof on vermoeid, hare huid was draog, hare pols ongeregeld, liet was duidelijk dat zij een slapeloozen nacht had doorgebracht, en dat haar gemoed geschokt was. Zij bracht hot gesprek onmid- delijk op Jufvr. Jazeph. Gij hebt zoker wel gehoord wat er ge beurd is zegde zij, Orridge toesprekende. Ik kan u niet zoggen hoe bedroefd ik or over ben. Mijn gedrag moet u, zoowel als die arme ongelukkigo baker, dat van eene grillige, hardvochtige vrouw toeschijnen. Ik zou kun nen weenen van droefheid cn spijt als ik be denk hoe onbezonnen ilc was, en hoe weinig moed ik getoond heb. O, Lenny, het is ver schrikkelijk het gevoel van wie ook, te kwet sen, maar die ongelukkigo weerlooze vrotiw zulk een verdriet aan te doen als wij haar aangedaan, hebben, haar zoo bitter te doon weenen, haar zoo te vernederen on to grie ven Mijne lieve Rosamond, viol Frankland haar in de redo, gij betreurt de gevolgen, en vergeet dtf oorzaken geheel. Bedenk in welk eo"o ontsteltenis ik u gevonden heb, daar moet oenige redon voor geweost zijn. Bedeak DE VOLKSSTEM ontvangen. Men overliandigdo hem twee bundels olk van 25 briefjes van 1000 fr. Daar hij eene betaling van 10.195 fr. moest doen, nam hij 11.000 fr. uit oen der bundels on stak de 14 andere briefjes Jn zijn zak. Weinige oogenblikken later stelde li ij met ontzetting vast dat do 14.000 fr. ver dwenen waren. Ilij kon wel bel signalement opgeven van een persoon die dicht bij hem geslaan had in do bank, doch dezo persoon werd niet meer teruggevonden. Opzoekingen werden ook nog gedaan in de statiën, doch vruchtoloos. Eene dubbele moord In do streek van Fünda-Bialo, in Katanga, was de sultan Luambowo, van liet dorp Lu- bango, ontevreden omdat de bewoners van hot dorp Kawa in het Water der rivier van zijn dorp kwamen vissollen. Hij trok gewa pend met al zijne or.d'orhoorigon naar zijnen tegenstrever, dun hoofdman Vilabuya, om daarover uitloggingen te vragen. Gekomon op het grondgebied van don hoofdman, doodde Luambowo met twee ge- woerschoten Villabuya. Do kapüein Sclaka- nia, dio het slachtoffer tor hulp kwam, werd ook gedood. Verschrikt namon de bewoners van Vila buya do vlucht, waarop Luambowo zich terugtrok. Ilot parket hooft do zaak in banden. Hevige brand i9 Brazzaville To Brazzaville heeft ben hevige brand do magazijnen van du Menageries Fluviales in asch gelegd. 31 tonnen caoutchouc en eene grooto hoeveelheid ivoor worden do prooi der vlammen. De schade bedraagt 600,000 frank. Vertrek van de Elisabethviile Zullen zich op Zaterdag, 7 December, aan boord van de Gongoboot Elisabethvilie te Antwerpen, inschopen Heeron Kosten, telegraafplaatser, 2° ver trek Lardot, bestuurlijke agent van 3eklas 4° vertrek Bertulens, 'aardèworker, 2® ver trek Vorsluys, bestuurder, G® vertrek Van den Plas, bureeloverste in het ministerie van colonicn, in bijzondere.zending Maertens, sectie-overste van 2° klas, 2® vertrek Pol- lini, scctio-ovorsto 1° klas, 2® vertrek Karlsop, opziener van werken, 4° vertrek Christiaons, werkhuisoverste, 3® vertrek Thionpont, ijzeronwegplaatsor, 4® vertrek Smet, aardewerker, 2® vertrekJomini, scctio-ovorsto, 1® klas, 4° vertrek Poumay, vérificateur der belastingen van 2® klas, 3® vertrok Vanovorcooren, hoofdklerk der belastingen, 2° vertrok Lucas, Slassat, De Brandt, hoofdklerken dor belastingen De- fronneon Pottier, klerken der belastingen van 1° klas Magdalyns, Cauchie, Ranvout, Degliescllo, Van Trie 1Uvoid, Farcy, Fassion, Schnitzlor, Verbékon, Rohveaux, Verr'asso en D'Aout, klerken der belastingen van 2® klas G. Rovoro, veearts, 3® vertrok G. Dalimont, kultuuroversto van 3° klas, 2e vertrek E. Sacré, bestuurlijke agent van 1® klas, 2® vertrek. Voor do Compagnio van Kassaï heeren Georges Doloze, geneesheer, 2® vertrek II. Jacqué, J. Lu Roye, J. Noiret, Th. Tier- lïtickK. Van do Volde en J. Winlgons, allen adjunkton van 2e klas, 1° vertrok. Brussel.Uit het zaaier gered. Een inwoner van den Vlaaftsschen steenweg, na eert twist met zijn broeder, sprong Maandag avond in do vaart rechtover du kazerne van 't Kasteeltje. Een korporaal-hoornblazer, door Iwoo soldalen geholpen, gelukte er in den wanhopige to redden. ook hoe vast gij overtuigd waart dat- do baker niet bij hare zin non was. Gij zijt toch zeker op dat punt niet reeds van gedacht veran derd Juist dat is het, wat mij den gelieelen nacht gekweld heeft. Ik kan niet anders don- bon ik gevool mij zekerder dan ooit dat het verstand van dat arme schepsel gekrenkt moet zijn, en echter, als ik bedenk hoe goedhartig zij hier kwam om mij to helpen en hoe ver langend zij schoon to zijn om zich nuttig te maken, kan ik niet anders dan mg oj*er mijne vermoedens schamen -ik kon ifot nalaton mij zelvo te beschuldigen van do oorzaak te zijn geweest dat zij gistor avond weggezon den is. Mijnheer Orridge, hebt gij in het voor komen van Jufvrouw Jazeph iets ongemerkt dat n deed twijfelen of zy wel zoo gezond van hersons was al3 zij behoorde to zijn. Zeker niet, Mevr. Frankland, anders zou ik haar nimmer hier gebracht hebben. Ilot zou mij niet verwonderd hebben to liooren dat zij plotseling ziek geworden was, of een zenuwtoeval had gehad, ofdat oeno kloinig heid, waarvan niemand anders geschrikt zou zijn, genoeg was geweest om haar in de he vigste ontst9lLouis to brengen. Maar te verne men dat er iets is, dat naar krankzinnigheid zweemt, ik beken het, verwondert my Zou ik mij vergist kunnen hebben riep Rosamond uit, in verwarring en twijfel beur telings den doktor en haar echtgenoot aan ziende. LennyLenny! als ik mij vergist heb, zal ik het mij zelve nooit vergeven Als gij ons eens zegdet, lieve, wat u vermoeden deed dat zij Wanzinnig was? zegde Frankland. Rosamond aarzelde. Dingen, die ons voor ons zelve belangrijk toeschijnen, sprak zij, Schijnen zoo onbeteekeneud als zij in woorden Diefstallen op voertuigen. Do policie heeft Maandag avond twee kerels aange houden, die van een wagen tweo korven boter wegnamen, vertegenwoordigend eeno waarde van 3G0 frank. Do dieven, beticht van talrijke andere ontvroemdingon, werden opgesloten. Gauwdieven. M. Dubiez, ingenieur, wonendo to Nouville (Henegouwen), zich Zondag in Brussel bevindend, nam dentram, in 't midden der stad. Afstappend werd liij gestootcn door twee onbekondon. Weldra stelde bij de vordwijning vast van zijne brioventcscli, inhoudend 1500 frank in bankbriefjes. Erg ongeluk. Maandag avond, rond 7 1/2 ure, had in do Augustijnenstraat, nabij de do Brouckèreplaats, een droevig ongeval plaats. Een ontvanger der bruine trams bo- vond zich ach tor zijn rijtuig en wilde den trolley veranderen, toen bij verrast word door con volgenden tram. Do ongelukkige Lrambediendo word do boenen verpletterd tussclien de buffers dor tweo rijtuigen. Erge val. Een melsersgast, Ernest Uytonbroeck, wonendo D6\vantslraat, to Laekon, was Maandag in eon gebouw van den Ellerbeokschon steenweg aan den arbeid, toon bij opeens liet evenwicht verloor en van het tweede verdiep viol. Do ongelukkLo werd in den val een heen gebroken en erg gewond aan liet hoofd. Flauwe klucht. Do bedienden golast met bet verzonden der kleine pakken in het hoofdposlbureel, zagen Maandag uit eenen omslag twee menscbonooron vallen. De om slag was naar oen pachter uit den omtrek van Gosselies gestuurd. liet parket werd verwittigd en ge lastte don wetsdolctoor Leto do menschelijke overblijfsels te ondorzoekon. liet was do ooi- van een kind en die van een volwassen per soon, tweo onlloedkundigo stukken, die in sterk water bewaard geweest waren. Men denkt dat dit eeno klucht is van siu- dcnlen in genooskundo. De zuivere leef»lo doet vclon kwaad. De chicoreo Vincart doet allen goed. 1500 Q Zei lick. De laffe moordaanslag. Het onderzoek over do inoord van Rampel- berg wordt ieverig voortgezet door don on derzoeksrechter M.Do Lnruwièro.De schoon broeder van hot slachtoffer, Van Buggen- lioudt,heeft 14 dagen voor do moord een ge weer gekocht, dut tot jiu toe nog niet terug gevonden is. Do onderzoeksrechter heoft daarenboven eeno bolangrijke getuigenis ont vangen, deze van con advokaat der balio van Brussel, diu door Van Buggen houdt mol do dood bedreigd werd, omdat hij tegen hem pleilto. Curogem. Brand. In den bierkel der der herbergiers Demoter, Steenweg van Bergen, 492, brak verleden nacht brand uit. Er stonden in don kolder vele oude meube len, zoodat hot vuur groote uitbreiding nam. De pompiers snelden dadelijk Ier hulp er. na oen uur work ens waren zij het vuur meester Alles wat do kelder bevatte werd vernield. Laeken. Oneerlijke knecht. Een voorman, in dienst van oenen houthandelaar der Claessonsstraat, moest Maandag eene Ia ding planken naar do O verwinning straat, tc St. Gillis, voeren. Ilij vertrok met zijn ge span en ging dn lading vorkoopon aan oenen 'houthandelaar dor Neerpedestraat, te Andcr- lccht. Daarna liet bij peord en kamion ach ter en ging zich vermaken met hot geld van don verkoop. Eeno klacht werd Maandag avoiul tegen den oneerlijken voerman inge diend. dio Dinsdag morgend aangehouden werd. Ilij is lor beschikking van 'L gerecht opgesloten. Leert Frar.sch zonder meester,3,00 fr. en 3,50 fr. liet boek, te koop ten bureele dezer. St-Joost ten-N'code. Jonge nieldeuge. De bijzondoro kommisSaris der Noorusta- tie, M. Malfeson, bemerkte Maandag een uitgedrukt worden. Ik wanhoop bijna u te doen begrijpen welke goode reden ik bad om te schrikken, en dan vrees ik ook dat ik, door te trachten ray zelve te rechtvaardigen, de baker wellicht onrecht aandoe. Verhaal ons, op uwe eigene wijze, hoe da zaak zich heeft toegedragen, en ik ben ze ker dat gij hot dan verhaalt zooals het is, zugde Frankland. En houdt, bid ik u, vooral in 't oog, voegde de doktor er bij, dat ik werkelijk een groot gewicht aan mijne meening omtrent Jufvrouw Jazeph hecht. Ik heb geon tijd ge noeg gohad om er eene te vormen. Gij hebt veel moer gelegenheid gehad om haar gade te slaan dan ik. Aldus aangemoedigd, verhaalde Rosamond duidelijk en eenvoudig alles wat den vorigen avond in hare kamer gebeurd was, tot den tijd toen zij do oogen gesloten had, en de ba ker haar ledikant had hooien nadoren. Alvo rens de zonderlinge woorden, die Jufvrouw Jazeph haar iu 't oor gefluisterd had, te her halen, zweeg zij een oogenblik en zag haar echtgenoot ernstig aan. Waarom houdt gij op? vroeg Frankland. Ik gevoel mij nog zonuwachtig en ang stig, Lenny, wanneer ik aan de woorden denk, die de baker tot mij zegde, even voor dat ik belde. Wat zegde zij dan? Was het iets, dat gij liever niet wilt meedeelen O, neen Ik brand van verlangen om hee te declen cn to hooren wat gij denkt dat het beteekent. Gelyk ik u zooeven zegde, Lenny, wij hadden over Porthgenna gespro ken, eu van mijn inzicht de noordelijke ka mers t» onderzooken zoodra ik daar kwam en zij had mij verscheidene vaagon gedaan aangaande hot oude huis, waarin zij een on- 5 DECEMBER 1912 meisje van rond do vijftion jaar, dio oen uit gang zocht om uit de statie te geraken. M. Malfeson sprak haar aan on liet meisje be kende bom dat z:i geen reiskaarlje had en gaf voor bot overigo ontwijkende antwoorden. Zij werd nam' den polioiekommissaris dor Kruisvaartenstraat geleid en verklaarde aan dozen dat zij to Thicnen in den trein gestapt was zonder een koepon te nomen. Zij vildö to Brussel eene plaats van dienstmeid komen zoeken, doch zij had geen rooden duit op zak en stierf bijna van honger. Het meisje beweerdo Jeanno Hounkens te hceten. De po- liciekommissaris telegrafeerde omnidd-'lijk naar zijn kollega van Thicnen en verzocht hem do ouders van hot meisje to willen ver wittigen. Hij heeft als antwoord ontvangen dat do familie lleunkons onbekend is to Tillen on. Spiegels KadersVitraux Baguetten Werf'. 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Schaarbeek. Brand. Maandagavond, rond 9 1/2 ure, ontstond or brand op eeno kanier van het twoedo verdiep van het huis nr42 der Victor Hugoslraat. Do huurder dezer kamer, M, B.., lag reeds to bed toon de brand op zijne kamer uitbrak. Met moeite gelukte bij erin naar huilen Ie vluchten. De pompiers der Diamantlei snelden toe en ge lukten er in na cone halve uur werkens hot vuur te overmeeslcron. Al wat do kamer be vatte is do prooi der vlammen geworden. Eisena. Bloedige twist. Twee in woners van Waterniaol, do gebroeders B..., kregon Maandag avond twist met Iwoo jon gelingen, in do Troonstraat. Ilot duurde niet lang of men was aan 't vochten. Do agent De rock, dio orin burgerkleeding cn vergezeld van zijno vrouw, voorbijkwam, wilde do vcchli-rs scheiden, doch slecht bekwam bet hem, want do gebroeders B.., sloegen en stampten hein zooveel zij maar konden. Mad. Dorock was door dit toonocl zoo diep getrof fen, dat zij bewusteloos ton gronde viol. De policiekommissaris M. Debru, die juist per- train Voorbijkwam, snelde zijn oiidcrhoorigo lor hulp. Do woostaards konden dan aange houden worden. De agent Dcrock heeft zich moeten to bed loggen zijn toestand is nogal erg. Wat mad. Durock betreft, deze kwam na verzorging terug lot hot bewustzijn. St-Nikiaas. Gevecht. Dinsdagavond is op do Grooto Markt een gevecht ontstaan lusschen den 14-jarigen Petrus Golinan en Oscar Vorbraeckcn, 17 jaar oud. Colman werd met zulk gowcld ten gronde geslagen, dat bij bleef liggen. Een bijgeroepen genees heer sleldo vast dat ln'j don rechterarm go- broken was. Het slachtoffer is naar het gast huis overgebracht. Slechte daad. Ronds 2 opvolgende nachten hebben onbokondo.kwaaddqoners do kettingen aan do barreol (Ier Leeslraat door gesneden. Been gebroken. Dinsdag avrtnd rond 9 ure, is Frans Pei soonsy van Sl-Pauwols, op de Grooto Markt over een Stuk hout ge vallen. Do man werd een been 'gebroken. is liet eenige echte Vieux Systcmo. Lodo. Bijna een erg ongeluk. Dins dag avond was do landbouwer Frans Ras- schaort den bakoven aan 't hceten. Zijne 14-jarige dochter Leonie wildo brandend bout wegdragen on liet or op lioro voeten vallen. Eon voorbijgangergoot er een emmer water over uil cn kon zoo het vuur uildoo- ven. Hot meisjo werd slechts licht gewond. Konijnen gestolen. Zondag nacht werden ton nadeelo van Tlieoduul Temmer- man, van de wijk Overimpe, tweo schoont konijnen gestolen. Men heeft vermoedens. Wichelen. Gevecht. Dinsdag is een gevecht ontslaan tussclien do gonaarndon P. D... cn A. V... Deze laatste werd in het aangezicht gekwetst. verklaarbaar belang scheen te steil#»; ia aan merking nemende dat zij ons toch geheel vreemd is. Zoo -Welnu, toen zij aan liet bed kwam, knielde zij dicht bij mijn oor neer, en fluis terde mij op eens too Als gij haar Porthgenna gaat, kom dan niet in do Mirtekamér Frankland ontstelde. Is er zulk een kam or in Porthgenna? vroeg hij levendig. Ilc bob er nooit van gehoord, zegde Ro- mond. Zijt gij daar zeker van vroeg doktor Or ridge. Tot op dit oogenblik had de doktor heime lijk vermoed dat Mevr. Frankland, kort na dat hij haarden vorigon avond verlaten had, in slaap gevallen moest zijn, en dat het ver haal, hetwelk zij nu deed, in de oprechtste overtuiging dat liet werkelijk zoo was, niets anders was dan eene aaneenschakeling van levendige indrukken, dooreen droom teweeg gebracht. Ik ben zeker dat ik nooit van zulk eene kamer heb hooreu spreken, hernam Rosa mond. Ik verliet Porthgenna toen ik vijf jaar oud wasen ik had er toen nooit iels van ge hoord. Mijn vader sprak dikwijls van het huis in latere jaren maar ik weet zeker dat bij nooit eene der kamers bij naam genoemd heeft, en ik kan hetzelfde van uw vader zeggen, Loony, zoo dikwijls ik in zijn gezelsshap was, nadat hij de plaats gekocht had (Vervolgt).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2