Ter nagedachtenis der Be ïiloemsntentoanstelliüg Gravin van Vlaanums Welverdiende straf 't Wit Stcapk-3 van Jacques Msefs Spisgelfaiirlek A. L MEYVAERT Rechterlijke Kronijk BeroepM van G:st schuld, in verscheidene verpachtingen als van tabakken overigens zijn er nog talrijke maatschappijen, die als schuldeischers van Turkije moeten aanzien worden. De toestand in Oostenrijk wordt wat klaarder Dat Mad verklaart nu, dat het driedubbel verbond, Duitschland, Oostenrijk en Italië alles dool wat mogelijk is, om te bekomen dal de oorlog in de Balkanen geen aanleiding zou geven aan nieuwe in wikkelingen. Hel koe stert nu ook do hoop, dat men met diploma tische middelen er zal in gelukken dat ge schil op to lossen, zonder zich daarom tot de wapens te moeien wenden. Het blijkt nu ook dat alle verrassing maar kan komen van Europcesche Slaton die,noch van den eenen, noch van den anderen Euro- pceschen groep deel maken. De vredesonderhandelaars Do Turkscho volmachligdon voor de vre desonderhandelingen zullen zijn, Tewllik, af gezant to Londen, Osman Nizam pacha, afge zant te Berlijn en Rechid Pacha, minister van handel. Ilct Staatsbestuur van Motonogro heeft afgevaardigd als vertegenwoordigers op de vredesonderhandelingen, MM. Lazarus Mis- kovitch, oud-kabinetshoofd, Jean Popovitcii, oud-afgezant to Constantinopel en graaf Lujo Voinovilcli, oud-minister van handel Griekenland doet mede Do Grioksche minister to Weenon heeft aan Ililmi-Pacha bekendgemaakt dat Grie kenland verlangde doel te nemen aan de vre-; desonderhandelingen zonder daarom een wa penstilstand to sluiten, jui3t op do wijze waarop de vrede gesloten word tussclien Iialio cn Turkije. Staakt het vuur C-ettigne, 5 December. Bevel, het vuur to slaken op gausch do frontlinie werd in den loop van den dag aan al do troepe.nbovel- hebbers gegeven. liet sluiten van den wapen stilstand heeft in alle steden en dorpen van Montenegro grooto vreugde gebaard. Plar.nsn in Turkije DE VOLKSSTEM 7 DECEMBER 1012 In do kerk van liet Werk der Vlamingen te Parijs, waarvan de E. H. Moyersoen onzer stad bestuurder is, had Donderdag morgen, een rouwdienst plaats, ter nagedachtenis dei- Gravin van Vlaanderen. Gansch do kerk was met rouwfloers be hangen en op de zwarte doeken prijkte in 't zilver het wapen dor Gravin. Eene lijkbaar was opgericht, midden in liet koor. Do Z. II. Heer vicaris-generaal De Bacts, vertegenwoordiger van Z. Hoogw. den Bisschop van Gent, zong de rouwzangen. De Miserere mei werd gezongen door hoer Roselt, van het opera, en de Pie Jesu, door Nodèrmoyer. Heer Marneff, vioolcellist, der Nationale Academie, voerde de Dood van Ase van Gïiég uit. Waren aanwezig Heèr baron Guillaume, minister van België en gansch het personeel dier afvaardiging. Hoeren Bastin, consul van België, Lcsage, consul van België, to Melun luitenant-colonol Ponolong, verte genwoordigde den voorzitter der Republiek; afgevaardigden van Duitsclüatid en Oosten- rij k-IIongariëde ministers van Griekenland, Zweden, Rumenië, Sorbië, euz., en nog tal van hooggeplaatste personen. To Bucharest word Donderdag morgend in do metropolilaansche kerk oon «requiem» gezongen, ter nagodaclitenis der Gravin van Vlaanderen. Prins Carol, Prinses Elisabeth, do ministers, do diplomatische groep, do burgerlijke en militaire overheden namen er deel aan. Do eerste inrichting zal zonder weerga zijn. Builen hotgene de tentoonstelling zelve, noodig Heeft, is alle bijhooriglieid ervan uit gesloten. Er zijn 841 wedstrijden, 't zij 81 meer dan in 1908 voor do ecuwlloralies. Do 2S groepen zijn verhoogd in talrijkheid en vereisehle waarde dor planten. Voor do azaleas en rhododondros alleen is eeno oppervlakte van 14.000 vierkant meter geschiktalles is drie maal zoo groot als hot voor gezegd eeuwfeest was. Van allu kanton worden kunstvoorwerpen aangeboden om voor prijzen to dienen. Op 340 uitnoodi- gingen, zijn er ruim 300 beantwoord voor do samenstelling der verschillende jury's, waar toe deskundigen uit de versie wereldpunten bohooron. Reeds is do aanbesteding voor de eerste aanlegwerkon gedaan. De hoogst bo- voegde leeraar, hoer Burvonich, maakt de plans open bestuurt zelfde uitwerking ervan, ondanks zijn hoogon ouderdom. Men mag terecht zeggen, dat deze afdce- ling dor Genlscho wereld ten toonstelling een een schitterenden bijval,to gomootgaat. Parijs, 5 December. Do Balkanstaton stollen nu aan Turkije minder ergo voor waarden, om don vredo te verkrijgen- Zulks omdat het Fransch verbond door alle druk king mogelijk op Sofia heeft gewerkt, om zoo do afscheuring van'Turkije van hel Duilsch verbond te bekomen en het in het Balkanonvorbond te doen treden. Gelukt dat plan, dan is het voor altijd ge- daanmetdcnDuitscheu invloed in hel Oosten. Maar 'tis niot onkel to Sofia dat de Fran sch e afgezanten handelen, en die van Enge-, land cn Rusland. Zij blijvon ook niet onledig en willen Rumenië ook in hun verbond lok ken.Zij deden opmerken aan Ru menie dat de groiiilafstand, door Bu!£ariö toegestaan niet .aanzienlijk genoog was on dat weldra, na den dood van Frans-Jozef, Rumenië zou mo gen aanspraak maken op een deel van Trans- Sylvaniö. Dat hut ook gunstiger zou gowoest zijn voor Rumenië, deel to maken van bet Fransch verbond, dan van van hot Duilsche. Ü3 tosstand to Janir.a ATHENEN, 5. Volgons het verhaal Do wagenmakersgast Mayer, van Augs burg, Duitschland,wou baas worden. Hij be sloot er loe zijn meester te vermoorden en dacht dan mei do zuster van zijn slachtoffer te kunnen trouwen. Hij nam eenen zwaren ha mer, verschool zich in de slaapkamor van zijn meester on wachtte dezen af. Fischer, de baas, koerde dronken terug en begon toen mol de meubelen te twisten. Hij vernielde Iwco stoelen en bedreigde mot do overblijf sels een ingebeelden vijand. Mayer, achter een gordijn verborgen en bevend van angst, durfde Fischer niet aanvallen en wacht te tot zijn meester ingeslapen was om dozon dan dood lo slaan. Nu zijne misdaad bracht hij hel lijk op oen ossenwagen, voerde bet naar do vaart on wierp bet in hot water. In de zakken slak hij een briefje waarin Fischer verklaarde zich te hebben gezulfmoord. Het kwam weldra echter al spoedig aan het licht,dat Fischer hot briofjo niot geschre ven bad en hij nader onderzoek ontdekte men dat Mayer de schrijver was. Behendig ondervraagd, bekende hij wel dra. De ellendeling word nu door het assisen hof ter dood voroordeold. Zondag aanstaande, om 2 ure namiddag, heeft in do plantenhal der tontoonslelling te Gent, voor de eerste maal eene aïgemeeno vergadering dor belgische bloemenkweekers van een reiziger, die twee dagen lo voren do| pluals van dezen zijn er niot min dan 2.500 stad Janina kon verlaten, begint de bloem to j genoodigd door liet komileit der tentoon- ontbreken. Do Turken plunderen en verwoes ten al do omliggende dorpen en brengen ai den voorraad dien zij vinden, in do stad over Do zedelijke toestand var. do troepen laat veel to wenschen. Do bevolking zou reeds aan don bevelheb ber der stad gevraagd hebben, do stad over to gevon. 30° VERVOLG. - Nu, M. Orridgo, zegde zij, moetik u - vooral zeggen. Ik bon tamelijk rechtvaardig. en ik zoek geon twist met u. Gij zijt de oor zaak dat ilc door drie monschen met do stout ste onbeschoftheid behandeld ben, maar gij zijt or de onschuldige oorzaak van, en daarom neem ik het u niet kwalijk Ik begrijp u waarlijk niet, begon do doktor, ik verzeker u dat ik volstrekt niet begrijp... Wat ik bedoel 1 zegde Mevr. Norbury. - Ik zal bet u spoedig vertellen. Waart gij niot ilo eerste oorzaak dat ik mij no huishoudster als baker bij Movr. Frankland gezonden heb Ja. Dat moest do doktor zonder aarzolen bekennen. Welnu, ging Mevr. Norbury voort, en het gevolg daarvan is, gelijk ik u reeds ge zegd heb, dat ik door drie menschen mot voorbeeldelooze onbeschoftheid behandeld ben. Mevr. Frankland haalt zich eene zotte gril in 't hoofd, en zegt door mijne huishoud ster verschrikt te zijn. M. Frankland toont eene zotte bereidwilligheid om aan dio gril toe te geven, on zendt mij mijne huishoudster terug alsof zij eene slechte shilling ware en wat nog het ergste van alles is, mijne huis houdster zelve beleedigt mij in mijn gezicht, zoodra zij terugkomt, beleedigt mij, M. Orridge, derwijze dat ik haar twaalf uron tijd heb gegeven om dit huis te verlaten. Begin niet u te verdedigen ik weet alles ik weet dat zij geheel buiten uw toedoen weggezonden is dat heb ik ook nooit gezegd. Al het kw aad dat gij gedaan liebt, is onschuldig. Ik neem slelling"(groep 8) en door de maatschappij van 't Casino. Doze richt bij do tentoonstelling de eerste «Floralios» der lente in, do «Van Houlto's Kling» verzorgt do bloemententoonstelling van 't zomerseizoen, en 't Casino geelt dan do iierlsltentoonslellmg van orchideeën, chrysanthemen, fruit, enz. Brussel. Bandiet geknipt. Eene dame kwam Woensdag avond, rond elf ure. angs de Filip de Goedestraat, toen zij opeens aangerand word door eehen bandiet, dio baar hot kabasjo ontrukte dat zij in do hand hield. Op liet hulpgeroep van het slachtoffer snel den voorbijgangers den bandiet achterna. Dczo liep op den book der Kardinaalslraat juist tegen eenen policioagont on zette zijnen weg voort in de richting der Arm&nd Stuur plaats. Opeens klauterdoTiij over do afslui ting van don ijzcronweg on verdween in do duisternis. Do agent aarzelde niet denzelfden vyeT- te nomen en na gedurende oen kwart uur de helling van den spoorweg afgezocht te hebben, vond bij den bandiet in een inham verborgen. De policiebeifiendo trok zijn re volver en richtte hem op den schurk, dio allen weerstand nutteloos oordcelend, zich liet boeien en naar hot policiebureel leiden. Het is een Franschmao, Gabriel Arnold, die zich lo Brussel bevond, zonder middelen van bestaan. Belangrijke aanhoudingTwee po litieagenten hielden Woensdagmorgend, te 3 ure, in do Lakenstraat, drio verdachte kerels aan. Een hevigo worsteling ontstond. Tvvoo van do mannen kop,den vluchten, doch vluchten, doch de derde werd overmeesterd en naar liet kommissariaat geleid. Men vond op hem oon volledig inbrekersgericf. Het is eon oud-veroordeelde, wonend in de Hoog straat. Hij werd opgesloton. Zijne mede plichtigen zijn gekend. Iluis geplunderd,i Onbekende kwaaddoeners zijn Woensdag in do wonin gedrongen der echtgcnoolon Delforgos Scli'aarbeekscho weg, nr 5. Do dieven ware langs den Traptoegar.g ttp do koer van hot buis geraakt, bestreken cpne ruit mot zeep on duwden zo in. Langs de opening drongen zij binnen. Zij doorliepen vorvolgens do ver schillende plaatsen va.% hot gelijkvloers, braken al de meubelen open en stolon voor verscheidene hondorden frank juweolen cn eeno hoeveelheid koopwaren. Erg ongeluk. Do 12-jarige zoon der echtgenooten Vermeulen- wonende Predik heerenstraat, werd Woensdag namiddag, toen hij do Ridderstraat overstapte, omver geworpen door een wielrijder. Het kind werd voor een auto taxi geslingerd, die uit tegenovergestelde richting kwam. Do stoker kon r.iet meer sloppen en het rijtuig liep over het arme slachtoffer, dat erggewond naar hot gastl.uis overgebracht is., De vrouw verandert dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd d< uitmuntende chicoroo der Trappisten Vincart. 1500 T Under teelt. Hevig ebrand in een tram icay-magazijn. Donderdag morgend, om 6 ure. brak bi and uit in een naga zijn van den stoomtram, Eloystraat, to Anderlecht. Iïot vuur nam aanvang in het schilder werkhuis, waar verscheidene rijtuigen ston den. Werklieden, dio aan den arbeid togen, bemerkten do vlammen. Uit oorzaak der groote hoeveelheid licht brandende sloffen, nam do brand eene groote uitbreiding. Het alarmsein werd geblazen en weldra waren de pompiers met twee stoompompon ter plaats. Het gevaar was dringend, want nevens den vuurhaard was het schrijnwevkerswerkhuis- Bij middel van vele spuiten,werden do vlam men aangevallen. Men was er meester van. na een uur zwoegen. Hot schilderswerkhuis, 15 meters breed op 50 lang,is gansch vernield. Een rijtuig brand de op, oen ander is beschadigd. De schade is groot. Do oorzaak is onbekend. Schaarbeek. Boor een sneltrein geplet- lerd. Nadat Woensdag avond, rond 10 ure, do sneltrein van Luik was voorbijgero don, vond een bediende dor stalio van Schaar beek, ter hoogte van de Locuwslraat, liet, vreeselijk verminkt lijk van den kommies Emiel Vécume, oud 32 jaar, wonende Karei Meertslra'at, 82. Do trein moet gansch over den ongelukkige gereden zijn. Do stalioovcr- ste deed do overblijfsels van het slachtoffer naar het lijkhuis overbrengen. Vécume was gehuwd en huisvader. Hij had zijnen dienst te 7 ure 's avonds verlaten. Hal Ie. Verdwijning. Do löjarige Joanna Slovens is sedert den 27 November 1. verdwenen Gestalte 1 m. 59, kastan jebruin haar, bruino oogen, nog al lange r.eus, groote mond, langwerpig aangezicht. Bijzonder konteeken lidteekeu aan de lin kerwang. Lijk opgetrokken. Een voorbijgan ger bemerkto op 't gehucht Rhodenem bij Hallo, op den oever van een vijver, vormil op do plaats een er steengroef, een vrouwenhoed. Hij verwittigde de policie, dio opzoekingon deed. Weldra iiaalilo men het lijk van een 17jarig meisjo boven. Het bleek het lijk te zijn van Mej. Wilhelmina Gert..., wonende Do Coninckstraat, to An derlecht, sinds eonigo dagen verdwenen. Ternath. OntriggelfngVrijdag morgend rond 11 ure, is to Ternath eene 'lokomolief uit do sporen goloopen. Do loko- molief stond dwars over do andere sporen, waardoor do reizigerstreinen grooto vertra gingen lodon. Leuven. Zelfmoord. Woensdag avond om 7 1/2 ure, vond een douanier, van dienst op de vesting achter hot Stapelhuis, op de vaart, een bebloed lijk liggen op den weg. Hij verwittigde de policie die besta ligde dat bet do genaamde Lagarde was, 68 jaar oud, gepensionneerd adjudant van het krijgs- gasthuis van Leuven, die sinds 9 jaar de stad veriaion heeft en to Corlenburg woonachtig woners sliepen nog, toon do woning reeds volop in brand stood. Nog in tijds gowokt door'een gebuur dia den brand bemerkt bad, sprongen zij in al- lorhaast op en liepen, door de vlammen heen, het buis uit. Het dak viel in, toen zo juist aan de buitendeur kwamen. Do meubelen, do kleedoren, landbouwge- rief, hout, hooi, strooi, geiten, konijnen, enz., zijn in den brand gebleven. Er blijft slechts ecu hoop asch over. Er wordt over kwaadwilligheid gesproken. is het eonigo echte Vieux Systóme. Zsle. IJctparket. Donderdag- namid dag stapte hot parket van Donderraonde to Zole-Durme af, om oon onderzoek to doen nopens oon brand die do schuur van Jan Do Veyldor in asch gelegd had. Naar bot schijnt wordt het onderzoek gedaan in verband met een twist. Bslcele. Been gebroken. Gamiol Do Bruyno, beenhouwer, van Puyvelde, kwam Donderdag alhier per rijwiel gereden. Ilij viel zoo ongelukkig, dat bij bot linkerbeen gebroken werd. Doktor Verbeken van St» Pauwels, heeft hem verzorgd. Lede. De aanranding. Men verzoekt ons to melden dat bot A. G... mot i3,die ver dacht wordt do dader to zijn der aanranding op Camilla Do Bock gepleegd. Het onderzoek duurt voort. Spiegels KadersVitraux Baguetten Werf3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 75G Wannegem. Aangehouden. Wij heb ben destijds gozegd dal to Wannegem oen aansla" gepleegd werd op eon elfjarig meis jo eon govreesdo korcl, randde bet kind aan op don weg van het bosch en trachtte hot te verwurgen. De gendarmen van Cruysliautem hebben nu te Wannogem oen gevroesdon landlooper aangehouden de korcl lag onder een bed verscholen. Men gelooft dat liet de aanran der van Wannegem is. Hij zal met hot meis je geconfronteerd worden. Audenaerde. Stadhuis. Onder den toren boven de gaanderij, hoeft men nu bet beeld van O. L. V. geplaatst dat erin vroe gere eeuwen stond. Het beeld werd pracli- li" hersteld on geschonken door de edelmoe dige juffer Clara Liufmans, van Audenaerde. De Audenaerdislen zijn gelukkig dit beeld wederom aan hun kunstrijk stadhuis te zien prijken. Leert Fransch zonder meester,3,00 fr. en 3,50 fr. het book, to koop ton bureele dezer. gij ook liet u niot kwalijk, bedenk dat, wat doet, mijnheer Orridge, bedenk dat Ik dacht er niet aan mij to verdedigen, zegde de dokter, want daar heb ik gceno reden toe. Maar gij verbaast mij boven allo beschrijving door to zeggen dat Jufvrouw Ja- zeph u onbeleefd behandeld heeft. --- On beloofd riep Mevr. Norbury uit, sprock niet van onbeleefdheid, dat is liet woord 'niet. Onbeschaamdheid is hot woord brutale onbeschaamdheid. Het eonigo wat men tot verzachting kan zeggen, is dat Jufvr. troost bobt door de taak vati baker op u te van Mevr. Frankland verschrikt was, en dat de echtgenoot van Movr.tFraukland haar op staandèn voet had weggezonden. Ik kon dit in 't eerst niot gelooven, en geen wonder dunkt mij, maar zij hield haar verhaal vol, on antwoordde op al mijne vra gon, mot do verzekering dat zij mij niets an derskon zeggen. Dus moot ik golooven, zogdo ik, dat, na mi. last on moeite getroost te hébben door u te missen, en nadat gij u ook last en moeite ge- Jazeph niet wel bij 't hoofd is. Ik heb zolve nooit iets wonderlijks in haar opgemerktmaar dienstboden plachten er om te lachen dat zij in het donker zoo bang was als eon kind, en dikwijls naar hare eigene j kamer liep om eeno keers te halen, als zij weigerden de lampen aan to steken voordat de avond geheel gevallen was. Ik heb daar vroeger nooit mijn lioofd mee gebroken maar ik dacht er gisteren avond aau, dat kan ik u zeggen, toen zij mij zoo woest en verhil- derd aanzag, en mij ronduit tegensprak. Ik zou vau haar allerlaatst zoo iets ver wacht hebben, merkte de doktor aan. Goed. Hoor nu wat or gebeurde toen zij gisteren avond terugkwam, zegde Mevr. Nor bury. Zij kwam hier juist toen wij naar haar bed zouden gaan. Natuurlijk was ik verwonderd en natuur lijk riep ik haar in de zijkamer om ophelde ringen to vragen. Mij dunkt dat daar niets bevreemdends in was Welnu, ik merkte op dat liare oogen dik en rood waren, en dat zij er zonderling en ont steld uitzag maar ik zegde niets, en wachtte op de opheldering. Al wat zij mij te vertellen had was, dat zij onopzettelijk iets gezegd of gedaan had, waar- De man had zich een kogel door liet hoofd gejaagd, do dood moet oogcnblikkelijk ge weest zijn. Mon heeft liot lijk naar bet doo- denhuis overgebracht. Lagarde was heel goed geleend to Leuven, liij hiold destijds een koffiehuis op don hoek dor Volkspl'aals en do Vital Decosterslraat was eon populair man. De slijmwerende WALTTiËRYPfL doet het groolsjto goed aan allo», vermits ze het lichaam ontlast van allo onzuiverheden (gal slijmen, mikrobon, onz). 551 F Harelbeke. Verdronken. Rond den middag, heeft men uit het water der Lei, het lijk ojigevisebt van den genaamden Leo De Crue, cud 71 jaar, schilder van beroep, dio tot nu toe kostganger was van het ouder]in- genliuis van Ilulsto. Dinsdag avond verliet liij een buis, in den avond. Ilij zal door de duisternis misleid, in het water gevallen zijn. Bavichove. Brand. 's Nachts is er brand uitgeborsten in do tweewoonst van II. Buyck en II. Van don Bussche. Do twee be nemen, mij do boleedigiüg wordt aangedaan, dat Movr. Frankland u, den eersten dag den besten, wegzendt omdat zij zich eene gril in het hoofd verkiest tc stellen Ik héb Movr. Frankland volstrekt niet be schuldigd zich eene gril in 't hoofd gesteld te hebben, zegt Jufvrouw Jazeph cn staart mij aan met con paar oogen, zooals ik nog nooit van haar gezien heb, zoolang ik haar ken. Wat bedoelt gij vroeg ik haar dien blik teruggevende, dat beloof ik u. Zijt gij laag ge noeg om do behandeling, die gij ondergaan hebt, als eene gunst to beschouwen Ik ben billik genoeg, zegde Jufvr. Jazeph scherp en mij nog eren strak aanstarende, ik beu billijk genoeg om Mevr. Franklanlc niot to laken. Dan heb ik maar alleen té zeggen, zegde ik, dat ik die beleedig gevoel, als gij hot niet doetcn dat ik het gudrag van Mevr. Frank land, het gedrag van eene 'slechte opgevoede, onbeschaamde, grillige, ongevoelige vrouw vind. Jazeph doot eene schrede naar mij toe, doet werkelijk eene schrede naar mij toe, ik geef er u muu waort" 9P-k en zegt duidalijk MovrFr"nV1 and r«ai»t®c1 noch onbeschaamd, noch grillig, noch ongevoelig. Wilt gij mij dat heeten liegen, Jufvr. Jazeph vroeg ik. Ik wil Mevr.*Frankland tegen on billijke aantijgingen verdedigen, antwoordde zij. Dit waren hare woorden, M. Orridge op mijn woord van eer, dit waren haro eigene woorden. Het gelaat van don doktor verried de uiter- sto verbazing, Mevr. Norbury beschouwde hem mot oen blik van kalme zegepraal, en ging voort Ik was woedend van drift, dat wil ik niet ontkennen, M. Orridgo, maar ik hield mij in. Jufvr. Jazeph, zegdo ik, zulk eene taal ben ik niet gewoon, on voorzeker had ik niet ver wacht dio van uwe lippen te hooren. Ik zeg u, elke andere dienstbode zou morgen vroeg dit huis verlaten hebben maar ik wil jegens u meer dan rechtvaardig zijn. Ik wil u voor uw vijfjaren getrouwen dienst een voorrecht toestaan. Ik zal u de rust van don nacht laten om te bedaren, en om na te denken over hetgeen er tussclien ons is voorgevallen en ik verwacht niet van u dat gij de bekoorlijke verontschuldigingen maakt vóór morgen vroeg. Gy ziet M. Orridge. dat ik besloten had billijk on zachtmoedig to handelen, en wat deukt gij dat zij mij daarop ten antwoord gaf? Ik wil zonder een oogenblik uitstel, ver ontschuldigingen maken dat ik u beleedigd heb, zegde zij maar zoo min heden avond als morgen vroeg lean ilc stilzwijgend aanliooren dat Mevr. Frankland beschuldigd wordt, on behoorlijk jegens mij of iemand anders ge handeld te hebben. -T Zegt gij mij dat in vollen ernst, Jufvr. Jazeph vroeg ik. Ik zeg liet in vollen ernst, mevrouw, ant woordde zij eu het spijt mij zeer daartoe verplicht te zijn. Zitting van 5 December WOONSTSCHENNIS. Een zestal per sonen van Hillegom, do genaamden Kamiel Do Sniogeloiro, Gust. Do Lottre, Ilipoliet Vandërsnick, Kamiol Van Beneden en Con stant Coppans hadden een huis, dat onbe woond stond to Hillegom, om zoo to zeggen gansch afgebroken. Deuron en vensters wa ren in gruis geworpen. Vanliöt dak was niets meer to zien zelfs do muren stonden er niet allen meer. Voor de Ivorreclioneele recht bank van Audonaarde worden Constant Cop- pens, Kamiel Do Spiegoloere en Kam. Van Benedon veroordeeld elk tot drie maand ge vang voor do tweo laalsten was do straf voorwaardelijk. Do anderen werden vrijge sproken. Het Beroepshof van Gent bekrach tigt hetvonnisderrechlbank van Audonaarde. Laat dat u maar niot to zwaar spijten, zegde ik, want gij kunt u niet langer als in mijn dienst beschouwen. Ik zal den rentmees ter bevel goven u morgen eene maand loon vooruit te betalen, in plaats van do gebruike lijke opzegging en ik verzoek u daarna dit huis zoo spoedig to verlaten als gij kunt. Ik zal morgen vertrekken mevr. zegde zij, maar zonder den rentmeester lastig to vallen. Ik verzoek u eerbiedigen mot dankzegging voor uwe vroegere goedhoid, te mogen bedan ken voor een© maand loon, dat ik nog piet door eene maand dienst verdiend heb. Daarop maakt zij eene neiging en gaat de kamer uit. f Ziedaar, woerd voor woord, wat tussclien ons is voorgevallen, M. Orridge. Verklaar nu het gedrag van die vrouw, al3 gij kunt. Ik zeg dat het volstrekt onbegrijpelijk is, tenzij gij met mij eens zijt dat zij niet bij hare zinnen was, toen zij gister avond hierin huis terugkwam. Do doktor begon te donken, na hetgeen hij zooeven gehoord had, dat Mevr. Frankland s vermoedens ten aanzien der nieuwe baker, wel beschouwd, toch zoo ongegrond niet wa ren, als liij eerst gemeend had. Hij onthield zich echter wijselijk, do zaak te verwikkelen door zijne gedachten to uiten en na Movr. Norbury met eenigo onbestemde, beleefde woorden geantwoord te hebben, zocht hij hare verbittering tegen M. en Mov. Frankland te doen bedaren, door haar te verzekeren dat by als de brenger van verontschuldigen van man en vrouw kwam, wegens het schijnbaar gebrek aan beleefdheid in hun gedrag, dat de omstandigheden onvermijdelijk hadden ge- maakt. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2