II ET 11 1 Belangrijks juweeleuflieils W08BERICHTES De zaak WiSniart, LAFFE MOORDAANSLAG Tc Marseille -v Sgisscffa'drlek A. L. MEYVAERT Samson Kina goe" S?' on 2 De schuld, volgons do cijfer., door do maatschappij geloverd, bereikt 7.500,000 fr. (wettiguitgegoven obligaties, doandero voor behouden zijndo), tegon oen bozit van 1,800,000 fr. De onderzoeksrechter, heer Devos bozit thans 58,132 obligation, waar- tusachen er slechts 2.0-15 cchto zijn. Do maatschappij doet do volgende voorstollon Do schuldeischers zullen aan do maatschappij Gent-Terneuzen, dio voort zal blijven be staan en hare vergunning voort uilbaten, den noodigen tijd verleoncn om haro betalingen to doen. Een college van zeven personen zal aangesteld worden, onder de waakzaamheid van den afgevaardigden rechter, om in" den tegenwoordigen crilieken toestand to voor zien. Dit college zal groolsto machten be zitten.. Op 18 Januari zal de algemoene vergade ring plaats hebben, waarop do dragers van valsclio obligaties insgelijks zullen mogen aanwcr'g zijn on deelnemen aan de bespre king dier voorstellen. To Marseille viel er Donderdag avond in oen cinema eone tragieko gebourtenis voor. Rond 11 ure, kwam er, terwijl de vortoo- ning volop aan den gang was, een jongeling binnengevlucht. Ilij liep van do eono bank naar do andere, achtervolgd door jongelin gen die met eenon revolver in de hand don vluchteling achlornazoltcn. Do jongen ver dook zich achter oeno dame, eon der ach tervolgers sprong naar hem too en school hem een kogel in hot linkeroog. Hij was op don slag dood. Daarop nam geheel de bendo do vlucht. Het slachtoffer is de gonaamde Alfa Dan- golo, 20 jaar oud, Italiaan. Er is hier wraak uit jaloerschheidin't spol. ~\r £ü.33l H 91S DE VORDERING DER WERKEN Alwie in do laatste dagen hot terrein der Tentoonstelling bozocht en namelijk bot 3ö deel, zul aangenaam verrast geweest zijn door de rasscho vordering dor werkon. Wan neer men lat gedeelte der Tentoonstelling bezoekt langs den ingang dor St-Piolers- Anlslstraat, wordt dadelijk do aandacht ge trokken door de uitgestroklo halion bestemd voor do machienen, de mekaniekon en hot klcino goroedschap. Opgovat in eenon een- voudigen doch eigeiiaardigén bouwtrant, geeft dat gebouw eenon gunstigen voor smaak van hot zelfstandig gehocl wolk dat gebouw zal vormen waarvan do twoo vleu gels reeds met staff bekleed zijn. Aan het uitoindo dor Naliedreef vorlieft zich do grooto dom van het Koloniaal Paleis dat eenieders bewondering afdwingt en dat door zijn groolsch on indrukwekkend karak ter eenen diopen indruk maakt. Achter hot Koloniaal Paleis treft men het Paviljoen van Canada aan dat mot rasse schreden zijne voltooning nadertvan lieden af kan men zich reeds een juist gedacht vor- mon van do uitgestrektheid van dat paviljoen; Canada, not gelijk to Brussel, hoeft eraan gehouden do zaak groot en groolsch aan to vatton. Dio belangrijke deelneming laat dus een wozenlijke bijval voorzion. Vlak voor het Koloniaal Paleis bevindt zich do Duitscho afdeeling waarom dapper wordt doorgewerkt een gedeel ervan is reeds ge3lafrcord. Dat paleis is oiüworpon in eenen uiterst karaklorislischen trant, doch sober van uitzicht. Do paviljoenen der vier grooto steden van België aan do vier hoeken der Gemeen te- 32° VERVOLG. Jufvrouw Jazoph opende den mond om te antwoorden, aarzcldo en zegdo niets. Mot een loveiuligor govoel van kieschhcid dan mon. Daar hot uiterlijk to oordeelon, van hem ver wacht zou hebben, herliaaldo do winkelbe diende zijne vraag niet, maar deed terstond do deur open, cn liet do bezoekster in do te genwoordigheid van heer Buschman. Do kamer achter don winkel was een klein vertrek, met een zonderling driehoekig aan zien, een heldergroen behangsol, een grooten gedroogden visch in een glazen doos boven de schouw, tweo meerschuimen pijpen, dio naast elkander tegen don muur aan de overzijde hingen, en eeno rioten rondo tafel, zoo juist mogelijk op het midden van den vloer ge plaatst. Op do tafel stond theegoed, brood, boter, een pot met gelei, en een muziekdoos in eon vreemdsoortig, ouderwetsch kisijo en voor tafel zat een oud manneke, met een blozend gezicht, wit liaar, en van eon een voudig voorkomen. Toon de deur geopend werd, stond hij met grooto verlegenheid op en drukte op een knipje van de muziokdoos om liaar met spelon to doen ophouden als het aria ten eindo was. Eeno dame om u te spreken, mijnheer, «egde de opgeruimde, winkolbetliende. Dat is M. Buschman, jufvrouw, voegde hij er op zokeron toon bij, daarbij Jufvrouw Jazcph in blijkbaro onzekerheid aan den ingang der kamer zag staan. Wees zoo good plaats te nemen jufvrouw, zegde Buschman, toon do winkelbediende do deur gesloten had, en naar zijn toonbank plaats zijn insgelijks op goedon weg. Hot pa viljoen van Gent is langs buiten volkomen met staff bekleed. Luik is begonnen met baai- paviljoen to staffeeren. Wat de Paviljoenen van Brussel en Anlworpon betreft, het hou ten karkas van boido is bijna voltooid bin nen enkele dagen zal men reeds kunnen oor- doelen over het verrukkelijk geheel wolk de Gemeentcplaats zal aanbieden. Ook het deel der Belgischo afdeeling, ge legen aan bet uiteinde van den Kortrijkschen steenweg, achter liet Duitscho paviljoen, na dert haro voltooiing. De plankenvloer is bij kans gelogd en binnen kort zal dat belangrijk deel der Tentoonstelling in orde wezen en zullen do tentooustellers hunno schikkingen kunnen nemen voor het inzenden hunner waren. Men kan zich ook reeds een gedacht vor- mon van de belangrijkheid der internationale afdeeling gelegen in do nabijheid van do pa viljoenen der vier grooto Belgischo steden. Dio afdeeling is bestemd voor do landen dio niet officieel vertegenwoordigd zijn in do Gontscho weroldfoor. Eindelijk, aan het uiteinde der 3e afdee ling verrijst, als het ware bij looverslag, hot «Mordernodorp» uit den grond het gemeen tehuis is reeds in 't droog on vertoont zich slank on bevallig boven het houten beschot welk het omringt. Nevens het gemeentehuis treft men eeno reeks uitgestrekte hallen aan bestemt voor do tentoonstelling der land- bouwwerkluigen. Het valt niet to betwijfelen dat het «Moderne dorp» eenen wezenlijken bijval en een welgclukken zonder voorgaan de tc gemoct gaat. "te Eeno rontenierster van Brussel, Mevrouw Van derMeuger, beeft in de^jlveslerstraat, to Spa, eono villa, wolko zij in den zomer verhuurt. Zij hoging do onvoorzichtigheid in do led99 villa een brandkoffer te laten, bevattende voor meor dan 80.000 frank j uwcelen. Zaterdag ging zij eens naar haro villa en wildo meteen do juweelen medonemen om ze to Brussel in veiligheid to brengen. Men oordeelo over bare verbazing, toen zij vaststoldo, dat do brandkoffer openge broken was en al do juweelen gestolen waren. Mevrouw Van der Mcugor keerde naar Brussel terug en legde daar eeno klacht neder bij hét Parket. Hot Parket van Brussel verwittigde do policio van Spa. Een onderzoek is geopend, doch dit zal ongetwijfeld zeer moeilijk zijn, daar men niet eens weet rond wat tijdstip do diofte zou moeten geploegd zijn. Brussel.Een diefstal van 20,000 roe bels.Het parket van Brussel heeft do per soonsbeschrijving ontvangen van don 23jari- gen Jaak Knslandzki, beambte, veine de vlucht had genomen met 20,000 rotffiel, ten nadeele van zijn meester, oen handelaar te Warschau, ontvreemd. Do ontrouwe man moot do wijk naar Brussel genomen hebben. Diefstal. Verloden nacht zijn kwaad doeners, bij middel van oen valschen sleutel gekomen in de magazijnen en bureelen van MM. Cantor en Cio. Wolvengracht, 17. Zij hebben eeno kas opengebroken en er oeno som van 190 fr. uitgenomen. Pelswerk gestolen. Bij een hair do] nar in pellerij der Zcnr.elaan, werd sedert cenigon tijd veel pelswerk gestolen. M. Van- derstukkon, policieoffieior, der 3d0 afdeeling, hooft Zaterdag een groot deol der ontvreemde koopwaren ontdekt en drio der plichtigen doen aanhouden. Het onderzoek wordt ieve- rig voortgezot. teruggekeerd was. Excuseer do muziek zij zal dadelijk ophouden. Ilij sprak deze woor den met een vreemden tongval maar zeer snol. Jufvrouw Jazcph zag hem ernstig aai> ler- wijl 'hij liet woord tot haar richtte, en trad eouigo stappen nader, voordat zij iets zegdo. Ben ik zoo veranderd vroeg zij zaclit, zoo bedroefd, bedroefd veranderd, oom Joseph Gott lm IIimmel 't Is hare stem, 't is Sara Leeson riep de oude man, zoo vlug zijne bezoekster tegemoet loopende alsof hij weder een knaap waro geworden, en haar met eone kluchtige, levendige teederheid op de wang kussende. Hoewel zijno nicht geenszins boven do middelmatige lengto eener vrouw was, was oom Jozepk zoo kloin van gestalte dat hij op do teenen moest staan om liaar to kunnen omhelzen. Ilad ik ooit kunnen donkon dat Sara oindelijk terugkomen zou zegdo hij liaar op een stoel dringende. Had ik ooit, na zoo veel jaren, kannen donken dat Sara Leeao^ oom Joseph zou komen bezoeken Wel Sara, maar niet meer Sara Leeson zegdo Jufvrouw Jazoph, hare magere, be vende handen incenklemmende, terwijl zij de oogon nedersloeg. Hagehuwd zegde Buschman, vroolijk. Gehuwd, natuurlijk. Vertel mij alles aan gaande uw man, Sara. Ilij is dood. Dood en vergeten. Deze woorden mompelde zij fluisterend bij zich zelvo. Dat spijt mij voor u Ik sprak ook zoo plotseling, niet waar; mijn kind hernam de oude man. Om 't even Keen, neen dat be doel ik niet, ik wil zeggen spreken over iets anders. Gij wilt immers wol een sneedjo brood mot gelei gebruiken, SaraJ heerlijke beziën- DE VOLKSSTEM jumjuj Omgeworpen. Mevr. S.., landbouw ster te Wesembeck, werd Zaterdag op de Zuidlaan door een wielrijder omgeworpen. Zij werd erg gewond aan hot voorhoofd en had een haror beonen gebroken. Men bracht de vrouw over naar het gasthuis. Goed werk. Dc policio in burgors- kleeding, hield Zaterdag nacht op do lanen 39 vrouwen van lichte zeden aan Bolgi- sclio, Duitsche, Fransche, eeno Poolscho en tweo Engelscho. Ook vier vreemdelingen zonder bestaanmiddelen, werden aangehou den en opgesloten wegens landlooperij. Een gauwdief aangehouden. Een gauwdief welke Zaterdag avond in don win kel der echtgenooten Waulers, Hoogstraat, de tooglado poogdo to ledigen, werd dooi den zoon dos huizes op heoterdaad aange houden. De dief werd reeds herhaalde malen voor diefstal on landlooperij aangehouden. Geheimzinnige verdwijning. Movr. Bernard do F..., wonend lo Groot-Bijgaerde, bezit een brandkast in eone Bank van Brus sel. Zaterdag ter Bank gekomen onf koepons lo snijden van hare titels, zag zij dat een pak van 20.000 fr. was verdwenen. Zij verwittigde dra don bestuurder, maar na to hebben nagedacht herinnerde zijzich de laalsto maal in Juli in do bank to zijn ge komen on dit pak titels loeu uit do brandkas to hebben genomen. Hot zou dus mogelijk zijn dat mevr. do Fvergeten zou bobben het pak titels lo- rug in do brandkast te sluiten. Eon ouder- zookis llians geopend geworden. CHICOREE DER TRAPPISTEN VINCART. Groot Merk; 1500v. Anderlecht. Moedige daad. Een paard in de kar van eon,boenbouwor gespan nen ging Zaterdag op nol, Steenweg van Borgen. Hot voertuig bitste tegen een lan taarn welke werd gebroken en do voerman word op don grond gewörpon. Het beost zot te zijne wildo vaart voort. Een workman der Zuidstalic Vcrspeunért, wonendo Monlsor- ratstraat 31, sprong moedig naai' don kop van liet dier en bemeesterdo het, nadM hij op eon grooten afstand werd voortgesleept. St. Gillis.AuTOMOörELONGEVAL. Eeno IIaliaanscho vrouw spoelde Zaterdag avond orgel op de Guldon Vlie'slaan terwijl haar 10 jarig zoontje links en fochls liep om geld in te zamelen, liet kind werd op zeker oogen- blik door eone automobiel omgeworpen en de wielen rolden over zijn lichaam. Do schedel van het arm knaapje word go- broken en ganseh met wonden overdekt. Hot jeugdig slachtoffer werd naar hot hos pitaal overgebracht. Do-doktors aldaar wan hopen het jongentje te redden. Botsing.Een auto-taxi kwam Vrij dagavond op don bock dér Duopoliauxïaan en den Steenweg van Clull'loroi, lo St-Ci"is, in botsing i,ueL het rijtuigvan een likourVer- koopor.jJe schok was .geweldig. Niemand word gck'wotst, maar de stoffel ij ko scliudo is groot. SpiegelsKadersVitraux Baguetton llir/; Aalst. St&bmfabriek in Gcni 750 Elsene. Akelige 'ontdekking. In do kamer van eon huis der Tulpstraat word de alleenwonende 80 jarigo man B... to bed dood gevonden. Hot lijk droeg geen spoor van geweld. De man was schielijk ovorloden. Gevaarlijke val. Do echtgenoot© Dewandt, 49 jaar, herbergierster, is Vrijdag avond to haren'. Steenweg van Elseno, in don kelder govalIon. Haar schedel werd ge broken en haar toestand jis zeer bedenkelijk. Inbraak- Vrijdag avond stelde Moj. Paulina P... vast, als zij terug thuis kwam, dat do deur haror kamer', Dantzenbergstraat, 'o Elsene, werd opengebroken. Juwpelon tor waar do van 400 fr., linnón oil kleedingstuk- kon werden gestolen. Geen spoor van do daders. gelei, die in uw mond smolt. Een tha's tlieo wilt gij zeker wel nomen. En wij zullen niet meer over uw verdriet spreken, ten minste, nu nog niet. —Gij zijt zeer bleek, Sara, veel ouder dan gij er bclioordei uit to zien, och, neon, dat wil ik ook niet zeggen ik wil njet lomp zijn. Aan uwo stom, herkende ik u, mijn kind, uwo stem, waarmede uwe goede oom Max altijd zegdo dat gij fortuin, zoudi maken, als gij maar had willen loeren zingen. Daar hebt gij zijne allerliefste muziekdoos nog. Zie toch zoo neerslachtig niet Luister een weinig naar de muziek gij herinnert u de doos wel, de doos van mijn broeder Max Wat ziet gij mij aan Hebt gij do dooé vergeten, die de groote Mozart met eigene handen aan mijn broeder gegeven heeft, toen Max als knaap aan de muziekschool to Weencn was Luister Ik heb haar weer in gang gezet. Het is een lied, dat Batti, Batti heeteen lied uit den opera van Mozart. O, heerlijk, heerlijk Uw oom Mr. zogdo dat alle muziek in dat één lied samengevat was. Ik heb geen verstand vau muziek, maar ik heb mijn hart en mijne ooren, en dio zeggen mij dat Max gelijk had. Terwijl Buschman deze woorden met over vloedige gebaren en verbazeudo snelheid sprak schonk hij een tas thee voor zijne nicht in, roerde zorgvuldig en klopte haar op den schouder, en verzocht haar hem het genoegen te doen van het terstond uit to drinken. Toen hij dicht bij haart kwam om opdat verzoek aan to dringen, bespeurde hij dat er tranen in hare oogon waren en dat zij be proefde ongemerkt 1. aren zakdoek uit harén zak te nemen. Sla maar geen acht op mij, zegdo zij, ziende dat het gelaat van den ouden man be-, St-JVikolaas. Erg ongeluk. Zaterdag avond rond 6 uro, was Petrus Wancour, metsordiener, bezig mot werken in liet fa briek Vermcire-Masy, op bot Brugsken. Hij klom op eono ladder, toen bij met den voor schoot aan do as eener raadden bleef hape ren. Do oiigelukkigo werd verscheidene malen rondgeslingerd. Doktor Lammens, in allcrhaast geroepen, steldo vast dal do ongelukkige verscheidene ribbon gebroken was. Het slachtoffer is naar do kliniek overgebracht. Hamme. Lokomotief ontriggeld. Zaterdag namiddag, rond 2 ure, is aan de statie'de lokomotief van een goederentrein ontriggeld en in den hof van M. Versclirao- gen terecht gekomen. Movr. Yerscliraegeii word bijna door do lokomotief verpletterd. Alles bepaalt zich bij stoffelijke schade. JJiefstal. Zondag nacht zijn teil na- doole van Tbeofiel Roels, Waterstraal, vijf kiekens gestolen. Do dieven hadden l-.ot hekkon afgebroken om op liet hof lo geraken. Eon onderzook is geopend. Saprijke. Brand. 'Eon geweldige brand is 's avonds in do vlasfabriek De Mer- vil'e, op Bantille uitgeborsten. Do molens, do machienen, do werktuigen, duizenden kilos las zijn-de prooi dor vlammen gewor den. Do schade wordt op 15-OüO fr, geschat. Er blijvon nog slechts gescheurdo muren over. Oost-Roozebeko. Brand. Gedurende den nacht worden or, ten nadeele van Gesar Soynacve, ohne overgroot© vlasmijt in asch gelegd ter waardo van 5000 fr. Er wordt van kwaadwilligheid gesproken. Schoorisee. Verdacht overlijden. Hot parket van Audenaarde is in do gemeente afgestapt en heeft hol lijk doen ontgraven van zekere juffr. Van Ileuverswijn, wier dood niet natuurlijk zou geweest zijn, zoo wordt er verteld. Do wetsdoktors hebben het lijk geschouwd. Do uitslag is lot nu toe on bekend. Leert Fransch zonder meester,3,00 fr. on 3,50 fr. het bock, te koop ton buroele dezer. Ronse.Doooelijk ongeluk.do werk man Alfons Do Backer, oud 40 j., wononuc Hoogstraat, was bezig met arbeiden aan een in opbouw zijnde Luis to Elseno. Do man liep op ccne rib, liggende over den kelder en viel, van 2 meters hoog-, in do dicplo. Hij kwam ongelukkiglijk terecht op eon hoop steenoen brak zich do ruggraat.Do ongeluk kige word in deerniswekkonden toestand naar zijno woning overgedragen waar hij 's avonds aan do smartelijkste pijnen is be zweken. Diefstal. Om 7 uro 's avonds, terwijl do bewoners afwezig waren, zijn onbekende dieven in de woning der echtgenoten Lan- drieux, Breeslraat gedrongen en hebben or eeno som van 200 fr. gestolen. Do dieven zijn onbekend. Een muizennest van bankbriefjes. Do fruitkoopman Ilanain, wonendo wijk Kruisen, had onder do trap van zijn kolder zes bank briefjes van 100 fr. ieder voi borgen. Toon l:ij er oen wildo nemen, vond bij nog slechts wat geknabbeld papier. Hij brak den trap op, groef den grond uit en vond óp twoo meier diepte oen muizennest met do stukjes bank briefjes vervaardigd. Do man meer dood dan levend, verzamelde al do stukjes en deed zo naar do Bank van Brussel zeilden. Zaterdag kreeg hij lijding dat hij om zes nieuwe brief jes gaan mocht. Of hij or blijgezind omgetrokken is Erpe. Door eenis eeroerte getroffen. Zaterdag was vrouwe Rosalie Do Taye, 74 jaar oud, wonendo Bossehestraat. naar Louo gegaan. Daar zij om 6 uro 's avonds nog niet tehuis was, gingen twee barer klein kinderen liaar met eon lantaarn te gemoet. Aan liet Erpschkapolleken zagon do kinderen eone vrouw in eeno drooge gracht liggen. trok terwyl hij haar beschouwde en houd mij niet voor vergeetachtig of ondankbaar oom Joseph. Ik herinner mij do doos, ik her inner mij alles waarin gij belang placht te stellen, toen ik jonger en gelukkiger was dan ik nu ben. Toen ik u de laatste maal zag, kwam ik in droefheid bij u en weer kom ik in droefheid bij u. Het schijnt nalatig van mij dat ik o in zooveel jaren niet geschreven heb; maar mijn loven is zeer treurig geweest en ik vond dat ik geen recht had den last mijner treurigheid op andore schouders dan mijne eigen© te leg gen. Bij deze lan+sto woorden schudde oom Jo- zepli het hoofd,on drukte weder op het knopje van de muziokdoos. Mozart moet een weinig wachten, zegdo liij ernstig, tot dat ik u iets gezegd heb. Sara, hoor vrat ik zeg, on drink uw tas thee en bekon dan of ik do waarheid spreek of niet. Wat bob ik, Jozeph Buschman, u gezegd, toen gij, na veertien, vijftien, ja zestien jaar geleden, hier in deze stad in hetzelfde huis, voor het oerst in droefheid bij mij kwaamt Ik zegde toen, wat ik ook nu weer zeg Sa- ra's droefheid is mijne droefheid, en Sara's vreugde is mijne vreugde en als iemand mijne redenon daarvoor vraagt, lieb ik hem er drio te geven. Hij zweeg om de thee zijner niclit voor do tweede maal om te roeren, en hare aandacht daarop te trekken door mot liet lepeltje op den rand van het taske to tikken. Drie redenen, hernam hij. Ten eerste zijt gij het kind mijner zuster, van haar vleosch en bloed, en derhalve het mijne ook. Ton tweede hebben mijne zuster, mijn broe- P10 DECEMBER 1012 Spoedig werd on de naaste goburen geroe pen en do vrouw werd opgehaald. Het was vrouw Do Taeyo.... Eon geneesheer kwam haar spoedig verzorgen. De armo vrouw was door oeno beroerte getroffen en in don gracht gerold. Zij moot daar moer dan twee uren gelegen hebben. Maandag morgend was haar toestand ho peloos. Zeis. Doodgevonden. Maandag mor gend, heoft men Jan Van Lysel/ellOüs; van Zole-Durme, in zijn bod doodgevonden. Do man was 70 jaar oud. Lede. Ongeval. Zaterdag avond kwam Jan B. slachter to Burst mof zijn rij tuig door do Rammelstraat goreden. Hij moest uitsteken voor een anderen wagen.cn reed tegen hel voolpad, waardoor zijn rij tuig omkantelde. B. was eeno schouder ge broken. Hij kreeg ook nog eenon hoefslag op do bil. Het rijtuig werd door hot paard verbrijzeld. Na verzorging kon B. naar huis gevoerd worden. Pcmel.Vermist. Zondag liep lo Pamel bot gerucht dat de genaamde Jan Van Op- donbosch, mijnwerker die in do mijnen vail Marais aan den arbeid was, aldaar onder eone insiorting zou begraven zijn. Do man was Zondag namiddag nog niot te buis. Maandag bad men nog niets vernomen. Waarschoot. Schrikkelijk ongeluk. Aan do Louis Bergfabriek is men bezig mot e9n nieuw gebouw op te trekken. Do schil der Joris V a lek o. va n Eelcloo en twee knech ten waren met hot glas gelast. Zaterdag rond 11 uro stond Valcke boven op do ribbon dor zoldering bezig- met zijne ladder to vcizotton. Do ongelukkige viel van 6 meters hoog naar beneden. Toon men do man ter hulp sneldo lag hij vreeselijk ge wond en builen kennis. De ongelukkigen word voorzichtig opgenomen en ontving do eerste zorgen van drio geneesheeren. Daar na werd liij naar hot hospitaal overgedra gen waar hij om 6 uren 's avonds in do af grijselijkste pijnen overleden is. Eecloo. Erg ongeluk. Do werkjon gen Bernard Van doKeoro, oud 14 jaar wer- kosido in eeno fabriek der Statiestraat, werd Zaterdag i:i een macbien gevat. Do arm werd geheel verpletterd. Dit lichaamsdeel zal moeten afgezet worden. Gent. Ontriggeling. Zondag mor gend, om 5,30 uro, had in liet Park oeno Irambolsing plaats. Rechtover de Kruidtuin geraakte oen tl-anirij tuig uit do riggcls en bolste op oen ander. Eon brigadier van policio, en een nacht waker werden erg gekwetst. Een wattman bekwam lichto wonden. Do gekwetsten konden na verzorging huiswaarts koeren. Naar het schijnt zat tusschen da/rails, eon steen vast. IIóo die er jiwam kan ,mon niot gissen. St. AmandsbergDoodeltjee val. De SSjarigo weduwe Desplonter, is Vrijdag nacht in hare woning van do trappen govaL- lon. Do ongelukkig© word den schedel ge broken on bezweek cenigo o ogenblikken la ter. Antwerpen. Branden. Zaterdag avond, rond 9 uro, ontstond brand ton huizo van don lieer Goossons, sclioenliandelaar, Klapdorp, 117. liet vuur was ontstaan op eenc kamer van hot tweede verdiep,dionondo tot bergplaats van kartonnen doozon voor schoenen. Ganseh hot verdiep is do prooi der vlammen geworden. De pompiers, onder be vel van luitenant Basleleer, hebben eeno halve uur moeten werkon om liet vuur to bomeesleren. Do schade wordt geraamd op 5000 frn< »k en is door verzekering gedekt. De oorza; ik /van den brand is niot gekeild. der. en ik zelf, aan uwen goeden Engelschon vader alios te danken. Alles! een woordje, dat gemakkelijk gezegd is, maar veel betco- kon De vrienden uws vaders schreeuwen Foei! Agatha Buschman is arm, Agatha BuSchmau Is een vreemdeling Maar uw vader bemint hst armo Duitscho meisje,en hij huwde haai-in weerwil van hun, Foei, fooi Uws vaders vrienden roepen weer Foei Agatlia Buschman heeft een muzikalen broeder, dio over Mozart habbolt en goou zout in zijne soep verdienen kan. Uw vader zegtGoed zijn gebabbel be valt my zijn spelen bevalt mij"; ik zal hem leerlingen bezorgen en zoolang ik een korrel zout in mijne keukon heb. zal hij ook zout ia zijne soep hebben. Uws vaders vrionden roepen voor de derde maal Foei Agatlia Buschman heeft nog een anderen broeder, een kleinen domkop die slechts naar het gebabel van den anderen luisteren en amen zeggen kan. Laat hem loopen om 's hemels wil, sluit alle deuren voor hem en laat dien domkop ten minste loopen Uw va der zegtneen die domkop heoft zijn ver nuft in zijn handen hij kan snijden en scha ven en polijsten help hom een weinig in den beginne en later zal bij zich zeiven helpen. Zij zijn nu allen dood, belialvo ik Uw vader, uwe moeder en uw oom Max allon zijn dood De domkop alleen is overgebleven, om met dankbaarheid te gedenken om Sara s droefheid als zijne droefheid en Sara's vreug de als zijne vreugde aaa te nemen. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2